Gość: anal lityk "Zeit": Polacy nie chcą pracować w Niemczech IP: *.pool.mediaWays.net 22.08.11, 13:52 I dobrze-taki byl tez sens tej dlugiej "szpery"-nie robic zlej krwi w Niemczech zalewem lumpenprole- tariatu z Polski. Niemcy w tym czasie sperfekcjonowali system "Zeitarbeit" , ktory umozliwia zakladom zatykac dziury i dyscyplinowac roboli. Tak , ze nawet ludzie po 55 dostaja robote i w zasadzie nie maja innego wyjscia... Akurat przeczytalem, ze w moim dawnym zakladzie w Polsce sredni zarobek na reke dla robotnika wynosi ok 1600 NPL. i ludzie sie ciesza, jak tyle zarobia. No, jezeli moja zona by jeszcze tyle zarobila a dzieci bylyby z domu , to jakos moglibysmy chyby przezyc-przy zalozeniu , ze bylibysmy zdrowi...he...he...he Odpowiedz Link Zgłoś
warrsteiner chcą, chcą... 22.08.11, 13:57 tylko nie znają języka... poza tym ci którzy coś umieją w Polsce też znajdują pracę Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wsiowy_Dziad Re: "Zeit": Polacy nie chcą pracować w Niemczech IP: 94.75.112.* 22.08.11, 13:58 "Rodacy niechętnie wyjeżdżają do Niemiec z kilku powodów, między innymi ze względu na rosnące płace w Polsce" Product placement ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: no no no! "Zeit": Polacy nie chcą pracować w Niemczech IP: *.wroclaw.mm.pl 22.08.11, 14:00 Lepiej sobie w leb strzelic, niz mieszkac w Niemczech! Bleeeee!!! Jakbym sie rano obudzila, wlaczyla radio i uslyszala niemiecki, to bym polozyla sie z powrotem do lozka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: peter Re: "Zeit": Polacy nie chcą pracować w Niemczech IP: *.internetia.net.pl 22.08.11, 17:29 heh, przeciez to jest piekny jezyk ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marek Re: "Zeit": Polacy nie chcą pracować w Niemczech IP: *.dip.t-dialin.net 22.08.11, 19:14 Tak bez ironi: gdy niemieckiego sie nie zna, to faktycznie jest on - tak napisze - twardy. Ale gdy go dobrze poznasz i opanujesz, to jego ocena bardzo sie zmienia. Zarowno jezeli chodzi o wymowe (juz nie jest taki twardy) jak i gramatyke.I z pewnoscia jest i odwrotnie: dla Niemcow ( i nie tylko) jezyk polski to jedno wielkie sz,cz itp.Pozniej to sie zmienia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gosc987 Re: "Zeit": Polacy nie chcą pracować w Niemczech IP: *.pools.arcor-ip.net 22.08.11, 19:48 Gość portalu: Marek napisał(a): > Tak bez ironi: gdy niemieckiego sie nie zna, to faktycznie jest on - tak napisz > e - twardy. > Ale gdy go dobrze poznasz i opanujesz, to jego ocena bardzo sie zmienia. Zarown > o jezeli chodzi o wymowe (juz nie jest taki twardy) jak i gramatyke.I z pewnosc > ia jest i odwrotnie: dla Niemcow ( i nie tylko) jezyk polski to jedno wielkie s > z,cz itp.Pozniej to sie zmienia. ---------------------------- Język niemiecki po węgierskim jest najtrudniejszym jerzykiem w Europie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alpepe Re: "Zeit": Polacy nie chcą pracować w Niemczech IP: *.pools.arcor-ip.net 22.08.11, 22:20 o niderlandzkim nie słyszałeś. Odpowiedz Link Zgłoś
nikodem_73 "Zeit": Polacy nie chcą pracować w Niemczech 22.08.11, 14:05 A może owi eksperci powinni się byli wcześniej zastanowić jak wieszczyli te pół miliona co to miało wyjechać do Reichu (a gazeta bezmyślnie powtarzała)? Od 7 lat można wyjechać do połowy krajów UE i pracować. Niemcy musiałyby być w jakiś sposób unikalne aby ściągnąć ludzi. Bo to naprawdę proste pytanie: "Co takiego jest w Niemczech abym chciał tam pracować?". Odległość? W dobie tanich lotów "bliżej" jest do Polski z Londynu niż z wypiździewa pod Kolonią. Sorry. Nie te czasy. Płace? Gdyby były rażąco wyższe w Niemczech w stosunku do innych krajów UE to już od dawna byłoby tam masę imigrantów z krajów starej Unii. Czyli też nie to. A ani klimat, ani dość powszechne nastawienie do imigrantów jakoś nie zachęcają specjalnie. Niemcy dziś to już nie "saksy" z lat 80tych, gdzie tłumy waliły zbierać szparagi, gdzie można było dostać się stosunkowo tanio, a różnica w zarobkach powodowała u połowy palpitację serca a u drugiej połowy trwałą erekcję. Po prostu - podobną kasę można zarobić w miejscach sympatyczniejszych niż góry Bawarii. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SLONZOK "Zeit": Polacy nie chcą pracować w Niemczech IP: *.dip.t-dialin.net 22.08.11, 14:10 www.zeit.de/2011/34/Polen-Arbeitsmarkt Same uproszczenia - w niemieckim artykule, ale tez (a wiec jeszcze bardziej "plytko") w polskim. A autorka jest Polka, niby nie gra roli - ale troche smieszy. :) Odpowiedz Link Zgłoś
mara571 niemieckie zludzenia 22.08.11, 14:12 autorowi post sie wydaje, ze firmy, ktore wymienil sa niemieckie. No to pare przykladow: wiekszosc akcji Metro nalezy do pewnego Szwajcara, olbrzymie pakiety akcji Daimlera (firma Mercedes-Benz nie istnieje, to marka samochodow) sa w rekach arabskich szejkow, to samo dotyczy Volkswagena, gdzie na szczescie kraj zwiazkowy ma jeszcze "zlota akcje". Deutsche Bank juz dawno nie jest deutsch, glowne interesy robi w Londynie i w USA. Ale to Niemcy zrozumieja, kiedy zamiast Szwajcara Ackermanna, ktory mowi po niemiecku, zobacza konferencje prasowa z Hindusem. Nastepny szef Anshu Jain niemieckiego nie zna, podobno sie uczy, ale czy kiedykolwiek publicznie powie cos po niecku zobaczymy. Wiosna Deutsche Börse przeszla w rece amerykanskie. Z firm stojacych na twojej liscie naprawde niemieckie pozostaly jeszcze: Beiersdorf, Deutsche Post, Lufthansa i Henkel. Infinion to przyklad kleski w najnowszych technologiach, chyba splajtuje. Niemcy sa przodujacym eksporterem nowoczesnych maszyn, ale z nowoczesnymi technologiami ma to niewiele wspolnego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: faraway Re: "Zeit": Polacy nie chcą pracować w Niemczech IP: 212.118.224.* 22.08.11, 14:13 i to jest wlasnie problem z praca w Niemczech .. niespecjalny 'ambience' w pracy i poza nia, w polaczeniu z bardzo wysoka samoocena rdzennych tubylcow, wynikajaca z ich 'przewagi' cywilizacyjnej (BMW, Audi, VW, itd ...) czesc niemieckiego spoleczenstwa ciagle jest naznaczona specyficzna mentalnoscia, ktora objawia sie w ciaglym dazeniu do ukazaniu swojej 'wielkosci' lub 'przewagi' .. ludzie z kwalifikacjami sa w stanie znalezc sobie przyjemniejsze srodowisko w Polsce, lub w innym miejscu Europy niz Deutchland (uber Alles) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SLONZOK "Zeit": Polacy nie chcą pracować w Niemczech IP: *.dip.t-dialin.net 22.08.11, 14:13 Caly ten temat, tzn. interpretacje tego "meldunku", uwazam za legendomanie i mitologizacje, za polska kompensacje wlasnych kompleksów. A tematyka jest oczywiscie duuuzo bardziej zlozona. Chyba ze Wy wierzycie np. w te strzalki "migracyjne" w analizach powyborczych typu: "tylu przeszlo z partii AAA do BBB". :))))) Jesli tak, to i artykul w sam raz dla Was. :)))))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: true polski smrodek, chaos, zawiść i korupcja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.11, 14:14 jak lubicie, to wychwalajcie i narzekajcie na niemiecki Ordnung :) jakość życia w Niemczech i Polsce to niebo z ziemia, ale jak się komuś języka nie chce nauczyć, nic dziwnego że czekają go frustracje... Odpowiedz Link Zgłoś
oxf 4 miesiace i 250 tys to znaczy ze nie chca??? 22.08.11, 14:18 przeciez w tym tempie do konca roku dojdzie to miliona!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: * "Zeit": Polacy nie chcą pracować w Niemczech IP: *.ssp.dialog.net.pl 22.08.11, 14:26 Ich bin Deutscher und spreche Deutsche und wohne in Polen :) Odpowiedz Link Zgłoś
kotek.filemon Re: "Zeit": Polacy nie chcą pracować w Niemczech 22.08.11, 14:41 > Ich bin Deutscher und spreche Deutsche Ja, klar... Deutsche... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: random Re: "Zeit": Polacy nie chcą pracować w Niemczech IP: *.inet.dkfz-heidelberg.de 22.08.11, 14:32 Richtig! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ciupaga Polska dla Niemiec jak Meksyk dla USA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.11, 14:35 Meksyki też pogardzają "gringos", tylko czemu cały świat uważa inaczej :) Odpowiedz Link Zgłoś
mr.knox Re: Polska dla Niemiec jak Meksyk dla USA 22.08.11, 17:01 Tylko, ze po dotarciu z USA do meksykanskiego miasta od razu czuje sie czlowiek ja w kraju trzeciego swiata a przebywajac w miescie niemieckim czuje sie prawie tak samo jak w Meksyku:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rolnik za dopłata bym nie pojechał gebelsom lizać dupy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.08.11, 14:36 zapraszm do siebie, mam duzą gospodarke i z miła checią zatrudnie gebelsika do pracy na roli, Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hahaha Re: za dopłata bym nie pojechał gebelsom lizać du IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.11, 15:04 tego samego z którego podatków dostajesz dopłaty, kmiotku? :) Odpowiedz Link Zgłoś
jachay Język niemiecki i 10 lat za późno... 22.08.11, 14:36 ...przyszło cofnięcie zakazu. Oto prawdziwe przyczyny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: haloocyn buahahahha "ze względu na rosnące płace w Polsce" IP: *.in-addr.btopenworld.com 22.08.11, 14:44 malo sie nie udlawilem ze smiechu... oj az mi lzy w oczach stanely... normalnie Polska mlekiem i miodem... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: turysta_z_izraela W szkołach językowych hiszpański drugi po angielsk IP: *.adsl.inetia.pl 22.08.11, 14:45 Natomiast w szkołach państwowych zatwardzenie: niemiecki jest drugi po angielskim, a nikt nie chce się go uczyć bo jest mało przydatny na świecie i nie dość że trudny, to jeszcze brzydki. Klienci wiedzą, co dobre. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hahaha Re: W szkołach językowych hiszpański drugi po ang IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.11, 15:06 > Klienci wiedzą, co dobre. a najlepiej ci z biedronki Odpowiedz Link Zgłoś
kotek.filemon Re: W szkołach językowych hiszpański drugi po ang 22.08.11, 15:14 > Klienci wiedzą, co dobre. No, w Hiszpanii takie świetlane perspektywy roboty, że aż strach pomyśleć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hahaha Meksyk, Peru, Chile IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.11, 15:31 uczcie się hiszpańskiego, to taki fajny i prosty język :)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: petroCPN A może Wenezuela Chaveza? Albo - jeszcze lepiej - IP: *.dynamic.chello.pl 23.08.11, 12:55 KUBA braci Castro? Jedni właśnie budują ustrój sprawiedliwości społecznej, drudzy go bronią jak życia (... O MUERTE...). Zatem dla naszych sentymentalnych - coś w sam raz. PS Nie ma tam może aż takiego szczęścia, jak w Północnej Korei Kimów, no ale nie zawsze można mieć to, co najlepsze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 2 Nacjonalizm IP: *.dcs.bbk.ac.uk 22.08.11, 14:48 Nie jestem zdziwiony,w Europie kontynetalnej wciaz silnie trzyma sie nacjonalizm. Lepiej juz emigrowac do UK czy do Stanow tam latwiej sie wtopic w spoleczenstwo. No i lepsze zarobki. Z Niemiec po kilku latach nawet Pakistancy informatycy przenosza sie do Londynu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hahaha ostatnie zamieszki w UK :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.11, 15:02 świetnie ilustrują twój post, się usmiałem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qe Re: ostatnie zamieszki w UK :) IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 22.08.11, 15:16 no i ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 2 Re: ostatnie zamieszki w UK :) IP: *.dcs.bbk.ac.uk 22.08.11, 15:22 Gość portalu: hahaha napisał(a): > świetnie ilustrują twój post, się usmiałem Akurat te zamieszki pokazaly, ze problemu rasizmu w UK nie ma. Kwestie rasowe w ogole nie pojawily sie podczas starc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hahaha Re: ostatnie zamieszki w UK :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.11, 15:33 tak, nie ma problemu :) szkoda że czarni w UK uważają inaczej a takich slamsów jak tam w Niemczech nie uświadczysz Odpowiedz Link Zgłoś
ff6 Re: ostatnie zamieszki w UK :) 22.08.11, 15:52 slumsy sa wszedzie tak samo jak niziny spoleczne to tak jakby pisac ze w pl sa sami alkoholicy i zlodzieje Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: konrad Re: "Zeit": Polacy nie chcą pracować w Niemczech IP: 213.71.21.* 22.08.11, 14:58 W przedostatnim paragrafie, cymbale. Zanim kogos nazwiesz patalachem odrob swoja prace domowa. Nie bardzo rozumiem jakie znaczenie maja tutaj twoje wywody na temat PKB??? A jesli chodzi o polskie kwalifikacje to Niemcy sa najwazniejszym rynkiem eksportowym dla Polski i wcale nie chodzi tutaj o wegiel ani make. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sam Zatrudnię Niemców. IP: *.dynamic.chello.pl 22.08.11, 15:03 Do remontu domu zatrudnię Niemców. Warunki: --wysokie udokumentowane kwalifikacje i doświadczenie --wymagana pracowitość a nie niemiecka leniwość. --nie będę tolerował niemieckiej byle jakośći. --zaświadczenie z niem. IPN. -wynagrodzenie 10zł na godzinę z darmowym posiłkiem. Czekam na poważne oferty by nie wyrzucić na zbity pysk nieroba już w pierwszym dniu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hahaha toś pomścił historyczną niesprawiedliwość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.11, 15:07 szkoda że jedynie w twojej wyobraźni :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sam Re: toś pomścił historyczną niesprawiedliwość IP: *.dynamic.chello.pl 22.08.11, 16:15 Większość Niemców to pijacy i puszczający okropne bąki po tych wursztach i kiełbasie. Wymagam jeszcze znajomości języka polskiego i angielskiego. Po niemiecku to mogą sobie w barze rozmawiać ciemniaki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: henry polski hit eksportowy -eksport analfabetow IP: *.opera-mini.net 22.08.11, 15:21 na zachod najczesciej do prac polowych i jako pastuchy:-)))))))))))))))))))) gdy wroca 4 miliony pobierajacych zasiki na zachodzie, bo idzie recesja jakiej swiat nie widzial -polskie statystyki "u nas nie ma kryzysu" beda clakiem inaczej wygladaly. Polityka mediow w wynaradwiniu Polski trwa, nawet sa specjalne firmy i gazety - opusc ten kraj, rolniczy, bez szans na przyszlosc. Taka Polske ci zbudowala Unia Wolnosci i ukrainscy bojownicy o wolnosc i demokracje. Odpowiedz Link Zgłoś
kotek.filemon Re: polski hit eksportowy -eksport analfabetow 22.08.11, 15:27 > opusc ten kraj, rolniczy, bez szans na przyszlosc. Dokładnie tak samo postępowali chłopi masowo emigrujący w XIX w. - opuszczali kraj bez szans na przyszłość. Od tego czasu sytuacja tylko minimalnie się polepszyła. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tirinti Niech się niemcy nauczą angielskiego IP: 80.50.126.* 22.08.11, 15:26 Specjaliści znająangielski a nie jakieśpodrzędne języki. Szwedzi czy Holendrzy nie oczekują, że specjalista będzie znał ich język a Niemcy i Francuzi majatakie oczekiwania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sprachführer Re: Niech się niemcy nauczą angielskiego IP: *.pools.arcor-ip.net 22.08.11, 19:51 100 mln tylko w Europie uzywa jezyka niemieckiego jako jezyka rdzennego. podrzedny jezyk? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gosc987 Re: Niech się niemcy nauczą angielskiego IP: *.pools.arcor-ip.net 22.08.11, 19:57 Gość portalu: Sprachführer napisał(a): > 100 mln tylko w Europie uzywa jezyka niemieckiego jako jezyka rdzennego. > podrzedny jezyk? ------------------------------ Nie jest żadnym podrzędnym jerzykiem, tam gdzie jest niemiecki przemysł tam obowiązuje w pracy znajomość języka niemieckiego, wiec niemiecki przemysł jest na każdym kontynencie i w większości państw świata. Inne państwa mogą niemieckie państwo zbankrutować, ale niemieckiego przemysłu, niemieckiej gospodarki nie zbankrutują, niemiecka gospodarka działającą poza granicami Niemiec potrafili utrzymać niemieckie państwo, wiec trochę powagi, respektu jak i uznania dla Niemiec. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ambasada Prusakow Re: "Zeit": Polacy nie chcą pracować w Niemczech IP: *.dip.t-dialin.net 22.08.11, 15:49 Nie tyle o kwalifikacje tu idzie ile o znajomosc jezyka niemieckiego. Kazdy polski magister inzynier po renomowanych polskich politechnikach bylby chetnie przyjety w Niemczech gdyz majac dobre podstawy teoretyczne szybko wyuczylby sie nowych umiejetnosci gdzie niezbedne jest posiadanie tychze podstaw jakie wyniosl z polskiej politechniki. Problemem jest jednak znajomosc jezyka niemieckiego na wymaganym poziomie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gosc987 Re: "Zeit": Polacy nie chcą pracować w Niemczech IP: *.pools.arcor-ip.net 22.08.11, 21:15 Gość portalu: Ambasada Prusakow napisał(a): > Nie tyle o kwalifikacje tu idzie ile o znajomosc jezyka niemieckiego. Kazdy pol > ski magister inzynier po renomowanych polskich politechnikach bylby chetnie pr > zyjety w Niemczech gdyz majac dobre podstawy teoretyczne szybko wyuczylby sie n > owych umiejetnosci gdzie niezbedne jest posiadanie tychze podstaw jakie wynios > l z polskiej politechniki. Problemem jest jednak znajomosc jezyka niemieckiego > na wymaganym poziomie. ------------------------------------------------------ Oj, oj nie wszyscy po polskich politechnikach dają sobie tu świetnie rade jak piszesz. Wiadomo bez języka w takim zawodzie to ani rusz, szczególnie techniczny jak i urzędowy język musi być opanowany. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Misu "Zeit": Polacy nie chcą pracować w Niemczech IP: *.chemenergia.com 22.08.11, 15:53 Wróciłem z wycieczki po południowych Niemczech. Byłem tam 20 lat temu jako stypendysta niemieckiej fundacji naukowej. Nic sie nie zmieniło. Fajny kraj miłe miasteczka czyściutko i schludnie. Prawie jak u mnie na wsi. To po cholerę jechać jak ma się 4000 Euro na rękę? Odpowiedz Link Zgłoś