Dodaj do ulubionych

Xbox 360 startuje w Polsce

IP: *.gprsbal.plusgsm.pl 15.10.06, 19:59
Powodzenia Piotrze!
Obserwuj wątek
    • Gość: XBLA Developer Re: Xbox 360 startuje w Polsce IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 16.10.06, 00:43
      Mała korekta - filmik o odpalaniu piratów, o którym mowa w artykule nie ejst prawdziwy. Podobnie jak cała masa doniesień o modchipach i innych hackach.

Prawdą jest natomiast, że ludzie zmieniają oprogramowanie napędu dvd i w ten sposób uruchamiają kopie bezpieczeństwa... ale to też nie jest rozwiązanie dające tak ogromne możliwości jak modchip w przypadku xbox 1.

BTW Powodzenia na rynku, mam nadzieje, że wraz z nim pojawią się też bardziej realne ceny gier, bo 200zl za tytuł to zdecydowanie za dużo jak na nasze realia.
    • blq Xbox 360 startuje w Polsce 16.10.06, 01:00
      Troche późno ta premiera. To taki wielki problem dla Microsoftu, żeby ją opóźnić
      o dobrych pare miesięcy? To tylko pokazuje z jaką pogardą traktujecie polski
      rynek. I ta premiera będzie ANTYreklamą, a nie reklamą. Mam nadzieje że Sony
      podobnego błędu nie popełni i zrobi premierę PS3 w tym samym okresie, co choćby
      w Niemczech.

PS. "Producenci w zasadzie dokładają do konsoli, a zarabiają dopiero na grach."
      - może i niektórym konsole nadal kojarzą się z zabawkami DLA DZIECI (błędnie),
      ale i to nie znaczy, że od razu trzeba BAJKI opowiadać...
      • Gość: Mati Re: Xbox 360 startuje w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.06, 01:09
        > PS. "Producenci w zasadzie dokładają do konsoli, a zarabiają dopiero na
        grach."
        > - może i niektórym konsole nadal kojarzą się z zabawkami DLA DZIECI (błędnie),
        > ale i to nie znaczy, że od razu trzeba BAJKI opowiadać...

Bajki? Przecież to dotyczy wszystkich konsol od czasów pierwszego PSXa i jest
        powszechnie znanym faktem.
        • Gość: zorro_zx Re: 100 EUR za dysk 20GB?! IP: 195.136.249.* 16.10.06, 08:37
          Już widzę, jak w Polsce ludzie rzucają się na xboxa. Niewiele gier uczy,
          większość ogłupia. Pudełko-ogłupiacz za 1200 zł? Może w USA, gdzie będzie
          naprawdę tani (!20GB za 400 zł - ?!?!?!), a dzieciaki z ustami zapchanymi
          popcornem nie znają innej rozrywki jak "zabijanie na ekranie".
          • Gość: am Re: 100 EUR za dysk 20GB?! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.06, 09:16
            Ja się rzuciłem ;D
            W 97 roku jako szczyl na PSX'a.
            Dwa lata później japoński import dreamcasta.
            2002 PS2.
            2003 Xbox i wiieeelka zabawa w modowanie.
            Sierpień 2004 drugi xbox dla zasmakowania xbox live.
            Przez dwa miesiące zagościł u mnie gacek (dla wind waker'a)
            Styczeń 2006 xbox360.
            Marzec 2006 PSP.
            W ciągu całego tego czasu poznałem mnóstwo wspaniałych ludzi,podszkoliłem
            język,doceniłem wartość oryginalnego oprogramowania.
            Zaczynałem jako młody szczyl naciągający rodziców na ogłupiające gry,obecnie mam
            23 lata i wiem że gry video będą mi towarzyszyć dopóki zdrowie na nie pozwoli.
            Teraz idę do banku zasilić swoje konto,co by złożyć preorder'a na metal slug
            anthology,CYA!
      • Gość: matmis Re: Xbox 360 wydajniejszy od PC-ta IP: *.mimuw.edu.pl 16.10.06, 14:35
        no, jeśli trzeba zapłacić aż 5 razy więcej to dalej są aktualne

Strategiczna różnica (podobno - nie piszę gier) międzu PCtami do grania a
        konsolami tkwi w stabilności (małe zmiany w czasie) bibliotek programistycznych.
        Coż z tego, ze co rok są lepsze sprzętowo PC-ty, jeśli wdrożenie wykorzystywania
        ich programistycznych nowinek zajmuje producentom gier kupę czasu?
        • warmi2 Re: Xbox 360 wydajniejszy od PC-ta 21.11.06, 19:46
          Prawda jest taka ze praktycznie 6 miesiecy po wyjsciu nowej konsoli na rynek ,
          high-end PC sa i jedna generacje wyzej niz owa konsola.

Co sie zreszta sprawdzilo z XBox 360 czy nawet PS 3- graficzne karty uzywane w
          obydwu konsolach nie moga sie rownac z najnowsza NVIdia GForce 8800 GX (DirectX
          10).
    • niesmialy2715 Chcecie sie posmiac z sony?:) 23.11.06, 00:27
      oto news dla typowych fanbojów Xboxa360. Natchniony przez jeden z artykułów z
      zachodniego serwisu internetowego postanowiłem zrobić spis ciekawych wydarzeń z
      życia naszego największego konkurenta – firmy Sony i opatrzyć kilka z nich
      zgryźliwym komentarzem.
      Wiadomo – pod tym względem jestem wredny :)

Z góry przepraszam wszystkich purystów za kilka niewybrednych słów i wszystkich
      miłośników Sony za ogólny wydźwięk newsa. Nie mogłem się jednak powstrzymać.
      Roczek naszej konsoli zobowiązywał do czegoś takiego.

Życzę przyjemnej lektury, i odrobiny humoru.
      E3 2001 – Sony ogłasza, iż ich system on-line będzie potrafił przesyłać
      komunikaty oraz oglądać materiał w „locie” (streaming) od takich dostawców jak
      np. AOL. Ken Kutaragi otrzymał rangę Ojca PlayStation a usługę sieciową PS2
      porównał do Matrixa.

E3 2001 – Według Kena Emotion Engine w PS2 to grafika jak w filmie Toy Story 2
      a efekty jak w Terminatorze 2. Po pierwszych grach jakoś tego nie widać, ale
      gracze z nadzieją czekają. I czekają. I czekają.

Maj 2005 – „Xbox360? To zaledwie Xbox1,5” – kolejna „złota myśl” Kena, za którą
      dostał poklask od ludzi równie inteligentnych jak on sam.

Maj 2005 - „Killzone 2 - to nie żaden render, tak wygląda gra!” - krzyczy
      Kutaragi. Najlepsze jest to, że część słuchaczy mu uwierzyła mimo dementi
      przedstawicieli Guerilla Games. Ponoć niektórzy do dzisiaj wierzą.

Maj 2005 – Już wiemy. Oprócz kilku ciekawych własności PS3 będzie można używać
      jako HUBa lub domowego rutera.

Sierpień 2005 – PS3 to zakup na … 10 lat – twierdzi niezastąpiony Ken. Niemal
      dożywotnio. Przez ten czas rozwój techniki komputerowej na gorący apel Kena ma
      być ponoć całkowicie wstrzymany.

Październik 2005 – Sony oznajmia iż PS3 będzie w stanie wyciągnąć 120 klatek na
      sekundę. Trochę ponad rok później Tony Hawk Project 8 dobitnie zrewiduje te
      słowa, wprawiając w konsternację wszystkich ślepo wierzących w nieprzebraną moc
      konsoli graczy.

Listopad 2005 – Już wiemy. Oprócz kilku ciekawych własności PS3 nie będzie
      można używać jako HUBa lub domowego rutera. Znikło też kilka portów.

Listopad 2005 – Ken Kutaragi dziękuje oficjalnie Hideo Kojimie za pokaz
      możliwości PS3 przy okazji dema Metal Gear Solid 4, na co ten później oznajmia,
      że gra bez problemu poszła by na Xboxie360. Połowa reporterów do dzisiaj
      żałuje, że nie mogła zrobić zdjęcia Kenowi gdy się o tym dowiedział.

Grudzień 2005 – Zaraz po premierze Xboxa360, Sony ogłasza iż konsola Microsoftu
      nie jest urządzeniem zdolnym odtworzyć prawdziwe HD i era high-definition
      rozpocznie się właśnie startem PS3 (z technicznego punktu widzenia formaty 720p
      oraz 1080i również uważane są za HD, a napęd HD DVD pojawił się w rezultacie
      przed startem konsoli Sony).

Luty 2006 – Sony potwierdza wypuszczenie dwóch wersji PS3, tańszej i droższej.
      Branża jest w szoku, mając w pamięci jak wyśmiewano Microsoft za taki krok.
      Tymczasem Kaz Hirai ogłasza, że Microsoft bezczelnie kopiuje posunięcia Sony, a
      Phill Harrison ogłasza wszem i wobec, że Sony nie jest aroganckie. Nie jest,
      słyszycie?

Luty 2006 – Microsoft oraz marka Xbox nie jest żadną konkurencją dla Sony, a
      raczej towarzyszem (niedoli?). – stwierdził Tetsuhiko Yasuda – Można nawet
      zastanawiać się nad wspólnym opracowywaniem gier. Ciężko powiedzieć jakie
      spotkały go za to restrykcje, ale ponoć nieco ograniczył publiczne wystąpienia.

Maj 2006 – Sony używa Xboxa360 do prezentacji ekskluzywnego dla PS3 tytułu
      Assassins Creed. Ciekawe, jakiej firmy był monitor?

Maj 2006 – IBM ostatecznie odkrywa prawdę o 2TFLOPach konsoli PS3. Okazuje się,
      że poprzednie dane były wyssane z palca. Konsola Sony ma moc 155.5GFLOPS, i
      więcej nie będzie. Umiera mit o dwukrotnie większej mocy (nawet papierowej) od
      Xboxa360. Dodatkowo 23% mocy konsoli i zajęty jeden rdzeń to jego system
      operacyjny (X360 używa do tego celu tylko 4% zasobów).

Maj 2006 - Ken twierdzi, że cena PS3, która wtedy zapowiadana była na około 600
      $, to i tak bardzo tanio. Nie wiedzieć czemu źródła nie podają wysokości
      zarobków na stanowiskach dyrektorskich w firmie Sony.

Zaraz po E3 2006 CEO koncernu Sony z rozbrajającą szczerością stwierdził, że
      marka Sony jest tak dobra, iż firma mogłaby sprzedać pięć milionów konsol nie
      mając na nią ani jednej gry.

Maj 2006 – Playstation 3 przestaje być konsolą. Okazuje się, że to komputer.

Maj 2006 – Wielka ściema. Na imprezie 10-lecia firmy Viao Sony pokazuje film
      HD, który jest jakimś cudem nagrany zwykłym DVD. „Widocznie ktoś podmienił
      płytki” – twierdzi rzecznik koncernu. Gdyby ktoś nie chciał zwędzić płytki z
      napedu prezentowanego laptopa to nigdy nie dowiedzielibyśmy się prawdy.

Czerwiec 2006 – „Nie potrzebujecie w domu PC. Wystarczy Wam PS3” – twierdzi
      Phill Harrison. Schizofrenia pogłębia się. Jak tak dalej pójdzie wyrzucę przez
      okno także lodówkę i pralkę. Nigdy nie wiadomo, do czego jeszcze PS3 będzie
      zdolna.

Sierpień 2006 – Phill Harrisom popełnia „semantyczne przejęzyczenie”. „Obecnie
      jest już ponad 100 filmów w formacie Blu-Ray” twierdzi, podczas gdy w
      rzeczywistości jest ich niespełna pięćdziesiąt. Może wliczał także te nagrane
      na płytkach DVD, używane podczas prezentacji?

Sierpień 2006 – na trzy miesiące przed premierą konsoli Sony nadal twierdzi, że
      dostarczy dwa miliony konsol na start i kolejne dwa do końca roku. Brak
      zaznajomienia z danymi dotyczącymi produkcji, czy zwykłe kłamstwo?

Sierpień 2006 – Gry Sony będą posiadały Entitlementy, czyli odpowiedniki
      Achievementów znanych z Xboxa360.

Wrzesień 2006 – Europa dostanie PS3 dopiero w marcu. Głośny jęk zawodu,
      rozgoryczenia i wściekłości. Nie wiadomo nawet, kogo za to opieprzyć.

Październik 2006 - Gry Sony nie będą będą posiadały Entitlementów. Zabrakło
      czasu, chęci czy kasy?

Październik 2006 – Sony pokazuje na imprezie promującej PS3 tabelę porównawczą,
      która zawiera kłamliwe i wprowadzające w błąd dane. Normalka. Sprawa w zasadzie
      przechodzi bez echa.

Znacie jeszcze jakiś interesujący fakt z życia japońskiego koncernu? Jestem
      ciekaw waszych propozycji.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka