Dodaj do ulubionych

Nagrywarka DVD-problem!

IP: *.satfilm.pl 21.11.06, 00:33
Witam, mam problem z nagrywarką DVD LITE-ON. Wypalam jakąś płytkę, wszystko
ładnie pięknie, na koniec wyskakuje komunikat, że zapis zakończony
powodzeniem. Szczęśliwy cały próbuję odpalić płytkę a tu kupa. Płyta nie
nadaje się do użytku i nie da rady jej odtworzyć ani odczytać. Czy mógłby mi
ktoś powiedzieć czemu tak się dzieje, czy to jest wina nagrywarki czy czegoś
innego. Czekam na opinie, wg mnie czeka mnie chyba zakup nowej nagrywarki. Co
o tym sądzicie? Pozdrawiam...
Obserwuj wątek
    • arius5 Re: Nagrywarka DVD-problem! 21.11.06, 11:39
      a czy na plycie w ogole cos jest nagrane, czy moze jest nadal czysta ?
      No i powiedz troszke dokladniej, jakie pliki nagrywasz i w jaki sposob. ( jaki
      program, opcje ).
      • Gość: Obywatel Re: Nagrywarka DVD-problem! IP: *.ists.pl 21.11.06, 12:19
        Program nagrywający dzieli dane na porcje i dostarcza nagrywarce. Resztą zajmuje
        się nagrywarka. Jeśli płyta po wypaleniu jest nieczytelna oznacza to
        a) kiepskiej jakości nośniki
        b) nagrywarka pada

        Zobacz, czy na płycie zapis wogóle jest widoczny. Sprawdź też czy nagrywasz
        zamykając sesję. Jeśli sesja jest otwarta płyta moze być niewidoczna dla innych
        programów poza nagrywającym.
        • Gość: Martinez Re: Nagrywarka DVD-problem! IP: *.satfilm.pl 21.11.06, 23:44
          Wszystkie nośniki sprawdzałem DVD+ i DVD-, nagrywałem na Verbatimach, Emtecach,
          Platinumach, TDK a to chyba nie są kiepskiej jakości nośniki. Poza tym plyty nie
          mozna odtworzyc na zadnym odtwarzaczu. Zapis jest i plytka nie jest czysta. Na
          pewno nagrywarka pada i niestety jest 1 miesiąc po gwarancji tak że lipa
          • freewolf Re: Nagrywarka DVD-problem! 21.11.06, 23:47
            Sugestia – ostrożnie pobaw się potencjometrem. Zawsze tak robię jak mi zaczyna
            któraś nagrywarka psuć płytki i z reguły pomaga.
            • Gość: Potencja Re: Nagrywarka DVD-problem! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.06, 07:29
              freewolf napisał:

              > Sugestia – ostrożnie pobaw się potencjometrem.

              A jakim potencjometrem ? Gdzie on jest ?
              • Gość: Obywatel Re: Nagrywarka DVD-problem! IP: *.ists.pl 22.11.06, 14:03
                Rozbierz nagrywarke i poszukaj niedaleko głowicy.
                www.cdrinfo.pl/artykuly/dlazielonych/strona6.php
          • silic Re: Nagrywarka DVD-problem! 21.11.06, 23:48
            dla pewności zaznacz opcję weryfikacji nagranej sesji, będziesz od razu wiedział
            czy płyta jest dobra czy nie.
            Mi w podobny sposób "sbiesiła" się nagrywarka, też LiteOn, ale przyjmuje jeszcze
            płyt TDK ( verbatimy masakruje, co dziwne), choć też nie za czysto je nagrywa.
            Posdumowując: nagrywarka do wymiany

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka