Dodaj do ulubionych

Dzieciństwo

20.08.09, 15:16
czy nie sądzicie, że niektórzy z własnej woli chcą się pozbawić dzieciństwa?
Ostatnio dużo rozmawiałam na ten temat z moją przyjaciółką. Przecież to są
najpiękniejsze lata w naszym życiu. A teraz coraz młodsze dziewczyny wskakują
chłopakom do łóżka, ubierają się jak pierwsza lepsza spod latarni, prowokują.
8 latki malują się, tony pudru, róży itd. I nie mówią tu o jakichś zabawach
kiedy to podkradało się mamie kosmetyki dla zabawy. Całe życie przed nimi, a
one na siłe próbują się zrobić na dorosłe. Stwierdziłyśmy,że my nie chcemy
zapomnieć tego, że nadal jesteśmy dziećmi, że możemy sobie pozwolić na więcej,
możemy zachowywać się jak dzieci, bawiąc się, śmiejąc.. Byłam u niej na noc.
zamiast oglądać filmów, płakać nad nieszczęśliwymi miłościami my
postanowiłyśmy.. bawić się lalkami barbie.! i nie wstydzę się tego. Bo nie ma
czego. Chcę wykorzystać moje dzieciństwo na zabawy, które nie przystoją 20
paro latce. Gdzie się podziały te dzieci bawiące się na podwórku w berka,
chowanego, grające w gumę, piłkę, zjeżdżające na sankach, jeżdżace na
rowerach? tego już nie ma.. teraz dzieci wolą dyskoteki, piwo, seks.. szkoda
tego. Gdzie jest ich dzieciństwo? jacy ludzie z nich wyrosną? jak wychowają
dzieci, skoro sami tak szybko chcą zapomnieć o tym, że są dziecmi.?
Wypoiwadajcie sie.. ;]

przepraszam jeśli taki wątek był.
Obserwuj wątek
    • jane_ Re: Dzieciństwo 20.08.09, 15:25
      ja zabrałam sobie dzieciństwo w bardzo prosty sposób.
      kiedy dorwałam się do internetu, dawno, łohoho, i logowałam się na jakiś stronach, zawyżałam sobie wiek. no a to pociąga za sobą wiele konsekwencji, pomijając, że to jest kłamstwo, to przecież jak ktoś zagada, trzeba trzymać poziom.
      poza tym odkąd pamiętam, rodzice mówili mi, że nie chcą traktować mnie jak dziecko, tylko na równi z sobą.
      i często mówiono mi, że nie wyglądam na tyle lat, ile mam, raz nawet gadałam z długo nie widzianym, dorosłym już kuzynem, a on zabawowy człowiek, kiedy dowiedział się, ile mam lat, w środku rozmowy o dyskotekach we włoskim rimini, speszył się, pomamrotał pod nosem cośtam, i w końcu przyznał, że myślał, że jestem starsza, po czym przestał sie do mnie odzywać. xd
      i wyszło z tego tak, że rodzice uważają, że obecnie w kółko im pyskuję, mam dwa miesiące do 14 i czuję się, jakbym miała mieć 17, i wchodzę na festiwale od pełnej piętnastki bez wymaganych rodziców, bo nikomu do głowy by nie przyszło, że jestem młodsza. ;q

      i w sumie nie wiem, czy się cieszę. ;q
    • sweet.girl Re: Dzieciństwo 20.08.09, 15:25
      Też sądze że dzieciaki które w wieku 8 - 9 lat nakładają na siebie tony makijażu to przesada.
      Ale kiedyś trzeba dorosnąć nie raz dzieciaki muszą dorosnąć bo stracą bliską osobę i muszą
      pilnować np. pilnować młodsze rodzeństwo.
      Jednak lalki barbie itp. mnie nie kręcą i chcą zacząć wchodzić w nastoletni świat ( w sumie
      już zaczełam)
    • strawberry_xdd Re: Dzieciństwo 20.08.09, 15:27
      ja mam 13 lat i nie lubię się malować !
      i mam 2 najlepsze przyjaciółki z którymi uwielbiam spędzać czas !
      i nie myślę o seksie a mi piwie .
      nadejdzie taki czas kiedy będę miała pierwszy raz i napije się piwa !
      i masz rację ja korzystam z dzieciństwa !
      bo nie będę mogla cofnąć czasu !
      kiedyś jak miałam 8 lat powiedziałam mamie że chcę być dorosła bo nie lubię szkoły !
      a to nie jest prawda lepiej być dzieckiem niż dorosłym !!
      [ ale nie bawię się barbie ! ]
      • oolluussiiaa96 Re: Dzieciństwo 20.08.09, 15:51
        ja tez z moimi kumpelami korzystamy z dzieciństwa wink przeciez to najlepszy okres w życiu.
        nie maluje sie nie lubie tego chyba że dla zabawy. Uwielbiamy sie bawic w chowanego,
        ganianego i w inne zabawy. Zdaże byc jeszcze dorosła a gdy juz bede to do dziecinstwa
        nie wroce wiec teraz z niego korzystam tongue_out
    • ladyy Re: Dzieciństwo 20.08.09, 16:15
      zgadzam się z tobą tinn
      kiedyś te dziewczyny będą żałować
      • katsuumi_17 Re: Dzieciństwo 20.08.09, 16:23
        W 100% się z tobą zgadzam, tinn. Nie mam głowy do pisania, jestem zmęczona, ale
        jakbym miała niezły wywód bym tu napisała. smile
    • fabiankowa Re: Dzieciństwo 20.08.09, 17:06
      masz racje! co prawda lalki to dla mnie dziecinada xd
      mama mówi że mam 13 lat i powinnam zachowywać sie jak 13 latka =/
      każdy dorasta w swoim wieku ;x
      • tinn Re: Dzieciństwo 20.08.09, 17:22
        wiem, że lalki dla wielu to dziecinada ;p ale 13 lat to wcale nie dużo. ja
        niedługo skoczę 15, potrafię sie dostosować do sytuacji, chodzę na dyskoteki,
        imprezy.. nie powiem, czasem wypiję, ale okazjonalnie. Lalkami bd bawiła się tak
        długo jak tylko bd mogła..xdd
    • pariska65 Re: Dzieciństwo 20.08.09, 17:36
      Ja osobiście lubię się malować od czasu do czasu zazwyczaj to ok.raz albo 2 razy
      na 3 miesiące się maluję a czasami nawet się w ogóle przez cały rok się nie
      maluję i się cieszę
      bo ja osobiście nie bardzo lubię malowania oczu szczególnie cieniami.Ja mało
      korzystam z dzieciństwa bo odbieram je sobie przy komputerze ale mnie już to
      powoli zaczyna nudzić siedzenie na komputerze więc piszę piosenki,wiersze i
      opowiadania.Ale nie chcę być barbie.
      Mnie nie interesują dyskoteki,seks ani piwo bo na te dwa ostatnie jestem za
      młoda.Chociaż
      pamiętam jak kiedyś dawno temu wypiłam za dużo piwa i......uncertainuncertainA jeżeli chodzi
      o takie osoby co chcą zrobić z siebie "dorosłe" to po prostu mi ich żal bo
      przecież jeszcze mają dużo czasu a one chcą siebie postarzać,mam takie koleżanki
      co chcą być dorosłe.Kiedyś
      moja koleżanką łaziła po nocy na dworze wychodziła po 17 a wracała ok.23 bo nie
      chciała mieć ograniczeń i za to miała kary tongue_outtongue_outtongue_outtongue_out
      • mandy_ Re: Dzieciństwo 20.08.09, 17:53
        no i ktos napisal
        wreszcie cos ciekawego ! tongue_out
        popieram cie dziewczyno
        w 100% .
        mam 14 lat i korzystam z
        mojego dziecinstwa jak moge.
        nie maluje sie by zacignac
        kogos w wieku 16 lat do lozka
        tylko dla zabawy np. paznokcie wink)
        czasami sie rugam,
        ale nie uwazam ze wtedy jestem
        bardziej 'dorosla'. [czyli 'mądra' manduus ;d]
        wstyd sie przyznac ale
        kiedy nie ma mojej bandy to
        bawie sie z 10-12 latkami
        w podchody, jezdze na rolkach big_grinbig_grin
        mnie tam oni lubia
        bo mam wlasny styl
        i nie chodze jak 'paniusie' z mojego
        osiedla w obcislych bluzkach i mini .
        wole zwykle podarte dzinsy,adidasy
        i przyduza bluzke .
        [ zajebiaszczy efekt by me ;pp]

        a teraz apeluje do wszystkich :
        [wow jak jakis krol xdd]
        nieodbierajcie sobie tej
        przyjemnosci dziecnstwa,
        i nie myslcie sobie
        ze jak macie 14 lat
        to wstyd sie z mlodszymi
        bawic w berka !
        potem bedziecie tego zalowac
        ze sie specjalnie na starosc
        postarzalisciecie !

        koniec .
        • likemaja Re: Dzieciństwo 20.08.09, 23:55
          gadasz jak moja mama.............
          ale masz rację.
          dziewczyny zawsze gadały że wszystko im będzie wolno jak będą dorosłe tylko ja
          mówiłam, ze chciałabym być jeszcze mała.........
          teraz idę do gim i nie chce zeby minęło tak szybko jak podstawowa
          WGL to zawsze wszyscy mówili że ulubiony dzień to sobota bo koniec tygodnia-nie ma
          szkoły

          mój ulubiony był poniedziałaek bo miałam całe 5 dni z kolegami i koleżankami
          lalkami się nie bawie, ale szkoda mi ich wyrzucać - są dla mnie zbyt wartościowe (tylko
          czemu)
          no więc ja zawsze spijałam mamie piankę z piwa ale tylko jak było z sokiem bo tak to piwo
          jest ochydne na sex nie mam zamiaru jak na razie jest to dla mnie obrzydliwe (ale tak
          chyba wszyscy maja wink)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka