Dodaj do ulubionych

Wybory / Referendum

19.09.23, 15:39
Dlaczego czesc Polakow jest przeciwna referendum, jakie zagrozenie stanowi ono dla funkcjonowania "przecietnego kowalskiego"?
Zastanawialiscie sie, jaki wplyw na zycie rencistow, emerytow, ludzi mniej uprzywilowanych bedzie mialo to, czy wybory wygra PIS czy KO, zylo sie bedzie lepiej czy gorzej.? Dlaczego lepiej, dlaczego gorzej?Jak moze zmienic sie Polska po wygranych przez KO wyborach, mysle o tym w kontekscie geopolitycznym.
Obserwuj wątek
  • banowanyzaprawde1 Re: Wybory / Referendum 19.09.23, 18:59
   Bo pytania są tak sformułowane, że niezależnie jak odpowiemy to PiS zawsze będzie miał rację.
   • uoia Re: Wybory / Referendum 19.09.23, 19:29
    banowanyzaprawde1 napisał:

    > Bo pytania są tak sformułowane, że niezależnie jak odpowiemy to PiS zawsze będz
    > ie miał rację.

    W referendum nie chodzi o to kto ma racje, chodzi o to, jaka opcje wybiera oddajacy glos. Pytania referendalne dotycza tematow spornych, budzacych, ogromne emocje, mozesz odpowiedziec tak lub nie, to jest najprostsza forma wyrazania swojej woli i to bezposrednio nie przez przedstawicieli poszczegolnych partii. Jesli na pytanie >czy mur na granicy powinien byc zburzony< odpowiesz tak, jaka "racje" bedzie mial PIS?
    • taniarada Re: Wybory / Referendum 19.09.23, 19:45
     Pewnie nie będzie miał racji to jakieś bzdury .Pomijając kto na kogo będzie głosował to referendum jest inną sprawą .Ale ludzie są zaciekli i mylą te pojęcia .
    • engine8t Re: Wybory / Referendum 19.09.23, 23:50
     No w przeciez widac golym okiem ze referednum jest tylko po to aby ludzie glosowali 4x NIE na wszytko co jest uwazane jako poglady KO? A ze referendum nie jest niczym zobowiazujacym to nic tylko proba politycznego pstryczka w nos dla KO i Tuska.
     • uoia Re: Wybory / Referendum 20.09.23, 02:30
      engine8t napisał:

      > No w przeciez widac golym okiem ze referednum jest tylko po to aby ludzie gloso
      > wali 4x NIE na wszytko co jest uwazane jako poglady KO?

      "Jest uwazane" czy sa to podlady KO?... tak przynajmniej w swoich wypowiedziach, w opozycji do PIS deklaruja.

      >A ze referendum nie jes
      > t niczym zobowiazujacym to nic tylko proba politycznego pstryczka w nos dla KO
      > i Tuska.

      Nie jestem pewna, co mowi polskie prawo czy Konstytucja, ale wydaje mi sie, ze wyniki refererendum obliguja rzad do ich respektowania.
      • engine8t Re: Wybory / Referendum 20.09.23, 19:00
       Wszytko zalezy ile ludzi zaglosuje.
       A ze Ko odradz ludziom branie udzilau w referendum wiec szanse na 50%+ sa b male

       www.rp.pl/prawo-dla-ciebie/art38971901-konstytucjonalista-wynik-referendum-wiaze-przez-jedna-kadencje
       • taniarada Re: Wybory / Referendum 21.09.23, 05:00
        Co to ma wspólnego .Na wybory trzeba iść ,a referendum to chce to postawi krzyżyk przy pytaniu .
  • engine8t Re: Wybory / Referendum 20.09.23, 00:42
   Starsi i madrzejsi sie wypowiadaja
   www.youtube.com/watch?v=RGPYwgkTgIM
   • uoia Re: Wybory / Referendum 20.09.23, 02:31
    engine8t napisał:

    > Starsi i madrzejsi sie wypowiadaja
    > www.youtube.com/watch?v=RGPYwgkTgIM

    Z czescia argumentow moge sie zgodzic, ale czesc jest mocno naciagana, np, ze >bariera na granicy bedzie studnia bez dna, rzad bedzie mogl prac tam pieniadze< , mnie to nie przekonuje. Takich, uzasadnien, przeciwko, jest tu wiecej.
  • krakkrakusek1au Re: Wybory / Referendum 20.09.23, 01:11
   Dzisiaj jest 20-ty a to oznacza polská emerytury oraz "czternastki" dla Krakuska i jego żony. Właśnie ogládałem portal internetowy a tam wskoczyła reklama, że: "Last minute- all inclusive cruises from A$299". O dzięki Ci panie Kaczyński i PIS za hojná czternastkę. Wystarczy nie tylko na cruises ale także na inne wydatki. Piszę poważnie. Także już niedługo przekroczę siedemdziesiátkę a więc będę mógł wyrobić sobie paszport za darmo. Może i pojadę do ukochanej Polski i Krakowa a tam autobusy i tramwaje też będá za darmo. Chętnie zagłosowałbym za partiá polityczná, która jest przeciwko wojnie na Ukrainie i przeciwko nazizmowi. Znacie taká??? Nie wszystko jest białe i czarne. PIS także robi dobrze a PO/KO to nawet "załatwiło" emerytury dla polskich obieżyświatów za granicá. Chwała im za to.
   • engine8t Re: Wybory / Referendum 20.09.23, 01:20
    To ty tak cienko przedziesz w Australli ze Polska emerytura to to co ci umozliwia cruise a darmowy paszport wyjazd do Polski gdzie beda darmowe tramwaje?
    A myslalem ze do Polski latasz klasa biznesowa, wynajmujesz duze auto i zatrzymujesz sie 5 gwiazdkowych hotelach?
    • krakkrakusek1au Re: Wybory / Referendum 20.09.23, 02:05
     Tak ja cienko przędę. Jak bym był milionerem to bym australijskiej emerytury nie dostał. W Polsce byłem od chwili emigracji 20 razy i tylko raz klasá biznesowá Etihadem- bilet kosztował 4 razy tyle co klasá ekonomiczná. Ale i nawet wtedy leciałem biznesowá tylko do Londynu a do Krakowa już ekonomiczná. Bedác zwolennikiem socjalizmu wstydziłem się udawać milionera. Ze Sydney do Dubaju obok nas siedział Roger Federer więc poczułem przypływ snobizmu. A co do pięciogwiazdkowych hoteli to ostatnie kilka razy wynajmowałem pięciogwiazdkowe apartamenty- raz nawet w "Złotych Tarasach"- to takie zamknięte osiedle najczęściej dla byłych komunistycznych aparatczyków. Krakowianie będá wiedzieli o czym piszę. Auto zawsze wynajmowałem. Raz byłem zaproszony na wesele i chcác trochę poszaleć przedpłaciłem za luksusowe Volvo na miesiác. Firma wynajmujáca próbowała podstawić Skodę a ja do dziś nie odzyskałem pieniędzy. Już to gdzieś wcześniej opisałem. Teraz to jestem biednym polsko-australijskim emerytem.
     • taniarada Re: Wybory / Referendum 21.09.23, 05:05
      To może zrezygnuj z australijskiej emerytury i zostań polskim bogatym emerytem .Przed rządami Pisiorów to był raj dla emerytów i rencistów .Można było długo pracować i odkładać składki .Teraz bieda panie 🤣
      • krakkrakusek1au Re: Wybory / Referendum 21.09.23, 06:20
       Uważam że raju dla emerytów w Polsce, przynajmniej od wojny, nigdy nie było. To, że otrzymywałbym więcej pieniędzy niż przeciętny emeryt w Polsce nie oznacza, że byłby to raj. Australijska emerytura jest niższa na mocy przepisów jeśli jest pobierana za granicá. W Polsce musiałbym płacić podatek i zdrowotne na ZUS- w Australii tego nie płacę. Jest bardzo długa lista przywilejów i udogodnień emeryckich w Australii, których w Polsce nie ma. Jedyná lepszá stroná w Polsce jest to, że można sobie do woli dorobić ale na ogół za psie pieniádze.
       • krakkrakusek1au Re: Wybory / Referendum 21.09.23, 06:39
        Ps. Obecny rzád Australii dał emerytom podwyżki, A$500 na rok na opłaty za prád, buduje bardzo dużo mieszkań i domów socjalnych i daje wiele innych przywilejów dla biednych. Jest to uwypuklone zwłaszcza w stanie Viktoria gdzie od dłuższego czasu rzádzi partia pracy (taka PZPR). Niektórym to się bardzo niepodoba i nazywajá tamtejszego premiera "komunistá". Ale jeszcze większym komunistá był nieżyjácy już premier Australii- Whitlam, za którego nawet studia uniwersyteckie były całkowicie bezpłatne. To się "demokratom" nie podobało i Gubernator Generalny naznaczony przez Królowá Australii- wybraná przez pana Boga zwolnił go (Whitlama) ze stanowiska.
   • uoia Re: Wybory / Referendum 21.09.23, 16:17
    krakkrakusek1au napisał:

    >... Także już niedługo przekroczę siedemdziesiátkę a więc bę
    > dę mógł wyrobić sobie paszport za darmo. Może i pojadę do ukochanej Polski i Krakowa.
    > ...

    Nie boisz sie, ze jak bedziesz czekal z tym paszportem zbyt dlugo, to nie bedzie gdzie wracac, chocby tylko na wakacje. Polska jest tak rozdarta, a dookola tyle sie dzieje, ze wszystko moze sie wydarzyc.
    • krakkrakusek1au Re: Wybory / Referendum 21.09.23, 20:28
     uoia napisała:

     > Nie boisz sie, ze jak bedziesz czekal z tym paszportem zbyt dlugo, to nie bedzi
     > e gdzie wracac, chocby tylko na wakacje. Polska jest tak rozdarta, a dookola ty
     > le sie dzieje, ze wszystko moze sie wydarzyc.

     - Oj boję, się boję. Ale nic na to nie poradzę. Polsce dobrze życzę. Gdybym był wierzácym tobym się za niá pomodlił.
    • taniarada Re: Wybory / Referendum 21.09.23, 21:04
     uoia napisała:

     > krakkrakusek1au napisał:
     >
     > >... Także już niedługo przekroczę siedemdziesiátkę a więc bę
     > > dę mógł wyrobić sobie paszport za darmo. Może i pojadę do ukochanej Polsk
     > i i Krakowa.
     > > ...
     >
     > Nie boisz sie, ze jak bedziesz czekal z tym paszportem zbyt dlugo, to nie bedzi
     > e gdzie wracac, chocby tylko na wakacje. Polska jest tak rozdarta, a dookola ty
     > le sie dzieje, ze wszystko moze sie wydarzyc.
     Nic się nie wydarzy spokojnie .Mam kumpla w Sydney Krzysztof Błaszczak , widzę go na Fejsie ,ale bliższego już kontaktu nie mam .
     • krakkrakusek1au Re: Wybory / Referendum 22.09.23, 00:41
      taniarada napisał:

      Mam kumpla w Sydney Krzysztof Błaszczak , widz
      > ę go na Fejsie ,ale bliższego już kontaktu nie mam .

      - Niestety nie znam. Przynajmniej nazwisko i imię nic mi nie mówi. Ja w klubach polskich już kilka lat nie byłem a Sydney to kilka milionów ludzi i conajmniej 100 kilometrów w poprzek.
      W mojej okolicy czasami spotykam Polaków ale to już na ogół schorowani staruszkowie albo o laseczkach albo z balkonikami. Czterdzieści lat temu to jeszcze chodziłem do polskiego kościoła i spotykałem dużo rodaków. Teraz to nawet nie wiem czy jest i gdzie najbliższy polski kościół. Poza tym rodacy bardzo szybko się zasymilowali. Nasza emigracja to wybrańcy pod względem wykształcenia, przydatności zawodowej i zdolności asymilacji. Dziwi mnie tylko, że wielu jest już schorowanych mimo, że doskonałe zdrowie było jednym z warunków akceptacji na przyjazd. Być może to rezultat złego stylu życia?
      • uoia Re: Wybory / Referendum 22.09.23, 16:45
       Jak moze sie zmienic Polska po wyborach?
       Jak wygra PIS, mysle, ze rozdawanie zacznie byc ograniczane. Ludzie beda ciagle cos tam dostawali, ale zaczna obowiazywac limity typu, dostaniesz trzynastke, ale tylko wtedy jesli twoj dochod nie przekracza polowy minimalnego wynagrodzenia. Nie bedzie sie dofinansowywlo teczowych imprez, srodki beda przeznaczane raczej na patriotyczno - historyczne wydarzenia (niestety, do przesytu). Powoli, ale kosekwentnie bedzie postepowala budowa takich monumentalnych przedsiewziec jak np. CKP, czy porty przeladynkowe.
       Jesli wygra KO, bardzo zbizymy sie do UE, tak bardzo, ze jakiekolwiek wlasne decyzje, w przyszlosci, nie beda juz mozliwe. W ramach ochony klimatu, likwidowane beda kopalnie, elektrownie. Kobiety zysaja wreszcie prawa do aborcji, moze nawet na zyczenie. Malzenstwa gejow beda respektowane. Wreszcie wyrzuci sie religie ze szkol. Zlikwiduje sie niepotrzebne wydatki, duze inwestycje beda wstrzymane. Granice dla nielegalnych beda mocno uchylone, szczegolnie dla tych, ktorzy wstepna segregacje przeszli u naszych zachodnich sasiadow. Na poczatku w TVP beda tzw czystki, wroci stara kadra i wreszcie ludzie beda mieli rzetelne informacje. Na rewaloryzacje dochodow nie ma co liczyc, no moze beda, rzedu 3 zl. Emeryci i rencisci moga protestowac, najwyzej przeziebia sie i predzej "zejda". Do sadow wroca sedziowie Sadu Najwyzszego, wybrani juz po przegranych przez PO wyborach, wybrani na zapas, bo urzedujacym kadencja jeszcze nie wygasla. Poprawnosc polityczna dojdzie do sciany, aktywiszcze to zalatwia.
       Co nie ulegnie zmianie...opieka zdrowotna, dostepnosc do tanich mieszkan... jakies inne sugestie...nie chce sugerowac, ze mozemy stac sie strefa buforowa (przynajmniej wschodnie tereny kraju) dla spadajacych rakiet ze wschodu.
       • taniarada Re: Wybory / Referendum 24.09.23, 10:22
        "Jesli wygra KO, bardzo zbizymy sie do UE, tak bardzo, ze jakiekolwiek wlasne decyzje, w przyszlosci, nie beda juz mozliwe .Boże naprawdę w to wierzysz .Przecież rządzili dwie kadencje .Ludzie.mieli ochłapy ,praca aż do śmierci .Teraz przynajmniej mają coś z tego ,zwłaszcza emeryci .Aborcja nigdy w Polsce nie będzie legalna .Pod każdymi rządami .Ale marzenia nic nie kosztują .
  • adria231 Re: Wybory / Referendum 23.09.23, 19:33
   Nie ma się nad czym zastanawiać. Wybory już wygrała partia rządząca.
   Wiem,że te wybory będą niesprawiedliwe, nierówne i jeszcze wiele przymiotników zaczynających się na "nie". Już teraz wiemy, że nie będą spełniać ani jednego warunku zapisanego w naszej Konstytucji.
   Zadbała o to rządząca kłamliwa banda.......
   • engine8t Re: Wybory / Referendum 23.09.23, 22:08
    Czyz to nie typowa rekcja przegranych?
    • taniarada Re: Wybory / Referendum 24.09.23, 06:54
     Pewnie tak .Następne lata pod Pisem i jak tu żyć 🤔
   • uoia Re: Wybory / Referendum 24.09.23, 16:50
    adria231 napisała:

    > ...Wybory już wygrała partia rządząca.
    > Wiem,że te wybory będą niesprawiedliwe, nierówne i jeszcze wiele przymiotn
    > ików zaczynających się na "nie". Już teraz wiemy, że nie będą spełniać ani
    > jednego warunku zapisanego w naszej Konstytucji.
    > Zadbała o to rządząca kłamliwa banda.......

    Jezeli wybory nie spelniaja zadnego warunku zapisanego w Konstytucji, to jaki jest sens, zeby w ogole sie odbyly. Mam nadzieje, ze wiesz co piszesz i rozwiniesz temat.
    Ja obawiam sie, ze PIS wprawdzie wybory wygra, ale nie bedzie mial wiekszosci parlamentarnej. Dla Polski bylaby to tragiczna sytuacja, jakiekolwiek dzialanie rzadu byloby blokowane.
    Zastanawiam sie, czy mimo parcia z Niemiec (przy rzadzacej opozycji bedzie mozna przeprowadzic wszystko), opozycja w ogole, chce wybory wygrac. Robi duzo, zeby tak sie nie stalo. Bycie opozycja, to calkiem dobra fucha. Pieniadze sa, wplywy sa, za tym ida lobbysci i jeszcze wieksze pieniadze, glosic mozna wszystko, odpowiedzialnosc zerowa. Nikt ich nie bedzie rosliczal gdyby doszlo do jakiegos podzialu czy kompletnego, "wyjalowienia" gospodarczego kraju, ale to jest jest taka moja dywagacja.
    Czy myslisz, ze film Agnieszki Holland pomoze opozycji, bo taki byl chyba zamysl. Zastanawiam sie co mysla ci, ktorzy tak nienawidza Polakow, przeciez ta ca klaka, tez bywa za granica, gdzie staja sie, najczesciej anonimowi, beda traktowani jak wszyscy, beda prymitywnymi, ciemnymi, bezdusznymi, zacofanymi polaczkami - kryminalistami. Nikt nie bedzie dociekal jaki maja poglady, a nawet gdyby, to i tak nikt nie szanuje tych plujacych na swoich, zwlaszcza teraz, kiedy sytuacje z nachodzcami sa bardzo delikatne.
    • taniarada Re: Wybory / Referendum 24.09.23, 18:16
     Adria jest bardzo nastawiona bojowo na Pisiorów i to od dawna .Wygrywa PIS i zawsze znajdzie sobie kogoś do współrządzenia .Nie ma takiej opcji by nie być na szczycie góry .Teraz najlepsza i gwarantująca dobre zarobki to praca polityka .
     • uoia Re: Wybory / Referendum 24.09.23, 21:37
      taniarada napisał:

      > Adria jest bardzo nastawiona bojowo na Pisiorów i to od dawna ...

      Ja do Adrii nic nie mam, roznimy sie pogladem w tym temacie. Dyskusja ma szanse zaistniec jesli mamy rozne opinie.
      • taniarada Re: Wybory / Referendum 24.09.23, 23:47
       Ja też nie choć znam Adrię długo .Zresztą mam więcej wyrozumiałości do kobiet ,gorzej do facetów .PiS daje lepszy socjal ,a ludzi mało to obchodzi skąd biorą pieniądze .Dobrej nocy .
    • pia.ed Wybory... 17.10.23, 09:41
     adria231 napisała:
     Ja obawiam sie, ze PIS wprawdzie wybory wygra,
     ale nie bedzie mial wiekszosci parlamentarnej.
     Dla Polski bylaby to tragiczna sytuacja...


     wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,143907,30310392,tusk-deklasuje-przeciwnikow-w-warszawie-dostal-wiecej-glosow.html#s=BoxMMtCzol3

     We wtorek PKW ma ogłosić oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych... W okręgu
     wyborczym nr 19 (Warszawa, zagranica, statki) podliczono 99,19 %wszystkich głosów.
     Już widać, że bezkonkurencyjny był tam Donald Tusk, na którego zagłosowało 531 806 osób.
     To więcej niż na wszystkich kandydatów PiS w tym okręgu. Uzyskali oni łączny wynik
     342 267 głosów.
     Całą Koalicję Obywatelską poparło tam 732 998 osób.


     Przypuszczam, ze wiekszosc zagranicznych glosow popierajacych Tuska
     zostalo oddanych w Europie, gdzie swiadomosc o sytuacji w Polsce jest
     wyzsza niz w Stanach Zjednoczonych... big_grin     • engine8t Re: Wybory... 17.10.23, 18:36
      To nie wyzsza swiadomosc ale wlasne interesy. Ci z europy wybrali swoja droge juz dawno- juz sa juz poza Polska i gleboko w EU nie tylko fizycznie i preferuja aby Polska tez sie oddal w rece Uni i przestla byc Polska a stal sie fragmentem EU bo im tak wygodniej.
      Ci w USA chca aby Polska byla Polska .
      • vermieter Re: Wybory... 17.10.23, 19:35
       engine8t napisał:

       > > Ci w USA chca aby Polska byla Polska .


       Będą mogli wtedy znów przylatywać na urlop do kraju i za 10 $ przeżyć cały miesiąc. W tej chwili jest to niemożliwe przy tym kursie dolara.
       • engine8t Re: Wybory... 17.10.23, 22:39
        No moze i taka ale Polonia amerykanska rzaczej wieksza wage przywiazuje do patriotyzmu niz kasy. Za te $ co tutaj wydaja na zycie ($3-4k) w Polsce ciagle moga zyc jak paniska.
        • banowanyzaprawde1 Re: Wybory... 18.10.23, 17:05
         engine8t napisał:

         > No moze i taka ale Polonia amerykanska rzaczej wieksza wage przywiazuje do patr
         > iotyzmu niz kasy. Za te $ co tutaj wydaja na zycie ($3-4k) w Polsce ciagle mog
         > a zyc jak paniska.

         Co to za patriota, który ucieka z kraju. Tym patriotom należy odebrać prawo do głosowania.
         • engine8t Re: Wybory... 18.10.23, 18:18
          Co to za patriota, który ucieka z kraju. Tym patriotom należy odebrać prawo do głosowania.


          Po pierwsze kto mowi ze ucieka a nie wyjezdza tymczasowo?
          Czyz nie wiekszsc polskich patriotow przebywala za granca w czasie zaborow?
          Po drugie to kto daje i odbiera to sie w piekle poniewiera?
      • pia.ed Wybory... i po wyborach... 18.10.23, 14:11
       engine8t napisał:
       Ci w USA chca aby Polska byla Polska.


       Wyglada na to, ze ci mieszkajacy daleko od Polski, kompletnie nie zdaja sobie sprawy jak w rzeczywistosci wyglada ten kraj... Wiedza to, co zobacza w TV Polonia czy przeczytaja w swoich emigracyjnych gazetkach!
       Jak wytlumaczysz w takim razie, ze mlodzi i swiatli Polacy mieszkajacy w kraju, tak tlumnie pojawili sie na wyborach, aby nareszcie uwolnic sie od PiS-u??? Staneli w obronie demokracji, niezaleznych sadow i
       zasad praworządności... przeciwko upolitycznieniu państwowych firm i gospodarki, przeciwko powszechnie panujacej korumpcji...
       Dziwie sie, ze engine ktory ma to wszystko zagwarantowane w USA, sprzeciwia sie wprowadzeniu tego samego w Polsce!
       To wszystko, co chcialam powiedziec na ten temat i dyskusje z mojej strony uwazam za zakonczona.
       • uoia Re: Wybory... i po wyborach... 18.10.23, 16:31
        pia.ed napisała:

        > ...Wyglada na to, ze ci mieszkajacy daleko od Polski, kompletnie nie zdaja sobie
        > sprawy jak w rzeczywistosci wyglada ten kraj... Wiedza to, co zobacza w TV
        > Polonia czy przeczytaja w swoich emigracyjnych gazetkach!

        Tak sie tylko Tobie wydaje, mamy tu dostep do takich samych informacji jak Polacy mieszkajacy w Polsce, mamy rowniez dostep do informacji w jezyku angielskim. roznych opcji policznych. Dystans daje nam szanse obserwacji i oceny sytuacji bez emocji.

        > Jak wytlumaczysz w takim razie, ze mlodzi i swiatli Polacy mieszkajacy w kra
        > ju, tak tlumnie pojawili sie na wyborach, aby nareszcie uwolnic sie od PiS-u?
        > ?? Staneli w obronie [b]demokracji, niezaleznych sadow i
        > zasad praworządności... przeciwko upolitycznieniu państwowych firm i gospod
        > arki, przeciwko powszechnie panujacej korumpcji.

        "Mlodzi i swiatli" Polacy sa zarowno na lwicy jak i na prawicy. Czy naprawde uwazasz, ze dowodem >swiatlosci< jest twierdzenie, ze istnieja 54+ plcie? To jest tak, jak twierdzenie, ze Ziemia jest plaska. Wiekszosc ludzi, po jednej i po drugiej stronie jest zmanipulowana, glosza takie "gazetowe" prawdy.. Naprawde wierzysz, ze Polska rzadzona przez lewicowe partie bedzie praworzadna, firmy beda odpolitycznione i nie bedzie korupcji? Tak bylo za rzadow PO?
        Ja boje sie najbardziej tego, ze Tusk pozwoli Niemcom narzucic w Polsce polityke, ktora bedzie wygodna wylacznie dla interesow Niemiec. Zlikwiduja prawa veta w UE, podziela sie z nami nielegalnymi migrantami, polikwiduja kopalnie, elektrownie, wstrzymaja budowe portu kontenerowego w Swinoujsciu, CPL i wiele innych korzystnych dla gospodarki naszego kraju a mogacych byc konkurencja dla Niemiec. U nas bedziemy mogli budowac aqua parki, jurassic parki czy orliki.
        Jestem wrogiem rozdawnictwa, ale po latach rzadow komuny, liberalnej lewicy Polacy byli zebrakami Europy. Bedac w Europie musimy miec dochod przynajmniej na poziomie najnizszej eropejskiej. Dla mnie najgorszym rasizmem, bylo reklamowanie inwestorom Polsk, jako kraj "taniej sily roboczej", bylismy traktowani przedmiotowo. Nic nie jest na zawsze, mapy swata sie zmienaja, pod rzadami lewicy mamy wieksze szanse zeby i w naszym rejonie zaszly takie zmiany.
        Mozesz sie nie zgadzac, to sa moje opinie. Zobaczymy jak bedzie wygladalo zycie polskich rodzin za rok.
        • banowanyzaprawde1 Re: Wybory... i po wyborach... 18.10.23, 17:08
         Powiedz co bierzesz. Też bym tak odleciał.
         • engine8t Re: Wybory... i po wyborach... 18.10.23, 18:23
          Nie musisz nic brac na odlot - raczej na lodowanie
       • engine8t Re: Wybory... i po wyborach... 18.10.23, 18:22
        Powtarzam to po raz setny.... Porownaj mrowke na pustyni i jastrzeba w powietrzu i powiedz kto ma lepsze pojecie jak swiat naprawde wyglada?
        "Swiatli" (czytaj progresywni) Polacy maja w D historie i patriotyzm. Oni sie zalapali na haczyk EU i sprzedali dusze germanskiemu diablu za srebrniki.
        • krakkrakusek1au Re: Wybory... i po wyborach... 18.10.23, 20:22
         engine8t napisał:

         > Porownaj mrowke na pustyni i jastrzeba w powietr
         > zu i powiedz kto ma lepsze pojecie jak swiat naprawde wyglada?

         -Lubię to.
  • al.1 Re: Wybory / Referendum 21.10.23, 15:07
   uoia napisała:

   > Jak moze zmienic sie Polska po wygranych przez KO wyborach, mysle o tym w kontekscie geopolitycznym.

   Tu jest szczegółowe omówienie.


Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka