Gość: wikul IP: *.aster.pl / *.aster.pl 02.02.04, 22:51 Miałem zainstalowane na jednym dysku XP na drugim Linux . Po odinstalowaniu Linuxa pozostał mi ekran powitalny z 5 pozycyjnym menu . Jak sie tego pozbyć ? Link Zgłoś Obserwuj wątek
Gość: jose_g Re: Jak odinstalować ekran powitalny Linuxa IP: 136.167.58.* 02.02.04, 22:59 to nie ekran powitalny tylkomenu startowe LILO... najbezpieczniej - uruchom system z dyskietki startowej np. Win98 wpisz fdisk /mbr wcisnij enter gotowe Link Zgłoś
Gość: wikul Re: Jak odinstalować menu po Linuxie IP: *.aster.pl / *.acn.pl 02.02.04, 23:57 Gość portalu: jose_g napisał(a): > to nie ekran powitalny tylkomenu startowe LILO... > > najbezpieczniej - uruchom system z dyskietki startowej np. Win98 > wpisz fdisk /mbr > wcisnij enter > gotowe Tak masz rację menu ale z napisemi powitalnymi . Zastosowałem się do twojej rady i wszystko w porządku . Dzięki ! A ktoś mi radził by w katalogu systemowym Windows poszukać plik boot.ini i usunąć z niego wpis dotyczący linuxa . Dobrze że tam nie grzebałem . Przy okazji . Jak na drugim dysku zainstalować 98 i czy jest sens ? Przy próbie zainstalowania 98 straszy mnie okno że zamianie ulegną pliki systemowe i zalecane jest zrezygnowanie z tego pomysłu . Link Zgłoś
alfalfa Re: Jak odinstalować menu po Linuxie 03.02.04, 01:13 Na drugim dysku? Chcesz mieć dwa systemy czy dwa dyski z dwoma systemami? W tej drugiej sytuacji najprościej jest odłączyć pierszy i zinastalować Win98 na drugim, potem przełączać. Można też pobawic się programem PartitionMagic i robić to bez przełączania fizycznego a jedynie zmieniając partycję. Poczytaj nt. pzdr. A. Link Zgłoś
Gość: wikul Re: Jak odinstalować menu po Linuxie IP: *.aster.pl / *.aster.pl 03.02.04, 01:49 alfalfa napisał: > Na drugim dysku? Chcesz mieć dwa systemy czy dwa dyski z dwoma systemami? W tej > > drugiej sytuacji najprościej jest odłączyć pierszy i zinastalować Win98 na > drugim, potem przełączać. Można też pobawic się programem PartitionMagic i > robić to bez przełączania fizycznego a jedynie zmieniając partycję. Poczytaj nt > . > pzdr. > A. Masz rację , muszę w końcu zapoznać się z partycjonowaniem i w ten sposób zainstalować drugi system . Pzdr. Link Zgłoś
mlekota Re: Jak odinstalować menu po Linuxie 03.02.04, 07:52 Ja, jak miałem zainstalowane dwa różne systemy Windows na dwóch dyskach, do wybierania systemu stosowałem przełączanie dysku w BIOSie. Możesz też używać boot menu z Windows, ale ma ono tę wadę, że pierwsza partycja musi być w formacie czytelnym dla wszystkich systemów, czyli w praktyce masz do wyboru FAT albo FAT32. Jeżeli na tej partycji ma być zainstalowany Windows NT (włączając w to 2000 i XP) to jest to istotna wada. Jeżeli już masz na niej Windows NT i jest ona w formacie NTFS to jest to bardzo poważna wada. Ja w takiej sytuacji wolę instalować menu od Linuksa - nie ma ono tego ograniczenia. Link Zgłoś