Dodaj do ulubionych

Historyczne przekręty.

18.04.07, 11:39
,,Różnica pomiędzy Bogiem a historykiem polega na tym,
że Bóg nie jest w stanie zmienić przeszłości''.

Poznając dzieje ludzkości,zastanówmy się jak dużo przekazywanej nam w szkole
wiedzy zawiera informacje mijające się z prawdą historyczną.
W oficjalnej historii jest wiele białych plam,półprawd i przekłamań.
Nasza historia jest manipulowana.Na naszych oczach rozgrywa się
spisek na wielką skalę.Jest skierowany przeciwko naszej historii,
przeciwko samej rzeczywistości.
Przebieg wydarzeń i ich sens fałszuje się w takim stopniu,
że zdezorientowani zaczynamy wątpić,czy coś w ogóle widzieliśmy
lub słyszeliśmy.Nie dowierzamy swoim zmysłom.
Grozi nam ryzyko,że utracimy punkt odniesienia w systemie wartości.
Przyczyniają się do tego współczesne media.Dysponują one
nieograniczonymi możliwościami technicznymi.
W niepojęty sposób i na ogromną skalę dochodzi do fałszowania faktów.
Historycy ukrywają przed nami fascynujące wydarzenia.
Ich ujawnienie oznaczałoby napisanie całej historii na nowo.
Dlaczego niektóre fakty i wydarzenia są ukrywane?
Dlatego,że są niewygodne? Czy istnieje jakaś równoległa rzeczywistość,
która nie może oglądać światła dziennego?Komu na tym zależy?
,

Obserwuj wątek
    • sauber1 Re: Historyczne przekręty. 18.04.07, 15:50
      szarotka72 napisała:

> Czy istnieje jakaś równoległa rzeczywistość,
      > która nie może oglądać światła dziennego?Komu na tym zależy?

Jasne, że istnieje, ale dla potomnych, by mieli temat do dyskusji. Komu, i po co
      zapewne też dobrze wiemy. Tradycyjnie "jak nie wiadomo o co chodzi to
      najczęściej o sex i pieniądze" te drugie bardzo duże, wpływy z kluczowych gałęzi
      gospodarki, które prawidłowo rozdysponowane powinny spływać trochę niżej, by
      ludzie we własnej ojczyźnie żyć godniej mogli. Rodzą się pytania, co to znaczy
      godne życie i co szary człowiek może? Ja myślę że bardzo wiele, a może i nawet
      więcej
      • szarotka72 Re: Historyczne przekręty. 18.04.07, 17:02
        Nauka nie może tylko dla tego odsuwać od siebie faktów,że wydają się
        niezwykłe i nie jest w stanie ich wyjaśnić.
        Przeszłość jednej z najpotężniejszych religii kryje wiele tajemnic.
        Ukształtowały ją siły i tendencje nie mające nic wspólnego z tym,
        co powszechnie uważano za chrześcijaństwo.
        Religijne dogmaty o nieomylności są dziełem ludzi omylnych jak wszyscy.
        W IX wieku kobieta,dzięki inteligencji i determinacji objęła najwyższe
        stanowisko w Kościele katolickim - została papieżem.
        Była to Johannes Anglikus zwana Joanną papieżycą.
        Imię jej zniknęło z papieskich kronik 200 lat temu.
        Była jedną z najbardziej wykształconych osób w Rzymie.
        Występowała jako mnich pod imieniem Jan Anglik.Popularność Joanny
        rosła w zadziwiającym tempie.Jednak wiedza ,to władza nawet
        w ówczesnych czasach.Była papieżem w latach 853-855, oficjalne kroniki
        przemilczają ten fakt.Kościół temu zaprzecza.
        Była pierwszą kobietą,która zasiadła na Tronie Piotrowym.
        Historia powtórzyła się jeszcze raz 400 lat póżniej.
        Następną papieżycą została Manfreda Viskonti,kościół zareagował natychmiast,
        spalono ją na stosie w 1300r.
        Jak trzeba zmienić podręczniki historii,jeśli Watykan kiedyś
        postanowi ujawnić tajne archiwa? Tę i inne tajemnice?
        • sauber1 Re: Historyczne przekręty. 18.04.07, 17:20
          szarotka72 napisała:

> Nauka nie może tylko dla tego odsuwać od siebie faktów,...

Coś pamiętam z dzieciństwa, dziadek mi mówił że taka jedna spadła z konia i
          wielka to tajemnica, ale ja wiem, że ludzie po trupach do celu potrafią kiedy za
          bardzo uwierzą w swoje możliwości, które i tak kiedyś jak z tą rewolucją, co
          pożera własne dzieci. Nam strzelać nie kazano, historia ma to do siebie, że
          często powtarzać się lubi, nadgorliwość gorsza od faszyzmu, a później strach ma
          wielkie oczy, sztuka dla sztuki, albo na dziś
          • szarotka72 Re: Historyczne przekręty. 18.04.07, 17:35
            Nie wiem czy się tutaj rozumiemy?
            Czy Hiroszima i Czarnobyl były to jedyne miejsca w których zdetonowano
            bombę atomową?
            Czy takie próby miały miejsce wcześniej? Okazuje się,że tak ,ale
            nie podano do publicznej wiadomości,fakty są ukrywane.
            • sauber1 Re: Historyczne przekręty. 18.04.07, 17:53
              szarotka72 napisała:

> Nie wiem czy się tutaj rozumiemy?
              > Czy Hiroszima i Czarnobyl były (...)

A po co to wszystko ludziom wiedzieć i tak w pewne oczywiste fakty nie uwierzą,
              bzdury często uznając za fakt.
              • szarotka72 Re: Historyczne przekręty. 18.04.07, 18:22
                Pierwszą eksplozją jądrową była prawdopodobnie eksplozja w Port Chicago,
                nocą 14 lipca 1944 roku.
                Wybuch zniszczył dwa transportery Amerykańskiej Marynarki Wojennej,
                zawierające ładunek amunicji4600 ton.
                Baza została zrównana z ziemią i miasteczko leżące 3 km od bazy.
                Zginęło 230 żołnierzy ,były setki rannych.W oddalonym 60 km
                San Francisco widziano odblask eksplozji.Siła wybuchu wybiła szyby
                w oknach w promieniu 30 km.Wybuch był oślepiająco biały.
                Zniszczony został okręt ,,Bryan'' i ,,Quinalt Victory''.
                Jeszcze wcześniej 8 lipca 1910 r.miał miejsce wybuch w pagodzie w Chinach.
                Huk był tak potężny, że słyszano go w odległości 600 km.
                W pekińskiej bibliotece znaleziono notatki uczonego Pou Chao-fi,
                który eksperymentował nad tym jak wywołać reakcję jądrową
                i jak połączyć potrzebne składniki,aby zbudować bombę.
                Nie wystarczyła mu teoria i doszło do tragedii.
                Nie wykluczone,czy w dawnych czasach poprzednie cywilizacje nie dysponowały
                większą techniką od współczesnej.
                • sauber1 Re: Historyczne przekręty. 19.04.07, 00:21
                  szarotka72 napisała:

> Pierwszą
                  A dla mnie najbrzydszym historycznym przekrętem była sprawa KATYNIA. Pierwsze
                  dni po wybuchu w Czernobylu i te obrzydliwe kłamliwe wiadomości, szkodzące
                  zdrowiu Nam Polakom, aż dziwne, że k ł a m c y jeszcze nie zostali
                  pociągnięci do odpowiedzialności, ilu ludzi mogło w tych pięknych słonecznych
                  dniach uniknąć utraty zdrowia i nie tylko swojego ale mam na uwadze następne
                  pokolenia, dziwne jest teraz milczenie w tej sprawie???
                  • szarotka72 Re: Historyczne przekręty. 19.04.07, 06:46
                    sauber napisał:

>A dla mnie najbrzydszym historycznym przekrętem była sprawa KATYNIA.

To zdecydowanie największy przekręt historyczny XX wieku.
                    Na pewno nie wszystko zostało ujawnione.
                    O tym samym pomyślałam wczoraj,że mógłbyś napisać coś w tym temacie.
                    Może jakieś dane nigdzie nie publikowane.
                    Chętnie poczytam , inni na pewno też.

• sauber1 Re: Historyczne przekręty. 19.04.07, 08:27
                      zauber07 napisał:

> A dla mnie najbrzytszym historycznym przekrętem jest to ,że kaczory doszły do
                      > władzy!!

Nie doszły tylko taka była wola narodu. Punkt widzenia zależy od punktu
                      siedzenia, a historia najbliższej rodziny tez ma wpływ na to, co chcemy i co nam
                      się podoba lub nie. Wielki jest uraz do komuny, a raczej jej działań, choć
                      słyszałem że dla niejednych była wybawieniem
                        • sauber1 Re: Historyczne przekręty. 19.04.07, 09:13
                          szarotka72 napisała:

> Nie zmieniajcie tematu.

Wielki przekręt. Często zakończenie historii jest jak wyjście z labiryntu –
                          trudno się połapać i nie bardzo chce się wierzyć, że w ogóle jako takie, wyjście
                          istnieje. Jednak i takie scenariusze pisuje nam życie. Niezależnie czy jest się
                          uczciwym czy żyje z oszustw. Dobry przekręt potrafi zmanipulować nawet
                          najbardziej uważnego człowieka. I wtedy pojawia się tylko pytanie – czym jest
                          zaufanie do drugiej osoby? Ale też warto przeanalizować jak jest śmiesznie,
                          kiedy przekręt historyczny, po czasie jest prostowany, myślę że nie brakuje
                          przykładów , o jednym z takich już tu wspominałem, tak sprawa Katynia, a w
                          Topólce tez chyba nie brakuje takich przykładów z historii ;)
                          • medyk18 Re: Historyczne przekręty. 19.04.07, 09:22
                            Święte słowa sauber I my tu w Topólce mamy swoje tajemnice i niespodzianki.
                            Weźmy na przykład "bajkowe" dojście do władzy poprzedniego wójta. Miał być
                            wybranym na pół roku, został 13 lat!!
                            • sauber1 Re: Historyczne przekręty. 24.04.07, 16:01
                              medyk18 napisał:

> Święte słowa sauber I my tu w Topólce mamy swoje tajemnice i niespodzianki.
                              > Weźmy na przykład "bajkowe" dojście do władzy poprzedniego wójta. Miał być
                              > wybranym na pół roku, został 13 lat!!

Ne tylko lokalne, ryba psuje się od głowy, a to namacalny przykład i oficjalny,
                              bez domysłów, nikt w to uwierzyć nie chciał, a tu proszę ujrzało światło dzienne
                              - nareszcie, a może "wodnyfacet" ;)))
                              wiadomosci.onet.pl/
                              • szarotka72 Re: Historyczne przekręty. 24.04.07, 23:32
                                Urzędy skarbowe ściągną abonament RTV.
                                Nie zamierzam płacić,bo oper mydlanych nie oglądam.
                                Płacenie za to ,że się ma prąd? Co za absurd,za energie płaci się
                                wystarczająco dużo,coraz więcej.
                                A może by tak Urzędy Skarbowe ściągnęły alimenty na dzieci
                                od Tatusiów,którzy udają że nie pracują?
                                Za wszystko i wszystkich płacić ma podatnik?
                                • sauber1 Re: Historyczne przekręty. 25.04.07, 10:04
                                  szarotka72 napisała:

> Urzędy skarbowe ściągną abonament RTV.
                                  > Nie zamierzam płacić,bo oper mydlanych nie oglądam.
                                  > Płacenie za to ,że się ma prąd? Co za absurd,za energie płaci się
                                  > wystarczająco dużo,coraz więcej.
                                  > A może by tak Urzędy Skarbowe ściągnęły alimenty na dzieci
                                  > od Tatusiów,którzy udają że nie pracują?
                                  > Za wszystko i wszystkich płacić ma podatnik?

Temat morze, proponuję założyć nowy wątek, tak to święta racja. Ja tez nie mam
                                  zamiaru płacić Wańkowej za to że była prezesem tv, jakiegoś haraczu bez faktury,
                                  za to że istnieje tylko prawdopodobieństwo, że mogę oglądać telewizję. US
                                  powinny ścigać szara strefę, tych co przewalają dużą kasę i to bardzo oficjalnie
                                  nie płacąc grosza z drugiego progu, niewidzialni biznesmeni, a czasem tylko
                                  zwykli kanciarze. Ja też nie mam zamiaru płacić na cudze dzieci, moje bliższe są
                                  memu sercu. Ja jako podatnik i tak dużo płacę, płacę też kilka tysięcy w roku
                                  zdrowotnego i chcę korzystając z opieki zdrowotnej być przyjmowany z uśmiechem
                                  na twarzy, za wiele żądam???
                                • sauber1 Re: Historyczne przekręty. 26.04.07, 00:25
                                  club sld zażądał również dymisji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i
                                  koordynatora ds. służb specjalnych Zbigniewa Wassermanna.
                                  "Gdzie kończy się państwo prawa, a zaczyna bezprawie? Dlaczego Polska staje się
                                  państwem policyjnym? Dlaczego toleruje się nagonkę na osoby publiczne, zwłaszcza
                                  na ludzi lewicy? Dlaczego pierwsze osoby w państwie - prezydent RP, premier
                                  rządu, marszałek Sejmu, nie sprzeciwiają się używaniu prokuratury i służb
                                  specjalnych do zwalczania przeciwników politycznych? - pytają w oświadczeniu
                                  jego autorzy."
                                  Kto to jest dziś przeciwnik polityczny, i kto o to pyta???
                                  • sauber1 Re: Historyczne przekręty. 26.04.07, 00:48
                                    A to brzmi jak cytat z gazetki podziemnej w czasie stanu wojennego, dawka ironii

"- Dlaczego pozwalają ich zastraszać, represjonować, uwłaczać ich godności,
                                    upokarzać. Dlaczego tworzy się w społeczeństwie klimat strachu? Dokąd prowadzi
                                    Polskę koalicja rządząca zbudowana przez Prawo i Sprawiedliwość? Praworządność w
                                    Polsce jest zagrożona - czytamy.

żródło:wiadomosci.onet.pl/1525876,,,,,1259889,7403,itemspec.html
                                    • szarotka72 Re: Historyczne przekręty. 26.04.07, 01:29
                                      Myślę,że ten cytat odnależli i przepisali.Odwrócone role?
                                      Musi to być dla nich bardzo bolesne.

>Dlaczego tworzy się w społeczeństwie klimat strachu?

A kto się boi? Wiadomo,że przestępcy,ktoś kto ma ruchomy grunt
                                      pod stopami. Za popełnione zło trzeba kiedyś odpowiedzieć.
                                      Szkoda,że tak dużo ludzi uświadamia sobie po fakcie.
                                  • szarotka72 Re: Historyczne przekręty. 26.04.07, 01:18
                                    Czy możemy się dziwić,że coś zostało ukryte,pominięte w historii wieków?
                                    jeżeli wydarzenia które mają miejsce obecnie, są na bieżąco manipulowane.
                                    O tym,że swój broni swego,każdy dobrze wie.
                                    Kto to jest przeciwnik polityczny? to chyba zależy z której strony się
                                    patrzy,krótko mówiąc jedni dla drugich.
                                    SLD oskarża o szokujące działanie Służb Specjalnych,ale niech sobie
                                    dobrze przypomną w jaki sposób działały Służby Specjalne za czasów
                                    świetności ustroju komunistycznego? Wiele spraw kryminalnych nie
                                    ujawniono,z braku dowodów a póżniej przedawnienia.
                                    Nie do mnie należy ocena,ale jedno jest pewne,jak osoba mająca czyste
                                    sumienie może popełnić samobójstwo?
                                    Według mnie musiała być kimś ważnym w aferze węglowej,nie powinnam tak pisać,
                                    ale wydaje mi się,że była na to przygotowana,a może musiała?
                                    Czy SLD nie przygotowuje się do objęcia władzy za wszelką cenę?
                                    Nagonka na ludzi lewicy? dobre,chyba pamiętamy jak to bywało dawniej?
                                    Kto na kogo robił nagonki np.w czasie stanu wojennego?
                                    i w jak brutalny sposób,sporo czasu minęło.
                                    A może chcą odwrócić uwagę od innych ważnych osób? Zobaczymy.

• sauber1 Re: Historyczne przekręty. 26.04.07, 08:38
                                      szarotka72 napisała:

> Czy możemy się dziwić,
                                      Bardzo dobrze to ujęte, całe szczęście że wcześniej napisałem o tej
                                      ewentualności próby "przewrotu majowego", bo już szczury z dziur wyłazić
                                      zaczynały, aż było mało sympatycznie oglądać media. Na zmiany radykalne nie ma
                                      co liczyć i wiadomo dlaczego, ale dobrze, że ten kurs polityki jest utrzymywany.
                                      Poczekamy zobaczymy, trochę szkoda że żyjemy tylko dla ciekawości świata i
                                      wydarzeń ...
                                        • sauber1 Re: Historyczne przekręty. 26.04.07, 10:32
                                          szarotka72 napisała:

> Czy prominenci SLD przeżywają chwile niepewności?

Raczej nie,( trzeba jeszcze sięgnąć do korzeni pzpr) zadbali o to, korzystając z
                                          możliwości jakie dał im tamten system, wykształcili kosztem innych swoich
                                          potomnych, a ci z kolei nie mogą okazać się niewdzięczni, za to co otrzymali ,
                                          a widać że wiele, a właściwie wszystko, myślę że to pewna prawidłowość, każdy
                                          miał równe szanse, nieliczni tylko wykorzystali, wniosek, praworządność popłaca,
                                          a że historia to oceni dość krytycznie kiedyś, jakie ma znaczenie dzisiaj?
                                        • szarotka72 Re: Historyczne przekręty. 26.04.07, 10:33
                                          szarotka72 napisała:

> Czy prominenci SLD przeżywają chwile niepewności?
                                          > Strach przed nieznanym? Wielkie pieniądze i wielka niewiadoma.
                                          > Robi się gorąco!

Bardzo gorąco! dla kogo dalsze życie stanie się piekłem?
                                          • sauber1 Re: Historyczne przekręty. 26.04.07, 10:58
                                            szarotka72 napisała:

> Bardzo gorąco! dla kogo dalsze życie stanie się piekłem?

Ja mam takie, może dziwne zdanie, ludzie rodzą się do rządzenia i do roboty, a
                                            czasem tylko i po to by piekło na ziemi przeżywać, zawsze wiatr w oczy, a czy
                                            nie jest łatwiej się odwrócić???
                                    • sauber1 Re: Historyczne przekręty. 26.04.07, 11:15
                                      szarotka72 napisała:

> A może chcą odwrócić uwagę od innych ważnych osób? Zobaczymy.
                                      >

Ciekawe czego się dowiemy za lat kilka
                                      wiadomosci.wp.pl/kat,9911,statp,d2lhZG9tb3NjaURuaWE%3D,wid,8837111,wiadomosc.html
                                      • szarotka72 Re: Historyczne przekręty. 26.04.07, 14:49
                                        Broń dla terrorystów,a tu proszę ,taka broń w rękach kobiety - polki
                                        i do tego jeszcze byłej minister.Ale niespodzianka!
                                        Wygląda na to,że wszystko było przygotowane.
                                        Czy nie jest przekrętem historycznym stwierdzenie,że 11 września
                                        terroryści zaatakowali wieżowce w Nowym Yorku?
                                        A może to był ktoś inny?
                                        Wielcy tego świata mają to do siebie,że ogłupiają małych
                                        i podają gotowce na tacy.Wystarczy wyciągnąć rękę...

• sauber1 Re: Historyczne przekręty. 26.04.07, 15:24
                                          szarotka72 napisała:

> Wielcy tego świata mają to do siebie,że ogłupiają małych
                                          > i podają gotowce na tacy.Wystarczy wyciągnąć rękę...
                                          >
                                          >
                                          Czy to nie jest trochę dziwne, że 99% małych czyni jeden procent wielkimi???
                                          • nowyxxl Re: Historyczne przekręty. 26.04.07, 21:40
                                            Popisaliście sobie trochę,może Wam ulżyło,a może nie.
                                            Ja myślę,że ci wielcy sobie krzywdy nie zrobią,bez względu z jakiej
                                            są o strony LczyPczyC.Niszczą tych co zrobili już swoje,są nie potrzebni,a
                                            mogą przeszkadzać,lub zadużo wiedzą.
                                            • sauber1 Re: Historyczne przekręty. 26.04.07, 23:42
                                              nowyxxl napisał:
                                              > ...Niszczą tych co zrobili już swoje,są nie potrzebni,a
                                              > mogą przeszkadzać,lub zadużo wiedzą.

Moim zdaniem jesteś najbliżej peawdy, to widać, ale ....tylko wciąż to ale
                                              ....ważne że w myśl zasady, czym mniej wiesz krócej będziesz przesłuchiwany...
      • sauber1 Re: Historyczne przekręty. 28.04.07, 16:56
        Ciekawe komu tak bardzo zależy by zapisać to w historii i na siłę znaleźć ojca
        temu dziecku partii, to brzmi jak przed laty "dziecko pułku"
        wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=9922&wid=8841094&rfbawp=1177771923.736
          • sauber1 Re: Historyczne przekręty. 29.04.07, 17:14
            medyk18 napisał:

> jestem gotów przyznać sie do ojcostwa tego dzieciaka. Matkę mogę też przygarnąć
            > ale to już w ostateczności.

A jak by Cię wykręciła albo wkręciła w coś, ma już duże doświadczenie, na
            świeczniku ludźmi kreci, w takim przypadku zalecana jest rozwaga
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka