Dodaj do ulubionych

Co z tym kręgosłupem ?

07.02.10, 12:23
Od kilku lat cierpię na ból dolnej części kręgoslupa na wysokości lędźwi. Mam problem ze schyleniem się do umywalki przy porannej toalecie, ogólnie przy schylaniu się. Do tej pory pomagał mi masażysta, który jakby szarpał mnie za skórę w okolicy lędźwi, prawie mnie dzwigając za nią do góry - całość trwała minutę, ale efekty pozytywne utrzymywały się... do podniesienia przeze mnie czegoś ciężkiego.
www.nume.pl/images/65606717498603425916.jpg
Jeden ortopeda wysyła mnie na wózek, drugi karze grzać plecy, inny twierdzi, że plecy są zbyt proste, czyli 'lecz się sam' :)
Może ktoś ma podobny problem ?
Obserwuj wątek
    • trzydiamenty Re: Co z tym kręgosłupem ? 20.10.10, 12:32
      Witam
      Zapraszam do Gabinetu Terapii Naturalnych Kręgosłupa i Masażu Trzy Diamenty ul. Jugosłowiańska 49 w Poznaniu i na moje strony rwakulszowa-poznan.pl masaz-kregoslupa-poznan.pl kregarz-poznan.pl
      gdzie opisuje co można zrobić- naturalnymi metodami terapiami manualnych przy bólach kręgosłupa - rwie kulszowej - dyskopatii - wypadnięciach dysków itp. aby nie trafić na operacje kręgosłupa.
      Chętnie odpowiem na pytania - trzydiamenty@o2.pl tel.606998116

pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia

Przemysław Rybczyński
      terapeuta dyplomowany
      manualnych terapii naturalnych
    • kolorynka Re: Co z tym kręgosłupem ? 08.11.10, 14:16
      Ilu specjalistów tyle i diagnoz. Pewnie też będą kolejnym doradcą. Ale przy swoich bólach kręgosłupa zarówno odcinka lędźwiowego jak i szyjnego stosuję chodzenie na basen. Oczywiście działa on raczej jako profilaktyka nasilania się dolegliwości. Większość schorzeń kręgosłupa niestety ma nieodwracalne zmiany. Najczęściej wtedy stosuje się zabiegi zniwelowania bólu, który wynika z tych schorzeń. No dużo trzeba ćwiczyć. W tym konkretnym przypadku proponuję terapię aplikatorami Lyapko. Mi to pomaga. A stosuję je od kilku lat. Na pewno po kilku dniach ból sukcesywnie powinien ustępować. Co do aplikatorów, to zachęcam do zapoznania się z krótkim filmikiem na ich temat www.youtube.com/watch?v=BeKcAhDF8DI
    • ipsirek Re: Co z tym kręgosłupem ? 10.05.11, 13:24
      Prosze spróbowac udać sie do jakiegoś specjalisty godnego zaufania i opowiedziec mu o swoim problemie. od wielu osób słyszałam już o klinice Vertebralia, jako jednej z najlepszych w warszawie. proszę sprówać!
    • magnus-2 Re: Co z tym kręgosłupem ? 28.10.11, 14:27
      W klinice Nowy Dwor pomiędzy Warszawą a Łodzią prowadzone są znakomite programy leczenia schorzeń kręgosłupa- najlepszy w Polsce pod tym względem ośrodek. Zobacz ich stronę internetową (www.rehabilitacjanowydwor.com), to dowiesz się więcej na ten temat. Mi pobyt tam pomógł bardzo mocno.
      • dawidek30v Re: Co z tym kręgosłupem ? 12.11.11, 21:39
        W sprawach kręgosłupa( wszystkie problemy) -polecam Profesora ,doktora Aleksandra Tereshchenko (rosjanin) - jeden z najlepszych specjalistów na świecie od schorzeń kręgosłupa- przyjmuje w Legnicy ul. Matejki 6/1 tel. kom. 0-604-840-117- wizyty wyłącznie za telefonicznym uzgodnieniem)
      • lar-ka Re: Co z tym kręgosłupem ? 06.01.12, 18:47
        Szukam miłego i profesjonalnego miejsca dla mojego taty. Ma on problemy ze zwyrodnieniami kręgosłupa lędźwiowego oraz szyjnego. Porusza się samodzielnie i właściwie normalnie funkcjonuje, problem stanowią dolegliwości bólowe. Jakieś propozycje? Najlepiej w centralnej Polsce, a jeżeli jest to naprawdę dobre miejsce to może być gdziekolwiek.
        • hulaka5 Re: Co z tym kręgosłupem ? 07.01.12, 17:49
          Najważniejsze jest aby znaleźć sposób na ból, ważne by unikać długotrwałego przebywania w jednej pozycji, prostować plecy bez względu na to, czy stoisz, czy siedzisz. Możesz się gimnastykować. Aktywność fizyczna jest twoim sprzymierzeńce. Równo obciążaj obie ręce. Śpij na dość twardym materacu, a pod głowę podłóż małą poduszkę. Wprowadź to do swojego codziennego życia. Warto się wybrać na jakiś dłuższy turnus do sanatorium lub prywatnego ośrodka, gdzie codziennie będą cie czekać intensywne ćwiczenia, zabiegi, które poprawia stan twojego kręgosłupa.
        • rebeka1983 Re: Co z tym kręgosłupem ? 14.01.12, 21:01
          Najlepszy znany mi ośrodek rehabilitacyjny, to Nowy Dwór. Ośrodek znajduje się po drodze z Łodzi do Warszawy, niedaleko Skierniewic. Można wykupić tam pobyt, wszystko ulokowane w odnowionym zabytkowym dworku. Profesjonaliści pomogą wrócić twojemu tacie do funkcjonowania bez bólu. Pozdrawiam
    • estera2012 Re: Co z tym kręgosłupem ? 04.02.12, 09:15
      I tak to właśnie niestety jest. Jeden wysyła Cię na wózek spisując na straty a drugi nie widzi większego problemu. Wiesz proponuje abyś się udał do profesjonalisty, który na pewno oceni trafnie Twój stan i postara się pomóc. Gabinet Chorób Kręgosłupa mieści się na Poniatowskiego 13 a w Rzeszowie ( tel. 787270473). Facet zna się na rzeczy i uchronił wiele osób od wózka inwalidzkiego udowadniając, że jest to możliwe. Pozdr.
      • karolinkiewicz_29 Re: Co z tym kręgosłupem ? 02.06.12, 19:06
        basen też nie może być stosowany we wszystkich przypadkach. Tak naprawdę przy jakichkolwiek bólach kręgosłupa powinniśmy się udać do specjalisty, który dobierze odpowiednie ćwiczenia. Ja miałam duże problemy z kręgosłupem, głownie z częścią lędźwiową i z polecenia trafiłam do rehabilitacji mobilnej patmedik, w której rehabilitant pomógł mi wrócić do siebie.
        • krakowskim_targiem Re: Co z tym kręgosłupem ? 26.07.12, 09:56
          basen przy kręgosłupowych bólach jest jak najbardziej wskazany - doskonale wzmacnia, ale też rozluźnia mięśnie. z własnego doświadczenia widzę, że ból powraca kiedy się nie poruszam..czyli własne zaniedbanie. dlatego chyba dobrą opcją jest instytut mckenziego, tam poza rehabilitacją uczą jak samemu sobie pomóc, podejrzewam, że to jakiś zestaw ćwiczeń jest, orientuje się ktoś?
    • e-dyskopatia Re: Co z tym kręgosłupem ? 10.11.12, 16:06
      Bóle w odcinku lędźwiowym kręgosłupa zwykle są pierwszą oznaką dyskopatii. Objawy opisane przez Ciebie są typowe dla tego schorzenia. Masażysta prawdopodobnie pomagał Ci tylko poprzez rozluźnienie napiętych mięśni, które wzmagają odczucie bólu (a napinają się właśnie z powodu dyskopatii). Z tymi objawami należy się zgłosić nie do ortopedy, lecz do neurologa. Jeśli jeszcze masz wątpliwości, z czym się borykasz, przeczytaj i oceń samodzielnie, czy się zgadza: e-dyskopatia.pl/2011/03/objawy-dyskopatii-jak-to-sie-zaczyna/

Powodzenia!
      • matias678 Re: Co z tym kręgosłupem ? 11.11.12, 13:29
        Super stronka, przydatne informacje. Ja też cierpię z powodu dyskopatii, strasznie mnie to ograniczyło bo musiałem zmienić pracę ale trzeba sobie jakoś radzić. Świetny na bóle kręgosłupa okazał się rezonator biofotonowy, a jeśli chodzi o instytut mckenziego nie słyszałem o tym ale ćwiczenia przy schorzeniach kręgosłupa są niezwykle ważne żeby wzmacniać mięśnie brzucha i pleców. Basen super rozwiązanie, tylko trzeba dostosować styl pływania bo mnie np. przy żabce boli kręgosłup więc pływam na grzbiecie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka