17.01.07, 18:32
„Dzieci myślą intuicją, pamiętają zapachem, wybierają emocjami, a rozpoznają
sercem."
I ani mi w głowie przestać być dzieckiem wink
Obserwuj wątek
      • eleni80 Re: dziecko 17.01.07, 18:38
        krambambulia napisała:

> Tak, piękne, ale ja przez to mam same kłopoty uncertain

Jak to, to powinno pomagać w życiu, a nie przynosić kłopoty.
    • itsnotme Re: dziecko 18.01.07, 08:44
      eleni80 napisała:

> „Dzieci myślą intuicją, pamiętają zapachem, wybierają emocjami, a rozpozn
      > ają
      > sercem."
      To zdanie jest tak samo piękne, jak nieprawdziwesmile
        • itsnotme Re: dziecko 19.01.07, 09:03
          eleni80 napisała:

> dlaczego nieprawdziwe?
          >
          Pamiętając, że dzieci są różne..

nie myślą bardziej intuicją niż dorośli;

pamiętanie zapachem to ładne sformułowanie, ale zapachem nie można pamiętać.
          Zresztą jak u szkraba się rozwijają zmysły dotyku i wzroku bardzo szybko zmysł
          powonienia traci na znaczeniu, bo tamte są dla niego bardziej interesujące;

wybierają emocjami... równie dobrze mogłaś napisać, że wybierają zapachem, tak
          samo ładnie by zabrzmiało, a przy wyborze herbatki miałoby większe znaczenie;

rozpoznają sercem..to też się da obalić, ale po co, skoro tak dobrze brzmi,
          niech zostaniesmile
          • eleni80 Re: dziecko 19.01.07, 16:00
            itsnotme napisał:

to nie było moje zdanie, spodobało mi się wyczytane gdzieś wink

> nie myślą bardziej intuicją niż dorośli;

ale chyba częściej kierują się instynktem wink

> pamiętanie zapachem to ładne sformułowanie, ale zapachem nie można pamiętać.

Jak to zapachem nie można pamiętać? A po czym niemowlę rozpoznaje matkę, jak nie
            po zapachu?
            Nawet dorosły człowiek może pamiętać zapache. Mogłabym rozpoznać nawet jakies
            miejsce po samym zapachu, np stary dom mojej babci, gdzie zawsze pachniało
            suszonymi śliwkami wink

> wybierają emocjami... równie dobrze mogłaś napisać, że wybierają zapachem, tak
            > samo ładnie by zabrzmiało, a przy wyborze herbatki miałoby większe znaczenie;

tak, ale wtedy by było to takie pospolite... tak jak wybierać kolor wzrokiem wink))
            Tu chodziło o porównanie emocji z zimną kalkulacją (tak sądze przynajmniej,że to
            autor miał na myśli wink)

> rozpoznają sercem..to też się da obalić, ale po co, skoro tak dobrze brzmi,
            > niech zostaniesmile
            • itsnotme Re: dziecko 19.01.07, 16:06
              eleni80 napisała:

> to nie było moje zdanie, spodobało mi się wyczytane gdzieś wink
              >
              > > nie myślą bardziej intuicją niż dorośli;
              >
              > ale chyba częściej kierują się instynktem wink
              >
              raczej tym co mamuśka każe, albo własną korzyściąsmile tak, dzieci są rozkosznie
              samolubne i interesownesmile

> Jak to zapachem nie można pamiętać? A po czym niemowlę rozpoznaje matkę, jak ni
              > e
              > po zapachu?
              > Nawet dorosły człowiek może pamiętać zapache. Mogłabym rozpoznać nawet jakies
              > miejsce po samym zapachu, np stary dom mojej babci, gdzie zawsze pachniało
              > suszonymi śliwkami wink
              Masz rację, generalnie zakłądałem, że pamięta się zapach, nie zapachem, ale
              kupuję tłumaczenie. Chociaż podobno matka jest bardziej wyczulona na zapachy od
              dziecka.

> tak, ale wtedy by było to takie pospolite... tak jak wybierać kolor wzrokiem wink
              > ))
              > Tu chodziło o porównanie emocji z zimną kalkulacją (tak sądze przynajmniej,że t
              > o
              > autor miał na myśli wink)
              nie no, ja nie przeczę, że to pięknie brzmiałosmile

do poniedziałku
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka