Dodaj do ulubionych

"Rz": Po Euro 2012 stanie budowa dróg

IP: *.ip.netia.com.pl 09.05.11, 07:52
Od dawna już o tym pisze:
W 2012 w Polsce krach! Wszelkie inwestycje w infrastrukturę zostaną wstrzymane ze względu na brak kasy. Przynajmniej 100tyś urzędasów będzie musiało być zwolnionych ze względu na rosnący dług.
Mamy także za dużo mieszkań już i w 2012 budowlanka zacznie zwalniać, ceny mieszkań, domów i działek w dół, zaczną się problemy banków - bezrobocie będzie rosło - może osiągnie poziom bezrobocia w Hiszpanii.
Jedyny ratunek w otwartym rynku pracy w Niemczech
Obserwuj wątek
     • Gość: anvill Re: Polska 2012 = Grecja + Hiszpania IP: *.tktelekom.pl 09.05.11, 09:55
      Wydaje mi sie że jestem normalny - wcale nie czuje potrzeby wyjazdu - zyje mi sie w Polsce dobrze. Chyba powinno mi być przykro aby sie wpisać w polaczkowe klimaty ale jakoś nie jest - jestm zajeb...scie zadowolony z życia w Polsce tylko tchórze i nieudacznicy decydują się na wyjazd bez perspektyw. Jeśli ktoś uważa że niemcy potraktują go po partnersku kiedy do nich perzyjedzie to się myli pracowałem w randze dyr. finansowego w Niemczech i oni nie byli w stanie przełknąć tego że polaczek wydaje im polecenia więc wyobrazcie sobie jak to bedzie jak bedziecie im myć gary ewentualnie naprawiać zlew.
      • Gość: Szogun Re: Polska 2012 = Grecja + Hiszpania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.05.11, 12:52
       Chyba trochę facet przesadzasz z tym uwielbieniem swojej osoby i poniewieraniem innych. wróciłeś, bo jesteś kunktatorem i siejesz propagande sukcesu. gdyby nie miliony ludzi na zmywakach nasza ekonomia juz dawno by sie zawaliła, nie pojmujesz buraku jeden. Trochę szacunku dla ludzi i ich trudu, nie dla przyjemności wyjeżdzają, a podatki, ktore płaca w krajach unii służą do funduszy utzrymujących naszą gospodarką na powierzchgni innaczej juz dawno by się ona rozpadła. Ekonomia dla kiboli, to jest fenomen naszych czasów, tak jak całe to idiotyczne Euro 2012. zaproponuj coś sensownego w dyskusji, oprócz tego, że byłeś gryzipiórkiem od kasy i to nieswojej. Nawet nie wyobrażasz jak wiele osób zrobiło na zachodzie karierę znacznie większą niż twój stołe.
    • Gość: xxx Re: Polska 2012 = Grecja + Hiszpania IP: *.play-internet.pl 09.05.11, 09:07
     i ty myślisz, że wydawanie unijnych pieniędzy to zasługa rządu? naprawdę...smutne
     Otwarcie zawodów prawniczych to trochę wcześniej zapowiadał poprzedni rząd i jego minister.
     Jakież to inne, bo nic nie przetoczyłeś? NFZ może, zmniejszenia obciążenia budżetu, prywatyzacje? miejsca pracy? szkolnictwo wyższe? wzrost dzietności? konkurencyjność rynkowa? I nie przyklejaj dokonań samorządów dokonaniom rządu. Pieniążki z UE to nie pieniążki z państwa.

     Wybacz ale nie wiem co w twoich słowach znaczy normalny? Ale jak dla mnie to ślepcy i głupcy nie widzą czego nie zrobiono by polepszyć sytuację w kraju. A mówili to i przedsiębiorcy i ekonomiści, profesorowe, publicyści czy zwykli ludzie.

     Cóż twoja wola głosujesz na kogo uważasz. Tak jak reszta 40% społeczeństwa. Aż szkoda, że wybory nie są przymusowe! w końcu to naród ma wybierać i po to płaci się te miliony złotych.
     • Gość: Drewnis Re: Polska 2012 = Grecja + Hiszpania IP: *.static.entel.pl 09.05.11, 09:38
      Typowe PISoczenie. No więc kilka faktów: Za tego rządu wybudujemy najwięcej dróg. Mamy stabilny przewidywalny rząd który wprowadza nie popularne reformy (obcięcie OFE, likwidacja Stoczni, ograniczanie roli związków zawodowych, obcięcie przywilejów emerytalnych). Te posunięcia nie zwiększyły poparcia ale były konieczne. Gdy na początku kryzysu PIS krzyczał zwiększyć wydatki rząd je ciął(inaczej niż większość państw uni). Gdy wybuchła panika z ptasią grypą tylko minister Kopacz zachował zimną krew i nie kupiła zbędnych szczepionek. (a PIS krzyczał że rząd nie dba o sowich obywateli) .HGW ustaliła że taniej będzie wybudować metro po EURO niż na siłę przepłacać. No a co krzyczał JARO to sobie poszukajcie. itd . Tak można wymieniać w nieskończoność a konkluzja jest tak że jeśli za rządów PIS przy 6-7% wzroście PKB sukcesem było osiągnięcie deficytu na poziomie 35 mld pln to ile by on wynosił przy w zroście 1% nawet nie chcę myśleć. Wiec drodzy sekciarze zamiast krytykować coś zaproponujcie. A kto tak naprawdę myśli o żłobie to było widać przy głosowaniu nad obniżeniem dotacji dla partii. Tylko PO i PJN było za. Konkludując owszem zawsze można powiedzieć że można było lepiej. Tylko jak na razie żaden dotychczasowy rząd po 4 latach rządzenia nie mógł się pochwalić 40% poparciem.Wszyscy poprzednicy kończyli tragicznie. Wystarczy tylko wspomnieć AWS, UW, Samoobrona, LPR itp.
      • Gość: t Re: Polska 2012 = Grecja + Hiszpania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.05.11, 11:54
       "nie popularne reformy (obcięcie OFE, likwidacja Stoczni, ograniczanie roli związków zawodowych, obcięcie przywilejów emerytalnych)."

       Skok na emerytury to reforma? Likwidacja stoczni to sukces rządu? - przecież sama padła gdy UE nie pozwoliła na dalsze dofinansowanie, a jedyną "zasługą" rządu jest nieznalezienie inwestora.

       Niby na czym polega ograniczenie roli zz? Nic przecież nie zmieniono.

       Każdy rząd, który sprawowałby władzę w okresie wydatkowania największych środków unijnych mógłby się pochwalić najwiekszą liczbą budowanych dróg. Choćby to była koalicja Samoobrony z LPRem. Jedyna "zasługa" to trafienie w odpowiedni czas.

       Niskim deficytem bym się specjalnie nie chwalił bo wynika głównie ze sztuczek księgowych. Wystarczy, że ten rząd - jako pierwszy - nie zrobiłby skoku na rezerwę demograficzną i deficyt byłby sporo wyższy.

       Konkluzja jest taka, że gdy wystarczyło nic nie robić (brak zakupu szczepionek, brak interwencji na rynku w czasie kryzysu) ten rząd jest ok. Gdy to nie wystarcza - rząd sobie nie radzi, a niepowodzenia pokrywa sprawnym pijarem.
    • pe1 Re: PO nas choćby potop 09.05.11, 10:26
     Ostatnio mieliśmy poPIS kompetencji prezesa w postaci "programu gospodarczego", którego główna teza brzmiała: zaciągnąć wielomiliardowe pożyczki zagraniczne i rozdać te pieniądze ubogim.

     Faktycznie - ratuj PISSS-ie, a kto spuści wodę w tym pisuarze?
      • pe1 Re: PO nas choćby potop 10.05.11, 21:15
       Gdy rządził PIS gospodarka miała się FATALNIE w porównaniu ze wszystkimi naszymi sąsiadami. PIS trafił na szczyt światowej koniunktury i całe te pieniądze roztrwonił rozdając na prawo i lewo kiełbasę wyborczą. Nie zaciągał dugów, czyżby? A czym jak nie długiem są gigantyczne zobowiązania wpisane do budżetu? Czym jest skandalicznie rozbuchany socjal, który obciąża zawsze następną ekipę rządzącą?
    • Gość: mk Re: Kaczyński ma pomysła. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.05.11, 09:33
     no i co z tego, synku, te odcinki i tak są gotowe, a że umowy koncesyjne były i są niekorzystne wszyscy wiedzą.
     A teraz coś nowszego - Donald tusk gmyrał przy A1 zmieniając system na PPP, który nie wypalił i dzięki temu odcinek Śląsk-Łódź nie bedzie gotowy być może i do 2015 nawet, a miał być w 2012, razem z całą A1.
     Prawie 4 lata nieudolnych rządów, a lemingi dalej te dwa odcinki autostrad z niekorzystnymi koncesjami wspominają, trzymają się tego jak tonący brzytwy.
     • Gość: anvill Re: Kaczyński ma pomysła. IP: *.tktelekom.pl 09.05.11, 10:03
      Powiedz Polakom którzy stoją w korkach albo tym krórzy staracili życie na polskich drogach że nie bedziemy mieli lepszych i zablokujemy ich budowę bo pis-ministrowi wydaje się że za 10 lat bedą korzystniejsze warunki do podpisania kontraktu.
      Zrozum że na tę infrastrukturę która wreszcie się w Polsce buduje nasz kraj czekał dziesiątki lat. Można mieś wspaniałe plany, cudowne widzenia i wizje nowego państwa a'la prezes Kaczyński ale dla mnie liczy sie skuteczność i umiejętność wprowadzania ich w życie.
     • Gość: marknet Re: Kaczyński ma pomysła. IP: *.lze.lodz.pl 09.05.11, 11:14
      I tu się bardzo mylisz !!! To właśnie PIS wprowadził system PPP. Odcinek A1 od Strykowa do Pyrzowic był od początku przygotowywany na podstawie nowego prawa uchwalonego przez PIS o PPP. Jak widać i jak piszesz pomysł ten był niewypałem. Rządy PIS-u jeżeli chodzi o budowę autostrad rozpoczęły się od zmiany prawa i wprowadzeniu PPP. Oddawane za czasów ich rządów odcinki autostrad to działania poprzedniego SLD. Jednyne co by im się udało, bo była forsowane na siłę to budowa S8 przez Rospudę.
   • Gość: angrusz1 Kaczyński ma pomysła. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.11, 15:39
    Czy mówi o tym , że trzeba obniżyć emerytury i renty do takich wysokości , aż finanse się zbilansują .
    Zaczynając od tych najwyższych .

    W przeciwnym razie jak sfinansuje budowę autostrad i jednocześnie będzie ograniczał szybko olbrzymi deficyt budżetowy .

    No bo już dalej nie da się zadłużać .
    Trzeba ciąć wydatki budżetowe , lepiej nie te na inwestycje .
  • Gość: TOBI "Rz": Po Euro 2012 stanie budowa dróg IP: *.dynamic.chello.pl 09.05.11, 07:57
   Zanim zaczniecie siać defetyzm to może podsumujcie ile autostrad i dróg ekspresowych jest już objętych przetargami, można to łatwo sprawdzić tutaj:
   wrut.pl/ssc/
   Autostrady A1 i A4 są w całości budowane i w fazie już realizowanych przetargów.
   A2 od granicy niemieckiej do Warszawy podobnie.
   Warto byłoby rzetelnie informować jak wygląda sytuacja, taka informacja jaką tu podaliście jest bezwartościowa.
   Apeluję do P. Michnika żeby w końcu zaczął kontrolować rzetelność dziennikarską na portalu Gazeta.pl, w obliczu spadku sprzedaży wersji papierowej, to właśnie ten portal stanowii o waszej wiarygodności
  • Gość: piechuzg Re: "Rz": Po Euro 2012 stanie budowa dróg IP: *.dynamic.chello.pl 09.05.11, 08:12
   Zgadzam się z twoją wizją też tak głoszę wszem i wobec. Jednak nie zgodzę się z końcówką twojej wypowiedzi. Jedyny ratunek to oddanie głosu na ludzi którzy chcą normalności. Na prawicę. Nie mówię tutaj o PO PIS PSL SLD bo to są złodzieje którzy kłócą się o byle co, a nie o gospodarkę. 100 tematów zastępczych byle nie o ekonomii. Z założenia jestem lewicowcem ale w praktyce sprawdza się tylko twarda polityka prawicy. Musimy wybrać albo socjalizm, albo kapitalizm z elementami jednego lub drugiego, ale nieznacznymi, tzw "hamulcami", aby ani jeden ani drugi nie zmienił się w wyzysk. teraz w Polsce mamy pół na pół taki półśrodek. To tak jakby choremu dawać tylko połowę dawki antybiotyku. Nie wyleczysz ale przedłużysz agonię. Nasi politycy słusznie uważają, że skoro jesteśmy w Unii to nie musza już nic robić, bo Unia nami steruje. Prawda jest jednak smutna idea była fajna a wyszedł socjalizm. Tak to jest w demokracji, że politycy kupują głosy za pieniądze głosujących bez konsekwencji. Możemy pisać co chcemy bo i tak 70% wyborców zagłosuje na tych samych ludzi co 4 lata temu. Dla mnie jest to zadziwiające, że zwykły prosty człowiek idzie do sklepu i wydaje co roku coraz więcej na żywność i opłaty, ma coraz mniej, a mimo to idzie i wybiera dokładnie tak samo. Może my po prostu lubimy być okradani? Może nie chcemy żyć godnie? Umartwiamy ciało by być zbawionym? Ludzie głosują na Po by Pis nie wygrało albo na PiS by PO NIE WYGRAŁO, ale co to za różnica?! Jedni i drudzy robią dokładnie to samo! Zagłosujcie wreszcie na partie które oferują wam ekonomiczny rozwój, a to czy będą stawiać pomniki Kulińskiego czy Katynia to pierdoły. Dla mnie mogą nawet zburzyć Pałac Kultury i postawić Jezusa Chrystusa byle bym miał normalne zasady zarobkowania i wydawania swoich pieniędzy. To tyle tak ogólnie się wypowiem
  • lava71 Kiełbasa wyborcza ... 09.05.11, 08:42
   To co się teraz w najbliższych miesiącach będzie pojawiać w mediach to nic innego jak kiełbasa wyborcza. Zarówno zapewnienia o świetlanej przyszłości jak i katastroficzne fantasmagorie.
   Kasta polityczna będzie robić wszystko aby podzielić społeczeństwo i wywołać pozory różnych celów. A CEL jest tylko jeden. Dorwać się do koryta i obsadzić wszystkie ciepłe posadki państwowe swoimi znajomkami i członkami rodzin. Oni śmieją się z nas bo miotamy się jak ślepi w dymie jaki produkują.
   Prawda jest jedna ... jesteśmy zadłużeni po uszy, jesteśmy biedni i wyprzedani ... i nic i nikt tego nie będzie chciał zmienić bo to źle wpływa na notowania wyborcze. Jak zwykle obudzimy się z ręką w nocniku na jesień gdy jak zawsze zabraknie pieniędzy na służbę zdrowia a zapisy do specjalistów będą na połowę przyszłego roku. "O take Polsk walczyliśmy" i "By żyło się lepiej niektórym".
  • kamraabc Kibice mają rację !!! 09.05.11, 08:43
   Gdy kibice głośno mówią, że rządowe inwestycje na Euro 2012 to wielka ściema i większość z nich nie zostanie zrealizowana - to rząd zamyka stadiony dla odwrócenia uwagi.
  • Gość: Alek "Rz": Po Euro 2012 stanie budowa dróg IP: *.tvk.torun.pl 09.05.11, 08:45
   Ameryke znowu ktoś odkrył.

   Przeceiz wiadomo ze od 2013 roku nowy budzet UE będzie znacznie okrojony. Szczegolnie fundusz spojnosci - patrzac jak są wydawane dotacje to chyba nawet dobrze, bo bogatym funduje się dotacje do nieruchomosci (np. lekarzom, prawnikom na budowę przychodni prywatnych, kancelarii, itp), sprzetu (rolnikom kombajny lub ciągniki J.Deer-y), a na rozwój innowacyjności pieniedzy się skąpi.
   Dlatego Polska jest Meksykiem EUropy - tania siła robocza za miske ziemniaków, a naukowcy beda tworzyc ale za granicą tego kraju.
   • Gość: xxx Re: "Rz": Po Euro 2012 stanie budowa dróg IP: *.play-internet.pl 09.05.11, 09:20
    >bo bogatym funduje się dotacje do nieruchomosci (np. lekarzom, prawnikom na
    > budowę przychodni prywatnych, kancelarii, itp)
    Cóż leczyć gdzieś się trzeba a jak jeszcze jest to nowy budynek i sprzęt + miła i rzetelna usługa to czemu by nie.
    >, sprzetu (rolnikom kombajny lub ciągniki J.Deer-y),
    hmm kosą i sierpem + koniem mają dalej pracować? nowe technologie i wydajniejsze maszyny też się rolnikom przydadzą. Nie wspominam o innowacyjnych technikach siewu, planowania, nawożenia.

    >a na rozwój innowacyjności pieniedzy się skąpi.

    Zobacz jakie masz pole do popisu!!!!!!!!!! Składaj papiery na dotację do swoich innowacyjnych pomysłów, poprzyj je biznesplanem gdzie pokażesz jaki to realny zysk może z tego być. A pieniądze dostaniesz w takim samym stopniu jak ci powyżej. Wiesz niektórzy byli na uczelniach wyższych i wiedzą, że jak są chętni to i pieniążki z UE się znajdują nawet na wypłaty rzędu kilkunastu tyś. za prowadzenie projektu [miesięcznie!]
    Marudzić to kurna każdy potrafi a dupcie ruszyć to nie potrafimy?
  • Gość: www o tym wiadomo od samego początku IP: *.ip.netia.com.pl 09.05.11, 08:47
   gdy Polsce przyznano dodtacje, a przyznano je do 2013 roku, po tym roku nie nie będzie, gdyby tym krajem rządzili normalni ludzie dbający o swój kraj, to te pieniądze spożytkowanoby zupełnie inaczej, a u nas biurokracja, kumoterstwo, łapownictwo, lenistwo, nieudolność, kłutnie, kary, utrata dotacji, żenujący sposób rządzenia krajem i nie mówię tu tylko o PO, inne kraje wykorzystały dotacje o wiele lepiej i w tym czasie się rozwinęły o wiele mocniej
   • lava71 Re: o tym wiadomo od samego początku 09.05.11, 08:54
    Bo nam niestety jest potrzebny wstrząs typu lata '80. Aby obudzić ludzi i oderwać ich od odmóżdżających seriali potrzebujemy krachu finansowego. Nic innego nie jest w stanie wyrwać ludzi z marazmu i wirtualnego poczucia bezpieczeństwa.
    Popatrzmy na Węgry ... w tym kierunku zmierzamy.
  • joachimex "Rz": Po Euro 2012 stanie budowa dróg 09.05.11, 08:58
   Dlatego musimy walczyć!

   Kraków Zaprasza do pomocy i wspólnej walki! Wesprzyjcie popisywanie 5 petycji i dołączania do grona Lubię.to na FB. Akcja dotyczy m.in. drogi S7 i bezpłatnej obwodnicy, które są problemem nie tylko Krakowa ale i mieszkańców całej Polski. Przekażcie też znajomym dalej! Dziękujemy! Aktualności i opis akcji: www.s7wkrakowie.pl/aktualne-petycje lub www.facebook.com/s7wKrakowie
  • Gość: bazyli "Rz": Po Euro 2012 stanie budowa dróg IP: *.morag.vectranet.pl 09.05.11, 09:11
   nie wyobrażam sobie,zeby mogło do tego dojśc.Polska jest tak zajebiście zacofana ,że gdyby tak miało być to będzie katastrofa.
   Niemcy mają ponad 12 tys.autostrad.Polaska ma w planach do wybudowania 2,6 tys..To już pokazuje jak jesteśmy zacocfani. Nawet gdybyśmy wybudowali to co jest zaplanowane[te 2,6 tys.] ,to i tak będziemy w ogonie europy.Jak jeszcze porównamy jakośc tych autostrad to też pokazuje ,że jesteśmy beznadziejni.
   Porównuje to do niemiec ,bo lepiej porównywć do najlepszych ,a nie się pocieszać i pokazywać ,że nie jest tak żle bo w niektórych krajach UE jest trochę tylko lepiej niż u nas.
   Wiadomo ,że niemcy to bogatszy kraj niż my,ale takiej szansy ,żeby budować drogi ,kolej ,to ten kraj jeszcze nie miał.
   Zawsze poltycy w tym kraju, na zarzuty dzienikarzy ,dlaczego jest tak żle z budową dróg,mówili ,że nie ma forsy na ten cel.Teraz mają forsę i nie potrafią jej wydać .Ten tusk,kaczyński,napieralski ,i cała ta hołota ,która sie samozwańczo nazywa klasą poltyczną ,to bada nieudaczników,leni,i pirdolonych niedojdów.
   • Gość: krk Re: "Rz": Po Euro 2012 stanie budowa dróg IP: *.ghnet.pl 09.05.11, 09:35
    Niemcy wpompowali 50 mld euro w DDR i jest gorzej niz w polsce jakby porownac ich gospodarke sprzed zjednoczenia a dzis to wychodzi ze przez 20 lat stoja w miejscu my mamy 1/10 tej kwoty i dajemy rade, Czesi buduja autostrady na gruntach ichniejszych PGR a reszte hitler im wybudowal wystarczylo je sfrezowac i polozyc asfalt z reszta wiekszosc to drogi expresowe to czego my nie chcemy robic a np jakby taka czworka byla expresowka dwupasmowa to by nie tzeba bylo robic a4 do Tarnowa
    • hooligan1414 tak to sobie tłumacz, nieudaczny 09.05.11, 09:41
     Jaki Hitler? wszyscy w domu? Na terenie dawnej Czechosłowacji aż do 1971 roku nie było ani jednego kilometra autostrady - w latach 40 za Adolfa zbudowano tylko trzy duże mosty/wiadukty autostradowe na trasie późniejszej audostrady (dalnicy) D1, jednak jeden musiano przebudować. drugim puszczono jakąś drogę krajową, trzeci zatopiono przy tworzeniu sztucznego jeziora Zelivka. Ja wiem, ze przynależność do narodu, którysam z siebie nic nie potrafi stworzyć rodzi tego typu dysonase poznawcze, ale mieszać w to Hitlera? na to jest chyba jakiś numer jednostki chorobowej?
    • Gość: r0b0l Re: "Rz": Po Euro 2012 stanie budowa dróg IP: *.e-wro.net.pl 09.05.11, 10:16
     wybierz się do dawnego NRD, do Czech i popatrz

     Hitler a wcześniej Prusacy budowali, całkiem sporo i bardzo dobrze. Tyle że na DOLNYM, GÓRNYM ŚLĄSKU i na POMORZU. I to co zbudowali do dziś się trzyma. Czesi 20 lat temu mieli fatalne drogi, gorsze byly tylko w NRD

     Szwabską A4 dopiero w 1968 czołgi zrujnowały.
     Sieć dróg w zachodniej Polsce nie zmieniła sie przez 60 lat. Przybylo 130 km autostrady a w międzyczasie kilka tysięcy km dróg uleglo totalnej dewastacji w wyniku niekonserwowania na bieżąco

     A poza ty m to z jakiej racji Niemcy maja nam fundować cokolwiek???
     Alimenty czy co???
     Reparacje wojenne dawno temu wyplacone a do tego zabraliśmy im spory kawał zagospodarowanego i cywilizowanego terytorium, od 60 lat degradujemy je do poziomu polskiego.

     Budowa 1 km drogi w tym kraju jest najdroższa na świecie, do tego kradzieże kruszywa i betonu są powszechne
   • szatek100 Re: "Rz": Po Euro 2012 stanie budowa dróg 09.05.11, 09:54
    Z tego, co wiem Niemcy mają 14 tys. km autostrad. Co do zacofania masz rację. Ten bantustan niedługo się wykolei z powodu braku konkurencyjności, braku high-tech, katastrofy demograficznej, bankructwa systemu emerytalnego, zagładzie infrastruktury kolejowej i energetycznej, wzrostu kosztów energii oraz zastopowaniu eurojałmużny, która obecnie utrzymuje tego trupa w stanie wegetatywnym. Polska gospodarka nie jest w stanie nadal rozwijać się o własnych silach. Wiedząc to, nasze "autorytety" na siłę pakowały nas do trefy Euro celem pozyskania tanich kredytów i zorganizowania "cudu gospodarczego" na wzór grecki.
  • Gość: SLD górą Koniec budowy autostrad, nadchodzi 20% bezrobocie IP: *.adsl.inetia.pl 09.05.11, 09:14
   "... Kończą się pieniądze, rząd nie ogłosi już żadnego przetargu, wydatki na trasy tną też samorządy. Nowe środki mogą być dopiero w 2015 r. Nawet ok. 200 małym firmom budowlanym grozi plajta ...

   W tym roku mają zostać rozstrzygnięte przetargi warte 11 – 12 mld zł. – To trzykrotnie mniej niż w zeszłym roku – mówi Dariusz Blocher, prezes firmy Budimex. – Nowych pojawia się stanowczo za mało. Czekamy na nową pule unijnych pieniędzy, ale jeżeli nic się nie zmieni, to w przyszłym roku będzie dramat na rynku, skończy się bowiem większość trwających przetargów – podsumowuje Blocher. – Z zamówieniami, które mamy, przetrwamy jednak najbliższe dwa lata.

   Konrad Jaskóła, prezes spółki Polimex Mostostal, podkreśla, że obecnie realizowane są kontrakty warte ok. 60 mld zł. – W tym roku i w przyszłym branża będzie miała z czego żyć, ale perspektywa jest smutna. Najbardziej ucierpią średnie firmy, które pracują dla nas jako podwykonawcy – mówi. Zwraca uwagę, że na ograniczeniu inwestycji w infrastrukturę ucierpi cała polska gospodarka. – Bankructwa oznaczają zwiększenie bezrobocia. Przez ostatnie lata podstawowym powodem wzrostu gospodarczego były olbrzymie nakłady na infrastrukturę drogową i kolejową. Jeżeli z tego zrezygnujemy, nie ma się co spodziewać rozkwitu gospodarczego kraju, wręcz przeciwnie – podsumowuje...."

  • hooligan1414 ale ale - w Polsce praktycznie NIE ma autostrad 09.05.11, 09:17
   zapytacie dlaczego? otóż - gdyby założyć, że zdanie "W Polsce są autostrady" jest prawdziwe, to równie pradziwe byłoby zdanie, że w PRL-u wszystko było dostępne przez cały czas - no bo co to był za problem kupic dolce u konia i kupić wszystko - od spodni, przez kawę po flachę wódki w Pewexie? Czy ktos zabraniał. Z polskimi "autostradami" (abstrahuję od tragicznej jakości wykonania) jest podobnie - co to za chore ceny? autostrady to sa na w Czechach - za 220 zł kupujesz winietkę i zasuwasz przez cały do do oporu. Faktu, że kraj 4 razy mniejszy powierzchniowo i 3,5 raza ludnościowo ma niewiele mniej autostrad i ekspresówek niż bulanda nawet nie wspominam - nie kopie się inwalidy leżącego we własnych ekstrementach. Co z wami jest nie tak, Polacy, że za co tylko się weźmiecie, to narobicie gnoju?
   • Gość: xxx Re: ale ale - w Polsce praktycznie NIE ma autostr IP: *.play-internet.pl 09.05.11, 09:36
    ja uwielbiam A4, zjeżdżam na 'autostradę' znak informujący mnie, że to jest autostrada po czym kolejny znak ograniczenia prędkości do 110km/h ;) To w końcu jest to autostrada czy droga ekspresowa? I jeszcze jak podnieśli do 140km/h limit na autostradach to się śmiałem, że nic to nie zmienia bo dalej 110km/h wisi ;)

    A widać ciężko było zrobić te 1,5m więcej pasa bocznego i mieć normalną autostradę. Profilowanie drogi też woła o pomstę do nieba w niektórych miejscach. I jeszcze za niedługo każą mi płacić 29-59gr. za kilometr przejechany po autostradzie! To nie żart tak już zapowiedzieli.

    Jak się słyszy o niekompetencji budujących, naciąganiu i oszukiwaniu na materiałach to się nóż otwiera.
    Do jasnej ciasnej czemu nie ma porządnej kontroli w trakcie wykonywania prac. Jeśli są uchybienia natychmiast mają zostać usunięte na koszt wykonawcy. Jak nie to kary, kary i jeszcze raz kary.
    Nie tylko okrada się polaków ale i każe płacić za to samo wielokrotność ceny. O zmarnowanym czasie i nerwach czy tragediach wielu ludzi nie wspominając.
    -----------------------
    I nie wiem czemu zdziwienie, wiadome jest, że kiedyś bum autostradowe się skończy i część firm będzie musiało się pożegnać z rynkiem. Więksi z kontaktami trochę mniej zarobią i tyle.
    I wcale nie musi to wpływać na inne gałęzie przemysłu. Ale darmowe pensyjki z UE się skończą to jest pewne. Wracamy do mechanizmów wolnorynkowych [trochę wyidealizowałem].
    • Gość: jack82 Re: ale ale - w Polsce praktycznie NIE ma autostr IP: 89.21.255.* 09.05.11, 10:49
     a ja myślę, że narzekanie w Polsce to istny sport w którym Polacy się lubują. Poszukaj sobie gdzieś na forum wieżowców (www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=240) był fotoreportaż Litwina który przejechał Europe autostradami od Anglii, przez Francję, Belgię, Holandię, Niemcy, Polskę do Litwy - i co stwierdził? że najlepsza autostrada w Europie jest w Polsce i jest to właśnie A4 !!!
  • kupiem3 jakosc drog i potem realizacja gwarancji to bedzie 09.05.11, 09:46
   dopiero dramat.

   Jak sie okazuje firemki koledzy montowali pod przetargi. Mogli wiec obiecywac i 100letnie gwarancje. Teraz sie okazuje ze jak Panstwo nie da ... to musza sie zamknac.

   Super sprawa.

   ps.to ze po EURO2012 "nic nie bedzie" bylo wiadome od zawsze. Co nie bedzie wybudowane teraz niestety przez nastepne 10 lat nie ma szans.
  • angrusz1 Re: "Rz": Po Euro 2012 stanie budowa dróg 09.05.11, 09:52
   Masz rację br00net .
   Dlaczego politycy o tym nie mówią , nie mówią prawdy .
   Każdy wciska kit.
   Kasa z Unii się kończy , dług rośnie deficyt budżetowy nadal bardzo wysoki .
   Skąd więc te zapowiedzi o świetlanej przyszłości .

   Polaków czekają długie lata zaciskania pasa i zastoju .
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka