Dodaj do ulubionych

wiza?2 -3 miesiące

02.01.09, 15:56
dlaczego wiza z Turcji do Polski turystyczna ? tylko na 1 miesiac a
niemoże być na 2 czy 3 ?czy spotkałyście się może z takim problemem
Co zrobić żeby wiza była na 2-3 miesiące
Obserwuj wątek
          • gonia1502 Re: wiza?2 -3 miesiące 02.01.09, 17:17
            słuchaj dzwonił do konsula i się umówił na spotkanie w sprawie wizy
            i pytał sie że był w Polsce ostatnio i miał wize na 35 dni a teraz
            chciał by na 90 dni czy coś musi dodatkowego składać a konsul
            powiedział że niema takiej możliwoście żeby dostał na 90 dni tylko
            na miesiąc da jemu wize sad gdzie teraz niebardzo wiem dla czego ?
            • sylwiajanson Re: wiza?2 -3 miesiące 02.01.09, 17:27
              a czy ta 35 dniowa wiza była schengenowska? bo mój mąż przed schengen dostawał
              wizy na 90, ale w momencie kiedy przyszło mu ubiegać się o schengenowską to
              pierwszą dostał na 30 dni (konsul wtedy powiedział, że pierwszej wizy tego typu
              nie wyda na dłużej niż miesiąc)...a potem kolejne dostawał już na dłuższy okres...
            • grazynanowa Re: wiza?2 -3 miesiące 02.01.09, 17:27
              Niech nie zalatwia tego telefonicznie, tylko wypelni wniosek z
              prosba na 3 miesiace ,dolaczy wszystkie dokumenty i zlozy w
              Konsulacie.Nie wiem, czy jedzie na zaproszenie od Ciebie ,czy jako
              turysta? bo jesli to Ty go zapraszasz, to powinien dostac na dluzej.
              • gonia1502 Re: wiza?2 -3 miesiące 02.01.09, 17:32
                wiec tak ja go zapraszam na zaproszenie mam na rok
                wystawione .Wcześniej miał wieze shengen jeśli dobrze napisałam ..to
                może nie taki diabeł straszny .Niepowiem bo mnie ścieło ale
                właściwie jak to jest ma dokumenty z pracy że pracuje że na moim
                zaproszeniu przyjezdza wiec niepowinno być problemów z 90 dniową
                wiza czy ja może coś nierozumiem ..Dlaczego telefonicznie gdyż sie
                umówił na złożenie dokumentów a Ankarze i odrazu się spytał o wize
                na 90 dni i dostał hmm odpowiedz taka jak opisałam
                  • gonia1502 Re: wiza?2 -3 miesiące 02.01.09, 17:38
                    ok bo strsznie doznałam szoku i poszło w diabły racjonalne myślenie
                    ale znów jest Państwowym pracownikiem pozatym ostatmio w
                    pażdzierniku wrócił na czas to i niby czemu maja odmówić ok pierwsza
                    ok ale czemu druga ma być na 30 dni przecież istnieje możliwość na
                    90 dni smile dzięki serdeczne choc niepowiem że ciśnienie mi
                    wzrosło smilesmile
                        • schwinn1 Re: wiza?2 -3 miesiące 04.01.09, 22:40
                          a mój mąż złożył (jako mąż) wniosek o wizę na 90 dni a dostał na 60 dni. to jego
                          pierwsza wiza. mąż koleżanki mniej więcej w tym samym czasie składał wniosek na
                          90 dni i dostał na 90 dni, to jego któraś z kolei wiza.
                          • hugo43 Re: wiza?2 -3 miesiące 04.01.09, 23:43
                            pewnie i tak zalozyli w konsulacie,ze dostanie karte pobytu i stad
                            ta krotsza wiza.dziewczyny,nie ma regul co do tych wiz.meza kuzyni
                            to naprawde prosci ludzie,bez znajomosci jezykow,niezbyt
                            zamozni.mimo to nie mieli problemow z wiza na 90 dni.te wizyty w
                            polsce to wyprawy ich zycia,moze w konsulacie wola takie "mniej
                            przebojowe"osoby?moze zakladaja,ze nie wywina jakiegos numerusmile
                            • bodum Re: wiza?2 -3 miesiące 05.01.09, 01:05
                              nie ma reguły, wszystko zależy od widzimisie (banknoty powinny być
                              nowe, literka w faksie niewyraźna, limit wiz(!) wykorzystany-
                              autentyczne powody odmów :@) konsula i oczywiście od zdeterminowania
                              aplikantawink
    • gonia1502 Re: wiza?2 -3 miesiące 08.01.09, 21:43
      słuchajecie ponawiam wątek

znów moje szczęscie tureckie dostało na 35 dni wize hmmm znów klapa
      dlaczego
      czy może ktoś przedłużał turkowi wize w polsce ?
      no i kwestia czemu tak sie dzieje ma zaproszenie na rok ma
      ubezpieczenie ma prace ? i to jeszcze państwową nic nie rozumie
      czemu tylko na 35 dni a nie na 70 lub 90 dni czy to faktycznie jest
      widzi mi sie ?
      jak tak to bede zmuszona za 35 dni sama jechac do ankary smile po
      nastepna wize
      • hugo43 Re: wiza?2 -3 miesiące 08.01.09, 22:48
        nasz kucharz byl dzis w ambasadzie w ankarze,obylo sie bez telefonu
        do mnie,ale wszystko przede mnasmileon wczesniej byl w polsce
        sprawdzic,czy w ogole chce tu pracowac i bez problemu mial wize na
        90 dni,a wyjechal po miesiacu.a mi sie wydaje,ze oni na wyglad tez
        daja.ci nasi pracownicy to proste chlopaki ze wsi,ani
        przystojni,niezbyt modni,moze wieksze zaufanie tacy wzbudzaja?smile
      • grazynanowa Re: wiza?2 -3 miesiące 09.01.09, 08:55
        Gonia z tego wynika,ze daja ,jak im pasuje!bo inaczej tego nie mozna
        zrozumiec.Na przyszlosc ,prosze dolacz do wniosku wizowego ,krotki
        list ,pisany wlasnorecznie i uzasadnij ,ze pokrywasz wszystkie
        koszty pobytu ,ze to Twoj narzeczony np. itd,itd ,to rowniez jest
        pomocne.Moj maz dostawal zawsze wize na ile chcial(przed slubem
        rowniez) ale moze to ,ze w Konsulacie wiedzieli ,ze ja mieszkam w
        Turcji ,bo zawsze dolanczalam list pisany recznie i nigdy nie
        potrzebowalam ,nawet zaproszenia z Polski.Szkoda ,ze nie wypadlo!!!
        ale mysle ,ze z przedluzeniem w Polsce, moze byc problem,nam kiedys
        ktos powiedzial ,ze jest trudno,ale nie sprawdzalismy osobiscie ,tak
        wiec na 100% nie wiem.
        Pozdrawiam
      • talyaa Re: wiza?2 -3 miesiące 09.01.09, 10:38
        moj chlopak zalatwial do tej pory w ankarze i jakos nigdy nie bylo
        klopotów. przed schengen dostawal zawsze na taki sam okres czasu
        jaki byl w zaproszeniu i bez zadnych dodatkowych dokumentow.
        teraz w pazdzierniku mielismy "chwile niepewnosci" ale wszystko
        skonczylo sie pomyslnie dzieki personelowi ambasady, a konkretnie
        p.Marcinowi, ktory jakims cudem pamietal mojego chlopaka.
        wszystko to bylo na ostatnia chwile, kilka dni przed planowanym
        wyjazdem. w blogiej nieswiadomosci nowych regul panujacych w
        ambasadzie, moj luby wyruszyl z antalyi do ankary by w czwartek
        zlozyc wniosek o wize. jako ze nie mial umowionego spotkania pewnie
        pocalowalby klamke gdyby nie p.Marcin, ktory go poznal i wpuscil do
        srodkasmile potem nastapily kolejne perturbacje, gdyz zaproszenie
        okazalo sie nie byc wystarczajaco przekonujace. byly telefony do
        pracodawcy, przesylanie faksem zaswiadczen, rozmowa z konsulem.
        powiedzieli ze wize wydadza ale za tydzien, co kompletnie nam psulo
        wszelkie plany. moj powiedzial ze musi miec jutro, bo ma bilet na
        samolot (male klamstewkowink wiec w koncu powiedzieli ze zobacza co
        sie da zrobic i niech przyjdzie jutro - albo bedzie albo nie. na
        szczescie bylasmile
        powiem, wiecej szczescia niz rozumu, ale sie udalo...

za to jego kolega, ktory tez jezdzi do dziewczyny w polsce i
        zalatwia w stambule, do tego przez posrednika, zawsze ma jakis
        problem. pierwsza wize przed schengen dostal na 30dni, chociaz
        zaproszenie bylo na 3 mce, a teraz niedawno znowu z zaproszeniem na
        3 mce, dostal na 14dni...
          • mik.magda Re: wiza?2 -3 miesiące 09.01.09, 13:16
            my kiedys probowalismy przedluzyc wize w Polsce, dokladnie w Krakowie, ale nie
            udalo sie. Zlozylismy wszystkie wymagane dokumenty plus oplata ok 200-300 zl,
            nie pamietam teraz dokladnie ile, plus zaswiadczenie z USC o wyznaczonej dacie
            slubu. No ale niestety pan w urzedzie stwiersdzil ze wize przedluza sie w takich
            sytuacjach kiedy wyjazd cudzoziemca z Polski jest niemozliwy np z powodu
            choroby. Natomist slub nie jest taka sytuacja ktora zatrzymywalaby go w Polsce.
            Myslalam ze mnie wtedy cos trafisad( takze z mojego doswiadczenia ciezko jest z
            przedluzaniem wizy w Polscesad
            pozdrawiam
            Magda
              • hugo43 Re: super coraz mi lepiej :))))))!!! 09.01.09, 14:57
                mojemu mezowi wiza skonczyla sie w wigilie,slub bralismy 13-go
                stycznia i bez wizy na dziko tu prawie 3 tygodnie siedzial.sam urzad
                mu tak poradzil,bo przedluzenie bylo niemozliwe.tylko nosil przy
                sobie zaswiadczenie o dacie planowanego slubu!a w zeszlym roku nasz
                inny pracownik tez mial straszne problemy z wiza w stambule,mimo ze
                mial przyrzeczenie pozwolenia na prace na rok.po wielu telefonach
                udalo sie ja uzyskac po ok 2-och tygodniach,bo tydzien czekal na
                rozmowe.
                          • hanimbenim Re: super coraz mi lepiej :))))))!!! 11.01.09, 16:10
                            Witajcie dziewczyny.
                            To prawda, ze konsul daje wize na tyle na ile chce. To zalezy nie
                            wiem, ale chyba jaki ma chumor..... My w tym roku mielismy straszne
                            perturbacje. Dzwoniłam do ambasady, miły pan niby wszystko
                            powiedzial co mamy zlozyc. Zlozylismy. dzwonie za 2 dni, rozmawiam z
                            konsulem, pytam sie czy juz jest wiza a on zaczal pokrzykiwac, ze
                            jakis tam papierkow nie przedstawilismy i jak on ma dac nam wqize.
                            No, jakbym wiedziala ze je mam dolaczyc to bym dolaczyla. W kazdym
                            razie zapraszalam meza na 3 miesiace, bylam pelna nadziei ze
                            wszystko bedzie ok, tymbardziej ze milo pany konsulowi powiedzialam
                            ze mamy malo czasu, samolot juz zabukowany itp, itd. Dostal wize
                            heheheh na 30 dni. Postanowilismy pojechac do ankary osobiscie, by
                            porozmawiac z konsulem (no bo moze sie pomylili wystawioajc ta wize.
                            nie moglismy zadzwonic, z innych powpdow). Nic z tej rozmowy nie
                            wyniklo. Nic nam nie zmienil, powiedzial ze nie moze dac na wiecej
                            bo moze zostac w Schengen na stale itp. (to co ja zmezem nie mam
                            prawa mieszkac w ktoryms z krajow shengen?)Teraz dal na 30 dni, a
                            nastepne beda dluzsze. Nie umial mi jednak powiedziec o ile dluzsze.
                            To jest straszne zachowanie. Mam wrazenie ze oni sa tam za kare.
                            Prawda jest taka, że sorry ale to jest to obowiazek konsulatu
                            zajmowac sie sprawami obywateli polskich za granica i ogarniac ich
                            opieka a nie utrudniac wszystko!!!! Oni sa tam dla nas a nie my dla
                            nich! Powinni pomagac, pomagac, pomagac. Mam wiele jeszcze
                            przykladow ale z wiadomych przyczyn nie moge o nich pisac na forum.

Mezowie moich kolezanek mimo ze tez chcieli wjezdzac po raz pierszy
                            na wizie shengen dostali je na okres dlyzszy niz 30 dni!
                            Zlozylismy papiery w urzedzie, przemile panie powiedzialy jakie sa
                            warianty dla nas. Maz dostal karte pobytu ale musial w miedzyczasie
                            wrocic do Turcji i wrocic ponownie.
                            • gonia1502 Re: do jasnej ciasnej !! 11.01.09, 17:30
                              ale wiecie co wkońcu ja nierozumiem tak naprawde w czym jest problem
                              nawet jeśli chce założyc w innym kraju rodzine to przepraszam jakiś
                              przestępstwo ?? Turek to też człowiek !!! a konsul dla swojego widzi
                              misie niepowinno mieć miejsca skoro są jakieś reguły zapisane
                              artykułem prawnym i jeśli ok 1 wiza jest na 30 dni to czemu 2 także
                              skoro wrócił na czas spełnia wszytskie warunki żeby dostać nastepna
                              wize to jest poprostu karygodne to jest upierdliwość w obec osób
                              trzecich dlamnie to jest chore i nienormalne.A dziwie się przecież
                              najmniej było kiedyś problemów z ambasadzie w Ankarze czemu i jaka
                              jest przyczyna że konsul robi jakieś dziwne sytułacje mojemu tez
                              powiedział ok wszytsko gra za 6 dni bedzie wiza ,na nastepny dzien
                              dzowni ze musi cos tam doniesc no sorry ale chyba ktoś sobie w kulki
                              leci !!
                              • grazynanowa Re: do jasnej ciasnej !! 11.01.09, 19:08
                                Gonia ,byla zmiana Konsula w Ankarze ,niestety na duza niekorzysc!!!
                                Co prawda ,my dostawalismy zawsze wize (nawet po zmianie ) ale nie
                                darze tego Pana sympatia,bardzo arogantny i niesympatyczny,jego
                                poprzednik byl pelen taktu,zrozumienia i sluzyl zawsze pomoca.Szkoda
                                wielka !!!
                                • gonia1502 Re: do jasnej ciasnej !! 11.01.09, 19:12
                                  aa to dlatego własnie jak wcześniej załatwialismy wize naprawde
                                  super pan jak zadzwoniłam i potwierdziałm że przyjezdza na moj koszt
                                  sprawa była załatwiona a cóż widać temu Panu brakuje dużo do
                                  poprzednika szkoda wielka szkoda cóż jedynie pozostaje
                                  czekać ........i czekać ......i czekać .....sadaż da wize na 90 dni
                                  ufff
                                  • hanimbenim Re: do jasnej ciasnej !! 12.01.09, 14:09
                                    Tak, były zmiany. W przciagu niespelna 1,5 roku zmieniło się ich az
                                    trzech! Ach, szkoda gadac. Czulam sie jak mala dziewczynka ktora
                                    mozna przestawiac z kata w kat. Zebysmy sie tak musieli plaszczyc
                                    przed polska amb, aby uzyskac wize dla naszych najblizszych osob. To
                                    zenada!!! To uragajace mojej przynajmniej godnosci!
                                    • gonia1502 Re: do jasnej ciasnej !! 12.01.09, 14:24
                                      hanimbenim masz racje ! żeby się tak płaszczyć to wręcz na miano
                                      skandalu jest ! żeby wiza była od widzi mi się szanownego Pana
                                      konsula no cos nie tak..zostawie to bez komentarza mam nadzieje że
                                      sie zmieni jak najszybciej ale że nie ptrzyjdzie następny
                                      dziwoląg....tylko pożądna jednostka nie mówie tu żeby na prawo lewo
                                      dawał wize ale na litość boską skoro spełnia wszelkie wymogi
                                      mieszkalne,finansowe itp ...to naprawde ciąge do czegoś się czepiać
                                      to jakies nie halo pierwszy raz słysze żeby ktoś szedł po wize i
                                      chciano od niego zaświadczenie że na tyle ile chce mieć wize ma
                                      urlop co komu do tego skoro ma zaświadczenia wszeleki zgodne z
                                      wymogami to sorry zaświadczneie o urlopie raczej jest nie na miejscu

• fadime Re: :):( 30.05.09, 01:45
                                            Ja mieszkam w wielkiej Brytani i kiedy lece do Turcji to niemam
                                            problemu z wiza kupuje ja na lotnisku w turcji niemusze skladac
                                            zadnego zaswiadczenia pierwszy raz jak lecialam to moja pierwsza
                                            wiza byla na miesiac a kolejne juz na 3 miesiace place za wize 10
                                            funtow.
                                            Mam meza pochodzenia Tureckiego.
                                            Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka