Dodaj do ulubionych

Male spostrzezenie

15.10.13, 18:36
Forum FGGG, nieco mlodsze od naszego, przez ktore przewinelo sie sporo ciekawych postaci, tak jakby, moim zdaniem, nie zajmuje sie tym, co Slazacy robia na Slasku w celu ratowania slaskiego dziedzictwa. Od czasu do czasu marginalnie wspomni sie tam o kolejmym MA, ale to niezbyt wiele.
Niezbyt to chyba wazne, dlatego male spostrzezenie.
Obserwuj wątek
    • hans-jurgen Re: Male spostrzezenie 15.10.13, 19:23
      arnold7 napisał:

      nie zajmuje sie tym, co Slazacy robia na Slasku w celu ratowania slaskiego dziedzictwa.
      -----------------------------------------------
      -----------------------------------------------
      Hmm, a co to jest " slaskie dziedzictwo ", moze poda Pan kilka przykladow
      aby bylo wiadomo co masz Pan na mysli.
      • arnold7 Re: Male spostrzezenie 15.10.13, 19:44
        Pan jeszcze maluszkow nie zaliczyl, a juz chce o dziedzictwie:)

        • hans-jurgen Re: Male spostrzezenie 15.10.13, 19:57
          arnold7 napisał:

          > Pan jeszcze maluszkow nie zaliczyl, a juz chce o dziedzictwie:)
          ------------------------------------------------------------------------------
          ------------------------------------------------------------------------------
          To Pan zalozyl ten watek, ja tylko grzecznie poprosilem o kilka przykladow,
          Pan zas woli " wycieczki ", chociaz w tym przypadku jest Pan auf dem Holzweg,
          bo na 100% jestem wiele strszy od Pana.
          • arnold7 Re: Male spostrzezenie 15.10.13, 20:18
            Nie starszy, Pan jest Stary. Maly pseudonarodek niemiecki wyrodzony przez blednie myslacego Bismarcka, a zdegenerowany rownie szybko przez Hitlera w chyba najgorzszy produkt nowoczesnej Europy, jest rownie daleki slaskiemu dziedzidztwu, jak Panski obocznie myslacy mozdzek. ale to nie moj problem.

            • hans-jurgen Re: Male spostrzezenie 15.10.13, 20:35
              arnold7 napisał:

              > Nie starszy, Pan jest Stary. Maly pseudonarodek niemiecki wyrodzony przez ble
              > dnie myslacego Bismarcka, a zdegenerowany rownie szybko przez Hitlera w chyba n
              > ajgorzszy produkt nowoczesnej Europy, jest rownie daleki slaskiemu dziedzidztwu
              > , jak Panski obocznie myslacy mozdzek. ale to nie moj problem.
              -------------------------------------------------------------
              -------------------------------------------------------------
              Panie Arnoldzie, przykro mi, ale jesli caly " narod " slaski sklada sie z takich jak Pan
              osobnikow, to nic dziwnego , ze prozno szukac " dziedzictwa slaskiego ".
            • arnold7 Re: Male spostrzezenie 15.10.13, 20:35
              Zawsze mnie krotkimi bardzo chwilami zastanawia, dlaczego niemieckie niedouczone gowno przystaje do polskich nacjonalistycznych gowniarzy, ktorzy krwawa wojne z bolszewizmem wywolana przez nawiedzonego popapranca traktuja za sposob uratowania Europy od wlasnych slabosci.

              Moze trzeba zacza od uznanych drukowanych ksiazek., a nie ulotek i innych beobachterow?
              • hans-jurgen Re: Male spostrzezenie 15.10.13, 20:51
                arnold7 napisał:

                > Zawsze mnie krotkimi bardzo chwilami zastanawia, dlaczego niemieckie niedouczon
                > e gowno przystaje do polskich nacjonalistycznych gowniarzy, ktorzy krwawa wojne
                > z bolszewizmem wywolana przez nawiedzonego popapranca traktuja za sposob urato
                > wania Europy od wlasnych slabosci.
                >
                > Moze trzeba zacza od uznanych drukowanych ksiazek., a nie ulotek i innych beoba
                > chterow?
                ------------------------------------------------------------
                ------------------------------------------------------------
                Brniesz Pan dalej rozsiewajac inwektywy ad personam, a ja nadal czekam
                na podanie przykladow " slaskiego dziedzictwa ".
                • arnold7 Re: Male spostrzezenie 16.10.13, 15:27
                  Ocena nieuka nie jest inwektywa. Wyrazy wspolczucia dla rodzicow.

                  gornoslaskie-dziedzictwo.com/
                  • hans-jurgen Re: Male spostrzezenie 16.10.13, 17:25
                    arnold7 napisał:

                    > Ocena nieuka nie jest inwektywa. Wyrazy wspolczucia dla rodzicow.
                    -----------------------------------------------------------
                    -----------------------------------------------------------
                    Tja widze, ze panuja tu gewöhnungsbedürftige Standarte...

                    Tupetu Panu nie brakuje, nawet moich od kilku dziesiecioleci
                    nie zyjacych sp rodzicow nie jestes Pan w stanie pozostawic
                    w spokojnym wiecznym odpoczynku
                    , tylko tak dalej.
                    ************************************
                    ************************************
                    > gornoslaskie-dziedzictwo.com/
                    -----------------------------------------------
                    -----------------------------------------------
                    No fajnie, brakuje tylko jednego drobiazgu, mianowicie tego, ze tam nie ma nic slaskiego
                    oprocz tego, ze sa pobudowane na Slasku.
                    Prosze mi pokazac choc jeden obiekt, budowle, ktora mozna w 100% przypisac
                    czysto slakiemu rodowi.
                    Viel Glück w szukaniu:))
                    • arnold7 Re: Male spostrzezenie 16.10.13, 17:52
                      hans-jurgen napisał:


                      > No fajnie, brakuje tylko jednego drobiazgu, mianowicie tego, ze tam nie ma nic
                      > slaskiego
                      > oprocz tego, ze sa pobudowane na Slasku.

                      No tak, jakby byly zbudowane w Japonii, to by byly bardziej slaskie...


                      > Prosze mi pokazac choc jeden obiekt, budowle, ktora mozna w 100% przypisac
                      > czysto slakiemu rodowi.

                      de.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Schlesisches_Adelsgeschlecht
                      dla przyglupawego niemieckiego nacjonalisty po niemiecku:)
                      • hans-jurgen Re: Male spostrzezenie 16.10.13, 20:52
                        arnold7 napisał:

                        > hans-jurgen napisał:
                        >
                        >
                        > > No fajnie, brakuje tylko jednego drobiazgu, mianowicie tego, ze tam nie m
                        > a nic
                        > > slaskiego
                        > > oprocz tego, ze sa pobudowane na Slasku.
                        >
                        > No tak, jakby byly zbudowane w Japonii, to by byly bardziej slaskie...
                        ---------------------------------------------------------
                        ---------------------------------------------------------
                        Nie bylyby japonskie:))
                        ***********************************
                        ***********************************
                        > > Prosze mi pokazac choc jeden obiekt, budowle, ktora mozna w 100% przypisac
                        > > czysto slakiemu rodowi.

                        > de.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Schlesisches_Adelsgeschlecht
                        -------------------------------------------------------
                        -------------------------------------------------------
                        Ponizej dla Besserwisser´a :

                        No to np.: Schaffgotsch (Adelsgeschlecht)

                        " Die Grafen Schaffgotsch sind ein altes schlesisches ( geographische zuordnung p. H.J. ) Adelsgeschlecht mit einer erloschenen Linie in Böhmen, welches ursprünglich mit dem Namen Scof aus Franken kam. Sie zählten zu den größten Grundbesitzern des Landes und brachten Generäle, Bischöfe und Unternehmer hervor."

                        Buchwitz (Adelsgeschlecht)

                        " Nach Ansicht einiger Autoren soll die Familie aus dem Vogtland stammen "

                        Gaschin (Adelsgeschlecht)

                        " Die Grafen von Gaschin, Freiherren von und zu Rosenberg (polnisch Gaszyński; tschechisch Gašinští z Gašina (Gaschinsky von Gaschin), waren ein polnisches Uradelsgeschlecht, das Güter in Mähren und Schlesien erwarb und 1653 in den Reichsgrafenstand aufstieg.
                        Die gesicherte Stammreihe beginnt mit Jan Wierzcheyski von Gaszyn († nach 1452), Herr auf Kobylagora bei Schildberg, der überwiegend in den Herzogtümern Oppeln, Ratibor und Troppau als Lehensträger der Bischöfe von Olmütz begütert war."

                        Schweinitz (Adelsgeschlecht)

                        " Einer alten Überlieferung nach kam das Geschlecht aus dem Herzogtum Meranien. Zusammen mit anderen Adelsfamilien sollen Ende des 12. Jahrhunderts Angehörige der Familie mit Hedwig von Andechs, Tochter von Herzog Berthold von Meranien, nach Schlesien gelangt sein. Die später heiliggesprochene Hedwig heiratete 1186 Herzog Heinrich von Schlesien. In älterer Literatur wird auch eine slawisch-polnische Abstammung vermute."

                        Slaskie tak, ale tylko z nazwy.
                        *************************************
                        *************************************
                        > dla przyglupawego niemieckiego nacjonalisty po niemiecku:)
                        -------------------------------------------------
                        -------------------------------------------------
                        Panie Arnoldzie czy tu o to Panu chodzi:

                        " Zapraszam do kulturalnej dyskusji na temat Slaska "

                        " Chamstwo należy zostawić na tym forum, z którego się przyszło. Albo zabrać
                        je ze sobą z powrotem. "

                        Powinien Pan jak najszybciej zlikwidowac to forum, skoro Pan sam
                        nie jest w stanie zachowac przez siebie ustanowionych zasad.
                        • arnold7 Re: Male spostrzezenie 16.10.13, 21:17
                          Zasady sa dla ludzi, a nie dla wirtualnych poczwar epatujacych nieludzkim kretynizmem.
                          • hans-jurgen [...] 16.10.13, 21:25
                            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                            • bartoszcze zdecydowanie proponuję zmienić zachowanie 18.10.13, 13:32
                              Bo i po co pchać się na listę zabanowanych za brak kultury?
                          • bartoszcze Re: Male spostrzezenie 17.10.13, 21:27
                            Strasznie nudny ten gość, który z jakiegoś bliżej nieznanego powodu uważa przybłędy z Austrii czy Turyngii za Ślązaków z prawdziwych najprawdziwszych.
                            • chrisraf [...] 07.11.13, 12:34
                              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                          • chrisraf Re: Arni 07.11.13, 12:31
                            Taki wpis powinien migiem wyleciec.

                            Glückauf!
                      • chrisraf Re: Arni 07.11.13, 12:29
                        > hans-jurgen napisał:
                        >
                        >
                        > > No fajnie, brakuje tylko jednego drobiazgu, mianowicie tego, ze tam nie m
                        > a nic
                        > > slaskiego
                        > > oprocz tego, ze sa pobudowane na Slasku.
                        >
                        > No tak, jakby byly zbudowane w Japonii, to by byly bardziej slaskie...
                        >
                        >
                        > > Prosze mi pokazac choc jeden obiekt, budowle, ktora mozna w 100% przypisa
                        > c
                        > > czysto slakiemu rodowi.
                        >
                        > rel="nofollow">de.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Schlesisches_Adelsgeschlecht
                        > dla przyglupawego niemieckiego nacjonalisty po niemiecku:)

                        O co Wy sie wadzicie??? Slask byl niemiecki, tak jak wiekszosc Slazakow. Slazacy - Czesi, czy Mowawianie czesto tez zaliczali sie do Niemcow. Slazacy Polacy, czy Slazacy-Slazacy to zagadnienie marginalne, stylizowane w ostatnich latach jako zjawisko powszechne.

                        Skoncz z inwektywami.

                        Glückauf!
              • chrisraf Re:arnold7 07.11.13, 12:24
                > Zawsze mnie krotkimi bardzo chwilami zastanawia, dlaczego niemieckie niedouczon
                > e gowno przystaje do polskich nacjonalistycznych gowniarzy, ktorzy krwawa wojne
                > z bolszewizmem wywolana przez nawiedzonego popapranca traktuja za sposob urato
                > wania Europy od wlasnych slabosci.
                >
                > Moze trzeba zacza od uznanych drukowanych ksiazek., a nie ulotek i innych beoba
                > chterow?

                Arni, do knigow, ale migiem!!!

                Glückauf!
            • hans-jurgen Re: Male spostrzezenie 19.10.13, 07:54
              arnold7 napisał:
              Maly pseudonarodek niemiecki wyrodzony przez blednie myslacego Bismarcka,
              a zdegenerowany rownie szybko przez Hitlera w chyba najgorzszy produkt nowoczesnej
              Europy, jest rownie daleki slaskiemu dziedzidztwu
              -------------------------------------------------------------------
              -------------------------------------------------------------------
              art. 257
              Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby,
              podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

              Zadam natychmiastowego usuniecia powyzszego wpisu.
              • arnold7 Re: Male spostrzezenie 19.10.13, 13:38
                Tego nie usuwamy:)
                • hans-jurgen Re: Male spostrzezenie 19.10.13, 14:59
                  arnold7 napisał:

                  > Tego nie usuwamy:)
                  ----------------------------------------------
                  ----------------------------------------------
                  No coz , nie pozostawia mi Pan innej mozliwosci, jak tylko przekazac
                  sprawe do Wydzialu Prawnego ambasady niemieckiej w Warszawie,
                  niech oni rozstrzygna co z tym fantem zrobic.
                  Mysle, ze przynajmniej wysla odpowiednie pismo do Agory, a jesli
                  bedzie Pan mial pecha, to przekaza sprawe do prokuratora.
                  Zycze przyjemnego weekend´u :))


                  • arnold7 Re: Male spostrzezenie 19.10.13, 15:25
                    Nic mnie bardziej nie rozbawi, jak prokuratorskie oskarzenie o zniewazenie narodku niemieckiego:))
                    • bartoszcze Re: Male spostrzezenie 19.10.13, 17:40
                      Dołączysz do tego rzeźbiarza z Gdańska :))
                      • arnold7 Re: Male spostrzezenie 20.10.13, 09:45
                        Zgnijemy w jednej celi:)
            • chrisraf Re: Arni 07.11.13, 12:22
              > Nie starszy, Pan jest Stary. Maly pseudonarodek niemiecki wyrodzony przez ble
              > dnie myslacego Bismarcka, a zdegenerowany rownie szybko przez Hitlera w chyba n
              > ajgorzszy produkt nowoczesnej Europy, jest rownie daleki slaskiemu dziedzidztwu
              > , jak Panski obocznie myslacy mozdzek. ale to nie moj problem.

              Arni, czy Ty sie nazarles szaleju???

              To Ci nie sluzy... :(

              Glückauf!
      • hans-jurgen Re: Male spostrzezenie 23.10.13, 09:58
        hans-jurgen napisał:

        > arnold7 napisał:
        >
        > nie zajmuje sie tym, co Slazacy robia na Slasku w celu ratowania slaskiego dzi
        > edzictwa.
        > -----------------------------------------------
        > -----------------------------------------------
        > Hmm, a co to jest " slaskie dziedzictwo ", moze poda Pan kilka przykladow
        > aby bylo wiadomo co masz Pan na mysli.
        -------------------------------------------------------------------
        -------------------------------------------------------------------
        Tak wiec sprawa " slaskiego dziedzictwa " jest wyjasniona.: ))

        " Profesor Franciszek Ziejka, przewodniczący Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa uważa, że prawdziwe polskie zabytki są tylko w Krakowie. Zabytki na Śląsku budowali "obcy", więc nie należy im się szacunek. "


        www.dziennikzachodni.pl/artykul/1022813,profesor-z-krakowa-szowinistycznie-o-slaskich-zabytkach-prawdziwe-zabytki-sa-w-krakowie,id,t.html?cookie=1
        Aby nie bylo watpliwosci kto to taki jest ten Profesor Franciszek Ziejka
        ponizej podaje link do notki biograficznej.



        pl.wikipedia.org/wiki/Franciszek_Ziejka
        I co Pan na to Panie Arnoldzie ???
    • chrisraf Arni 07.11.13, 12:17
      Krytykowane przez Ciebie GGG jest niezaprzeczalnie czesciej uzywana platforma niz tutejsze. Mozliwe, ze wydaje sie byc bardziej trywialne, ale jest jednoznacznie bardziej liberalne. Mozna tam znalesc wiele ciekawych wpisow.

      Sama liczba postow GGG 285.000 i tutejszego forum 46.000 mowi za siebie. Czesto dniami nikt tutaj nie pisze, w przeciwienstwie do sasiedniego.

      Śląsk - historia,kultura,naród, niegdys wielce szanowane forum, na ktorym ja takze lubialem sie udzielac laczylo wielu ciekawych autorow. To sie jednak zmienilo. Wielokrotnie wskazywalem na tego powody. Wpadajacy w amok admin dewastuje caly dorobek tego forum, ktore czesto staje sie bardziej chichotem, niz powazana platforma komunikacyjna. Ta osoba, niestety nie dojrzala do pelnienia tej funkcji. Daj B. brzytwe... powinno brzmiec przyslowie zwiazane z smiercia tego forum...

      "Swiety odpoczynek rac mu dac Panie, a Swiatlosc Wiekuista niechaj Mu swieci...Amen!"

      Przykro mi to powiedziec, ale te forum umiera. GGG
      • bartoszcze Re: Arni 07.11.13, 22:20
        > Sama liczba postow GGG 285.000 i tutejszego forum 46.000 mowi za siebie.

        Porównywanie tych forów w taki sposób jest oczywistym błędem.

        I radzę uważnie czytać ostrzeżenia dotyczące zachowania na tym forum.
      • joh_ann [...] 08.11.13, 07:45
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • cirano Re: Arni 08.11.13, 08:43
          Cymbały niy majom na GGG nic do szukanio. Dlo takich jes Silesiana
          • hans-jurgen Re: Arni 08.11.13, 09:39
            cirano napisał:

            > Cymbały niy majom na GGG nic do szukanio. Dlo takich jes Silesiana
            ----------------------------------
            ----------------------------------
            Cirano, wie Viel ist euch da noch geblieben? Dreieinhalb?:))
            • joh_ann [...] 08.11.13, 10:35
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
              • arnold7 Hasie na hasiok 08.11.13, 15:28


                • joh_ann [...] 08.11.13, 15:36
                  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                  • hans-jurgen [...] 08.11.13, 16:42
                    :))
                    • joh_ann [...] 08.11.13, 17:02
                      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                      • joh_ann [...] 08.11.13, 22:23
                        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka