Dodaj do ulubionych

Załatwiamy sobie ŚLICZNE TANIE staniki czyli....

19.07.08, 12:49
100 sposob na lobbing ;]

Nie podoba Ci sie cos w Twojej sytuacji stanikowej? Masz za maly wybor kolorow
i modeli? Staniki sa za drogie? Nie mozesz kupic ich w najblizszym
bielizniaku? Spojrzmy prawdzie prosto w oczy: nie zmieni sie nic, jesli nie
doprowadzisz do zmian. Nie siedzmy wiec z zalozonymi rekami, tylko dzialajmy.
W tym watku chce zebrac wszystkie mozliwe sposoby na lobbing, zeby bylo
miejsce inspirujace nas do dalszych dzialan i podpowiadajace, w jaki sposob
dzialac.

Moja sedeczna prosba: nie offtopujcie. Niech tu beda tylko sposoby na lobbing.
Obserwuj wątek
    • turzyca Zapytaj sie w swoim sklepie. 19.07.08, 12:50
      Pytaj sie w sklepach, w ktorych do tej pory kupowalas, czy maja Twoj nowy rozmiar. Pytaj szczegolnie, jesli jestes kojarzona jako klientka - to bedzie jednoznaczny sygnal, ze przez brak asortymentu traci sie klientke.


      PS na haslo "kolejna co sie bzdur naczytala" mozesz odpowiedziec "bzdura, nie bzdura, ale dziala. Teraz mi wygodniej niz w starych stanikach, biust mi nie skacze, stanik sie nie przesuwa" itd
    • turzyca Zapytaj sie w kazdym sklepie. Na bazarku tez. 19.07.08, 12:50
      Pytaj sie w miejscach, gdzie i tak bywasz, czy jest Twoj rozmiar. Przy okazji
      masz te korzysc, ze mozesz przypadkiem odkryc sklep z szerszym asortymentem niz
      normalnie. :)
      • semele2 Re: Zapytaj sie w kazdym sklepie. Na bazarku tez. 07.08.08, 22:24
        Tym bardziej, że ekspedientki często chcą wiedzieć. Zdarzało mi się, że pytały,
        gdzie można kupić rozmiary, których nie ma w ich sklepie. Należą do sieci i same
        nie mogą za bardzo wpływać na to, co trafia do ich sklepów, ale chcą dobrze
        pokierować klientki, na które nic nie mają.
    • turzyca Ostanikuj swoje otoczenie. 19.07.08, 12:51
      Wymaga to wyczucia i bywa trudne. Ale warto powolutku drazyc temat. :)
      To jak zarazanie - im wiecej osob Ty zarazisz, tym wiecej osob one zaraza i tym
      szybciej zaraza sie rozwinie. ;)
    • turzyca Napisz na swoim ulubionym forum. 19.07.08, 12:51
      Prawie na kazdym forum jest miejsce, gdzie poleca sie linki. Mozesz tam wkleic
      link do lobby. Albo jesli charakter forum na to pozwala, zaczac temat o swoim
      ostatnikowaniu i korzysciach z tego plynacych. Na pewno wykorzystaj kazdy
      offtop stanikowy.
    • turzyca Reaguj na kazda stanikowo-biustowa wiadomosc. 19.07.08, 12:52
      Przegladaj komentarze pod tekstami na temat gwiazd i gwiazdek, czesto tam zdarzaja sie zrozpaczone osoby, ktore nie moga kupic stanika na "olbrzymie piersi 85D". Podpowiedz im, gdzie moga znalezc pomoc (jak nie masz czasu na wdawanie sie w stanikologie, to napisz "na lobby biusciastych zbierane sa informacje, gdzie kupic stanik na duze piersi"). Takie same komentarze trafiaja sie pod tekstami o badaniach naukowych na temat piersi i innymi okolopiersiowymi tematami.
    • turzyca Bierz udzial w ankietach!!! 19.07.08, 12:52
      Ktos do Ciebie dzwoni z ankieta? Wyskakuje Ci ankieta na ekranie komputera? W
      sklepie leza ankiety? Wez w niej udzial! Powiedz wprost, czego potrzebujesz. To
      tez jakies zrodlo wiedzy dla producentow.
    • turzyca Pisz maile do producentow 19.07.08, 12:53
      Niech maja jasno na pismie sformulowane, ze ich oferta jest niewystarczajaca i jakie zmiany trzeba wprowadzic.
      • bell9 Re: Pisz maile do producentow-jestem za 20.07.08, 19:21
        i zaczynam od zaraz.Tam gdzie tylko znajdę producenta wysyłam list oraz link na lobby.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • bell9 Re: Pisz maile do producentow-odp.producenta 21.07.08, 12:27
        KOSTAR odpisał mi tak:
        "Droga Pani Izabelo,

        z uwagą przeczytałam Pani mail'a i muszę stwierdzić, że temat nie jest mi obcy! Ostatnio zauważa się zwiększone zapotrzebowanie na biustonosze o większej misce, a mniejszym obwodzie. Dlatego też firma KOSTAR rozpoczęła produkcję zwiększonej rozmiarówki, rozpoczynając od 60cm w obwodzie. Jednakże najwieksze miski, które będą u nas dostępne to G i H. Myślę, że i tak znacznie poszerzyliśmy naszą ofertę i dużo klientek znalazło u nas biustonosze, jakich szukały.


        Pozdrawiam,
        Katarzyna Breczko"
        I co wy na to???????????????
        • bell9 Re: Pisz maile do producentow-odp.producenta BIGGI 21.07.08, 13:01
          "Witam,
          firma Biggi szyje biustonosze do 70I, na zamówienia również do miseczki J. Niestety w tych małych obwodach znacznie mniej się ich sprzedaje, dlatego też zamawiamy odpowiednio mniejsze ilości. Sklepy boją się tych dużych, nietypowych rozmiarów, ponieważ gdy klientka nie odbierze zamówienia, bardzo trudno jest im potem sprzedać tą sztukę. Sklepy boją się po prostu ryzyka, ale producent za to nie odpowiada. Wszelkie pretensje należy zgłaszać do sklepów, które nie chcą kupować nietypowych rozmiarów. Mamy kilku odbiorców nastawionych właśnie na miski H, I, J i bardzo dobrze nam się współpracuje, więc jest na nie zbyt. Rozumiem rozgoryczenie klientek o dużych biustach, ale my mamy czyste sumienie. Tłumaczenia sklepów, że nie mogą nigdzie dostać tak dużych rozmiarów są nieprawdziwe, po prostu nie chce im się szukać. Ale nic na to nie możemy poradzić."
          ehhh, spychoterapia!!!!!!!!!!
      • plecionka Re: Pisz maile do producentow 16.09.08, 21:26
        Tez zaczelam pisac, ale jakos sie nie kwapia z odpisywaniem. Trudno, najwazniejsze, zeby przeczytali i przemysleli:)
    • turzyca Wydrukuj piersiowke i wizytowki i nos przy sobie. 19.07.08, 12:53
      Bedziesz miala czym reagowac na biusciaste sytuacje.
      Wizytowki byly na stanikomanii i w jednym z naszych watkow. Mozesz tez wymyslec
      wlasne.
      Rada: jesli nie stac Cie zeby wydrukowac piersiowke w kolorze, wydrukuj ja na
      rozowym papierze. Tez bedzie sie rzucala w oczy. :)
    • turzyca Wydrukuj piersiowke i wizytowki i rozsiewaj je ;) 19.07.08, 12:54
      Wszelkie miejsca, gdzie spotykaja sie kobiety sa dobre. Przebieralnie,
      poczekalnie, fryzjer, kosmetyczka.
      • kura17 zostaw piersiowki u lekarza 19.07.08, 15:52
        zapytaj swojego ginekologa, dermatologa, ortopede, lekarza rodzinnego, ba, nawet
        pediatre swoich dzieci, czy dentyste, czy mozesz zostawic w poczekalni u niego
        piersiowki. moze przy okazji zainteresujesz samego lekarza?? albo pielegniarki,
        panie w rejestracji?
    • turzyca Fryzjer, kosmetyczka. 19.07.08, 12:54
      Jesli masz sensowna fryzjerke czy kosmetyczke sprobuj ja nawrocic. One spotykaja
      wiele kobiet dziennie i rozmawiaja z nimi na rozne, czesto kobiece, tematy. Maja
      wieksze pole do dzialania niz np prawniczka. ;)
    • turzyca Lekarz 19.07.08, 12:55
      Szczegolnie, jesli zmiana stanika wplynela na Twoje zdrowie (kregoslup,
      odparzenia, bole karku/glowy), powiedz o tym swojemu lekarzowi. Przygotuj
      piersiowke i ew. wydrukuj wybrane informacje z internetu (zbieramy publikacje
      naukowe, te beda na pewno bardziej przekonujace).


      Ostrzezenie: nie mow w pierwszej fazie, ze zmienilas stanik pod wplywem forum.
      Wielu lekarzy jest krytycznie nastawionych do wiedzy wyniesionej z for
      internetowych (i slusznie, bo na wielu trafiaja sie bzdury). "Biusciasta
      znajoma" bedzie lekkim nagieciem prawdy.
    • turzyca BWW czyli Biusciaste WORLDWIDE 19.07.08, 12:56
      Nie ograniczajmy sie tylko do polskiego podworka. Haslo "im wiecej kobiet, tym
      szybsze zmiany" jest aktualne niezaleznie od skali.
    • turzyca BWW przetlumacz piersiowke 19.07.08, 12:56
      Z wlasnego doswiadczenia powiem, ze to nie jest takie proste, ale piersiowka
      jest super przydatna.
      Dobrze, zeby tlumaczenie sprawdzil ktos, dla kogo jest to jezyk ojczysty. No i
      zart "piersiowka" nie jest tak latwy do przetlumaczenia. Koniecznie wymysl
      dobry tytul!
      • momori Re: BWW przetlumacz piersiowke 17.09.08, 22:40
        naszedł mnie tytuł pod prysznicem (dlaczego wszystkie pomysły przychodza mi pod
        prysznicem?!) po ingliszowemu
        breastidigitator ; p
    • turzyca BWW zaloz bloga 19.07.08, 12:57
      Jesli dobrze znasz jakis jezyk, to moze zacznij prowadzic w nim bloga na temat
      stanikow? Jak na razie oprocz polskich jest jeden czeski, jeden hiszpanski i za
      chwile bedzie niemiecki. Jest jeszcze duzo jezykow do wyboru. :) A i kolejny
      blog w jednym z tych jezykow nie bylby zly. A moze obecna blogowiczka sie nie
      wyrabia i nie mialaby nic przeciwko, gdyby ktos wspoltworzyl notki?
    • turzyca BWW zacznij pisac na jakims babskim forum 19.07.08, 12:58
      I siej tam stanikowa wiedze. Przy okazji to dobre cwiczenie jezyka. :) Jesli
      chcesz doradzac rozmiarowo to, najpierw ocen sie sama krytycznie, czy masz dosc
      wiedzy na ten temat. Moze poczekaj pare miesiecy?
      • kura17 chwal sie swoimi pieknymi stanikami w dobrym rozm. 19.07.08, 14:27
        gdzie tylko masz okazje, chwal sie pieknymi, nowymi stanikami, oczywiscie
        wspominajac swoj dobry rozmiar i delikatnie namawiaj innych na sprobowanie :) to
        troche mniej niz ostanikowywanie, ale mysle, ze mozna w ten sposob zasiac pare
        ziarenek.
        a jak juz kogos przekonasz, to oczywiscie wrecz mu liste, jak lobbowac - bedzie
        jedna osoba wiecej do pracy! ;)
    • turzyca BWW zaloz forum lub podforum 19.07.08, 12:58
      Mozesz wybrac sobie jedno z bardziej otwartych for i zalozyc tam wlasne podforum
      na temat stanikow. Albo zalozyc calkiem nowe forum.

      Zastrzezenia: po pierwsze jak wyzej "ocen sie sama"; po drugie to juz naprawde
      wyzsza szkola jazdy i potrzebny jest do tego dobrany zespol, bo inaczej caly
      projekt zdechnie podczas Twojego urlopu; po trzecie doradztwo stanikowe jest tez
      trudne jezykowo. Jak przetlumaczyc "waskofiszbinowiec"?
    • turzyca BWW pisz maile do niepolskich producentow 19.07.08, 12:59
      Taka sama zasada jak przy polskich. :)
    • aadrianka BWW czyli zagraniczne znajome 19.07.08, 15:12
      Bądz to Polki mieszkające za granicą, bądź to native speakerki -
      warto zagadnąć je o pomoc w szerzeniu wiedzy (np udzielanie się na
      forum, konsultacja tłumaczeniowa). Może się okazać, że dziewczyny
      orientują się już w założeniach stanikologii i są przygotowane do
      lobbingu za granicą.
    • kura17 komentujmy wypowiedzi w mediach nt stanikow 19.07.08, 15:30
      zwracajmy uwage i komentujmy wszelkie wypowiedzi o stanikach w gazetach, radio,
      telewizji. tak jak bylo z artykulem w "polityce". bez znaczenia, czy byl
      poprawny, czy nie - piszmy, dzwonmy, interesujmy sie na wszelkie sposoby. zeby
      ludzie przestali traktowac temat jak "michalka", zeby wiedzieli, ze jest "nas"
      duzo. zeby sie przyzwyczajali, ze na temat dobrze dobranych stanikow i pelnej
      rozmiarowki bedzie coraz glosniej, zwlaszcza, gdy media bzdurza na ten temat...
    • kura17 pisz sama artykuly 19.07.08, 15:41
      chocby do gazetki szkolnej ;)
      albo znajdz kogos, kto napisze - Ty pokierujesz strona merytoryczna, jesli nie
      masz dobrego piora, albo wprawy.
      sprobuj znalesc dojscia do gazet/magazynow, jakiejkolwiek prasy. kropla drazy skale.
    • kura17 dotrzyj do radia, telewizji (lokalnej?) 19.07.08, 15:44
      moze znasz kogos, kto zna kogos, kto pracuje w radio, telewizji, chocby
      lokalnej? poszukaj kontaktow, a potem wykorzystaj je do siania wiedzy
      stanikowej. nawet krotka audycja, wywiad, cokolwiek o dobieraniu odpowiedniego
      rozmiaru i mozliwosci kupienia dobrego stanika sie przyda.
    • inez69 Plakaty i ulotki 19.07.08, 15:50
      Proponuję powiększyć piersiówkę do rozmiaru plakatu i powiesić w
      każdym sprzyjającym miejscu, oczywiście nieodłacznie z ulotkami:)
    • myszka.xww Re: Załatwiamy sobie ŚLICZNE TANIE staniki czyli. 19.07.08, 16:00
      Jesli lobbujesz w sklepie, postaraj sie byc mila i uprzejma. Wiecej
      zdzialasz :)
      Pogawedz ze sprzedajaca o wzorach i kolorach, o rozmiarach. Powiedz,
      ze masz kolezanki o podobnych rozmiarach, ktore szukaja stanikow.
      Powiedz, ze w innym sklepie, gdzie sprowadzaja czasem te rozmiary,
      towar znika natychmiast, bo sobie klientki przekazuja informacje
      przez internet. Moze bedziesz miala szczescie, i trafisz na
      wlasciciela sklepu? :)
    • end.of.world11 Re: Załatwiamy sobie ŚLICZNE TANIE staniki czyli. 19.07.08, 18:27
      nie wiem, co Wy na to... właśnie dostałam kolejne wkurzające 'zaproszenie' od wymyślonego konta na Naszej Klasie... i tak mnie olśniło- a może zrobić taki profil z namiarami na jedno i drugie Lobby, Stanikologię z biustami tygodnia i rozesłać kobietką?
      Wprawdzie to wkurzające, takie dostawanie durnot (przynajmniej dla mnie), ale przecież jakiś procent kobiet (szczególnie tych młodych) to przeczyta. I jakiś procent zajrzy na Lobby. I jakiś się ostanikuje:)
      mam długi weekend, więc mogę się tym zająć.
      Jak Wy to widzicie?
      • inez69 Re: Załatwiamy sobie ŚLICZNE TANIE staniki czyli. 19.07.08, 18:41
        Mi się ten pomysł nie podoba, zakrawa na spamowanie, a tego forumki
        odradzały. Nie narzucajmy się. Owszem, dodałam do swojego konta na
        nk wizytówki lobby biuściastych i małobiuściastych, ale uważam że to
        wystarczające.
        • end.of.world11 Re: Załatwiamy sobie ŚLICZNE TANIE staniki czyli. 19.07.08, 18:44
          właśnie dlatego pytam, co o tym sądzicie :)
          mnie też wszystkie tego typu rzeczy drażnią. Ale są ludzie (i mam takie osoby wśród znajomych), którym to nie przeszkadza.
      • ja_joanna lobbowanie na nk 19.07.08, 20:22
        Powiem Ci tak: wiem, że nie wiązałoby się to z korzyściami
        majątkowymi dla nas, więc w tym sensie nie jest to spam. Ale spam to
        dla mnie jednak coś więcej: treści niezamówione, które ktoś mi
        narzuca. Ostatnio na naszej klasie wysłał mi zaproszenie do
        znajomych (!) jakiś facet z mojego miasta, który oferował swoje
        usługi rzeczoznawcy samochodowego ("warto mieć mnie w kontaktach").
        Zgłosiłam to do adminów i po kilku dniach dostałam informację, że
        konto zostało - zgodnie z moją prośbą - usunięte.
        Nie wiem, jak bym zareagowała na fikcyjny profil reklamujący forum o
        stanikach, wiem, że taki mam pierwszy odruch jak powyżej, chociaż
        reakcje bywają różne. Ale nawet, gdyby kilkaset kobiet dodało nas do
        swojego profilu, to mogłaby się znaleźć taka, która by to zgłosiła
        jako spam - i wtedy klapa.
        Może kwestia "podania" tego profilu w taki sposób, żeby się nie
        narzucał, np. wysłanie zaproszenia tylko do naprawdę znajomych. Ale
        z drugiej strony, czy myślicie, że kobiety tak po prostu
        nieanonimowo będą sobie dodawały profilu typu "Lobby Biuściastych"?
        Dla mnie biust jest moją dumą, ale nie wiem, czy aż tak chciałabym
        się z forum obnosić, szczególnie w częściowo jednak męskim gronie.
        nk jest ogromną grupą docelową z 11 mln kont i na pewno spora część
        tego to kobiety (spora część to również fikcyjne konta). Ale byłabym
        baaardzo ostrożna z nagabywaniem w postaci wysyłania zaproszeń.
        Natomiast może można lobbować na nk w jakiś inny, mniej inwazyjny
        sposób? Albo i stworzyć profil, ale nie rozsyłać do znajomych tylko
        pozwolić żeby się do niego dołączyły "wtajemniczone" osoby, a ich
        znajome, widząc taki profil może same zechcą do niego dołączyć? A w
        ramach takiego profilu możnaby oczywiście mieć forum itp.
        Aha, jeszcze jedno, może lepsze rozwiązanie: istnieje możliwość
        zakładania fikcyjnych szkół/klas. Co byście powiedziały na coś typu
        "szkoła dobierania staników"? (tu znowu pojawia się sprawa, czy
        każda z nas ma ochotę aż tak się uzewnętrzniać w kwestii bielizny -
        bądź co bądź na nk anonimowe nie jesteśmy w ogóle...)
        • nisiaczek28 Re: lobbowanie na nk 19.07.08, 20:35
          Ostatnio dostałam zaproszenie od "szpilki wielbicielki szpilek"
          nasza-klasa.pl/profile/12779888 wiec czemu by nie zrobić konta fikcyjnego
          "wielbicielki dobrze dobranych staników " czy coś w tym stylu i na początek
          niech sie zapiszą wszystkie lobbystki i porozsyłają do przyjaciółek, tamte do
          swoich znajomych itd?
          • inez69 Re: lobbowanie na nk 19.07.08, 20:37
            Ale to nie jest wykonalne-każda dziewczyna musialaby zazadzac tym
            kontem, zeby moc wysylac zaproszenia.
            • ja_joanna Re: lobbowanie na nk 19.07.08, 21:06
              Hmm... Nie wiem, czy aż tak niewykonalne... musiałaby być grupka
              "adminek", które by znały hasło. (a swoją drogą to te fikcyjne profile
              powinny się nazywać grupy, a nie fikcyjne profile i powinny mieć
              możliwość dodawania większej ilości osób jako moderatorów)
        • heliamphora Re: lobbowanie na nk 19.07.08, 21:32
          Byłabym przeciwna. Przede wszystkim dlatego, że dla wielu osób to spam (ja
          osobiście bardzo się złoszczę na zaproszenia przychodzące od fikcyjnych profili
          typu "wszyscy o nazwisku X" czy "wielbiciele tego i owego"). Teraz weszła opcja
          "nie przyjmuj zaproszeń od fikcyjnych profili" - czyli wg mnie wszystkich, które
          nie są profilami typu "Jan Iksiński", gdzie przy komputerze siedzi prawdziwy Jan
          Iksiński. Ja u siebie ustawiłam tę opcję i zrobiło tak wiele osób, które nie są
          "kolekcjonerami znajomych" w rodzaju "Kubuś Puchatek", "Anioł Stróż" czy "Elvis
          Presley".

          Druga rzecz - obawiam się, że taki profil kojarzyłby się (w kontekście tego,
          czego mnóstwo na NK) z profilami typu "boginie w pończoszkach" czy "najzaj...
          cycki świata - wpisujcie się".
          • maith Re: lobbowanie na nk 20.07.08, 02:59
            Mi też się ten pomysł niezbyt podoba.
          • ganbaja Re: lobbowanie na nk 20.07.08, 19:03
            heliamphora napisała:

            Teraz weszła opcja
            > "nie przyjmuj zaproszeń od fikcyjnych profili"

            W którym dokładnie miejscu jest ta opcja? Chętnie bym z niej skorzystała.
            • bathilda Profile fikcyjne 20.07.08, 19:18
              Można je odegnać w ustawieniach prywatności (tam gdzie np. możesz wyłączyć to że
              Twoje nazwisko pojawia się w wyszukiwarce).
        • samo_zloto Re: lobbowanie na nk 19.07.08, 21:42
          O ile samo lobbowanie jest działalnością b. słuszną, o tyle lobbowanie na Naszej Klasie jest dość kontrowersyjne. Tak jak już pojawiły się wypowiedzi wcześniejsze- zakrawa to na spam. Osobiście nie znoszę tych wszystkich fikcyjnych profili, reaguję na nie wprost alergicznie i wiem, że sporo osób ma tak samo. Tak więc taka działalność na N-K może mieć odwrotne skutki od zamierzonych- profil lobby będzie automatycznie kojarzony z idiotycznymi profilami w stylu 'Najpiękniejsze biusty łączcie się' lub 'Dozgonni wielbiciele duuuużych balonów' ;) A chyba nie to jest tutaj promowane? :P

          • limonka_01 Re: lobbowanie na nk - było omawiane 19.07.08, 22:20
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=77510325&v=2&s=0
            Chyba stanęło na tym, że jest to niezgodne z regulaminem NK.
        • agastrusia Re: lobbowanie na nk 21.07.08, 20:44
          Co się tyczy naszej klasy to ja ustawiłam sobie taki otoobrazek jako zdjęcie główne - kto chce zajży sobie na mój profil gdzie
          dodatkowo znajdzie piersiówkę ;-)
      • nomina Re: Załatwiamy sobie ŚLICZNE TANIE staniki czyli. 19.07.08, 22:37
        1)Założyć konto i ogłosić tu - Biuściaste się zapiszą, od ręki kilkuset
        znajomych, szybciej będzie dostrzeżone. O ile N-K nie wykasuje, bo podobno
        likwiduje fikcyjne profile. Nie trzeba rozsyłać mailem.
        2)Napisać do producentów oficjalnie jako redakcja popularnego forum
        internetowego, że forum oferuje darmowe banery reklamowe firmom produkującym
        takie a takie rozmiary, jeśli Państwa firma produkuje, zapraszamy. Tylko takie
        coś wypali na osobnym forum, a nie podpiętym pod GW.
        Ciekawe, czy wątki dałoby się przekleić :(?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka