Dodaj do ulubionych

Czemu nosimy ciasne obwody

20.01.07, 02:04
Czemu osoba, której z pomiaru wychodzi np. 80 musi nosić 75 a czasem nawet 70
pod biustem?
Ponieważ nasze miarki są robione z nierozciągliwych materiałów.
A obwody staników wręcz przeciwnie.
To dlatego osoba z 75F zamawia czasem np. 65HH.
Oczywiście to jest wyższa szkoła jazdy, bo przecież najpierw zamawiała 85D ;-)

Wiele z nas miałoby o wiele mniej problemów, gdyby obwody były mniej
rozciągliwe. Bo też i "większe rozmiary" na które się tą metodą łapiemy
najczęściej wiążą się też z tak niepotrzebnymi dodatkami, jak potrójne
zapięcie, ramiączka szerokości... ramion czy za długie fiszbiny, na które
skarży się np. Zazula.
Obserwuj wątek
    • anna-pia Re: Czemu nosimy ciasne obwody 20.01.07, 02:18
      Żeby nam biust dołem nie wyciekał :)
    • kasica_k Re: Czemu nosimy ciasne obwody 20.01.07, 02:58
      > Wiele z nas miałoby o wiele mniej problemów, gdyby obwody były mniej
      > rozciągliwe.

      Rozne sa obwody.

      Wyobrazmy sobie dwie sprezyny. Jedna przy mocnym pociągnięciu rozciagnie
      sie prawie od razu na cala dlugosc - i ani centymetra dalej. Druga przy
      pociagnieciu z ta sama sila rozciagnie sie tylko do polowy, ale nadal pozostanie
      elastyczna. Ta pierwsza to obwod Kalyani CutiePie, a ta druga, powiedzmy,
      Panache Salsa :) Pierwszy typ natychmiast robi sie za dlugi - kupujemy
      wtedy sprezyne krotsza, ktora rozciaga sie do mniejszej dlugosci. Ale
      po tym rozciagnieciu zamienia sie w niesprezysty drut, ktory ani troche nie
      dopasowuje sie do obciazenia.

      Dobry biusciasty stanik powinien zachowywac sie jak ta druga sprezyna :)
      • maith Re: Czemu nosimy ciasne obwody 20.01.07, 12:51
        Najpopularniejsza jest wersja pośrednia. Rozciągnie się za bardzo, ale dopiero
        po 2 miesiącach noszenia ;-)
    • metalowiec77 podtrzymanie 20.01.07, 18:30
      ja bym jeszcze dodała, że obwód musi działać jak przeciwwaga dla biustu, który,
      w naszym przypadku, jest dość ciężki. Z tendencją do bardzo ciężkiego u
      dziewczyn z np. 80 H. Czyli musi być na tyle ciasno, zeby piersi do dołu nie
      jechały.
      Zastanawiam się jednak, jaka jest granica ścisłości, za którą jest juz 'za
      ciasno'. Mi 75 się rozciąga i jeździ, a 70 jest naprawdę ciasne na początku,
      czytaj za ciasne. Sama sobie odpowiem - to pewnie zalezy od konkretnego modelu
      i tendencji firmy (por. np.Gaia i Panache)
      • maith Re: podtrzymanie 20.01.07, 19:38
        I tu dochodzimy do problemu - czy przy rozciągliwych firmach kupować normalny
        obwód i płakać po miesiącu, że już się rozciągnął, czy kupować zmniejszony i
        płakać przez miesiąc, zanim się nie rozciągnie ;-))
        • limonka_01 Re: podtrzymanie 20.01.07, 21:47
          Mój sposób to kupować zmniejszony i nie płakać tylko sztukować przedłużaczem
          dopóki się nie rozciągnie. Gorzej, gdy czas mija, a obwód się nie rozciąga ;-)
          • maith Re: podtrzymanie 20.01.07, 23:13
            Możesz przybliżyć nam tę technologię? :-)
            Czy stanik się przy okazji nie niszczy?
            Właśnie odkryłam staniki milutkie, wygodniutkie, tylko jak na złość za to
            rozciągliwe ;-)
            • limonka_01 Re: podtrzymanie 21.01.07, 00:16
              Żadna tam technologia. Po prostu nie stresuję się za ciasnym obwodem, tylko
              zaczepiam za haftki przedłużacz do staników kupiony w zwykłym sklepie
              pasmanteryjnym. Widziałam przedłużacze białe, czarne i waniliowe. A swoją drogą,
              to trochę dziwne, że w kraju gdzie większość kobiet nosi za duże obwody można
              kupić coś co jeszcze dodakowo je wydłuża ;-)
              • limonka_01 przedłużacz do stanika 21.01.07, 11:12
                Mam nadzieję, że nie zostanę posądzona o prezentowanie truizmów na forum, ale
                przedłużacz do stanika wygląda tak:
                www.brastop.com/acatalog/Elbrina_Bra_Back_Extender_atod.html
                • kasica_k Re: przedłużacz do stanika 21.01.07, 14:59
                  Mozna takowe czasem dostac w zwyklych sklepach, np. ja widzialam
                  kiedys w KappAhlu.
                • maith Re: przedłużacz do stanika 21.01.07, 15:09
                  To jak wygląda to wiem, tylko myślałam, że go trzeba doszywać. Ale skoro Ty go
                  tylko zaczepiasz, to znaczy, że z drugiej strony powinien mieć jeszcze zaczepy,
                  a drugiej strony akurat na obrazku nie prezentują ;-)
                  • limonka_01 Re: przedłużacz do stanika 21.01.07, 15:19
                    Z jedenj strony ma haczyki, z drugiej kółeczka. Kółeczka są w trzech rzędach co
                    daje trzystopniową regulację.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka