Dodaj do ulubionych

Developer w UK

01.06.13, 20:23

Macie jakieś doświadczenie z mieszkaniami,domami nowymi od dewelopera w UK?
Obserwuj wątek
      • porzeczka666 Re: Developer w UK 07.06.13, 10:54
        nowy dom od developera, mieszkamy 3 lata , jak dotad przeciekal wanna i kibel co naprawili w ramach rocznej gwarancji. Niektorzy deweloperzy daja 10 lat gwarancji na rozne reczy , trzeba pytac o to i czytac dokladnie co jest objete gwarancja. Mieszka sie dobrze:)
      • slonko2008 Re: Developer w UK 07.06.13, 23:29

Ciekawa jestem jak jest :
        1) z dotrzymywaniem terminów przez dewelopera?chodzi mi o ukończenie i oddanie do użytkowania..
        2) z wykończeniem i jakością tego co robią? Wiadomo ,że budują inaczej niż w PL, niedaleko mnie w ciągu 5mc postawili dom( rzędówka)

• illegal.alien Re: Developer w UK 07.06.13, 23:48
          1) nie wiem. Jak mysmy kupowali, to mieszkania juz byly gotowe.
          2) Haha, tez nie wiem, jak to jest w porownaniu z Polska, bo nie mam porownania, poza tym, ze tutaj wszystko jest gotowe do zamieszkania, a w Polsce dostajesz gole sciany i podlogi zazwyczaj. My jestesmy zadowoleni - byl maly kiks, w lazience pod wanna cieklo sasiadom na glowy, ale naprawili w ramach gwarancji, a sasiadom musieli lazienke remontowac, ale wszystko 'w cenie'. Mysmy przez dwa lata nie musieli sie o nic martwic (na tyle mielismy gwarancje, budowali jeszcze kawalek osiedla, wiec wszelkie naprawy czy poprawki byly 'na gwizdek'), a od kiedy skonczyla sie gwarancja nic sie nie zepsulo (poza pralka, ktora zepsulismy my, ale udalo mi sie naprawic :))
    • mamonia78 Re: Developer w UK 08.06.13, 00:24
      Ja pracuje dla developera i buduje sie teraz szybko i tanio bo kazdy chce zarobic jak najwiecej.
      To co widoczne jest lepszej jakosci niz to co niewidoczne.
      Jezeli developer wstawia pralke no name to z zasady dalej jest juz tylko gorzej.
      Gwarancja jest z reguly strukturalna i nie obejmuje wnetrz.
      Kazdy centymetr kwadratowy jest wykorzystany na maksa i jak wstawisz meble to nie bedzie czym oddychac
      Ja osobiscie wole stare, jesli chcesz kupowac od developera, zastrzez sobie poprawki (snagging), jesli mieszkanie jest brand new, masz prawo zadac by bylo brand new ( zero rys na podlogach i innych usterek). Jesli mieszkanie/dom jest na wolnym rynku, wcale nie jest tak latwo je sprzedac, gorzej jesli podchodzi pod jakis scheme, wtedy sprzedaje sie zanim sie wybuduje i developerowi nie zalezy co w srodku, wiec najtanszy chlam pakuje...
      • illegal.alien Re: Developer w UK 08.06.13, 00:36
        My akurat mamy caly sprzet w srodku Boscha, jestesmy z niego zadowoleni.
        Zgadzam sie co do powierzchni - np. w sypialni mojej corki byla wneka po prostu ewidentnie pod szafe, ale szafy nie bylo, zeby sie liczylo jako powierzchnia sypialni :/ Wstawilismy tam szafe wnekowa, mamy gdzie trzymac rzeczy (poza tym mamy tylko jeszcze jedna szafe wnekowa, reszta to meble wolnostojace, wiec zabieraja przestrzen zyciowa - nie przesadzalabym, ze nie ma czym oddychac - jak sie nie nawali gratow, to miejsca jest sporo, my mamy teraz 60 m^2 (dwie sypialnie) na dwoje doroslych plus dziecko, planujemy jeszcze wyprodukowac niemowlaka zanim kupimy cos wiekszego ;)).
        Aha, nasza gwarancja obejmowala na dwa lata wnetrza (moze to sie nazywalo serwis czy cos w ten desen - w kazdym razie jak cokolwiek bylo nie tak, to na gwizdek przyjezdzali poprawiac - u nas pod wplywem zmiany temperatury trzeba bylo dokrecic srubki w szybie balkonowej, oraz jedna klamka byla niedokrecona. Z grzecznosci przykrecili nam tez szafke w lazience i szafki na buty w przedpokoju), strukturalna mamy chyba na 10 lat. Plus osobno kazdy sprzet ma swoja gwarancje (nasze akurat dwuletnia), plus np. podloga ma gwarancje na 10 lat - nie wiem, jak z egzekucja takiej gwarancji, ale ostatnio przegladalam papiery i bylo napisane, ze jezeli sie w przeciagu 10 lat zarysuje, to wymieniaja gratis.
      • almamag Re: Developer w UK 08.06.13, 11:54
        gorzej jesli podchodzi pod
        > jakis scheme, wtedy sprzedaje sie zanim sie wybuduje i developerowi nie zalezy
        > co w srodku, wiec najtanszy chlam pakuje...

no niekoniecznie, caly sprzet, ktory byl juz na wyposazeniu domu firmowy, jezeli chodzi o jakosc wykonczenia to tez nie ma sie do czego przyczepic, gwarancja na wnetrza 2 lata, konstrukcyjna 10, wszelkie drobne usterki w stylu rysa na scianie, zacinajacy sie zamek w drzwiach usuniete w moment; wiec ja bym nie generalizowala
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka