Dodaj do ulubionych

proteza czy implanty?

13.09.12, 14:13
Mam 37 lat i niestety nie mam już kilku zębów. Góra lewa 5 - protezka akrylowa, 4 martwa może pod koronę, prawa też 5 - most na 4 i 6, który po powtórnym leczeniu kanałowym pod mikroskopem przez most stał się nieszczelny i mimo wszystko 6 również do usunięcia, 4 w kiepskim stanie, więc groźba jest utraty dwóch zębów. Prawa 7 mocno zaplombowana może się uda zrobić koronę. Moja stomatolog zasugerowała protezę szkieletową na obie strony, lewa(5)-prawa (4,5,6). Pokazała jak wygląda taka proteza i .... trochę się załamałam... Na implanty w tym momencie nie mogę sobie pozwolić, wiadomo względy finansowe, ale w ciągu kilku lat spodziewam się bardzo dużych pieniędzy, więc na pewno wtedy będę mogła je wstawić. Tymczasem zdecydowałam się na protezkę akrylową.
Moje pytanie brzmi - czy to dobre rozwiązanie i czy ktoś ma podobne dylematy w takim wieku???? Dodam, że dbam o swoje zęby, regularnie chodzę do stomatologa. Czy implanty u każdego się "przyjmują" i czy za kilka lat nie będzie za późno na ich wstawienie?
Niestety mam zęby po mamie, która właśnie w moim wieku usunęła to co musiała "do uśmiechu" i wstawiła protezę. Mój brat natomiast ma 40 lat i dwa razy był u dentysty, ma super piękne białe zdrowe zęby. To strasznie niesprawiedliwe..... Co robić????

Obserwuj wątek
  • lidk-a37 Re: proteza czy implanty? 13.09.12, 16:24
   Ja też chętnie posłucham. Narazie chodzę na protezie (brakuje mi trzech zębów na przodzie) ale nie ukrywam, że myślę o implantach na razie są dla mnie za drogie ale może kiedyś. Pozdrowienia dla lilla_rouge. Też jestem w tym wieku i moje zęby nigdy nie były dobre. Pruchnica, nadwrażliwość szczególnie na owoce, utrata trzech zębów przez wypadek a jeden czwarty zmarnowała mi młoda dentystka, bo zamiast kanałowo wyleczyła mi zwyczajnie i pod plombą mi się wiadomo co.
   • eugen68 Re: proteza czy implanty? 18.09.12, 14:10
    Jeśli chodzi o wybór pomiędzy implantami a protezą/mostem w moim przypadku decydowała cena. Wiadomo, że za implanty wychodzi sporo drożej. Niestety w 2 gabinetach powiedziano mi, że w moim przypadku w grę wchodzą tylko implanty. Osobiście uważam, że chciano mnie tylko i wyłącznie naciągnąć na niepotrzebne koszty. W gabinecie trzecim do którego trafiłem okazało się, że był niezbędny tylko jeden implant - z lewej strony. Z prawej spokojnie można było zastosować most. Koszt zmniejszył się o około 40%. Można? Można, tylko trzeba szukać uczciwego dentysty.
  • lidia_majewska Re: proteza czy implanty? 01.10.12, 19:52
   Szanowna Pani,

   Po pierwsze, trudno jest szczegółowo określć plan leczenia na podstawie
   wiadomości mailowych. Nie wiem, jaki jest faktyczny stan zębów,
   jest duże prawdopodobieństwo, że da się je uratować. Jeżeli nie i
   większość z tych zębów trzeba usunąć, to następowym leczeniem jest regeneracja
   tkanki i wprowadzenie w przyszłości implantów. Niestety po usunięciu dochodzi do
   zaniku kości. Jeżeli przewiduje Pani implantację za kilka lat,
   prawdopodobnie trzeba będzie wykonać zabieg podnoszenia zatok.
   Implantacja jest przewidywalną i sprawdzoną metodą leczenia, w której odsetek
   powodzeń sięga 96-98%. Rokowanie jest jednak zależne od stanu miejscowego. Czas od
   momentu ekstrakcji do implantacji odgrywa tutaj negatywną rolę, ale
   proszę się nie martwić, zwykle pacjenci są"implantowani" po wielu
   latach od usunięcia zębów. Tymczasem, jeżeli nie uda się uratować zębów i
   zastosować mostów protetycznych, proponuję zdecydować się na protezę szkieletową.
   Może wygląda ona niekorzystnie, ale na pewno jest lepsza od zwykłej
   protezy akrylowej,ponieważ nie obciąża ona tak tkanki kostnej w miejscu braków zębowych
   - jeżeli myśli Pani w przyszłości o implantach.
   Z poważaniem,
   LMajewska


  • marcomi Re: proteza czy implanty? 15.04.13, 14:55
   na takie pytania jest bardzo trudno odpowiadać, bo są trudne i mają wiele zmiennych. Trzeba iść do odpowiedniej kliniki/stomatologa i zapytać i on patrząc na ząbki będzie wiedział co odpowiedzieć :) ja polecam profesjonalną klinikę we Wrocławiu, która zajmuje się takimi rzeczami www.live-dent.pl/czym-jest-protetyka.php Jak nie jesteś z Wrocławia, to może warto chociaż zadzwonić.
  • jagoda_x Re: proteza czy implanty? 25.04.13, 14:53
   Moja mama miała 45 lat kiedy sobie wstawiała implanty i wszystko było w porządku, więc na kwestię samego wieku bym tak uwagi nie zwracała. Przede wszystkim warto się wybrać do jakiegoś dobrego lekarza, żeby sprawdził jak się mają dziąsła. Moja mama sobie robiła w Triodencie (www.triodent.com.pl) w Warszawie i była zadowolona. Z doświadczenia bliskich osób mogę jeszcze polecić w stolicy Krzysztofa Awiłło (ranking.abczdrowie.pl/d/3370,krzysztof-awillo).

   A co do protezy, to skoro chcesz sobie zakładać niedługo implanty to może nie warto wyrzucać na to zbyt wiele pieniędzy tylko zdecydować się na coś tymczasowego i stopniowo zakładać implanty.
  • karolinkiewicz_29 Re: proteza czy implanty? 02.05.13, 17:02
   Duużo lepsze są implanty niż protezy, powie to każdy dentysta. Ja miałam robione implanty zębowe w Dentestetice, naturalny korzeń zęba zostaje zastąpiony tytanową śrubą wewnątrz kości, cała siła, która powstaje podczas żucia na powierzchni sztucznego zęba jest przenoszona bezpośrednio na kości szczęk, dzięki czemu nie ma ciągłego obciążenia ze strony zębów.
  • mimka81 Re: proteza czy implanty? 09.05.13, 13:02
   Pół roku temu 1 ząb zastąpiłam implantem, a to po namowie mojej mamy. Mama była w podobnej sytuacji, czyli straciła zęby bardzo wcześnie, bo tuż po 40tce. Przez lata miała protezę częściowo u góry i całą na dole. Po kilku latach dolna proteza zaczęła jej latać! Wymieniła na nową, ale po kilku miesiącach znowu, żadne kleje nie pomagały. 2 lata temu trafiła do Dentica Bieleccy i dr Bieleckiego, który zajmuje się implantami i protetyką. Polecił jej protezę opartą na implantach. Leczenie trwało trochę, ale od ponad roku jest już ok. Teraz mama zbiera kasę na górne zęby. A ja miałam wybity przedni ząb i po doświadczeniach mamy, zdecydowałam się na implant. I też bardzo jestem zadowolona!
  • 2weget Re: proteza czy implanty? 26.06.13, 11:12
   jeśli masz wątpliwości najlepiej skontaktuj się ze specjalistą. Jeśłi mieszkasz gdzieś w pobliżu Katowic to polecam Klinike Borczyk tu masz ich fb www.facebook.com oraz stronkę www.borczyk.pl obsługa i jakość wykonywanych usług to bajka i ja nie czaruję :) pozdrawiam serdecznie
  • maria2012golub Re: proteza czy implanty? 29.06.13, 06:58
   Jeżeli jeszcze nie podjęłaś decyzji, z całego serca radzę Ci, abyś stanęła na głowie - nawet zaciągnęła pożyczkę - by od razu zafundować sobie implanty, gdyby swoich zębów nie udało Ci się uratować. Jestem od Ciebie starsza, ale byłam w podobnej sytuacji i najpierw zdecydowałam się na protezę i to taką droższą, w drogim gabinecie. To był ciągły, nieustanny dyskomfort - obce, uwierające ciało. Miałam problemy z przemawianiem i śpiewaniem (należę do chóru) - język nie dotykał bezpośrednio do podniebienia (bardzo mi to przeszkadzało). Nawet głos brzmiał mi trochę inaczej - dyrygentka od razu to zauważyła. Przy jedzeniu proteza też przeszkadza - nawet taka częściowa. Ciągle swoją wyjmowała i w końcu zgubiłam. I wtedy zdecydowałam się na implanty. Dwa po prawej stronie, jeden po lewej (górna szczęka), dwa w dolnej szczęce . I wreszcie mam cały komplet zębów. Ponieważ mieszkam niedaleko Torunia, tu robiłam sobie implanty -u dr. Mariusza Pankowskiego w DENmedzie. Wszystkie mi się przyjęły, nie było komplikacji. Zaciągałam pożyczki przez ponad rok i robiłam te zęby. Jeżeli czegoś żałuję, to wcześniej wydanych pieniędzy na protezę. Nawet śmiać się mogę teraz bezpiecznie, bo nie widać mi jakiś haczyków czy innego dziadostwa....
  • niebieska_orchidea Re: proteza czy implanty? 31.07.13, 22:47
   ja na Twoim miejscu jednak zdecydowałabym sie na implanty, wiem, że to duży koszt ale nie będziesz żałować ani złotówki :) moja mama miała taki problem, najpierw miała jakiś mostek, potem częściową protezę, ale nie czuła się komfortowo i zawsze były jakies problemy, w końcu zdecydowała sie na implanty i jest o niebo lepiej! A wyglądają tak ładnie, że nikt nie powie, że to sztuczne zęby :) ja polecam klinike Dormed pod Warszawą.
  • clarry79 Re: proteza czy implanty? 01.08.13, 07:45
   Przede wszystkim ja bym doradzała wstrzymanie się z decyzjami i przeanalizowanie na spokojnie oferty Kliniki Stomatologicznej Dental Design.
   To własnie do nich chodzę jak najczęściej i zawsze wracam zadowolona. Jakość, brak konsekwencji związanych z bólem oraz szybko i profesjonalnie. Do tego tanio i zawsze na czas! Czego chcieć więcej? Myślę, że oni Ci doradzą czy proteza będzie lepsza czy implanty.
  • jagooda6 Re: proteza czy implanty? 08.11.13, 11:58
   Myślę, że najlepiej porozmawiać z lekarzem, nt. stosowanych metod i on najlepiej pomoże w wyborze. Implant to spora ingerencja w organizm, u 5% pacjentów może się nie przyjąć. Są różne możliwe komplikacje - niestety. Ja jestem dobrym przykładem wstawienia implantu (górna trójka), chociaż bądź co bądź bezboleśnie się to nie odbyło chodziłam spuchnięta i miałam trudności z mówieniem przez tydzień od zabiegu Teraz jestem bardzo zadowolona, że mimo strachu przed możliwymi komplikacjami i działaniami niepożądanymi o jakich powiedzieli mi w klinice Rojek Dental, gdzie robiłam zabieg, jednak się zdecydowałam. Dobry lekarz powinien wyjaśnić jakie są różnice w rodzajach implantów, jakie mogą powodować szkody i na tej podstawie powinnać podjąć decyzję.
  • ryba7434 Re: proteza czy implanty? 14.11.13, 15:36
   jeśli ja miałabym wybierać to zdecydowanie implanty. Niestety jest to dość drogie rozwiązanie, ale na szczęście trwałe. Poza tym implanty są dużo wygodniejsze i ładniejsze, dobrze zrobione wyglądają bardzo naturalnie. Musisz udać się do dobrego lekarza, który specjalizuje się w implantologii, on odpowie na wszystkie Twoje pytania i rozwieje wątpliwości.
  • ryba7434 Re: proteza czy implanty? 26.11.13, 21:18
   jeśli chodzi o implanty to bardzo polecam Studio SE+ z Krakowa, bardzo dobra klinika, specjalizują się w implantach, robią je na naprawdę bardzo wysokim poziomie. Naprawdę warto tam iść.
  • dramaturgia22 Re: proteza czy implanty? 27.11.13, 18:38
   zgadzam się, implanty to bardzo dobre rozwiązanie w takim przypadku, mój mąż ma implant i mówi, że nie czuje w ogóle że to nie jest jego naturalny ząb, wygląda też bardzo ok. My tylko przed podjęciem decyzji zrobiliśmy dokładny wywiad, bo zależało nam na najwyższej jakości, w końcu jest to dość kosztowna usługa. No i okazało się że Dormed pod Warszawą ma świetną oferte.
  • billyjack09 Re: proteza czy implanty? 29.01.14, 13:07
   ainsbach napisała:

   > ja myślę, że najlepiej byłoby się wybrać do dobrego dentysty<

   Ja uważam podobnie. To stomatolog powinien zadecydować ewentualnie wskazać Ci, co będzie dla Twoich zębów lepsze: czy implanty, czy też może jednak proteza.
   Jeśli masz duże ubytki w zębach no to jednak lepsza by była chyba proteza. Ja swoją robiłam w gabinecie RojekDental w Olsztynie.
   Tania rzecz to nie jest, ale przecież nie będzie się chodziło z dziurami między zębami...
   • kitrasia02 Re: proteza czy implanty? 12.03.14, 13:05
    otóz to, ja obstawioałam, ze wydam dużo kasy na implanty, ale okazało swie, ze przy moim zgryzie proteza w zupełnosci wystarczy, ale sama nie potrafiłabym po prostu pójść do de ntysaty i powiedziec "chce implanty!" - bo nie jestem specjalistą w tej dziedzinie i cięzko mi ocenić, co jest bnardziej stosowne zdrowotnie. Proteze dobierałam u specjalisty w Lublinie, doktora Kukuły, dostałam wszystkie zalecenia, jak ją przechowywać i jak przyzwyczaic sie do jej noszenia :)
  • florek382 Re: proteza czy implanty? 13.03.14, 12:36
   W stomatologii też są specjalizacje, m.in. z implantów i protetyki. Warto na to zwrócić uwagę, decydując się szczególnie na implanty! Mój dentysta jak usłyszał implanty od razu chciał się brać do roboty, bez badań i jakichkolwiek wyjaśnień jak leczenie będzie wyglądać. W końcu wybrałem doktora Aleksandra Bieleckiego z Dentica Bieleccy w Raciborzu, ma dyplom specjalizacyjny i naprawdę dużą wiedzę. Przestrzegam więc przed pseudo-specjalistami od implantów czy ortodontyki, bo z aparatem orto podobny problem przerabiałem z córką.
  • big_benka Re: proteza czy implanty? 19.03.14, 09:45
   Nie ma określonej górnej granicy wieku, jeśli chodzi o implanty – więc myślę, spokojnie możesz poczekać. Nie ma znaczenia, czy ma się lat 40 czy 80 – implanty się przyjmą i będą tak samo dobrze służyły pacjentom. Przede wszystkim trzeba się przebadać, by wykluczyć jakiekolwiek przeciwwskazania. Lekarz stomatolog przed wstawieniem implantów ma obowiązek skierować Cię na takie badania.
   • ikonowska13 Re: proteza czy implanty? 24.03.14, 12:11
    Mysle,że implanty to duże ryzyko, no bo przede wszystkim bardzo kosztowna impreza, a nigdy nie wiadomo czy taki implant się przyjmie (u palaczy szczegolniew). Ale wydaje mi się, że przy obecnym stanie techniki i coraz większym doświadczeniu polskich specjalistów, nie ma co się męczyć z protezą czy jakimiś niezbyt estetycznymi ubytkami w uśmiechu… sama zdecydowała się na to jakiś rok temu. Wszystko zakończyło się pełnym sukcesem, a miałam poważne obawy, tym bardziej, że musiałam wziąć pożyczkę, żeby opłacić zabieg. Ale też miałam to szczęście (i trochę rozumu), że nie poszłam byle gdzie, tylko uderzyłam do najlepszego ośrodka w regionie – Multimedu w Zamościu.
    • marzanna.danecka.stomatologia Re: proteza czy implanty? 28.03.14, 09:19
     W obecnych czasach i możliwościach najnowszej stomatologii, implanty nie są obarczone dużym ryzykiem. Dzisiejsze procedury postępowania i materiały stosowane w produkcji implantów pozwalają na bardzo wysokie prawdopodobieństwo powodzenia zabiegów implantologicznych. W niektórych badaniach odsetek powodzeń przewyższa ten dotyczący leczenia kanałowego i jest wielokrotnie skuteczniejszy w porównaniu z zabiegami tzw. ponownego leczenia kanałowego!
     To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie na uzupełnienie braków w uzębieniu. Można również w oparciu o kilka implantów umocować protezę.
     • big_benka Re: proteza czy implanty? 31.03.14, 08:52
      Trzeba jednak powiedzieć, że ryzyko istniej, bo nie ma takich 100% pewnych metod. W przypadku implantów to ryzyko niepowodzenia wynosi zaledwie 1-2% i jeśli zdarzają się jakieś problemy, to zwykle na etapie odsłonięcia implantu przed wykonaniem części protetycznej. Jeśli wtedy się nic nie stanie, to później ryzyko nieprzyjęcia się implantu spada praktycznie do 0. A jeśli chodzi o ogólny stan zdrowia – to implanty nie mają tutaj żadnego znaczenia. Dlatego można śmiało decydować na taki typ zębowej `protezy`.
      • modliszka753 Re: proteza czy implanty? 04.04.14, 16:03
       Ja mogę napisać tylko w swoim imieniu. Mój lekarz, który nawiasem pisząc, jest nie tylko doskonałym, wielokrotnie dyplomowanym i nagradzanym specjalistą, ale również bardzo dobrym człowiekiem, zaproponował mi protezę (most) na implantach. Miałam niemal całkowite bezzębie na górze. Pytałam go też o tańsze rozwiązania, i opowiedział mi o wszystkich zaletach i wadach obydwu. Później zostawił mi czas na przemyślenie wszystkiego. Na kolejnych wizytach konsultacyjnych (a było ich trochę) zadawałam dużo pytań, np. o gwarancję, o wytrzymałość, o sposób konserwacji jednej i drugiej "szczęki". Kilka nocy nie przespałam, (piszę poważnie), aż w końcu się zdecydowałam na implantację 6 zębów i protezę, którą do nich się przykręca. Niedawno byłam na skanowaniu jamy ustnej. Prace dobiegają ku końcowi i wiem...czuję, że nie będę żałowała swojej decyzji.
       • big_benka Re: proteza czy implanty? 08.04.14, 12:39
        Taki lekarz to skarb, skoro do niczego nie przymuszał, a sam chętnie doradzał. Na pewno podjęłaś decyzję, skoro już w miarę teraz czujesz, że jest ok, to na pewno teraz wszystko pójdzie w dobrym kierunku. Implanty nie są ryzykowane na tyle, by się ich bać, ale grunt to trafić na lekarza, któy odpoiwie na wszystkie wątpliwości, doradzi i upewni w decyzji :).
        • marzanna.danecka.stomatologia Re: proteza czy implanty? 10.04.14, 11:30
         I to dobre podsumowanie tego wątku :) Jeśli są wątpliwości trzeba wybrać się do lekarza, dowiedzieć o różnych możliwościach leczenia i wybrać tę najlepszą dla nas :) Oczywiście grunt to trafić do dobrego stomatologa. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia po zabiegach wstawiania implantów modliszko753! :)
         • big_benka Re: proteza czy implanty? 17.04.14, 09:50
          Otóż to i nie ma co martwić się na zapas. Od tego są lekarze i trzeba do nich chodzić, a nie zastanawiać i gdybać. Iść, porozmawiać i być pewnym. I też życze powodzenia i udanego zabiegu, no i cieszenia się wygodnymi implantami :D
          • modliszka753 Re: proteza czy implanty? 22.04.14, 12:55
           Dziękuję. I trzymajcie kciuki w kolejnym tygodniu. Będę miała zabieg w znieczuleniu ogólnym! Trochę się tego boję, ale jestem też już po rozmowie z anestezjologiem. Dam znać po zabiegu:-) jak się obudzę oczywiście :-) :-)
           • big_benka Re: proteza czy implanty? 28.04.14, 10:19
            To trzymamy kciuki i życzę powodzenia i szybkiego wybudzenia! :) Przynajmniej będzie mniej stresu i dyskomfortu, a współcześnie narkoza ogólna jest niemal 100% bezpieczna, więc nie ma się co bać :)
            • modliszka753 Re: proteza czy implanty? 08.05.14, 11:27
             Trochę trwało to moje przebudzenie :-) ale czuję się świetnie! Nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak bardzo jestem szczęśliwa, jak bardzo....nie umiem tego opisać słowami...ech. Mam 6 implantów. Oczywiście teraz etap wgajania się, ale już widziałam pracę podobną do mojej i rozmawiałam z właścicielem tych pięknych zębów (nie wiem, czy to nie będzie potraktowane jako spam, ale jak Moderator dojdzie to takiego wniosku, niech po prostu usunie ten link nie kasując wpisu - proszę: www.czar-dent.pl/12punktowy-most-na-implantach,102.html). Wiecie co, naprawdę nie ma się czego bać!!! Jeszcze nie mogę powiedzieć, że wszystko jest dobrze, i wyglądam świetnie, ale wiem, że tak będzie....po prostu tak czuję!

             Pozdrawiam serdecznie i szczęśliwie!!!!!
             • maria2012golub Re: proteza czy implanty? 08.05.14, 16:40
              Zapewniam Cię, że to dopiero początek Twej radości i satysfakcji. Implantów nie da się porównać z żadną protezą. W ogóle nie pamiętasz, że masz w buzi jakieś obce ciało, po prostu jeszcze jedne zęby i tyle. Wygoda, poczucie bezpieczeństwa, zastrzyk młodości. Tylko ładnie dobierz sobie kolor koron. Zawsze lepsze mieć bielsze, szczególnie po bokach, gdzie pada mniej światła. Ja żałuję, że za bardzo dopasowałam kolor koron do koloru swoich zębów. Biel na implantach motywowałaby mnie do "odmładzania" tych nieimplantowych. Teraz zmiana to za duży koszt.
              • modliszka753 Re: proteza czy implanty? 08.05.14, 17:24
               wiem, że tak będzie maria2012golub :-) naprawdę bardzo długo się zastanawiałam, brałam wszystkie opcje pod rozwagę (również z przyczyn finansowych - nie będę tego ukrywała), ale nie żałuję tera i myślę, że nigdy tej decyzji nie pożałuję! Dziękuję za bardzo cenną uwagę. Na pewno poruszę ten temat na etapie doboru koron. Jeszcze muszę się uzbroić w cierpliwość, chociaż mam wkręcone implanty zimmer z nową technologią trabekular czy coś w tym rodzaju....(nie pamiętam i nie umiem powtórzyć). Później wirtualny wycisk i z tego co pamiętam, to właśnie na tym etapie będzie wybierany kolor.
               Maria2012golub, ile czasu masz już implanty? Z jakiego materiału masz korony?
               • big_benka Re: proteza czy implanty? 19.05.14, 08:50
                modliszka753 napisał(a):

                > wiem, że tak będzie maria2012golub :-) naprawdę bardzo długo się zastanawiałam,
                > brałam wszystkie opcje pod rozwagę (również z przyczyn finansowych - nie będę
                > tego ukrywała), ale nie żałuję tera i myślę, że nigdy tej decyzji nie pożałuję!
                > Dziękuję za bardzo cenną uwagę. Na pewno poruszę ten temat na etapie doboru ko
                > ron. Jeszcze muszę się uzbroić w cierpliwość, chociaż mam wkręcone implanty zim
                > mer z nową technologią trabekular czy coś w tym rodzaju....(nie pamiętam i nie
                > umiem powtórzyć). Później wirtualny wycisk i z tego co pamiętam, to właśnie na
                > tym etapie będzie wybierany kolor.
                > Maria2012golub, ile czasu masz już implanty? Z jakiego materiału masz korony?
                • big_benka Re: proteza czy implanty? 19.05.14, 08:53


                 A ja tak z ciekawości zapytam, ile wyszedł ostateczny koszt zakładania implantów? Bo wiele ludzi rezygnuje, bo ceny za duże, bo to za drogo itp.....ja osobiście uważam, że na zdrowi nie ma co oszczędzać, lepiej poczekać i odłożyć na implanty niż męczyć się z protezą. Ale mamy tyle gabinetów, więc gdzieś na pewno znajdzie się korzystne ceny. modliszka753 jak to było u Ciebie?
                 • modliszka753 Re: proteza czy implanty? 29.05.14, 15:25
                  big-benka, przepraszam za tą ciszę, ale ostatnio dużo się działo...na szczęście samych pozytywnych rzeczy. Za część chirurgiczną zapłaciłam 15 tys, ale tylko dlatego, że zdecydowalam się na implanty Zimmer z technologią trabeccular (tak przynajmniej się to czyta,.,...nie mam pojęcia jak się pisze, chociaż certyfikaty przeglądałam już miliony razy). I wiecie co....szczerze - nie żałuję swojego wyboru!!!! Polecam!!!
  • maciejnovodentmed Re: proteza czy implanty? 29.04.14, 13:10
   W tak młodym wieku proteza akrylowa nie jest dobrym pomysłem, będzie Pani odczuwać duży dyskomfort a jeżeli chodzi o implanty to nie każdy może je mieć, zależy to od bardzo wielu uwarunkowań. Zastanawiała się Pani nad koronami porcelanowymi na metalu ? to jest pośrednie rozwiązanie koszt jednej korony to około 700 zł. Jakby Pani chciała możemy zrobić wycenę takiej pracy, proszę przesłać na nasz adres email: biuro@novodentmed.eu zeskanowane zdjęcie pantomograficzne na podstawie którego określimy zakres prac i zrobimy wycenę.
   Pozdrawiam
   Maciej Jarecki
   menager NovoDENT-MED
  • gazella79 Re: proteza czy implanty? 06.05.14, 09:55
   Ja bym na twoim miejscu robila implanty, to lepsze rozwiązanie o tyle,ze proteza nie trzyma się tak dobrze, a implant to prawie identycznie jak ząb… Zresztą zapytaj się jakiegos dobrego stomatologa, taki najlepiej ci doradzi. Możesz się wybrac do gabinetu Ferreus , moja mama robila u nich implant i poki co wszystko jest ok., z tego co pamiętam to duzo jej tam powyjaśniali i doradzili.
  • drochojowska Re: proteza czy implanty? 25.06.14, 01:23
   Ja robiłam Implanty po kilku latach noszenia protezy, która mimo, że dobrze dopasowana, bardzo mi przeszkadzała. Teraz nie ma porównania. Warto było zbierać kasę. Robiłam implanty u dr Marcina Ocalewskiego w DeClinic w Warszawie. www.declinic.pl/super_oferta_implanty/
   • big_benka Re: proteza czy implanty? 27.06.14, 08:11
    I każdy to -potwierdzi, że różnica jest przeogromna. Możemy się tylko cieszyć, że stomatologia idzie zduchem czasów i już nie trzeba martwić się koniecznością zakładania nie za ładnych estetycznie, a często niewygodnych protez. Pozotsje tylko liczyć na to, że ceny implantów spadną nieco i będą bardziej powszechne :)
     • big_benka Re: proteza czy implanty? 21.07.14, 08:09
      WOW, o tym to nie wiedziałam. No, to widzę, że za niedługo już w ogóle gabinet dentystyczny będzie miłym i przyjaznym miejscem dla wielu pacjentów. Nic, tylko się cieszyć z takich nowoczesnych rozwiązań :)
   • denticabieleccy Implanty RYBNIK - ŚLĄSK 21.08.14, 13:30
    Serdecznie zapraszamy do Dentica Bieleccy w Raciborzu! Posiadamy kontrakt NFZ na leczenie protetyczne. Mamy specjalizację z periodontologii, protetyki i implantologii - jesteśmy autoryzowanym gabinetem Thommen Medical i Straumann. Jako jedyny gabinet w regionie rybnicko-raciborskim wykonujemy badanie stożkowej tomografii komputerowej 3D, niezbędnej w prawidłowym planowaniu i przebiegu leczenia implantologicznego. W każdy czwartek zapraszamy na BEZPŁATNE konsultacje implantologiczne - rejestracja telefoniczna 784 487 332.
  • start213 Re: proteza czy implanty? 16.10.14, 00:01
   Przewagą protezy jest to, że w stosunku do implantów jest tania! Najlepiej wejdź na stronę internetową www.platinumdent.pl - tam dowiesz się czegoś więcej! Lub po prostu zadzwoń do nich na numer telefony: 535-111-000
   • modliszka753 Re: proteza czy implanty? 16.10.14, 10:50
    Pewnie, że tania jest protezka...corega też nie należy do wybitnie drogich :-) Szklanka z wodą na nocnej szafce :-) i ta niepewność, czy dobrze leży ha ha ha ha...jestem bardzo szczęśliwa ze swojego wyboru, a nadmienię, że nie wybrałam protezki
   • magnolia787 Re: proteza czy implanty? 07.11.14, 12:43
    Mamy XXI wiek!!! tak jak kiedyś klejono na ranę osobno gazik i przyklajny był plastrem, a dziś jest gotowy opatrunek do przyklejenia, tak i jest z protezami zębów - można mieć protezkę klasyczną, ale zdecydowanie lepsze są implanty! ja polecam zdecydowanie implanty, owszem kosztują, ale warto zainwestować. No i polecam dr Bieleckiego z Dentica Bieleccy z Raciborza, bo to specjalista prawdziwy. Zdecydowanie implanty, a przynajmniej warto zapytać o to rozwiązanie, w XXI wieku!!!
  • spotify0 Re: proteza czy implanty? 02.12.14, 10:18
   Nie zastanawiałam się tak bardzo nad ceną przy implancie. Co prawda wstawiałam jeden, ale chciałam, żeby wszystko grało. Wiele osób wypowiadało się na temat problemów, bólu i innych dolegliwościach przy błędnym wszczepieniu implantu. Chciałam tego uniknąć, więc wybrałam miejsce, gdzie wiedziałam, że nic złego mnie nie spotka. Jest zapewne wiele takich miejsc w Polsce, nawet w to nie wątpię, ale ze swojej strony polecam wycieczkę do Olsztyna i dr Sujkę (www.sujka.com). Ja mam pod nosem tę klinikę, więc wybór był jeszcze łatwiejszy. Mam implant, który spełnia swoją rolę. Wszystko jest w porządku, nie widać różnicy między naturalnym zębem a implantem, nie odczuwam dyskomfortu. Warto zatem się tam wybrać i sprawdzić to miejsce.
   • 3blazej Re: proteza czy implanty? 10.12.14, 10:44
    Jakiś czas temu miałem dość poważny wypadek, o którym pisać nie będę. Nadmienię tylko, że w jego wyniku straciłem dwie jedynki, a kieł po lewej stronie pękł w korzeniu. Z związku z tym, ze pochodzę z Białegostoku, postanowiłem rozejrzeć się po gabinetach i popytać znajomych. Tak też trafiłem do Czar-Dent. Mimo mojego bardzo sceptycznego podejścia, zgodziłem się na implantację i z tej dzisiejszej perspektywy - wcale tego nie żałuję. Sam zabieg miałem wykonany w znieczuleniu ogólnym (na moją wyraźną prośbę), bo jakoś nie mogłem sobie wyobrazić, że wkręcą mi w kość śrubę. Zdecydowałem się też na korony ceramiczne, bo ktoś ze znajomych mi to podpowiedział. Dziś, 5 lat po implantacji nadal czuję się świetnie, a i nie widać w ogóle różnicy między tymi koronami, a naturalnymi zębami. Funkcjonalnie też się nic nie zmieniło.
  • maciasdt Re: proteza czy implanty? 30.12.14, 21:33
   Miałem podobny dylemat, ale postawiłem na implanty i drugi raz tak samo postąpiłbym. Nie wiem czy zawsze się przyjmują, ale ja przeszedłem zabiegi w unidencie z dąbrowy tarnowskiej i bardzo sobie chwalę. Aha, na stronie unident.com.pl nie mają informacji o implantach, ale je robią.
   • moli.eoli Re: proteza czy implanty? 15.01.15, 15:38
    Zgadzam się, implanty to świetne rozwiązanie, co prawda niektórzy w internecie zgłaszają jakieś problemy, ale z moimi nie było żadnych problem – wykonywałam w Gdyni w j-dent.com.pl/
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka