09.11.11, 11:41
Witam.
Na pytanie o przyczynę moich problemów i radę jak je zmienić wylosowałam 33.1/ 13." LINIE ZMIENNE: I (6) W ogonie odwrotu. Niebezpieczne. Nie wolno mu czegokolwiek przedsiębrać. Komentarz: Pozycja w ariergardzie jest najniebezpieczniejsza. W takim przypadku nie czas myśleć o czymkolwiek innym, jak tylko o niebezpieczeństwie własnym i całej armii. "Ogon w odwrocie", czyli - cytuję "zakończenie manifestowania się czasu konfrontacji z sytuacją, lub konieczność uświadomienia sobie kończenia się danego czasu" - i to zakończenie ma być w odwrocie?Czy to oznacza,że przyczyną może być negatywne myślenie, czy raczej rada aby w końcu zrozumieć, że ze wszystkiego nici? No bo cóż innego może oznaczać "uporządkowany odwrót", jak nie to aby porzucić dotychczasowe decyzje, wtedy będzie pomyślność?
Proszę o sugestie!
Obserwuj wątek
    • transwizje Re: 33.1 / 13 09.11.11, 13:02
      To ciekawe pytanie. Trzeba je widzieć też w kontekście przemiany, do której wiedzie linia zmienna i jej orzeczenie, czyli 13.1. Nie jest to wycofanie się z działań grupowych, lecz może ze stawiania oporu wobec jakichś wspólnych planów. Lub też odwrócenie się od dotychczasowej postawy dystansu, zakończenie jej, aby wejść we wspólotę, otworzyć na wpływy innych. Pgon=symbol końca, kończenia się jakiegoś cyklu czasu, wychodzenia z czegoś, ostatnich powiązań z mijającą sytuacją. Nie widzę tego jako ariergardy walczącej na tyłach armii, nigdy mi się to nie sprawdziło. Niebezpieczeństwo moim zdaniem wynika z tego, że to, co nowe jeszcze się nie pojawiło, a człowiek chce się wycofać z tego, co nie dało satysfakcji, nie mając pewności, że w zamian coś lepszego go spotka.
      W ogóle heks 33 jest bardzo ciekawy znaczeniowo i długo nad nim kiedyś myślałam. Rezutat jest opisany w mojej książce, więc się powtarzać nie będę. W każdym razie popularne komentarze do niego często nijak się mają do rzeczywistości.
      Sprawdzę jeszcze w notatkach wydarzeniowych tę przemianę. Jeśli ją mam to podeślę jakąś podpowiedź. Ale to pewnie jutro, bo notes mam w innym kompie.
      Pozdrawiam
      ES
      • martinusa Re: 33.1 / 13 09.11.11, 13:18
        Ciekawe, bo to co Pani napisała odnoszę do mojego aktualnego stanu ducha, duszy,i slów, które ostatnio padły - a brzmiały "chyba czas z tym skończyć",ale najciekawsze jest to jakie było pytanie, no bo zapytałam co jest przyczyną problemów i jak zmienić, a Księga jakby przypomniała mi to co zaledwie kilka dni temy wypowiedziałam. Jest to możliwe, czy źle to wszystko rozumiem. Trudna linia.
        dziękuję za pomoc i proszę o jeszcze.

P.S. Wpłaciłam za książkę. Adres do wysylki podałam na mail.
        Pozdrawiam
        • transwizje Re: 33.1 / 13 10.11.11, 04:14
          nie zapominaj o 13, która opisuje przyczynę pytania. zastanów się, czy wsród motywów nie ma czegoś, co pochodzi z treści tego heksa. Bez tego nie można powiedzieć, że rozumiesz właściwie odpowiedź, że w ogóle jest ona na temat.
          Odwrót może dotyczyć sytuacji w której tkwi się wbrew swojej woli, chęci.
          Wspólnota oznacza porozumienie z innymi, zgodę.
          Pierwsza linia oznacza coś co dopiero nadejdzie, pojawi się i wyjaśni.
          Pozdrawiam
          ES
          • martinusa Re: 33.1 / 13 10.11.11, 10:15
            Jak się ma porozumienie z innymi do moich problemów?! NIE MAM ZIELONEGO POJĘCIA.Może chodzi o to,że zamknęłam się w sobie, że nikomu nie mówię o swoich problemach?Może szukam wsparcia, dobrego słowa?To akurat prawda, potrzebuję kogoś kto mnie wysłucha, ale nie chcę nikomu zaprzątać głowy, i tak nikt mi nie pomoże. Pierwsza linia mówi o tym,że coś się kończy i żeby nie przywiązywać się do przyszłości. Czyli to jest odpowiedź na moje pytanie, " jak zmienić swoją sytuację " - ja jej po prostu nie zmienię, nie ma szans, prawda?
            • transwizje Re: 33.1 / 13 10.11.11, 10:26
              Znalazłam w notatkach jedynie przykład odwrotnej przemiany, 13.1 na 33. He, wpadli wtedy znajomi, pogaaliśmy o sprawach stojąc na podwórzu, oni przy swoim samochodzie, my przy swojej bramie, po czym odjechali w swoją stronę bez zachodzenia do domu. Takie opowiadanko.
              Co do twojej sytuacji i tego, czy i jak wylosowana przemiana ma się do niej - nie wypowiem się, bo po prostu nie znam jej. Ty ją znasz.
              Pozdrawiam serdecznie
              Ewa S.
    • martinusa Re: 33.1 / 13 10.11.11, 10:52
      Oj , to mnie Pani pocieszyła. Ma Pani rację, sama poiwnnam wiedzieć w jakiej jestem sytuacji, ale ciągle amm nadzieję, ze usłyszę - bedzie ok, spełnią się twoje marzenia. I łudzę się tak i czas biegnie... 33 mówi wprost o porzuceniu tego "co dotąd pochłaniało naszą uwagę". To jasne jak słońce, ale ciekawi mnie czy jest szansa,że jeśli tak zrobię to w swoim czasie spełnią się pragnienia? Czy raczej zrealizuję się w innej dziedzinie, chyba tak bo cytuję : "po czym rezygnuje z martwienia się i skierowuje swoje myśli ku wyższym, upragnionym coraz głębiej celom".
      Dziękuję Pani serdecznie.
        • martinusa Re: 33.1 / 13 18.11.11, 20:19
          Dziekuję pani Ewo!
          Wszystko co do tej pory Pani pisała, i Jasnygrom i moje odczucia sprawdziły się. Juz jakiś czas temu zdecydowałam , że nic na siłę, przyznam,że to trudne, ale może powoli dojdę do "perfekcji". Przepraszam,ze tak naciskam i dopytuję, ale zdaję sobie sprawy z własnej niewiedzy, dlatego często proszę Was o pomoc.
          Powiedzmy,że na luzie zapytałam czy pewne badanie pomoże (często bardzo pomaga), no i otrzymałam 45. KOMENTARZ: Ludzie gromadzą się w sposób naturalny (rodzina) lub sztuczny (społeczeństwo). Czynności rytualne sprzyjają wytwarzaniu się wewnętrznych związków, ale konieczny jest też przywódca zdolny gromadzić lud wokół siebie, dzięki swym wewnętrznym walorom. Im większe społeczeństwo, tym więcej niebezpieczeństw: przywódca musi być gotów na ich odparcie.
          W pewnym momencie pisała Pani o 45, "45 podkreśla kwestię nieufności i przełamywania jej Człowiek zbroi się przeciw nieprzewidzianemu. Może być podejrzliwy, niedowierzający w cudze dobre intencje. Nie chce być wystrychnięty na dudka po raz kolejny. Dlatego zbiera siłę z pracy na rzecz innych i lojalnych zachowań w różnej potrzebie."
          Pomoże, czy nie pomoże?
          Pozdrawiam i BARDZO DZIEKUJĘ ZA WSZYSTKO!

• jasnygrom Re: 33.1 / 13 14.11.11, 22:58
        :)
        Zostałem wywołany...
        Odnośnie linii 33.1 (oraz 33.2) trudno mi się wypowiadać, gdyż nie chcę namieszać Wam w głowach. Moim zdaniem te dwie linie (ściślej - teksty do nich) zostały zamienione miejscami. Wrócę do tego w innym temacie.
        Bywa, że wylosowawszy jakiś tekst możemy omyłkowo przeczytać inny, i to właśnie odczytany będzie dla nas właściwą odpowiedzią (nie zaś ten wylosowany). Stąd, ponieważ mam inny pogląd, wolę nie mieszać.

dobrze życzące pozdro :)

PS. Martinuso, nie jestem przyzwyczajony do "panowania"...
        • martinusa Re: 33.1 / 13 16.11.11, 09:14
          Witam, dziekuję za odpowiedź.
          Nie rozumiem Jasnygromie, dlaczego nie chcesz się wypowiadać, o co chodzi? Czemu jesteście tacy oszczędni w komentarzach? Aż się boję, czyżby ten odwrót oznaczał coś strasznego? 2 linia zapowiada odejście od dotychczasowych zobowiązań.
          Pani Ewa napisała:"Pierwsza linia oznacza coś co dopiero nadejdzie, pojawi się i wyjaśni."
          Ale 1 linia mówi o tym,że kończy się czas,i nie przywiązywać się do przyszłości!, to brzmi jak zapowiedź śmierci!
        • jasnygrom Re: 33.1 / 13 17.11.11, 00:38

Martinusa pisze (podzieliłem na sekcje):

1.a (...) Na pytanie o przyczynę moich problemów i radę jak je zmienić wylosowałam 33.1/ 13. (...)

1.b "Ogon w odwrocie", czyli (...) to zakończenie ma być w odwrocie?

1.c Czy (...) przyczyną może być negatywne myślenie, czy raczej rada aby w końcu zrozumieć, że ze wszystkiego nici? No bo cóż innego może oznaczać "uporządkowany odwrót", jak nie to aby porzucić dotychczasowe decyzje, wtedy będzie pomyślność?

1.d Proszę o sugestie!

2.a (...) zapytałam co jest przyczyną problemów i jak zmienić, a Księga jakby przypomniała mi to co zaledwie kilka dni temy wypowiedziałam. (...)

3.a (...) Może chodzi o to,że zamknęłam się w sobie, że nikomu nie mówię o swoich problemach?Może szukam wsparcia, dobrego słowa?To akurat prawda, potrzebuję kogoś kto mnie wysłucha, ale nie chcę nikomu zaprzątać głowy, i tak nikt mi nie pomoże.

3.b Pierwsza linia mówi o tym,że coś się kończy i żeby nie przywiązywać się do przyszłości.

3.c Czyli to jest odpowiedź na moje pytanie, " jak zmienić swoją sytuację " - ja jej po prostu nie zmienię, nie ma szans, prawda?

========

Pytanie Martinusy (na podst. 1.a, 2.a, 3.c):
          Jaka jest przyczyna moich problemów i jak je zmienić?

Odpowiedź wyroczni (1.a):
          (...) wylosowałam 33.1/ 13. (...)

Postawa pytającej (3.a, 3.c, 1.d):
          (...) zamknęłam się w sobie, (...) nikomu nie mówię o swoich problemach (...) szukam wsparcia, dobrego słowa
          (...) potrzebuję kogoś kto mnie wysłucha, ale nie chcę nikomu zaprzątać głowy, i tak nikt mi nie pomoże.
          (...) Czyli (...) " jak zmienić swoją sytuację " - ja jej po prostu nie zmienię, nie ma szans, prawda?
          (...) Proszę o sugestie!

Próba zrozumienia odpowiedzi (1.b, 1.c, 3.b):
          "Ogon w odwrocie", czyli (...) to zakończenie ma być w odwrocie? (...)
          Czy (...) przyczyną może być negatywne myślenie, czy raczej rada aby w końcu zrozumieć, że ze wszystkiego nici?
          (...) cóż (...) może oznaczać "uporządkowany odwrót", jak nie to aby porzucić dotychczasowe decyzje (...)?
          (...) Pierwsza linia mówi o tym,że coś się kończy i żeby nie przywiązywać się do przyszłości.

--------

[] Pytanie
          Na co chcesz zmienić swoje problemy? :>
          Pewno dobrze wiesz, o jakie problemy Ci chodzi, ale czytający Twe słowa raczej nie za koniecznie. Szkoda, że oszczędzasz nam szczegółów sytuacji - pomogłyby zrozumieć odpowiedź wyroczni.
          Możesz spróbować zmienić postawę - to nie problemy, ale zadania do rozwiązania.

[] Odpowiedź
          ||||:: 33.1
          ||||:| Szybko zawinięty w żółtą skórę wołową. Nikt z niej nie wyrwie się na wolność.
          ~~~~~~
          Góra pod Niebem zmienia się w Ogień pod Niebem. Ogień (wół, żółć) w tym kontekście (żółta skóra wołowa) może symbolizować stawianie namiotu dla wspólnoty pod Niebem. Także rozpalanie ogniska (Ogień) w namiocie (Góra) wspólnoty.

||||:| 13.0
          ||||:| WSPÓLNOTA w otwartości. Sukces. Korzystne będzie przekroczenie wielkiej wody. Korzystna jest stałość szlachetnego.
          ~~~~~~
          Wspólne Ognisko płonie pod Niebem. Rozwój wiedzie w górę, od Ognia do Nieba. Zarówno w układzie trygramów Fu-Xi jak i króla Wen aby dotrzeć od Ognia do Nieba trzeba przejść przez Jezioro, stąd "wielka woda".

[] Postawa pytającej
          Pytająca potrzebuje wysłuchania, ale nie ma do kogo się z tym zwrócić. Choć nie wierzy w możliwość pomocy, czy zmiany na lepsze, jednak pragnie nadziei. Dlatego pyta Księgę.

[] Próba zrozumienia odpowiedzi
          "Ogon w odwrocie", czyli (...) to zakończenie ma być w odwrocie? (...)
          ~~~~~~
          Jeśli np. kolumna wojska znajduje się w odwrocie, to ogonem odwrotu są tyły tej kolumny.

Czy (...) przyczyną może być negatywne myślenie, czy raczej rada aby w końcu zrozumieć, że ze wszystkiego nici?
          ~~~~~~
          Negatywne myślenie faktycznie może ściągać wydarzenia o podobnej energii. Co do "nici" - jeśli coś się nie udaje to po to, aby dać miejsce czemuś innemu, co ma większe szanse w tych warunkach.

(...) cóż (...) może oznaczać "uporządkowany odwrót", jak nie to aby porzucić dotychczasowe decyzje (...)?
          ~~~~~~
          A może nie porzucić, ale odwrócić?!

(...) Pierwsza linia mówi o tym,że coś się kończy i żeby nie przywiązywać się do przyszłości.
          ~~~~~~
          Jeśli chodzi o czas przemian to zwykle pierwsza linia coś zaczyna, a kończy ostatnia. Natomiast jeśli chodzi o odwzorowanie np. zwierzęcia, to górna linia (ostania w odczycie) jest głową, a dolna (pierwsza w odczycie) jest ogonem. Dla kolumny marszowej, orszaku, górna linia jest czołem, a dolna końcem.

Na koniec uzasadnienie, dlaczego uważam linie 33.1 i 33.2 za zamienione.
          [] Odpowiedź alternatywna
          ||||:: 33.2
          |||||: W ogonie odwrotu. Niebezpieczne. Nie wolno mu czegokolwiek przedsiębrać.
          ~~~~~~
          Odwrotu dokonują linie mocne (ciągłe) odchodząc do góry. Do czwórki linii dołącza (po przemiane) piąta lądując tym samym w ich ogonie. Stąd wskazówka aby nie działać - podobnie jak w 01.1, która przemienia Tworzącego również na 44.0 Spotkanie.

|||||: 44.0
          |||||: Panna jest potężna, nie należy się żenić z taką panną.
          ~~~~~~
          Zalecenie, aby się z tym kimś/czymś nie wiązać.

życzące pomyślnego rozwiązania zadania pozdro :) ryx
    • martinusa Re: 33.1 / 13 18.11.11, 11:11
      Witam.
      Dziękuję za odpowiedź. Masz rację Jasnygromie, to nawet niegrzeczne z mojej strony,że nie napisałam o co dokładnie chodzi. Zatem już tłumaczę, pytanie moje brzmiało : dlaczego z ukochanym nie możemy mieć dzieci i jak to zmienić.
      Jak do tej sprawy ma się odwrót?
      Pozdrawiam.
      • transwizje Re: 33.1 / 13 18.11.11, 14:39
        he, no to jesteśmy w domu z tym 13 po przemianie.
        Odwrót może być wycofaniem się z daremnych prób nie przynoszących rezultatu, które wloką się niczym ogon z przeszłości, wiążąc umysł. Niebezpieczeństwo (wyraz) zawsze nawiązuje do trigramu Otchłań i depresji, strachu, zapętlenia, który symbolizuje, a tajkże mówi o żywionych złudzeniach i podświadomym strachu, który paraliżuje przyjęcie w siebie dziecka.
        Porzuć to, porzuć wszelkie zamiary, próby, daremne, myśli i nadzieje oraz lęki. Wycofaj się z robienia czegoś na siłę. Kiedy to odejdzie przyjdzie to, czego pragniesz i swobodny kontakt z partnerem. A wtedy wszystko może się zdarzyć...
        Pozdrawiam
        ES
        • martinusa Re: 33.1 / 13 18.11.11, 20:22
          Dziekuję Pani Ewo!
          Wszystko co do tej pory Pani pisała, i Jasnygrom i moje odczucia sprawdziły się. Juz jakiś czas temu zdecydowałam , że nic na siłę, przyznam,że to trudne, ale może powoli dojdę do "perfekcji".Czułam ,że powinnam zrezygnować, ale pomyślałam, że mogłabym tego żałowac. Teraz już wiem, że to nic nie da. Przepraszam,ze tak naciskam i dopytuję, ale zdaję sobie sprawy z własnej niewiedzy, dlatego często proszę Was o pomoc.
          Powiedzmy,że na luzie zapytałam czy pewne badanie pomoże (często bardzo pomaga), no i otrzymałam 45. KOMENTARZ: Ludzie gromadzą się w sposób naturalny (rodzina) lub sztuczny (społeczeństwo). Czynności rytualne sprzyjają wytwarzaniu się wewnętrznych związków, ale konieczny jest też przywódca zdolny gromadzić lud wokół siebie, dzięki swym wewnętrznym walorom. Im większe społeczeństwo, tym więcej niebezpieczeństw: przywódca musi być gotów na ich odparcie.
          W pewnym momencie pisała Pani o 45, "45 podkreśla kwestię nieufności i przełamywania jej Człowiek zbroi się przeciw nieprzewidzianemu. Może być podejrzliwy, niedowierzający w cudze dobre intencje. Nie chce być wystrychnięty na dudka po raz kolejny. Dlatego zbiera siłę z pracy na rzecz innych i lojalnych zachowań w różnej potrzebie."
          Pomoże, czy nie pomoże?
          Pozdrawiam i BARDZO DZIEKUJĘ ZA WSZYSTKO!

• jasnygrom 33 i 45 20.11.11, 21:49

Inne możliwości odczytu

1.
            Czasem zdarza się, że pary, które nie mogą mieć dzieci, decydują się na adopcję. Wśród tychże par natomiast zdarza się, że już po adopcji kobieta zachodzi w ciążę. Czemu tak się dzieje? Otóż w takich wypadkach decyzja o adopcji świadczy o tym, iż para zgodziła się zrobić to, co sugeruje Ci Ewa: "(...) porzuć wszelkie zamiary, próby, daremne, myśli i nadzieje oraz lęki. Wycofaj się z robienia czegoś na siłę. Kiedy to odejdzie przyjdzie to, czego pragniesz i swobodny kontakt z partnerem. A wtedy wszystko może się zdarzyć..."
            Warto spróbować skorzystać z rad Ewy.

2.
            Można powiedzieć, że w tej samej sprawie otrzymałaś 2 odpowiedzi: 33.Odwrót i 45.Gromadzenie. W poprzednim wpisie zaproponowałem, aby może nie porzucać dotychczasowych decyzji, ale je odwrócić. Spójrzmy, czym różnią się oba heksagramy.
            Aby otrzymać heks 45 trzeba w heksie 33 zamienić miejscami trygram dolny (Góra) i górny (Niebo). W otrzymanym znaku (Góra nad Niebem) zmieniamy wszystkie linie na odwrotne (ciągłe na przerwane, zaś przerwane na ciągłe). Wówczas górna Góra zmieni się na Jezioro, a dolne Niebo zmieni się na Ziemię - czyli na heksagram 45.
            Nastąpiła więc podwójna zamiana: trygramów między sobą, i linii w swe przeciwieństwa.
            Niebo to m.in. symbol czasu, Góra - symbol zatrzymania, Jezioro - radości, Ziemia - brzucha. Czyli otymistyczna wymowa otrzymanych znaków brzmi: "Czasowe Zatrzymanie" zmienia się w "Radosny Brzuch".

3.
            Od heksagramu 33 do heks. 45 prowadzą 2 linie zmienne: 33.3 i 12.6. Oto odczyt tych linii (wg O.Sobańskiego):

||||:: 33.3
            |||::: Wstrzymany odwrót targa nerwy i jest niebezpieczny. Szczęście przynosi zaangażowanie sług i służących.

|||::: 12.6
            :||::: Kończy się cofanie. Najpierw cofnięcie, potem szczęście.

:||::: 45.0
            :||::: Sukces. Król zbliża się do świątyni. Korzystne będzie spotkać się z wielkim człowiekiem: przynosi sukces. Korzystna jest stałość. Składanie wielkich ofiar buduje szczęście. Korzystne jest przedsięwzięcie czegokolwiek.

pełne dobrych życzeń pozdro :) ryx
            • transwizje Re: 33 i 45 22.11.11, 18:20
              Martinuso, ty wciąż czegoś nie pojmujesz.
              Nie da się zrezygnować z czegoś "w połowie". Tj. "ja sobie będę udawać (bo tak mi mówią karty, Księga), że rezygnuję, ale tak naprawdę, aż drżę z oczekiwania kiedy się spełni".
              To działa tak: usiłując coś zrobić na przekór negatywnym faktom, czasowi zaczynasz budować mur w podświadomości. Ona najczęściej, tak jak u ciebie, w takim wypadku, jest przekonana o swej niskiej wartości, o niewystarczalności, o niedoskonałości, o swoich brakach. Im bardziej chcesz, tym mur jest większy, ROŚNIE. I udowadnia ci, że nic nie możesz. Ty napinasz się, jeszcze, jeszcze, mocniej, a on: to ja rosnę, coraz wyżej, a rozbijaj się! Ty sama udowadniasz sobie, że nic nie możesz. Twoja własna wola jest przekierowana na opak przez podświadomość. I działa przeciw samej sobie.
              Na to jest rada. Porzuć to. Popadnij w rozpacz i zwątpienie. Oddaj sprawę w ręce Opatrzności. ZREZYGNUJ. I jeśli twoja wola będzie cię kusić, że może już, że już jest dobrze i zadziała, to powiedz sobie: basta, nigdy więcej! I ukorz się.
              Wiele razy będziesz musiała odmówić sobie samej, aż zapomnisz. I problem się rozwieje. A wtedy...
              Komórki żeńskie i męskie mają to do siebie, że się przyciągają ale i odpychają...
              Wróć do Księgi.

33.1 na 13...

Ktoś ci może podsunie wtajemniczenie HUNY w spełniającą się modlitwę. To działa, ale gdy podświadomość jest w pełni przekonana o swej sile i mocy. Gdy nie jest, pracuj nad nią sposobami Huny, ale najlepszy ci właśnie podałam. Działa bezbłędnie, choć jest bardzo trudny do przejścia, bolesny, bo konfrontuje z własnym lękiem przed niepowodzeniem. Gdy mu raz spojrzysz prosto w oczy, po prostu już nic ci nie będzie straszne.

Pozdrawiam
              Ewa S.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka