Dodaj do ulubionych

Rower dla trzylatka

03.05.10, 12:46
Pomozcie prosze. Synek ma drewniany rowerek biegowy ale nie umie na nim
jezdzic. Ciagle prosi o taki normalny z pedalami :) Jako, ze 3 urodziny tuz
tuz rozgladam sie za rowerem dla Niego. Synek ma mniej niz metr wzrostu, wazy
17 kg. Mozecie polecic jakies rowery? Jaka firma? Gdzie najlepiej kupic? Bede
wdzieczna za kazda rade bo w internecie jest tego cala masa a ja sie na
rowerach kompletnie nie znam.
Obserwuj wątek
    • edytataraszkiewicz Re: Rower dla trzylatka 03.05.10, 13:03
      Najlepiej przejdzcie sie do sklepu ,bedzie latwiej dobrac.


      U nas jest odwrotny problem ,bo moj trzylatek nie moze sie rozstac z
      tym bez pedalkow a wyyglada komicznie bo jest wysoki 110 i odpycha
      sie na zgietych nogach:D

      Kupilismy mu zwykly rowerek ,ale nie chce pedalowac.
    • benignusia Re: Rower dla trzylatka 03.05.10, 13:15

      właśnie kupiłam córce na 4 te urodziny rowerek,poszłam do
      halforda,przymierzyłam córe że pownna mieć rowerek 14-tke i taki tez
      kupilismy.przymierz małego lub zapytaj sprzedawcy ale mysle że
      powinien mieć 3 latek 12-tke rowerek
      • benignusia Re: Rower dla trzylatka 04.05.10, 00:19

        w rezultacie rower miał być prezentem więc w związku z tym że 14 tki
        w sklepie były tylko chłopięce bez siodełka na lale poszukałam gdzie
        indziej:) i niepowiem-trafiony prezent!!
        www.amazon.co.uk/KidCool-Bella-Girls-Bike-14-Inch/dp/B0016ZU0X0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=sports&qid=1272924965&sr=8-1-
        -
        trzy najpiękniejsze dni mojego życia-26.04.06 07.12.07 i 24.07.09
        szczęsliwa mama córki i dwóch synów;)
    • aniaimax Re: Rower dla trzylatka 03.05.10, 13:56
      polecam na ebay-u, bo w tym wieku, to dzieci baaardzo szybko wyrastaja z rowerow.
      ja mojemu starszemu na 3 urodziny kupilam 12 calowy - taki
      cgi.ebay.co.uk/Boys-Rayleigh-Bounce-Bike-12-frame-Stabilizers-VGC-/180499270735?cmd=ViewItem&pt=UK_Bikes_GL&hash=item2a06984c4f
      mial wtedy 104cm. FAkt, ze posluzyl nam tylko rok, ale gdybym mu kupila wiekszy, to na pewno nie nauczylby sie tak szybko jezdzic.
      • maleczytaniecouk Re: Rower dla trzylatka 03.05.10, 15:28
        My kupiliśmy jeden jako prezent i oddaliśmy bo Laura usiadła na nim tak ze dwa
        razy. Potem zabraliśmy ją do sklepu, przymierzyła kilka rowerów, wybrała i od
        tej pory zaczęła smigać na rowerku.
    • kinmalek Re: Rower dla trzylatka 03.05.10, 22:25
      Rower który posłuzy na lata.ma też dużą zaletę,nisko osadzoną ramę,dziecko więc nie ma problemu żeby na niego wsiąść.
      www.pukydirect.co.uk/puky_product/childrens_bicycles/puky_z2.php
      • aniaimax kinmalek 03.05.10, 22:39
        nasz rower ma juz 3 lata i obsuguje 3 dziecko (nie moje :)), nam posluzyl tylko rok, bo mlody z niego wyrosl. Wiec nasz tez wytrzymaly, no i w ludzkiej cenie byl.
        • kinmalek Re: kinmalek 04.05.10, 21:20
          No widzisz,każde dziecko jest inne,moja by na taki nie weszła bo ma za wysoką
          ramę i jak czuje że sama nie zejdzie to się zwyczajnie boi,zresztą ja też
          komfortowo bym się nie czuła jakbym sama z roweru zejść nie mogła.Ważne jest też
          wygodne siodełko.Ja lubię jeździć na porządnym,odpowiednio dobranym
          rowerze,jazda jest wtedy dużo bardziej przyjemna i komfortowa,więc dziecku tez
          staram się dobrać taki jak ma być,bo zakładam że czuje podobnie jak ja.Nie
          patrzę tylko na cenę,ale na jakość i dopasowanie do dziecka.
    • mama5plus Re: Rower dla trzylatka 04.05.10, 16:34
      Rower dla dziecka, zwlaszcza do nauki jazdy, nie powinien byc
      kupowany na wyrost bo wiecej szkody narobi niz pozytku z niego.
      Dlatego warto przymierzyc. Przy odpowiednim rozmiarze siodelko
      powinno dac sie na tyle obnizyc by dziecko siedzac na nim bylo w
      stanie postawic obydwie stopy plasko na podlozu. To podstawowa
      zasada. Pozniej przy nauce trzymania rownowagi i pedalowania tez
      bardzo sie przydaje. Odradzane sa tez dodatkowe kolka bo te znowu
      wiecej szkody niz pozytku przynosza i tylko chwilowa radosc.
      Natomiast dziecko wyrabia sobie bledne pojecie o zasadach rownowagi
      i zle nawyki z tym zwiazane. Podobnie jak w przypadku chodzika.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka