Gość: wan IP: *.udn.pl 24.02.05, 11:35 to b. interesujące rozwiązanie. powinno pozytywnie wpływać na wzrost inwestycji. może ktoś napisze jakąś pobieżną analize efektywności jego wprowadzenia w estoni? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: kibic Dlaczego od odejścia Witolda Modzelewskiego... IP: *.krakow.pl / *.vrak.krakow.pl 24.02.05, 11:42 ...musiało minąć tyle lat, żeby zaczęto myśleć o odgruzowaniu systemu podatkowego po jego działalności? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Paweł Kierski Re: Dlaczego od odejścia Witolda Modzelewskiego.. IP: 213.17.171.* 24.02.05, 12:59 Boję się, że znowu skończy się na tapetowaniu gruzowiska... Odpowiedz Link Zgłoś
jerry.uk Re: Dlaczego od odejścia Witolda Modzelewskiego.. 24.02.05, 17:12 moze ktos musial zarobic na tym chaosie? pomysl jak malo bedzie mozliwosci robienia roznych przekretow, grania przepisami, kiedy to wszystko bedzie wyczyszczone i przejrzyste. Przypomne, ze kiedy w 1999 roku Balcerowicz chcial to wszystko wyczyscic i uproscic, udalo mu sie przepchnac ustawy podatkowe przez Sejm i Senat ale zablokowal to Kwasniewski. Naprawde malo brakowalo a bylibysmy dzisiaj druga Estonia. Komus jednak zalezalo zeby bylo inaczej... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 5150 Czy te barany nie rozumieja ze stabilnosc systemu IP: 195.117.157.* 24.02.05, 11:58 podatkowego jest wartoscia sama w sobie?? 19% liniowy podatek CIT to w tej chwili jednen z ostatnich argumentow przemawiajacych za tym, zeby inwestowac w Polsce. Po jaka cholere psuc to co jako tako dziala??? Chcecie ograniczyc deficyt to zmniejszcie rozbuchana do granic wytrzymania administracje rzadowo i samorzadowa, a nie kombinujecie znow przy CIT, sqsyny! Przeciez ta zapowiedz "wariantu B" na kilometr smierdzi podwyzka podatkow, bo "lyberal" Belka w sumie tylko to potrafi robic. W tym ministerstwie finansow naprawde powinnno sie przeprowadzic "opcje zero", wywalic na morde wszystkie te komunistyczne stare cioty i starych pierdzieli i przyjac w to miejsce mlodych ludzi o nieskazonych umyslach. Przy okazji daloby sie pewnie zredukowac zatrudnienie w tym molochu gdzies o 50%. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Scyzorro Do... 5150 IP: *.aster.pl 24.02.05, 13:47 Jako słuchający poglądów młodych ludzi na tematy ekonomiczne, wiem że masz rację. No ale jak łysych, brzuchatych, przefarbowanych w swoich poglądach, starych komuchów, ustalających wszystko na egzekutywach (umysłowych lewatywach) przekonać do odejścia. Obawiam się, że jedyne co można zrobić to cierpliwie czekać (na ich odejście... fizyczne!!! ) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jarek Re: Ministerstwo rozważa przebudowę CIT IP: *.eva.mpg.de 24.02.05, 14:18 Czy ktos moze mi bardzo prosze wyjasnic, dlaczego w naszym kraju sa tak wysokie koszty pracy? Dlaczego nie mozna by obnizyc tych wszystkich zusow i innych podatkow, ktore musza placic pracodawcy? Przeciez to by zlikwidowalo bezrobocie i szara strefe w try-miga? A tak to jak ja mam zatrudnic kogokolwiek, jesli za kazde 1000 zl mu/jej wyplacone musze doplacic panstwu prawie drugie tyle? To sie kupy nie trzyma. Jak jest w innych krajach? Bardzo prosze o wyjasnienia... pozdrawiam jarek Odpowiedz Link Zgłoś
janbacz Właśnie, należy ciąć podatki, składki i wydatki 24.02.05, 17:46 Należy ciąć podatki, składki ale najwięcej należy ciąć wydatki. Należy uświadomić ludziom że socjalizm jest systememem niemoralnym, opartym na złodziejstwie a oprócz tego a w zasadzie właśnie dltego jest systemem marnotrawnym, hamującym bogacenie się narodu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: liberal Re: Ministerstwo rozważa przebudowę CIT IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.05, 18:23 Nie zapominaj, że w Polsce jest milion urzędników zarabiających średnio 3000 zł brutto miesięcznie oraz ponad 4000 państwowych przedsiębiorstw do których trzeba dopłacać kilkadziesiąt miliardów złotych rocznie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bogusław Re: Ministerstwo rozważa przebudowę CIT IP: *.adsl.inetia.pl 24.02.05, 14:19 Polska to nie Estonia. Pewnie ktoś znowu chce zrobić kasę,bo napewno znajdzie się jakaś niechcąca dziura w ustawie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maruti Re: Ministerstwo rozważa przebudowę CIT IP: *.l5.c2.dsl.pol.co.uk 24.02.05, 17:12 Zly pomysl. Szczegolnie przy naszym bezrobocie. Rozwiazanie to generuje inwestycje bez tworzenia miejsc pracy. Co wiecej wiele inwestycji w poprawe wydajnosci powoduje obnizke zapotrzebowania na prace. Oczywiscie generuje to tez rozwoj technologii i atrakcyjnosc naszego kraju jako miejsce inwestycji, ale koniec koncow stratifikuje spoleczenstwo. Co wiecej perspektywistycznie nawet podraza koszta pracy (patrz Estonia). Trzeba wpierw dazyc do obnizki kosztow pracy, a potem dopiero manipulowac przy CIT. Niestety wiekszosc ekonomistow holduje pogladom ekonomii podazowej: wazne zeby byl wzrost, niewazne jaki. Czyli wazne zeby zyski firm byly coraz wieksze, ale niewazne, zeby przy tym generowano miejsca pracy. Doprawdy blyskotliwa polityka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bacz Podatek dochodowy jest szkodliwy IP: *.pl / 193.24.200.* 24.02.05, 17:55 Podatki dochodowe zachęcają do zawyżania kosztów - za kosztochłonne działania firmy są wynagradzane zmniejszonymi podatkami. Dlatego podatki PIT i CIT należy znieść, zostawić tylko VAT. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gk Re: Podatek dochodowy jest szkodliwy IP: *.pl / *.miecznet.pl 24.02.05, 18:50 tak masz rację znieść CIT i PIT zostawić VAT. nie będą koszty sztucznie zawyżane, Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maruti Re: Podatek dochodowy jest szkodliwy IP: *.l5.c2.dsl.pol.co.uk 25.02.05, 09:44 Wiesz ogolnie to najlepiej jakby wogole nie bylo podatkow. Wg mnie hierarchia najbardziej szkodliwych podatkow to PIT, VAT a dopiero potem CIT. VAT znieksztalca ceny i powoduje obnizenie popytu. Szczegolnie dotkliwy jest VAT na artykuly pierwszej potrzeby. A te winne byc bez jakichkolwiek lub z minimalnymi (nazwijmy je manipulacyjnymi) obciazeniami podatkowymi. Np. ustalic stawki VAT na 5% i 15%. CIT tez to robi ale w mniejszym stopniu. Jest propozycja centrum Adama Smith'a, zeby podatek CIT zastapic podatkiem od przychodow. Uniemozliwi manipulacje przy stronie kosztowej, ale ma tez pare wad (np. zmniejsza zyskownosc pewnego procenta firm na rynku). Poza tym uwazam za bezpodstawna twierdzenie, ze osoba publiczna to de facto cos jakby osoba fizyczna inaczej, wiec powinna podobnie placic podatki. Dlatego tez ja postulawalbym powolna likwidacje PIT, maksymalna obnizke CIT i wprowadzenie podatku od przychodow dla firm. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pi Re: Ministerstwo rozważa przebudowę CIT IP: *.dami.pl 24.02.05, 21:27 nie zgadzam się z odkładaniem "inwestycji w poprawe wydajnosci > powoduje obnizke zapotrzebowania na prace." Trzeba i obniżać koszty pracy i inwestować w wydajność (obiżającą zapotrzebowanie na pracę) - inaczej nie 90 tylko 99% towarów będzie made in China. Odpowiedz Link Zgłoś