Dodaj do ulubionych

nowa wiza - cd. pytań :)

23.06.11, 21:52
w weekend przylatuję do Stambułu, już tak mniej więcej na stałe, i w związku z tym zaczynają mi się pojawiać coraz to nowsze pytania i wątpliwości. zerknęłam na wizę wbitą mi w paszport pod koniec kwietnia, i tam nie ma nic o jej ważności przez pół roku, jest tylko info, że ważna 90 dni, rozpoczynając od daty pierwszego przekroczenia granicy. i teraz sama nie wiem, czy faktycznie pozostanie mi to 2,5 miesiąca, które teoretycznie jeszcze mi przysługuje (w kwietniu przyjechałam na dwa tygodnie), czy np. będę nagle musiała wyjeżdżać już za miesiąc, czyli trzy miesiące od pierwszej pieczątki wjazdowej.

i teraz pytanie - czy któraś z Was próbowała (albo słyszała o kimś, kto próbował) przekroczyć granicę po upływie trzech miesięcy wizy, ale przed wygaśnięciem jej półrocznej ważności? czy urzędnicy faktycznie trzymają się tych terminów 90/180 dni, czy traktują naszą wizę tak jak poprzednią (wyjazd z TR i natychmiast potem wjazd) a jedynie z trzema miesiącami zamiast jednego, czy nie wpuszczają na nowej wizie kiedy stara jest jeszcze ważna, ale nie upoważnia do pobytu w Turcji?

pytam, bo trochę nie wiem jak rozplanować kwestię wizy i ikametu - chętnie bym wróciła do Polski po upływie tych w sumie 3 miesięcy w Turcji, doczekała do końca ważności wizy (czyli ostatni miesiąc z hakiem) i wróciła na nowej wizie, dopiero potem wyrabiając ikamet - dzięki temu uda mi się zaoszczędzić sporo pieniędzy, które by teraz poszły na pozwolenie na pobyt smile

mam nadzieję, że nie brzmi to jakoś chaotycznie i rozumiecie, o co mi chodzi smile

---
www.turczynki.com
Obserwuj wątek
  • krotka.tr Re: nowa wiza - cd. pytań :) 25.06.11, 22:20
   Wiza dziala na dokladnie takiej samej zasadzie jak poprzednia 30dni z waznoscia 90 dni. Mozna w obrebie 190 dni wyjezdzac i wiezdzac na teren Turcji nıe przekraczajac 90 dni pobytu. Nic nie stoı na przeszkodzıe temu zeby po 90 dnıach wyjechac ı wrocıc tego samego dnıa wykupujac kolejna wıze. Jak okreslıla to moja kolezanka, wıza dzıala dokladnıe tak samo jak doladowanıe telefonu w Polsce wink jeslı karta 50zl daje 90 dnı waznoscı konta, to nıe trzeba czekac 3 mıesıecy zeby doladowac ponownıe, jak sıe skonczy lımıt na koncıe (dnı pobytu) to mozna kupıc nowa karte (tudzıez wıze, opuszczajac kraj ı wjezdzajac ponownıe smile )
   • catsi Re: nowa wiza - cd. pytań :) 26.07.11, 22:46
    krotka.tr czy Twoje informacje są pewne? Bardzo mnie ten temat obecnie interesuje bo się martwię, że nie będę mogła wjechać do TR od 22sierpnia do 22listopada (tak mi wypadają 91-180 dni wizy). Po co mieliby w takim razie tworzyć wizy 180 dniowe z możliwym pobytem 90 dni ważnym od pierwszej pieczątki? Gdyby można było wyjechać i wjechać od razu to by stworzyli wizy 90 dniowe.
    • krotka.tr Re: nowa wiza - cd. pytań :) 27.07.11, 12:22
     pewne pewne, z tym, ze z tego co wlasnıe zauwazylam omylnıe wpısalam czas waznoscı - nıe 190 ale 180dnı. smile
     Nıe rozumuem za bardzo watplıwoscı
     'Po co mieliby w takim razie tworzyć wizy
     > 180 dniowe z możliwym pobytem 90 dni ważnym od pierwszej pieczątki? Gdyby można
     > było wyjechać i wjechać od razu to by stworzyli wizy 90 dniowe. '

     Jest tak - w granıcach 180 dnı od zakupu tej wızy mozna spedzıc na terenıe Turcjı 90 dnı - z mozlıwoscıa dowolnej ıloscı wyjazdow ı powrotow.
     • catsi Re: nowa wiza - cd. pytań :) 27.07.11, 14:00
      Ok ale wcześniej ktoś podawał informację, że 3 miesiące liczy się od daty pierwszej pieczątki czyli 3 miesiące pobytu i 3 miesiące poza Turcją. Cytuję: "(...) pobyt w Turcji liczony jest od dnia wjazdu, ale nie uwzględnia się w nim czasu, który spędzamy poza krajem (...)".

      Podsumowując.... załóżmy że wjeżdzam do Turcji 1 stycznia. Ja rozumiem to tak, że do 1 kwietnia mogę wyjeżdzać i wjeżdzać ile razy chcę. Kwestia jest teraz taka czy mogę 2 kwietnia kupić nową wizę czy mam czekać do 1 lipca.
      • o6rh Re: nowa wiza - cd. pytań :) 27.07.11, 21:22
       teoria teorią, a w praktyce wszystko zależy od tego, na kogo się trafi. moja znajoma przekroczyła okres trzech miesięcy od pierwszej pieczątki, nie przekraczając jednocześnie łącznego czasu pobytu w Turcji przez trzy miesiące, a wylatując dostała karę i zakaz wjazdu do Turcji na 3 miesiące.
      • krotka.tr Re: nowa wiza - cd. pytań :) 27.07.11, 22:58
       'papıer wszystko przyjmıe', jest tak jak mowılam, jeslı masz watplıwoscı skontaktuj sıe z ambasada.
       Jak chcesz mozesz nowa wıze kupıc juz 3cıego stycznıa, nastepna 5tego, a jak masz ochote mozesz kupowac ja 2 razy dzıennıe. Nıe ma czegos takıego, ze po kupıenıu wızy nıe mozesz jej kupowac przez jakıs czas, bo to bzdurna plotka ktora poszla w swıat, rownıez powtarzana na tym forum. Zasady wydawanıa wızy sıe nıe zmıenıly, tylko termıny waznoscı ulegly wydluzenıu. Mozna po wykorzystanıu 90 dnı pobytu wyjechac ı wjechac ponownıe kupujac nowa wıze, albo wykupıc ıkamet bez wyjezdzanıa z Turcjı. Tyle w temacıe.

       Co do podsumowanıa kupujac ta wıze 1.01 mozesz +/- do konca czerwca wjezdzac ı wyjezdzac dowolna ılosc racy POD WARUNKIEM, ZE NIE PRZEKROCZYSZ 90 DNI POBYTU. W momencıe, jeslı przekroczysz kupujesz nowa. ufff smile
       • catsi Re: nowa wiza - cd. pytań :) 28.07.11, 22:49
        Dzisiejsza informacja z ambasady w Stambule: w ciągu 180 dni można przebywać w Turcji 90 dni, liczą się jedynie dni rzeczywistego pobytu.

        Co nie zmienia faktu, że ktoś tam dostał karę... j.w smile))
        • o6rh Re: nowa wiza - cd. pytań :) 28.07.11, 23:21
         ja podałam jeden przykład o którym wiem (z karą i zakazem wjazdu), i myślę że trzeba będzie po prostu poczekać, aż wizy przestaną być nowością dla urzędników i sami zdecydują się jak traktują przepisy.

         wyrabiałam ikamet i urzędnik też traktował wizę jako ważną od pierwszej pieczątki i nie bawił się w liczenie dni faktycznego pobytu. więc kolejny przykład na to, że niestety teoria z praktyką nie idą w parze.

         i jeszcze prośba - jeśli będziecie przekraczać granicę (Wy albo jacyś Wasi znajomi) to dawajcie znać jak to wygląda w praktyce. bo wiadomo - możemy mieć ze sobą dokumenty i oświadczenie z ambasady a urzędnik i tak nam może powiedzieć "nie, bo nie". i wtedy wszystkie nasze argumenty można schować do kieszeni. i zapłacić karę.
         • ahati Re: nowa wiza - cd. pytań :) 06.08.11, 18:48
          Z moich obserwacji wynika, że pan w okienku wizowym nie wie/ma to gdzieś jaka wiza komu się należy. wie tylko ile ma kosztowac i na ile dni ma byc. widzi polski paszport i wlepia JAKĄKOLWIEK wizę o wartości 15 euro, a jeśli ilośc dni się nie zgadza to stawia na niej niebieski stempelek z napisem "90 GUN". Tym sposobem jeśli podróżujesz często mogą Ci wkleić całą kolekcję wiz: 30-, 60-, 90- dniowych,z odpowiednim stempelkiem, jednorazowego i wielokrotnego wjazdu, z terminem ważności przez 180 dni i takie bez terminu- w różnych konfiguracjach. wszystkie za 15 euro i bez prawa do pracy. Przy okazji wyjazdu z Turcji, albo załatwiania czegoś w urzędzie, nikogo już nie obchodzi czy wiza zgadza się z aktualnymi przepisami, dlatego lepiej zawsze zerknąć na wize po przyjezdzie i na wszelki wypadek stosowac się do tego co akurat na niej pisze.
         • aggul6 Re: nowa wiza - cd. pytań :) 20.09.11, 13:26
          Czesc, tak sie wlacze w rozmowe....
          To chyba rzeczywiscie zalezy kto siedzi w okienku,albo mamy nieaktualne informacje. Przylecialam wczoraj na Ist. Ataturk. Mialam w paszporcie wklejona wize z informacja ze jest to 'wiza wıelokrotnego wjazdu wazna 180 dni, w ciagu ktorych moge spedzic w Turcji 90 dni' İ ta wize mialam podbita pieczatka wjazdu 24.05 i wyjazdu 21.06. Wiec w teori na ta wize moglam jezdzıc do +/- 24.11 i w tym czasie spedzic w Turcji jeszcze +/- 63 dni. Po dojsciu do okienka (po odczekanıu 30min w kolejce sad ) pan poinformowal mnie ze ta wiza jest niewazna i musze miec nowa. Wiec pytam sie go dlaczego? A on na to ze wiza wazna jest 90dni i koniec. Odeslal mnie do 'Police Information Desk' i tam oni swoje a ja swoje. Policjant twierdzil ze wiza jest wazna 90dni od daty wjazdu.Natomist na moje pytanie dlaczego na wizie jest 180 dni itd..... powiedzial mi ze to nie jest wazne. I skonczylo sie tak ze kupilam nowa wize. Po odstaniu kolejnych 30 min w kolejce po wize i znow kolejnych 30 min do odprawy paszportowej..... Juz po jedynych 90 min moglam odebrac bagaz. Tak na marginesie.... Nigdy wiecej ladowania na Ataturku popoludniu... Masakra.... Szczerze odradzam.... i pozdrawiam tych co tez musieli sie tyle nastac w kolejkach smile Ale dobrze byc juz w domu.... smile
          • izabela.szmit Re: nowa wiza - cd. pytań :) 20.09.11, 13:36
           widzialam te kolejki
           jak ja przylecialam 13 wrzesnia to stalo co namniej 500 osob
           ale ja pamietalam ze jak lecialam pierwszy raz to byly dwa okienka
           i na szczescie oba byly czynne
           a przy drugim stalo... 2 osoby
           bo oczywiscie nikt z obslugi nie pokieruje do drugiego zeby rozladowac kolejke...
          • your_monika1989 Re: nowa wiza - cd. pytań :) 21.09.11, 16:09
           aggul6 napisała:

           > Czesc, tak sie wlacze w rozmowe....
           > moge spedzic w Turcji 90 dni' İ ta wize mialam podbita pieczatka wja
           > zdu 24.05 i wyjazdu 21.06. Wiec w teori na ta wize moglam jezdzıc do +/-
           > 24.11 i w tym czasie spedzic w Turcji jeszcze +/- 63 dni. Po dojsciu do okienk
           > a (po odczekanıu 30min w kolejce sad ) pan poinformowal mnie ze ta wiza jes
           > t niewazna i musze miec nowa. Wiec pytam sie go dlaczego? A on na to ze wiza wa
           > zna jest 90dni i koniec. Odeslal mnie do 'Police Information Desk' i tam oni sw
           > oje a ja swoje.

           Bede obecnie w Turcji 80 dni na wizie Turystycznej zostanie mi 10 dni ktore chce wykorzytsac pod kniec pazdziernika - po przeczytaniu postu chyba bede rowniez musiala kupic nowa wize surprised uffff nie rozumiem przepisoooooow!!! Czy ktos tez tak mial procz kolezanki??
           BD wdzieczna za opinie
  • coz10 Re: nowa wiza - cd. pytań :) 26.10.11, 09:38
   Czytam te wpisy i nie mogę rozpracować, jak w końcu traktowane są te wizy sad

   W sierpniu wbito mi wizę 3 miesięczną, wielokrotnego wjazdu- teoretycznie powinna się skończyć albo na początku listopada albo biorąc pod uwagę przepisy 90/180 - na początku lutego.
   Lecę pod koniec listopada i nie wiem czy będę musiała kupić nową wizę, czy nie - to zresztą nie problem, ale nie wiem na jakie daty bilet kupić na luty, a czas leci a ceny będą tylko rosnąć...
   Orientuje się ktoś jak wizy są traktowane? To co na znaczku czy jednak wiedzą, że mimo wszystko 90/180? Ja lecę do/z lotniska Ataturka..
   • catsi Re: nowa wiza - cd. pytań :) 26.10.11, 22:50
    Leciałam w maju pierwszy raz, na 4 dni. Kupilam wtedy wizę. Potem leciałam w lipcu na 4 dni, pokazałam tą samą wizę, facet chwilę się przyglądał ale wbił pieczątkę. We wrześniu leciałam trzeci raz, pokazałam tą samą wizę. Były już tam 4 pieczątki więc przyglądania było coraz więcej ale ostatecznie wbili kolejny stempel. Po tygodniu wyjeżdzałam i tu już było dłuzsze zastanowienie pana w okienku, poprosił nawet kolege o pomoc ale ostatecznie wyjechałam bez problemów. Wygląda na to,że liczy się 90 dni rzeczywistego pobytu na terenie TR.
  • levrek Re: nowa wiza - cd. pytań :) 24.11.11, 09:45
   22 czerwca leciałam do Turcji a wracałam 27 lipca. Następnie leciałam do Turcji 28 sierpnia i byłam tam do wczoraj czyli 23 listopada.
   Lecąc tam 28 sierpnia wykupiłam nową wizę, wczoraj przy powrocie zostałam zatrzymana przy kontroli paszportowej. Okazało się, że oni sobie to policzyli od tego 22 czerwca... Więc według ich obliczeń byłam 2 miesiące za długo w Turcji (szczegół, że ponad miesiąc w tym czasie w Polsce spędziłam). Efekt ? 260 lirów kary i zakaz wjazdu do Turcji na 3 miesiące.

   Skoro mam w paszporcie wizę z datą wjazdu 27.08.2011 to dlaczego zostałam tak potraktowana ? Jeżeli liczy się ta poprzednia wiza to dlaczego nie ma nigdzie napisane, że kolejną wize można wykupić dopiero po wygaśnięciu ważności poprzedniej? Po co mi w ogóle ją sprzedawali skoro ona nieważna?
  • aggul6 Re: nowa wiza - cd. pytań :) 01.12.11, 09:16
   Widze,ze wiele z nas ma ten problem. Ja napisalam do Ambasady w Ankarze jak to wlasciwie jest... ze oni na swojej stronie zamieszczaja informacje,ze wiza wielokrotnego wjazu wazna 180 dni w ciagu ktorych mozna przebywac na terenie Turcji 90 dni a mnie spotkalo na lotnisku co innego. Opisalam cala sytuacje.... Potwierdzili ze wiza jest wazna 180/90 i ze mam przyslac im strony z paszportu gdzie mam wklejone te wizy z pieczatkami wjazdu i wyjazdu. Beda interweniowac w MSZ. Moze gdyby wiecej osob napisalo to by sie tym zainteresowali na powazniej.Jakby ktos mial ochote to podaje kontakt do nich w tej sprawie....
   ankara.wk.dyzurny@msz.gov.pl
  • ingalill23 Re: nowa wiza - cd. pytań :) 01.12.11, 17:16
   a to wszystko dlatego wg mnie, bo nie potrzebnie zagmatwali z tymi 180/90...powinni wybrac albo 180 dni wazna wiza i jak nie to do domu, albo 90 dni jest wazna wiza i byloby po sprawie. Tak to mysle, ze oni sami na tych lotniskach nie wiedza jak to ugryzc i z ktorej strony...

   U mnie nie ma tego problemu, przekraczasz granice wiza jest darmowa i wazna tylko 90 dni. Nie ma problemow takich jak w Tr...
   • efendim Re: nowa wiza - cd. pytań :) 09.12.11, 21:10
    Jak to w końcu jest? Załóżmy, że na lotnisku dostanę wizę 90/180. Zostanę 70 dni. Potem wracam po 2 tygodniach i chcę zostać miesiąc... mogę wjechać i kupić nową wizę czy muszę czekać aż upłynie termin 180 dni od pierwszego wjazdu? Ja wiem, że to pogmatwany kraj i debilne przepisy, ale no litości - coś w końcu musi obowiązywać.
    • levrek Re: nowa wiza - cd. pytań :) 09.12.11, 21:14
     Widzisz... Ja wjechałam, sprzedali mi nową wizę, podbili... Ale z wyjazdem był problem tongue_out
     Ambasada kazała mi również przesłać zeskanowane strony z paszportu - tam gdzie są wizy. Teraz czekam na odpowiedź od nich. Jak czegoś się dowiem to na pewno Wam napiszę bo to jest chore naprawdę. Nikt nic nie wie, nic nigdzie nie jest napisane, masakra...
    • efendim Re: nowa wiza - cd. pytań :) 14.12.11, 02:37
     jak to w koncu jest? w ciagu 6 miesiecy moge byc tylko 3 miesiace i ani dnia dluzej i dopiero po 6 miesiacach kupic nowa wize? czy moge byc 3 miesiace na wizie, a potem przed ukonczeniem 180 dni kupic sobie nowa?
  • limonsuyu Re: nowa wiza - cd. pytań :) 11.12.11, 21:33
   Kurcze, martwi mnie ta nowa wiza sad Jak byla zwykla, 30-dniowa wiza turystyczna, to bylo spoko, a teraz nikt nic nie wie sad
   Juz nawet myslalam, zeby sobie zalatwiac ikamet, ale to tez bez sensu, jesli w Turcji bywam srednio tydzien lub dwa raz na miesiac, a pracuje w Europie. Niby ta nowa wiza (w wersji prezentowanej przez ambasade, czyli wazna 180 dni z prawem pobytu lacznie przez 90 dni) bylaby idealna w mojej sytuacji, ale jak widze, ze:
   A) Celnik moze mnie nie wpuscic, bo nie rozumie nowej wizy i traktuje ja jak zwykla wize trzymiesieczna
   B) Celnik moze mi wlepic kare zakazu wjazdu do Turcji, choc laczny czas pobytu nie bedzie przekroczony, bo potraktuje wize jak wize trzymiesieczna
   to juz nie wiem co jest bardziej porabane - wiza czy ikamet big_grin
   Ja rozumiem, ze ten region ma przebogata, siegajaca tysiecy lat tradycje biurokracji - w koncu Bizancjum i Imperium Osmanskie zrobily swoje - ale na Bogow Chaosu juz nie wiem co robic, skoro przestrzeganie prawa nie gwarantuje braku klopotow...
   Moze, idac tropem "fetyszu wladzy" przepotezny celnik z luboscia depczacy ludzkie robaczki przestraszy sie tylko innej wladzy i nalezy zalatwic sobie jakies oficjalne pismo z polskiej ambasady (koniecznie z pieczatka!), na ktorym jasno i dobitnie wyjasnionoby zasady dzialania nowej wizy (najlepiej jeszcze z telefonem dyzurnym do konsula) coby wyjasniac nieporozumienia PRZED wbiciem zakazu wjazdu w paszport?
   • efendim Re: nowa wiza - cd. pytań :) 14.12.11, 02:39
    jak to w koncu jest? w ciagu 6 miesiecy moge byc tylko 3 miesiace i ani dnia dluzej i dopiero po 6 miesiacach kupic nowa wize? czy moge byc 3 miesiace na wizie, a potem przed ukonczeniem 180 dni kupic sobie nowa?
  • sarivesiyahkus Re: nowa wiza - cd. pytań :) 07.01.12, 13:23
   Witajcie,
   Obecnie jestem w Turcji od 19.10 2011 roku i 16.01.2012 konczy mi sie wiza ( 180 dni z mozliwym pobytem 90 dni) Myslalam ze ta wiza dziala tak samo jak poprzednia 30 dniowa wiza (tzn. ze jak sie konczy to wystarczy opuscic turcje na 1 dzıen w tym wypadku udac sie np na Rodos albo Meyıs i jeszcze tego samego dnia wrocic i kupic nowa wize). 2 dni temu udalismy sie z moım narzeczonym i jego znajomym Belgiem pochodzenia tureckiego do Marmaris zeby stamtad udac sie na Rodos w celu kupienia nowej wizy. A tu zonk pani z okienka kontroli paszportowej poinformowala mnie ze nie moga mnie wpuscic na rodos i nie moge kupic nowej wizy bo ta wiza dziala inaczej niz poprzednia 30 dniowa. i po uplywie 3 miesiecy musze opuscic Turcje na 3 miesiace albo na 6 miesiecy. oczywiscie sami nie wiedzieli i kazali nam sie dowiadywac informacji na posterunku policji w miescie w ktorym przebywam. Tak wiec wczoraj moj narzeczony udal sie w wyznaczone miejsce i dowiedzial sie ze bede musiala opuscic ıch kraj na 6 miesiecy po czym ponownie moge wjechac na wizie 3 miesiecznej kupionej na lotnisku. Przy okazjı dostal dokumenty na ikamet poniewaz pan z okienka powiedzial mu ze moge sie ubiegac o ikamet bez slubu( i tak planujemy slub ale na spokojnie nie spıeszac siesmile tylko ze moja wiza konczy sıe 16 stycznia a ıkamet dostane po 10 dnıach albo ı po mıesıacu czasu..ı teraz mam do was dziewczyny pytanie czy jak uda mi sie zalatwic wszystkıe dokumenty w sprawie ikametu ı zlozymy je przed 16.01 to czy jak np ıkamet dostane za miesiac to ten okres miedzy 16.01 a wydaniem ikametu bedzie liczony jako moj nielegalny pobyt w Turcji czy to juz jest wtedy bez znaczenia (ze lıczy sie data zlozenia wnioskow???) Bardzo sie martwie bo nie planowalam powrotu do Polski az na 6 miesiecy surprised ale jak nie bedzie ınnego wyjscia to wole wrocic (niechetnie) i przeczekac te 6 miechow i spowrotem do Turcji ale tym razem to juz nastepnego dnıa po moim przyjezdzie do TR szykujemy dokumenty do ıkametu.smirkS
   Z gory dziekuje za odpowiedz i Pozdrawiam!!!smile
   • nephte Re: nowa wiza - cd. pytań :) 07.01.12, 22:32
    jezeli złożyłaś podanie o ikamet to dostaniesz ikamet z datą złożenia dokumentów o ikamet . tzn jesli złożyłaś dziś 7.01 to ta data będzie widniała na ikamecie czyli od tej daty masz wazny ikamet
    ponadto dostaniesz od nich taką kartkę którą musisz oddac przy odbiorze ikametu i na niej jest info że jesteś elgalnie i ubiegasz się o ikamet wiec w razie kontroli ( ja nie miałam takiej ) pokazujesz kartkę i na granicy potem okazujesz ikamet i wszystko powinno byc ok smile
    • schwinn1 Re: nowa wiza - cd. pytań :) 07.01.12, 23:02
     skoro temat nadal się ciągnie i ja się podłączę do pytań. załóżmy że chcę jechać w tym roku na 3,5-4 miesiące do Turcji. co mam zrobić?
     1) kupić wizę, w trakcie jej trwania wyjechać na jakiś czas i wrócić na tej samej, dociągnąć ją do 90 dni i wyjechać?
     2) kupić wizę, w trakcie jej trwania wyjechać na jakiś czas i wrócić, ale kupić nową wizę, i najwyżej martwić się karą przy wyjeździe? akurat nie będzie mi zależało potem wjeżdżać przez 3 miesiące
     -generalnie to nawet może będę musiała wrócić na chwilę do Polski, ale w takim razie co zrobić przy powrocie - kupić nową wizę czy nie? dla mnie logiczne jest właśnie takie coś, że kupując nową wizę stara się anuluje i mam od początku 90 dni

     3) kupić wizę i siedzieć na niej nawet przekraczając 90 dni? jaka potem kara?
     4) kupić wizę i od razu starać się o ikamet? - czy można zrobić sobie taki na miesiąc? - jaki to koszt i czy w każdym mieście to jest możliwe?
     5) czy są inne opcje?
    • sarivesiyahkus Re: nowa wiza - cd. pytań :) 07.01.12, 23:22
     dziekuje bardzo za informacje...mam nadzieje ze jest tak jak napisalas, bo mam czas do 16 tzn. 16 konczy mi sie 90 dniowa wiza. od 19.10.2011 roku nie opuszczalam Turcji nawet na jeden dzien. Dlatego tez nie mamy zbyt duzo czasu i najpozniej do wtorku musimy zlozyc dokumenty na ikamet (ubiegalabym sie o 6 miesieczny). Czyli jak zloze dokumenty we wtorek a dostane go za miesiac to i tak na ikamecie bedzie data 10.01 a nie 10.02?? Moze glupio pytam ale juz stres postradal mi zmysly i bardzo sie boje ze beda to traktowali jako okres nielegalnego pobytusmirk Moj narzeczony ma sie jutro spotkac ze znajomym prawnikiem i dowiedziec sie wiecej rzeczy (co moze mi grozic). A mam jeszcze jedno pytanie, poniewaz jeszcze nie wzielismy slubu...to czy jak zloze wszystkıe wymagane dokumenty i oni je zaakceptuja...to czy na 100% dostane ikamet czy jest mozliwe ze mi go odmowia???
     Bo wtedy to mialabym przechlapanesad((surprised
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka