16.11.14, 21:18
Nie jestem zachwycona no ale parlamentarne przed nami. Jak zwykle wschód Polski wierzy w obiecanki.
Obserwuj wątek
    • estella50 Re: Wybory 16.11.14, 21:31
      Te procenty mogą się jeszcze zmienić, bo prawdziwe liczenie dopiero się zaczyna.
      Jednak niemal 1/3 z tych 48% obecnych przy urnach wybrało PiS ! Dla mnie to niepojęte; z Macierewiczem, Hofmanem, obsesją smoleńską itd...
      W moim województwie wygrała PO !
      • wikul Re: Wybory 16.11.14, 21:39
        estella50 napisała:

> Te procenty mogą się jeszcze zmienić, bo prawdziwe liczenie dopiero się zaczyna
        > .
        > Jednak niemal 1/3 z tych 48% obecnych przy urnach wybrało PiS ! Dla mnie to nie
        > pojęte; z Macierewiczem, Hofmanem, obsesją smoleńską itd...
        > W moim województwie wygrała PO !

Też tego nie mogę pojąć. Widocznie część rodaków zasługuje by PiS sprowadziło ich na ziemię. Ale jeżeli w Radomiu wygrało PiS to wszystko jasne. Liczy się wiara w cuda.

natemat.pl/66537,radom-pis-owska-polska-w-pigulce-nie-chce-by-ktokolwiek-rzadzil-polska-tak-jak-pis-radomiem
        • estella50 Re: Wybory 16.11.14, 21:51
          Kolejne zaskoczenie, to bardzo dobry wynik PSL.
          Chyba żaden z przedwyborczych sondaży nie dawał PSL-owcom dwucyfrowego wyniku.
          Piechociński ma powody do dużej satysfakcji.
          • wikul Re: Wybory 16.11.14, 21:55
            estella50 napisała:

> Kolejne zaskoczenie, to bardzo dobry wynik PSL.
            > Chyba żaden z przedwyborczych sondaży nie dawał PSL-owcom dwucyfrowego wyniku.
            > Piechociński ma powody do dużej satysfakcji.

To prawda, koalicjant PO uzyskał b. dobry wynik.
      • wami41 Re: Wybory???? 28.11.14, 21:28
        estella50 napisała:

> Te procenty mogą się jeszcze zmienić, bo prawdziwe liczenie dopiero się zaczyna
        > .
        > Jednak niemal 1/3 z tych 48% obecnych przy urnach wybrało PiS ! Dla mnie to nie
        > pojęte; z Macierewiczem, Hofmanem, obsesją smoleńską itd...
        > W moim województwie wygrała PO !

Dla mnie niepojete jest ze po Rychu, Zbychu, po stwierdzeniu ze panstwo polskie to "..... i kamieni kupa", po zegarkach Nowaka i omijaniu placenia podatkow, po wolowych ogonach i winie za 1000 zl. na koszt podatnika ciagle znajduje sie tak duza ilosc ludzi ktora nie tylko nie slyszy ale rowniez jest slepa. Generacja gierkowskiego dobrobytu?
        • wikul Re: Wybory???? 28.11.14, 21:32
          wami41 napisała:

> Dla mnie niepojete jest ze po Rychu, Zbychu, po stwierdzeniu ze panstwo polskie
          > to "..... i kamieni kupa", po zegarkach Nowaka i omijaniu placenia podatkow, p
          > o wolowych ogonach i winie za 1000 zl. na koszt podatnika ciagle znajduje sie t
          > ak duza ilosc ludzi ktora nie tylko nie slyszy ale rowniez jest slepa. Generacj
          > a gierkowskiego dobrobytu?

A ciebie skąd wypuścili ? Ja wiem że jesteś w pracy ale staraj się przynajmniej pisać na temat.
        • estella50 Re: Wybory???? 28.11.14, 22:31
          Do każdej partii, do każdej władzy przyczepiają się większe i mniejsze śmieci. Tak było, jest i będzie. I nie ma to największego znaczenia.
          Domeną PiS z przystawkami było: lustracja (odszkodowania idą już w miliony), areszty wydobywcze, obniżenie podatków dla najbogatszych, zastój gospodarczy, złe stosunki z sąsiadami, nieumiejętność funkcjonowania w Unii, nieumiejętność współpracy w kraju, fobie, obrażanie się i potrząsanie szabelką. O Smoleńsku już nie wspomnę.
          W ciągu lat rządów PO z PSL niemal suchą nogą przeszliśmy przez wielki kryzys gospodarczy, należymy do najszybciej rozwijających się państw, spada bezrobocie, poprawia się demografia. No i szanują nas!
          ps. O spółce Srebrna słyszałaś?
          • czuk1 Re: Wybory???? 28.11.14, 23:02
            Jeśli chodzi o PiS.... mam spojrzenie bieżące (nie kwalifikuję tej ekipy
            do przyjęcia władzy) i historyczne (pamięć historyczna nakazuje nie
            wchodzić dwa razy do tej groźnej rzeki).
            Jeśli chodzi o PO ...też nie oceniam źle 7 lat rządów ale też pamiętam/widzę wielkie zaniechania, nieudacznictwo, błędy, .....i muszę traktować nadal PO jako zło mniejsze (naiwnie liczyłem na szybkie zmiany w PO lub powstanie nowej silnej partii). PO wygra te kolejne wybory i zrobi koalicję z PSL + ew. z SLD ale czy zło mniejsze
            zmieni ludzi władzy, podejmie niezbędne reformy, zacznie skutecznie
            i sprawnie zarządzać Polską ? Nie sądzę. Czeka nas kolejna kadencja
            jazdy na zaciągniętym hamulcu.

Nie liczę na czystość szeregów u polityków i w partiach. Ważne by skala
            nepotyzmu, prywaty,korupcji była najmniejsza, marginalna i by były mechanizmy/systemowe metody zapobiegania/zwalczania zjawisk przestępczych.

• wikul Re: Wybory 16.11.14, 21:34
      Jeżeli sondaże się potwierdzą to rzeczywiście nie ma powodów do zachwytu. Ale wybory samorządowe to wybory specyficzne i można wygrać w ilości procentów a nie rządzić w miastach, sejmikach i niżej. Trzeba poczekać na dokładne dane a w niektórych wypadkach na druga turę.
      • maria6450 Re: Wybory 16.11.14, 22:42
        PiS ma zdyscyplinowany elektorat, a PO uśpiły sondaże przedwyborcze, chociaż p. premier robiła co mogła. Afera madrycka nie zaszkodziła PiS, gdyż winni natychmiast zostali ukarani, w PO po aferze podsłuchowej jakoś się zamalowało, rozmyło...nic się nie stało, Polacy, nic się nie stało...Stąd jakaś część elektoratu odpłynęła...do PSL? Chyba tak. Dziwi mnie slaby wynik SLD.
        • estella50 Re: Wybory 16.11.14, 23:07
          Mnie kiepski wynik SLD nie zaskakuje. Uważam, że Miller już nie powinien kierować partią lewicową. Tam jest potrzebne świeże spojrzenie, nowoczesny program.
          • wikul Re: Wybory 16.11.14, 23:56
            estella50 napisała:

> Mnie kiepski wynik SLD nie zaskakuje. Uważam, że Miller już nie powinien kierow
            > ać partią lewicową. Tam jest potrzebne świeże spojrzenie, nowoczesny program.

Też tak myślę. Jeszcze na początku wydawało się że życie (chwilowo z konieczności u boku Leppera) nauczy go pokory ale szybko woda sodowa mu odbiła, poczuł się pewnie i zaczął się ściągać z PiS w krytyce PO. Nie dociera do nich że śpiewka tym że PO to to samo co PiS to ślepa uliczka. Wpadł w nią już Palikot a Miller brnie dalej.
            • zajbel Re: Wybory 17.11.14, 09:30
              Mnie te procenty nie przekonują, dopiero rozkład sił w sejmikach wojewódzkich, koalicje, kto z kim pokażą prawdę. Dopiero druga tura w wielu miastach da odpowiedź na pytanie kto wygrał. Na poziomie gmin i powiatów start z list określonej partii wcale nie oznacza że dany radny sie z tą partią identyfikuje. System liczenia głosów wymusza start z list a nie z własnego komitetu. I dlatego to że ktoś startował z list PiS nie oznacza że w sejmiku będzie we frakcji PiS. Zresztą liczą się układy i tu też będzie egzotycznie bo tam gdzie PiS brakuje do 50% musi kogoś dokooptować do rządzenia. SLD ze słabym wynikiem na koalicjanta sie nie nadaje, tak samo korwiniści. Pożyjemy , zobaczymy.
              • estella50 Re: Wybory 17.11.14, 09:47
                PSL-owcy ustami Sawickiego i Piechocińskiego już zdeklarowali tworzenie w sejmikach koalicji z PO. Tak więc wygrany PiS i tak nie będzie rządził. Karty (przynajmniej na ten moment) rozdaje PSL ! Dotąd też był języczkiem u wagi (i znanym obrotowym), jednak wielkość jego wczorajszej zdobyczy zadziwia (mnie na PEWNO).
                • amityr Re: Wybory 17.11.14, 09:55
                  To było do przewidzenia już po ostatnich wyborach do Brukseli.Platforma dalej stacza się w dół.To Tusk wykopał ten dół. Kopacz nie zdąży go zasypać. Jeśli chodzi o SLD to się zgadzam z przedmówcami.
                  • jaga_22 Re: Wybory 17.11.14, 10:03
                    Martwi mnie że mazowieckie pod PiS-em,ale prezydent zostanie.
                    Największe miasta są w rękach PO .Elektorat się nie zmieni,chyba
                    że więcej ludzi pójdzie do wyborów.
                    Młodzi potrafią namieszać nie licząc się z konsekwencjami.
                    • estella50 Re: Wybory 17.11.14, 10:17
                      Z tymi młodymi masz rację. PiS zjednał sobie najmłodszą grupę wyborców niepamiętających atmosfery i "osiągnięć" PiS w ciągu 2 lat ich rządów.
                    • jaga_22 Re: Wybory 17.11.14, 10:17
                      W 2010 r. PSL też miało bardzo dobry wynik.Za to SLD nie czym się chwalić.

Platforma – 30,89 proc., PiS – 23,05 proc., PSL – 16,3 proc., SLD – 15,2 proc. – takie są ostateczne wyniki wyborów do sejmików wojewódzkich, które „Rz” uzyskała od Państwowej Komisji Wyborczej.
                    • amityr Re: Wybory 17.11.14, 12:06
                      jaga_22 napisała:

> Martwi mnie że mazowieckie pod PiS-em,ale prezydent zostanie.
                      > Największe miasta są w rękach PO .Elektorat się nie zmieni,chyba
                      > że więcej ludzi pójdzie do wyborów.
                      > Młodzi potrafią namieszać nie licząc się z konsekwencjami.
                      Jakby nie młodzi , to by dzisiaj dalej było PRL
              • wikul Re: Wybory 17.11.14, 14:59
                zajbel napisała:

> Mnie te procenty nie przekonują, dopiero rozkład sił w sejmikach wojewódzkich,
                > koalicje, kto z kim pokażą prawdę. Dopiero druga tura w wielu miastach da odpow
                > iedź na pytanie kto wygrał. Na poziomie gmin i powiatów start z list określonej
                > partii wcale nie oznacza że dany radny sie z tą partią identyfikuje. System li
                > czenia głosów wymusza start z list a nie z własnego komitetu. I dlatego to że k
                > toś startował z list PiS nie oznacza że w sejmiku będzie we frakcji PiS. Zreszt
                > ą liczą się układy i tu też będzie egzotycznie bo tam gdzie PiS brakuje do 50%
                > musi kogoś dokooptować do rządzenia. SLD ze słabym wynikiem na koalicjanta sie
                > nie nadaje, tak samo korwiniści. Pożyjemy , zobaczymy.

Bardzo trafne uwagi.
                • iryska2604 Re: Wybory 17.11.14, 16:19
                  Słuchajcie ,ja nie wiem z czego PiS tak sie cieszy. Rząd dalej rządzi, pani premier ta sama, sejm i senat też. To znowu w czym rzecz? Dopiero wybory parlamentarne pokazą kto będzie rozdawał karty.Okazuje sie że PiS stał sie partią młodych rozczarowanych.
                  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16982856,PiS__partia_mlodych___Wygrali_w_grupie_wiekowej_18_29_.html
                  I to będzie do czasu. Bo Kaczyński niewiele zmieni, z gołosłownych obietnic nic sie nie urodzi i co wtedy? Głosujący na niego ludzie starsi też maja zaniki pamięci ale to chyba przywilej wieku.
                  • jaga_22 Re: Wybory 17.11.14, 16:27
                    Miał być sukces wszystkich. Jest wściekłość i gorycz porażki. Jedni przegrali i stracili władzę. Inni, choć wygrali, raczej nie porządzą, bynajmniej nie tylko dlatego, że ich nikt nie lubi. Na koniec okazuje się, że komputery dające sobie radę podczas wyborów wszędzie na świecie, jakoś nie mogą zadziałać w PKW.

wiadomosci.onet.pl/prawie-wszyscy-przegrali/k64bk
                    • czuk1 Re: Wybory 17.11.14, 16:54

Agnieszka Kublik pisze, m.in:
                      ....." kto pomógł PiS, kto zaszkodził PO ...
                      Mam taką hipotezę,.... że na wyniki wyborów samorządowych wpłynęło nie to co jest, a to czego nie ma. A konkretnie - kogo.
                      Po pierwsze: Donalda Tuska.
                      Po drugie: brak Hofmana mógł paradoksalnie pomóc partii Kaczyńskiego.
                      Po trzecie - brak Antoniego Macierewicz..
                      Bardzo jest zatem ciekawe, jak wyglądałyby wyniki wyborów, gdy Tusk był premierem, Hofman nie poleciał do Madrytu a Macierewicz w kampanii wyborczej stał u boku Kaczyńskie

Cały tekst: wyborcza.pl/1,75478,16982397,Bez_Macierewicza__bez_Hofmana__bez_Tuska__Czyli_kto.html#ixzz3JLDnwTHF
                • jagodajna Re: Wybory 17.11.14, 16:52
                  Ludzie pokazali środkowy palec na polityczny jazgot tworzony przez media. Zagłosowali na osoby, które widzą rzeczywiste potrzeby mieszkańców. Nie patrząc na opcje polityczne. I wcale się nie dziwię, to były wybory samorządowe a nie parlamentarne. Mnie osobiście to nie jest "kubeł zimnej głowy", głosowałam na miejscowych kandydatów z PO bo wiedziałam, że się nadal sprawdzą w "byciu blisko ludzi" jak również w moim regionie i PO jest przed PiS-em.
                  Marzę o przyzwoitej, prawdziwie lewicowej lewicy w Polsce, najlepiej centro- lewicy. Dziadzia Miller powinien wnukami się zająć smile a PO przydałoby się otworzenie okien na oścież .Ech… marzenie ściętej głowy.
                  • amityr Re: Wybory 17.11.14, 20:58
                    jagodajna napisała:

> Marzę o przyzwoitej, prawdziwie lewicowej lewicy w Polsce, najlepiej centro- le
                    > wicy. Dziadzia Miller powinien wnukami się zająć smile a PO przydałoby się otworze
                    > nie okien na oścież .

O tym też marzę od dawna
        • aga-kosa Re: Wybory 17.11.14, 19:34
          Pan Prezes tak wiele obiecywał, dostała jego partia poparcie młodych - dobrze. Niech teraz wybrańcy ww swoich miejscowościach popracują aby się obietnice spełniły. Mają na to rok aby przynajmniej częściowo pokazać, że chcą dla środowiska, w którym żyją dobrze.
          Jeśli im się uda, to może niech wygrają i pozostałe wybory. aga
          Jak już napisałam, to pomyślałam, że dobrze by było gdyby wybrańcy wszystkich opcji realizowali swoje obietnice.
          JAK BARDZO CHCIAŁOBY SIĘ ŻYĆ ! smile aga
            • wikul Re: Wybory 17.11.14, 21:54
              engine8 napisał(a):

> Ale wytlumaczcie mi skad sie wziela tak zdecydowana granica wschod/zachod?

Ona nie przebiega tak jak to przedstawiają na mapie. Jest bardziej skomplikowana i dlatego umyka łatwej definicji.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/51,114873,8771353.html?i=0

• estella50 Re: Wybory 17.11.14, 22:36
                Kiedyś czytałam (szczegółów już nie pamiętam), że linia Wisły dzieli Polskę nie tylko na zachodnią i wschodnią, ale też na bardziej i mniej konserwatywną, religijną, wykształconą, także głosującą na partie liberalne bądż prawicowe. To są znaczące statystycznie różnice, a datują się nawet od czasów zaborów. Ciekawe, prawda?
                • anoagata Re: Wybory 18.11.14, 14:18
                  Nie mogę zakumać kto wygrał a kto przegrał.
                  Żadne większe miasto nie zostało znokałtowane przez PiS.
                  A nawet jeżeli przyjąć że PiS wygrał to zasługa wsi,bo wieś najliczniej głosowała a pierwej była w kościele.
                  Mieszkańcy dużych miast pod względem głosowania na szarym końcu.Można by powiedzieć /burasy/ wykluczam tu Jaguś i Filarka.
                  • iryska2604 Re: Wybory 18.11.14, 16:28
                    Jedynie PSL jest wygranym bo osiągnął dobry wynik. Rządzić w sumie będą ci sami. A PiS nie ma znowu tak wielkiego powodu do zadowolenia - do samorządów miast i gmin weszło sporo osób niezrzeszonych. Pozyjemy, poczekamy na parlamentarne.
                    • czuk1 Re: Wybory 18.11.14, 16:41
                      W ciągu miesiąca dowiemy się ; będziemy zaskoczeni jak zawiązanymi koalicjami PiS zostanie POWSZECHNE odsuwane od samodzielnego decydowania w sprawach gmin, miast, powiatów i województw. Już Piechociński zapowiadał terenowe koalicje z PO, SLD chętnie połączy się z PO i PSL. Koalicje z PiS dokonywane są niechętnie, z konieczności.
                    • wikul Re: Wybory 18.11.14, 17:10
                      iryska2604 napisała:

> Jedynie PSL jest wygranym bo osiągnął dobry wynik. Rządzić w sumie będą ci sa
                      > mi. A PiS nie ma znowu tak wielkiego powodu do zadowolenia - do samorządów mi
                      > ast i gmin weszło sporo osób niezrzeszonych. Pozyjemy, poczekamy na parlament
                      > arne.

Jeszcze nie znamy ostatecznych wyników ale może się okazać że PiS w praktyce straci a nie wygra. To wszystko jeszcze jest otwarte a sondaż przed wyborami parlamentarnymi palce lizać.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16989543,CBOS__Miazdzaca_przewaga_PO_nad_prawicowa_koalicja_.html#BoxSlotI3img
                            • iryska2604 Re: Wybory 18.11.14, 19:40
                              A wyników jak nie było tak nie ma...Jarosław jakos tym razem o fałszowaniu wyborów nie wspomniał. Gdyby sie jednak wynik zmienił to na pewno powie.
                                • iryska2604 Re: Wybory 18.11.14, 20:03
                                  W wyborach do sejmików wojewódzkich PiS - podobnie jak PO - prowadzi jedynie w trzech województwach. W pozostałych dziesięciu triumfuje PSL - wynika z najnowszych, choć wciąż nieoficjalnych i cząstkowych wyników głosowania. Nie uwzględniono w nich jeszcze m.in. danych z dużych miast, więc ostateczne rezultaty mogą być inne.

wiadomosci.gazeta.pl/Samorzad2014/1,140990,16990770,PSL_wygrywa_w_10_wojewodztwach__PiS_w_trzech__Koalicja.html#MT
                                  Ale numer !
                                  • estella50 Re: Wybory 18.11.14, 20:12
                                    Niezmiernie ciekawe są te wybory. Najpierw wszystkie sondażownie wieszczyły wygraną PO. A wybory PO przegrała z PiS. Pózniej to ślamazarne liczenie głosów, kiepski program internetowy. Wreszcie wysoka pozycja PSL, faktycznie przegrana SLD. No a teraz okazuje się, że PSL wygrało wybory do sejmików?
                                    No nudno to nie jest!
                                  • dorka556 Re: Wybory 18.11.14, 20:15
                                    Myślę, że Brudziński miał rację mówiąc, że PSL wygrał, bo był na I-szej stronie 'książki'.
                                    Sama byłam świadkiem, jak jakiś mężczyzna prosił by pani z komisji odszukała mu jakąś partię.
                                    Odpowiedziała, że to niezgodne z regulaminem. Chwilę zastanowił się, machnął ręką, skreślił krzyżyk na I-szej stronie i wrzucił do urny.
                                    • aga-kosa Re: Wybory 18.11.14, 20:28
                                      Rosyjscy hakerzy wpakowali się pewnie do programu i zobaczyli, że PiS wygrywa, zablokowali, pozmieniają liczby i dopiero uruchomić program się da. wink Mało tego już na Suwałki minusowe temperatury nasyłają.wink
                                      Jak myśmy głosy liczyli gdy komputerów nie było. Może dlatego w PRL był wynik 99,9 % a czasami ponad 100 % wink aga
                                      • estella50 Re: Wybory 18.11.14, 20:50
                                        Ależ ty jesteś domyślna! No nie może być inaczej! Przecież PiS z J.Kaczyńskim to śmiertelne zagrożenie dla Rosji! Musieli hakerzy włamać się do programu, żeby nie pozwolić PiS-owcom wygrać, a tym samym odsunąć od Rosji widmo prezesa u bram Kremla!
                                        • iryska2604 Re: Wybory 19.11.14, 17:06
                                          Parę wyborczych kwiatków - nie wiadomo czy się śmiać czy płakać...
                                          Obok zamieszania z systemem liczenia głosów oddanych w wyborach samorządowych, w mediach społecznościowych pojawiają się doniesienia o incydentach, które miały miejsce podczas samego głosowania. I choć prawdopodobnie w większości komisji wybory przebiegały zgodnie ze standardami, internauci nie mieli litości, wyłapując i obśmiewając wszelkie (zdarzające się zresztą także w przeszłości) wpadki.
                                          wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114944,16992656,__Urny_z_kartonow_i_koszy_na_smieci__Walajace_sie.html
                                          • aga-kosa Re: Wybory 19.11.14, 18:26
                                            Estello, żartowałam sobie w poprzednim wpisie o hakerach. Naprawdę nie miałam żadnych przecieków. surprised
                                            Sytuacja z liczeniem głosów aż się prosiła o włamanie i hakerzy najprawdopodobniej dla hecy pokazali co jest możliwe. Poruta. sad aga
                                            • estella50 Re: Wybory 19.11.14, 20:36
                                              A mnie Twój żart bardzo się spodobał więc pociągnęłam go dalej 😊
                                              Poruta sięga od PKW (choćby za ten nie sprawdzony system informatyczny) po okręgowe komisje (jeśli to prawda z tymi niestrzeżonymi workami z głosami)
                                              Wyłazi znowu to nasze jakośtobędzie, brak poczucia odpowiedzialności, obowiązku itp 😒
                                            • amityr Re: Wybory 19.11.14, 20:41
                                              Po dzisiejszej kropce nad i wcale nie jest wesoło .
                                              Ktoś celowo albo wziął w łapę za system operacyjny i zaczęło się . Jak powiedział prezes NIK, ten sam system został przez nich odrzucony jako kompletne dno.
                                              Tak jest ze wszystkim. Dobranoc.
                                              • jaga_22 Re: Wybory 19.11.14, 20:48
                                                Media biją pianę aż pod samo niebo. Zgadzam się, że należy ustalić, czy program był wadliwy, czy firma, która go przygotowała miała odpowiednią wiedzę i doświadczenie, ale robienie z tego afery natury politycznej to gruba przesada

Prof. Piotr Winczorek
    • wikul Biedroń wygrał z kandydatem PiS 19.11.14, 23:45
      Czy z powodu tej sromoty Prezes chce powtórzyć wybory ?

To już pewne, że w drugiej turze wyborów prezydenckich w Słupsku zmierzą się Zbigniew Konwiński z PO i Robert Biedroń. Słupszczanie zaufali Biedroniowi, ale czy są gotowi na prezydenta geja, udowodnią w "dogrywce". Kandydaci zapowiadają kolejne dwa tygodnie elektryzującej kampanii.

www.tvn24.pl/pomorze,42/biedron-w-drugiej-turze-zdecydowalo-497-glosow-konwinski-to-wygodny-konkurent,489710.html
      • czuk1 Re: Biedroń wygrał z kandydatem PiS 20.11.14, 08:20
        Jaskółka (niestety) wiosny nie czyni. Małe to liczbowo poparcie Biedronia, w I turze. W drugiej turze będzie mobilizacja miejscowych, też moherów , też urzędników (nie lubiących nowych, nieznanych szefów) . Nowy i "inny" nawet w Słupsku nie wygra. Może w kolejnym pokoleniu. wink A szkoda.
        • estella50 Re: Biedroń wygrał z kandydatem PiS 20.11.14, 08:54
          Szkoda, że nie wygra (jak sądzę). Biedroń trafił do sejmu jako zupełny "świeżynek", nie miał pojęcia o funkcjonowaniu organów państwa, sejmu, a tak szybko się uczył, no i jest tak pracowity, że należy teraz do najlepszych posłów.
          Szkoda byłoby takiego człowieka stracić (przecież jego partia idzie w rozsypkę).
          A przy okazji udowadnia, że gej to taki sam człowiek jak nie-gej, a od wielu może być lepszy big_grin
        • aga-kosa Re: Biedroń wygrał z kandydatem PiS 20.11.14, 08:57
          Biedroń jest posłem z okręgu 26 - to gdzieś okolice Słupska(?) - i wybrało go 16 919 osób.
          Szanse to ma marne ale zmobilizuje wyborców do wyjścia z domu na wybory. Spowoduje też dyskusję o ludziach o innej orientacji i może przestaniemy się ich bać. smile aga
          • czuk1 Re: Biedroń wygrał z kandydatem PiS 20.11.14, 09:15
            Tak. To (już) jest jego sukces, nawet jeśli nie zostanie wybrany. Ten jego przypadek powinien być nagłośniony. Okazja by więcej dowiedzieć o "innych preferencjach".. Fajne są też jego filmiki, te spotkania wyborcze i zdjęcia z pięknymi paniami. Wszystko dla oswojenia społeczeństwa i przygotowania do czasów tolerancji dla innych ludzi.
      • amityr Re: Biedroń wygrał z kandydatem PiS 20.11.14, 10:40
        wikul napisał:

> Czy z powodu tej sromoty Prezes chce powtórzyć wybory ?

Dlaczego sromoty? Nie rozumiem? A co Biedroń sroce spod ogona wyleciał? Gej, bo gej ale człowiek bardzo inteligentny, oczytany, cztery języki biegle. A ten z PiS-u ?
          • iryska2604 Re: Wstyd panie premierze Leszku Millerze 20.11.14, 12:07
            Janina Paradowska nie zostawia suchej nitki na Leszku Millerze za pomysł SLD, by powtórzyć wybory samorządowe. - Jeżeli Andrzej Duda żąda odwołania PKW, to mogę powiedzieć: młody człowiek nie wie, co czyni. Ale były premier, człowiek, który wprowadzał Polskę do UE... Sądziłam, że Leszek Miller nie należy do polityków, którzy kończą bez honoru - mówiła w TOK FM.
            www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,16998129,_Panie_premierze_Leszku_Millerze__ciezki_wstyd_i_brak.html#BoxSlotI3img
            Jeszcze to ściskanie się niemal z prezesem...
          • aga-kosa Re: Biedroń wygrał z kandydatem PiS 20.11.14, 12:10
            Miałam szansę poznać kilka osób o innej orientacji - byli to bardzo inteligentni ludzie, Stomatolog, która tez miała kłopoty ze swoją seksualnością była doktorem stomatologii we W-wiu, kilku chemików, historyk, który ma kilka książek na swoim rachunku itd.
            Fachowcy mówią, że my mamy jedną półkulę większą a ci ludzie mają rozwinięte obie półkule mózgowe i stąd ich inność. Nie znalazłam a właściwie nie szukałam potwierdzenia teorii - bo mam szacunek dla ich inteligencji. aga
            • amityr Re: Biedroń wygrał z kandydatem PiS 20.11.14, 19:26
              aga-kosa napisała:
              > Fachowcy mówią, że my mamy jedną półkulę większą a ci ludzie mają rozwinięte o
              > bie półkule mózgowe i stąd ich inność. Nie znalazłam a właściwie nie szukałam p
              > otwierdzenia teorii - bo mam szacunek dla ich inteligencji. aga

Wynika ,że lesbijki mają jednakowy biust. Ciekawe?
        • wikul Re: Biedroń wygrał z kandydatem PiS 22.11.14, 19:20
          amityr napisał:

> Dlaczego sromoty? Nie rozumiem? A co Biedroń sroce spod ogona wyleciał? Gej
          > , bo gej ale człowiek bardzo inteligentny, oczytany, cztery języki biegle. A te
          > n z PiS-u ?

Jak nie rozumiesz to spytaj p. Krystyny Pawłowicz. Ona jaśniej wypowiada się w tych sprawach.
        • czuk1 Święta prawda 22.11.14, 10:57
          Zgadzam się z Panią Profesor. Oto Jej wypowiedzi. Pogrubienie moje - ważnych niezwykle stwierdzeń.

"Dr Materska-Sosnowska podkreśliła, że należy oddzielić kompetencje oraz sam charakter, takich instytucji jak Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze. - Ta pierwsza instytucja stoi na straży prawidłowości przebiegu wyborów, podczas gdy druga jest ciałem organizacyjno-administracyjnym, a wszystkie złe rzeczy, do których teraz dochodzi, przypisałabym właśnie KBW - powiedziała w rozmowie z Onetem."
          "W jej opinii, do "wzrostu irytacji" doprowadziła niekompetencja członków PKW w zakresie formułowania przekazu do opinii publicznej. - A niemoc bijąca od tego grona tylko wszystko potęguje. W ciągu trzech ostatnich dni ruszyła cała lawina, zwłaszcza gdy okazało się, że tak ważną witrynę mogą zaatakować hakerzy. Ta bezradność PKW jest tu bardzo niebezpieczna i symptomatyczna -stwierdziła dr Materska-Sosnowska."
          "Co stało na przeszkodzie, by w poniedziałek ogłosić, że jest problem i zdecydować, że liczymy głosy ręcznie, wpisujemy w arkusz i wysyłamy wyniki do Warszawy? Co ludzie z PKW i KBW robili w 1998 roku, gdy nie było takich serwerów, jak dziś, i tak rozbudowanej sieci?! - zapytała retorycznie."
          "W pierś powinny uderzyć się jednak wszystkie partie polityczne - oceniła. Jak przypomniała, Kodeks wyborczy od 2011 roku był “wielokrotnie nowelizowany", także w tym roku. - Nikt w Sejmie z osób nadzorujących nie złożył wniosku o przeformułowaniu pracy osób wchodzących w skład Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego - zauważyła w rozmowie z Onetem."
          "Dziś jest wystarczająco dużo czasu, by tak zreorganizować cały system informatyczny, sposób głosowania i szkolenia członków komisji, by w przyszłym roku system ten działał tak, jak należy. Chodzi o dwie proste rzeczy - odpowiednie fundusze oraz odpowiednią osobę zarządzającą, która po prostu zna się na robocie - podkreśliła dr Anna Materska-Sosnowska."
          wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/dr-materska-sosnowska-ruszyla-lawina-to-najwiekszy-kryzys-od-1989-roku/ec33p
          • iryska2604 Re: Święta prawda 22.11.14, 16:24
            Powoli spływają oficjalne wyniki wyborów do sejmików wojewódzkich. Na razie znamy rezultaty z 14 województw: w 7 wygrało PO, w 5 PiS, w 2 PSL
            wiadomosci.gazeta.pl/Samorzad2014/56,140990,17005120,Wyniki_wyborow_samorzadowych_do_sejmikow_w_poszczegolnych.html?lokale=wroclaw#BoxWiadTxt
            No i ostatnie doniesienia
            PiS wygrywa na Mazowszu, ma aż 19 radnych!
              • estella50 Re: Święta prawda 22.11.14, 18:08
                I na tym to polega! Żeby naprawdę wygrać trzeba albo mieć większość mandatów, albo zdolność koalicyjną. To znaczy trzeba znależć partnera do rządów koalicyjnych. A kto, jaka partia zdecyduje się dla profitów (etaty!) ryzykować połknięcie w charakterze przystawki? PSL (ta nasza partia obrotowa) kierując się swym chłopskim (a więc racjonalnym) rozumem nie połączy się z wygranym PiS-em.
                  • estella50 Re: Święta prawda 23.11.14, 09:50
                    Wielkim wygranym PSL, wielkim przegranym SLD.
                    Wybory na szczeblu gminno-powiatowo-wojewódzkim wygrała koalicja rządowa Po-PSL, która u sterów kraju jest od ponad 7 lat!
                    Mimo kryzysu światowego, mimo różnych klęsk i katastrof, mimo naturalnego zużycia materiału, mimo obstrukcyjnych działań opozycji - PO z PSL przez najbliższe 4 lata kierować będzie Polską gminną, powiatową i wojewódzką (wyjątek potwierdza regułę).
                    Nie sposób tego nie docenić!
                            • iryska2604 Re: Wybory juz fałszywe-prezes stwierdził 23.11.14, 16:38
                              Chcę jasno powiedzieć, że ogłoszone przez Państwową Komisję Wyborczą wyniki uważamy za nieprawdziwe, nierzetelne, żeby po prostu nie użyć słowa sfałszowane - powiedział Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, podczas konferencji prasowej w Katowicach. - To jest wielkie zagadnienie dla Polski, dla polskiej demokracji, bo zgoda na taką sytuację oznacza po prostu zmianę ustroju, oznacza pchnięcie Polski na Wschód, oznacza, że w Polsce procedury wyborcze w gruncie rzeczy nie będą miały żadnego praktycznego znaczenia, będą tylko służyć do sztucznego legitymizowania istniejącej władzy - powiedział Kaczyński.
                              wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114875,17014787,Kaczynski__Ogloszone_przez_PKW_wyniki_uwazamy_za_nieprawdziwe_.html?lokale=wroclaw#BoxWiadTxt
                              A nie mówiłam? Najpierw wielka radość, wygraliśmy - a teraz wielki krzyk -fałszywe!!!
                          • anoagata Re: Święta prawda 23.11.14, 17:27
                            czuk1 napisał:

> To oznacza, że mogą mu skoczyć ?
                            Tak,to oznacza że Kaczyński może sobie skoczyć...np na kaczkę.
                            Nie ma możliwości powtórki wyborów ani skrócenia kadencji.
                            • estella50 Re: Święta prawda 23.11.14, 17:33
                              Czy ktoś wie, ile protestów w spraw wyborów wpłynęło do PKW? Wczoraj było to 19: 11 od prezesa, 8 od Millera (albo odwrotnie). Przy takim hałasie i oskarżaniu o fałszerstwo, tych protestów jest zapewne wiele więcej. Ale nie mogę się doszukać.
                              • wikul Re: Święta prawda 23.11.14, 22:27
                                estella50 napisała:

> Czy ktoś wie, ile protestów w spraw wyborów wpłynęło do PKW? Wczoraj było to 19
                                > : 11 od prezesa, 8 od Millera (albo odwrotnie). Przy takim hałasie i oskarżaniu
                                > o fałszerstwo, tych protestów jest zapewne wiele więcej. Ale nie mogę się dosz
                                > ukać.

Jak w kraju gdzie wszyscy są podsłuchiwani, żadna tajemnica nie może się ostać bo wszystko wycieka, można sfałszować wybory ? Jak można sfałszować wybory w sytuacji gdzie w tysiącach komisjach wyborczych znajdują się przedstawiciele, miłośnicy i mężowie zaufania wszystkich partii a w sumie zaangażowanych są setki tysięcy osób.
                                Ta wiedza pozostanie słodką tajemnicą Kaczyńskich, Gowinów, Millerów itp.indywiduuw.
                                • estella50 Re: Święta prawda 23.11.14, 23:21
                                  Wikul -oczywiście. Wiem to samo co Ty.
                                  Chcę wiedzieć ile, na ponad 27 000 komisji, i jakie znależli udokumentowane powody, by mieć czelność podważać wyniki wyborów.
                                  • czuk1 Re: Święta prawda 24.11.14, 09:29
                                    Nie mogę powiedzieć, że wybory zostały sfałszowane. Nie zmieniły się zasady i procedury ręcznego sumowania wyborów. W nowej Polsce jest różnica na plus. Mianowicie, sumowanie wyborów jest pod pełnym nadzorem spolecznym, w osobach partyjnych/komitetowych mężów zaufania i takowych członków komisji wyborczych. Jestem dlatego w 100 % pewny, że wybory liczone i zestawiane ręcznie, policzone zostały i opublikowane prawidłowo. Do tego błyskawicznie. Już o 8-mej następnego dnia po wyborach miałem oficjalne wyniki wyborów w okręgu., odpisałem je z protokółów komisji obwodowych, wywieszonych na drzwiach lokali wyborczych. Następnego dnia z lokalnych mediów dostałem informacje kto wygrał wybory, nazwiska wybranych do rady miasta. Jakiś tam sejmik wojewódzki mało mnie interesuje, wiem od dziesiątków lat, że wybrany zostanie mój kandydat bo wybieram tylko największe autorytety, moich najlepszych pewniaków. Tegoroczny był nr 1 na liście nr. 1. Można sprawdzić...choć nie wydobyłem wyników sejmiku. Byłby cud, gdyby go nie było na liście "wybrańców". Znam go od czasów ZMW, nie zawiodłem się. Nie patrzę na "ułomności" jego partii.

Podejmuję też walkę z podstawami (z czasów PRL) systemu wyborczego
                                    , w wyborach do samorządów. Zgłaszam konieczność zmian:

Wyniki wyborów do samorządów nie powinny być doprowadzane do szczebla PKW. Wystarczyć jej powinny terenowe meldunki o przebiegu i frekwencji wyborczej.
                                    Oficjalne wybory do sejmiku; na wójta, burmistrza,prezydenta i członków rady powinny być podawane (jako ostateczne) przez komisje terytorialne.

Uzasadnienie:
                                    Obowiązujący system niepotrzebnie zwielokrotnia koszty wyborów.
                                    Zbudowany jest pod potrzeby partii politycznych które do niedawna dominowały na lokalnych scenach politycznych. Ale dziś wszyscy wstydzą się
                                    partii i w ok. 80% przypadków kandydaci lokują się/ukrywają się w bardzo licznych komitetach obywatelskich (w których kandydatami są ludzie z rożnych opcji) i nie ma sensu ustawianie systemu wyborczego (liczenia wyników i publikowania) pod potrzeby partii. Wyniki wyborów samorządowych wystarczy publikować w układzie komitetów wyborczych. Niedopuszczalne jest darmowe wyposażanie partii w wiedzę logistyczną i analityczną na temat ich kondycji oraz stanu ich konkurencji. Walczymy z dominacją i z autorytarnymi rządami partii w państwie a jednocześnie pozwalamy na wikłanie kampanii wyborczej w partyjne walki. Przecież w wyborach samorządowych (w szczególności) nie są ważne ogólnopolskie wyniki ale wyniki w układzie : województwo, powiat, gmina miasto , poszczególny kandydat. A takie sumowania wyników wyborów wykonywane są przez komisje terytorialne. Partie jeśli chcą mieć wyniki i analizy niech zlecają na swój koszt dodatkowe, potrzebne im sumowania i sondaże niech to robią na na swoją odpowiedzialność. Swój udział i miejsce na scenie politycznej partii mogą sobie ustalić (kanałem informacji partyjnej) dzień po wyborach, na podstawie opublikowanych wyników wyborów w obwodach. To samo dotyczy mediów.
                                    Społeczeństwu nie powinno zależeć na finansowaniu partii z państwowych kieszeni, na umacnianiu i tak przeogromnej roli partii w rządzeniu państwem. Nie powinniśmy pozwalać na tworzenie bazy danych dla partii, kosztem naszych podatników pieniędzy.

• czuk1 Re: Święta prawda 23.11.14, 17:40
                              Tak . To na pewno. Zostaje przedstawienie - rozprawa sądowa z pozwu PKW, z jej doniesienia .... chyba za pomówienie członków PKW o fałszowanie wyborów. Nazwiska pozwanych polityków słyszymy od kilku dni.
                              • iryska2604 Re: Święta prawda 23.11.14, 18:02
                                PO wraz z PSL zachowa w przytłaczającej większości sejmików władzę. To musi być naprawdę frustrujące dla prezesa PiS. Pokazuje, że nawet jeśli wygra za rok wybory do Sejmu, to nic mu to nie da.

Cały tekst: wyborcza.pl/1,75968,17014407,PiS_nie_umie_przegrywac__Kaczynski_musi_byc_sfrustrowany.html#ixzz3JubDnI8M
                                Pierwsze reakcje PiS (poseł Krzysztof Szczerski w TVN 24 nocą) po ogłoszeniu przez PKW ostatecznych wyników wyborów do sejmików wojewódzkich pokazują, że partia Jarosława Kaczyńskiego nie potrafi przegrywać z honorem. Będzie się teraz kurczowo trzymać korzystniejszych dla siebie sondaży, ale jednak tylko sondaży, a nie rzeczywistych twardych danych, czyli potwierdzonych wreszcie przez PKW wyników wyborów.

Władza kolejny raz wymyka sie z rąk,a nic gorszego prezesa nie mogło spotkać. I jak tu stawać do parlamentarnych? Póki nie zamknęli artykułu - przeczytajcie całosc.
                                • wikul Media zmanipulowały opinię publiczną 26.11.14, 19:31
                                  To media walnie przyczyniły się do awantury wokół wyborów samorządowych - bił się w piersi w Radiu TOK FM Jarosław Gugała, szef "Wydarzeń" w Polsacie. - Byliśmy tak rozgorączkowani, tak niecierpliwi, że narobiliśmy potwornego bałaganu - mówił publicysta. Stwierdził wręcz, że media dopuściły się manipulacji.

- Media i politycy rozbuchali nastroje po wyborach samorządowych - przekonywał w audycji Daniela Passenta w Radiu TOK FM Jarosław Gugała, szef "Wydarzeń" Polsatu. Publicysta zaznaczył, że to destrukcyjne zjawisko.

www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,17030985,Gugala__Media_zmanipulowaly_opinie_publiczna_po_wyborach.html#BoxWiadTxt

Jeden z niewielu dziennikarzy który potrafi się przyznać.
                                  • estella50 Re: Media zmanipulowały opinię publiczną 26.11.14, 20:03
                                    Rzeczywiście, czapki z głów! Jarosław Gugała to wzór dziennikarstwa! Zwykłemu człowiekowi niełatwo przyznać się do błędu, a co dopiero szefowi w wielkiej telewizji.
                                    Poza tym jego ocena błędów dziennikarskich też jest rzetelna. Oby przełożyło się to na kolejne relacje w tym i w następnych latach, a Polsat zyska klientów!
                                      • estella50 Re: Media zmanipulowały opinię publiczną 26.11.14, 21:44
                                        No bo zrobi nie to, co mu w duszy gra, ale to, co się jemu opłaci. A to zależy od poparcia w wyborach.
                                        Wiesz, czasami mam wrażenie, że ci nasi "wybrańcy" to są takie żywe kukiełki. Tańczą i śpiewają tak, jak sondaże, to znaczy my, wyborcy, sobie życzymy. Ma takie poglądy, jakie ma sondażowa większość; lubi to, co my lubimy; uśmiecha się, odpoczywa tak jak statystyki nakazują
                                        Wybierasz nie Kowalskiego, tylko medialną większość.
                                        • iryska2604 Re: Żakowski to przewidział 27.11.14, 16:01
                                          Wszyscy zaczęli robić wielkie oczy i doszukiwali się racjonalności w żądaniu unieważnienia, zamiast potraktować je jak rutynę w rodzaju słynnej frazy Leppera: Balcerowicz musi odejść" - pisze na blogu na Polityka.pl Jacek Żakowski. Publicysta też udowadnia, że pretensje Jarosława Kaczyńskiego były do przewidzenia już pół roku temu.
                                          www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,17021224,Zakowski___Dzialanie_PiS_bylo_jasne_od_pol_roku__Nawet.html
                                          Żakowski trafnie przewidział jak Kaczyński zareaguje przegrywając. Mądry facet.
                                            • iryska2604 Re: A prawdziwe wyniki tak wyglądają 27.11.14, 20:44
                                              Gdyby wziąć pod uwagę wszystkich uprawnionych do głosowania, wyniki wyborów samorządowych wyglądałyby zupełnie inaczej. Po raz kolejny - poprzednio w eurowyborach - największą siłą wyborczą okazała się grupa tych, którzy głosować w ogóle nie poszli.
                                              wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17022946,Oto_prawdziwe_wyniki_wyborow__Wliczajac_tych__ktorzy.html#Cuk
                                              Ale heca - czy aby politycy nie powinni wyciągnąć z tego jakichś wniosków?
                                              • czuk1 Re: A prawdziwe wyniki tak wyglądają 27.11.14, 21:13
                                                No pewnie. Te ok. 10 % głosów nieważnych, licząc ogólnie, trzeba dodać do liczby osób które nie poszły głosować. Nie wolno jednak mówić o fałszowaniu wyborów ale zostaje wielki niesmak bo do rządzenia pełnomocnictwa uzyskali kandydaci na których w skali kraju głosowało tylko ok. 40 % uprawnionych do głosowania . W świetle tego nie mają pełnego mandatu do rządzenia. Taki pogląd wyprowadzam z popularnej
                                                definicji demokracji. Demokracja to rządy większości. A jaką ogólnie mamy...tę większość ?
                                                  • czuk1 Re: A prawdziwe wyniki tak wyglądają 27.11.14, 21:46
                                                    To na pewno . Czy wobec tego głosujący a jest ich mniej niż połowa .
                                                    Liczę : 0k. 50 % frekwencja - minus - ponad 10 % głosów nieważnych z powodu nie postawienia żadnego krzyżyka - daje faktyczny 40 %-owy udział wyborców w wyborach.

W tych wyborach nie brała udziału większość tych co mają moralny obowiązek brać udział w wyborach. A jeśli nie bierze udziału większość,
                                                    to mamy rządy mniejszości !? wink Prawda ? smile
                                                  • czuk1 Re: A prawdziwe wyniki tak wyglądają 27.11.14, 21:59
                                                    Pozwolę sobie dodać ... końcówkę zdania, pominiętą.

"Czy wobec tego głosujący a jest ich mniej niż połowa, minus ci co przyszli do lokalu ale poprawnie nie zagłosowali (nie wnieśli swojego głosu w wyborach) , ta mniejszość wybierająca w stosunku do wyborców uprawnionych daje silne karty/wystarczające pełnomocnictwa wybranym do rządzenia w samorządach ?
                                                    Mam na myśli (nie polskie prawo wyborcze) tylko tzw. społeczny mandat
                                                    do sprawowania władzy ?
                                                    Na tle moich dywagacji uważam, że udział w takich wyborach powinien być obowiązkowy a o wyborze radnych (podobnie jak przy wyborze wójta) powinna decydować większość wyborców. Nie ma większości ...wybory są nieważne.
                                                  • czuk1 Re: A prawdziwe wyniki tak wyglądają 28.11.14, 17:50
                                                    Czyli pozostaje edukacja, tłumaczenie (w rodzaju).... jeśli nie wybierzemy lepszych przedstawicieli to sami na tym stracimy , zmieńmy nieudolnych samorządowców, ..... I taka edukacja da pozytywne efekty za kilkanaście lat ? Szkoda.wink
                                                    Ja jednak jestem za terapią szokową + edukacją. Nie trzeba by czekać latami na wysoką frekwencję. smile
                                                • wikul Re: A prawdziwe wyniki tak wyglądają 28.11.14, 18:47
                                                  czuk1 napisał:

> Demokracja to rządy większości. A jaką ogólnie mamy...tę

Tej większości która chce wpływać na rządzenie a nie tej która ma to w dupie. We wszystkich krajach jest spora część społeczeństwa której wybory nie obchodzą. Nawet tam gdzie wybory są obowiązkowe nie ma 100 % frekwencji. Np. w Belgii, podczas ostatnich wyborów parlamentarnych, pomimo obowiązkowego głosowania, frekwencja wyniosła 89,45%.

pl.wikipedia.org/wiki/Wybory_parlamentarne_w_Belgii_w_2014_roku
                                                  • estella50 Re: A prawdziwe wyniki tak wyglądają 28.11.14, 19:03
                                                    wg mnie demokracji ciągle musimy się uczyć. Bo stale dorasta nowe pokolenie, któremu wydaje się, że doskonale wie, kto powinien nimi rządzić. I głosuje na prezesa, który obiecuje zrobić porządek. Nie pamięta ta nasza młódż trójporozumienia z LPR i Samoobroną, nie pamięta aresztów wydobywczych, nagonek, lustracji, nie pamięta kłótni wewnątrz kraju i kiepskich stosunków z sąsiadami.
                                                    Pewnie musi na własnej skórze poczuć, co znaczy silne państwo w rozumieniu prezesa i jak będzie rozwijała się gospodarka i przyrastały miejsca pracy.
                                                  • wikul Re: A prawdziwe wyniki tak wyglądają 28.11.14, 19:20
                                                    estella50 napisała:

> wg mnie demokracji ciągle musimy się uczyć. Bo stale dorasta nowe pokolenie, kt
                                                    > óremu wydaje się, że doskonale wie, kto powinien nimi rządzić. I głosuje na pre
                                                    > zesa, który obiecuje zrobić porządek. Nie pamięta ta nasza młódż trójporozumien
                                                    > ia z LPR i Samoobroną, nie pamięta aresztów wydobywczych, nagonek, lustracji, n
                                                    > ie pamięta kłótni wewnątrz kraju i kiepskich stosunków z sąsiadami.
                                                    > Pewnie musi na własnej skórze poczuć, co znaczy silne państwo w rozumieniu prez
                                                    > esa i jak będzie rozwijała się gospodarka i przyrastały miejsca pracy.

Święta prawda ale dorośli też zapomnieli a nie chce im się przypomnieć.

pl.wikipedia.org/wiki/Rz%C4%85d_Jaros%C5%82awa_Kaczy%C5%84skiego
                                                  • jagodajna Re: A prawdziwe wyniki tak wyglądają 28.11.14, 19:26
                                                    Nasza młódź wie czego chce, tylko jeszcze słabe przebicie ma w układach, układzikach. Ale już widoczni są młodzi prezydenci miast, burmistrzowie, którzy prawdopodobnie dobiorą sobie rówieśników. A chcą:
                                                    - więcej demokracji
                                                    - mniej dworskości
                                                    - więcej młodych
                                                    - więcej pokory
                                                    - mniej długów

(.....) młodzi ludzie wchodzący dziś na rynek pracy w 2002 roku chodzili ledwie do przedszkola, a dziś są dorosłymi ludźmi. Rządzicie dziś innym społeczeństwem niż rządziliście w 2002, 2006 czy nawet 2010 roku. Także samorządy potrzebują zastrzyku świeżej krwi, nowych pomysłów na rozwój, nowych idei. Dla dwudziesto- czy trzydziestoletniego wyborcy przeciętny pan prezydent to niestety człowiek z innej epoki. Tymczasem wielu włodarzy boi się młodych i ambitnych ludzi, nie ufa im i nie jest w stanie zawierzyć ich pomysłom. Nie ma więc powodu, żeby się dziwić: ci sami młodzi ludzie nie są skłonni pokładać ufność w starych twarzach z gazet.(...)

liberte.pl/miasta-potrzebuja-zmian/
                                                  • estella50 Re: A prawdziwe wyniki tak wyglądają 28.11.14, 19:37
                                                    Chciałabym, żeby u mnie nastąpiła zmiana warty. A niestety tak się nie stało. Kolejna kadencja tego samego burmistrza, w radzie gminy i powiatu na palcach jednej reki policzę nowe twarze.
                                                    Ale to nie wina tego burmistrza, czy tej rady, że rządzą nami bierni i mierni.
                                                    Widać niezadowolenie wyborców ciągle nie osiągnęło punktu krytycznego, żeby dokonać zmiany. Nie potrafi jeszcze skorzystać z podstawowego narzędzia demokracji, jakim jest kartka wyborcza.
                                                  • czuk1 Re: A prawdziwe wyniki tak wyglądają 28.11.14, 21:13
                                                    Kto mówi/dąży do 100 % frekwencji ? Wystarczyła by ponad 50 % frekwencja. Frekwencja by przekroczyła znacznie 50 %, gdyby jasno określone były wyborcze obowiązki obywateli. Tak jak określone są inne obowiązki - meldunkowy, wojskowy, posiadania dowodu osobistego.... itd.,itp. W interesie państwa jest by społeczeństwo korzystało w pełni ze swoich praw. I wszelkie możliwe działania państwa (edukacyjne i prawne) należało by konsekwentnie prowadzić.
                                                    Nie można poprzestać na stwierdzeniu, że ludzie mają w d...- dlatego nie biorą udziału w glosowaniu. wink Przykre to jest, że władze państwowe niewiele robią by udział wyborców w wyborach był powszechny.

• wikul Re: A prawdziwe wyniki tak wyglądają 28.11.14, 21:30
                                                    czuk1 napisał:

> Kto mówi/dąży do 100 % frekwencji ? Wystarczyła by ponad 50 % frekwencja. Frek
                                                    > wencja by przekroczyła znacznie 50 %, gdyby jasno określone były wyborcze obowi
                                                    > ązki obywateli. Tak jak określone są inne obowiązki - meldunkowy, wojskowy, pos
                                                    > iadania dowodu osobistego.... itd.,itp. W interesie państwa jest by społeczeńst
                                                    > wo korzystało w pełni ze swoich praw. I wszelkie możliwe działania państwa (edu
                                                    > kacyjne i prawne) należało by konsekwentnie prowadzić.

Weź go i wyp..... jak ma d.... zaszytą. Przepraszam, ale to jest zaklinanie rzeczywistości.

> Nie można poprzestać na stwierdzeniu, że ludzie mają w d...- dlatego nie biorą
                                                    > udziału w glosowaniu.

No to nie poprzestawaj. Ja poprzestaję.

> Przykre to jest, że władze państwowe niewiele robią b
                                                    > y udział wyborców w wyborach był powszechny.

A co powinny jeszcze robić ? Prezydent, premier, TV, Radio, dzienniki apelują: "Idźcie głosować" . A ty co byś jeszcze zrobił ? Zamknął w kryminale na przymusowym uczeniu ?
                                                    Większość ludzi nie wie nawet jak się nazywa prezydent czy premier a ty byś ich uszczęśliwił wiedzą która dla nich nie jest w ogóle potrzebna.

• czuk1 Re: A prawdziwe wyniki tak wyglądają 28.11.14, 22:00
                                                    Demagogia p.wikul, demagogia... na wysokim poziomie.Dziwne to, że swój narcyzm i brutalność wyładowujesz na mnie ; natomiast o innej porze, w innym miejscu jest on normalny. Może w tym tonie , przestań mnie pouczać, wyśmiewać , cenzurować,... .To swoje zaindyczenie zostaw w domu. Może tez nie bierz ....chemicznej energii. Masz objawy.... A w ogóle, od..... się ode mnie.
                                                  • amityr Re: A prawdziwe wyniki tak wyglądają 30.11.14, 16:55
                                                    anoagata napisała:

> W-wa od mnie dzieli prawie 300 km ale jednak jest moją stolicą i dziś dyskutowa
                                                    > łam z córką kogo obstawiamy i o cudzie.... byłyśmy zgodne,zobaczymy,zobaczymy.
                                                    > ...
                                                    Eeeeeeeee, to słoiki zawsze masz uszykowane, jak córa odwiedzi?
                                                  • anoagata Re: A prawdziwe wyniki tak wyglądają 30.11.14, 17:11
                                                    amityr napisał:

> anoagata napisała:
                                                    >
                                                    > > W-wa od mnie dzieli prawie 300 km ale jednak jest moją stolicą i dziś dys
                                                    > kutowa
                                                    > > łam z córką kogo obstawiamy i o cudzie.... byłyśmy zgodne,zobaczymy,zoba
                                                    > czymy.
                                                    > > ...
                                                    > Eeeeeeeee, to słoiki zawsze masz uszykowane, jak córa odwiedzi?
                                                    >
                                                    Naprawdę jesteś ograniczony.Moja córka mieszka w moim powiatowym mieście ale chyba o W-wie rozmawiać możemy i zejdż z tych słoików bo robi sie to żenujące.
                                                  • amityr Re: A prawdziwe wyniki tak wyglądają 30.11.14, 17:24
                                                    anoagata napisała:

> > Eeeeeeeee, to słoiki zawsze masz uszykowane, jak córa odwiedzi?
                                                    > >
                                                    > Naprawdę jesteś ograniczony.Moja córka mieszka w moim powiatowym mieście ale ch
                                                    > yba o W-wie rozmawiać możemy i zejdż z tych słoików bo robi sie to żenujące.

Myślałem, że córa mieszka w Wawie i tam dzwoniłaś. A co masz przeciwko słoikom. Chciałem podkreślić, że jesteś dobrą matką i zawsze jej coś tam podrzucisz albo uszykujesz po świniobiciu czy jakiegoś innego koguta albo gąskę w zalewie. Zdaje się ,że mieszkasz na wiosce tak jak ja teraz. Świnki nie mam ale trzy kurki i 8 gołębi. Konia sprzedałem.Psów nie liczę bo więcej są w mieście niż na wsi.
                                                  • anoagata Re: A prawdziwe wyniki tak wyglądają 30.11.14, 17:36
                                                    Amityr wyjaśnię Ci.
                                                    Przećko słoikom nie mam nic.
                                                    Ja owszem mieszkam na wsi i początkowo kilka lat nazat miałam kurki i kaczki gęsi fruwające,a nawet króliki,szybko sie tego pozbyłam,bo miałam zesrane podwórko.
                                                    Zamieszkuje na około 20 arów a ze zwierząt to mam tylko 2 piesy i 2 koty.
                                                  • amityr Re: A prawdziwe wyniki tak wyglądają 30.11.14, 20:47
                                                    anoagata napisała:

>
                                                    > No nie wiem co tu jest do śmiechu tu sie raczej rozgrywa tragedia .

A co ty za tragedię znowu wymyśliłaś. Może jeszcze jakiś melodramat.
                                                    Jak byś była uprzejma , to napisz co cię przy tych słoikach tak ugryzło, że chcesz mnie uwędzić jak prosiaczka?
                                                  • wikul Re: A prawdziwe wyniki tak wyglądają 30.11.14, 22:03
                                                    jaga_22 napisała:

> Co by nie powiedzieć,to Sasin był blisko wygranej i pewnie następnym razem
                                                    > przejmie pałeczkę.Może ktoś nowy się pojawi?

Zobaczymy wyniki ostateczne ale moim zdaniem wygrana HGW była niezagrożona. Gdyby frekwencja była wyższa, zwycięstwo HGW byłoby bardziej okazałe. Na Sasina głosowali (oprócz żelaznego elektoratu PiS) wszyscy zwolennicy Guziałów itp.badziewia organizującego hecę z odwołaniem HGW. A wielu wygodnych zwolenników PO zostało w domu przekonanych o zwycięstwie.
                                                  • czuk1 Re: A prawdziwe wyniki tak wyglądają 30.11.14, 23:16
                                                    Wikul. Co mam od nowa myśleć ? Przecież napisałem , że jesteś normalnym człowiekiem, tylko uwziąłeś się na mnie i usiłujesz mnie czołgać - jak kapral szeregowca.
                                                    Sugerujesz między wierszami , (tak zrozumiałem) że do myślenia powinno mnie dawać to, że:
                                                    - jeśli gdzie indziej jesteś normalny a ja dlaczego Cię oceniam
                                                    negatywnie ?
                                                    - jeśli ty jesteś " normalny" to wiadomo kto z na dwóch - jest
                                                    "nienormalny"?
                                                    Otóż moja opinia nawet o twoich zachowaniach w stosunku do mnie nie jest negatywna bo przydomki - narcyz i demagog to nie są (wg mnie) pejoratywne. Nadane są w rewanżu za ostre oceny mojej osoby. Na co dzień mnie mierzi mnie nadawanie komuś przydomków ale nieraz muszę je komuś oddać za wcześniejsze nadane mnie.
                                                  • wikul Re: A prawdziwe wyniki tak wyglądają 30.11.14, 21:50
                                                    czuk1 napisał:

> Demagogia p.wikul, demagogia... na wysokim poziomie.Dziwne to, że swój narcyzm
                                                    > i brutalność wyładowujesz na mnie ; natomiast o innej porze, w innym miejscu
                                                    > jest on normalny. Może w tym tonie , przestań mnie pouczać, wyśmiewać , cenz
                                                    > urować,... .To swoje zaindyczenie zostaw w domu. Może tez nie bierz ....chemic
                                                    > znej energii. Masz objawy.... A w ogóle, od..... się ode mnie.

Jesteś pewny że wiesz co to znaczy demagogia i narcyzm ? Natomiast jeżeli uważasz że jestem brutalny to bardzo mi przykro ale wykazujesz tak infantylną naiwność że zęby bolą.
                                                    Niczego i nikogo nie cenzuruję, wyrażam wyłącznie swoje opinię o twoich opiniach.
                                                  • amityr Re: A prawdziwe wyniki tak wyglądają 30.11.14, 16:49
                                                    wikul napisał:
                                                    > Weź go i wyp..... jak ma d.... zaszytą. Przepraszam, ale to jest zaklinanie rze
                                                    > czywistości.
                                                    >
                                                    > > Nie można poprzestać na stwierdzeniu, że ludzie mają w d...- dlatego nie
                                                    > biorą
                                                    > > udziału w glosowaniu.

> > Przykre to jest, że władze państwowe niewiele robią b
                                                    > > y udział wyborców w wyborach był powszechny.
                                                    >
                                                    > A co powinny jeszcze robić ? Prezydent, premier, TV, Radio, dzienniki apelują:
                                                    > "Idźcie głosować" . A ty co byś jeszcze zrobił ? Zamknął w kryminale na przymus
                                                    > owym uczeniu ?
                                                    > Większość ludzi nie wie nawet jak się nazywa prezydent czy premier a ty byś ich
                                                    > uszczęśliwił wiedzą która dla nich nie jest w ogóle potrzebna.
                                                    >
                                                    wikul co ci,co ci się stało?
                                                  • wikul Re: A prawdziwe wyniki tak wyglądają 30.11.14, 22:09
                                                    amityr napisał:

> wikul co ci,co ci się stało?

Zdenerwowałem się, może niepotrzebnie ale zaklinanie rzeczywistości niczego nie zmieni.
                                                    Jeżeli ludzie nie chcą głosować, nie interesują się polityką, to nie ma na to sposobu.
                                                    Co zrobić jak ktoś woli iść na plaże, czy na lodowisko, albo siedzieć w cieplutkim mieszkanku przed telewizorem ?
                                                  • estella50 Re: A prawdziwe wyniki tak wyglądają 30.11.14, 22:17
                                                    Normalnie, to taki ciągle przegrywający szef partii musiałby się z nią pożegnać.
                                                    Jestem przekonana, że teraz ruchy odśrodkowe w PiS się zaczną. Bo przecież za rok wybory parlamentarne, a z nimi szansa na kolejne lata synekury w sejmowych fotelach. Ta szansa jest coraz mniejsza z obecnym przywództwem. Będzie teraz wesoło!
                                                  • wikul Re: A prawdziwe wyniki tak wyglądają 30.11.14, 22:51
                                                    estella50 napisała:

> Normalnie, to taki ciągle przegrywający szef partii musiałby się z nią pożegnać
                                                    > .
                                                    > Jestem przekonana, że teraz ruchy odśrodkowe w PiS się zaczną. Bo przecież za r
                                                    > ok wybory parlamentarne, a z nimi szansa na kolejne lata synekury w sejmowych f
                                                    > otelach. Ta szansa jest coraz mniejsza z obecnym przywództwem. Będzie teraz wes
                                                    > oło!

A mnie się wydaje że te ruchy zaczną się po wyborach parlamentarnych, gdy potencjalni rebelianci będą mieli już zapewnione stołki poselskie. Zwłaszcza po kolejnej porażce.
                                                  • wikul Re: A prawdziwe wyniki tak wyglądają 30.11.14, 23:50
                                                    estella50 napisała:

> Wikul - w klubie PiS już teraz strach zagląda w oczy. Dziś są posłami, ale za r
                                                    > ok mogą się do parlamentu nie dostać i będzie za późno na nowe otwarcie.
                                                    > Pożyjemy, zobaczymy !

To prawda i dlatego skupili się wokół Prezesa bo przekonali się że tylko u jego boku wejdą do parlamentu ale tylko bez niego będą mogli w przyszłości rządzić.
                                                  • wikul Re: A prawdziwe wyniki tak wyglądają 30.11.14, 22:47
                                                    wirujacypunkt napisał:

> PiS przegrał, ale prezes już wypowiedział się i ma niezbite dowody na to, że by
                                                    > ć może kiedyś wygra.
                                                    > Kolejny raz przegrali realnie, ale wygrali moralnie ?
                                                    > Kiedy powie prezespan, że druga tura wyborów została sfałszowana ?

Wynik Dudkiewicza słabiutki a kandydatki PiS wyjątkowo wysoki. Tylko to nie świadczy o tym że chcą kandydatkę PiS tylko że Dutkiewicza mają już dosyć.
                                                  • wikul Re: A prawdziwe wyniki tak wyglądają 30.11.14, 23:19
                                                    wirujacypunkt napisał:

> wikul napisał:
                                                    >
                                                    > > Wynik Dudkiewicza słabiutki a kandydatki PiS wyjątkowo wysoki. Tylko to n
                                                    > ie świ
                                                    > > adczy o tym że chcą kandydatkę PiS tylko że Dutkiewicza mają już dosyć.
                                                    >
                                                    > Zgadzam się z Twoim zdaniem.

Z rozbawieniem słucham w TV polityków "specjalistów" którzy za wszelką cenę chcą wyniki tych wyborów uogólnić, uprocentowić itp. A tego się nie da zrobić, to nie wybory parlamentarne.
    • ste.do W Polsce gminnej... 01.12.14, 00:42

...wybory mają taki koloryt
      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,138764,17054113,Posel_Solidarnej_Polski_potracil_21_latka___Zemsta.html#BoxWiadTxt
      Bardziej aktywny, ręko/nożnoczynniewink))