Dodaj do ulubionych

Grabarczyk: decyzje ws. programu budowy dróg - ...

IP: *.146.127.221.nat.umts.dynamic.eranet.pl 27.12.10, 18:32
Czytasz powyższy artykuł i wszystko jasne, koncepcja budowy autostrad powstała 20 lat temu a trasa Warszawa Brześć przez Mińsk Maz. nie była planowana na olimpiadę w Moskwie, no i ja, co ja tu mieszam w tym wszystkim od 40 lat.
Obserwuj wątek
  • janek_48 Prostowanie frontu na froncie wschodnim:) 27.12.10, 19:01
   Niemcy w czasie wojny na wschodzie nigdy sie nie wycofywali tylko prostowali front aż do
   samego Berlina i Niemcy dopiero przejrzeli na oczy jak musieli uciekać z Prus Wschodnich i Pomorza, Sląska a Tu PO nie rezygnuje z budowy dróg tylko aktualizuje:) Ciekawe kiedy elektorat młodych wykształconych z wielkich miast przejrzy tym razem na ślepia mysle że o wiele później niż Niemcy bo jest o wiele głupszy od Niemców niestety.Może dopiero wtedy jak na zakorkowanej Grójeckiej lub Krakowskiej w wa-wce bedą stać 6 h bo teraz stoją 2 h ale póki co ich nie rusza bo za PiS tak samo było lub gorzej:) Eh szkoda słów...
  • comrade Priorytetem autostrady? 27.12.10, 19:21
   Priorytetem autostrady? Minister Grabarczyk chyba liczy na to że ludzie nie znają sytuacji! Autostrady w 2013 będą praktycznie skończone! Brak będzie tylko kawałka A1 (w miejscu gdzie i tak jest dwupasmowa i w dużej mierze wyremontowana gierkówka, więc to nie taki duży problem), a CAŁA A2 na wschód od warszawy nie jest wcale krytyczna... Polacy czekali (czas przeszły!) 20 lat na autostrady i się doczekali bo praktycznie wszystkie istotne odcinki są już w budowie! Ale autostrad w Polsce jest (dosłwonie!) trzy na krzyż. Prawdziwym priorytetem na dzien dzisiejszy są więc ekspresówki panie ministrze! S-ki to jest główna sieć drogowa Polski (autostrady to tylko ~2 tys km sieci). A tutaj dopiero są hece! Poznań - Wrocław? W 2015 nawet wątpliwe, Wawa-Gdańsk? Tylko małe odcineczki gotowe, w 2015 nie wiadomo jak będzie. To samo Wawa-Kraków, część odcinków nawet DZIŚ wiadomo że nie zostanie zrealizowana do 2015. S3 Szczecin-Lubin ? Kolejne obsuwy! S17 Lublin-Warszawa? Kasa znalazła się na jedyne kilkanaście kilometrów. I tak dalej!

   Fakty są takie że na autostradach jest całkiem nieźle ale ekspresówki między głównymi miastami (których docelowo ma być 3x więcej niż autostrad i które potrzebne są 'na wczoraj')
   są w obecnym planie ścinane na skalę masową! Powód? Brak kasy. Najgorsze jest to że kilkaset kilometrów tych ekspresówek było już na etapie przetargu, można było spokojnie zaczynać budowę w 2011 a teraz są haltowane. Około 400-500 km ekspersówek będzie w ten sposób odroczone. Teraz próbuje się zamaskować ogromne cięcia w sieci ekspresówek sukcesami w obszarze budowy autostrad. Dym w oczy narodu :) - jak zwykle.
  • Gość: Ala A co z zamianą wielku szlaków z A na S?????? IP: *.axelspringer.pl 28.12.10, 16:29
   Czyli co bo Millerek zamienił razem z komuchami autostrady na wyrób autostradopodobny czyli S, więc priorytety w związku z tym przeskolowane zostały tylko na A?
   Gdziekolwiek człowiek pojedzie to takie spektakularne sukcesy jak S8 w WArszawie, często nie są oznaczane jako A tylko droga szybkiego ruchu ze zwykłym krajowym lub regionalnym oznaczeniem. A u nas WIELKIE HALLOO.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka