Dodaj do ulubionych

Ndinz - odcinki

27.12.10, 12:48
426
Dwunastoletni Mirek udziela pierwszej pomocy swojemu ojcu, który na rybach zostaje porażony prądem. Poszkodowanego nie opuszcza pech. Trafia do szpitala, gdzie lekarze cały czas napotykają na nieprzewidziane trudności.
Iza zwierza się Wiktorii, że została zgwałcona przez swojego szefa. Wzburzony Marcin jedzie do ojca, aby porozmawiać o sytuacji Izy.
Tretter informuje Żakową że da się uratować rękę jej byłego męża. Ma się tym zająć Konica. Żakowa nie wie jednak czy uda jej się przekonać eksmęża do operacji.
Do szpitala zgłasza się Nina, która marzy o zrobieniu w Leśnej Górze specjalizacji z chirurgii. Nina nie wie, że to Sambor ma być jej przełożonym...
Obserwuj wątek
  • pluskotka Re: 427 27.12.10, 12:51
   07.01.2010
   Sambor ma kłopoty. Kurator sądowy chce skontrolować jego poczynania w roli ojca, by sprawdzić go czy nie zaniedbuje Krzysia.
   Pod nieobecność Sambora, Wiki uzyskuje zgodę na samodzielną operację. Nie obywa się jednak bez komplikacji.
   Iza dowiaduje się, że powinna leczyć się na oddziale zamkniętym w szpitalu psychiatrycznym. Wiki chce ją przed tym uchronić i wtajemnicza w swój plan wszystkich rezydentów.
   Lenę spotyka kolejny cios. Dowiaduje się, że jej leczenie może sprawić, że stanie się bezpłodna.
   Do Leśnej Góry trafia ciężarna studentka Ewa. Chce oddać swoje dziecko do adopcji. Okazuje się jednak, że zatrucie ciążowe zagraża zdrowiu dziecka. W tej sytuacji nie wiadomo, czy para zdecyduje się na adopcję...
   • pluskotka Re: 428 27.12.10, 12:55
    21.01.2010
    Nina zajmuje się rannym w głowę rzeźbiarzem. Mężczyzna okazuje się być niebezpieczny. Rzuca się na nią i zaczyna dusić. Nina wskutek podduszenia ledwo mówi, ale nie zamierza rezygnować z dyżuru. Liczy, że rozwiąże zagadkę agresji rzeźbiarza. Okazuje się, że to nie wina alkoholu lecz guza w płacie czołowym. Sambor nie bierze Niny do zespołu operacyjnego.
    Andrzej Maj, były mąż Żakowej, chce aby jak najszybciej zoperowano mu rękę. Jędras studzi jego żądania. W czasie obserwacji Maj zaczyna się dziwnie zachowywać. Według personelu to efekt odstawienia alkoholu. Żakowa nie wierzy, że kiedykolwiek uwolni się od byłego męża.
    Wiki postanawia odnaleźć inne ofiary gwałtu szefa Izy. W czasie śledztwa o mało nie wpada pod ciężarówkę. Ratuje ją pewien przystojny mężczyzna.
    • Gość: izza Re: 428 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.10, 15:26
     Kto to jest Nina? Nie oglądałam ostatnich odcinków i coś mi chyba umknęło:)
     • pluskotka Re: 428 27.12.10, 16:29
      Nina znalazła Krzysia (syn Sambora), który się zgubił pewnej nocy.
      • lilith76 Re: 428 28.12.10, 09:42
       Domyślałam się, że ten wątek może być dalej poprowadzony.
       I pewnie dr Sambor znajdzie w końcu matkę dla dziecka.
  • pluskotka 429 30.12.10, 17:11
   28 stycznia
   Pawica wraca po urlopie do pracy. Odwiedza go Kazik, który prosi o kolejną pożyczkę pieniędzy.
   Agata informuje Latoszka, że przed operacją stawu chciałaby najpierw zaliczyć specjalizację. Swoją nadgorliwością irytuje Pawicę. Lekarz postanawia utrzeć jej nosa.
   Lena próbuje uwieść Latoszka. Mężczyzna orientuje się, że wszystko prowadzi do tego, aby mieli dziecko. Kategorycznie sprzeciwia się. Chce, aby Lena najpierw dokończyła leczenie.
   Do szpitala trafia Igor. Młody mężczyzna jest osłabiony i traci kontakt z rzeczywistością. Lekarzy niepokoi słaba odporność pacjenta. Nowy radiolog - Paweł - stawia na toksoplazmozę mózgu. Blady strach pada na żonę Igora, która podejrzewa, że jest w ciąży. Okazuje się, że diagnoza może być jeszcze gorsza.
   • imasumak Re: 429 30.12.10, 18:56
    pluskotka napisała:
    Lena próbuje uwieść Latoszka.

    Najbardziej podoba mi się ten fragment :DDD
    Szkoda, ze nie napisali, że Lena próbuje zgwałcić Latoszka :DD
  • pluskotka Re: Ndinz - odcinki 31.12.10, 12:29
   Już raz to wklejałeś, mało ci spamerze?
   • pluskotka 430 14.01.11, 21:36
    04.02.2011
    W szpitalu nawiązuje się rywalizacja między rezydentami i wolontariuszami na chirurgii. Aśka i Borys robią wszystko, aby uczestniczyć w operacjach jak najczęściej. Podstępem zamierzają wyeliminować konkurencję. Do szpitala trafia nastolatka, którą męczą omdlenia. Jej matka w ciąży przebyła chorobę weneryczną. Kazik z powodów zdrowotnych nie może startować w triathlonie. Prosi Pawicę, aby zrobił to zamiast niego. Wiki umawia się z Januszem - szefem Izy na drinka. Mężczyzna podaje jej pigułkę gwałtu. Zaalarmowany Przemek jedzie jej na ratunek.
    • piotr7777 Matylda Damięcka już grała w tym serialu 15.01.11, 15:24
     ...w 2002 roku. Teraz to już prehistoria.
     • angelka Re: Matylda Damięcka już grała w tym serialu 24.01.11, 21:44

      A co dalej?
      • pluskotka 431 25.01.11, 10:21
       11.02.2011
       Wiktoria po traumatycznych przeżyciach udaje, że wszystko jest w porządku. W samotności jednak bardzo przeżywa próbę gwałtu. Między nią, a Aśką dochodzi do ostrych spięć. Gawryło zauważa, że z dziewczyną dzieje się coś niedobrego.
       Do szpitala trafia osiemnastoletni buntownik - Bartek. Wyjawia lekarzom przyczynę omdleń. Okazuje się, że jego babcią jest dawna sympatia Trettera - Jagoda. Irena i Żakowa są zazdrosne o relacje łączące Stefana z dawną miłością. Jagoda dla dobra leczenia wnuka, wyjawia Tretterowi tajemnicę o prawdziwym dziadku Bartka.
       Rezydenci nadal nie mogą pojąć według jakiego klucza rozdzielane są między nich operacje. Nie wiedzą, że grafik w dość specyficzny sposób układa Zybert...
       • pluskotka 432 25.01.11, 16:35
        18.02.2011
        Lena i Latoszek nadal kłócą się na temat posiadania dziecka. Lena zarzuca Witkowi, że nie stara się jej zrozumieć i wyprowadza się na kilka dni do Zosi. Tam, dzięki opiece nad Amelką, zaczyna inaczej patrzyć na pewne sprawy. Do szpitala trafia wolontariuszka z zoo. W jej jelicie lekarze znajdują dziwne przedmioty. Nikt nie ma pojęcia, skąd mogły się tam wziąć. Wiki nie może znieść bliskości obcych mężczyzn, reaguje agresją. Za namową Agaty robi sobie wolne od pracy. Agata wyjawia Piotrowi swoje marzenie. Chciałaby polecieć helikopterem na akcję. Gawryło obiecuje jej taki lot. Wiki jest niezadowolona, że przyjaciółka zbliżyła się do Piotra. Aśka składa Przemkowi pewną propozycję, która dla obu stron może być bardzo korzystna.
        • angelka Re: 432 04.02.11, 11:43
         czy sa juz jakieś streszczenia nowych odcinków?
         Z góry dziękuję.
  • Gość: aga 433 IP: 94.75.112.* 04.02.11, 19:09
   433

   Wiktoria zapowiada Agacie, że nie odda Piotra bez walki. Agata postanawia umówić się na randkę z byłym pacjentem, któremu uratowała życie.
   Zosia tęskni za Kubą, ale ich kontakty są coraz rzadsze. Burska ma wrażenie, że mąż jej unika.
   W szpitalu pojawia się mentor Gawryły, sławny chirurg Andrzej Soszyński. Ma nowotwór trzustki i chce, aby Piotr go operował. Gawryło najwyraźniej unika spotkania
   z młodą i piękną żoną profesora.
   W szpitalu przebywa pacjent z wirusem HIV. Uważa, że przez chorobę personel
   odwleka jego operację. W tej sytuacji czuje się pacjentem drugiej kategorii. Zosia robi
   wszystko, aby zatrzeć złe wrażenie.
   Iza i Gośka postanawiają jednak nie zeznawać przeciwko Januszowi.
   • pluskotka Re: 434 09.02.11, 15:52
    05.04.2011.
    Po wspólnej nocy Piotr trzyma Wiki na dystans. Skupia się na badaniach profesora. Odkrywa, ze ten ma dwa kolejne nowotwory w rożnych miejscach. Wiki z Przemkiem wycinają wyrostek mężczyźnie, którego narzeczona oskarża o symulowanie bólu brzucha. Operacja przeciąga się, a Zosia upomina Wiki, ze zawsze powinni operować z kimś doświadczonym. Po operacji stan pacjenta się pogarsza...
    Nina pomaga Samborowi szyć kostium dla Krzysia na bal przebierańców. Myśli, ze dzięki przysłudze załapie się na jakaś asytstę.
    Tretter pyta Zosie, kiedy wraca Kuba. Dla Zosi to drażliwy temat - podejrzewa, ze Kuba za granica kogoś sobie znalazł.
    Van Graafowie postanawiają zeswatać Sambora. Zapraszają Michała do siebie na kolacje, gdzie czeka na niego Orlicka.
    • Gość: aaa Re: 434 IP: *.doplaty.gov.pl 18.02.11, 10:28
     up
    • Gość: aaaaaa Re: 434 IP: *.alfanet24.pl 18.02.11, 13:46
     Sambor i Orlicka? Ta stara zrzędliwa rura?
     • pluskotka 435 21.02.11, 18:08
      11.03.2011.
      Tretter zabrania rezydentom samodzielnych operacji. Młodzi lekarze uważają, że to sprawka Burskiej. Postanawiają zorganizować wobec niej strajk włoski. Pacjentka, która para się wróżeniem, wyjawia Zosi, że młodzi coś kombinują. Przepowiada też Wiki, że miłość jest blisko niej. Aśka i Borys liczą na to, że Przemek wstawi się za nimi u Trettera, by mogli pracować w płatnych gabinetach. Tretter jest oburzony prośbą Zapały.
      Do szpitala trafia światowej sławy archeolog. Jego żona martwi się o jego serce. Niespodziewanie okazuje się, że to właśnie ona ma z nim problemy. Profesor Soszyński ma przejść trudną operację. Piotr ze smutkiem obserwuje jego szczęście rodzinne. Wiki przygotowuje się do szczegółowych zeznań o próbie gwałtu. Wspiera ją Przemek, choć ona wolałaby, żeby był przy niej Piotr.
      • pluskotka 436 22.02.11, 19:21
       Trwa rywalizacja między młodymi lekarzami o jedno miejsce na specjalizację.. Nina wyprowadza się z rodzinnego domu. Przemek koleżeńsko oferuje jej nocleg. Wiki ostrzega Przemka przed nadmierną ufnością do nowych. Wiki i Przemek podejmują się sami ryzykownej operacji. Przemek dostaje naganę. Wiki jest pewna, że to Nina naskarżyła na nich Samborowi. Aśka, żeby zapunktować u lekarzy, postanawia być bardzo miła i uczynna. Burska podejrzewa, że to znów jakiś spisek i postanawia walczyć tą samą bronią. Zosia ma znieczulać profesora Soszyńskiego do operacji. Podczas wywiadu lekarskiego profesor opowiada jej o Gawryle...
       • pluskotka 437 02.03.11, 16:49
        Wiki wybiera się na rozprawę przeciwko Januszowi. Ma wspierać ją Przemek, ale nieoczekiwanie zostaje wezwany do pomocy przy operacji profesora Soszyńskiego. W sądzie czeka na Wiki miła niespodzianka.
        Do szpitala trafia pani Lidia, której wielką radością w życiu są częste listy od wnuka mieszkającego za granicą. Od jakiegoś czasu wnuczek prosi ją o coraz większe kwoty pieniędzy. Okazuje się, że listy z prośbami o pieniądze pisze ktoś inny.
        Lena i Latoszek, jak za dobrych czasów, spędzają razem czas w szpitalu. Wspominają, jak dobrze im się razem pracowało. Witek prosi Lenę, aby została z nim już na zawsze.
        Operacja profesora przebiega pomyślnie.
        Młodzi lekarze mają co świętować. Nie wiedzą, że w domu czeka na nich śmiertelnie niebezpieczeństwo.
        • angelka Re: 437 08.03.11, 10:38

         ???
  • Gość: mmm Re: 438 IP: *.adsl.inetia.pl 11.03.11, 10:21
   W hotelu lekarzy dochodzi do zatrucia czadem. Przebywają tam też Lena z Amelką. Wiki znajduje nieprzytomnych przyjaciół. Jest ofiara śmiertelna. Amelkę boli brzuch. Gawryło informuje Zosię, że trzeba natychmiast przeprowadzić operację. Burska nie jest jednak przekonana o trafności jego diagnozy. Dzwoni do Kuby, ale ten nie odbiera telefonu. Witek wyznaje Lenie, że gdyby ją stracił, jego życie straciło by sens. Agata decyduje się na operację i endoprotezę biodra. Wiki zdradza Piotrowi, że ma córkę. Przemek i Marcin odzyskują przytomność.
   • angelka Re: 438 20.03.11, 23:06

    up
    • pluskotka Re: 438 21.03.11, 17:00
     Czasem długo zwlekają z streszczeniami. Szukam po innych forach, ale nie mają. :)
     • pluskotka 439 22.03.11, 21:14
      Kuba nakłania Zosię, aby przenieśli się na stałe do Australii. Burska nie chce o tym słyszeć. Kuba składa u Trettera rezygnację. Młodzi lekarze tymczasowo mieszkają w szpitalu. Wiki myśli, że to z jej winy doszło do zaczadzenia, bo nie wpuściła koniarza na przegląd. Do szpitala trafia dwoje ekologów. Spadli z drzewa, do którego przykuli się łańcuchami. Agata podejrzewa u kobiety inne schorzenie niż tylko potłuczony bark. Sama decyduje się na wszczepienie endoprotezy. Jędras każe jej oddać wszystkich swoich pacjentów. Lena jest zachwycona powrotem do pracy. Wykrywa u ekolożki toczeń. Piotr proponuje Wiktorii swoje mieszkanie. Dziewczyna zaprasza do Gawryły także Agatę. Sambor proponuje lokum Przemkowi i Borysowi.
      • pluskotka 440 22.03.11, 21:14

       Nina wraca do pracy. Nic nie wiedziała o wypadku i śmierci Aśki. Widzi, że straciła swoją pozycje i nawet Tretter nie bierze jej pod uwagę przy asystach. Lena bardzo angażuje się w przypadek młodej samotnej matki, u której podejrzewa białaczkę. Nakłania Trettera na kosztowne ekspertyzy i uruchamia wszystkie swoje kontakty, by jej pomóc. Witek i dyrektor są zdania, że Lena zbyt mocno przeżywa choroby swoich pacjentów. Tretter pyta Zosię, czy tak jak Kuba zrezygnuje z pracy. Burska nie daje jednoznacznej odpowiedzi. Sambor pozwala Borysowi samodzielnie operować poszkodowanego z wypadku. Później chłopak świętuje z Przemkiem i Marcinem swoją pierwszą operację. Niespodziewanie spotykają Ninę w towarzystwie gości z zagranicy...
       • ewus38 kto to jest Aśka 22.03.11, 21:28
        "Nic nie wiedziała o wypadku i śmierci Aśki" a kto to jest Aśka???
        • aga_wer Re: kto to jest Aśka 22.03.11, 21:48
         nie ta co gra ją Damięcka?
         • lejdimakbet Re: kto to jest Aśka 22.03.11, 21:52
          taż sama
          • imasumak Re: kto to jest Aśka 22.03.11, 21:55
           Wysłuchano nas! :D
           • konwalka Re: kto to jest Aśka 22.03.11, 21:59
            > Wysłuchano nas! :D

            Ba! Mało tego! Ajeszcze Zofija wyjeżdza na antypody i może ja jaki redbak zeżre, albo kolczatka pokłuje, albo kangur kopnie naśmierć!
            a Agata będzie wstawiać sobie endoprotezę, co daj Boże, w innym końcu Polski niż Leśna
            • imasumak Re: kto to jest Aśka 22.03.11, 22:15
             konwalka napisała:

             "Ba! Mało tego! Ajeszcze Zofija wyjeżdza na antypody i może ja jaki redbak zeżre, albo kolczatka pokłuje, albo kangur kopnie naśmierć!"

             obawiam się, że to nic pewnego, na razie tylko Kuba chce jechać. ;)

             "a Agata będzie wstawiać sobie endoprotezę, co daj Boże, w innym końcu Polski niż Leśna"

             A gdzieżby! W Leśnej najlepszy szpital na całym świecie wszak! :D
            • Gość: aw Re: kto to jest Aśka IP: *.warszawa.vectranet.pl 23.03.11, 10:49
             ooo to długo się Damięcka nagrała w serialu :D

             Zosia pewnie nie wyjedzie tylko sie rozstaną z Kubą (no bo co tam, tyle lat małżeństwa, kogo to obchodzi, najwazniejsze że jak sobie pobyli bez siebie to odrazu tragedia) i jeszcze sie okaże że sie z Gawryłą zacznie umawiać :P
      • imasumak Z tą Wiki same problemy :D 22.03.11, 21:58
       Tym razem nie wpuściła koniarza na przegląd komina :D

       pluskotka napisała:
       "Wiki myśli, że to z jej winy doszło do zaczadzenia, bo nie w
       puściła koniarza na przegląd."
       • merdak Re: Z tą Wiki same problemy :D 23.03.11, 09:29
        Rację ma kobita, koniarz jeszcze by konia do komina sprowadził.
        • pluskotka Re: Z tą Wiki same problemy :D 25.03.11, 17:56
         Ktoś z błędem wpisał, a ja nie przeczytałam. :)
  • Gość: a 441 IP: *.warszawa.vectranet.pl 26.03.11, 11:47
   ODCINEK 441

   Profesor Soszyński załatwia jedno miejsce na kursie mikrochirurgii. Gawryło ma zadecydować kto je wykorzysta. Otwarcie mówi Wiki, że nie będzie jej faworyzować. Wiktoria znajduje zdjęcie Piotra z Magdą, na którym wyglądają jak para zakochanych... Agata dostaje sygnał, że ma się szykować na operację. Paweł wiernie jej towarzyszy. Okazuje się, że córka profesora i Magdy nie jest obciążona genetycznie żadną chorobą. Gawryło odkrywa, że Soszyński jest całkowicie niepłodny. W szpitalu Nina spotyka swoją koleżankę z pracy. Po wstępnych badaniach okazuje się, że ma niedrożność jelita. W czasie operacji lekarze odkrywają guza. Przemek opuszcza salę operacyjną, załamany, że dziewczynie nie można pomóc. Wiki robi wszystko, by uratować przyjaciela przed wyrzuceniem ze szpitala.
   • angelka Re: 441 07.04.11, 09:19
    nic nowego? :(
   • klawiatura_zablokowana Wiki i Przemek 08.04.11, 21:00
    Jeszcze się zejdą, tak na razie wszystko wygląda.
    • spacey1 Re: Wiki i Przemek 10.04.11, 10:38
     Też mi się tak wydaje. Przemek wygląda na zazdrosnego, gdy jest mowa o Gawryle. Przemek to fajna postać, scenarzyści powinni dać mu się trochę rozwinąć.
     • klawiatura_zablokowana Re: Wiki i Przemek 10.04.11, 23:01
      Taaa, nareszcie ktoś, kto nie jest genialnym, wybitnym i multifunkcyjnym lekarzem :D A zazdrosny jest, to prawda, chociaż sam z Rudą Aśką kręcił w feralną noc zaczadzenia.
      • spacey1 Re: Wiki i Przemek 11.04.11, 09:30
       dodac należy, że i Wiki siedząc przy łóżku Przemka po zaczadzeniu emanowała jakąś czułością, która dobrze wróży tej historii :) Chociaż osobiście fanką Wiki nie jestem. ja kibicowałam Przemkowi i Agacie (wiem, nielubianej tutaj)
       • Gość: Pyzia Re: Wiki i Przemek IP: 193.201.167.* 11.04.11, 09:34
        wytlumaczcie mi o co cgodzilo z tym zakrwawionym palcem Przemka w ostatnim odciunku. Czemu on nie chce operowac?
        • klawiatura_zablokowana Re: Wiki i Przemek 11.04.11, 11:54
         On chyba chciał, ale nie mógł, bo z krwawiącym palcem proceudra zabraniała. A kolega zauważył to już przy myciu rąk, ale nic nie powiedział i Przemek nie zdążył się opatrzeć, przez co go wyprosili z sali operacyjnej.
         Nie wiem tylko, czy chodziło o to, że otwarta rana i może dojść do zakażenia przez krew czy o to, że chirurg musi mieć sprawne ręce czy o jedno i drugie, bo lekarzem nie jestem i się nie znam. Ale Przemek na pewno chciał, tylko mu nie pozwolono.
         • Gość: Pyzia Re: Wiki i Przemek IP: 193.201.167.* 11.04.11, 12:24
          ja odnioslam wrazenie ze on wlasnie nie chcial operowac
  • Gość: aga Re: Ndinz - odcinki(442) IP: 94.75.112.* 08.04.11, 21:32
   Do szpitala trafia sprawca wypadku samochodowego, w którym zginął pasażer. Pacjent nie pamięta, że kogoś wiózł. Kluczem do rozwiązania zagadki jest matka kierowcy - autorka kryminałów. Nina jest pomijana przy operacjach. Podejrzewa, że powodem są plotki o jej dodatkowej pracy. Piotr unika kontaktów z Soszyńskim. Mówi Magdzie, że mąż jest bezpłodny. Mężczyzna chce wiedzieć, czy jest ojcem Tosi. Profesor załatwia Wiktorii dodatkowe miejsce na kursie mikrochirurgii. Entuzjazm Wiki udziela się Zapale. Consalida przygotowuje kolację dla Piotra.
   • Gość: kasia Gawrylo i Zosia IP: *.plock.mm.pl 11.04.11, 13:40
    będzie romans? Świat seriali dzis sugeruje, że tak.
    • Gość: aa Re: Gawrylo i Zosia IP: *.warszawa.vectranet.pl 11.04.11, 16:09
     W Świecie Seriali tak napisali ze wlasciwie nie wiadomo :P Ja tam jestem za tym, żeby sie przyjaźnili i tyle, a Zosia powinna być z Kubą :)
    • Gość: Monika Re: Gawrylo i Zosia IP: *.nplay.net.pl 11.04.11, 16:10
     Cos sie swieci zdecydowanie;)
  • fiorilavoie Re: Ndinz - odcinki 11.04.11, 17:07
   Stary dobry serial. Szkoda że coraz mniej Kuby pewnie odejdzie.
   • szopinka skad Gawryło? 12.04.11, 20:00
    chyba przegapilam w zeszlym sezonie jakies odcinki
    skad sie wzial dr Gawrylo w serialu?
    czy wiemy co o jego przeszlosci?
    domyslic sie mozna, ze cos laczylo go z Magda i jej dziecko i profesora to za pewnie dziecka Gawryly

    co takiego wydarzylo sie w jego zyciu, ze w ostatnim odcinku mowil do Zosi, ze jeden dzien zmienil jego zycie?

    • pluskotka 443 15.04.11, 20:03
     Do szpitala trafia dziewczyna z dłonią przybitą nożem do deski. Razem z bratem Dominikiem są artystami cyrkowymi. Dominik również zostaje pacjentem w Leśnej Górze. Konica ma żal o to, że młodsi stażem i doświadczeniem lekarze dostali się na kurs, o którym on marzył. Domyśla się, że Wiki jest protegowaną Piotra. Wiki i Przemek podczas zwiedzania Lublina ratują życie ulicznemu mimowi. Zapała bardzo angażuje się w akcję ratowniczą. O mały włos nie spóźniają się na kurs. Na kursie Wiktoria kosztem swoich ambicji robi wszystko, by Przemek zaliczył jak najlepiej. Piotr podrzuca Zosię i Amelkę do domu. Dobrze bawi się w ich towarzystwie, a szczególnie Amelki. Wiki słyszy, jak Piotr przez telefon wykrzykuje do kogoś, że chciałby poznać swoje dziecko.
     • Gość: ab Re: 443 IP: *.warszawa.vectranet.pl 16.04.11, 15:33
      Wczoraj w odcinku (15.04) było coś takiego, że Treter z Samborem rozmawiali na temat miejsca na specjalizacje i Treter wskazywał na Borysa i mówił cośtam że ma tylko jedno miejsce i nie wie kogo wybrać - powiedzcie mi, jak to jest że to dyrektor szpitala sobie wybiera kto dostaje miejsce? Juz sie nie liczy wynik z LEPu?
      • imasumak Re: 443 16.04.11, 15:40
       Z tego co wiem, teraz LEP zdaje się przed stażem - przynajmniej tak było w przypadku mojego kuzyna, zeszłorocznego absolwenta medycyny. A drugi mój kuzyn, parę lat starszy, zdawał LEP po stażu.
       • imasumak Re: 443 16.04.11, 15:42
        Zresztą to też chyba zależy od rodzaju etatu - jeśli zatrudnia szpital, to dyrektor ma chyba decydujący głos, natomiast jeśli jest to miejsce rezydenckie, to liczą się wyniki egzaminu.

        Ale tu już mogłam coś pokręcić :)
        • imasumak Re: 443 16.04.11, 15:46
         Ten mój starszy kuzyn, jest właśnie rezydentem, ale za to stanowisko płaci Ministerstwo Zdrowia, a nie szpital.
         • pluskotka 444 19.04.11, 18:14
          Piotr pragnie kontaktów z Tosią. Magda próbuje zdyskredytować go w oczach męża. Oskarża Gawryłę o niemoralne propozycje. Do szpitala trafiają dwaj łudząco podobni do siebie pacjenci. O mały włos nie dochodzi do pomyłki w operacjach. Lena z Zosią sprawdzają, czy pacjenci są ze sobą spokrewnieni. Zosia dowiaduje się, że Kuba wystawił ich dom na sprzedaż. Latoszek pod wpływem rozmowy z Burską chce kupić dla siebie i Leny dom. Witek odwiedza po operacji Agatę. Paweł jest o niego zazdrosny. Zosia i Piotr zwierzają się sobie podczas wspólnego wieczoru. Wiki zauważa, że Gawryło woli spędzać czas z Burską niż z nią. Magda chce szybko zabrać męża ze szpitala. Wypisuje go Wiki. Profesor zauważa w wynikach swoich badań, że jest bezpłodny.
          • pluskotka Re: 445 28.04.11, 19:42
           Piotr rozstaje się z Wiki, którą obwinia o to, że Soszyński dowiedział się o swojej bezpłodności. Rozżalona Wiktoria z pomocą Przemka przeprowadza się do nowego hotelu lekarzy.
           Zosia walczy o życie pacjentki po rozległym zawale. Nieoczekiwanie pomaga jej Piotr, któremu imponuje determinacja Burskiej. Okazuje się, że pacjentka całe swoje życie poświęciła badaniom na rzecz rozwoju kardiochirurgii. A teraz żąda, aby wszczepić jej prototyp zastawki serca, nad którym pracowała. Burska i Gawryło spędzają kolejny wspólny wieczór.
           Soszyński jest załamany, że żona go zdradziła. Nocuje u Piotra, gdy z niezapowiedzianą wizytą zjawia się Magda. Dla profesora ten wieczór może być tragiczny w skutkach.
           • pluskotka 446 06.05.11, 15:05
            Soszyński trafia do szpitala. Okazuje się, że ma tętniaka aorty i trzeba go szybko operować. Profesor nie chce, by jego lekarzem był Piotr. Nie chce też rozmawiać z żoną. Piotr unika wspólnych operacji z Wiki, nadal nie mogą się porozumieć. Do szpitala trafia Ida. Lena przyłapuje ją całkiem nagą z Gawryłą. Ostrzega Zosię przed Piotrem. Burska jednak kolejny raz wysłuchuje jego zwierzeń. W czasie operacji Soszyńskiego Borys próbuje pozbyć się Niny. Jego zachowanie pozostawia wiele do życzenia. Tretter i Sambor chcą dać rekomendację szpitala Rudnickiej. Okazuje się jednak, że centrum szkoleniowe wybrało Borysa.
            • Gość: oko Re: 446 IP: *.icpnet.pl 06.05.11, 21:27
             gawryło z nagą pacjentką ? ho ho
             • pluskotka Re: 446 06.05.11, 22:36
              To chyba będzie nimfomanka. :)
              • Gość: aaa Rozmowa Wiki :P IP: *.warszawa.vectranet.pl 13.05.11, 21:10
               Dzisiejsza rozmowa Wiktorii przez telefon z mamą i Blanką - :D
               Autor tych dialogów się popisał :D :)
               • Gość: Aga Re: Rozmowa Wiki :P IP: *.dynamic.chello.pl 13.05.11, 21:35
                Za to dialogi Nejmanów dwóch calkiem zgrabne ;)
                • angelka a jakieś nowe odcinki? 13.05.11, 22:34

                 j.w
                 • Gość: Anka Re: a jakieś nowe odcinki? IP: *.ilabs.pl 14.05.11, 13:42
                  Mnie tez spodobal sie Nejman w dwoch osobach - od kiedy scial wlosy, a potem przestal byc Waldkiem jest coraz lepszy aktorsko i ogolnie.
                  • zuzanka79 Re: a jakieś nowe odcinki? 14.05.11, 20:37
                   Bliźniacy : urodzeni 23 luty 1981.
                   Odmłodzili Nejmana że hej, prawie o dekadę :D
                   • Gość: Anka Re: a jakieś nowe odcinki? IP: *.ilabs.pl 15.05.11, 10:27
                    Odmloszili Nejmana o 6.5 roku - to jeszcze nie dekada. Byloby bardziej wiarygodnie gdyby to byl 23 lutego 1978. No, ale tak serio to Nejmanowy wyglad to rozpietosc wiekowa 31-37 lat.
                    • Gość: mimi Re: a jakieś nowe odcinki? IP: *.dynamic.chello.pl 15.05.11, 16:53
                     A Zośka powiedziała 23 luty 1981. Nie powinno być 23 lutego?
                     • Gość: Aga Re: a jakieś nowe odcinki? IP: *.dynamic.chello.pl 15.05.11, 17:07
                      Powinno i też mi to zgrzytnęło. Zaraz obok daty urodzenia (Nejman i 1981 ?).
                      • Gość: matt_banco Re: a jakieś nowe odcinki? IP: *.ssp.dialog.net.pl 15.05.11, 21:38
                       Faktycznie Nejman wyraznie szuka ... a to zagral w "Nowej", a to strzelil zgrabny epizodzik w "Instynkcie", a to "zabliźniaczył" w NDINZ. Sympatyczny byl zawsze, teraz wiek "dociążył" go troche i jest ok. Chociaz akurat zrobienie z niego tancerza, to byl taki sredni pomysl. Bardzo tez mnie bawi, ze w zasadzie jest szefem (bo dyrektoruje Teatrowi Kwadrat) Malaszynskiego, Trzebiatowskiej i prawie calego skladu "Zlotopolskich" (Siudym, Wawrzecki czy Zietek albo Stużyńska). No wiec w zasadzie wyjscia nie ma ... pan dyrektor musi sie starac, nawet w serialach ;-)))))
                       • pluskotka 447 16.05.11, 14:10
                        Zosia i Piotr są sobie coraz bliżsi. Soszyński budzi się po operacji. Nie chce słuchać wyjaśnień Piotra. Magda z niepokojem czeka na decyzję męża dotyczącą ich małżeństwa. Nina zajmuje się klientem Ludmiły, Maksem. Gdy mężczyzna staje się napastliwy, wyrywa się i ucieka. Tretter chce, by Rudnicka została w szpitalu. Maks trafia na stół operacyjny. Gdy Nina zmienia pacjentowi opatrunki, ten nazywa ją ladacznicą. Kilka godzin później Sambor zgłasza wniosek o zwolnienie Przemka z pracy.
                        • pluskotka Re: 447 c.d. 16.05.11, 14:19
                         Znalazłam ciut dłuższe streszczenie tego odcinka:
                         Zosia i Piotr są sobie coraz bliżsi. W szpitalu zaczyna huczeć od plotek na ich temat. Soszyński budzi się po operacji. Nie chce słuchać wyjaśnień Piotra. Magda z niepokojem czeka na decyzję męża - co dalej z ich małżeństwem. Nina na prośbę Ludmiły zajmuje się jej klientem Maksem. Gdy mężczyzna robi się napastliwy, wyrywa się i ucieka. Tretter chce, by Rudnicka została w szpitalu. Niespodziewanie na stół operacyjny trafia Maks. Nina na prośbę Przemka idzie zmienić pacjentowi opatrunki. Ten wyzywa ją od ladacznic. Wystraszona prosi Borysa, żeby dokończył za nią. Kilka godzin później zdenerwowany Sambor zgłasza wniosek o zwolnienie Przemka z pracy... Sambor ma kłopoty z kuratorką, która postanawia złożyć do sądu papiery o odebranie mu praw rodzicielskich.
                         • konwalka Re: 447 c.d. 16.05.11, 15:26
                          Wracając jeszcze do ostatniego odcinka. Za pytanie nie tylko odcinka, ale i serialu, uważam pytanie Wiki do Gawryły: chcesz powiedzieć, że jestem złą matką?

                          Brawo.
                          Uwazam, ze wrecz przeciwnie. Wiki jest najlepszą matką na świecie
                         • monika790 Re: 447 c.d. 16.05.11, 16:16
                          Najlepsza?
                         • konwalka Re: 447 c.d. 16.05.11, 17:39
                          ironia
                          Wiki, która kompletnie nie ma kontaktu z córką i nigdy go zresztą nie miała (niby-siostrzane
                          pitu-pitu) pyta ze świętym oburzeniem: uważasz, że jestem złą matką?!
                         • Gość: niefajnynick Re: 447 c.d. IP: *.aster.pl 17.05.11, 14:57
                          a mnie dr Zosia kompletnie nie pasuje na heroinę romansu :/
                          ja wiem, że jej mąz został ksiedzem Mateuszem i musza coś zrobic ale ona jest taka sztywna i anorektyczna. no zero seksu, no.
                         • baba67 Re: 447 c.d. 19.05.11, 11:55
                          Gawrylo lubi chude i na dodatek mezatki -ona jest w jego typie.
                         • baba67 Re: 447 c.d. 19.05.11, 11:53
                          Wiki nie jest zadna matka, ani dobra ani zla. jednak musze powiedziec ze decyzja powierzenia dziecka rodzicom nie byla zla w jej sytuacji. A jej corka jako matke ja odrzuca, wiec nawet gdyby chciala nie moglaby nia byc. Dialog z doop
                          y kury.
                         • pluskotka 448 19.05.11, 20:49
                          Nina zostaje przyjęta do zespołu chirurgów w Leśnej Górze. Wiki oskarża ją, że podkopała pozycję Przemka, by zająć jego etat. Nina próbuje pomóc Zapale, ale nikt nie słucha jej wyjaśnień. Do szpitala trafia młoda kobieta, u której podejrzewa się marskość wątroby. Pacjentka nie chce się przyznać, że jest alkoholiczką. Przemka odwiedzają rodzice. Mają mu coś ważnego do zakomunikowania. Zapała robi wszystko, by nie dowiedzieli się, że już nie pracuje w Leśnej Górze. W szpitalu odnajduje go kobieta, która twierdzi, że jest jego siostrą. Gawryło zabiera Zosię na lot awionetką. W czasie powrotu do domu niemal dochodzi do pocałunku. Maj chciałby wrócić do zawodu. Liczy na przychylność Trettera, ale ten odprawia go z kwitkiem. Zdenerwowany mężczyzna znów grozi Żakowej. Wieczorem Tretter znajduje ją w domu nieprzytomną.
                         • Gość: Ab Odcinek z 20 maja IP: *.warszawa.vectranet.pl 20.05.11, 20:23
                          Dlaczego prof Soszyński czy jak mu tam nie ma pretensji do Gawryły że mu nie powiedzial o bezpłodności, skoro wie ze to on zamykal procedury w klinice?
                         • Gość: xyz Re: Odcinek z 20 maja IP: *.imsmultimedia.com.pl 20.05.11, 20:26
                          Ciekawe, dlaczego nie podejrzewa Gawryły o ojcostwo:) W końcu widział kłótnię między nim i swoją żoną, mieli kontkaty w czasie ciąży zony - wystarczy dodać dwa do dwóch...
                         • Gość: acce Re: 447 c.d. IP: *.adsl.inetia.pl 20.05.11, 21:18
                          Nic z tego nie rozumiem. Pacjent nazwał Rudnicką po profesji, Borys za nią kończy zabieg, a Sambor zgłasza wniosek o zwolnienie Przemka z pracy. Pytam ZA CO?
                         • pluskotka Re: 447 c.d. 21.05.11, 00:02
                          Bo to on miał być w tym momencie przy pacjencie? W sumie co z tego, że się wyręczył koleżanką. :)
                         • baba67 Re: 447 c.d. 21.05.11, 19:50
                          Nie mialam jakos szczescia zalapac sie na ten moment kiedy Nina przyznaje czym sie zajmuje po godzinach. Sadzac po Waszych wypowiedziach to ona jest call girl?
                         • pluskotka 449 02.06.11, 12:07
                          Zosia unika Piotra. Decyduje się wyjechać do Australii. Hana nieślubna córka ojca Przemka - bardzo chce zaprzyjaźnić się z bratem. Pochodzi z Izraela i jest ginekologiem. Gdy do szpitala trafia młoda dziewczyna, Hana wykrywa, że parę godzin wcześniej urodziła dziecko. Współpracuje z Leną, by odnaleźć noworodka zanim będzie za późno. Hana prosi Starską, by zarekomendowała ją dyrekcji, bo chciałaby zostać w Leśnej Górze. W szpitalu pojawia się podpity Maj. Widząc policję ucieka i niefortunnie spada z dużej wysokości. Nie udaje się go uratować. Tretter ma wyrzuty sumienia, bo okazuje się, że to nie Maj napadł na Żakową. Lena robi test ciążowy - wynik jest pozytywny. Zachowuje tę wiadomość dla siebie.
                         • Gość: S Re: 449 IP: *.dynamic.mm.pl 02.06.11, 12:35
                          To będzie ostatni przed wakacjami?
                         • pluskotka Re: 449 02.06.11, 16:59
                          Z tego co wiem tak.
                         • Gość: bbb Re: 449 IP: *.warszawa.vectranet.pl 09.06.11, 00:55
                          Lena w ciąży...? Hehe, jeszcze niedawno taki szum był wokół tego, Witek afere robił jak tylko wspominała o dziecku, a teraz co...taki pan Dr był dbający o żonę, a tu co... nie uważał?
                         • rezurekcja Re: 447 c.d. 18.06.11, 21:49
                          baba67 napisała:

                          > Nie mialam jakos szczescia zalapac sie na ten moment kiedy Nina przyznaje czym
                          > sie zajmuje po godzinach. Sadzac po Waszych wypowiedziach to ona jest call girl
                          > ?

                          Kolezanka Niny trafila do szpitala, tam rozmawiala z Przemkiem, ze zajmuje sie pokazywaniem miasta zagranicznym biznesmenom. I ze Nina tez tam pracuje po godzinach.
                          O prostytucji nie bylo mowy, ale faceci sa rozni... niewiadomo, w ktorym kierunku pojdzie watek. Nina mowila, ze pracuje z tymi biznesmenami, aeby miec na zycie i zeby mogla robic ten wolontariat na chirurgii.
                          Moim zdaniem sprawa jest czysta, tylko to napalone chamidlo jej sie trafilo.
  • Gość: matt_banco 449 - ladny koniec IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.06.11, 21:27
   Nie ogladam tego serialu zbyt systematycznie, ale odkad "nastal" Bukowski to zerkam zdecydowanie chetniej. W ciekawa strone zaczelo to rozwijac. Odmlodzenie "ekipy" lekarskiej dodalo sporo powietrza, powiekszona lokalizacji w koncu zaradziala klautrofobicznym kliematom, chociaz sporo "starych" watkow gdzies zamarlo. W efekcie powoli robi sie tego inny serial, z wiekszym rozmachem i troche "zapatrzony" w lepsze wzorce. No i wlasnie zerknalem na 449 odcinek i calkiem milo sie to obejrzalo. Wielowatkowo, raczej zwawo i calkiem niezle filmowo. Wydawac by sie moglo, ze po tylu latach nie bardzo jest power do zmian, ale jednak sie udalo. Wiki znalazla swoj "ton" i troche podkrada serial innym. Na poczatku byla tylko wkurzajaca, teraz jest intrygujaca ;-) No i jako bonus Kamila Baar. Ojojoj ... ciekawe czy zostanie na stale, bo nie dosc ze ciekawie wypada to jeszcze niezle wyglada.
   Z ciekawoscia zerkne po wakacjach na nowa serie.
   • pluskotka 450 26.08.11, 21:33
    Pawica obejmuje fotel dyrektora szpitala. Zespół zachowuje rezerwę po tej zmianie. Nowy dyrektor startuje w triathlonie na rzecz córki swojego bratanka, Kazika. Jest potrzebny w szpitalu, ale nie ma zamiaru przerwać wyścigu. Na torze pomaga mężczyźnie, który mimo groźnej choroby krwi chce biec dalej.
    Do pracy wraca Agata. Wszyscy są zaskoczeni wiadomością, że wyszła za mąż. Latoszek robi jej z tego powodu wymówki. Tymczasem Lena boi się powiedzieć Witkowi, że jest w ciąży.
    Tretter nawiązuje bardzo dobry kontakt z Haną, która jako jedyna traktuje go jak zwykłego kolegę z pracy.
    Wiki nie szczędzi kąśliwych uwag pod adresem Niny. Ostentacyjnie sprawdza po niej swoich
    pacjentów.
    Przemek jeździ w karetce jako ratownik. Sprawdza jednak czy powrót do Leśnej Góry jest możliwy.
    Pawica nie daje mu nadziei - nie chce na samym początku podważać decyzji Trettera...
    • czekolada72 Re: 450 27.08.11, 07:39
     ooooo
     a ktos moze juz wiemu czemu doszło do wymiany Tretter - Pawica??
     • Gość: subiektywna Re: 450 IP: *.dynamic.mm.pl 27.08.11, 10:17
      Ja obstawiam, że Tretter sam zrezygnował po tej aferze jak na terenie szpitala zmarł mąż Żakowej, bo był bardzo załamany w ostatnim odcinku przed wakacjami. Tretter uważał że to on grozi Żakowej, więc w szpitalu policja zrobiła na niego obławę, ten wyskoczył przez balkon, i mimo operacji zmarł. Potem okazało się że to nie on groził, Tretter miał okropne wyrzuty sumienia. Jeśli nie tak było, niech ktoś mnie poprawi ;-)
      • Gość: jula Re: 450 IP: *.icpnet.pl 28.08.11, 17:46
       [...]Haną, która jako jedyna traktuje go jak zwykłego kolegę z pracy.

       a ktoz to hana?a kamila baar kogo tam gra?i kto to jest?
       • maniaczytania Re: 450 28.08.11, 19:06
        Gość portalu: jula napisał(a):

        > [...]Haną, która jako jedyna traktuje go jak zwykłego kolegę z pracy.
        >
        > a ktoz to hana?a kamila baar kogo tam gra?i kto to jest?

        Sama sobie odpowiedzialas :)
        • spacey1 Re: 450 29.08.11, 00:44
         no nie do końca :) hana to przyrodnia siostra Przemka, którą ojciec ukrywał przed nim. Teraz zjawiła się w leśnej Górze i oczywiście jest lekarzem, będzie znimi pracować. Kamila baar jest magnetyczna! Twierdze tak, chociaż jestem kobietą :)
    • Gość: kochamcie Re: 450 IP: *.home.aster.pl 29.08.11, 10:14
     a moze tak jednak oddzielny, nowy post? nowy sezon, nowy watek, pliss
     • pluskotka Re: 450 29.08.11, 13:34
      Pomyślałam, że skoro ten serial leci tylko raz w tygodniu, to nie warto się rozdrabniać.
      • piotr7777 Re: 450 29.08.11, 17:31
       No cóż - Kamila Baar już też grała w Ndinz - w sezonie 2003/04.
       I co ciekawe wtedy była po drugiej stronie - to znaczy grała pacjentkę ginekologii chcącą oddać dziecko do adopcji.
       • pluskotka 451 29.08.11, 19:59
        Przemek całymi dnami siedzi w hotelu i gra na gitarze. Hana zbliża się do brata i spędza z nim czas. Latoszek traktuje Pawicę jak kumpla, a nie dyrektora. Pawica zawalony pracą wprowadza listę spotkań z pracownikami, która obejmuje również i Latoszka. Paweł odwiedza zapracowaną Agatę. Ostrzega Witka, żeby trzymał się od niej z daleka. Witek i Lena mają do czynienia z pacjentką, która prawdopodobnie zaraziła się gruźlicą od swojego chłopaka. W tej sytuacji Lena zaczyna martwić się o swoje dziecko. Radiolog, który domyślił się, że Starska jest w ciąży, nieopatrznie gratuluje Latoszkowi. Agata i Paweł nocują w hotelu rezydentów, jednak Lewicki czuje się obco w środowisku lekarzy. Agata zapewnia nieprzekonaną Wiki, że naprawdę kocha Pawła.
        • pluskotka 452 06.09.11, 23:04
         Agata nie chce wspierać finansowo Przemka. Kobieta dowiaduje się, że Pawica zamierza zakwaterować Ninę na jego miejsce w hotelu. Lecz Nina nie chce przyjąć kwaterunku. Prosi Ludmiłę o pomoc w znalezieniu pracy dla Zapały. Latoszek czuje się oszukany. Uważa, że Lena zaplanowała ciążę. Chce porozmawiać z Pawicą, ale dyrektor nie ma dla niego czasu. Lekarka zajmująca się Starską uważa, że ciążę trzeba usunąć. Do szpitala trafia Krystyna, która poddaje się bolesnym zabiegom mającym umożliwić zajście w ciążę.
         • lilith76 Re: 452 07.09.11, 10:46
          > się oszukany. Uważa, że Lena zaplanowała ciążę.

          To znaczy co? Usiadła na niego w nocy, gdy spał i ujeździła?
          Lekarz nie zna prezerwatyw?
         • Gość: kochamcie Re: 452 IP: *.home.aster.pl 08.09.11, 14:31
          o co chodzi z Przemkiem? dlaczego wyleciał? dlaczego Agata miałaby go wspierać finansowo?
       • aga_wer Re: 450 06.12.11, 09:49
        Lena i Latoszek czekają na wyniki badań genetycznych dziecka. Dowiadują się między innymi, że będą mieli syna.

        Ale przecież pani ginekolog mówila o córce , chyba?
      • myszka1969 Re: 450 12.11.11, 15:39
       Włączyłam wczoraj w momencie jak Gawryło słodko przemawiał do Zosi przy stole operacyjnym żeby ja utulić...Boże jaka żenada....Przeciez bohaterowie tego serialu momentami zachowują sie gorzej niz dzieci w kontrowersyjnej Rodzince.pl...Ale dzieci mają swoje prawa...
       O tego serialowego amanta- Gawryły az mnie zęby bolą :) :( :(
    • Gość: matt_banco Re: 450 IP: *.ssp.dialog.net.pl 11.09.11, 17:16
     Cholera, no. Najpierw zerkalem dla Bukowskiego, teraz jeszcze olsniewajaca K. Baar (chociaz i pozostalym paniom jakby blasku dodano, a Latoszek mniej abnegacki). No i jakby fabularnie gesciej sie zrobilo, bo jeszcze pare lat temu ten serial toczyl sie jak staromodny teatr telewizji. A teraz "wyszli w plener", watki ciagna rownolegle ... Nie jest to jeszcze "sredni stan zamaroski", ale kierunek jest odpowiedni ;-)
     • klawiatura_zablokowana Re: 450 11.09.11, 21:14
      Opania się roztył i mi się bardzo nie podoba :( Stracił ten zawadiacki wdzięk, wygląda obleśnie.
      Za to Karolina Baar faktycznie magnetyczna jest i nową jakość wnosi.
      • maniaczytania Re: 450 11.09.11, 22:53
       klawiatura_zablokowana napisała:

       > Opania się roztył i mi się bardzo nie podoba :( Stracił ten zawadiacki wdzięk,
       > wygląda obleśnie.

       Zgadzam sie, jak dla mnie tez stracil duzo uroku.

       > Za to Karolina Baar faktycznie magnetyczna jest i nową jakość wnosi.

       Kamilla :)
       • pluskotka 453 12.09.11, 15:33
        Z powodu braku podstawowych narzędzi do pracy staje blok operacyjny. Piotr robi nowemu dyrektorowi awanturę. Wiktoria proponuje Gawryle wspólne nicnierobienie... Piotrowi zaczyna się to nawet podobać. Pawica ma wrażenie, że nie radzi sobie jako dyrektor ani jako przyjaciel. Tretter pociesza go, że niedługo wszystko się poukłada. Sam ma problem z Elżbietą, która postanowiła zadbać o jego humor i wolny czas. Lena i Latoszek decydują, że mimo wielkiego ryzyka chcą, aby dziecko się urodziło. Do szpitala trafia po wypadku samochodowym wiolonczelistka Daga i jej mąż menedżer. Gdy okazuje się, że kobieta do końca życia wymaga dializ, mężowi przestaje się opłacać taki układ. Na szczęście Dadze pomaga jej dawna miłość - Krzysztof, światowej sławy wiolonczelista.
        • pluskotka 454 22.09.11, 13:34
         Do szpitala trafia Sonia dżokejka, która spadła z konia. Jej stan się pogarsza. Agata zastanawia się czy dziewczyny ktoś nie podtruwa. Podejrzenia padają na zazdrosną żonę Jurego - opiekuna sportowego Sonii. Sambor prosi Piotra, by dał szansę pomijanej w operacjach Ninie. Rudnicka przy stole nie może wykonać prostego cięcia i Gawryło wyrzuca ją z sali. Do tego na jej dłoniach pokazuje się niepokojące uczulenie. Za to Wiki ma dobrą passę - dostaje samodzielną operację. Sambor otrzymuje zawiadomienie o rozprawie o ograniczenie praw rodzicielskich. Przemek idzie na rozmowę kwalifikacyjną do firmy farmaceutycznej. Spotyka tam Ludmiłę, która zastanawia się nad zakupem nowych nieatestowanych leków. Zapała interweniuje i rezygnując z rozmowy zabiera Ludmiłę ze sobą. Spędzają wspólnie miły dzień.
         • pluskotka 455 28.09.11, 17:37
          Wiki uważa, że Przemek marnuje talent pracując jako doradca medyczny. Agata, widząc jego zapał do pracy, popiera ten wybór. Lena idzie na kolejną chemię. Boi się, że straci dziecko. Pawica ściąga do szpitala swojego kolegę Janusza, by wygłosił wykład na temat higieny i obrony przed bakteriami. Okazuje się, że długa lista chętnych na prelekcję jest spowodowana darmowym obiadem. Zrezygnowany Pawica prosi, by personel w referendum zdecydował czy dalej ma pełnić funkcję dyrektora. Wykład nie dochodzi do skutku. Janusz prawdopodobnie jest nosicielem dżumy. Wszyscy, którzy mieli z nim kontakt, zostają objęci kwarantanną. Paweł jest załamany, że Agata musi zostać w szpitalu i nie mogą jechać w zaplanowaną podróż poślubną.
          • pluskotka 456 04.10.11, 12:44
           Witek źle znosi kwarantannę. Chciałby wspierać Lenę po chemii. Pawica boi się, że to dżuma. Wiki ma przeprowadzić operację przy asyście Niny. Orientuje się, że Rudnicka ma wysypkę na rękach i odsuwa ją od operacji. Nina boi się, że Wiktoria rozpuści plotkę o jej problemie. Gawryło jest przytłoczony obowiązkami tymczasowego dyrektora. Zgłasza się do niego syn zmarłego na dżumę, by pożegnać się z ojcem. Przepisy na to nie pozwalają i Piotr odprawia go z kwitkiem. Wiktoria potępia jego brak empatii. Do szpitala z bolącą nogą trafia Jan. Borys podejrzewa, że ten symuluje, by wyłudzić leki przeciwbólowe. Oprócz Jana nowym pacjentem Leśnej Góry jest niski krępy mężczyzna. Wraz z ich pojawieniem się w szpitalu zaczynają znikać cenne przedmioty.
           • pluskotka 457 12.10.11, 18:49
            Sambor wyrzuca z pracy opiekunkę Krzysia, którą przyłapuje na paleniu i plotkowaniu. Na rozprawie o ograniczenie praw rodzicielskich opiekunka zeznaje na jego niekorzyść. Michał rzuca się na nią z pięściami. Agata i Wiki pomagają Kacprowi poszkodowanemu w bójce ulicznej. Chłopak ma dar przewidywania przyszłości. Radzi Wiki, by ta nie zawracała sobie głowy brunetem, bo i tak będzie musiała zająć się córką. Nina jest załamana uczuleniem na dłoniach, chce zrezygnować z pracy. Ale Wiktoria ją powstrzymuje. Rudnicka nie wierzy w czystość jej intencji. Wiki odgaduje, co może być przyczyną wysypki. Agata kłóci się z Pawłem z powodu wyjazdu na kurs kardiologii. Wiki i Przemek postanawiają ich pogodzić na miniprzyjęciu w hotelu. W czasie imprezy niespodziewanie zjawia się Blanka.
            • angazetka Re: 457 12.10.11, 20:15
             Czy ktoś wie, o co chodzi z tym odebraniem praw Samborowi? Jak do tego doszło?
             • pluskotka Re: 457 12.10.11, 20:21
              Skocz tu, żeby nie zaśmiecać wątku z odcinkami. :)
              forum.gazeta.pl/forum/w,433,129710735,129710735,Krzys_i_Blanka_w_Ndinz.html
          • Gość: cassis Re: 455 IP: *.adsl.inetia.pl 16.10.11, 22:33
           Jak nazywa się aktor, który gra gościnnie tego profesora, który przywlókł dżumę do szpitala, Janusza?
           • Gość: matt_banco Re: 455 IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.10.11, 22:38
            Krzysztof Bień
            • Gość: matt_banco Re: 455 IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.10.11, 22:42
             O dzisiaj jest dzien tego pana, wlasnie gra w "Ukladzie warszawskim" jakiegos redaktora ;-)
            • Gość: cassis Re: 455 IP: *.adsl.inetia.pl 16.10.11, 22:56
             Dzięki wielkie, a zatem wygrałam zakład o 5 dych a za cholerę nie mogłam nigdzie znaleźć info o obsadzie tego odcinka :)))
             • pluskotka 458 16.10.11, 23:35
              Lena jest przekonana, że Witek chce ją poprosić o rękę. Spotyka Zosię, która bez zapowiedzi przyjechała z Australii. Idą do sklepu z sukniami ślubnymi. Lena chwali małżeństwo Burskich. Nie widzi, że Zosia ma w oczach łzy... Sambor składa pisemną rezygnację z pracy i chce zniknąć. Van Graafowie proponują inne rozwiązanie jego kłopotów. Tymczasem Michał ratuje małe dziecko zamknięte w nagrzanym samochodzie. Wiki nie jest zadowolona, że Blanka wymaga od niej bycia matką. Piotr uświadamia jej, że dostała szansę, o której on może pomarzyć. Do szpitala trafia Pika - dziewczyna, która wywołała bijatykę z zazdrości o chłopaka. Hana odkrywa, że dziewczyna próbowała wywołać poronienie. Chłopak Piki zostawia ją z problemem samą. Hana nie chce do tego dopuścić, mężczyzna staje się coraz bardziej agersywny. Z pomocą przychodzi Sambor...
              • konwalka Re: 458 17.10.11, 14:10
               no i po co pluskotka pisała, że zofija wraca? po co?
               teraz konwalka zua
               znowu bedziełazic i robic obrazone miny (zofija, nie konwalka)
               • pluskotka Re: 458 17.10.11, 14:31
                Ale przynajmniej jesteś uprzedzona i wiesz co cię czeka. :)
                • konwalka Re: 458 17.10.11, 15:04
                 ta
                 jestem uprzedzona
                 się znaczy, że padre Mateusz ostaje w Sandomierzu/australii a ta gburowata mimoza wraca mącic?
                 • Gość: ... Re: 458 IP: *.toya.net.pl 17.10.11, 15:32
                  Nie bój się, wróci. Tacy jak on zawsze wracają. Widzę, że sister Bożenka się pojawi,
                  a niedawno się zastanawiałam gdzie się rozpłynęła. (Bo Bożenka to pani Vangrafowa, prawda ?, tak rzecze moja kolezanka).
                  • myszka1969 Re: 458 22.10.11, 10:36
                   Wiecie, jestem zachwycona wczorajszym odcinkiem :) :) :) :) :)
                   Mam wrażenie, że scenarzysci po raz pierwszy połączyli tradycję z nowoczesnością, że tak powiem..wreszcie cos było z klimatu starego dobrego serialu...
                   Bardzo mi sie podobał wątek siostry Bożenki i kradziezy na odzziale i to że znowu był Rut...i watek tych pacjentów- jednego poparzonego co go nic nie bolało i drugiego z nadrazliwoscia skórną była super!..I wątek dżumy tez...reakcje tego syna zmarłego bardzo mi sie podobały..i praca tego laboranta...i zachowania Wiktorii i Niny...Po raz pierwszy był odcinek o szpitalu o leczeniu o prawdziwym życiu na oddziale i relacjach miedzy lekarzami...i rozmowa z Zosia przez skajpa bardzo dobrze mi sie w to wszystko wpisała :)
                   • pluskotka Re: 459 22.10.11, 12:04
                    Zosia i Lena widzą, jak pociąg uderza w auto. Za jego kierownicą zasłabła młoda dziewczyna. Ruszają do akcji ratunkowej. W szpitalu wszyscy przyjmują Zosię z otwartymi ramionami. Najbardziej zadowolony jest Piotr. Burska z przyjemnością wraca do pracy. Tomek widzi jak Gawryło tuli Zosię i podejrzewa ją o zdradę. Sambor rezygnuje z posady ordynatora chirurgii, by mieć więcej czasu dla syna i przygotować się do walki w sądzie. Zazdrosny o każdego, kto zbliży się do żony, Paweł odwozi Agatę na kurs kardiologii. Na miejscu zostaje, by ją potajemnie śledzić. Witek dowiaduje się o sukni ślubnej Leny. Nie chce by ją oddała, bo być może się przyda... Hana i Tretter bardzo dobrze się czują w swoim towarzystwie.
                   • Gość: matt_banco Re: 458 IP: *.ssp.dialog.net.pl 22.10.11, 14:08
                    No jesli idzie o "gestosc" i dzianie sie to faktycznie bylo sporo rzeczy, ale nie do konca nad wszystkim zapanowano, momentami bylo troche chaotycznie, ale kierunek jest ok. Zabawne (choc to nie do konca dobre slowo), ze akurat w tym tygodniu gdzies tam House'a obejrzalem, odcinek z ospa ... tam ospa, tu dżuma, wszedzie kwarantanna, sposob stawiania diagnozy u Gregory'ego wciaz bardziej widowiskowy, ale i nas robi sie ciekawiej (fajnie komentujacy sytuacje Zybert czy jak zwykle zasadniczy Ruud). Zwawiej sie zrobilo i bardzo dobrze, dodadza do tego wiecej precyzji i bedzie dobrze.
                  • raszefka Re: 458 25.10.11, 12:34
                   Taaaa, i o doktor Zybert ktoś pytał. Wspomniano Jędrasa, Orlicką, Konicę, których zdaje mi się dawno nie widziałam. Fajnie :)
                   • Gość: astra515 Re: 458 IP: 195.205.186.* 25.10.11, 14:56
                    Konica pojawił się w ostatnim odcinku - operował czy też konsultował gościa z bolącą nogą (tak mi się wydaje)
              • raszefka Re: 458 25.10.11, 12:37
               A to Lena i Witek nie są małżeństwem? Napiszcie mi tak szybciutko, dlaczego nie są małżeństwem?


               • pluskotka Re: 458 25.10.11, 15:03
                Bo kierowniczka USC nie dotrzymała formalności. Dokładnie nie pamiętam co to było.
  • Gość: ... Re: Ndinz - odcinki IP: *.toya.net.pl 22.10.11, 17:27
   Motyw z kwarantanną po zetknięciu z jakimś egzotycznym wirusem czy bakteria był po raz pierwszy wykorzystany "E. R." pare lat temu (gdzieś w 7. albo 8. sezonie), także House i Leśna Góra to nihil novi sub sole.
   Mnie się podoba natomiast jak ten Holender wymawia imię swojej żony - "Bodzienka" brzmi pięknie :)
   • sowca Re: Ndinz - odcinki 23.10.11, 21:48
    A czy przypadkiem nie było też kwarantanny w Leśnej Górze całe lata temu, kiedy do szpitala trafiła kobieta z wirusem Eboli?
    • czekolada72 Re: Ndinz - odcinki 24.10.11, 08:04
     Byla, juz byla raz kwarantanna w LG
     • Gość: ... Zofija IP: *.toya.net.pl 24.10.11, 17:27
      Z kim dr Zofija zdradziła męża swego, kiedy to było?
      Co się stajo z dr. Mejerem (Meyerem)?
      • monia515 Re: Zofija 25.10.11, 09:04
       Z kolegą z klasy na zjeździe absolwentów- grał go Jarek Jakimowicz. A Mejer chyba pracuje w Anglii- ostatnio pojawił się w Leśnej Górze na jubileuszu prof. Zyberta.
       • Gość: ww Re: Zofija IP: *.polixel.pl 25.10.11, 16:28
        Hana i Tretter, to będzie coś :D
       • Gość: ... Re: Zofija IP: *.toya.net.pl 26.10.11, 00:18
        O rany. Odrzucila Gawryłę, a poleciała na Jarka Jakimowicza? Co jest z nia nie tak?
        Ale żeby tak z Jakimowiczem, i to dobrowolnie.
        A propos, przecztałam gdzieś (niestety nie pamiętam gdzie, więc nie zalinkuję), że doktorostwo Burscy myślą o rozwodzie. Sądze, ze ostatecznie do tego nie dojdzie i w czerwcu, na zakończenie sezonu, wszystko (tzn. atrakcyjne asystentki i jescze bardziej atrakcyjni koledzy z pracy) pójdzie w niepamięć i doktorostwo będą się mieli znów ku sobie. Przynajmniej do września, tzn. do rozpoczęcia nowego sezonu.
        Tymczasem czekamy na przybycie pana Żebrowskiego, który ma grać strasznego bubka, czyli trochę jakby siebie.
        • monia515 Re: Zofija 27.10.11, 10:44

         Gość portalu: ... napisał(a):

         > O rany. Odrzucila Gawryłę, a poleciała na Jarka Jakimowicza? Co jest z nia nie
         > tak?
         > Ale żeby tak z Jakimowiczem, i to dobrowolnie.
         > A propos, przecztałam gdzieś (niestety nie pamiętam gdzie, więc nie zalinkuję),
         > że doktorostwo Burscy myślą o rozwodzie. Sądze, ze ostatecznie do tego nie doj
         > dzie i w czerwcu, na zakończenie sezonu, wszystko (tzn. atrakcyjne asystentki i
         > jescze bardziej atrakcyjni koledzy z pracy) pójdzie w niepamięć i doktorostwo
         > będą się mieli znów ku sobie. Przynajmniej do września, tzn. do rozpoczęcia now
         > ego sezonu.
         > Tymczasem czekamy na przybycie pana Żebrowskiego, który ma grać strasznego bubk
         > a, czyli trochę jakby siebie.

         Jakimowicz to była jej miłość z lat szkolnych, więc jak spotkali sie na zjeździe, to wspomnienia ożyły. Ten zjazd był ok. 2004-2005 roku; Gawryłło pojawił sie niedawno.
        • mhadau1 Re: Zofija