Dodaj do ulubionych

Koniec Slaska

23.11.03, 22:02
kiosk.onet.pl/art.html?NA=1&ITEM=1138399&KAT=244
Obserwuj wątek
    • silesius Re: Koniec Slaska 23.11.03, 22:22
      "Udalo" wam sie, Polacy....
      Ale kazdy koniec jest zarazem i poczatkiem, tu byc moze koniec Slaska ale
      poczatek Silesii a niechby w ostatecznosci i Schlesien, wszystko lepsze niz
      opisana w artykule "polnische Wirtschaft" na Slasku.


      Silesius
    • oppeln Re: Koniec Slaska 23.11.03, 22:22
      masz racje.

      to wlasnie o tej wizji myslal Lloyd mowiac o malpie i
      zegarku... smutne
      • cza_ha Re: Koniec Slaska 23.11.03, 23:25
        Uprzejmie informuję , że gówno mnie obchodzi co jakiś stetryczały lord gderał
        na Nasz temat 100 lat temu. Gdzie mam jego gadanie to nie muszę chyba pisać.
        A ze jednemu ciulowi bieda sie kojarzy z wurtshaft to jego sprawa.
        Misie bida kojarzy z lordami co to nipotrzebujom wyngla,bo jest czorny i
        brudzi, i taki Lord nie kupi i już. Możno z nim godoć do fajerantu idalej. do
        usranej.
    • Gość: mieszek3 Re: Koniec Slaska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.03, 23:43
      W artykule przewija się problem braku pracy.Zewsząd niedawno jeszcze (pamiętamy)
      słychać od liberałów było tandetne stwierdzenia ,że praca jest tylko trzeba
      szukać , a my jeszcze niepotrafimy.Bo komuna...W tej chwili taka bajka by
      nieprzeszła.
      Ja zauważyłem , że panują trzy takie wersje tyczące pracy:
      -pracy jest dużo,trzeba tylko być aktywnym
      -pracy jest dużo ,jest dużo do zrobienia
      -pracy jest dużo , niewłaściwie jest gospodarowana
      O tyle o ile płynie to z góry ,to z dołu słychać takie teksty:
      -pracy nie ma
      Myślę ,że pierwszy problem niesłuchania społeczeństwa i jego potrzeb tyczy
      szczególnie jak powiedziałem już liberałów.Serwują oni nam pracę typu:
      pod latarnią ,24 godziny na dobę, w niedzielę i święta.
      Drugie miejsce nad czym sczególnie ubolewam dotyczy religi, która zawsze i
      wszędzie musi głosić dobrą nowinę.Bo to nasze zadanie, lecz zapomina się o
      wytłumaczeniu ludziom,że tu chodzi o duchową stronę życia nie o materialną.
      O pracę nad sobą, nad duszą.Te słowa prawdy są zawsze na czasie, jednak gdy
      jest głód trzeba wytłumaczyć,i trzeba dodawać! iż jak etyki nie ma to niema
      chleba w następstwie!.Bo następstwem deprawacji brak poszanowania godności
      człowieka.
      Trzecie z kolei hasło tyczy politykantów i nietylko, bo tych co sumiennie i
      zdrowo patriotycznie pracują też.Mianowicie prawidłowy rozdział dóbr
      naturalnych.Znaczy się dać temu co rozmnoży majątek, a nie złupi i ucieknie
      niepłacąc podatku dla właścicieli czyli dla nas , narodu Polskiego.Oni o tym po
      prostu nam mówią.
      .
      .
      I tak oto choć mają rację wszyscy poza pierwszymi słychać szloch i płacz, a
      nawet bym powiedział cichy krzyk bólu śmierci.Ci co zmarli lub nienarodzili się
      niepowiedzą nam narazie o tym.Pozostaje nam milczeć, chronić duszę dla Boga i
      Kościoła i ... być cichymi męczennikami.
      Jak ci co pomarli wyrzuceni z dworców kolejowych , bo komuś zachciało się by
      piękne wszystko pachniało i wyglądało.Sami tego doświadczyliśmy gdy zmęczeni w
      podróży niemieliśmy gdzie siąść bo ławki zdemontowano przezornie...
      Kto za to wyganianie odpowie?, za śmierć tych ludzi?A była taka statystyka
      która dziwnie do tego czasu czynu pasuje, nieprawdaż?
      .
      .
      Wszyscy mówią o czymś innym więc i ja powiem także :
      dopóki myśl a czyn narodu będze błądzić będzie źle ! ! !
      Dobro wspólne wymaga od nas byśmy byli cywilizacyjnie spójni.
      ---Jedna etyka (cywilizacji łacińskiej Kościoła katolickiego),
      ---jeden totalizm -totalna prawda!!!
      ---żadnych mieszanek cywilizacyjnych
      ---jedność w różnorodności
      ---personalizm, żadnych indywiduów
      ---odpowiedzialność za swoje decyzje i czyny prywatnie i publicznie

      Jakby o to się dbało ...
      Ja końca Śląska niewidze , raczej duchowe próby mordowania łacinników na rzecz
      różnych cywilizacji.Normalka..., nic nowego...
      Proszę o komentaż jeśli ktoś tu dobrnął z czytaniem wogóle.
      .
      . pseud. Marek Połukoza
    • Gość: edi Re: Koniec Slaska IP: cache1:* 24.11.03, 18:41
      gorol,
      super przyklad!

      tak wlasnie malpa zepsula zegarek (wg. przepowiedni ;-(
      jak widac w tym kraju niewiele sie zmienia
      • Gość: Asia Re: Koniec Slaska IP: *.ipt.aol.com 24.11.03, 20:13
        O co biego z tom malpom i zegarkiym? Moze mje fto oswiyci?
    • Gość: settembrini Re: Koniec Slaska IP: *.swic.dialup.inetia.pl 24.11.03, 21:37
      przeczytalem artykul wraz z opiniami czytelnikow. pierwsza opinia niejakiej
      kasi jest przerazajaca... krew sie burzy gdy czytam takie slowa przyglupich
      bab. rece opadaja.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka