Dodaj do ulubionych

Rosjanie ominą warunki przetargu na Honkera?

14.12.06, 14:01
Dziwne...
O ile wiem, to w UE po pierwsze obowiazuje wolny rynek w przetargach i takie
ograniczanie podmiotow ktore moga stanac do przetargu juz jest zagrozone
skargo do KE, a po drugie, jakos pol roku temu uwolniono rowniez rynek
zamowien wojskowych w UE...
Wiec z jednej strony PiS zada solidarnosci UE wobec sporu z Rosja, a z
drugiej wypina sie na regulacje UE....
Cudo heh
Obserwuj wątek
    • Gość: Mike Re: Rosjanie ominą warunki przetargu na Honkera? IP: *.teleton.pl 14.12.06, 15:05
      W kwestiach istotnych dla obronnosci nie ma wolnego rynku przetargow i nie bedzie.
      • r306 Myslisz sie misku.... 14.12.06, 15:30
        O tym wlasnie mowi dyrektywa UE o uwolnieniu rynku zbrojeniowego....
        • swistak336 Re: Myslisz sie misku.... 14.12.06, 17:46
          Słoneczka kochane. Od kiedy to Rosja jest członkiem UE?
          • jjjnjankowski Re: Myslisz sie misku.... 15.12.06, 05:56
            swistak336 napisał: Słoneczka kochane. Od kiedy to Rosja jest członkiem UE?

            CZYTAJ!, Swistak, uwaznie - Intrall jest z Londynu.
        • marklips Re: Myslisz sie misku?EU na papierze ale nie.. 14.12.06, 23:33
          r306 napisał:
          O tym wlasnie mowi dyrektywa UE o uwolnieniu rynku
          zbrojeniowego....Koniec cytatu.
          _____
          Kochani,tylko spokojnie,Eu musi sie z Niemcami,Francja,Hiszpania
          liczyc a oni nie pozwola sobie w karty zagladac.
          Po za tym jak Rosja ma olbrzymie kapitaly,ktore pozwalaja ,
          jej na wykupywanie EU Firm,to co dopiero w Polsce.

          Uwazam,ze bylo by logicznie Rosjan poprosic i zaprosic,
          dalek zrobic swietne party,zaprosic na 3 dniowe hotelowe masaze,
          podpisac i dzialac.Miejsca pracy zagwarantowane.
          Ja proponuje to samo co francuski przywodca CdG,EU do Urala.

          Potem jak nasi przyjaciele z USA,ktorzy swietnie z Rosja
          wspolpracuja,wyrazili by swoje o.k.,dolaczyc trzeba by bylo
          ich wlasna delegacje i przedluzyc jeszcze o 3 dni,polskie swietowanie.
      • Gość: Bajki z kaczolandu Re: Rosjanie ominą warunki przetargu na Honkera? IP: *.natpool5.outside.ucf.edu 14.12.06, 17:27
        Czy faktycznie wierzysz w to "Mike", ze samochodzina
        typu "Honker" to cos bardzo istotnego dla stanu
        polskiej obronnosci?
        • jjjnjankowski Re: Rosjanie ominą warunki przetargu na Honkera? 15.12.06, 05:57
          ma
      • troll7777 u Ruskich maja robic chevroleta aveo tzn daewoo 14.12.06, 17:40
        jakiegostam ( tak samo jak robia chevroleta matiza gdziestam hehehe ) - to czemu
        Ruscy w Polsce nie mieliby robic honkera ( czyli tzw dajewo lublin )? - no
        chyba, ze komponenty z tejzego wehikulu mogliby po cichu zastosowac w swoim
        samolocie wielozadaniowym 4 generacji np su 37.. haha haha!
      • jjjnjankowski Re: Rosjanie ominą warunki przetargu na Honkera? 15.12.06, 05:29
        Gość portalu: Mike napisał(a): W kwestiach istotnych dla obronnosci nie ma wolnego rynku przetargow i nie bedzie.
        JA NAPISALEM: Polska w tym roku przystapila dobrowolnie do europejskiego wolnego rynku uzbrojenia (materialy dostepne sa w podkastach Radia "Maryja" - cheche). "Rosjanie" z Intrallu, bedac formalnie Brytyjczykami, nie moga byc wykluczeni z przetargu. jezeli beda przetarg Komisja uniewazni. Od czasu przejecia Andorii przez Intrall (to byl ich pierwszy krok na poczatku, jeszcze, wojny irackiej) jest juz po ptokach i utrudniajac im zycie strzelamy do wlasnej bramki, ryzykujac przeniesienie produkcji naszych dizli na Ural.
    • Gość: arahat tu nie idzie o biznes ale o to ze kaczynscy maja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.06, 15:13
      wysypke na slowo rosja...
    • Gość: Czytelnik Rosjanie ominą warunki przetargu na Honkera? IP: *.chello.pl 14.12.06, 15:30
      A co z produkcją samolotu Wilga nowy model ktorego linię produkcyjną ze
      wszystkimi prawami chcą hiszpanie sprzedać za granicę. Co na to Polskie Służby
      Specjalne UOP itp co na to Rząd P. Kaczyńskiego. Jak widzę wytykają zło
      komuchom ale sami robią to samo. Pozbawiają Polskę wszyskiego.
      • jjjnjankowski Re: Rosjanie ominą warunki przetargu na Honkera? 15.12.06, 05:36
        Wilga nie ma dla Polski znaczenia wojskowego(zeszla zwyposazenia ze 20 lat temu)- w odr. od Honkera. Decyzja zaprzestania produkcji, a. przeniesienia do Kanady, podobno nie jest ostateczna.
    • Gość: Mario Pokazujemy ze jestesmy zasciankiem i tyle IP: *.ensica.fr 14.12.06, 16:09
      Co z tego ze to sa Rosjanie skoro daja w Polsce prace? To nie jest cos czym
      potem moga nas szantazowac ale normalny biznes. Skoro nie chemy zeby Rosjanie
      nas w biznesie dyskryminowali to sami sie nie zachowujmy jak prowincjonalne
      wiesniaki
      • Gość: Kokosz Re: Pokazujemy ze jestesmy zasciankiem i tyle IP: *.cst.lightpath.net 14.12.06, 18:40
        A poza tym Rosjanie nie obchodza warunkow przetargu, tylko sie do niego
        zastosuja. Po co taka manipulacja w tytule???
        • zigzaur To nieprawda, że Rosjanie dają pracę. 14.12.06, 18:58
          Rosyjski kapitał nie zainwestował w tzw. "Intral" ani centa.

          Ta fabryka to dawne FSC w Lublinie (swego czasu imienia Bieruta), potem Daewoo
          Motor Poland (przed Warszawą).

          Obiekty wzniesione w trudzie i znoju polskiego robotnika komuna sprzedała za bezcen.

          Nie ma co porównywać bliżej nieznanego i podejrzanego "Intrala" z renomowaną
          firmą MAN. MAN produkował swego czasu bardzo dobre pojazdy wojskowe:

          Panther.
          • andrzejbj Re: To nieprawda, że Rosjanie dają pracę. 15.12.06, 00:11
            komuna sprzedała? Eh zigzaur kiedy ty zmądrzejesz? Solidaruchy sprzedały za bezcen, sprzedały majątek narodowy i samych siebie.
          • jjjnjankowski Re: To nieprawda, że Rosjanie dają pracę. 15.12.06, 05:53
            zigzaur, ty lewaku, jedz lublinem (ale tym starym, bierutowskim) na gobi wyginac jak inne zaury. Pozdrow ode mnie Tuwe po drodze!
    • gekon1979 kacapy won z Polski 14.12.06, 18:44

      • Gość: bosman a co robić z durniami..... IP: *.lublin.mm.pl 14.12.06, 22:32
        takimi jak ty?
      • jjjnjankowski Re: kacapy won z Polski 15.12.06, 06:00
        gekony na sciane! (w bulgarii, hih)
    • Gość: German Polaken nic nie umieją robić. Wykupimy was IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.06, 19:09
      Rojan nie lubicie, nas nie lubicie, lubicie tylko swoich Amerykanów, którzy mają
      was gdzieś. Pamiętacie "Zapomniałeś o Polsce!". Stosunek USA do was obrazuje
      film "Borat", w którym kompromitujący bohater mówi m.in po polsku.

      Jesteście wsią i obciachem całej Europy. Rosjanie chociaż mają gaz. Wy - nic.]

      Zalejemy was razem z Ruskimi nawet. Nikt was nie lubi.

      Złodzieje i bandyci. Dobrze, że was coraz mniej, już tylko 35,5 mln w kraju, nas
      Niemców 83 mln. DO tego jeszcze Austriacy, wasi Volksdeutsche i Szwajcarzy i
      inni. Wy z Rosjanami się nie połączycie, bo ich obrażacie.

      Hehe, moi drodzy...
      • Gość: Polskie IP zjebie Re: Polaken nic nie umieją robić. Wykupimy was IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.06, 20:05
        chyba 43 miliony bo 25 milionow Turkow, po kilka milionow Polaków, wszelakich
        Azjatów i Włochów :P
      • Gość: ateusz Re: Polaken nic nie umieją robić. Wykupimy was IP: *.adsl.alicedsl.de 14.12.06, 20:10
        ty "germanie"chyba sie rozchorowales...
      • Gość: wlodwoz Re: Polaken nic nie umieją robić. Wykupimy was IP: *.bsb.vectranet.pl 14.12.06, 22:01
        Daruj sobie szwabski prymitywie!
      • Gość: starski Re: Polaken nic nie umieją robić. Wykupimy was IP: *.cable.ubr04.croy.blueyonder.co.uk 15.12.06, 02:58
        Widze, ze niektorzy Niemcy sa jeszcze durniejsi od najdurniejszych Polakow
        jakich spotkalem. A moze to po prostu Volksdeutch.Czyli taki czlowiek -gowno.
      • jjjnjankowski Re: Polaken nic nie umieją robić. Wykupimy was 15.12.06, 06:17
        German! Jak sie masz! Anna German chociaz w polowie byla Niemka. Jak po niemiecku bedzie: "Neostrada's the best!"? Za pare lat Hindusow i Chinczykow bedzie ze PIEC MILIARDOW, im to powiedz... mmmmmozze sssie prrrrzzestrasza?... I nie dodawaj Szwajcarow, nawet niemieckojezycznych, ani Reiholda Messnera bo sie zdenerwuja! Wkurzony Szwajcar niebezpieczny, o czem wojska Rzeszy nie raz sie w polu przekonaly.
    • lesew Re: Rosjanie ominą warunki przetargu na Honkera? 14.12.06, 20:18
      r306 napisał:

      > Dziwne...
      > O ile wiem, to w UE po pierwsze obowiazuje wolny rynek w przetargach i takie
      > ograniczanie podmiotow ktore moga stanac do przetargu juz jest zagrozone
      > skargo do KE, a po drugie, jakos pol roku temu uwolniono rowniez rynek
      > zamowien wojskowych w UE...<

      - Ha, może właśnie o to chodzi, żeby był pretekst do unieważnienia przetargu?
    • Gość: wlodwoz Rosjanie ominą warunki przetargu na Honkera? IP: *.bsb.vectranet.pl 14.12.06, 21:58
      Proponuję MON-owi, aby dla wzmożenia obronności kraju, zainteresował się
      producentami "neurobalistycznych przyrządów miotających"! Tajemnica państwowa
      wymaga, aby producent był Polakiem! (Dla niezorientowanych: chodzi o proce
      wojskowe!)
    • Gość: les ziobro jestes nr.1 IP: *.dsl.mindspring.com 15.12.06, 01:01
      nie rozumie skoro jest takie zainteresowanie to dlaczego jest upadek
      firmy?powinna produkowac i miec zyski.maciarewicz wez sie za tych zlodziei.
    • Gość: Żebyedryevyenko Rosjanie ominą warunki przetargu na Honkera? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.12.06, 01:20
      Skoro autor twierdzi, że Honker to Lublin, czyli Żuk, czyli Warszawa, czyli
      Pobieda, to nie ma o co się kłócić. Punkt wyjścia jest znany, finał podobnie.
      • jjjnjankowski Re: Rosjanie ominą warunki przetargu na Honkera? 15.12.06, 05:47
        ...czyli Ford. A dokl. silnik Forda z 1919. To jest pt wyjscia. Rozszerzajac: honker to lublin, lublin to zuk, zuk to warszawa, warszawa to pobieda, pobieda to ford, ford to SHELBY COBRA. Ale to gieprawda. Urywa sie ten ciag gdzies miedzy lublinem iii a lublinem prototypem. tak jak nowy garbus jest golfem a nie starym garbusem jak transporter
    • ezavv Rosjanie ominą warunki przetargu na Honkera? 15.12.06, 08:06
      metoda znana - jeden doktor już tak robił

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka