Dodaj do ulubionych

ŚWIADOMY DAWCA NARZĄDÓW

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.04, 14:20
MOZE TUTAJ KTOS MI POMOŻE????
Może ktoś z Was się orientuje gdzie można w Warszawie zrobic tatuaż znaku
nieskoczoności by stać sie dawcą narządów??Jakies adresy telefony???
dziekuje za informacje

Obserwuj wątek
    • Gość: sophie Re: ŚWIADOMY DAWCA NARZĄDÓW IP: *.swietochlowice.org / *.swietochlowice.org 26.08.04, 15:07
      Nie rób tatuażu, bo nie bedzie można od Ciebie pobrać narządów!!!
      Nie pobiera się narządów od nikogo z tatuażami, traktując ich jako potencjalnie
      zakażonych różnymi paskudzstwami (nie wiadomo podczas pobierania kiedy pacjnet
      robił sobie tatuaż, a ryzyko przeniesienia niektórych chorób to kilka miesięcy)
      Poinformuj rodzinę,żeby sie nie sprzeciwili w razie takiej sytuacji i tyle. W
      Polsce można pobrać narządy od każdego kto nie wyraził sprzeciwu. W praktyce
      lekarze zawsze pytają rodzinę zmarłej osoby, dlatego ważne jest,żeby Twoja
      rodzina się nie sprzeciwiła wbrew Twojej woli.
      • Gość: malwi Re: ŚWIADOMY DAWCA NARZĄDÓW IP: 213.25.168.* 15.09.04, 19:46
        hmm no to się własnie zmartwiłam bo jestem umówiona na jutro w gabinecie
        tatuazu na ten własnie znak...To zastanawiajace w takim razie po co ta cała
        idea tego tatuazu skoro właśnie przez niego nie można oddać narządówrobię go bo
        wiem ze moi bliscy nie zgodziliby się mnie oddać "na części". teraz to się
        zmartwiłam na serio...
    • rezurekcja Re: ŚWIADOMY DAWCA NARZĄDÓW 27.08.04, 13:45
      Gość portalu: magda napisał(a):

> MOZE TUTAJ KTOS MI POMOŻE????
      > Może ktoś z Was się orientuje gdzie można w Warszawie zrobic tatuaż znaku
      > nieskoczoności by stać sie dawcą narządów??Jakies adresy telefony???

od paru lat obowiazuje w Polsce

USTAWA
      z dnia 26 października 1995 r.
      o pobieraniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów.
      (Dz. U. nr 95.138.682 z dnia 6 grudnia 1995 r.

Art. 2. Komórki, tkanki i narządy mogą być pobierane ze zwłok ludzkich w celach
      diagnostycznych, leczniczych, naukowych i dydaktycznych.

Art. 3. (1) Komórki, tkanki i narządy ze zwłok mogą być również pobierane w
      czasie sekcji zwłok przeprowadzanej na podstawie odrębnych przepisów.
      (...)
      Art. 4.
      1. Pobrania komórek, tkanek i narządów ze zwłok ludzkich można dokonać, jeżeli
      osoba zmarła nie wyraziła za życia sprzeciwu.
      2. W przypadku małoletniego lub innej osoby, która nie ma pełnej zdolności do
      czynności prawnych, sprzeciw może wyrazić, za jej życia, przedstawiciel ustawowy
      tej osoby.
      3. W przypadku małoletniego powyżej lat szesnastu lub innej osoby, która nie ma
      pełnej zdolności do czynności prawnych, sprzeciw może wyrazić również ta osoba.

jesli nie wyrazisz sprzeciwu, wpisanego do centralnego rejestru sprzeciwow,
      jestes potencjalnym dawca organow. Rodzina nie ma nic do gadania.

Tatuaz odradzam. Nie dosc ze mozna zlapac parcha, to jeszcze mozna sie z czasem
      uczulic na barwniki.
      Poza tym tatuaz jest malo estetyczny, dla mnie wyglada jak rana tluczona czyli
      siniak albo kąsana.
    • pia.ed Re: ŚWIADOMY DAWCA NARZĄDÓW 28.08.04, 02:43
      A tak w ogole, to mialas juz kiedys taki topik.
      Wtedy zapytano Cie, skad szpital bedzie wiedzial co ten znak oznacza, bo
      osoby odpisujace nigdy o tym nie slyszaly!
      Niestety nie odpowiedzialas na to pytanie, moze teraz to zrobisz?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka