Dodaj do ulubionych

Wdech-wydech

29.08.08, 15:38
Jeśli było, proszę o przekierowanie mnie do odpowiedniego wątku i skasowanie tego.
Jaką macie różnicę w "podbiuściu" między pomiarem na wydechu i z naciągnięciem
miarki a pomiarem swobodnym, luźnym, z tą typową resztką powietrza w płucach?
Obserwuj wątek
    • kaczencja Re: Wdech-wydech 29.08.08, 16:05
      Superścisło na wydechu mam jakieś 66cm. Luźno i z resztką powietrza jakieś 69,5cm. W sumie różnica 3.5cm, choć kilka dni temu gdy się mierzyłam, ścisło na wydechu mogłam zatrzymać miarkę na 65centymetrze.
      • nomina Re: Wdech-wydech 29.08.08, 16:28
        No właśnie. A ja mam 6-7 cm różnicy. Może stąd ten dyskomfort, na który
        skarżyłam się we wcześniejszych wynurzeniach?
        Ktoś też ma taką dużą różnicę? Zaznaczam, że mówię o swobodnym pomiarze, a nie
        pełnym wdechu.
        • dziudziulek Re: Wdech-wydech 29.08.08, 16:46
          72-80, bez problemu zapinam się w 65
        • plica Re: Wdech-wydech 03.09.08, 20:46
          wychodzi mi podobnie. dyskomfortow brak.
    • kantaberka Po skórze - 81, ściśnięta - 76 (na wydechu - 74) 29.08.08, 21:10
      Ja idąc "po skórze" mam 81cm w obwodzie, naciągając miarkę na ścisło - 76cm.
      Normalnie przy wydechu nie opróżniam płuc zupełnie, więc nie widzę sensu, by
      przy pomiarze to robić. Mierząc sie na potrzeby tego topiku - przy dokładnym
      wydechu i ściśnięciu miarki mam 74cm.

      Kupuję jednak staniki, mając na uwadze, że "mój" obwód to 76cm, a nie 74cm.
      Staniki z obwodem "70" w zupełności mi starczają, dopinam się na najluźniejszą
      haftkę i mogę bez problemu oddychać, czując przy tym przyjemną ścisłość obwodu.
      Gdybym wyliczała stanik, biorąc pod uwagę obwód 74cm (a więc ten "wydechowy") -
      kupowałabym "65". Co w moim wypadku byłoby kompletnym nieporozumieniem. :)

      Ale to tylko mój przypadek. :)
      • nomina Re: Po skórze - 81, ściśnięta - 76 (na wydechu - 29.08.08, 21:42
        Dzięki za odpowiedzi :)
    • osobliwosc Re: Wdech-wydech 30.08.08, 15:01
      tutaj
      było trochę o tym, wątek już się zarchwizował.

      Tu też,poniekąd.
      • nomina Re: Wdech-wydech 30.08.08, 18:55
        Z tego, co widzę, tam był problem pomiaru na wdechu. A ja mówię o różnicy:
        wydech z oczami na wierzchu a luz oddechowy, z rezerwą powietrza w płucach. Z
        wdechem to też pewnie miałabym z 15 cm różnicy jak nic :).
        Ale dzięki za link, cieszę się, że nie ja jedna mam takie refleksje :)
    • malagracja Wdech wydech - a obwod W biuscie. 30.08.08, 17:32
      Zastanawia mnie to od dluzszego czasu (czesciej bywam na LMB - moze temu,
      niestety) jak sie prawidlowo mierzyc w biuscie? Luzno, tak normalnie? Bo sama
      zrobilam ekspreryment i zauwazylam ze miedzy obwodem "normalnie" zmierzonym a
      obwodem "na wdechu" mam tylko 1cm roznicy.
      Ale wiem, ze dziewczyny na LMB mierza sie roznie i sama nie wiem, jak to sie ma
      w praktyce?
      • ganbaja Re: Wdech wydech - a obwod W biuscie. 30.08.08, 17:52
        O tym jak się mierzyć jest niemal wszędzie na tym forum oraz na Stanikomanii,
        Balkonetce oraz innych polecanych tu stronach.

        Ciasno, mocno i na wYdechu.
        • malagracja Re: Wdech wydech - a obwod W biuscie. 30.08.08, 18:47
          Tak, wiem ze tak sie mierzymy POD biustem. Chodzilo mi o obwod W biuście. Bo na
          LMB dziewczyny mierza sie roznie - na luzie i na wdechu, chce wiedziec czy to ma
          jakies wieksze znaczenie :)
          • wkroplideszczu Re: Wdech wydech - a obwod W biuscie. 31.08.08, 14:52
            Własnie, też mnie to ciekawi:)
          • ganbaja Re: Wdech wydech - a obwod W biuscie. 31.08.08, 18:07
            U mnie w zasadzie nie ma różnicy gdyż oddycham przeponą. Chyba, że chodzi o
            obwód w biuście podczas wysiłku :-)
            • nomina Re: Wdech wydech - a obwod W biuscie. 01.09.08, 19:46
              Ejże, to chyba właśnie wtedy jest?
              Jeśli zmierzyć się luźno, z rezerwą powietrza a na ścisłym wydechu, to, na ile
              znam pracę przepony, moim zdaniem, właśnie bardziej odczujesz różnicę niż osoba
              słabo pracująca przeponą?
    • madzioreck Re: Wdech-wydech 31.08.08, 17:37
      U mnie jest to różnica jakieś 5 cm, 79-80 cm na wydechu ciasno, normalnie 85 cm.
    • beatrycze123 Re: Wdech-wydech 01.09.08, 22:41
      tyle samo, Od wielu lat oddycham wyłacznie przeponowo
    • mmm-mm Re: Wdech-wydech 02.09.08, 03:08
      Obwod pod na maksymalnym scisnieciu (oczywiscie na tyle na ile moje chude place
      sa w stanie scisnac)- 60cm, na luzno prawie 68. w biuscie 83.5cm.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka