Dodaj do ulubionych

TO OD KIEDY TEN STRAJK ???

04.12.07, 23:14
Tak piszemy,piszemy i co ???...i nic...
To kiedy STRAJK OGÓLNOPOLSKI ?!!!
Może wówczas coś się polepszy w naszej nie do przerobienia pracy>>>
Obserwuj wątek
          • zwiazkowiec Re: TO OD KIEDY TEN STRAJK ??? 07.12.07, 10:20
            Ciacho-w PKO strajk jest niemożliwy. Taki wątek już kiedyś ktoś zakładał, i
            dyskutowaliśmy o tym. Powtórzę Ci tezy tamtej dyskusji. W PKO strajk jest
            niemożliwy, bo:
            1. większość pracowników PKo to kobiety, które nie są tak zdeterminowane jak
            pielęgniarki głodowymi pensjami, zarabiają troche więcej
            2. te kobiety boją się mimo wszystko utraty pracy, i nie widzą możliwości
            znalezienie innej- już tu kilka osób pisało że kto bardziej operatywny to stąd
            dawno odszedł do innej roboty, zostali ci co nie potrafili na razie znaleźć
            sobie nowego miejsca
            3.żeby był strajk legalny (wg kodeksu pracy) to musi być wyczerpana droga
            porozumienia z pracodawcą w innej formie: negocjacje, akcja protestacyjna. Na to
            nie pójdą związki branżowe- ich przewodnicząca wchodzi w tyłek zarzadowi gdzieś
            tak od 10 lat, jest to po prostu figurantka zarzadu, ma np dożywotnią limuzynę
            do i z pracy. Kiedyś próbowałem ją uchwycić w pracy żeby wyjaśnić czemu
            pracownicy dostali za mało akcji(był inny plan podziału daaawno temu, w
            negocjacjach zmieniono na korzyść emerytów-no bo owa pani emerytem miała być
            niedługo...no comments). Nigdy pod telefonem jej nie było, a dzwoniłem ze 2
            tygodnie, odbierała jej sekretarka i spławiała wszystkich. I wiele osób do niej
            dzwoniło i tak było traktowanych...

4. żeby był strajk to musi się za nim wypowiedzieć większość organizacji
            związkowych przewidziana w kodeksie pracy. I tu jest duży problem- bo o ile w
            związkach NSZZ "Solidarnosc" opowiedzieliby się "za", to branżowe sterowane
            przez ową panią znowu będą na "nie"-jak przy każdym głosowaniu gdzie idą na ręke
            zarzadowi.

Oprócz tych powodów dochodza jeszcze organizacyjne: w PKO jest słaba informacja
            i organizacja między zakładowymi komórkami związkowymi: ludzie są obarczeni
            ponad miare robotą, i na działalność związków nie ma czasu. Ponadto pracodawca
            utrudnia tę działalnosć: znana mi komórka związku ma trudności z salą na
            zebrania, dyrektor udostępnia tylko w soboty o 13-ej. Nie kazdy wtedy moze być,
            bo ludzie chodza do szkoły, bo weekend z rodziną, bo pracuja na obsłudze w soboty.
            Słowem: zapomnij o strajku. Niestety...
            • robotnik_pkobp Re: TO OD KIEDY TEN STRAJK ??? 07.12.07, 23:03
              A czemu muszą być za strajkiem to branżowe organizacje? Myślę, że jak by ruszył
              strajk choćby z Solidarnosci to tak jak było w wielu przypadkach, czy to u
              pielęgniarek czy nawet u pocztowców z dnia na dzień przybywałoby strajkujacych i
              końcu objęłoby całą Polske.
              No i przecież nie muszą strajkować wszyscy z kierownikami i dyrektorami włacznie
              - przecież wiadomo że nie będą w większości chcieli - pensje oni mają z reguły
              odpowiednie. Wystarczy jak u pocztowców, aby strajkowali ci z najniższego
              szczebla, z reguły najmłodsi stażem i wiekiem i najbardziej chętni do strajku.
              Tu na prawde chodzi aby tylko dobrze zacząć a później pójdzie jak lawina.
              Przy okazji (a moze osobno) trzeba by rozpowszechnić i nagłośnić gdzieś kim tak
              na prawde jest ta baba co dryguje branżowymi i liże dupy tym wyzej, aby ludzie
              się nie zapisywali do tej organizacji albo zmienili ją.
              • zwiazkowiec Re: TO OD KIEDY TEN STRAJK ??? 07.12.07, 23:50
                Generalnie to niekoniecznie musi być to zgoda branżowych organizacji,byle był
                spełniony warunek że za strajkiem musi się opowiedzieć większość pracowników
                którzy wezmą udział w głosowaniu, a głosować musi co najmniej 50% stanu
                pracowników w każdym oddziale.
                Jakoś tego nie widzę-takiego głosowania. A Ty widzisz u siebie?

A to jeden z wielu warunków strajku wg ustawy o rozwiazywaniu sporów zbiorowych
                pracy.
                /Ustawa z dnia 23 maja 1991 r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.
                Dz. U. z dnia 26 czerwca 1991 r./

Aby strajk mógł sie odbyć to najpierw muszą być spełnione te warunki:
                www.mps.gov.pl/index.php?gid=469
                A później te:
                www.mps.gov.pl/index.php?gid=470

To są informacje na stronie Ministerstwa Pracy.

Teraz-po przeczytaniu tego, jasno widac , ze w PKO taka akcja strajkowa sienie
                uda. I ci z centrali dobrze o tym wiedzą, dlatego śpią spokojnie.... Niestety.

Dlatego właśnie ja odszedłem z PKO, bo nie widziałem możliwości zmian na lepsze,
                ani w drodze jakichś gestów pańskich z góry, ani w drodze jakichś akcji
                protestacyjnych.
                Tu sie zmieni-owszem, jak ten bank spadnie w rankingach i jak przegoni go
                połączony PeKaO-BPH. Albo jak sprzedadzą do końca PKO.
                • robotnik_pkobp Re: TO OD KIEDY TEN STRAJK ??? 08.12.07, 00:19
                  U mnie myślę że bez problemu by było ponad 50% pracowników za strajkiem - ale to
                  mały Oddział i nie ma wielu kierowników itp.
                  Dzięki za odpowiedź, pewnie masz rację ale mimo wszystko ja mam jeszcze nadzieję
                  ze taka akcja i zmiany na lepsze są mozliwe.
                • b10kk Re: TO OD KIEDY TEN STRAJK ??? 08.12.07, 00:39
                  do Związkowca
                  Jeżeli byłbyś Pracownikiem bezpośredniej obsługi,to tak byś nie
                  pisał, nie dlatego że nie miał byś czasu- ale patrzyłbyś na przykład
                  na czas podpisania umowy rachunku Superkonto z klientem /z całym
                  pakietem/ albo na czas przekształcenia rachunku ze wspólnego na
                  indywidualny i nie zastanawiał się gdzie jest pomieszczenie dla
                  strajkujących.
                  Ludzie nie dajmy sie zwariować.
                  Niech tylko Departamenty i Piony ,które mają być usługowe świadczą
                  usługi "bezzwłocznie". Jeżeli wybija kanalizacja, a ktoś się zjawia
                  po paru dniach ,to wybaczcie ale wszystko pachnie gównem / bez
                  cudzysłow"/.
                  Nawet nasze dobre chęci.
                  • zwiazkowiec Re: TO OD KIEDY TEN STRAJK ??? 08.12.07, 01:29
                    Posłuchaj, ja znam sytuację na obsłudze, bo kilka lat tam siedziałem-dawno temu.
                    Już wtedy było cieżko, a teraz jest jeszcze gorzej. Ale nic na o nie
                    poradzimy-takie są przepisy prawa, i po prostu trzeba sie ich trzymać.
                    A organizacja BAMu czy CAMu też jest jaka jest. Niestety-ale jest to debilizm
                    żeby kurier przywoził z centrali paczkę w której są 3 długopisy za 60 gr. A jest
                    to powszechne w oddziałach przecież. Oczywiście rada na to jest, wystarczyłoby
                    dać budżet oddziałom i kompetencje dyrektorom do zakupu tych materiałów.
                    ee...szkoda gadać. w PKo się nic nie zmieni prędko na lepsze dla pracownika.
                • ciacho-102 Re: TO OD KIEDY TEN STRAJK ??? 13.12.07, 19:46
                  Słuchajcie..ale czegoś tu nie rozumiem!!!
                  Dlaczego inni mogą strajkować ( pielęgniarki,górnicy...)
                  A MY NIE !!!!
                  A co "MNIE" obchodzą jakieś związki????..co "MNIE" obchodzą
                  przepisy...bo nie można, bo musi być tyle głosów,czy tyle....
                  Dochodzi do strajku i już!!!!!!!!! A kto NAS zmusi do pracy??
                  Jeśli wszyscy jednomyślnie by przystąpili.....????
                  To jak to jest: jedni w Polsce mogą strajkować, a inni
                  nie!!!!! To jaka to sprawiedliwość?
                  • zwiazkowiec Re: TO OD KIEDY TEN STRAJK ??? 13.12.07, 20:42
                    Ale Ty dziecinny jesteś z tym swoim: "A co mnie przepisy obchodzą, ja chce
                    strajkować". To strajkuj - zobaczysz co Cię spotka. :)))))

Czy naprawdę tak ciężko przeczytać to, co było w linku podanym przeze mnie? Jak
                    coś nie jest w rytmie hip hopu czy techno, to już problem zrozumieć? :)))
                    Pielęgniarki i górnicy mają wcześniej akcje protestacyjne itp. To co w telewizji
                    i gazetach pokazują to jest efekt końcowy całej tej procedury. Inaczej nikt by z
                    nimi nie rozmawiał.
                    Z tych przepisów po prostu wynika, ze jak nie przejdziesz całej tej procedury
                    sporu zbiorowego, to mogą Cię zwolnić LEGALNIE z roboty bez wypowiedzenia, z
                    powodu naruszenia dyscypliny pracy, i tyle się nastrajkujesz. I górnicy i
                    pielęgniarki tę długachną procedurę odbyli, zapewniam Cię.
                    A jeśli chodzi o temat strajku w PKO tak w ogóle, pomijając przepisy , to sobie
                    zrób sonde u siebie w oddziale ile by było chętnych. Wtedy zobaczysz dlaczego
                    się to nie uda. I może jeszcze tutaj załóż nowy post na ten temat, żeby zobaczyć
                    ilu będzie chętnych. Też będziesz widział rezultaty.

• robotnik_pkobp Re: TO OD KIEDY TEN STRAJK ??? 14.12.07, 12:05
                    prostą metodą na akcję protestacyjną byłoby (po wcześniejszych ogólnopolskich
                    uzgodnieniach np. na forum) oflagowanie oddziałów i wtedy byśmy widzieli ilu tak
                    na prawde jest chętnych do strajku i siew to angażuje
                    jeśli byłoby ok, to można by po rozmowach z prezesami (które pewnie by nie wiele
                    dały), zrobić np. strajk włoski, lub np. wszyscy w tym samym dniu by wzieli
                    urlop na żądanie czy chorobowe - to byłby początek - jeśli nadal brak
                    odpowiedniego odzewu z góry to strajk generalny
                    ALE DO TEGO WSZYSTKIEGO PRZEDE WSZYSTKIM MUSIAłBY BYć CO NAJMNIEJ POłOWA
                    CHęTNYCH W POLSCE LUB CHOćJAKIEJś CZęSCI POLSKI (wtedy pewnie reszta z czasem by
                    się dołączyła).
                • zwiazkowiec Re: TO OD KIEDY TEN STRAJK ??? 13.12.07, 20:51
                  Już Ci odpowiadam jak wyglądają związki w PKO.
                  Na mój 15 osobowy wydział tylko ja jeden byłem chętny. W innym wydziale też był
                  jeden chętny. W jeszcze innym wydziale-też było ze 2. I to jest koniec chętnych
                  do działania w związkach w 200 osobowym oddziale.
                  Z całego miasta wojewódzkiego może by się zebrało 40-50 osób. I te 50 osób ma
                  działać za oraz w imieniu ok 2500 osób które nie należą, nie chcą, nie
                  interesują się. Przełóż to na inne miasta i na cały kraj.
                  Jak chciałem sie zapisać do związków, to nie mogłem znaleźć w swoim oddziale ani
                  w najbliższych mi żadnego działacza, i w końcu sie zapisałem do Zarządu Regionu
                  do takiej komórki co zrzesza wszystkich którzy nie zbiorą u siebie w zakładzie
                  wystarczającej liczby chętnych dla założenia zwiazku. Dzięki temu pracujac w PKO
                  miałem bezpłatne porady prawne w zakresie prawa pracy, ochronę w razie sporu z
                  pracodawcą no i różni tam z PKO mogli mi skoczyć, bo nie byłem(i nie jestem
                  nadal) w strukturach związkowych PKO.
                  Związki w PKO są dokładnie takie jacy ludzie w PKO pracują. To nie są "faceci w
                  czerni", supermeni, czy 7 samurajów. :)))
                    • bankier_12 Re: TO OD KIEDY TEN STRAJK ??? 14.12.07, 22:44
                      I tu padł trafny wniosek.
                      Wstąpić do związków-po co?
                      Żeby płacić składkę?
                      Przecież po to te związki są, by bronić pracowników, strajkować itd.
                      Biorą za to pieniądze.
                      Takie teksty słychać od pracowników.
                      Owszem, tak jak napisał Związkowiec to sz.p.
                      Przewodnicząca "Branżowych" (jej zastępczyni też) są na pensji,
                      mimo, że powinnyny już być na emeryturze.
                      Zapytacie kto je wybrał? W większości emeryci.
                      W tym roku mieli wybory. Ćzęść się zbuntowała (do tej pory tz od 16
                      lat w wyborach miała prawie 100% poparcie) i w tym roku chcieli
                      zrobić rewolucje, ale niestety na Zjazd Wyborczy pojechali w
                      większości ludzie, którzy już byli emerytami lub w najbliższym
                      czasie mieli odchodzić na emeryturę. I stało się jak się stało-
                      wygrała dwoma głosami. Można było wiele zmienić, ale większy interes
                      był w wielkości Bonusa, a nie w Regulaminie Premiowym, który nas
                      zabije. Ale co to emerytów obchodzi.
                      Pani Przewodnicząca i jej zastępczyni dostaną dużego bonusa (my
                      takiego nie zobaczymy na oczy), a premię to dostają za szybkie
                      podpisywanie dokumentów tworzonych przez Pracodawcę.
    • czuk1 Re: TO OD KIEDY TEN STRAJK ??? 02.01.08, 15:20
      zamiast bawić sie i myśleć o swojej rodzinie czy pracy, składać życzenia to Ty
      wyklinasz . Stanąłeś w gronie oszołomów - anty pisowców.
      Zapominasz, że bank - nie równa sie - to nie jest PiS.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka