08.04.04, 04:02
potczytuje Was od pewnego czasu i pare dni temu zdecydowalam sie cos napisac,
a teraz przedstawiam sie (choc caly czas troche sie Was boje, bardzo
energicznie tutaj dyskutujecie). Nie jestem wege, ale pociaga mnie ze wzgledu
na joge, ktora sie zajmuje coraz intensywniej. Od dawna nie jadam miesa w
lecie, a w zimie bardzo rzadko, problem polega na tym, ze jeszcze nie
znalazlam sposobu, zeby na diecie wege nie bylo mi zimno (w zimie - mam
klopoty z krazeniem).
Jestem biochemikiem, mieszkam obecnie w USA. Sporo wiem zarowno o
wegetarianizmie, jak i o odzywianiu, mam dostep do wielu smacznych
wegetarianskich produktow ale potrzebuje rozmow (osobiscie sposrod wegetarian
znam glownie Hindusow). Interesuja mnie tez przepisy.
Pozdrawiam wszystkich
Obserwuj wątek
    • Gość: Jędruś Re: Witam IP: 128.250.211.* 08.04.04, 06:26
      Statua;
      Też miałem ten problem kilka lat temu. Należy podgrzewać pożywienie, napoje
      itp. do ok. 40 stopni Celsjusza (przybliżona temperatura ciała) pomiary poprzez
      termometr zwłaszcza w chłodne dni, zimą itp..
      zobacz:
      www.zb.eco.pl/zb/179/wege.htm
      Zielone Brygady 179 Listopad 2002 Trilogia Vegana
      Dotyczy to wszystkich przepisów.

      Co do przepisów (polskojęzyczne):
      www.vege.pl
      www.surawka.republika.pl


      Pozdrowienia
      Jędruś
      • Gość: Jędruś Re: Witam IP: 128.250.211.* 08.04.04, 06:28
        Zamiast statua
        powinno być staua

        Przepraszam
        Jędruś
      • irokezik Re: Witam 10.04.04, 12:35
        Ta trilogia (trylogia po polsku) wegana to niezły odjazd.
        Jak dorośli się tak bawią i nikomu nie szkodzą, o.k.
        Ale jak namawiają do tego innych lub zmuszają (np. przez sekty).
        To już jest karalne.
        www.zb.eco.pl/zb/179/wege.htm
        (tu pokazałem trójzwojowcowi jak sie wkleja linki).
    • Gość: Diana Re: Witam IP: 213.25.91.* 08.04.04, 08:47
      kiedyś poczytałam sobie książkę o kuchni chińskiej wg pięciu żywiołów (czy
      pięciu przemian ? juz dawno to było i nie pamiętam sczegółów).
      Pamietam natomiast, tam podawano, które potrawy ogrzewają, które ochładzają.

      W zimie trzeba jeść to co ogrzewa - np. ORZECHY - faktycznie - czasem jak sobie
      podjem, to robi mi się gorąco. Oczywiście wino czerwone, polskie miody pitne,
      grzańce staropolskie, galicyjskie - przy okazji wygonią pzreziębienia bez
      stosowania antybiotyków.
      Słodycze ochładzają, owoce też.

      pozdrawiam
      (nie masz się co tak bać, jak ktoś jest jadowity, to mu po prostu nie odpisuj i
      tyle)
      • Gość: misiu Re: Witam IP: 5.2.* / *.chello.pl 08.04.04, 10:09
        Gość portalu: Diana napisał(a):

        > Oczywiście wino czerwone, polskie miody pitne

        ...koniecznie z Lublina, nie z Poznania? ;-)
        Oczywiście upewniłaś się, że Staua jest pełnoletnia i nie naruszysz ustawy o
        wychowaniu w trzeźwości? :-)

    • balbinia Re: Witam 08.04.04, 20:10
      Witaj staua :)
      Nawet nie wiesz jak ogromnie sie ciesze, ze zdecydowalas sie tutaj wpasc :) Mam
      nadzieje, ze zagoscisz dluzej ;)
    • xmartinusx Re: Witam 09.04.04, 16:36
      CZEŚĆ!
    • ali55 Re: Witam 09.04.04, 22:45
      he he biochemik?

      jak na mój chłopski rozum to nie wiesz że jak marzniesz to znaczy że brakuje
      ci tłuszczu w zarciu

      no ale witaaj w tym ideologicznym bagienku
    • Gość: slawek Re: Witam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.04, 23:51
      staua napisała:
      > Jestem biochemikiem, mieszkam obecnie w USA. Sporo wiem zarowno o
      > wegetarianizmie, jak i o odzywianiu, mam dostep do wielu smacznych
      > wegetarianskich produktow ale potrzebuje rozmow

      hmmm po takiej zapowiedzi możnaby się spodziewać że wiele się od ciebie
      dowiemy , ale w opisie informujesz też że o odzywianiu w zasdadzie nie wiesz
      nic ;))))))))


      Slawek
      • staua Re: Witam 10.04.04, 06:21
        Dziekuje za odpowiedzi!
        Jedrus - moj nick sprawia na ogol klopoty, ale juz sie go trzymam, skoro taki
        wybralam.
        Zimno mi, bo mam klopoty z krazeniem, a jak zjem za duzo tluszczu (np. orzechow
        z duza zawartoscia tluszczu - np. brazylijskich, ale tak samo przy tluszczach
        zwierzecych) to zle sie czuje.
        Misiu - pelnoletnia jestem juz od dawna, dlatego polecenie mi miodow pitnych
        jest jak najbardziej na miejscu (dzieki, Diana). Musze sie w celu ich zdobycia
        wybierac do polskich sklepow, ale generalnie lubie od czasu do czasu, choc malo
        alkoholu pije.
        Slawek - gdzie informuje, ze nie wiem nic o odzywianiu? Pozdrawiam serdecznie i
        zycze Wam Wesolych Swiat!
        • Gość: slawek Re: Witam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.04.04, 13:01
          staua napisała:

          > Slawek - gdzie informuje, ze nie wiem nic o odzywianiu?

          " Od dawna nie jadam miesa w
          lecie, a w zimie bardzo rzadko, problem polega na tym, ze jeszcze nie
          znalazlam sposobu, zeby na diecie wege nie bylo mi zimno (w zimie - mam
          klopoty z krazeniem)."


          Slawek
          • staua Re: Witam 11.04.04, 00:11
            No coz, jesli wedlug Ciebie to znaczy, ze nie wiem NIC o odzywianiu, to nie ma
            sprawy.
            • neeki Re: Witam 11.04.04, 00:34
              nie przejmuj sie slawek z tych co sie nawet tramwaja czepia ;) i witam na
              forum :) po dluzszym pobycie rozeznasz sie ( niestety) w slawkopodobnych ;)
              • staua witam, dzieki n/t 11.04.04, 05:09

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka