Dodaj do ulubionych

GYPSI poradz prosze

18.05.09, 13:08
Jestem mama 2 latka. Jestem tez kompletnie niedoswiadczona w chorobach dziecka, w zwiazku z czym prosze Was o rade:
Gdy Szymon mial 10 miesiecy stwierdzono u niego lagodna astme, bedaca wynikiem alergii. Objawialo sie to tak, ze u dziecka slychac bylo charczenie. Lekarka zastosowala FLOXOTIDE (babyhalerem), mukoline, itp. Pomoglo, Szymon przestal charczec, stal sie "osluchowo" czysty, lagodnie odstawiono wziewy w sierpniu zeszlego roku i ok. Poza tym jest to dziecko "niechorujace", dlatego jestem kompletnie zielona.
Lekarka powiedziala, ze gdyby znoeu pojawilo sie charczenie (powiedziala nawt, ze moze to byc w maju) jak bede w UK, zeby zastosowac baby haler.
Nie uzywalam. ALE. Pare dni temu pojawila sie u dziecka zmian w oddychaniu i charczenie, ale tylko w pozycji poziomej (kiedy lezy lub spi). Dzisiaj w nocy bardzo sie to nasililo, na tyle, ze Szymek nie mogl spac. Oprocz tego ciagle kichanie. Rano doszedl katar, ktory z nocy byl zielonkawy, a teraz jak mu odciagam frida, to jest bialo-przezroczysty. I to charczenie. TEmp. 37,2.
Stosuje: sol fizjologiczna, Nasivin, mas rozgrzewajaca, calcium, bioaron C.
Gypsi, jak myslisz, czy to zwykle przeziebienie (nie mam doswiadczenia w kwestii, poniewaz jak juz mowilam, dziecko praktycznie nie choruje), czy to poczatek znowu tej astmy? Trzeba umowic sie z lekarzem, zeby osluchal, i sprawdzil, czy oskrzela sa "czyste"?
Przepraszam ze sie rozpisalam, ale troche sie martwie.
Obserwuj wątek
    • gypsi Re: GYPSI poradz prosze 18.05.09, 13:29
      Moze byc infekcja albo katar sienny, a nawet nawrot astmy, jesli po kilku dniach
      nie bedzie lepiej, to idz do GP.
      Nie stosowalabym masci rozgrzewajacej, olejki aromatyczne w niej zawarte moga
      dodatkowo podrazniac nos i oskrzela.
    • basiak36 Re: GYPSI poradz prosze 18.05.09, 13:40
      Moja coreczka miala pare infekcji drog oddechowych, plus problemy z oddychaniem,
      dostala wtedy inhalator dla dzieci. Po 12 mcu przy kolejnej infekcji dalam juz
      tylko Nurofen, i duza czesc dnia spedzalam z nia na dworze. Przeszlo po kilku
      tygodniach, od tego czasu juz wlasciwie nie choruje, teraz ma 19 mcy.
      Tutaj calcium zapisali? Jakies niedobory wapnia ma?
      • gabez1 Re: GYPSI poradz prosze 18.05.09, 14:05
        basiak36 napisała:

> Moja coreczka miala pare infekcji drog oddechowych, plus problemy z oddychaniem
        > ,
        > dostala wtedy inhalator dla dzieci. Po 12 mcu przy kolejnej infekcji dalam juz
        > tylko Nurofen, i duza czesc dnia spedzalam z nia na dworze.
        Przeszlo po kilku
        > tygodniach, od tego czasu juz wlasciwie nie choruje, teraz ma 19 mcy.
        > Tutaj calcium zapisali? Jakies niedobory wapnia ma?

Witaj, wskazan do stosowania calcium jest wiele:
        Wskazania:

· Infekcje górnych dróg oddechowych,

· Przeziębienia,

· Grypa,

· Leczenie wspomagające chorób alergicznych, stanów zapalnych, krzywicy demineralizacji kości, zaburzeń krzepnięcia krwi,

· Zapobieganie i leczenie osteoporozy rożnego pochodzenia,

· Stany niedoboru wapnia w organizmie,

· Stany zwiększające zapotrzebowania na wapń.

Ja stosuje przez wzglad na mozliwosc infekcji. Mam go z Polski
        • mama5plus Re: GYPSI poradz prosze 18.05.09, 16:30
          > Witaj, wskazan do stosowania calcium jest wiele:
          > Wskazania:
          >
          > · Infekcje górnych dróg oddechowych,
          >
          > · Przeziębienia,
          >
          > · Grypa,
          >(....)
          > Ja stosuje przez wzglad na mozliwosc infekcji. Mam go z Polski

`Korzystny wplyw` wapnia przy ww przypadlosciach nie jest wcale taki oczywisty.
          W Pl tez sie powoli odchodzi od tego `wapna na katar`
          Z tego co pamietam wapn zmniejsza wysiek czyli uszczelnia naczynia a wiec
          blokuje wydalanie sluzu wiec jest to po prostu lagodzenie objawow a nie
          wspomaganie oczyszczania organizmu.
          Ale ten organizm i tak musi sie jakos pozbyc tych smieci ( infekcja jest
          objawem i skutkiem takiego ich nagromadzenia sie) wiec coz z tego ze katar
          bedzie mniejszy, jesli organizm sie nie oczysci skutecznie. Albo bedzie w tej
          sytuacji trwal dluzej, albo przejdzie w cos innego- byc moze astme?? ( bo natura
          sobie zawsze szuka drogi i jak nie drzwiami to oknem).
          W przypadku infekcji wrecz powinno sie nasilac objawy, podawac np ziola i plyny
          ogolnie, rozcienczajace sluz i nasilajace jego produkcje zamiast blokowania,
          ograniczania( a tak `pomaga` wapn w tym przypadku ;-P). Nic dziwnego ze pozniej
          sytuacja sie komplikuje. Bo to takie krotkowzroczne metody sa i `zeby teraz bylo
          latwiej`
    • basiak36 Re: GYPSI poradz prosze 18.05.09, 16:51
      Przypomniala mi sie rozmowa z lekarka kiedy martwilam sie jak mala po raz drugi
      miala zapalenie oskrzeli i problemy z oddychaniem (takie dziwny ciezki oddech
      jakby sie dusila), lekarka powiedziala ze u malych dzieci czesto przy infekcjach
      drog oddechowych objawia sie takie zwezenie drog oddechowych, stad takie trudne
      oddychanie i pomoc inhalatora wskazana.
      Ale nie oznacza to ze dziecko bedzie mialo astme, na szczescie.
      Jedna z profilaktyki jaka mam to nie dawanie mleka od krowy, moj maz ma poczatki
      astmy i silne alergie i objawy znacznie ustapily bo wywaleniu z jego diety nabialu.
      ------------------------------------------
      "Adults always have their way, and children always get the
      blame" C.Gonzales
      • maleczytaniecouk Re: GYPSI poradz prosze 18.05.09, 18:14
        ja na takie charczenie i lekki kaszel stosuję inhalacje, na noc takie od lekarza
        z jakimś specyfikiem, którego nazwy nie pamietam a w dzień woda tudzięż inne
        przyjemnie pachnące ziółka.
        i tak jak pisała basiak36 odstawiam cały nabiał czekolade itp. Teraz to chyba
        topole kwitną i moze dlatego?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka