Dodaj do ulubionych

Euro będzie później, reformy też

IP: *.konstantynow.mm.pl 17.09.06, 22:06
Ja się nie mogę doczekać aż wszystie kraje nowej Uni przyjmą w końcu Euro i
tylko bidna Polska zostanie ze swoją złotówką. Może wtedy będzie wstyd naszym
polityką, gdy będą wytykani palcami na europejskim forum jako outsider i może
wtedy wezmą się w końcu do roboty, zaczną naprawiać gospodarke i zreformują
wreszcie finanse publiczne. A tak, nikt nie przyjmuje jeszcze euro wiec i
Polsce sie nie śpieszy...

--------------------
wiersze miłosne
Obserwuj wątek
    • Gość: Pan Koszyczek Tak jak jest wytykana biedna Anglia, Szwecja, IP: *.dip.t-dialin.net 17.09.06, 22:42
      Norwegia. I nam tez przyjdzie ze zlotowka zyc w tym ponurym towarzystwie.
      Straszne ;-)
      • Gość: Pan Koszyczek Czy Darek moglbym zajac sie tlumaczeniem WGI IP: *.dip.t-dialin.net 17.09.06, 22:43
        zamiast plesc rzeczy o, ktorych nie ma pojecia
        • fritz.fritz Potezne klamstwo pana Rosattiego co do powodow 18.09.06, 10:07
          wysokiej inflacji w Estoni.


          Inflacja w Estoni jest wynikiem zwiazania kursu Krony z Euro w Currency Board.
          To oznacza, ze Poniewaz Estonia ma wysoki wzrost gospodarczy, istnieje rowniez
          odpowiednia presja inflacyjna i w ten sposob dokonala defacto technicznego
          wprowadzenia Euro.

          O tym wszystkim pisze fachowa prasa ekonomiczna. Link ponizej.

          Dokladnie te same problemy oczekuja Polske: a wiec eksplozja niekontrolowanej
          inflacji niszczacej caly dorobek ekonomiczny ostatnich lat. Ta eksplozja jest
          dlatego nie do unikniecia, poniewaz NBP nie ma mozliwosci kontrolowania
          inflacji przy pomocy stop procentowych.

          Pan Rosatti, Balcerowicz wszyscy eurofanatycy i neofici wiedza o tym
          doskonale. Pomimo tego nie informuja o tym spoleczenstwa, tylko je w sposob
          absolutnie swiadomy oklamuja.

          A o to link i pare cytatow.

          www.faz.net/s/Rub4D8A76D29ABA43699D9E59C0413A582C/Doc~EF47D9DB2302547D09B5D43B04319D237~ATpl~Ecommon~Scontent.html


          Cytaty:


          Estland und Litaun banden ihre Währungen fest an Euro (Currency Board). Tragen
          hohe kosten wegen sehr grossen Inflationsdrucks.

          ** tlumaczenie (ogolne)
          Estland i Litwa zwiazaly swoje waluty z Euro. Ponosza z tego powodu bardzo
          wysokie koszta z powodu bardzo duzej presji inflacyjnej.

          cytat:
          Der Inflationsdruck, den sie sich mit der Wechselkursbindung eingekauft haben,
          zeigt indes schon heute, mit welchen Schwierigkeiten sie im Euro-Raum zu
          kämpfen hätten.

          *** presja inflacyjna, ktora dostaly (Estonia, Litwa) poprzez zwiazanie kursu z
          euro pokazuje w samej rzeczy juz dzisiaj, z jakimi trudnosciami one (Estona,
          Litwa) musialyby walczyc w euro-przestrzeni.

          komentarz: ekomisci w Polsce zadajacy mozliwie wczesnego wprowadzenia euro
          klamia tak, az sie wrecz niedobrze robi

          cytat:

          Mit einem frühen Beitritt zum Euro-Raum wächst die Gefahr, daß der Euro in
          diesen Ländern mit einer hohen Teuerungsrate gleichgesetzt wird. Dieses Risiko
          darf nicht unterschätzt werden.

          ****
          Z wczesnym wejsciem do euro-przestrzeni rosnie niebezpieczenstwo, ze euro
          bedzie w tych krajach rowny wysokiej drozyznie (red. inflacja). To ryzyko nie
          moze zostac zlekcewazone.

          kometarz. Ciekawe, kiedy euro fanatycy i neofici z Balcerowiczem na czele
          przestana w koncu oklamywac spoleczenstwo.



          INNA ZUPELNIE sprawa jest to, ze budzet musi zostac zrownowazony, ze
          zadluzenie nie moze rosnac i ze trzeba zaczac splacac potworne dlugi. Do tego
          sa konieczne reformy. W przeciwnym przypadku w Polsce powstanie taka sytucja
          jak na Wegrzech.

          Zadnia Leppera, Samoobrony domagajacych sie zadluzenia o wrecz dziesiatki
          miliardow sa wrecz najgorszym przestepstwem ekonomicznym i na szczescie
          odrzucane przez JK i rzad.

          Mam nadzieje, ze w przypadku wyborow Polacy beda o tym pamietac.
          • Gość: mzb Czy ktoś móglby napisac.... IP: *.crowley.pl 18.09.06, 10:39
            jakie warunki trzeba spelnic zeby wejsc do strefy €?
            Szkoda ze zabraklo tego w artykule
            • fritz.fritz Re: Czy ktoś móglby napisac.... 18.09.06, 12:09
              tzw. warunki konwergencji.

              Inflacja w nie wyzsza niz zdaje sie 1% do sredniej trzech krajow z najnizsza
              inflacja w Uni ( a z krajow posiadajacych euro)... Polska spelnia

              Zdluzenia ponizej 60%: Polska spelnia

              Deficyt budzetowy: nie wiekszy niz 3%... Polska nie spelnia przede wszystkim z
              powodu funduszy emeretalnych. Polska przeprowadzial reformy, ktore pozostale
              kraje dopiero musza przeprowadzic. Reformy te obciazaja deficyt o ponad 1%.
              Deficyt wynosi okolo 4.5%

              Konwergencja stop procentowych: stopy konwerguja teraz: w Polsce inflacja jest
              niezwykle niska i wysoki wzrost gospodarczy, 2.5 x niz srednia krajow euro.

              W krajach euro byly bardzo niskie stopy i teraz rosna z powodu inflacji.

              EZB dopasowywuje swoje stopy do najwazniejszych gospodarek euro przestrzeni, a
              to sa niemiecka, francuska i wloska. Gospodarki te kuleja.

              Wprowadzenia teraz stop euro 2.5% oznaczaloby w Polsce eksplozje inflacji o
              czym kiedys bardzo ladnie pisal prof. Filar z RPP. On mowil tylko o obnizeniu
              stop, marzenie Leppera, a nie o euro. On jest rowniez euro-neofita i rowniez
              nie mowi o olbrzymim ryzyku zwiazanym z wprowadzeniem euro.

              Euro ma wtedy sens kiedy panuje (a) rzeczywista konwergencja gospodarcza
              (termin ten jest okreslany rowniez przez ekonomistow EBZ europejski bank
              centralny, tzn. sie gospodarki znajduja sie rzeczywiscie w podobnych cyklach
              gospodarczych i kiedy (b) naprawde bedzie istaniala europejska przestrzen
              gospodarcza.

              Co do a). Mam nadzieje, ze Polska jeszcze bardzo dlugo bedzie sie duzo szybciej
              rozwijac niz Niemcy czy Francja. W ten sposob oznacza to, ze Polska bedzie
              zmniejszala odleglosc do tych krajow. Szybszy rozwoj gospodarczy oznacza
              wieksza presje inflacyjna, co z koleji oznacza odpowiednio dopasowana polityke
              stop procentowych.

              To z koleji oznacza, ze jezeli naprawde bedzie dobrze szlo, Polska gospodarka z
              cala pewnoscia nie bedzie rzeczywiscie konwergentna z gospodarka krajow euro.
              Na szczescie. Dlatego wlasnie wprowadzenie euro oznacza katastrofe gospodarcza.

              Ad. b) Rowniez podstawa rozwoju jest wspolna przestrzen gospodarcza. Ona w
              rzeczywistosci nie istnieje. W kazdym kraju istnieje olbrzymi protekcjonizm na
              rynku uslug. Wlasnie ostatnie zmiany do ustawy o uslugach, ktore zostala i tak
              zmasakrowana (protekcjonizm) przez Niemcy i Francje chce sie rynek uslug dalej
              ograniczyc.
              Jak dlugo wspolny rynek jest fikcja tak dlugo euro rowniez jest problematyczna
              waluta, wlasnie dlatego, ze nie ma swobodnego przyplywu pracy i uslug z powodu
              protekcjonizmu. Powstanie rzeczywistego politycznego rynku zalezy od woli
              politycznej. Wola ta w tej chwili nie istnieje.


              • Gość: marky nie chodzi aby wpasowac sie do wymogow IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.09.06, 14:56
                ale by je spelniac w dluzszej perspektywie czasu, a tu poziom deficytu bedzie raczej rosnac (glownie przez zaniechcnia reform emerytalnych i dokladania coraz to nowych grup uprzywilejowanych- za niedlugo tylko pracownicy sektora prywatnego beda uczciwie placic podatki a reszta bedzie jedna gryupa uprzywilejowana...)
                • fritz.fritz Re: nie chodzi aby wpasowac sie do wymogow 18.09.06, 15:37
                  > ale by je spelniac w dluzszej perspektywie czasu,

                  dokladnie o to chodzi, zeby polska gospodarka i przestrzeni euro byly naprawde
                  zgodne, "skonwertowane" w rzeczywistosci

                  , a tu poziom deficytu bedzie r
                  > aczej rosnac
                  niestety, jeszcze nie zaczeto myslec o zamienieniu deficytu w nadwyzke, tylko
                  wprowadzono/ utzymano kotwice dlugu 30 mld


                  >(glownie przez zaniechcnia reform emerytalnych

                  Nie, Polska ma najnowoczesniejszy system emerytalny w Uni, reformy zostaly
                  przeprowadzone, chodzi o to jak maja byc liczone w stosunku do budzetu. Model
                  uzywany przez KE teraz jest bez sensu i kaze kraje, tzn. sie tylko Polske,
                  ktore wlasnie przeprowadzily reforme systemu.

                  > i dokladania coraz to nowych grup uprzywilejowanych- za niedlugo tylko
                  >pracownicy sektora prywatne go beda uczciwie placic podatki a reszta bedzie
                  >jedna gryupa uprzywilejowana...

                  zgadza sie i dotego dochodzi, ze bardzo duzo swiadczen panstwa, okolo 40, jest
                  bezposrednio zwiazanych z indeksem inflacji a to znaczy, ze katastrofalna
                  struktura budzetu zostaje zacementowana.

                  Rowniez ilosc urzednikow od 290'000 w 1989 wzrosla do 530'000 co tez nie jest
                  tanie. Niezaleznie od pensji wyrzadzajac mase szkod w gospodarce.

                  > )
      • Gość: /dev/giertych podobno cała UE przyjmie złotówkę IP: *.jjs.pl 18.09.06, 00:37
        już wkrótce! 100-złotowy banknot z Bliźniakami i 200-złotowy z Lepperem to
        będzie przedmiot westchnień na całym świecie. Dobrobyt, stabilność i bezpieczeństwo.
        • Gość: ;) Re: podobno cała UE przyjmie złotówkę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.09.06, 10:51
          /dev/giertych
          dev=null !
      • hummer Ile piieniędzy z UE idzie na dotacje tych krajów? 18.09.06, 11:14
        Gość portalu: Pan Koszyczek napisał(a):

        > Norwegia. I nam tez przyjdzie ze zlotowka zyc w tym ponurym towarzystwie.
        > Straszne ;-)

        A tak, z każdego uzyskanego euro z dotacji Polska traci i będzie długo tracić (zasilając banki) część pieniędzy w wyniku wymiany euro na złoty. Nie przeszkadza Ci to?
        • zegrz a co wolisz - zarabiać ile zarabiamy a wydawać 18.09.06, 12:04
          w strefie euro? A może specjalnie dla nas obniżą ceny?
      • Gość: marky Norwegia nie jest czlonkiem UE IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.09.06, 14:52
        nie chodzi o euro ale o to by nasi niekompetentni politycy nie mieli wplywu na stopy procentowe (skonczy sie majstrowanie przy stopach i naciski na NBP), jesli nie da sie wbic im do lbow ze za polityke monetarna odpowiada NBP a za gospodarcza rzad to moze tak sie uda nia nich wymusic douczenie sie...
      • stasi1 Re: Tak jak jest wytykana biedna Anglia, Szwecja, 18.09.06, 15:20
        Gość portalu: Pan Koszyczek napisał(a):

        > Norwegia. I nam tez przyjdzie ze zlotowka zyc w tym ponurym towarzystwie.
        > Straszne ;-)

        Ale chyba Norwegia w najbliższym czasie i tak nie ma szans na EURO? Tylko że
        Anglia i Szwecja nie jest taka biedna, mogą łatwiej sobie pozwolić na własność
        swojej waluty. Po prostu nie wiesz co się zyskuje przez wspólną walute.
        • Gość: babette663 Re: Tak jak jest wytykana biedna Anglia, Szwecja, IP: *.teledisnet.be 19.09.06, 02:48
          Gość portalu: Pan Koszyczek napisał(a):

          > Norwegia. I nam tez przyjdzie ze zlotowka zyc w tym ponurym towarzystwie.
          > Straszne ;-)

          Ale chyba Norwegia w najbliższym czasie i tak nie ma szans na EURO? Tylko że
          Anglia i Szwecja nie jest taka biedna, mogą łatwiej sobie pozwolić na własność
          swojej waluty. Po prostu nie wiesz co się zyskuje przez wspólną walute.

          Norwegia nie ma euro bo nie chce a stopa zyciowa jest tam 500x wyzsza jak w
          Polsce, a przez wspolna walute co sie zyskuje to ja ci odpowiem, tylko
          przeczytaj uwaznie:
          1/zubozenie spoleczenstwa
          2/bezrobocie galopujace - przed wejsciem euro w Wallonii /Belgia/ 11% a po 4
          latach € - 23%
          3/klamstwa perfidne w calej sieci konsumpcyjnej - proba wciskania ciemnoty
          ludziom, ze wszystko - tak WSZYSTKO!!!! - podrozalo 4-5%, no ale liczyc w
          portfelu to kazdy potrafi, zeby przezyc od wyplaty do wyplaty na jedzenie
          wydawalo sie "przed euro" na 3 osoby 300€/+-12.500fr/ teraz 600€ czyli +-
          25.000fr czy to jest 4-5%????????????
          4/ elektryka, gaz, mazut na ogrzanie mieszkania, nawet oszczedzajac 600KW na
          rok placisz to samo co w ostatnim roku albo wiecej, to po co oszczedzac???
          5/ludzie kradna wiecej, bo nikt tego na dluzsza mete nie wytrzyma itd itp

          wiec nie spiesz sie tak do tego Euro czlowieku, bo jeszcze lez ci zabraknie tak
          bedziesz plakal z nedzy,ludzie maja naprawde dosc, a pensje w Belgii to srednio
          1250€/mc to jak to przetrzymasz w Polsce??????? Ten kto wymyslil wspolny
          pieniadz - Euro - niech zdechnie jeszcze raz!!!!
      • Gość: ja Re: Tak jak jest wytykana biedna Anglia, Szwecja, IP: *.du.simnet.is 09.10.06, 04:03
        Norwegia nie jest czlonkiem UE ;)
    • Gość: W Chleb za 1 zl od jutra za 1 Euro-witamy w Eurozone IP: *.daminet.pl 18.09.06, 01:38
      Nie mam ochoty płacić za chleb 1Euro.
      • Gość: z bagna Kaczolandu Re: Chleb za 1 zl od jutra za 1 Euro... IP: 132.170.7.* 18.09.06, 02:12
        Zaplacisz wiec za chleb trzy, czy cztery zlote
        i... bedziesz sie czul bardziej szczesliwy!

        P.S. A "W" to chyba kolejny "ekspert" od spraw
        ekonomicznych. Czy tak?
      • leszek993 Re: Chleb za 1 zl od jutra za 1 Euro-witamy w Eur 18.09.06, 06:15
        Gość portalu: W napisał(a):

        > Nie mam ochoty płacić za chleb 1Euro.
        W jakim świecie ty żyjesz za chleb w miarę jadalny trzeba w Niemczech 2 euro
        zapłacić a litrowe mleczko 1.50 do 1.90 euro.A gdzie reszta????
        • Gość: gajcioch Re: Chleb za 1 zl od jutra za 1 Euro-witamy w Eur IP: *.devs.futuro.pl 18.09.06, 07:56
          no prosze zaraz sie jeszcze okaże, że nam sie żyje lepiej jak niemcom, minimum 4krotnie wyższe zarobki są tam, a tylko ceny części artykułów spożywczych i mieszkanie są droższe, ale już większość rzeczy, które są importowane i u nas i unich cena taka sama, sprzet elektroniczny, agd, rtv, praktycznie żadna różnica, samochód, no to sory, ale raczej wolałbym żyć w takich warunkach, przy czym nie że chciałbym żyć tam, ale chciałbym by u nas były takie warunki.
          • Gość: Borys Re: Chleb za 1 zl od jutra za 1 Euro-witamy w Eur IP: 84.40.217.* 18.09.06, 10:30
            Działania kaczorów już poznałem w firmie państwowej. Działają na zasadzie,
            wyciągnąć jak najwięcej kasy nie bacząc na wszystko. Czego efektem było
            wstrzymanie dosłownie wszystkich inwestycji, oprócz tych które pozwalały firmie
            przeżyć parę lat.
            Identycznie robią z Polską. Dlatego nie dziwi mnie ich podejście do tego
            tematu. A jak zakończą swoje 4 letnie urzędowanie to będziemy mieli większą
            dziurę niż aws pozostawił.
            • anvill Re: Chleb za 1 zl od jutra za 1 Euro-witamy w Eur 18.09.06, 12:24
              Tyle że AWS zrobił jakieśtam reformy i niestety nie trafiła mu się jak ślepej
              kurze ziarnko wspaniała koniunktura gospodarcza...
            • Gość: stasi1 Re: Chleb za 1 zl od jutra za 1 Euro-witamy w Eur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.09.06, 15:32
              Przesadzasz! Zadłużenie Warszawy po rządach Kaczora nie wzrosło tak bardzo,
              chyba tylko o 20% Ale za to ile więcej urzędnicy zarobili?
        • roland12 1 kg chleba zytni, mieszany w RFN ok.2,40 euro ale 18.09.06, 12:58
          co do mleka nie masz racji- w Norma lub Penny 1l H-Milch 0,55 euro, tyle co w
          Polsce Laciate, nie wierzysz idz do Penny.
      • Gość: willy no to piekarz zarobi 2000 euro zamiast 2000 zl IP: *.pools.arcor-ip.net 18.09.06, 12:25
        i tak samo bedzie ze wszystkimi innymi. no bo inaczej jak kogokolwiek bedzie
        stac na uslugi i produkty?

        apropos w niemczech jak chleb kosztowal 1,99 DM to teraz kosztuje 0,99 euro
        wiec nie opowiadaj bzdur.
        • roland12 o nie, drogi panie, chleb od czasow DM bardzo po 18.09.06, 13:06
          drozal w RFN, podaje ceny naszego piekarza dostawcy, rejon Koblenz, 500g chleb
          zytni 1,40 euro, 1000 g chleb zytni 2,40 euro, bulka zwykla 0,25 euro, bagietka
          400g- 1,60 euro, chleb w klasie Demeter, bio, 4 ziarna, 1 kg -4 euro.
          • Gość: willy zwykly chleb w Plus albo w HL kosztuje 99 ct./kg IP: *.pools.arcor-ip.net 18.09.06, 13:25
            pociety, paczkowany - bo tylko taki mozna porownywac do "polskiego chleba za 1
            zl". no poza tym ze w pl to bochenki maja po 600 g.
      • stasi1 Re: Chleb za 1 zl od jutra za 1 Euro-witamy w Eur 18.09.06, 15:29
        Gość portalu: W napisał(a):

        > Nie mam ochoty płacić za chleb 1Euro.

        Ale chyba LPR przedstawiało bardzo dokładne obliczenia że po wejściu do UE
        bedziemy płacić 1 euro za chleb! Więc to chyba nie takie straszne?
      • Gość: babette663 Re: Chleb za 1 zl od jutra za 1 Euro-witamy w Eur IP: *.teledisnet.be 19.09.06, 22:31
        a gdzie ty kupisz chleb w Unii za l€?????????????????????za 1€ i 85 centow to
        sie zgodze!!!
    • Gość: z bagna Kaczolandu Re: Sowiecki agent Rosati wg GWna autorytet, czy IP: 132.170.7.* 18.09.06, 02:09
      Rosati to jednak wiekszy autorytet niz durne "kaczory"
      i ich - pozal sie Boze - "doradcy"...
    • blue911 Re: Euro będzie później, reformy też 18.09.06, 02:10
      Po co maja Kaczki powolywac komisje d/s Euro skoro bardziej im odpowiada
      plawienie sie w wynikach lustracji (ktorej sami unikaja ,jak ognia hehe)
      i sa zajeci "zalatwianiem" przeciwnikow politycznych - rzeczywistych lub
      urojonych.
    • leszek993 Euro będzie później, reformy też 18.09.06, 06:11
      Wszyscy miłośnicy euro na tym forum to albo ciemne małolaty albo
      głupki.Wprowdzenie euro przez UE to największy przekręt 20-go wieku,tylko kilka
      państw przewidziało konsekwencje i nie wprowadziło euro
      Szwecja,Dania,Anglia,Norwegia więc chyba bogatsze kraje od Polski.Włosi już
      rozpatrują możliwości wyjścia z euro a i w Niemczech po cichu przebąkują coś
      gazety.Waluta euro doprowadziła do gigantycznych podwyżek nic nie dając w
      zamian,bo nie tylko ceny produktów pierwszej potrzeby poszły w górę,ale ceny
      czynszu,gazu,prądu,wody,ubezpieczeń obowiązkowych a nie wspomnę o cenach
      mieszkań czy domów.I ma Kaczyński rację wprowadzenie euro do Polski to koniec
      Polski,to bankructwa firm,nędza i bieda gorsza od tej ,którą mamy.A kierując się
      zasadą mniejszego zła,to niech złotówka pozostanie naszą walutą.Jest w Polsce
      jeden geniusz niejaki Aarnold Bucholtz vel L.B ten by Polskę diabłu sprzedał
      gdyby tylko mógł.Więc Polaczki jak chcecie jeszcze w miarę jakość egzystować to
      tzymajcie się jak najdalej od Euro a wyjdzie wam to na zdrowie.
      • Gość: Smutny Re: Euro będzie później, reformy też IP: *.hsd1.mn.comcast.net 18.09.06, 06:19
        Masz racje Euro to najwiekszy przekret ale tylko czesc ludzi to rozumie i to
        jest smutne Mysle jednak ze to przeklenstwo Europy padnie szybciej niz wszyscy
        mysla
      • Gość: Wesoly Re: Euro będzie później, reformy też IP: *.hsd1.mn.comcast.net 18.09.06, 06:23
        Norwegia nie jest w Unii bo maja rope i nie chca sie dzielic wysokimi zyskami
        tak jak Szwajcaria ze swoimi bankami Te kraje sa zbyt bogate zeby nalezec do
        tego kolchozu
        • leszek993 Re: Euro będzie później, reformy też 18.09.06, 06:34
          Gość portalu: Wesoly napisał(a):

          > Norwegia nie jest w Unii bo maja rope i nie chca sie dzielic wysokimi zyskami
          > tak jak Szwajcaria ze swoimi bankami Te kraje sa zbyt bogate zeby nalezec do
          > tego kolchozu
          Oczywiście że masz rację ale zarówno Norwegia jak i Szwajcaria są podległe
          administracją ekonomiczną złodziejom z Brukseli.
      • Gość: miobeb Re: Euro będzie później, reformy też IP: *.net-serwis.pl 18.09.06, 07:06
        Nie dyskutując na temat wzrostu cen po wejściu Euro (a można by), głównym
        zyskiem po wejściu do strefy Euro będzie to, ze wpływ na kondycję polskiego
        pieniądza stracą polscy politycy. Bo oni dla doraźnej korzysci politycznej
        gotowi są zrobic wszystko.
        • Gość: wysoki Re: Euro będzie później, reformy też IP: *.aster.pl 18.09.06, 07:13
          Ja mysle, ze to przyciaganie do siebie elektoratu w postaci wlascicieli kantorow
          i ich rodzin.
        • zegrz I to byłby prawdziwy (chociaż chyba jedyny) zysk. 18.09.06, 12:08
          Ale musielibyśmy dopłacać do deficytu Francji i Niemiec, które mają w 4literach
          zasady towarzyszące wprowadzaniu euro. I nikt im nie podskoczy. A my
          musielibyśmy ich przestrzegać i dopłacać..
      • lesew Re: Euro będzie później, reformy też 18.09.06, 10:04
        leszek993, to jak widać osoba tak zarozumiała, że jakakolwiek polemika z nim nie
        ma sensu. Wszystkich, którzy myślą inaczej od niego uważa za głupków, ew. ciemne
        małolaty, łaskawca! To, że jego wiedza jest "taka sobie"( n. p. Norwegię
        umieścił w U. E) nic mu nie przeszkadza. Szkoda że nie obrzydza euro rodakom
        wyjeżdżajacym na "saksy"! Ciekawe kogo by przekonał? Według niego, w Irlandii,
        Niemczech czy w Luksemburgu panuje straszna nędza, bo przyjęli Euro! Jeżeli taki
        jest typowy wyborca PiS-u i spółki, to nic juz wiecej dodać nie trzeba!
        Wierzacym zostaje jeszcze modlitwa o zmiłowanie Boskie.
      • perro69 dzięki za ten tekst ;) 18.09.06, 13:06
        ostatnio nie mam czasu na kabarety, ale na szczęście na tym forum od czasu do
        czasu zdarzają się takie perełki jak to co napisałeś ;)))
        ps. jaką chorobę przechodziłeś w dzieciństwie?
    • Gość: kaliszanka czyli pis przeżuca reformy na kolejny rząd. Jedyny IP: *.devs.futuro.pl 18.09.06, 07:49
      dotychczas rząd który nie bał sie zarezykować to rząd Buzka, i mimo, że tak dla niego sie to skończyło, to aj jestem mu wdzięczny za te reformy. Natomiastkażdy inny rząd obiecuje, coś co ma wejsć już w nie ich kadencji, przecież to nie jest przypadek. Bo jak wytłumaczyć 5 letnią kadencje i nic nie zrobić w tym czasie, rozumi epierwszy rok, bo rzeczywiście jest tak, że budżet tworzy niemalże odchodząca ekipa, a jedynie jakieś poprawki mogą jeszcze stworzyć nowe, ale kolejne lata to już przecież mogą działać, a my stoimy w miejscu, a świat idzie do przodu. Nie wiem jak jest w innych krajach, ale to jest jakaś paranoja, by zamiast coś wprowadzać w swojej kadencji (jeżeli rzeczywiście sie tego chce i kraj tego potrzebuje, jak choćby obniżka podatków) to obiecuje sie, że jest to potrzebne, ale bedzie później. naprawde paranoja.
    • Gość: bambi7 Euro będzie później, reformy też IP: *.csk.pl 18.09.06, 08:34
      "utrzymanie własnej waluty jest kosztownym luksusem. Płaci się za to utraconymi
      korzyściami, takimi jak niższe stopy procentowe, niższe koszty transakcyjne,
      brak ryzyka walutowego" - to wszsytko jest korzystne, ale dla banków. Normalny
      człowiek nic z tego mieć nie będzie - banki choćby zarabiały 2x tyle co teraz i
      tak dowalą szaremu człowiekowi (od kilku dobrych lat widać jakie kokosy
      zarabiaja nasze banki, a i tak co kilka miesięcy są jakieś podwyżki - albo
      odsetek albo kosztów prowadzenia rachunków bankowych)
    • toja3003 a Słowenia wchodzi i nie ma wiz do USA! 18.09.06, 08:55
      .
      • Gość: Emeryt Re: a Słowenia wchodzi i nie ma wiz do USA! IP: 212.122.223.* 18.09.06, 09:12
        Wlasciwie to dobrze byloby gdyby Niemcy i inni wprowadzili spowrotem swoje
        waluty.Znow dolar bylby najsilniejszy i wszystko wrociloby do rownowagi.Teraz
        euro jest zawyzone,inflacja w Europie galopuje i tego jakos nikt nie
        zauwaza.Owszem sila nabywcza dolara nieco spadla na skutek swiadomej polityki
        amerykanskiej,majacej na celu poprawe eksportu.Jednak euro poszlo zbyt do gory
        i jego sila nabywcza wyraznie spadla.Zwyczajnie popatrzcie co mozna kupic za
        dolara w Stanach a co w Europie.Roznica jest widoczna golym okiem,50 do
        100%.Zakupy w Stanach dla Europejczykow sa b.korzystne,ale to jest sztuczna
        sytuacja obliczona na krotka mete.Amerykanie nie sa zainteresowani zdobywaniem
        euro,caly handel surowcami strategicznymi i tak odbywa sie w dolarach.Nawet
        poza Europa i Rosja od nas zwyklych ludzi nikt nie chce przyjmowac euro.Wszyscy
        mysla,ze to jest waluta-efemeryda i nie wiadomo co z nia bedzie jutro,gorzej
        wielu nie zna tej waluty.
        • lesew Re: a Słowenia wchodzi i nie ma wiz do USA! 18.09.06, 10:11
          Emerycie, jak zrozumieć to co piszesz: "Euro poszlo zbyt do góry i jego siła
          nabywcza WYRAŹNIE spadła." Zastanów się, czy Ty sam rozumiesz swoje
          brednie(przykro mi, ale tak to trzeba nazwać!)
        • toja3003 he, he "inflacja w Europie galopuje" - skąd masz 19.09.06, 11:12
          te dane? Z Mołdawii? Bo w eurostrefie inflacja jest mniejsza niż przed
          wprowadzeniem tej waluty i na pewno nie galopuje, bo są tam bardzo restrykcyjne
          kryteria, więc nie opowiadaj bajek.
    • heraldek Polska zawsze byla w ogonie....cywilizacji..... 18.09.06, 09:35
      ......gdy nie bylo zlotowki, na czym by te durnie
      wybijaly wizerunki JPII...........
      • fritz.fritz Re: Polska zawsze byla w ogonie....cywilizacji... 18.09.06, 13:18
        heraldek napisał:

        > ......gdy nie bylo zlotowki, na czym by te durnie
        > wybijaly wizerunki JPII


        Na euro, durniu...
    • hipoteczna ale różnice między Polską -UE szybko się wyrównują 18.09.06, 10:30
      Widać to na rynku nieruchomości - mamy najniższe ceny nieruchomości w Unii
      Europejskiej, ale też właśnie dlatego ceny poszybowały w górę. Tylko w tym roku
      ceny nieruchomości wzrosną o 20%. To zasługa między innymi zagranicznych
      inwestorów, którzy kupują średnio 10 do 15% nowych mieszkań w Polsce. Wzrosty
      będą trwać nie tylko dlatego, że ceny nieruchomości w Polsce i Unii
      Europejskiej muszą się wyrównać (a przynajmniej zbliżyć do siebie), ale też ze
      względu na kilka innych czynników (wzrost zarobków Polaków, łatwo dostępne
      kredyty hipoteczne, etc.).

      Szczegóły tutaj:
      www.zakup-mieszkania.pl/inwestowanie-w-nieruchomosci.html
    • Gość: sceptyk Re: Euro będzie później, reformy też IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.09.06, 10:49
      gdy tak się stanie, politycy palcem nie kiwną. zwali się na euromasońską hołotę,
      która wysysa z nas soki. tu przewiduję prawdopodobny scenariusz wystąpienia ze
      wspólnoty.
      a tak poza tym to nad ustawami ekonomicznymi winni głosować posłowie mający
      ekonomiczne wykształcenie. ograniczenie demokracji? tak, ale co z tego? finanse
      państwowe to powazna sprawa, to nie stragan z pietruszką !!!
    • Gość: arahat Eura nie bedzie, reform jak na razie nie ma IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.09.06, 10:55
      jest za to wyciaganie trupow z szafy ...dlatego mlodzi wyjezdzaja bo oni chca
      zyc a nie wykopywac trupy w rytm definicji: bog/honor/ojczyzna i jeszcze
      dklazaspokojenia ambicji (patrz wywiad z sikorskim) jechac dac sie zabic w
      afganistanie...
    • Gość: centuria Euro będzie później, reformy też IP: *.dip0.t-ipconnect.de 18.09.06, 11:03
      Ci krozy tak wyczekuja eruo pewinie nie podrozuje, i nie maja bladego pojecia
      jak wygladaly relacje cenowe przed i po wprowadzeniu tejze waluty. otoz-
      przyklad Niemcy, mieszkancy nie bez powodu mowia: "Euro teuro"-eruo drogie. po
      przystapieniu do strefy eruo niby nic nie mialo zdrozec, a jednak jakims cudem
      sie to stalo. ceny produktow wzrosly od 50-100%. ja jako obcokrajowiec przezylam
      szok, mieszkancy rowniez
      • Gość: marilicia Re: Euro będzie później, reformy też IP: *.dip0.t-ipconnect.de 18.09.06, 11:48
        > ceny produktow wzrosly od 50-100%. ja jako obcokrajowiec przezyla
        > m szok, mieszkancy rowniez

        To nie jest prawda. Potwierdzily to zreszta badania. To tylko wymysl spoleczenstwa.
      • Gość: willy Mozesz podac konkretne przyklady? IP: *.pools.arcor-ip.net 18.09.06, 12:56
        mieszkam w DE, 2 lata przed przejsciem na euro wszystkie ceny byly juz podawane
        w obu walutach. w niektorych sklepach i knajpach nadal zreszta sa (np. drogerie
        DM).
        moge powiedziec ze byly gdzie-niegdzie proby windowania cen ale najczesciej
        tacy sprzedawcy gorzko tego pozalowali. opowiesci o podwyzkach 50-100% to
        kompletne androny. wiekszosc cen pozostala niezmieniona lub wzrosla nieznacznie
        i to nie ze wzgledu na euro ale przede wszystkim na cene gazu i beznyny.
        • roland12 Willy,euro ist teuro, das ist leider wahr, ich leb 18.09.06, 13:30
          e auch hier und ich habe schon paar Dinge gesehen die ganz schön teuer sind. A
          teraz dalej po polsku, bo w Polsce to teraz wszyscy angielski znaja a z j.
          niem. jest gorzej - tak wiec prawda jest taka, ze nic nie podrozalo 50 do 100%,
          tego by tu nie wytrzymali, takie cos moga wytrzymac tylko Polacy, sporo rzeczy
          jednak, glownie zywnosc, posilki i napoje w restauracjach, uslugi, paliwo, olej
          opalowy, gaz,LPG, prad, czynsze w duzych mistach, podrozaly szybciej i wiecej
          niz to w czasach DM bywalo, ja, Willy, obserwuje ceny w BRD od 1981 roku, nie
          wiem jak Ty. Moje zdanie jest negatywne co do euro, Niemcy nic nie zyskali,
          rezygnujac z silnej DM wiecej stracili, ktos tu pisal, ze jakis polityk w
          Polsce jezdzi do Grecji i mowi, ze tam sie b.drogo zrobilo - to prawda,
          potwierdzaja to moi niemieccy znajomi, takze w Portugalii,Hiszpanii, juz tam
          Niemcy za 100 DM czyli 50 euro wiele nie pobaluja, jednak 100 DM w latach 80
          i90 tych to bylo tam duzo pieniedzy, takze tu w Aldi, za 100 DM walilo sie do
          Passata sporo zarcia, dzis za 50 euro to w plastikowej torbie zabierzesz,
          szczegolnie jak kupisz sery i bio produkty - czyli te jadalne. No, czy ja nie
          pisze prawdy, Willy? A co do Polski to jakby u nas teraz zrobic euro to moja
          matka mialaby 270 euro emerytury, zona 250 euro pensji a ceny bylyby w krotkim
          czasie jak w BRD, ja to niestety czarno widze i jako osoba jezdzaca do BRD na
          saksy od 25 lat nie chce u nas euro, dokad jest zloty to jeszcze cos z tego
          arbeitania w Reichu mam, potem bede mial jedno wielkie Scheisse.
          • Gość: Ja Ja Ja Re: Willy,euro ist teuro, das ist leider wahr, ic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.09.06, 14:15
            Jeżeli całą operację wejścia do strefy euro sprowadza się do cen jogurtu w
            sklepie to nie ma o czym gadać. To faktycznie po co się męczyć.
            Dobrze też wiadamo, że całe problemy ekonomiczne Niemiec to nie przyczyna Euro
            ale troszeczkę inna. Euro stało się pewnym "chłopcem" do bicia, bo łatwo go
            dotknąć.
    • magm4 Re: Euro będzie później, reformy też 18.09.06, 11:21
      Gość portalu: Sil3ncio napisał(a):

      > Ja się nie mogę doczekać aż wszystie kraje nowej Uni przyjmą w końcu Euro i
      > tylko bidna Polska zostanie ze swoją złotówką. Może wtedy będzie wstyd naszym
      > polityką, gdy będą wytykani palcami na europejskim forum jako outsider i może
      > wtedy wezmą się w końcu do roboty, zaczną naprawiać gospodarke i zreformują
      > wreszcie finanse publiczne. A tak, nikt nie przyjmuje jeszcze euro wiec i
      > Polsce sie nie śpieszy...




      Wtedy nasi politycy powiedzą, że złoty to nasza historia, tradycja a wiadomo jak oni podchodzą do tradycji. Dopóki krajem będzie rządzić PiS nie wejdziemy do strefy Euro. Gdyby mogli w ogóle by wystąpili z Unii.
    • zegrz Euro będzie później, reformy też 18.09.06, 12:00
      Politycy i ekonomiści mogą sobie dywagować "w te i we w te", a i tak nie
      przyśpieszy to procesu przyjęcia Euro. W dodatku mówia jakby samo przyjęcie
      było czymś oczywistym. Najważniejsze jest przekonanie społeczeństwa - bo to
      ono w referendum zadecyduje czy Euro u nas w ogóle będzie. Ja tam na razie
      żadnych korzyści z przejścia na euro nie widzę.
    • Gość: willy W Polsce ceny skoczyly o wiecej niz 30% IP: *.pools.arcor-ip.net 18.09.06, 12:21
      ...a Polska nie jest w strefie euro!
      Jeszcze w roku 2000 Polska byla krajem tanim. Przez ostanie 5 lat ceny poszly w
      gore jak oszalale - zywnosc, uslugi, jedzienie w restauracji, piwo w pubie -
      minimum 30-50% w gore. Mieszkania o 100% w gore. A mamy zlotowki, wiec?
      • roland12 willy, to prawda co piszesz tyle, ze te podwyzki 18.09.06, 14:20
        cen w Polsce maja inne przyczyny niz te w RFN po wprowadzeniu euro. U nas jest
        tak, ze ceny beda podnoszone jak szalone, bo wiele dobr jest inaczej wyceniane
        niz w swiecie zachodnim, np. ceny mieszkan ida tak strasznie w gore , bo
        mieszkan na przyzwoitym poziomie nie ma i ich ceny byly 2 lata temu duzo
        nizsze , wynajmy nie podazaja za wzrostem cen zakupu mieszkan gotowych, nie
        wiem czemu, mamy w Krakowie 1pok mieszkanie na wynajem i b. malo za nie mozna
        dostac, ok 140 euro na czysto, 34 m2, wyposazone,w Krowodrzy.Ale do rzeczy -
        wiele cen wzrasta u nas jakims prawem kaduka, drozej i juz, duzo robia monopole-
        telefony,komorki,Internet sa chyba w stosunku do zarobkow najdrozsze w
        Europie, ludzie tez sa sobie winni, bo akceptuja wszystko na slepo, maja taki
        mechanizm z PRL, ja na przyklad walcze ze spoldzielnia mieszkaniowa od 10 lat
        po kazdej podwyzce, musza sie tlumaczyc, robic wypisy z wydatkow, itd., nie
        boje sie ich, bo sie wypisalem, zrobilem sobie prawo hipoteczne, dlugu nie mam,
        wiec w nich wale ale 99% ludzi w bloku sie zwyczajnie boi. Podobnie jest ze
        wszystkim - np. przestalem pic piwo po 5 zl w knajpach, na pol z woda, nie,
        olalem ich, kupuje skrzynke Lecha po 2, 05 zl za pol litra i wiem co pije i za
        ile. Jezdze na LPG, olalem monopol Orlenu, czasem roznica na LPG w Krakowie
        miedzy stacja MPO (jedna z najtanszych) a Orlenem lub BP dochodzi do 35 gr !
        Olalem tez banki - nie place im za nic, nie mam konta, karty, debetu, kredytu,
        nic, te 4 rachunki na miesiac place na poczcie. Olalem ZUS, kupilem gosp. rolne
        i place KRUS (80 zl na miesiac). Olalem rozne sklepy w centrum Krakowa, nie
        kupilem niczego w centrum od 17 lat, w PRL ceny byly te same i torba skorzana
        na Florianskiej kosztowala tyle samo co na Pradniku, dzis jest o300% drozsza,
        nein, danke. Zyje oszczednie ale i tak mi nie starcza wiec ogolnie moge
        powiedziec, ze jest do d....y.
    • Gość: Jendrek Im szybciej Euro, tym lepiej, a jeszcze lepiej... IP: 217.116.110.* 18.09.06, 12:37
      ...jakby sie udalo tych baranow i ekonomicznych ignorantow z Zawisza,
      Gosiewskim i Kaczorami przegonic do Azerbejdzanu, tam nie pindola o swoim
      szeroko rozumianym "dobrze narodowym" ktore jest tylko komunalem.

      Kluza tez sie okazal glupim dupkiem, po co mu to bylo, mial chlopak kariere, a
      teraz musi podejmowac polityczne decyzje. Ale co mowic o Kluzie i reformach,
      jezeli nawet Gilowska sie ugiela jak pacynka.

      Rzad marionetek i straconych kolejnych lat. Zenada.
    • Gość: thomas bla ,bla,bla, IP: *.v.pppool.de 18.09.06, 12:55
      na zachodzie wszystko niby stalo sie drozsze ale i tak jest tansze jak w Polsce
      a zarobki??
      www.kik-discount.de
      www.real.de
      www.lidl.de
      www.aldi.de
    • perro69 ale żenada, w stylu pisu ;((( 18.09.06, 12:58
      o euro wypowiada się jakiś idiota, który wiedzę o eurolandzie czerpie na
      podstawie wakacji na krecie... boże, komuniści są mądrzejsi od tych nieuków,
      koniec świata ;)
    • Gość: zmywak-Dublin Juz zarabiam w Eur IP: *.london.bdp.co.uk 18.09.06, 13:42
      A mnie to nie obchodzi. Juz zyje i zarabiam w Euro. Przyczyna: emigracja! Wcale
      tego nie zaluje. Wsadzcie sobie w d.. Polske.
    • 1stanczyk Jednym slowem weglug agencji ratingowej Fitch 18.09.06, 13:45
      PiS pozostanie w Polsce u wladzy do 2009 roku wbrew przewidywaniom wiekszosci
      polskojezycznej sfory dziennikarskiej w momencie obejmowania wladzy i tworzenia
      koalicji z Samoobrona i LPR. Az trudno w to dzisiaj uwierzyc !
      €, prywatyzacja nie sa celami samymi w sobie podobnie zreszta jak nasze
      czlonkowstwo w NATO czy UE. To, ze podobnie jak przed wstapieniem do UE probuje,
      "bijac piane" tworzyc atmosfere wyscigu i rywalizacji w przejsciu na € jest
      zrozumiale.
      Dzieki takiemu dzialaniu do tej pory nasi "partnerzy" z UE i NATO zdolali
      uniknac takich negocjacji handlowych dotyczacych naszego uczestnictwa, ktore
      bylyby wyrazem obopolnych korzysci tak dla jednych jak i drugich wynikajacych z
      naszej przynaleznosci do tych organizacji.
      Przejcie z waluta na € jest decyzja ekonomiczna: przejdziemy jak z obliczen
      bedzie wynikac, ze jest to dla nas korzystne. Wiazanie reform z przejsciem na €
      jest juz dalszym etapem "bicia piany". Zaklada, ze nie moze byc sprawnego i
      dobrze funkcjonujacego panstwa, budzetu, sytemu podatkowego w krajach w ktorych
      nie ma €. Przeciez to absurd ! Zaklada rowniez, ze glownym czynnikiem
      motywujacym reformy panstwowe, sila sprawcza sa, maja byc nie potrzeby obywateli
      , wyborcow ale czynniki zewnetrzne. Nie ma sie potem co dziwic, ze obywatele
      przestaja chodzic na wybory skoro to nie oni maja decydowac co w kraju bedzie
      sie dzialo!
    • Gość: Gość Euro będzie później, reformy też IP: *.hcz.com.pl 18.09.06, 13:48
      Jak dlugo to żydostwo będzie ciągło Polskę do strefy euro.
    • Gość: Polka Ceny polskie w Euro, dokladne przeliczenie IP: *.tin.it 18.09.06, 14:38
      Ceny w Euro maja byc dokaldnym przeliczeniem z cen zlotowkowych. Zadnego
      naciagactwa i podwyzek cen!!!jesli nie bedzie wojna domowa!!!
    • Gość: bodo Euro będzie później, reformy też IP: 212.69.68.* 18.09.06, 14:50
      Jakoś Anglicy i Szwedzi nie biadolą z powodu braku euro
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka