Dodaj do ulubionych

Kochajcie wróbelka do jasnej cholery !!!

20.12.06, 21:54
Wróbelek jest mała ptaszyna,
wróbelek istotka niewielka,
on brzydką stonogę pochłania,
lecz nikt nie popiera wróbelka.
Więc wołam: Czyż nikt nie pamięta,
że wróbelek jest druh nasz szczery?!
Kochajcie wróbelka dziewczęta,
kochajcie, do jasnej cholery!

Więcej o smutnym losie wróbelka:
www.gazetawyborcza.pl/1,75476,3803455.html
Obserwuj wątek
    • jaga_22 Re: Kochajcie wróbelka do jasnej cholery !!! 21.12.06, 09:38
      Jadwiga Koleśnik - ludowa poetka z Moniek.

      WRÓBEL
      Chodzi sobie wróbel po gwarnej ulicy,
      szuka wciąż na obiad prosa lub pszenicy.
      Ale nic nie znalazł, chociaż długo chodził,
      pusty jego brzuszek będzie dalej głodził.
      Sypcie dla wróbelka ziarenka, okruchy,
      dodajcie wróblowi choć trochę otuchy!
      A on wam zaćwierka, podziękuje za to,
      przetrwa mroźną zimę, aż nadejdzie lato.
      I latem na pewno głodny już nie będzie,
      bo pokarmu latem znajdzie pełno wszędzie.

      Kiedyś w każdej kupce piasku kąpały się wróbelki,albo kiedy obsiadły drzewo
      bez liści jesienią,co to był za widok, a jak się kłóciły.
    • odin-2 Re: Kochajcie wróbelka do jasnej cholery !!! 21.12.06, 14:01
      gopolonia.com/forum/attachment.php?attachmentid=3&d=1166021958



      gopolonia.com/forum/index.php
      • pia.ed Re: Kochajcie wróbelka do jasnej cholery !!! 21.12.06, 15:44
        Byla kiedys bajka o wrobelku, zawierajaca trzy moraly.
        Czy ktos to pamieta?

        Bajka zaczyna sie od slow:
        "Zmarzniety i umierajacy wrobelek przysiadl na jezdni. Przejechala nad
        wrobelkiem wiejska fura i cieple g.... pokrylo go od stop do glow. ..."
        • ira.mak Re: Kochajcie wróbelka do jasnej cholery !!! 21.12.06, 16:55
          Umnie jest ich pełno i mają święte życie!
          • pia.ed Kto potrafi dokonczyc? 21.12.06, 19:58
            Nikt nie zna tej bajki? Stara jak swiat, jeszcze z czasow komunizmu ...
            • jaga_22 Re: Kto potrafi dokonczyc? 22.12.06, 16:05
              Bajka o wróbelku


              Siedzi wróbelek na krawężniku i
              jest mu strasznie zimno w pewnym momencie przejechał koń i nasrał prosto na
              niego. Nagle zrobiło mu się ciepło i przyjemnie. Rozpostarł skrzydełka, zjadł
              parę niestrawionych ziarenek owsa- najadł się do syta. Zrelaksowany i pewny
              siebie wychylił główkę z łajna. Nagle przyszedł kot, złapał zębami za główkę i
              po wróbelku.
              Jakie z tego morały? Po pierwsze: nie każdy twój wróg kto na ciebie nasra. Po
              drugie: nie każdy twój przyjaciel kto cię z gówna wyciągnie. Po trzecie: kiedy
              siedzisz w gównie i czujesz ze jest ci dobrze po co ci się wychylać???

              • pia.ed Re: Kto potrafi dokonczyc? 22.12.06, 17:36
                No wlasnie, mniej wiecej w tej wersji to znalam.
                Dziekuje.
                Ja jestem beznadziejna jesli chodzi o kawaly, zawsze je spale ...
    • grenka1 Wigilijna opowieść o wróbelku 24.12.06, 22:22
      Był sobie raz Wróbelek zamknięty w klatce. Nikt nie pytał czy jest szczęśliwy,
      nikt nie widział, że płacze, bo przecież nikt nie wie jak płaczą Wróbelki.
      A mały ptaszek bardzo przeżywał swoją niewolę. Pragnął wolności, lecz bał się i
      nie wierzył, że może o nią walczyć. Niewiele jadł, tęsknił i był bardzo smutny.
      Pewnego dnia do klatki Wróbelka zawitał radosny Promyk Słońca. Promyk przesuwał
      się po szarej klatce, przez chwilę zatrzymał się na Wróbelku i ogrzał jego
      szare piórka, aż wreszcie powoli zaczął opuszczać klatkę. I wtedy Wróbelek
      zapragnął podążyć za Promykiem. Bardzo się bał, ale to pragnienie było
      silniejsze. Zebrał całą swoją odwagę i siły po czym powoli, lecz uparcie zaczął
      przeciskać się przez szpary między kratami klatki. Udało się!!! To bolało, ale
      udało się!!!!! Teraz Wróbelek ma naderwane skrzydełko, lecz jest: WOLNY!!! I
      choć jest ranny żyje nadzieją, że znów będzie latać, wierzy, że odnajdzie swój
      Promyk Słońca!!!
      Każdy z nas jest szarym Wróbelkiem żyjącym w jakiejś niewoli. Każdy ma też swój
      radosny Promyk Słońca. Nie pozwólmy by nasze Promyki odeszły. Wyrwijmy się z
      niewoli i podążajmy za nimi. To wyzwolenie zawsze trochę boli, ale wolność jest
      tego warta!!!!!!!

      -
    • mdsa A czemu do jasnej cholery kochać a nie do ciemnej? 25.12.06, 20:06
      A czemu do jasnej cholery mamy kochać wróbelka a nie do ciemnej cholery? Moze
      ktoś mi podpowie?
      • jaga_22 Re: Wróbelek 25.12.06, 22:06
        W środku nocy cisza wielka
        tylko słychać płacz wróbelka.
        Cicho szlocha, ciężko wzdycha
        bo nadchodzi ciężka zima.
        śnieg zasypie całą ziemię
        skąd wróbelek pokarm weźmie.
        Mróz zamrozi dookoła
        lasy, pola i ogrody.
        Myśli sobie mały ptaszek,
        gdzie bym znalazł ciepły daszek,
        aby przeżyć ciężką zimę,
        muszę znaleźć okruszynę.
        Znalazł karmnik ptaszek mały
        gdzie dzieciaki mak sypały
        przestał martwić się ptaszyna
        bo nie groźna jest mu zima

        fotoforum.gazeta.pl/3,0,405734,1,33,533.html
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka