02.10.14, 19:35
Dostaliśmy karty do głosowania. Chodzi mi o koszty wykonania boiska /130tys./Za taką kasę pewnie będzie podgrzewana murawa i rozsuwany dach??? .Czy nie uważacie,że są one zbyt wysokie???!!! I to z funduszu remontowego? .Należałoby te pieniądze wydać na naprawę elewacji,malowanie klatek,usunięcie grzyba.Jestem za powstaniem boiska,ale nie za taką cenę!Przecież wystarczy wygrodzić teren do odpowiedniej wysokości,ustawić bramki,kilka ławek-i na pewno koszty zmniejszyłyby się co najmniej o połowę!
Obserwuj wątek
    • liberalnyantyliberal Re: boisko 04.10.14, 21:25
      Zakładam, że ta kwota zawiera koszt utwardzenia nawierzchni, bramek, ale przede wszystkim(!) siatki/ogrodzenia chroniącego przed wypadaniem piłki z obrębu boiska...
      Co nie zmienia faktu, że w mojej opinii to boisko nie jest niezbędne na osiedlu i nie będę głosować "ZA" przyjęciem uchwały...
        • octopus12 Re: boisko 06.10.14, 22:47
          No właśnie chodzi o to, że nic nie widać........... powinna być informacja z czego dokładnie wynika taka kwota... Ja jestem na TAK ale pod warunkiem poznania szczegółów z czego wynika taka kwota.
          • kali1965 Re: boisko 07.10.14, 13:01
            Popieram! Powinnyśmy dostać do wglądu ofertę /kosztorys/ zawierający zakres prac,poza tym myślę,że nasz wspaniały Zarząd nie bazuje na jednej ofercie!
            • octopus12 Re: boisko 13.10.14, 09:36
              ok na korytarzach wiszą mapki z szczegółową informacją dot. boiska - ja jestem na TAK (głos oddany). Podchodzę do tego,że warto inwestować w rozwój tego osiedla i lepiej zapłacić trochę więcej i mieć coś porządnego i na dłużej, niż później narzekać że mamy jakiś bubel bo było taniej.
              • octopus12 Re: boisko 24.11.14, 11:15
                Dostaliśmy szczegółowy kosztorys i jak przeczytałem to było wooow smile
                Niestety podobno większość mieszkańców była przeciw sad
                Szkoda - bo wg mnie był to fajny pomysł, a tak wyszło jak zwykle....... i nie będzie nic sad
                    • jac3k27 Re: boisko 24.11.14, 12:18
                      Często na tym forum wypowiadają się ludzie, którzy tylko wynajmują tu mieszkanie i są tu tylko "przejazdem". Jeśli byłeś na ostatnim zebraniu wspólnoty to na pewno wiesz, dlaczego większość właścicieli była przeciw. Swoją drogą, łatwo jest obiecywać coś komuś za "cudze" pieniądze. Pamiętam, że Pani zarządzająca naszym osiedlem, na tym samym zebraniu, na którym obiecała nam budowę boiska, a było to jeszcze na hali sportowej, obiecała też, że w ciągu roku, góra półtora, zmniejszy zadłużenie osiedla o połowę. Czy tak się stało?
                      • octopus12 Re: boisko 24.11.14, 13:03
                        Ok zgadzam się, że padały często obietnice bez pokrycia... Natomiast w tym przypadku dla mnie było wszystko jasne i wiedziałem za co płacę (fakt zbyt późno ta informacja dotarła do wszystkich mieszkańców i pewnie stąd taki wynik głosowania).
                        Jak pisałem wcześniej wolę zapłacić więcej i mieć coś dobrego niż potem żałować.... - a jak patrze na ilość dzieci na naszym osiedlu to takie boisko powinno powstać już dawno.
                        A krew mnie zalewa jak słyszę "mądrego" sąsiada który twierdzi "Po co to wszystko, lepiej wpić 4 kołki (jako bramki) w ziemie, ogrodzić najtańszą siatką i już...." - no pewnie taniej też będzie używać krzesiwa zamiast zapalniczki..........
                        • jac3k27 Re: boisko 24.11.14, 13:11
                          Ja też uważam że takie boisko to fajna sprawa i głosowałem za. Nie mniej jednak, rozumiem też tych, którzy dzieci nie mają i uważają, że są inne, ważniejsze wydatki. Na tym jednak polega wspólnota, że decydujemy wspólnie. Trudno jednak oczekiwać jakiś racjonalnych decyzji, gdy na zebrania przychodzi ok. 5% właścicieli.
                          • octopus12 Re: boisko 24.11.14, 13:37
                            Zgadam się - chyba jedno zebranie pamiętam gdzie było około 40% ludzi (na samym początku jeszcze w hali),a potem to już coraz gorzej. Dlatego tak ważne jest żeby wcześniej informować wszystkich o jakichkolwiek zmianach/inicjatywach i to szczegółowo żeby nie było żadnych wątpliwości na co są przeznaczane nasze pieniądze - inaczej utkniemy w martwym punkcie z pieniędzmi w kieszeni wspólnoty i "dziadostwem" na osiedlu.
                          • obserwatorvictoria Re: boisko 07.05.15, 21:44
                            przychodzi tylko taki procent ludzi, ponieważ zebrania odbywają w godzinach nieodpowiednich dla większości zamieszkałych tu osób wink poza tym, jak ktoś nie przyjdzie jest wyzywany od leni..... więc po co iść na takie zebranie, szarpać się z chamami

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka