Dodaj do ulubionych

Check this Out.

02.08.06, 16:46
"...należy usunąć z użycia pojęcie "rodziny wielodzietnej", które stało się
synonimem czegoś pozanormalnego, czegoś osobliwego, co budzi uczucie
sensacji, jeśli nie litości lub przerażenia u pewnych ekspertów. Ze względu
na dzietność, która jest istotną cechą rodziny, wolno dla celów praktycznych
posługiwać się kategorią ilości, jednak przyjmując założenie, że rodzina
liczna jest normą, a nie ekscesem. Proponuję podział rodzin ze względu na
stopień dzietności: rodziny liczne (od 7 dzieci wzwyż), rodziny średnie (od 3
do 6 dzieci), rodziny szczątkowe (1-2 dzieci). Rodziny bez dzieci to
oczywiście rodziny patologiczne lub rodziny pozorne. Każda normalna rodzina
powinna być liczna.(...)
W obliczu rozwijających się wrogich rodzinie tendencji ideologicznych,
prawnych i politycznych należy jeszcze raz potwierdzić autentyczną
(antropologicznie) definicję rodziny jako chronioną przez państwo. W związku
z tym należy explicite wykluczyć możliwość jakiegokolwiek "zrównania" w
prawie rodziny z tworami rodzinopodobnymi lub wręcz karykaturującymi rodzinę.
Niebezpieczny precedens pojawił się u nas w związku ze spisem ludności, o
czym mówiono na ostatnim posiedzeniu senackiej Komisji Rodziny i Polityki
Społecznej (18 lipca). Chodzi o to, że w logicznej strukturze (nomenklaturze)
spisu pojęcie rodziny zostało wtopione w analogiczne i mgliste
pojęcie "gospodarstwa domowego", co może łatwo prowadzić do postawienia znaku
równości między rodziną a "gospodarstwem" prowadzonym przez "dwoje plus pies"
lub przez "dwie panie i dwa psy", lub przez "dwóch panów i wydrę".(...)

Powinno się dążyć do zlikwidowania żłobków, przedszkoli i domów dziecka, a
zadania te powierzyć rodzinie, wyznaczając jej należne wynagrodzenie na
prawach etatu.(...)
Rozumie się, że prawdziwe rodziny zasługują na wszelkie udogodnienia i ulgi
podatkowe, nie jako "przywilej" lub "łaska", lecz jako słuszny wyraz uznania
dla wartości ich zasług wobec państwa. Użyłem wyżej wyrażenia "prawdziwe
rodziny", ponieważ te słuszne prawa, o których mowa, nie mogą być przyznawane
ludziom, którzy tylko wskutek błędnej terminologii przyjętej w statystyce
zostali uznani za "rodzinę" wyłonioną z "gospodarstwa domowego". Takie
pseudorodziny, które nie rodzą i nie wychowują dzieci, powinny być obciążone
odpowiednio wysokimi podatkami, które się im należą, ponieważ nie uczestniczą
w trudzie budowania społeczeństwa, lecz - (jeśli nie usprawiedliwia ich
nieusuwalna niepłodność) - prowadzą pasożytniczy tryb życia. Tym bardziej nie
można nigdy przyznać praw rodziny związkom homoseksualnym. Jeżeli jednak
wchodzi w grę małżeństwo bez własnej winy niepłodne, powinno sobie stworzyć
rodzinę drogą adopcji.
(...)
Życie poczęte musi być ustawowo chronione w sposób absolutny i bez wyjątków.
Niedopuszczalne jest szerzenie ideologii usprawiedliwiającej rozwody,
antykoncepcję, sterylizację, prostytucję, pornografię, pedofilię czy różne
zboczenia seksualne. Bez ochrony tej duchowej i moralnej sfery kultury nie
obroni się rodziny i wszelkie hasła o popieraniu rodziny staną się żałosną
farsą, jak kiedyś hasło o "wyzwoleniu kobiety" lub o "świadomym
macierzyństwie". Dla ludzi, którzy propagują tego rodzaju antyrodzinne
ideologie, a zwłaszcza walczą o "prawo do aborcji", nie powinno być miejsca w
parlamencie; powinni oni być uznani za przestępców przeciw ludzkości."

- ks. dr hab. Jerzy Bajda w liście do marszałka sejmu RP ("Nasz Dziennik",
2.08.2006)
Obserwuj wątek
    • mamba30 Re: Check this Out. 02.08.06, 16:51
      qrwa, co to jest????? juz mam dość tych pieprzonych moherów, które się
      wpieprzają w każdy aspekt mojego życia
      • dr.verte Re: Check this Out. 02.08.06, 16:55
        przecież stoi:moherowe berety mile widziane

        pewnie jesteś z "rodziny szczątkowej" że się oburzasz
        • mamba30 Re: Check this Out. 02.08.06, 16:57
          mile widziane do zgnojenia smile
          ano szczątkowa w mordę.... ale cały ten elaborat to psu na budę do diaska...
    • istna Re: Check this Out. 02.08.06, 16:52
      Byłoby śmieszne, ale zimny dreszcz przeszedł mi po plecach...
    • kohol OMG! 02.08.06, 16:55
      Szok. Jestem z mężem rodziną patologiczną sad Dobrze, że nam potomek dojdze, to
      awansujemy na "szczątkową"!
      I co, mam wedle tego planu siedziec w domu z dzieckiem przez 6 lat, zanim
      pójdzie do szkoły? I pewnie mają mi za to płacić - 900zł brutto uncertain
    • ocean.niespokojny Re: Check this Out. 02.08.06, 17:06
      bardzo, bardzo ładne buhahahah
      jestem patologicznym pasożytem
      czyli liczy się ilość a nie jakość, ale dlaczego ktoś w ogóle tak pomyślał o co
      do cholery mu chodzi?
      • mamba30 Re: Check this Out. 02.08.06, 17:08
        Moherowe berety- panują nad światem
        Moherowe berety- zaczynają krucjatę
        Moherowe berety- zwycięstwo i władza
        W moherowym berecie , będzie lepiej na świecie
        • ocean.niespokojny Re: Check this Out. 02.08.06, 17:11
          ten nasz kraj to dziwadło
          • mamba30 Re: Check this Out. 02.08.06, 17:12
            a łudziłaś się, że jest inaczej?
            • ocean.niespokojny Re: Check this Out. 02.08.06, 17:13
              kojarzy mi sie jak te muzułmańskie ortodoksyjne
              • mamba30 Re: Check this Out. 02.08.06, 17:20
                może i masz rację......
      • dr.verte Re: Check this Out. 02.08.06, 17:08
        To ksiądz doktor habilitowany napisał a Ty pewnie ledwo magister,więc nie
        dyskutuj.
        • ocean.niespokojny Re: Check this Out. 02.08.06, 17:11
          a mógłby ten habilitowany na ziemię zejśc i zobaczyc te rodzinki mnożące sie
          bezmyślnie jak króliki
          co innego sytuacja gdy ktoś świadomie mając czas i kase decyduje się na tyle
          a nie robi i żyje z dzieciaków bo mu wtedy przysługują zasiłki i ma
          wytłumaczenie na swoje nieróbstwo
    • grubaska20 Re: Check this Out. 02.08.06, 17:21
      ja pierdole..
      • dr.verte Re: Check this Out. 02.08.06, 17:23
        grubaska20 napisała:

        > ja pierdole..

        No..
    • pierozek_monika Re: Check this Out. 02.08.06, 17:26
      ja myslę, że ten ksiądz powinien walczyć o prawo księży do zakładania rodzin.
      • grubaska20 Re: Check this Out. 02.08.06, 17:27
        nie, no to androny jakieś skończone są
        • dr.verte Re: Check this Out. 02.08.06, 17:50
          grubaska20 napisała:

          > nie, no to androny jakieś skończone są


          Może i są ale b.wielu traktuje je poważnie.
          • grubaska20 Re: Check this Out. 02.08.06, 17:58
            bo to jakieś pojebowo się robi w tym kraju.. nadzór, kontrola, nad każdym
            krokiem "obywatela", komuna, totalitaryzm jakiś zasrany
    • pszczolaasia Re: Check this Out. 02.08.06, 17:36
      taaak????? to nie mi karwa dołożą do tego co sama płacę za to żeby mieć
      dziecko...a jak nie placą to niech się odpr..lą. do tego to oni nie dokładają.
      pary leczące się na niepłodność mogą na gówno liczyć a nie na pomoc państwa.
      jak kogoś niestać to sajonara tak? i jeszcze moze podatkami pasozytów obciążyć
      tak? pieprzoni hipokryci....
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka