Dodaj do ulubionych

Geniusze czy farciarze???

IP: 203.129.132.* 12.05.03, 04:53


Costello tips tiny budget surplus
Monday 12 May 2003, 12:05 PM
The federal government was on track to deliver a narrow surplus in tomorrow's
Budget, Treasurer Peter Costello said.

"As we forecast in last year's Budget, we forecast a narrow surplus and I
think we're on track to meeting that not withstanding several things that
have moved against us," Mr Costello told reporters.

The federal government last year forecast a Budget surplus of $2.1 billion.

Mr Costello said the Australian economy was holding up well in the face of
weak global economies.

"The world is not as strong as it was," Mr Costello said.

"Most of the developed economies of the world are now in deep deficit ... .

"Being able to balance a Budget in today's international climate puts
Australia in front of the league."

Mr Costello said the Budget was designed to keep the Australian economy
strong and keep people in jobs.

"Tomorrow night's Budget is designed to keep Australia strong," he said.

"We'll be trying to bring together help for people in rural areas, defence
and security, together with a program which will keep the Australian economy
growing.

"It's been a difficult period and many of the comparable countries around the
world are facing rising unemployment.

"We want to keep Australia's economy growing so people can stay in jobs."

The Budget would contain measures to boost Australia's security and help
drought-stricken farmers, Mr Costello said.

"It will have new measures in relation to defence and security, measures
which will secure our borders and measures which will give us a stronger arm
with which to fight the threat of terror," he said.

"Tomorrow night's Budget will also announce measures to help our farmers,
who've been struggling against the most extensive drought recorded in
Australia."

©2003 AAP

jak to jest ze ta wyspa na zadupiu swiata osiedlona przed 200 laty przez
mordercow i prostytutki, ktorej ekonomia jest zdana glownie na eksport
surowcow mineralnych (malo komu dzis potrzebnych ) cieszy sie wzrostem
gospodarczym w czasach niemalze swiatowej recesji. po jednej stronie deficyt
handlowy, wysokie zdluzenie a po drugiej mocna waluta i niskie bezrobocie.
czy jestesmy blogoslawionymi szczesciarzami czy zawdzieczamy wszystko
geniealnemu zarzadzaniu panstwem?

jak to jest ze narod gdzie najwiekszym i jedynym bohaterem byl lesny bandyta,
narod ktory nie moze poszczyczyc sie jednym geniealnym generalem, poeta,
filozofem, ekonomista czy naukowcem, narod ktory zamiast isc do kosciola w
niedziele i walic czolem w konfesjal idzie na plaze czy do pabu, cieszy sie
wysokim standardem zycia???


Obserwuj wątek
    • Gość: MACIEJ Re: Geniusze czy farciarze??? IP: *.ny325.east.verizon.net 12.05.03, 05:30
      Ciekawe jak to by bylo,gdybyscie mieli granice z Kolumbia lub Brazylia?
      Bo nam granica z Meksykiem wystarcza,przez ktorz rocznie przechodzi 1 mln
      nielegalnych.
      • Gość: jr Re: Geniusze czy farciarze??? IP: 203.129.132.* 12.05.03, 05:51
        Gość portalu: MACIEJ napisał(a):

        > Ciekawe jak to by bylo,gdybyscie mieli granice z Kolumbia lub Brazylia?
        > Bo nam granica z Meksykiem wystarcza,przez ktorz rocznie przechodzi 1 mln
        > nielegalnych.

        coz my mamy ponad miliard chinczykow i prawie miliard indian na polnocy. okolo
        pol miliona indonezyjskich islamcow ma juz plany jak 'nawrocic' te niewierne
        ziemie... z pewnoscia jest wiele trudniej tu sie dostac przez ocean niz przez
        hi-tech elektroniczne wykrywacze na granicy meksykanskiej, ale gdyby nie sept
        11 to nikt by wiele nie zrobil aby uporzadkowac problem z nielegalnymi...
        wyglada na to ze jedyna obrona na globalizacje bedzie polozenie geograficzne...
        w tej kwesti to jestesmy farciarzami ;)
        • Gość: drapieżnik Re: Geniusze czy farciarze??? IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 12.05.03, 07:29
          ha ha ha
          ty sie JR nie ciesz bo skoro ty sie tam znalazles to myslisz ze inni nie moga?
          albo ze podrozuja jak w tym filmie Rapaniu drewnianymi lodeczkami?
          • Gość: jr Re: naturalna obrona ;) IP: 203.129.132.* 12.05.03, 08:17
            Gość portalu: drapieżnik napisał(a):

            > ha ha ha
            > ty sie JR nie ciesz bo skoro ty sie tam znalazles to myslisz ze inni nie moga?
            > albo ze podrozuja jak w tym filmie Rapaniu drewnianymi lodeczkami?

            jest wielu co probuje tych lodeczek...
            pamietasz ten filmik 'powrot do edenu'? otoz na tych co tu dostaja sie na tych
            drewnianych lodkach czekaja krokodylki na plazy.
            • Gość: Lechu to też fart ;-) IP: *.acn.waw.pl 12.05.03, 08:56
              Gość portalu: jr napisał(a):

              > Gość portalu: drapieżnik napisał(a):
              >
              > > ha ha ha
              > > ty sie JR nie ciesz bo skoro ty sie tam znalazles to myslisz ze inni nie m
              > oga?
              > > albo ze podrozuja jak w tym filmie Rapaniu drewnianymi lodeczkami?
              >
              > jest wielu co probuje tych lodeczek...
              > pamietasz ten filmik 'powrot do edenu'? otoz na tych co tu dostaja sie na
              tych
              > drewnianych lodkach czekaja krokodylki na plazy.

              Naturalni ciecie, którzy nie strajkują, nie biorą pensji i nikt ich nie ściga
              jak interweniują ze skutkiem śmiertlnym ;-)
              • Gość: jr Re: to też fart ;-) IP: 203.129.132.* 13.05.03, 01:25
                Gość portalu: Lechu napisał(a):

                > Naturalni ciecie, którzy nie strajkują, nie biorą pensji i nikt ich nie ściga
                > jak interweniują ze skutkiem śmiertlnym ;-)

                a co wazne to, to iz nie dyskryminuja. nie tak dawno zezarly jakas turystke z
                niemiec. myslala ze jej twardy akcent bedzie obronny i weszla do jasno
                oznakowanego stawu z krokodylami... coz niemiecka upartosc.
      • Gość: el matador Re: Geniusze czy farciarze??? IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 14.05.03, 00:49
        Gość portalu: MACIEJ napisał(a):

        > Ciekawe jak to by bylo,gdybyscie mieli granice z Kolumbia lub Brazylia?
        > Bo nam granica z Meksykiem wystarcza,przez ktorz rocznie przechodzi 1 mln
        > nielegalnych.
        W Europie Zach, istnieje jakiś mit owej dalekiej Australii,myśli się o niej
        istotnie iż jest ostatnią,wraz z Nową Zelandią oazą szczęśliwości na
        Ziemi,może to wynika z czynników ekologicznych(dobra woda i powietrze,lśniąca
        na wieczornym niebie UFOKSMICZNA konstelacja Krzyża Południa,męscy mężczyżni,
        kobiece kobiety,wszystko w tej Australii z punktu MItteleuropy wydaje się
        przeciętnemu śmiertelnikowi doskonałe,jej mit tajeniczości sprawia iż jest
        bardziej oryginalna niż tradycyjne przeładowane od cięzaru ,tonące TITANIKI
        polskiej emigracji jakimi sa tradycyjnie US i Canada.Jest czerwona skała
        pośrodu australijskiej pustyni jest GOLD COAST koło Brisbane-najpiękniejsze
        wybrzeże Oceanu na świecie z tysiącami hoteli klasy LUX,jest kosmopolityczny
        PERTH,jest bombowa ADELAIDA,poważne i suroweCambrdidgeowsko-Eatonowskie
        MELBOURNE i pedalsko -FUNKOWE SYDNEY,jednym słowem jest optimum wszystkiego co
        potrzebne jest człowiekowi nowej niesłychanej wspaniałej ERY,dlatego nie ma
        deficytu budżetowego,jest nadwyżka w HZ. waluta jest silna,NIEMCY MŁODZI MARZĄ
        o
        natychmiastowym wyjeżdzie z przecywilizowanych wysterylizowanych Niemiec do
        Tasmanii lub Brisbane ew.Perth,Australia jest ostatnia zyciowa instancja dla
        kultury zachodnioeuropejskiej i może dlatego jest przez wszystkich tak
        troskliwie chronniona jako potencjalne miejsce ucieczki w wypadku totalnego
        rachu w sercu Europy lub w betonach Chicago czy NY lub BALTIMORE.Nie od parady
        DAVID BOWIE był Australijczykiem i ktoś jeszcze ze znanych wykonawców Funk-pop-
        kultury.Śnie o angloniemieckiej żonie dla mnie to jest nie dla Australijczyka
        a dla skromnego POLAKA zyjącego w buzującym jak nieodpalony wojskowu kocioł-
        sercu starej poczciwej staruszki która wymachuje dziarsko starym kijkiem-
        babki Europy,,,..,/l; ,'0/.
    • mr_watchman Re: Geniusze czy farciarze??? 12.05.03, 10:08
      Gość portalu: jr napisał(a):

      > jak to jest ze narod gdzie najwiekszym i jedynym bohaterem byl lesny
      > bandyta, narod ktory nie moze poszczyczyc sie jednym geniealnym generalem,
      > poeta, filozofem, ekonomista czy naukowcem, narod ktory zamiast isc do
      > kosciola w niedziele i walic czolem w konfesjal idzie na plaze czy do pabu,
      > cieszy sie wysokim standardem zycia???

      Dla mnie odpowiedzią jest to, że Australia nie zaznała cudu gospodarczego
      socjalizmu. To dopiero szczęście - znać socjalizm tylko z gazet (tych
      niskonakładowych dla nierobów i nieudaczników).
      • Gość: jr Re: Geniusze czy farciarze??? IP: 203.129.132.* 13.05.03, 01:30
        mr_watchman napisał:

        > Dla mnie odpowiedzią jest to, że Australia nie zaznała cudu gospodarczego
        > socjalizmu. To dopiero szczęście - znać socjalizm tylko z gazet (tych
        > niskonakładowych dla nierobów i nieudaczników).

        australia byla jedna z najbardziej pozadanych destynacji dla uciekajacych
        hitlerowcow czy jugoslowianskich generalow. partia robotnicza prawie zrujnowala
        ten kraj w latach 80-tych ale na szczescie ludzie sie przebudzili i teraz
        liberalowie sa u wladzy od ponad 10 lat. to chyba nim wszystko zawdzieczamy.
    • feezyk Moze brak pozytkow z globalizacji? 12.05.03, 18:38
      jr:

      > jak to jest ze ta wyspa na zadupiu swiata osiedlona
      przed 200 laty przez
      > mordercow i prostytutki, ktorej ekonomia jest zdana
      glownie na eksport
      > surowcow mineralnych (malo komu dzis potrzebnych )
      cieszy sie wzrostem
      > gospodarczym w czasach niemalze swiatowej recesji. po
      jednej stronie deficyt
      > handlowy, wysokie zdluzenie a po drugiej mocna waluta i
      niskie bezrobocie.
      > czy jestesmy blogoslawionymi szczesciarzami czy
      zawdzieczamy wszystko
      > geniealnemu zarzadzaniu panstwem?
      >

      Mysle, ze Australia dorobila sie
      1) na zmasakrowanych kangurach
      2) na duzej imigracji homoseksualistow
      3) na tym, ze ludziom globalizacja i
      wysokie tempo zycia dopieklo, wiec
      zascianek, jak najbardziej, jest niezla opcja


      > jak to jest ze narod gdzie najwiekszym i jedynym
      bohaterem byl lesny bandyta,
      > narod ktory nie moze poszczyczyc sie jednym geniealnym
      generalem, poeta,
      > filozofem, ekonomista czy naukowcem, narod ktory
      zamiast isc do kosciola w
      > niedziele i walic czolem w konfesjal idzie na plaze czy
      do pabu, cieszy sie
      > wysokim standardem zycia???
      >
      >

      Powazniej:
      To proste. Angielskie prawo, brak wojen,
      sporo bogactw naturalnych w przeliczeniu
      na glowe, mlode spoleczenstwo, duzo miejsca,
      nowa infrastruktura. Plasko, ale wygodnie.

      Niestety, tak czy siak, przyjdzie splacic
      dlugi i obnizyc deficyty., co odbije sie
      na poziomie zycia.

      Pozdrawiam
      F.
      • Gość: drapieżnik Re: Moze brak pozytkow z globalizacji? IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 12.05.03, 19:53
        feezyk napisał:

        > Mysle, ze Australia dorobila sie
        > 1) na zmasakrowanych kangurach
        > 2) na duzej imigracji homoseksualistow


        oj tak tak !!!
        widzialam kiedys taki obledny film Krolowa Pustyni Priscilla czy jakos tak
        kilku pedalow wybralo sie wynajetym zdezelowanym autobusem przez rubieze
        Australii
        kapitalne to bylo i schudl mi brzuch bo wylam ze smiechu
        ha ha ha

        i okropne zadupie to Kangurowo , oj okropne choc widoczki calkiem, calkiem
        i ludzie sa tam mniej cywilizowani od nas, zreszta tam emigruje jakas biedota z
        polskich wiosek, ogolnie gozrej niz zascianek bo analfabetyzm prawie
        • Gość: jr Re: Moze brak pozytkow z globalizacji? IP: 203.129.132.* 13.05.03, 02:26
          Gość portalu: drapieżnik napisał(a):

          > i okropne zadupie to Kangurowo , oj okropne choc widoczki calkiem, calkiem

          tu sie domyslam ze mowisz o tych rozkraczonych dziewczynach na plazy w ciasnych
          i skompych bikini majteczkach - malo ktore nosza biustonosze... ;)~

          > i ludzie sa tam mniej cywilizowani od nas,

          tak! nikt nikomu na pan sie nie zwraca a do dyskoteki chodza w krotkich
          spodenkach i sandalach...

          > zreszta tam emigruje jakas biedota z
          >
          > polskich wiosek,

          jest tu wielu wroclawiakow, ale na szczescie czesc z nich znajdzie swoje
          miejsce w australi. niestety wielu spedzi cale zycie marudzac ze pomidory w
          polsce sa lepsze no i ze jest wiele rozwodow bo kobiety maja ze wiele swobody!!!
          polskie kury tak nie podskakuja. ;)

          > ogolnie gozrej niz zascianek bo analfabetyzm prawie

          i to co mnie zasatanawia pani drapieznik, jesli australijczycy to zasciankowi
          analfabeci ktozy wyprzedzaja polske pod kazdym wzgledem o dziesiatki lat to jak
          Ty sie czujesz jako oswiecona szlachta z ponad 1000 lat tradycji???
          • Gość: MACIEJ SZLACHCIANKA Z GRODU KRAKA IP: *.ny325.east.verizon.net 13.05.03, 05:08
            Gość portalu: jr napisał(a):

            > Gość portalu: drapieżnik napisał(a):

            > > ogolnie gozrej niz zascianek bo analfabetyzm prawie
            >
            > i to co mnie zasatanawia pani drapieznik, jesli australijczycy to zasciankowi
            > analfabeci ktozy wyprzedzaja polske pod kazdym wzgledem o dziesiatki lat to
            jak Ty sie czujesz jako oswiecona szlachta z ponad 1000 lat tradycji???

            Nasza szlachcianka Laf nawet nie wie,ze nie tylko Nicole Kidman jest z Down
            Under,ale rowniez glowny bohater filmu "Coyote Ugly".
            Tego filmu nie musisz wypozyczac,bo Fizyk ma go nagranego w kilku wersjach
            jezykowych i jak tylko sie on zjawi na przywitanie Busha w Krakowie,to razem
            przy kominku obejrzycie sobie dzielo o nowojorskiej milosci i barach.
            Ja sobie wyobrazam,ze laf wyglada jak wlascicielka klubu,gdzie rzecz sie ma cala
            krotki blond wlos i bystre spojrzenie na rzeczywistosc.
            • Gość: drapieżnik NOWOJORCZYK OLDBOY IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 13.05.03, 07:24
              ale Nicole Kidman robi kariere w USA nie Australii o ile mi wiadomo

              i nie musisz mnie sobie wyobrazac Oldboy bo przeciez jakis Swir uszczesliwil
              ciebie moim zdjeciem !!!!! masz skleroze????
              nie spodobalo ci sie to co tam zobaczyles ani tez taka sytuacja wiec
              PRZYSRYWASZ mi jak tylko dopadnie ciebie jakas cholera czepiajac sie mojego
              WYGLADU ZEWNETRZNEGO !!!

              NIE MOZESZ SIE CZEPIAC CZEGOS INNEGO NIZ MOJ WYGLAD ZEWNETRZNY???????

              gdybym miala bystre spojrzenie na rzeczywistosc nie byloby mojego zdjecia w
              sieci gdyz wyslanie go do 3 osob opieralo sie na niczym nieuzasadnionym zaufaniu
              Coyote Ugly na pewno nie bede wypozyczac bo nie chce siebie zobaczyc twoimi
              koslawymi oczkami zza okularow (nadgryziony wzrok przez zab czasu)jako
              wlascicielke baru pewnie zapijaczona i rozczochrana co mialoby byc aluzja do
              mojego wygladu
              NIE MOJA WINA ZE JAKAS BLONDYNKA dala ci kopa i teraz mnie mordujesz skoro
              tylko mnie zobaczyles

              a Feezyka coraz bardziej lubie i cenie choc nie jest tak wybitny jak ty

              z jednej strony wspominasz rodzinny Ozarow z drugiej dziwisz sie mnie i
              Feezykowi ze lubimy Krakow
              z jednej strony inicjujesz znajomosc z drugiej zachowujesz sie jak wyzej
              z jednej strony chcialbys pzrygody z drugiej pogardzasz kobietami lubiacymi
              pzrygody
              i tak w kolko

              wiesz co, wydrukuj moje zdjecie i wbij mi szpileczki w zcerwone oczy i
              fladrowata twarz i wielkie uszy
              na pewno ci ulzy
              zawsze tez mozesz sobie riplay zrobic



          • Gość: drapieżnik moj Jot eRku czyli JR IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 13.05.03, 07:59
            jesli chodzi o moja figure to tez nie odstaje od tych plazowiczek, bez trudu
            moge zalozyc skape bikini i pokazac cycki
            tylko czy widziales aby elita sie tak zachowywala????
            panie z elity pokazuja cycki na PRYWATNYCH jachtach nie na PUBLICZNYCH plazach
            taka jest zasada
            ja nie jestem elita ale wpojono mi pewne zasady
            tzn. cycki niektorych pan (w tym moje) nie sa do publicznego ogladu i tyle

            i oczywiscie ze jestem oswiecona
            oswiecenie to stan umyslu i pochodzenie jak najbardziej pomaga w uksztaltowaniu
            swaitopogladu

            jak w tym filmie Working Girl
            ta drapiezna CZarnula pochodzila z bogatej, ustosunkowanej rodziny co sie
            pzrelozylo na wyksztalcenie i pozycje zawodowa (wszak widok z WTC nie byle co
            to bylo)

            co nie zmienia faktu ze obecne zcasy sa otwarte na ludzi bez takiego zaplecza i
            efekt koncowy mozna bylo zobaczyc w tym filmie MAcieja czyli Working Girl

            a poza tym podobno z Australii ludzie wyjezdzaja do USA bo tam sa ponoc lepsze
            perspektywy

            a czy ty JoteRku widziales ten film Priscilla Krolowa Pustyni???
            bo ja uwazam ze jest ZNAKOMITY !!!!
            niezwykle autentyczny i cieply
            no i nie nudny

            polecam goraco, warto to obejrzec, naprawde

            • Gość: jr Re: dwa swiaty IP: 203.129.132.* 14.05.03, 01:04
              Gość portalu: drapieżnik napisał(a):

              > jesli chodzi o moja figure to tez nie odstaje od tych plazowiczek, bez trudu
              > moge zalozyc skape bikini i pokazac cycki
              > tylko czy widziales aby elita sie tak zachowywala????
              > panie z elity pokazuja cycki na PRYWATNYCH jachtach nie na PUBLICZNYCH plazach
              > taka jest zasada

              coz jedne to robia bo lubia inne by sciagnac kolesia z kasa...

              > ja nie jestem elita ale wpojono mi pewne zasady
              > tzn. cycki niektorych pan (w tym moje) nie sa do publicznego ogladu i tyle

              masz racje niektore panie powinny byc wiezine za pokazywanie swych cyckow.

              > i oczywiscie ze jestem oswiecona
              > oswiecenie to stan umyslu i pochodzenie jak najbardziej pomaga w
              uksztaltowaniu
              >
              > swaitopogladu
              >
              > jak w tym filmie Working Girl
              > ta drapiezna CZarnula pochodzila z bogatej, ustosunkowanej rodziny co sie
              > pzrelozylo na wyksztalcenie i pozycje zawodowa (wszak widok z WTC nie byle co
              > to bylo)
              >
              > co nie zmienia faktu ze obecne zcasy sa otwarte na ludzi bez takiego zaplecza
              i
              >
              > efekt koncowy mozna bylo zobaczyc w tym filmie MAcieja czyli Working Girl
              >
              > a poza tym podobno z Australii ludzie wyjezdzaja do USA bo tam sa ponoc
              lepsze
              > perspektywy

              ludzie z calego swiata wyjezdzaja bo kasa lepsza.

              > a czy ty JoteRku widziales ten film Priscilla Krolowa Pustyni???
              > bo ja uwazam ze jest ZNAKOMITY !!!!
              > niezwykle autentyczny i cieply
              > no i nie nudny
              >
              > polecam goraco, warto to obejrzec, naprawde

              jeszcze go nie widzialem ale moze w ten weekenddzik.

      • Gość: jr Re: Moze brak pozytkow z globalizacji? IP: 203.129.132.* 13.05.03, 02:08
        feezyk napisał:

        > Mysle, ze Australia dorobila sie
        > 1) na zmasakrowanych kangurach
        > 2) na duzej imigracji homoseksualistow
        > 3) na tym, ze ludziom globalizacja i
        > wysokie tempo zycia dopieklo, wiec
        > zascianek, jak najbardziej, jest niezla opcja

        co do pedalow to nie jest to taki dobry biznes. najwieksza parada pedalow na
        swiecie jaka ma miejsce kazdego roku w sydnej byla pod znakiem zapytania bo
        organizatorzy tracili wiecej niz zyskali. ciekawe ze parada ktora przyciaga
        rpcznie ponad milion widzow i tysiace pedalow z calego swiata przynosi straty...

        > Powazniej:
        > To proste. Angielskie prawo,

        tu jest wiele prawdy, ale mala poprawka - australijskie prawo bazuje na prawie
        angielskim ale obecnie zdecydowana ustaw jest zmodyfikowana i udoskonalona
        przez australijczykow. prawo taksowe na przyklad bylo zmienione wiele razy i
        ogromne zmiany mialy miejsce w latach 90-tych.

        > brak wojen,

        australia nie musiala sie bronic na wlasnej ziemi, ale ostatnia wojna w iraku
        postawila au jako jedno z panstw najbardziej zagrozonych przez ataki
        terrorystyczne na swiecie.

        > sporo bogactw naturalnych w przeliczeniu
        > na glowe,

        to sie zgadza ale ' golden years' dla 'banana republic' sie skonczyly.

        > mlode spoleczenstwo,

        czyli nieskalane filozoficznym idealom czy religijnym ograniczeniom. wiekszosc
        kangurow nie wie gdzie lezy europa na mapie ale cos to nam nie przeszkadza w
        budowaniu silnego panstwa...

        > duzo miejsca, nowa infrastruktura. Plasko, ale wygodnie.
        >
        > Niestety, tak czy siak, przyjdzie splacic
        > dlugi i obnizyc deficyty., co odbije sie
        > na poziomie zycia.

        pozostaje czekac az sie gospodarka swiatowa (amerykanska) rozkreci. surowce
        mineralne sa prawie jedynym eksoprtem a z tych zyski sa wieksze w czasie boom-u.

        > Pozdrawiam

        uszanowanka.

    • Gość: , Geniusze czy farciarze??? IP: *.dsl.pltn13.pacbell.net 13.05.03, 07:41
      Macie tam fajna mete.

      Nie ma granicy z niemcami i Rosja.
      I to wystarcza do osiagniecia sukcesu chocby w produkcji pasty do butow.

      W Polsce sa uwarunkowania i okresy przejsciowe.

      Jestescie farciarze i geniusze zarazem.
      To wynik madrosci zyciowej przodkow.
      Oni nieglupi byli. Wystarczylo sie od wladzy odlaczyc i juz jest fajnie.


    • Gość: jr Re: Budget delivered - TAX CUTS!!! IP: 203.129.132.* 14.05.03, 01:26
      oto pare wazniejszych punktow z budzetu dla australi na rok 2003.
      w moim skromnym mniemaniu jest to jeden z najlepszych rzadow na swiecie dnia
      dzisiejszego - a moze nie tylko...

      Budget highlights Budget wrap

      Australians will receive tax cuts of up to $573 a year beginning from July in a
      Budget which predicts continued strong economic conditions and a small fiscal
      surplus.

      The economy
      Australia's unprecedented run of growth is set to continue with the economy
      forecast to expand by a solid 3.25 per cent in 2003-04.

      Fortress Australia
      Australia's special forces are big winners from tonight's Budget with $157
      million being set aside to build a Special Operations Command to combat
      terrorism.

      Economy
      · cash surplus of $2.2 billion (from $4.9 billion forecast in November)
      · average economic growth of 3.25 per cent (from 4.0 per cent forecast)
      · average employment growth of 1.75 per cent (unchanged)
      · inflation to be 2.25 per cent in year to June 2004
      ·average wages growth of 4.0 per cent (unchanged)
      · unemployment rate of 6.0 per cent (unchanged)

      Education
      · $1.5 billion to be spent over four years on tertiary education
      · Universities to set fees up to 30 per cent above HECS rates for popular
      courses
      · Teaching and nursing exempt from higher fees
      · $141 million over four years to boost number of teaching and nursing places
      · HECS threshold to rise in 2005 from $24,365 to $30,000
      · Cheap loans for students paying up-front fees
      · Number of full-fee paying students to double
      · Higher fees for overseas students

      Medicare
      · Extra $1 to $6.30 subsidy for doctors who bulk bill concession card holders,
      increasing with remoteness.
      · Doctors can directly bill Medicare for bulk-billed patients.
      · Doctors free to set charges for other patients.

      Welfare
      · Government to save $534 million saving over four years in crackdown on
      welfare fraud.
      · $161 million over four years for employment assistance for people with
      disabilities.

      Aid
      · Total aid funding up $79 million to $1.894 billion
      · Increase of 4.3 per cent in aid to Pacific countries to $176 million
      · Official development aid to East Timor to be cut $13.6 million to $42.5
      million
      · Creation of $7.5 million Peace and Security Fund for Pacific aid
      · Aid to Middle East cut 57 per cent to $37.8 million
      · Papua New Guinea remains Australia's largest aid receiver, at $333.6 million
      · Aid for international emergency needs increased to $132 million
      Environment
      · Total budget of $2 billion with $84.6 million in new programs
      · Funding to buy and rehabilitate significant sites around Sydney Harbour
      foreshore
      · A $16 million, five year program, half funded by the Queensland government,
      to restore wetland catchments in the Great Barrier Reef lagoon
      · In a deal with the Australian Democrats, $24.2 million over five years on
      urban environment programs
      · Funding boost to national weather forecasting system
      · Government to spend $11.6 million over four years to identify sites for
      carbon dioxide storage sites
      · Possible introduction of a mandatory water efficiency labelling scheme for
      white goods

      Sport
      · $1 million to the Australian Sports Commission to assist athletes preparing
      for the 2004 Olympic and Paralympic Games
      · $7 million over four years to fight drugs in sport


Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka