gorol7 23.11.03, 22:02 kiosk.onet.pl/art.html?NA=1&ITEM=1138399&KAT=244 Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
silesius Re: Koniec Slaska 23.11.03, 22:22 "Udalo" wam sie, Polacy.... Ale kazdy koniec jest zarazem i poczatkiem, tu byc moze koniec Slaska ale poczatek Silesii a niechby w ostatecznosci i Schlesien, wszystko lepsze niz opisana w artykule "polnische Wirtschaft" na Slasku. Silesius Odpowiedz Link Zgłoś
oppeln Re: Koniec Slaska 23.11.03, 22:22 masz racje. to wlasnie o tej wizji myslal Lloyd mowiac o malpie i zegarku... smutne Odpowiedz Link Zgłoś
cza_ha Re: Koniec Slaska 23.11.03, 23:25 Uprzejmie informuję , że gówno mnie obchodzi co jakiś stetryczały lord gderał na Nasz temat 100 lat temu. Gdzie mam jego gadanie to nie muszę chyba pisać. A ze jednemu ciulowi bieda sie kojarzy z wurtshaft to jego sprawa. Misie bida kojarzy z lordami co to nipotrzebujom wyngla,bo jest czorny i brudzi, i taki Lord nie kupi i już. Możno z nim godoć do fajerantu idalej. do usranej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mieszek3 Re: Koniec Slaska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.03, 23:43 W artykule przewija się problem braku pracy.Zewsząd niedawno jeszcze (pamiętamy) słychać od liberałów było tandetne stwierdzenia ,że praca jest tylko trzeba szukać , a my jeszcze niepotrafimy.Bo komuna...W tej chwili taka bajka by nieprzeszła. Ja zauważyłem , że panują trzy takie wersje tyczące pracy: -pracy jest dużo,trzeba tylko być aktywnym -pracy jest dużo ,jest dużo do zrobienia -pracy jest dużo , niewłaściwie jest gospodarowana O tyle o ile płynie to z góry ,to z dołu słychać takie teksty: -pracy nie ma Myślę ,że pierwszy problem niesłuchania społeczeństwa i jego potrzeb tyczy szczególnie jak powiedziałem już liberałów.Serwują oni nam pracę typu: pod latarnią ,24 godziny na dobę, w niedzielę i święta. Drugie miejsce nad czym sczególnie ubolewam dotyczy religi, która zawsze i wszędzie musi głosić dobrą nowinę.Bo to nasze zadanie, lecz zapomina się o wytłumaczeniu ludziom,że tu chodzi o duchową stronę życia nie o materialną. O pracę nad sobą, nad duszą.Te słowa prawdy są zawsze na czasie, jednak gdy jest głód trzeba wytłumaczyć,i trzeba dodawać! iż jak etyki nie ma to niema chleba w następstwie!.Bo następstwem deprawacji brak poszanowania godności człowieka. Trzecie z kolei hasło tyczy politykantów i nietylko, bo tych co sumiennie i zdrowo patriotycznie pracują też.Mianowicie prawidłowy rozdział dóbr naturalnych.Znaczy się dać temu co rozmnoży majątek, a nie złupi i ucieknie niepłacąc podatku dla właścicieli czyli dla nas , narodu Polskiego.Oni o tym po prostu nam mówią. . . I tak oto choć mają rację wszyscy poza pierwszymi słychać szloch i płacz, a nawet bym powiedział cichy krzyk bólu śmierci.Ci co zmarli lub nienarodzili się niepowiedzą nam narazie o tym.Pozostaje nam milczeć, chronić duszę dla Boga i Kościoła i ... być cichymi męczennikami. Jak ci co pomarli wyrzuceni z dworców kolejowych , bo komuś zachciało się by piękne wszystko pachniało i wyglądało.Sami tego doświadczyliśmy gdy zmęczeni w podróży niemieliśmy gdzie siąść bo ławki zdemontowano przezornie... Kto za to wyganianie odpowie?, za śmierć tych ludzi?A była taka statystyka która dziwnie do tego czasu czynu pasuje, nieprawdaż? . . Wszyscy mówią o czymś innym więc i ja powiem także : dopóki myśl a czyn narodu będze błądzić będzie źle ! ! ! Dobro wspólne wymaga od nas byśmy byli cywilizacyjnie spójni. ---Jedna etyka (cywilizacji łacińskiej Kościoła katolickiego), ---jeden totalizm -totalna prawda!!! ---żadnych mieszanek cywilizacyjnych ---jedność w różnorodności ---personalizm, żadnych indywiduów ---odpowiedzialność za swoje decyzje i czyny prywatnie i publicznie Jakby o to się dbało ... Ja końca Śląska niewidze , raczej duchowe próby mordowania łacinników na rzecz różnych cywilizacji.Normalka..., nic nowego... Proszę o komentaż jeśli ktoś tu dobrnął z czytaniem wogóle. . . pseud. Marek Połukoza Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: edi Re: Koniec Slaska IP: cache1:* 24.11.03, 18:41 gorol, super przyklad! tak wlasnie malpa zepsula zegarek (wg. przepowiedni ;-( jak widac w tym kraju niewiele sie zmienia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Asia Re: Koniec Slaska IP: *.ipt.aol.com 24.11.03, 20:13 O co biego z tom malpom i zegarkiym? Moze mje fto oswiyci? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: settembrini Re: Koniec Slaska IP: *.swic.dialup.inetia.pl 24.11.03, 21:37 przeczytalem artykul wraz z opiniami czytelnikow. pierwsza opinia niejakiej kasi jest przerazajaca... krew sie burzy gdy czytam takie slowa przyglupich bab. rece opadaja. Odpowiedz Link Zgłoś