Dodaj do ulubionych

Haha ....... dyktando!

14.10.06, 13:38
Ale ,,łatwizna " ........... hahahahahaha. Ciekawa jestem , ile błędów
zrobiłabym ? Początek łatwy , ale potem istny horror.



Z bloga drzewiarza

Nicnierobienie, niechby i wyważone, z rzadka jest chwalebne. Zżymając się,
rzekłem więc na przekór sobie: "Przerzeżże przerzynarką na przestrzał
miłorząb tuż-tuż obok tui. Znienacka i bez ceregieli ściosaj to plugastwo, co
zza hibiskusa wytrzeszcza cętkowane niby-oczy. Oj, będzież to kośba, że hej!
Zarazem sczyścisz chaszcze na wprost transzei i baldachogrono hortensji
naprzeciw grząskiej strużki. Umaisz potem odrzwia, rozsiądziesz się popod
nimi i dla relaksu stworzysz limeryk, ot, choćby taki:

Sufrażystka z Końskowoli

boogie-woogie wspak rzępoli,

myląc c-moll i As-dur, gdyż

hyca przy tym wszerz, w dal i wzwyż,

wojażując wśród bemoli".



UWAGA: możliwy jest także tradycyjny zapis wiersza z wielkimi literami na
początku każdego wersu. Takiego zapisu jak poniżej nie należy więc uważać za
błędny:

Sufrażystka z Końskowoli

Boogie-woogie wspak rzępoli,

Myląc c-moll i As-dur, gdyż

Hyca przy tym wszerz, w dal i wzwyż,

Wojażując wśród bemoli".

Obserwuj wątek
    • e-rnama Re: Haha ....... dyktando! 15.10.06, 10:11
      Prawdopodobnie zrobiłabym co najmniej dwa błędy.
      • dzoaann Re: Haha ....... dyktando! 15.10.06, 11:27
        Najfajniejsze są takie opowiastki na dyktanda!!!Bezsens goni bezsenssmile))
        • sarah_black38 Dzoaann 15.10.06, 11:33
          Oni specjalnie naszpikują treść dyktanda takimi wyrazami z pułapkami
          ortograficznymi ......i faktycznie treść jest bezsensowna.
      • sarah_black38 Re: Haha ....... dyktando! 15.10.06, 11:30
        No to jesteś dobra . Mi problem stanowiłby wyraz ,,przerzeżże " i te pisane
        przez kreskę i wielką literą As -dur .
        • dzoaann Re: Haha ....... dyktando! 15.10.06, 16:56
          Nad tymi samymi wyrazami się zastanawiałam, Saro!
          Ale na pewno gorzej by było pisać ze słuchu. Gdy się czyta, tekst wydaje się
          łatwiejszysmile
        • e-rnama Re: Haha ....... dyktando! 15.10.06, 18:21
          Położyłabym się na niby-oczach, boogie-woogie i tuż-tuż. As-dury mi nie
          straszne smile
    • madziaaaa Re: Haha ....... dyktando! 18.10.06, 15:22
      Uwielbiam dyktanda smile)))))

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka