Dodaj do ulubionych

NIESZCZELNE OKNA

18.11.13, 13:45
Witam! Jestem mieszkańcem bloku nr 77, dopiero od niedawna jak przyszły gorsze warunki pogodowe tzn. niższe temperatury i silniejszy wiatr okazało się, że ze szczelin pomiędzy ramą okien a ścianami ciągnie mi zimne powietrze i nawet grzejniki odkręcone na 5 nic nie dają. Na dodatek jeszcze w łazience kratka wentylacyjna zamiast zabierać powietrze to przy silniejszych wiatrach nawiewa mi zimne powietrze. Czy spotkaliście się z czymś takim w swoich mieszkaniach i czy robiliście coś na własną rękę czy przez administrację?
Obserwuj wątek
  • 0aneta12 Re: NIESZCZELNE OKNA 18.11.13, 15:39
   Witam. Ja zgłosiłam problem z tą kratką w łazience kominiarzowi, jak robił przegląd, odpowiedział mi, że niestety nic się nie da z tym zrobic, bo to błąd w konstrukcji budynków..
   Ja po prostu zasłaniam częśc tej kratki jakąś szmatką, nie mam innego pomysłu.
  • mieszkanka2008 Re: NIESZCZELNE OKNA 19.11.13, 15:06
   Witam. Też jestem mieszkanką bloku 77 i mam ten sam problem. Okna są nieszczelne w obu pokojach, w łazience przyklejam kratkę wentylacyjną która i tak po pewnym czasie jest wypychana, grzejniki mimo iż ustawione są na 5 nic nie dają - ogółem zimnica! Pan który sprawdzał wentylacje napisał że jest ciąg wtórny i że problem pojawia się co parę mieszkań. Poradził mi aby napisać pismo (najlepiej wspólnie) i zgłosić problem. To co się dzieje powtarza się co roku i nastał wreszcie ten moment że w tym roku biorę się za to choćbym miała zakończyć tą sprawę w Sądzie. Na chwilę obecną czekam aż odbędzie się trzeci termin i firma odda protokoły z informacjami o stanie wentylacji.
   • matesulek Re: NIESZCZELNE OKNA 19.11.13, 19:04
    Skoro mamy ten sam problem to bardzo proszę o kontakt mailowy irminka60@wp.pl. Również jesteśmy zdecydowani na poważne kroki w tym kierunku... Razem może uda nam się jeszcze więcej smile pozdrawiam i czekam na kontakt
    • akks20004 Re: NIESZCZELNE OKNA 20.11.13, 15:07
     Nie byłoby tego problemu gdyby mieszkańcy nie podłączali wyciągów z okapów kuchennych bezpośrednio do kratek wentylacyjnych. W 2006r. jak odbierało się mieszkania, Pan podczas wręczania kluczy wręczał również kartkę, na której było napisane m. in. : nie wrzucamy podpasek i tamponów do muszli, nie wrzucamy gruzu do muszli, nie podłączamy wyciągów z okapu bezpośrednio do kratek wentylacyjnych....
     Podczas przeglądów wentylacji Panowie zapisują które mieszkania mają podłączony wyciąg do kratki jednak nic dalej z tym się nie robi.
     • matesulek Re: NIESZCZELNE OKNA 20.11.13, 17:37
      To też racja, ale niektórzy dopiero niedawno kupili mieszkanie na tym osiedlu i nie mają nic wspólnego z okapami, które zakładali poprzedni właściciele... Nie chodzi o to żeby się sądzić tylko może wystarczy zebrać kilka osób, które mają taki sam problem, napisać pismo i może coś administracja zrobi z tym... W sierpniu miałam problem ponieważ na parapet w kuchni na 3 piętrze lała mi się ciągle woda i nawet powoli zalewała kuchnię, napisałam pismo do spółdzielni, przyszedł konserwator, ocenił czy rzeczywiście jest problem i w ciągu tygodnia miałam sprawę rozwiązana...
     • zubryitury Re: NIESZCZELNE OKNA 22.11.13, 12:59
      Mylisz się, byłby nadal ten problem.
      Każdy otwór wentylacyjny na naszym osiedlu to osobny niezależny kanał, podłączenie wyciągów nie ma żadnego znaczenia - zwłaszcza że w kuchniach mamy po 2 kanały.
      Poza tym wyciąg okapu włącza się sporadycznie, a wsteczny ciąg jest non stop.
      • zubryitury Re: NIESZCZELNE OKNA 22.11.13, 13:01
       Dodam jeszcze, że oczywiście nie pochwalam podłączania wyciągów w kuchni wprost do kanału, bo ZE WZGLĘDU na wsteczny ciąg nie raz trzeba we własnej kuchni wąchać cebulkę smazoną u sąsiada.
       Ale powtarzam, wyciągi kuchenne to nie jest przyczyna wstecznego ciągu.
  • lewaszki Re: NIESZCZELNE OKNA 25.11.13, 17:20
   U mnie jest dokładnie to samo na 3 piętrze.
   Zgodnie z informacją uzyskaną podczas przeglądu - mamy źle zrobioną wentylacją w budynku. Stąd pojawia się para na oknach, problemy z ogrzewaniem, wiatr świszczący przez okna czy też z kratek wentylacyjnych.

   Deweloper poszedł na łatwiznę i powycinał u każdego kawałki uszczelki w każdym oknie - co według niego miało zwiększyć ilość powietrza doprowadzanego do wentylacji grawitacyjnej.

   W rzeczywistości dało to tyle, że trzeba co roku męczyć się z tym samym problemem.
   Z oknami można sobie poradzić poprzez ich regulację, a kratki zamykać podczas większego wiatru.

   Co się tyczy podłączania okapów to jest pic na wodę i nie ma to żadnego wpływu.

   Dla zainteresowanych krótki artykuł : www.fachowyinstalator.pl/index.php/porady/wentylacja-klimatyzacja-chodnictwo/140-ciag-wsteczny-w-kanalach-wentylacyjnych.html

   W moim odczuciu na dachu powinny być zamontowane strażaki, lub inne nasady obrotowe, które chroniłyby przed nawiewaniem powietrza do kanałów i dodatkowo wspomagały wyciąganie powietrza z mieszkań.

   • wagabunda22 Re: NIESZCZELNE OKNA 26.11.13, 09:43
    Po 7 latach od oddania budynków do użytkowania WIELKIE PRZEBUDZENIE u mieszkańców. Od początku było wiadomo, że nasze bloki są wybudowane z mniejszymi lub większymi fuszerkami. Mielibyśmy własny Zarząd to sprawy mogłyby wyglądać inaczej.
    Co do wentylacji. Piszę na własnych doświadczeniach:
    1. w kuchni są 2 ciągi kominowe, w tym 1 do podłączenia wyciągu. Jedyna różnica może wynikać z "dedykowania" 1 kanału do podłączenia wyciągu
    2. wycięcie części uszczelek w oknach wynika z przepisów i norm dla wentylacji grawitacyjnej, a taką mamy w naszych blokach
    3. raporty kominiarza (mimo deklaracji) są pozytywne. Stąd JWC nie widzi potrzeby naprawienia swojej fuszerki budowlanej
    4. jeden z kominiarzy poczas kontroli poinformował nmnie, że niedawno zmieniły się przepisy w zakresie wentylacji, które narzucają montaż na kominach wentylacyjnych stosownych urządzeń zwiększających skuteczność wentylacji. I to może pomóc na wsteczny ciąg w kanale
    5. Na moje zapytanie mailowe do Zarządcy w sprawie dodatkowych urządzeń odpowiedź była bardzo krótka: za dużo by to kosztowało
    6. zaparowane okna: do 2011 r. zimą o godz. 5.00 nie widziałem z okna bloku na przeciwko w skuetk silnego zaparowania (dzień zaczynał sie od miski i ściery); w wyniku kontroli okazało się, że ściana jest źle docieplona. Po dociepleniu ściany sytuacja wyglada dużo lepiej
    7. Przy okazji skucia zagrzybiałego tynku (przemarzająca ściana) oraz dalszych prac remontowych (2 pokoje) okazało się, że pod parapetem jest dziura aż do zewnętrznej warstwy styropianu. Przy montażu parapetu nie została położona pianka montażowa, ani nawet styropian.
    Tyle doswiadczeń z mojej walki z Zarządcą w sprawie zaparowanych okien. Doprowadzenie do polepszenia sytuacji w tej materii trwało 5 lat.
     • wagabunda22 Re: NIESZCZELNE OKNA 27.11.13, 08:34
      Ciekawe pytanie. Zwłaszcza w konteksie jednego z wcześniejszych postów o lejącej się wodzie przez parapet do kuchni. Jakoś nikogo w tej sprawie nie interesowała kwestia, kto za to zapłacił?.
      Na usnięcie fuszerek budowlanych był czas 3 lata od daty oddania budynków do użytkowania.
      Jaka "zgrana wspólnota mieszkaniowa" zaakceptowaliśmy błędy developera i teraz za nie płacimy. Daleko nie szukając: niedawny remont kominów, który członkowie wspólnoty zaakceptowali głosując za uchwałą.
      Od kiedy Zarządca płaci za cokolwiek na naszym osiedlu?
      Wszystko co jest robione na naszym osiedu jest robione z naszych pieniędzy.
      Koszt naprawa ocieplenia zewnętrznej izolacji cieplnej wg mojej wiedzy został pokryty z tzw. funduszu remontowego.
      • irminka60 Re: NIESZCZELNE OKNA 27.11.13, 11:18
       Nie wiem czy pisanie, że zaakceptowaliśmy błędy dewelopera jest dobrym określeniem, bo niektórzy nie kupili mieszkań od razu jak zostały oddane do użytku. Ja akurat mieszkam tu od kwietnia i dopiero teraz wychodzi większość usterek..., trzeba coś z tym robić. Ten wątek na forum powstał po to żeby zobaczyć jak wiele osób ma ten sam problem...i może najwyższa pora coś z tym zrobić? Przecież jeżeli w kilku mieszkaniach pojawia się problem nieszczelnych okien co wiąże się z zimnem w domu to nie można tego bagatelizować... A wydaje mi się, że jak więcej osób zgłosi się z tym samym problemem może uda się coś na to poradzić.
       • aikradz Re: NIESZCZELNE OKNA 01.12.13, 11:40
        Czy ktoś już zgłaszał ten problem, może załatwilibyśmy to "hurtem" ?
        Dopiero mamy 1 grudnia , a co będzie później ? Ja chętnie przyłączę się do wniosku o regulację okien czy też wymianę uszczelek.
        Pozdrawiam
        • jac3k27 Re: NIESZCZELNE OKNA 01.12.13, 12:58
         Tego typu remonty można sfinansować tylko z funduszu remontowego wspólnoty a do tego potrzebna jest uchwała i większość głosów ZA. Wymiana uszczelek, dotyczyć musi wszystkich okien we wspólnocie. Zgłoś się do zarządu wspólnoty z prośbą o przygotowanie stosownej uchwały i zobaczymy, ile osób skłonnych jest wydać pieniądze wspólnoty na ten cel. Zgłoszenie wniosku nawet z kilkunastu mieszkań, bez stosownej uchwały wspólnoty nic nie da. Po za tym, skoro ktoś kupił mieszkanie na rynku wtórnym, to "z całym dobrodziejstwem inwentarza". Wydaje mi sie, że takie remonty jak regulacja okien, lub wymiana uszczelek po gwarancji, obciążają tylko właściciela mieszkania. Chyba, że sie mylę?
  • obserwatorvictoria Re: NIESZCZELNE OKNA 22.10.14, 00:11
   proponuję poradę muratordom.pl/instalacje/wentylacja-i-klimatyzacja/tak-sprawdzisz-ciag-w-kanale-wentylacyjnym-praktyczny-eksperyment,41_7163.htm, jak nie ma ciągu do administracji zgłaszaj, nie zważając na techników magików od systematycznych kontroli, i nie odpuszczaj wink a jeśli chodzi o okna, słyszałam że jak ktoś nie zgłosi problemów w związku z usterkami to będzie miał dosyć duży gratis wink ja kupiłam mieszkanie z drugiej ręki, mnie gratis nie obowiązuje, więc uszczelniłam okna, za jakieś 10,- zwykłymi uszczelkami do okien, do czasu aż ich nie wymienię, bo też u mnie wiało
  • okna-rolety Re: NIESZCZELNE OKNA 06.11.15, 15:58
   Witam, oferuje usługi regulacji i naprawy okien, konserwacji okuć i uszczelek, ewentualne wymiana na nowe uszczelki.
   Cena za regulacje okien w mieszkaniu to ok 100-120zł.
   Po regulacji okna lepiej sie otwieraja i zamykaja, oraz sa szczelniejsze.
   Gdy byscie mieli Państwo problemy z oknami zostawiam kontakt: 606878488 lub gajodominik@wp.pl

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka