Dodaj do ulubionych

Projekt Wernera Goetza. Wariactwo?

16.09.06, 23:42
Wlasciciel niemieckiej sieci drogerii dm Werner Goetz, agituje za swoim
projektem przebudowy ekonomicznej Niemiec i Europy. Postuluje aby stawke VAT
podniesc do 50% i z zebranych pieniedzy KAZDEMU placic 1500 Euro miesiecznie
"pensji obywatelskiej". Jednoczesnie ci ktorzy pracuja nie placa zadnych
podatkow ani innych ododatkowych ubezpieczen socjalnych. Facet jest jednym z
najwiekszym praciodawców w Niemczech od wielu dziesiecioleci, wiec wariatem
raczej nie jest.
Obserwuj wątek
    • Gość: Bill Gates jr. Re: Projekt Wernera Goetza. Wariactwo? Nie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.06, 02:02
      Pod warunkiem, że majątek osobisty tego pana ulegnie konfiskacie, a on sam
      zadowoli sie "pensją obywatelską".
    • przycinek.usa Wariactwo 18.09.06, 02:22
      A nawet debilizm.

      Podobny pomysl zrealizowala w praktyce Japonia i panstwo zatrzymalo sie w
      rozwoju na 15 lat.

      W Japonii jest dokladnie tak jak napisales:
      Wysokie podatki posrednie i nieistniejace osobiste.
      Efekt - obywatele kupuja co moga za granica - rozwoju brak a ceny nieruchomosci
      spadaja 16 lat. I to pomimo przyrostu ilosci pieniadza na rynku.
      Taki to byl madry pomysl.

      Najlepiej jezeli ten Goetz wprowadzi to w samych niemczech. Wtedy OK.
      Bedziemy mieli strumien klientow niemieckich w polskich sklepach a niemcy beda
      w Polsce kopac rowy za zlotowki. Bo pracy w niemczech nie bedzie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka