Dodaj do ulubionych

o finansowaniu...

30.05.11, 15:34
wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9693497,Stopa_osmiolatka_uratowana__W_zlym_szpitalu___NFZ.html
kontrakt mniejszy o 5 milionów złotych. A koszty energii, inflacja..i tak dalej ? Czyżby w tym roku koszty spadły i wszystko potaniało ?

Przyznany w tym roku kontrakt dla szpitala jest o 5 milionów złotych mniejszy niż ubiegłoroczny. Dyrektorka szpitala Anna Bednarska-Czerwińska tłumaczy, że szpital właściwie nie powinien przyjmować już pacjentów - Choć zgodnie z ustawą naszym obowiązkiem jest przyjmowanie dzieci w trybie pilnym- dodaje.

to kto zapłaci za dzieci ? Kto poniesie odpowiedzialność za długi ?
Obserwuj wątek
    • st.lucas Re: o finansowaniu... 30.05.11, 17:42
      loraphenus napisał:

> wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9693497,Stopa_osmiolatka_uratowana__W_zlym_szpitalu___NFZ.html
      > kontrakt mniejszy o 5 milionów złotych. A koszty energii, inflacja..i tak dalej
      > ? Czyżby w tym roku koszty spadły i wszystko potaniało ?
      >
      > Przyznany w tym roku kontrakt dla szpitala jest o 5 milionów złotych mniejszy n
      > iż ubiegłoroczny. Dyrektorka szpitala Anna Bednarska-Czerwińska tłumaczy, że sz
      > pital właściwie nie powinien przyjmować już pacjentów - Choć zgodnie z ustawą n
      > aszym obowiązkiem jest przyjmowanie dzieci w trybie pilnym- dodaje.
      >
      > to kto zapłaci za dzieci ? Kto poniesie odpowiedzialność za długi ?

Jak zwykle: za leczenie de facto uaplaca lekarze i inni pracownicy szpitala
      swoimi smiesznymi pensjami.
      A za dlugi poniesie odpowiedzialnosc "nieudolna" dyrekcja.

W tym czasie nasza "nowa polska elita" czyli chamy z KGHM Polska Miedz
      wywalcza kolejne podwyzki i "kredkowe" - bo im sie nalezy i juz!
      A chlopi beda spokojnie dalej placic KRUS czyli nic nie placic.

Zastanawia mnie czy i kiedy nastapi wreszcie bunt podatnikow?
      • loraphenus Re: o finansowaniu... 30.05.11, 17:55
        st.lucas napisał:

>
        > Zastanawia mnie czy i kiedy nastapi wreszcie bunt podatnikow?
        >

nie nastapi. AOK i BARMER w Niemczech upadają ( po raz n-ty, bo AOK już upadała nie raz i ją Bundesrepublika oddłużała za pieniądze podatników).

W Polsce to samo przecież
        • practicant Re: o finansowaniu... 30.05.11, 18:13
          A mnie wkurza co innego-mianowicie,perfidne kłamstwa:

Urzędas z NFZtu pierdzieli coś o "nadwykonaniach"-jestem ciekaw,kiedy do ludzi dotrze,że "nadwykonania" to mogą być w fabryce gwoździ. Skręca mnie,jak słyszę że przyszyta noga u dziecka czy uratowane życie zawałowca to jakieś pie...ne "nadwykonanie"...szczyt hipokryzji i sku...syństwa...

Barmer i AOK jakie by nie były-przynajmniej płacą bez szemrania, zamiast kompromitować się w stylu NFZtu.A najzabawniejsze, że wszystkie polskie święte, katolickie mordy jeszcze przyklaskują tym wybrykom...
          • st.lucas Re: o finansowaniu... 30.05.11, 18:19
            practicant napisał:

> A mnie wkurza co innego-mianowicie,perfidne kłamstwa:
            >
            > Urzędas z NFZtu pierdzieli coś o "nadwykonaniach"-jestem ciekaw,kiedy do ludzi
            > dotrze,że "nadwykonania" to mogą być w fabryce gwoździ. Skręca mnie,jak słyszę
            > że przyszyta noga u dziecka czy uratowane życie zawałowca to jakieś pie...ne "n
            > adwykonanie"...szczyt hipokryzji i sku...syństwa...

Ludzie w Polsce chyba juz troche rozumieja absurdalnosc "nadwykonan".
            Nie jest tak, ze spoleczenstwo jest calkowicie slepe na argumentacje lekarska.

> Barmer i AOK jakie by nie były-przynajmniej płacą bez szemrania, zamiast kompro
            > mitować się w stylu NFZtu.A najzabawniejsze, że wszystkie polskie święte, katol
            > ickie mordy jeszcze przyklaskują tym wybrykom...

I tu jest istota roznicy: Barmer i AOK - placa (ratowane centralnie),
            a NFZ - nie placi.
        • st.lucas Re: o finansowaniu... 30.05.11, 18:16
          loraphenus napisał:

> st.lucas napisał:
          > > Zastanawia mnie czy i kiedy nastapi wreszcie bunt podatnikow?
          >
          > nie nastapi. AOK i BARMER w Niemczech upadają ( po raz n-ty, bo AOK już upadała
          > nie raz i ją Bundesrepublika oddłużała za pieniądze podatników).
          >
          > W Polsce to samo przecież

Niemcy sa w dalszym ciagu duzo bogatsi i przyzwyczajeni do wladzy panstwa.
          Polacy natomiast sa coraz bardziej wkurzeni na fiskusa i maja w sobie -
          co w tym przypadku moze okazac sie pozytywne - ducha buntu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka