Dodaj do ulubionych

Tomitex, Britexus, Reactiv - jaki niesort

30.03.07, 14:10
Czy ktoś brał może niesort w powyższych hurtowniach i może go porównać. Gdzie
warto się wybrać na pierwsze zakupy. Otwieram sklep w niewielkiej
miejscowości i tamtejsza społeczność potrzebuje przede wszystkim taniego
towaru, nie musi to być koniecznie ostatni krzyk mody.
Obserwuj wątek
    • hyundai-atos Re: Tomitex, Britexus, Reactiv - jaki niesort 31.03.07, 21:07
      Ja moge podzielić się swoimi doświadczeniami. Tomitex duża hurtownia i towar w
      miare ok - kupiłam u nich pare razy... zawsze mam jednak obawy że lepszy towar
      mógł iść do ich sklepów sieciowych Kiermasz Odzieży...
      W Reactivie wziełam towar dwa razy i mi sie podoba... Trafił mi się oryginalny
      nie przeglądany co poznałam po działającej znalezionej komóreczce Nokii...
    • tinyted Britexus-niesort 04.04.07, 18:14
      nie polecam Britexusa.Totalna porażka.Jeszcze wrzesień-grudzień towar był w
      porządku,w obecnej chwili na okolo 300kg mam 60% odpadu.Z każdą dostawą jest
      gorzej.
      • vist210 Re: Britexus-niesort 04.04.07, 23:29
        Chyba masz bardzo stare informacje, ja biorę dość systematycznie i od początku
        roku jest wyraźna poprawa, a ostatnie trzy dostawy są bardzo dobre.
        Odpad to max 15%, ale jest bardzo dobra góra która wszystko rekompensuje.
        Zresztą fakt że zwykle brakuje im towaru chyba o czymś świadczy...?
      • sklepka Re: Britexus-niesort 10.04.07, 13:55
        Witam! w Britexusie kupuje dodatkowo-bazuje na sorcie.
        z kazdej dostawy biore 500 do 700 kg.Mysle ze jestem farciarą bo kazdy zakup
        jest strzałem w dziesiątke.Bywają bagi słabsze ale jest to co mnie interesuje
        najbardziej tzn.topowe i nowe ciuszki - denerwują gadzety i posciel.Osobiście
        polecam,obsługa na telefon- wydają towar nawet w godzinach wieczornych
        • tinyted Re: Britexus-niesort 10.04.07, 15:57
          fascynuje mnie,że zawsze kobiety walczą o Britexusa,mało co oczu nie wydrapią;D
          Ciekawe dlaczego??;D może daltego,że wydają towar w godzinach wieczornych
          hehehe:)
      • bellace Re:Britexus, 09.04.07, 09:56
        no niestety nie masz racji; moje doświadczenie jest zupełnie odwrotne; muszę się zgodzić z vist210 towar jest jak najbardziej wporządku; i tak jak napisał vist210 "Zresztą fakt że zwykle brakuje im towaru chyba o czymś świadczy...?" - ja ostatnio dwa razy mogłam się o tym przekonać jak potrzebowałam jeszcze trochę dobrać na drugi czy trzeci dzień. Wesołych Świąt :)
    • krzy.weg Re: Tomitex, Britexus, Reactiv - jaki niesort 09.04.07, 11:29
      Britexus się popsuł.Wcześniej tir zchodził jednego dnia i było dużo
      klientów.Przy moich dwóch ostatnich zakupach zero ludzi,towar na hali i towar
      co raz gorszy.Powiedziałem Panu Jurkowi,że jeżeli towar się poprawi niech da
      znać bo na tym towarze pieniędzy się nie zarobi i...cisza.
      • tinyted Re: Tomitex, Britexus, Reactiv - jaki niesort 09.04.07, 18:25
        Nawiązując do Pana wątku o wyeliminowaniu nieuczciwych hurtowni,chciałbym
        dodać,że własnie Britexus jest hurtownią,ktora nie bierze odpowiedzialności za
        sprzedany towar.To co było na początku tj. mniej więcej rok temu (zabieganie o
        klienta,możliwość wstępnego obejrzenia towaru itp) niestety skończyło się i Pan
        Jurek spoczął na laurach,zresztą było to do przewidzenia.Ja np. na mój
        komentarz,że towar jest średni i ma tendencję spadkową usłyszałem,że widocznie
        mam pecha,a zresztą to jest DtD,czyli kupuję tzw."kota w worku" on nie bierze
        odpowiedzialności za sprzedawany towar.
        Również nie wiem skąd głosy,że obecnie towar schodzi jak świeże bułeczki (było
        tak owszem jakiś czas temu),podczas mojej ostatniej wizyty widziałem to co mój
        przedmówca,towar na magazynie,mało ludzi,mały ruch.
        • java-hurt Re: Tomitex, Britexus, Reactiv - jaki niesort 09.04.07, 19:20
          Chyba w sprawie niesortu to raczej nie macie racji.Jak można zaglądać do
          worków?Jak można brać odpowiedzialność za zawartość worków z niesortem?Owszem
          przy zakupie sortów jest wskazane oglądanie towaru i za to hurtownia powinna
          brać odpowiedzialność.My od kwietnia zmieniliśmy sposób prowadzenia
          hurtowni.Obecnie posiadamy magazyn w którym jest tylko magazynowany i
          sprzedawany niesort, oraz drugi magazyn w którym sprzedawane są sorty,które
          można i należy za każdym razem oglądać i zawsze można to było robić.
          JAWA-Jan Kujawa
          • tinyted Re: Tomitex, Britexus, Reactiv - jaki niesort 09.04.07, 20:36
            oczywiście,że się zgadzam że przy niesorcie nie ma możliwości przglądania
            worku,chociaż w Britexusie na początku można było otwieraż bagi i przeglądać
            mniej więcej co jest na wierzchu,ale jeżeli kupuje okolo 300kg towaru i okazuje
            się,że 60% to towar z likwidacji domów starców plus brudne ręczniki i zasikana
            pościel i to nie jest pierwszy raz tylko zdarzyło się tak już trzy razy to
            chyba jest nie fair,bo Państwo (czytaj hurtownicy)sprzedając niesort umywają
            ręce co jest w środku,pieniądze oczywiście bierzecie, dochodzę do wniosku,że
            sprzedaż niesortu jest najlepszym biznesem na świecie,kasa płynie,a klientowi
            jak się nie podoba to się mówi,że nie musi kupować i tak na jego miejsce
            przyjdzie trzech nowych naiwnych
            Zreszą ten biznes polega na ciągłym poszukiwaniu nowych hurtowni,nowych
            dostawców,jeżdżeniu po całej Polsce,nie ma sentymentów i rozczulania się.
            Post został założony w celu uzyskania opinii na teamt hurtwoni wymienionych w
            tytule,wyraziłem swoją opinię na temat Britexusa i to wszystko.

p.s moim skromnym zdaniem nie ma znaczenia czy sprzedaje się niesort czy
            sort,odpowiedzialności należy brać bo za darmo Panstwo tego nie rozdają,tylko
            SPRZEDAJĄ i to nie "psie" pieniądze.

• benek136 Re: Tomitex, Britexus, Reactiv - jaki niesort 10.04.07, 00:03
            za każdy towar się bierze odpowiedzialność i za sort i za niesort, bo za każdy
            towar się płaci. I nie rozumiem takiego podejscia ,że nie mogę zajrzeć do nie-
            sortu.TO tak samo jakby pan kupował ten towar w Angli ,nie sprawdzając co w nim
            jest.TYLKO u nas tak się nauczono ,że nie wolno zaglądać ja się zgodzę z
            tym ,że nie wybierać towaru ,ale nikt nie zmusi mnie do kupowania kota w worku
            i płacenia za towar w ciemno.
            • java-hurt Re: Tomitex, Britexus, Reactiv - jaki niesort 10.04.07, 07:35
              Czy był Pan kiedykolwiek przy załadunku w Anglii?Jak Pan sobie wyobraża
              zaglądanie do 16-18 ton towaru zapakowanego w worki i reklamówki,a te w
              big-bagi?Ja kupując towar już nie kupuję niesortu pakowanego w bagi i mam
              możliwość odrzucić od czasu do czasu jakiś worek podejrzany, ale jest
              niemożliwością sprawdzenie wszystkiego.
              • guga24 Re: Tomitex, Britexus, Reactiv - jaki niesort 15.04.07, 21:55
                Britexus- nie polecam towar totalna porażka , babcia i to w dodatku z przed
                wielu wielu lat,zabarwiona pięknie pomalowanymi firmówkami, też wiekowe,
                dożucone na okrase kilka prostych bluzek, nawet z nową metką,pościel po
                przejściach okresowo- moczowych, ogólnie totalna porażka i mogę się pokusić na
                stwierdzenie- dorzut posklepówki po wyprzedaży, ślady dziurek na metkach,
                odradzam zakupy w takim miejscu.
                Tomitex- wybież się jeden raz, kup na próbę, jeżeli towar przywiezie z zaplecza
                będziesz miał piękne charity, w dodatku w super cenie 4.5, jadąc tam ponownie ,
                niestety dostaniesz, towar z hali, czyli odpad po sorcie na sklepy( robiony z
                D2D, oraz charity), dostaniesz towar na którym ciężko będzie odrobić stacone
                pieniądze, 2/3 towaru wyrzucisz, chyba że handlujesz babcią i malarzem, na
                okrase dostaniesz towar ładny, nawet ciekawy, szkoda że wszystko w rozmiarze
                powyżej 18(46),jeżeli chodzi o dziecko to znajdziesz tylko proste zwykłe
                podkoszulki i śliczne sztuki z dziurami i cikawymi plamami, niestety też
                odradzam
                Trzeciej hurtowni nie znam , więc się nie wypowiadam.
                Moja rada poszukaj dalej od centralnej Polski, tu nie można liczyć na uczciwego
                hurtownika, każdy oszukuje lub jest oszukiwany, handluje dodatkowo sortem lub
                prowadzi własne sklepy, po co sprzedawać coś za ok 6 zł.kg. , jeżeli może
                sprzedać za 12 sztuka , lub więcej, to tylko Polska musisz się przyzyczaić.
                Po za tyum nie szukaj pomocy na tym forum, PRZEPRASZAM UCZCIWYCH, tu nikt nie
                poda Ci informacji które naprowadziłyby Cię na dobrego dostawce, też byłam taka
                naiwna,większość wymieniających tu swoje poglądy to hurtownicy, lub ich znajomi
                napędzający klientów, przepraszam niestety też nie podam namiarów na mojego
                dostawce, podpowiem tylko szukaj Tirów, i portów.
                Do Java Hurt , pewnie NIKT z nas nie był przy takim załadunku, ale widziałam
                towar który z tamtąd przybył bez pośredników w Polsce i niestety dalece się
                różni od tego który oferują hurtownie jako nieokradany niesort.
                • honorata40 Re: Tomitex, Britexus, Reactiv - jaki niesort 16.04.07, 19:25
                  Witam!
                  Bogu dziękuję, że komentarze na temat britexusa przeczytałam po zakupie.
                  Otrzymałam kontakt od znajomego i na otwarcie nowego sklepu kupiłam u nich
                  1500kg ( 12 bagów ). Jestem zachwycona towarem!
                  Obsługa obu panów przykładna, otrzymałam informacje od nich o 30% odpadzie i
                  faktycznie było tego około 15%.
                  Przed zakupem pozwolono mi zajrzeć i zobaczyć jak mniej więcej wygląda towar.
                  pozdrawiam
                    • java-hurt Re: Tomitex, Britexus, Reactiv - jaki niesort 17.04.07, 22:29
                      I tu częściowo się mylisz.W dobrych sortowniach pozostały niesort jest wysyłany
                      do a Afryki i Pakistanu.A w najlepszym door too door jest właśnie dużo zasłon
                      butów również bez par,szmat,odzieży poplamionych farbą,pościeli a i niestety
                      zwykłych śmieci.Ofiarodawcami są zwykli ludzie,niektórzy uważają że jest to
                      doskonała okazja do pozbycia się śmieci inni uważają to za doskonały kawał a
                      inni to poprostu .....
                      • marggo Re: Tomitex, Britexus, Reactiv - jaki niesort 18.04.07, 10:20
                        Ja wiem java-hurt, że ty się musisz trochę asekurować, bo handlujesz niesortem,
                        ale z czego niby robi się sort? Z gory szmat wybiera się co lepsze: na prawo
                        sort, na lewo niesort (tak to wyglada w skrocie i najbardziej obrazowo. Niektore
                        sortownie sa zmechanizowane;)). Generalnie to czy niesort jedzie do Pakistanu,
                        Afryki Afganistanu, czy Polski to Anglików to grzeje. Ważne, że pozbywają się
                        śmieci. No bo czym innym jest niesort?!
                          • marggo Re: Tomitex, Britexus, Reactiv - jaki niesort 18.04.07, 20:04
                            java-hurt napisał:

> Widzę,że Tobie trudno zrozumieć pewne zasady.myślę,że z importem nie masz nic
                            > wspólnego.Żeby nie śmiecić na forum proponuję abyś pisała na javahurt@interia.e
                            > u

Odnośnie tego, czy mam coś wspólnego z importem, czy nie, to myślę, że mocno bys
                            się zdziwił. Zasady znam doskonale.
                            Dziękuję za mail, ale nie skorzystam. Jesli mam coś do powiedzenia, to powiem to
                            tutaj. Zaśmiecaniem forum są rozmowy nie na temat, a to o czym rozmawiamy chyba
                            od tematu nie odbiega?!
                            • java-hurt Re: Tomitex, Britexus, Reactiv - jaki niesort 18.04.07, 20:26
                              Zasady znać to nie wszystko,trzeba je jeszcze umieć zastosować,a temat o którym
                              piszemy chyba jednak zaśmieca forum,które zostało założone z myślą o udzielaniu
                              rad właścicielom nowych sklepów,dzieleniu się informacjami o złych i dobrych
                              hurtowniach.Czy się mylę?
                              • marggo Re: Tomitex, Britexus, Reactiv - jaki niesort 18.04.07, 21:56
                                Hmmm...A gdzieś Ty wyczytał, że ktoś tu oczekuje na Twoje rady? Być może przy
                                okazji tacy się znajdą, ale nie zauważyłam, by to był główny cel tego forum.
                                Poza tym, cytując za mrs. szmaciarą: "Macie tu wolność słowa". Rozumiem, że
                                wkroczyłam na niewygodny dla Ciebie temat, jednakże nie zabronisz mi go
                                kontynuować, bo nie robię nic co byłoby niezgodne z zasadami tego forum jak i
                                netetykiety.
                                Rozumiem, że Twoje ambicje wykraczają nieco dalej poza bycie szarym
                                uzytkownikiem forum, stąd taka troska o jego zaśmiecanie, ale modem jest tu
                                mrs.szmaciara i pozwól łaskawie pełnić Jej swoją funkcję.

A na koniec jeszcze o tym co napisałeś o stosowaniu zasad: tak, znam zasady
                                dzialania importowania niesoru i robienia z tego w PL, czy UK sortu i odpadu
                                wciskania polskim detalistom (jako oryginalny niesort), ale akurat do tej zasady
                                się nie stosuję. Jak widać w przeciwieństwie do Ciebie.
                                Życzę miłej nocy.
                                • java-hurt Re: Tomitex, Britexus, Reactiv - jaki niesort 19.04.07, 17:21
                                  A gdzie Ty wyczytałaś,że napisałem o kimś kto oczekuje mojej pomocy?O
                                  zaśmiecaniu forum piszą też inni,zaś założycielka/mrs.szmaciara/niewiele robi
                                  aby utrzymać porządek na form.Najlepszym przykładem są 3 jednakowe wątki z 17,04
                                  br.Zasady importu sortu i niesortu znasz chyba tylko z opowieści.Tylko kretyn
                                  zakupi drugi raz odpad z sortowni chyba że robi to świadomie.
                  • guga24 Re: Tomitex, Britexus, Reactiv - jaki niesort 18.04.07, 19:48
                    Dzięki za zaproszenie, ale w maju mam komunię dziecka, może w późniejszym
                    terminie. Zgadzam się z Tobą co do wyglądu niesortu, tylko czemu w tym
                    niesorcie brakuje tego co jeszcze znajdować się powinno. Wiem jak wygląda ta
                    druga część towaru z której hurtownia - odbiorcy, robią sort, w Anglii, Polsce
                    czy gdzieś indziej - to nieistotne. Ważne, że odpad wciska się jako coś
                    nieprzebranego, czysty towar.
    • glubul Re: Tomitex, Britexus, Reactiv - jaki niesort 21.04.07, 19:17
      Zainspirowana lekturą tego wątku, wybrałam się na zakupy do Tomitexa. Niestety
      okazało się to wielką porażką. Zostaliśmy ubrani w odpad posortowy. No 120 kg
      odzieży nie było nawet jednej sztuki nadającej się do czegokolwiek. Większość to
      pościel, zasłony, ręczniki, szlafroki, zmechacone swetry, reszta to babcina
      moda. Do tego z 10 sztuk może fajnych ale pięknie wyplamionych lub podziurawionych.
      Tomitex wszędzie walczy z łatką przypinaną do hurtowni, posiadających swoje
      sklepy i sortownie a wygląda na to że sam wysortowuje lepszy towar a odpad
      wciska innym. Oj nieładnie, nieładnie.
      • wielki29 Re: Tomitex, Britexus, Reactiv - jaki niesort 27.04.07, 22:34
        a gdzież się podział naiuczciwszy z uczciwych w biznesie odzieży używanej Pan
        Piotr co tak zachęcał wszystkich do uczciwego biznesu (podając Siebie
        oczywiście jako przykład)Panie uczciwy Piotrze czekamy na Pana!!! czyżby
        wyemigrował do Afryki wraz z odpadem?pozdrawiam wszystkich naprawde uczciwych
        ludzi w tym ciężkim szmacianym interesie.
    • pikus00 Re: Tomitex, Britexus, Reactiv - jaki niesort 24.04.07, 11:34
      W czwartek byłem w TOMITEXIE.Wziłem 4 bigi.Jaki towar? 2 bigi to dobre równe
      charity. Niestety 2 następne to odpad z sortu [60% to pościel
      30%,,babcia''reszta brudne lub podarte.Może wzięto mnie za murzyna bo dostałem
      to co wysyłają do Afryki.Mam za daleko bo korci mnie żeby tam pojechać i
      im,,podziękować"
            • tomitex Re: Tomitex, Britexus, Reactiv - jaki niesort 30.04.07, 10:57
              Pan Piotr >> ;) czyli Ja nie lubi schodzić z dyskusją do tego poziomu :( więc
              się nie wtrącam i staram sie nie komentowac moim zdaniem pomówień etc. Wiem
              co robie!!! nie mam sobie nic do zarzucenia . :) Całe życie kierowałem sie
              zasadmi i tak robie i teraz! Nie będę udowadniał że nie jestem wielbłądem!! O
              tym najlepiej wie grono moich stałych Klientów, kórym jak zwykle dziękuję za
              zaufanie. Pan Piotr wychodzi na swoje ale zapeniam że nie poprzez oszustwa
              tylko ciężką pracę....no ale muszę końćzyć bo mus edalej mieszać ten towar
              zgodnei z starą "spoiskową" polską resepturą tj: dwie cześci creamu , dwie
              cześć smieci, jedna część niemca, troszkę gruzu dla lepszej wagi...aaaaa i
              zapomniałem o tym co zostaje ze sklpepów, tego musze tez dac ze dwie
              porcje...następnie mocno zamieszam, wstrząsnę, dmuchnę , chuchnę, obróce się
              przez lewe ramie i ogłoszę że mam najlpeszy towar na świecie, oczywiscie
              uśmiechając się do tego szelmowsko..;)
              ufffff nie łatwe jest życie .... i ciężko jest wyjść na swoje :) tak na
              marginesie i poważnie dodam że hurt stanowi jakieś 5 % mojej całkowitej
              aktywnosći wtej branży..więc naprawdę zarabiam gdzi indziej.. takie mieszanie
              poprostu by mi się nie opłącało!!! ale to cięzko zrozumieć ! łatwiej przyjać ze
              ktoś jest nieuczciwy....to przecież takie polskie :) Nic to robię i będę robił
              dalej swoje! Bo to lubię!
              Pozdrawiam wszystkich
              PiotrM
              Tomitex
    • krzy.weg Re: Tomitex, Britexus, Reactiv - jaki niesort 28.04.07, 16:42
      Tak jak wcześniej pisałem,że czekam na telefon od pana Jurka z Britexusa gdy
      się poprawi towar na,którym można zarobić.Telefon dostałem i pojechałem na
      ostatnią dostawę.Jestem zadowolony.Oczywiście jak w niesorcie był
      śmietnik,bawełna,przecena ale i była góra.Towar dobry.Jeżeli ten poziom się
      utrzyma będzie o.k.Dla sprecyzowania kupiłem 1300kg.Dwa baloty to istny
      śmietnik.Reszta normalny niesort.
      • mimiszka Re: Tomitex, Britexus, Reactiv - jaki niesort 07.06.07, 10:27
        WIADOMO, żE JAK SIę MA KILKANASCIE sklepów to zawsze pierwszej kolejnosci dba
        się o swoje sklepy i przestanmy się łudzic ,że w tych hurtowniach mozna kupic
        towar nie podrasowany. Zresztą mam znajomego ,który też prowadzi i sklepy i
        hurtownię i on wcale nie kryje się z tym ,że najlepszy towar ląduje u niego w
        sklepach , reszta i zwroty sklepowe mieszane sprzedaje w hurtowni i tak się
        zawsze znajdą amatorzy takich mieszanek. BO jak powiedział w handlu nie ma
        litosci i to nie te czasy ,że obowiązywały jakieś zasady przyzwoitości. Dzisiaj
        najważniejszy pieniądz.Więc według mnie jak najdalej od hurtowni ,jeśli jest
        cień podejrzenia ,że ma własne sklepy.
      • mimiszka Re: Tomitex, Britexus, Reactiv - jaki niesort 08.07.07, 19:48
        Nieraz trzeba wysłuchać teorii,od tych którzy juz trochę zębów zjedli na handlu
        odziezą uzywaną ,aby nie popełniac błędów i zaoszczędzić kasy. Jak już coś
        udowodnione ,to chyba nie potrzeba udawadniac tego jeszcze raz. Ku przemyśleniu
        dla własnego dobra.
        • dream75 Britexus,Tomitex,inne... 09.07.07, 12:02
          Od dłuższego czasu czytam ten wątek i jak widać opinie są różne,brałam z
          Tomitexu,z Britexusa i z hrtowni,bo jak ktoś wspominał już na tym forum ten
          biznes polega na ciągłym szukaniu,jeżdżeniu,próbowaniu itd.I zgodzę sią z moim
          przedmówcami:)),że towar w wyżej wymienionych hurtowniach jest średniej lub
          zerowej jakości,jedynie chylę czoła przed Britexusem za podejście do klienta i
          to do każdego czyli do tzw.drobnego,który bierze 300kg czy tzw.poważnego,który
          bierze np. 2tony,tu nie ma tekstu typu" jak się nie podoba to nie musi kupować
          i tak sprzedam",ponieważ brałam od nich dłuższy czas były sytuacje
          konfliktowe,ale za każdym razem rozwiązanie było dla mnie w 100%
          zadawalające.Do napisania tego postu skłoniło mnie to ,że w piątek przyszło mi
          walczyć o towar,w hurtowni w której byłam pierwszy raz,jest to dość spora
          firma,ale co ja tam przeszłam przechodzi ludzkie pojęcie,ludzie zabiją się o
          worki,bo towar jest dobry,i znoszą poniżenia,głupie teksty,czekanie od 4 rano
          itp.,oczywiście w pierwszej kolejności biorą klienci,którzy ładują od tony
          wzywyż,ich kolejka nie obowiązuje,reszta czekam cierpliwie co im spadnie z
          pańskiego stołu i modli się żeby starczyło towaru,który topnieje w oczach,a
          człowiek czeka od 5 rano i przestępuję z nogi na nogę.Także Panie Jurku i Panie
          Jarku miejcie taki towar jak na jesień zeszłego roku a wracam do Was " w
          podskokach",bo tak jak powiedziałam mężowi-rozpieściliście mnie;)),i ja juz
          teraz nie umiem wskoczyć na obroty myśleniowe wieśniaków wyrwanych z
          buraków,chyba się starzeję.
          Pozdrawiam serdecznie
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka