IP: *.acn.pl / 10.69.0.* 08.05.03, 11:48
Szukam osób chętnych na wyjazd w sierpniu, wrześniu do Norwegii. Dysponuję
sprawnym, pakownym samochodem. Odwiedziłem kiedyś ten kraj i mimo, że dotałem
tylko do Stavanger wróciłem zafascynowany. Wtedy postanowiłem kiedyś jeszcze
się wybrać i teraz mam okazję, ale ... jestem sam. Zdecydowanie przyjemniej
zwiedzać świat z miłym towarzystwem. Zapraszam i pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • Gość: iwona971 Re: Norwegia IP: *.globema.pl 09.05.03, 08:45
      Ja bylabym wstepnie zainteresowana, wstepnie, poniewaz potrzebuje wiecej danych.
      3-4 lata temu widzialam zdjecia znajomej ktora byla w tym kraju. Zakochalam sie
      od pierwszego wejrzenia:) Nigdy w Norwegii nie bylam, ale od tamtego czasu
      marze aby sie tam wybrac.

Na jak dlugo chcialbys tam pojechac? Czy orientujesz sie jakiesa koszty
      dotarcia do Norwegii, noclegow. Ja wiem tylko tyle ze jedzenie tam jest bardzo
      drogie, dlatego najlepiej zabrac go ze soba tak duzo jak sie da.
      • Gość: Maraska Re: Norwegia IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 09.05.03, 09:06
        Ja chyba podobnie jak Iwona. Norwegia szalenie mi sie podoba ze zdjec, rok temu
        prawie juz tam jechalam, ale nie wyszlo wiec zaostrzylo tylko apetyt. Ciekawa
        jestem jak chcesz jechac, na ile, za ile, dokad, czyli de facto troche
        szczegolow. O i gdzie zamierzasz nocowac. No i jakie koszty. Ja mam jeszcze
        pare pomyslow z zeszlego roku, ewentualnie moge podrzucic.
        pozdrawiam serdecznie beata
      • Gość: kreg Re: iwona971, Maraska, kukaburra IP: *.acn.pl / 10.69.0.* 11.05.03, 12:09
        Witajcie
        Nie mam żadnych planów co do wyjazdu. Jestem całkowicie podatny na sugestie.
        Najważniejsze jest dla mnie znalezienie chętnych do wyjazdu. Calkowicie nie mam
        ochoty jechać sam. Jeżeli nikogo chętnego nie znajdę, wtedy nie jadę do
        Norwegii. Mam inną opcję. Jak zbiorę grupę 2-4 osobową to wtedy zacznę wraz z
        tymi osobami planować. Jestem bardzo elastyczny. Muszę przerwać pisanie.
        Pozdrawiam
        Kreg
        • Gość: Maraska Re: iwona971, Maraska, kukaburra IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 11.05.03, 20:36
          No dobrze ja tam sugestie moge podeslac, głównie co do trasy, czy miesjc które
          mi się marzy żeby odiwedzić. Ale własnie bardziej sierpień czy wrzesień,
          bardziej fiordy, czy głęboka północ. Na ile ten wyjazd? skąd? Gdzie myślisz
          sypiać? Ja polecam schroniska młodzieżowe. Jeszcze relatywnie tanio, i w
          Skandynawii raczej czysto i porządnie.
          Idę oglądać Euroligę a te miejsca wybrane jeszcze rok temu to podesle
          wieczorkiem.
          Pozdrawiam beata
          • Gość: kreg Re: iwona971, Maraska, kukaburra IP: *.acn.pl / 10.69.0.* 11.05.03, 21:02
            Witajcie!
            Moim marzeniem jest dotrzeć do Narviku i na Nordkapp. Osobiście mam wolne
            obydwa miesiące i mogę wyjechać w dowolnym terminie tych dwóch miesięcy. Ja
            osobiście chciałbym pojechać na około 30 dni. Jak wcześniej pisałem uważam, że
            najpierw należy utworzyć grupę chętnych, a potem planować szczególowo wyjazd.
            Zdecydowanie wykluczam nocowanie w namiotach. Jestem za schroniskami. Niektóre
            campingi też mają tanie miejsca noclegowe w domkach.
            Pozdrawiam
              • Gość: kreg Re: iwona971, Maraska, kukaburra IP: *.acn.pl / 10.69.0.* 15.05.03, 00:44
                Witam
                Zdaję sobie sprawę, że koszt wyprawy jest dla wielu osób decydujący. Świetnie
                to rozumiem. Kiedyś konieczność noclegu w niemieckim schronisku młodzieżowym
                była dla mnie skomplikowaną sytuacją właśnie z powodu cen. Ba nawet część
                Polski zwiedzałem nocując w tej taniej sieci. Dzięki Bogu obecnie w tym temacie
                sporo się u mnie zmieniło. Koszty moża obniżać i nie trzeba ich nabijać. Jak
                już pisałem dysponuję pakownym samochodem i żywność można zabrać z kraju.
                Odpowiadając na pytanie o koszty ja powiem - nic nie planuję. Z dwóch powodów:
                1. najpierw zbieram chętnych i trasa, forma noclegów, sposób żywienia (sami
                gotujemy?) terminy będą też od nich w jakimś stopniu zależały,
                2. tego co teraz napiszę proszę nie traktować źle, arogancko,ja trochę
                pieniędzy zarobiłem i w zakresie wyjazdów nie muszę się nimi martwić, wiem, że
                mnie stać, co nie znaczy, że ja jestem krezusem, planuję spać w schroniskach
                młodzieżowych a nie w ***** hotelach.
                Z drugiego punktu wynika też coś innego. W razie nagłych kłopotów można liczyć
                na moją "plastikową" rezerwę.
                Pozdrawiam.
        • Gość: kreg Re: iwona971, Maraska, kukaburra CZĘŚĆ 2 IP: *.acn.pl / 10.69.0.* 11.05.03, 21:01
          Witajcie!
          Moim marzeniem jest dotrzeć do Narviku i na Nordkapp. Osobiście mam wolne
          obydwa miesiące i mogę wyjechać w dowolnym terminie tych dwóch miesięcy. Ja
          osobiście chciałbym pojechać na około 30 dni. Jak wcześniej pisałem uważam, że
          najpierw należy utworzyć grupę chętnych, a potem planować szczególowo wyjazd.
          Zdecydowanie wykluczam nocowanie w namiotach. Jestem za schroniskami. Niektóre
          campingi też mają tanie miejsca noclegowe w domkach.
          Pozdrawiam

• Gość: iwona971 Re: Norwegia IP: *.globema.pl 12.05.03, 08:25
      Na moja decyzje zwiazana z tym wyjazdem napewno beda mialy wplyw koszty. Czy
      jestes w stanie podac juz teraz chociaz jakies przyblizone? Wiele razy
      slyszalam, ze Norwegia jest bardzo droga, ale tak naprawde nie wiem co to
      oznacza.
      Jezeli chodzi o termin to pasuje mi zarowno lipiec jak i sierpien i mysle ze
      trzy tygodnie bylyby ok.
      • Gość: Aga Re: Norwegia IP: *.ey.com.pl / 10.106.68.* 12.05.03, 13:10
        Norwegia jest droga! Płaci się tam za wszystko co jest możliwe (wejścia do
        kościołów, parkingi, wjazdy lub przejazdy przez większe miasta, itd.. Ceny
        paliwa - kosmos 40% wyższe niż średnia europejska, za chleb płaci się 9-10 zł.
        Ale podobno warto, mimo takich cen, do Norwegii pojechać i jeśli zdecydujecie
        się na wrzesień to chętnie dołączę...
        Aga
    • riitta Re: Norwegia 18.05.03, 22:45
      To niesamowite, że jest w Polsce tyle osób lubiących Norwegię. Mieszkam tutaj
      od wielu lat, a moja przygoda z tym krajem też zaczęła się od fascynacji,
      głównie przyrodą. Jeśli potrzeba Wam jakiś informacji, pytajcie!
      No i miłej podróży!
    • Gość: kreg Re: Norwegia IP: *.acn.pl / 10.69.0.* 29.05.03, 00:43
      Witajcie!
      Ja mogę wyjechać najwcześniej koło 15.VIII. Chciałbym zwiedzać Norwegię nie
      krócej niż 4 tygodnie. Zauważyłem,że kilkoro z was może lub chce jechać w
      sierpniu. Ja w takim przypadku nie mogę. Muszę być koło 10 sierpnia w kraju.
      Chyba, że coś się zmieni.
      Pozdrawiam
    • Gość: tashi Re: Norwegia - przygarść informacji IP: *.gliwice.pl 14.06.03, 13:41
      cześć, byłem w Norwegii 5 razy i chciałem się podzielić z wami kilkoma przydatnymi informacjami. Z pewnością wiecie już, że jest to jeden z najdroższych krajów w Europie (drożej chyba było tylko w Zurichu) i dlatego lepiej załadować samochód po dach żarciem. Chleb kosztuje od 9kr w Rimi (ale to nic nie warte próchno, które się rozlatuje i schnie szybciej niż się piecze) do 20-paru (te są już lepsze), cola 1,5 l ok. 15 kr, benzyna średnio 9 kr/l. Za korzystanie z autostrady od OSlo się płaci, podobnie za wjazd do Drammen (jak dobrze pamiętam to jakieś 15-30 kr). Norwegia ma tylko kilka sieci sklepów spożywczych, najtańsza jest Rema1000, ale wybór nie jest zachwycający.
      Jeśli wybieracie się na północ to pamiętajcie, ze to kraj o powierzchni Polski, ale ma 10 razy mniej ludności, z czego prawie połowa mieszka w promieniu 50km od Oslo; skupiska ludzkie są rozproszone i w razie awarii samochodu może być kłopot. To samo z noclegami - po sezonie campingi mogą być zamknięte, w Oslo rozbicie namiotu na campingu Bogstad to 180 kr za dzień, dalej jest lepiej ale ciągle drogo, domki kosztują ok. 500 kr za dzień - więc jeśli planujecie dłuższy pobyt to musicie być przygotowani na poważny wydatek. Nie żebym was zniechęcał - takie są realia a widoki.... Palce lizać, to przepiękny kraj o nieskażonej przyrodzie. Polecam szczególnie fiordy w okolicach Bergen, na pólnoc nie dotarłem.
      Gdybyście mieli jeszcze jakies pytania to służe pomocą - tashi@(nospam)gazeta.pl. Aha, dobrze jest też zabrać jakieś spirytualia, bo mogą się przydać w sytuacji krytycznej albo można je po prostu sprzedać (lepiej kupić w Polsce - na promie kosztuje prawie tyle samo)
      • Gość: tashi Re: Norwegia - przygarść informacji o pogodzie IP: *.gliwice.pl 14.06.03, 13:53
        W sumie zapomniałem o najważniejszym - kwestia pogody
        jest b. ważna. W zeszłym roku było najcieplesze lato od
        100ileśtam lat, ale nie należy się spodziewać, że to
        będzie regułą - zwykle zaczynało padać w połowie
        września, na początku pażdziernika upał jakby trochę
        lżejszy: tak z -5, :-))). Tak jest w okolicach Oslo, z
        tego co widziałem w prognozach pogody to okolice Narviku
        są ciepłe (Golfstrom), ale reszta, położona dalej od
        morza już nie. Więc lepiej chyba skorzystać z ładniejszej
        pogody i wybrac się tam jeszcze w sierpniu, nie
        zapominając namiotów i ciepłej odzieży przeciwdeszczowej
        oczywiście.