Dodaj do ulubionych

Jak nauczyć się rysować?

11.01.14, 17:42
Bardzo chciałabym nauczyć się rysować, postanowiłam zakupić sobie komplet ołówków, nieco lepsze kredki i przybory, jednak tu pojawia się pytanie - czy warto? Jeśli chodzi o rysowanie, tragedii nie ma, ale do perfekcji także mi daleko. Pytanie, czy na pewno można nauczyć się dobrze rysować od zera? Czy jednak talent jest najważniejszy? Wiem, że nawet gdyby, musiałabym uzbroić się w cierpliwość... Ale niestety łatwo się poddaję. Proszę o pomoc i ewentualnie o porady dotyczące moich pierwszych kroków z rysunkiem.
Obserwuj wątek
    • atosiek32 Re: Jak nauczyć się rysować? 12.01.14, 14:47
      Widzisz, jeśli chcesz rysowac jakieś mega fotorealistyczne postaci a nie masz umiejętności to ćwicz, praktyka czyni mistrza. Ja rysuję tak sobie, karykaturalne stwory wole narysować swoją kreską, jakieś zawory itd niż cos realistycznego i nudnego ;]
    • uncouth Re: Jak nauczyć się rysować? 12.01.14, 17:47
      Na pewno możesz spróbować , masz chęci , a to już coś. To też zależy co chcesz rysować...w księgarniach znajdziesz mnóstwo podręczników , gdzie krok po kroku jest pokazane jak narysować jakiś konkretny rysunek . Takie schematy są też w internecie czasami .Faktycznie najważniejsza jest cierpliwość . Ja np. nie umiem dokańczać czegoś przez kilka dni , bo nie mam do tego cierpliwości, jak zacznę jednego popołudnia i nie skończę od razu , to już nigdy tego nie dokończę. Po prostu patrz na coś co chcesz narysować i próbuj to odzwierciedlić . Spójrz pod jakim kątem jest wykonany rysunek, gdzie pada światło itd. Spróbuj od np. ptaków , bo one są w miarę proste , najgorzej jest zawsze z ludzką twarzą , chyba ,że mówimy o mangach... ta stronka jest niezła ;narysuj.com/podstrony/jak-narysowac-konia.html wszystko jest dokładnie opisane. Co do tych przyborów , to na początek jakiś miękki ołówek chyba wystarczy i zwykłe szkolne pastele. Z czasem zobaczysz czy wolisz szkicować czy raczej wolisz kolorowe obrazy i dokupisz sobie np. węgiel albo dobre farby. Poza tym jak masz np. wyobraźnie i poczucie humoru , to czasem wystarczą zwykłe kreskówkowe postaci żeby efekt był niezwykły xD Jak już pisałam wszystko zależy co chcesz rysować . Pisałaś ,że nie ma tragedii , więc do dzieła xD
      P.S . podobno ze wszystkim, niezależnie czy to jest sport , muzyka czy plastyka , sprawa wygląda tak;
      20%- talent
      80% - regularne ćwiczenie wink
    • aga1995 Re: Jak nauczyć się rysować? 12.01.14, 18:58
      Jeśli lubisz rysować to czemu nie zacząć? Można próbować najpierw od łatwiejszych rzeczy,by wpierw nauczyć się cieniować,rysować kształty,później gdy się w tym wprawisz możesz zacząć rysować jakieś postaci,zwierzęta itd. Myślę,że jeśli jeszcze nie zaczęłaś na poważnie rysować i nie znasz w pełni swych umiejętności,to lepiej nie wydawać zbyt dużo pieniędzy,ale zakupić sobie z 3-4 ołówki,np. ołówek H,2HB i jakiś miększy np 8 HB .

Jeśli masz pytania to na pisz do mnie smile

Zapraszam cię na mojego bloga o rysowaniu xxmoje-rysunkixx.bloog.pl
    • jessica8 Re: Jak nauczyć się rysować? 14.01.14, 21:32
      oczywiście, że warto! jeśli stwierdziłaś, że chcesz się nauczyć to już początek sukcesu. talent to inna sprawa i wcale nie jest najważniejszy, najważniejsze, żeby robić to, co się kocha, nie poddawaj się..możesz nienawdzić rysunków, z których wcześniej byłaś zadowolona, często tak mam, ale praktyka czyni mistrza... ja jestem samouczkiem, rysuję wszędzie, ciągle i od zawsze... początkowo bez kompletnie żadnej techniki, później z pomocą internetu, filmików instruktażowych na youtube, potem zapisałam się na zajęcia, co dla mojego "rysowania" było najlepszą rzeczą, jaką mogłam zrobić, ale na dobrego nauczyciela trafiłam nie od razu smile na początek uzbrój się w różne ołówki: twarde, miękkie i bardzo miękkie, ma być rozmaicie, takie podstawowe porady znajdziesz na różnych blogach, zaczynasz ołówkiem ok. B, na początku robisz zarysy, cieniujesz miękkimi ołówkami, w wypadku kolorów cienie robi się zimnymi barwami (pewnie to oczywiste, ale ja o tym nie wiedziałam xd) jesli masz więcej pytań PISZ!!! czekam na zdjęcia prac!
    • sygin Practis 09.02.14, 20:25
      Najważniejsze to ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć... na YouTube możesz znaleźć sporo filmików instruktażowych, jednak jeśli nie ma się wrodzonego talentu to trzeba niestety ćwiczyć. Ręka się w końcu wprawi. To nie takie łatwe jak np. ten kalkulator ubezpieczenia - bardzo intuicyjny.
    • agnieszkaopala Re: Jak nauczyć się rysować? 25.05.20, 16:08
      Zależy jaki jest twój cel, nauczyć rysować realistycznie może nauczyć się każdy. Talent jest potrzebny do kreatywnego wykorzystywania tej umiejętności. Jeśli chcesz tworzyć, to talent jest potrzebny, jeśli chcesz odwzorowywać, to ćwiczenia i praktyka uczyni z Ciebie mistrza, ale nie artystę. Może techniki inne niż rysunek realistyczny będą dla Ciebie i twojej cierpliwości łatwiejsze? np. akwarela? zapraszam do akademii rysunku, gdzie pomagamy odnaleźć swoją artystyczną drogę

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka