Dodaj do ulubionych

ubezpieczenie na życie- jakie?

29.03.10, 14:21
Zastanawiam się nad:

- Nordea Multi Ochrona Rodzina
- PZU Pewnym Krokiem
- Warta Indywidualne Ubezpieczenie Terminowe na Życie
- Generali Plan Zabezpieczenia Bieżących Potrzeb Rodziny

Gdzie warto? Która firma nie robi problemów później z ew. wypłatami?
Jakie macie doświadczenia/

Obserwuj wątek
      • kuc_jac Re: ubezpieczenie na życie- jakie? 19.04.10, 10:29
        > zastanowić się nad ofertami z opcją oszczędzania.

Myślę, że to niezbyt korzystny wybór.....

"UBEZPIECZENIE Z INWESTOWANIEM
        1.Cyrograf na lata, każde wycofanie się przed upływem końca umowy
        będzie
        okupione wielkimi stratami.
        2. Koszty, koszty, koszty.... Ubezpieczyciel ściąga swój haracz.
        Tak, tak,
        niezależnie od kosztów zarządzania poszczególnych funduszy.... do
        tego szereg
        innych, zazwyczaj skrzętnie ukrytych opłat i prowizji
        3. Czas reakcji na twoje zlecenie (sprzedaż/zakup/konwersja
        jednostek) może być
        długi - zależnie jaki to ubezpieczyciel. Ale niektórzy przekazują
        zlecenia
        agentowi transferowemu tak długo (np. 5 dni roboczych), że spokojnie
        może cię
        złapać zmiana trendu i duże straty.
        "

"jesli zdecydujesz sie na cokowliek z ubezpieczycielem, to bedziesz
        jednym z tysiecy, ktory dolozy sie do sukcesu finansowego...
        ubezpieczyciela.
        Niestety ukryte koszty wiekszosci uslug finansowych produkowanych
        przez ubezpieczycieli powoduja, ze ich oferta jest nieatrakcyjna
        "

forum.gazeta.pl/forum/w,44442,109683585,,_Kapital_z_Lwem_czy_Strategia_Lwa_.html?v=2

forum.gazeta.pl/forum/w,44442,109209274,,Ubezpieczenie_z_inwestycja_czy_IKE.html?v=2
        • super_elcracktotal Re: ubezpieczenie na życie- jakie? 19.04.10, 11:04
          Ja ze swojej strony polecam ING Smart. Jestem u nich od dawien dawna, i nigdy
          nie miałem problemów, a wypadki się zdarzały. Działają z korzyścią dla klienta,
          co nie jest zbyt częstym procederem w Polsce. Poza tym mają tyle opcji, że w
          zasadzie każdy może dobrać odpowiednią ofertę pod siebie. Przy tym minimum
          papierkowej roboty. Na prawdę godne polecenia. Zajrzyj sobie do nich na stronkę
          www.ingsmart.pl
        • aegoninvest Re: ubezpieczenie na życie- jakie? 10.05.10, 11:20
          Jezeli ktos chce oszczedzac to musi sie liczyc z tym ze okres oszczedzania lub
          jak to woli inwestowania musi trwac od 5 do 10 lat. na poczatku kazdy musi sobie
          ustalic cel i dozyc do niego!
          Np. mam 30 lat staram sobie odkładac pewna kwote na program inwestycyjny po
          minimum 5 latach chce uzyskac na szybsza splate kredytu mieszkaniowego lub dobry
          samochod , na wesele, na studia dla dzieci, zabespieczenie na przyszłosc....itp.
          to sa cele i trzeba do nich dazyc jezeli ktos sobie postawi!!!
    • robsonos Re: ubezpieczenie na życie- jakie? 20.04.10, 14:40
      Hej

Z wymienionych przez Ciebie to Generali jest chyba najlepsze. Ale radziłbym
      jeszcze zapoznać się z innymi ofertami. Dosyć ciekawie przedstawia się Allianz.
      Również myślę i to bardzo poważnie, ale skłaniam się do ING Smart. Oferta
      ciekawa, przystępnie przedstawiona.
          • super_elcracktotal Re: ubezpieczenie na życie- jakie? 27.04.10, 10:12
            Zdecydowanie Smart. Tak jak piszesz: mniej zawiłości, oferta prostsza, ale broń Boże, nie uboższa przez to. Wydaje mi się, że ING Smart jest po prostu dla ludzi, natomiast jak przeglądam oferty innych towarzystw to mam wrażenie, że są skonstruowane po to, żeby doradcy mogli wprowadzać "głupich" na miny.
            • robsonos Re: ubezpieczenie na życie- jakie? 27.04.10, 12:05
              super_elcracktotal napisał:

> Zdecydowanie Smart. Tak jak piszesz: mniej zawiłości, oferta prostsza, ale broń
              > Boże, nie uboższa przez to. Wydaje mi się, że ING Smart jest po prostu dla lud
              > zi, natomiast jak przeglądam oferty innych towarzystw to mam wrażenie, że są sk
              > onstruowane po to, żeby doradcy mogli wprowadzać "głupich" na miny.

Ubezpieczanie się jak pole minowe? O tym nie pomyślałem, ale coś w tym jest. Ja
              bym tak na innych nie narzekał. ING Smart dzisiaj jest chyba najbardziej
              przejrzystą ofertą. Ale sądzę, że za rok, dwa to już wszędzie będzie norma.
              Podobnie było przecież z różnymi usługami bankowymi. Przecież jak bardzo obsługa
              naszych kont osobistych się zmieniła. Ubezpieczenia też to czeka. Prędzej czy
              później.
    • fajny.andzia123 Re: ubezpieczenie na życie- jakie? 11.05.10, 14:56
      szanowna pani. jestem agentem ubezpieczeniowym konkurencyjnej firmy do tych
      przez panią wymienionych. nie wiem czy spotkała sie pani z przedstawicielami
      tych firm czy po prostu znalazła ofertę np w internecie. prosze nie kupować kota
      w worku. zadam pani pytanie. czy kupując jeansy kupić lee, wranglery, lewisy czy
      big star? nie wiem bo spodnie nie mogą być tylko ładne muszą pasować i mieć
      rozmiar dla nas odpowiedni.czy kupić łóżko 1,5m , 2m, czy 5m, odpowiedź :takie w
      którym się zmieścimy i które zmieści się w pokoju. z ubezpieczeniem jest tak
      samo. jakie ma pani potrzeby? ochrona rodziny na wypadek śmierci? ile rodzinie
      będzie potrzeba pieniędzy w takiej sytuacji? ochrona przy chorobie? przy
      inwalidztwie, przy niezdolności do pracy? czy przy okazji chcemy gromadzić
      kapitał? ile go chcemy zgromadzić i w jakim czasie?jeżeli odpowie pani sobie
      rzeczowo na te pytania to prosze zgodnie ze swoimi potrzebami kupić
      ubezpieczenie, nieistotne w jakiej firmie, wszystkie są dobre. a co do wypłaty
      ewentualnych odszkodowań, nigdy firma nie odmawia wypłaty pod warunkiem, że
      klient jej nie oszukał a to sie często zdarza!, no i o ile zdarzenie było objęte
      ubezpieczeniem, często w warunkach do umowy znajdziemy wykluczenia, trzeba się z
      nimi zapoznać, a badźmy realistami, polak mało co przeczyta zanim podpisze!i
      proszę przede wszystkim wybrać dobrego przedstawiciela, takiego który rzeczowo
      odpowie na pani pytania, nie będzię się motać , kombinować i próbować sprzedać
      pani tego czego pani nie chce, proszę też zwrócić uwagę na obsługę po zawarciu
      umowy, czy nadal może pani liczyć na pomoc ze strony agenta? czy będzie
      zostawiona sama sobie z ewentualnymi problemami.
      życzę powodzenia, w razie dodatkowych pytań zapraszam, chętnie pomogę,
      ewentualnie proszę pisać na mail anitasobania@wp.pl
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka