Forum Sport Narty
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    JESZCZE RAZ O BUTACH, PROSZĘ O ODPOWIEDZ

    17.01.06, 14:15
    Dzień dobry , mam pytanie , w tym sezonie zaczęłam jeżdzić na nartach ,
    kupiłam sobie na początek Dolomity d 82 , nie wiem jaka to sztywność.
    Niestety buty okazały się za duże , i za szerokie , sprzedałam je . Proszę o
    odpowiedz na pytanie , jakie buty , jakiej sztywności musze sobie kupić .
    Jeżdzę raczej rekreacyjnie , na zielonych i niebieskich trasach , czy flex 40
    będzie za mały??? , czy np. jeżdząc po czerwonych trasach muszę mieć buty
    sztywniejsze , niż 40 . POZDRAWIAM DOROTA
    Obserwuj wątek
      • blancsport Re: JESZCZE RAZ O BUTACH, PROSZĘ O ODPOWIEDZ 17.01.06, 20:08
        Doroto. Nie daj się zwieść marketingowemu szaleństwu. Pamiętaj, że o
        zaawansowaniu w jeździe decydują w znakomitym stopniu umiejętności a dopiero
        później sprzęt. Buty muszą być WYGODNE. To warunek ponad wszystkie. Jednak flex
        40 to chyba przesada, śmiało możesz obracać się w zakresie powyżej 50.
      • michalczaj Re: JESZCZE RAZ O BUTACH, PROSZĘ O ODPOWIEDZ 07.02.06, 09:15
        40 to zdecydowanie za miekkie buty. Polecam jakies o sztywnosci 60-70. Twardsze buty przekladaja sie na lepsze oddanie mocy natomiast bardziej miekkie zwiekszaja komfort. Polecam Lange CRL70(twardosc 70) lub Salomon Performa BK(twardosc 65).
        Pozdrawiam

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka