23.01.12, 18:03
Niby za tydzien, a w necie juz teraz. Pierwszy odcinek, czyli Jędrula i pan posterunkowy znowu w akcji. Do tego policjant i ojciec Agnieszki z Samego Zycia, blondynka z Blondynki oraz pewnie jeszcze kilka bohaterów w ten deseń. W komplecie także Wrocław i ładne obrazki z zewnątrz i wewnątrz. Czegóż chciec więcej? ;)
Obserwuj wątek
      • Gość: ROBALUS Re: Galeria IP: *.man.bydgoszcz.pl 02.02.12, 13:17
        NOBLA W POSTACI BOBLA DLA TEGO CO ZDJOL PLEBANIE i POSTAWIL NA GNIOTA W POSTACI "GALERII" ! JESLI TAK CZARUJACO WYGLADA RZYCIE W TYPOWJ POLSKIEJ GALERII TO JA IDE PO PISTOLET !!! LEPIEJ BY BYLO JUZ ZROBIC SERIAL O HANDLARZACH Z RYNKU, TARGOWISKA - przepraszam - KUPCACH Z JAKIEGOS NORMALNEGO POLSKIEGO MIASTA !!! TAM NAPEWNO DZIEJE SIE WIECEJ CIEKAWYC RZECZY , BARDZIEJ NATURALNYCH , TAM LUDZIE MAJA NORMALNE PROBLEMY !!!
    • the_accidental Re: Galeria 23.01.12, 21:22
      Ożywiłam się aż. Jędrula i pan posterunkowy?? Czy masz na myśli TYCH J. i p.p.?? Z Rodziny zastępczej? Wprawdzie rodziny zastępczej nic nie zastąpi (Gabrysia Kownacka...), ale zachęcona lecę obejrzeć.
      • baba67 Re: Galeria 24.01.12, 08:39
        Nic nie jest w stanie zastapic Plebanii i jak widac, mozgow w czerepach decydentow.Dalabym serialowi szanse gdyby nie byl zamiast Plebanii. A blondynka niech do Majakow wraca bo obiecuja druga serie i obiecuja, a jak na razie guzik
    • Gość: matt_banco Re: Galeria IP: *.ssp.dialog.net.pl 23.01.12, 21:58
      No mial byc koniec swiata w 2012 ... chyba bedzie ... ludzie zatesknia za PLEBANIA i TVP tez. Co to jest, to cos pod nazwa "Galeria"? Nie wiem skad przekonanie, ze ludzie beda chcieli ogladac tego klona. I jeszcze ta stylistyka ... mialo byc na bogato, tylko ze nie do konca sie udalo. Bo za "Galerie" robi wroclawska "Magnolia", ktorej nieudolnie poprzykrywano loga (i to chyba w postprodukcji, bo na stopklatce wyglada to jak nalozenie), a niektore w ogole sie uchowaly. Ale przy tym jak za terminal lotniczy robi bardzo charakterystyczny budenk stojacy 100 metrow od owej "Magnolii" to juz sie gromko rozesmialem. A w srodku ... a w srodku 30 metrow na 30 metrow i wszyscy drepcza jak w warzywniaku u pani Czesi.
      No dobra, ale to szczegoly, bo oto pierwszy odcinek i ... nuda i to nie tylko w malzenstwie jednej z glownych postaci. Ile razy mozna ogladac tego typu dyrdymaly, ze oto mamusia nie znala tatusia, ale tatus mial dziare (zeby bylo zabawnie dosc wspolczesna) i dzieki temu widz mogl zalapac, ze oto corunia znajdzie tatunia i bedzie sie wadzić z siostrunią.
      No ale na koniec mielismy skok ... pan policjant pokazal ze zona jest w bledzie, ze on w robocie zrobi wszystko, ze jest sprawny i w ogole (no chyba, ze po skaku zlamie kregoslup i bedzie zonka miala dylemat, czy niepelnosprawny maz jest mniej/bardziej nudny niz sprawny.
      Zasadnicze pytanie wzgledem tej produkcji brzmi: po jaką cholere?
      • faszyna Re: Galeria 23.01.12, 22:13
        Jestes głeboko niesprawiedliwy, Matt! ;) Pytanie: "po co" jest bezzasadne. Skoro socjolodzy wszem i wobec głoszą, że wspołczesnym kosciolem są centra handlowe, to jest jasne, ze odnowa tak cenionej przez widzów "Plebanii" moze sie odbyc tylko w jeden sposób, czyli poprzez przeniesienie akcji ze starego kosciola do nowego. I to to tylko chodzi, o uwspólczesnienie kanonów naszej wiary. ;))))
          • baba67 Re: Galeria 24.01.12, 12:12
            Matt, jest wiele osob takich jak Ty,nieszczegolnie religijnych, ale potrafiacych docenic unikalnosc i i autentycznosc Plebanii. Bo ksieza to tam byli baaaardzo rozni i laurka Kosciola bym tego serialu nie nazwala.Dla mnie to byla produkcja jedyna chyba na skale swiatowa,bo nasza mentalnosc jest specyficzna, a religijnosc inna od np wloskiej, hiszpanskiej czy brazylijskiej.PO dorwalo sie di rzadkow w TVP i mamy co mamy.
            • Gość: matt_banco Re: Galeria IP: *.ssp.dialog.net.pl 24.01.12, 12:43
              Problem w tym, ze taka "Galeria" nie bardzo ma kogo zainteresowac. Co mieszkanca malego miasta obchodza jakies gierki i przepychanki "galaryjno-sercowe" ludzi zarabiajacych przynajmniej srednia krajowa? Ba, co to obchodzi tak naprawde tez i mieszkanca owego duzego miasta, ktory galerii "używa" jako miejsca zakupu i raczej nie jest to dla niego "swiat marzen" (szczegolnie, ze i filmowa galeria i galeria wroclawskie dosc dalekie sa od ciekawych rozwiazan architektoniczno-funckjonalnych ... to juz lepsza jest galeria w Lubinie). Wiec po co?
              "Plebania" byla inna, ot gdzies tu obok, mogla sie dziac w dowolnym malym miasteczku i wszedzie bylaby wiarygodna. Zerkalem w przelocie, zawsze mi sie podobal proboszcz i zawsze mi sie podobal Tracz i Tosiek ;-) Pasmo "Plebanii" to bylo ... pasmo "Plebanii", kilkadziesiat minut troche spokojniejszego swiata, cos co przypuszczam bylo wazne i bliskie sporej czesci widzow. Wstawienia w to miejsce rozkrzyczanego, rozhalasowanego swiata jakiegos centrum handlowego jest pewnym nietaktem, a moze nawet troche gornolotnie mowiac brakiem szacunku dla pewnej grupy widzow, ktorzy oczekuja troche innej rozrywki niz umpa, umpa i mlodzi robiacy kariere w swiecie roziskrzonym reklamami.
              • Gość: Kas_stan Re: Galeria IP: *.home.aster.pl 24.01.12, 13:12
                Znalazłam ten drugi odcinek i ... dalej jestem rozczarowana. Kiedyś dawno, dawno temu obejrzałam jeden odcinek "Plebanii" (w celach poznawczych), więc trudno mi się wypowiadać, ale mam wrażenie, że "Plebania" jest po prostu dobrze sprofilowana. Jestem w stanie wyobrazić sobie, kto to ogląda i dlaczego. A "Galeria"? Dla KOGO jest ten serial? Matt jak zwykle wszystko świetnie rozpracował i podsumował. Już sam wybór miejsca akcji powinien zobowiązywać - piękne wnętrza, na bogato, błyszcząco, ruch, coś się dzieje, jest przestrzeń, sklepy, towary, usługodawcy. A tu te 40 x 40 w studio, pusto, ciemno, jeden (!) butik, jedna kwiaciarnia i jedna kawiarenka. I jest smutek, zamiast najbardziej wypasionego miejsca we Wrocławiu (jak chce Jędrula).

A co do pani aktorki z dużymi ustami, to jeśli chodzi o Ewę Bukowską to ona już 20 lat temu miała takie wydatne usta :) Teraz myślę, że tylko je wyeksponowali, bo ma być seksi. Ona jako jedyna jest na razie ubierana na kolorowo (czerwona sukienka), a pozostałych pań już tak się wyróżnia strojem.

Po za tym mnie już zaczyna drażnić pani Turczeniewicz, którą pamiętam z "Egzaminu z życia". Nie wiem, czy udźwignie rolę pierwszoplanową, skoro od lat nie gra (mieszka po za Polską). Na razie mam wrażenie, że ta postać jest strasznie egzaltowana. I ciekawe, czy wytworzy się "chemia" między nią a Porczykiem ;)

I na koniec muszę się przyznać, że nie rozumiem dlaczego zdejmuje się "Rezydencję", a daje "Galerię". Już się przyzwyczaiłam do nieślubnej córki Basi i usynowionego Marka (ten sam ojciec), a tu od nowa nieślubna Karolina i Adam (wspólny ojciec/ojczym). Tam miało być bogato i tu ma być bogato. Ale na tym etapie wydaje mi się, że "Rezydencja" jest o niebo sensowniejsza.

• jaginger Re: Galeria 23.01.12, 22:33
      Obejrzałam, kurka nuuuudyyyyyy...
      To też jest na licencji jakiegoś tasiemca.
      Ja chcę licencję na wychowanie albo wiadomości z drugiej ręki!

• Gość: matt_banco Re: Galeria IP: *.ssp.dialog.net.pl 24.01.12, 01:39
      Obejrzalem drugi odcinek ... o matko. Fabularnie miałkie jak kilogram mąki, ale za to jakie fajne rozwiazania w zakresie lokalizacji. Wroclawianie beda mili ubaw po pachy. W drugim odcinku zagrala lokomotywa postawiona na sztorc, czyli "pociąg do nieba", stojąca przy jednej z glownych ulic miasta ... tak ruchliwych, ze nie daloby sie tam ekipie bezpiecznie krecic zdjec na jezdni, wiec auto wjechalo na chodnik i cala scene skrecono na chodniku (pewnie tak bylo taniej i nie trzeba bylo pozwolenia). I po co? No chyba tylko po to aby tę kupę zelastwa pokazac (zeby nie bylo jestem fanem lokomotyw, glownie spalinowanych, ale i parowymi nie pogardzam), choc akurat nie jest ona specjalnie fotogeniczna (pomysl fajny, ale realizacja tej artystycznej instalacji troche skopana).
      Oszczednosciowo bylo tez na komendzie policji, gdzie az baner z napisem POLICJA na scianie musiano na scianie umiescic, bo taka kanciape wybrali, ze za cholere nie mozna byloby sie zorientowac ze to miejsce pracy policjantow (co tam na regalach robia jakies puchary ... nagrody za najszybsze ujecie sprawcy, czy tez za bieg na orientacje po miescie).
      W 14 minucie i 36 sekundzie pojawia sie przebitka na Hale Stulecia (dawna Ludowa) ... jak sie dobrze przyjrzec to w tle bardzo szybko biegaja ludziki ... przyspieszono troche, zeby chmury zwawiej i bardziej widowiskowo po niebie pomykaly. Po co ta Hala? No nie wiem, bo nastepna scena dzieje sie w jakims pomieszczeniu ... w Hali pokazywanej przed momentem? No nie, ale landszaft wroclawski zaliczony i juz. No i troche poprawia ogolnie mizerny wizerunek galerii, bo przeciez jako lokalizacje wybrano dosc nieszczegolny obiekt, ktory sam w sobie jest przecietny, a otoczenie w postaci hektarow parkingu i pobliskich chaszczy troche kiepsko sie komponuje i slabo wyglada na tle troche lepiej zlokalizowanych galerii w Polsce.
      Widze tez pewien zwiazek z "Plebania" ... nieoczywisty. Gdy bohaterkom skradziono auto, to jedna z nich, w bardzo stonowany sposob, wyraza swoje niezadowolenie mowiac "Rany boskie". Nie zadne tam i niestosowne ... "do diabla", czy nie daj Boze "o w morde".
      No i mamy jeszcze migrujace tablice rejestracyjne ... tajemnicze DW 3024X (notabene dosc nieudolnie udajce oryginaly). Najpierw pojawiaja sie w 6 minucie, jako blachy stojacego pod sciana Fiata 126, by w magiczny sposob w 12 minucie i 25 sekundzie stac sie numerem rejestracyjnym Seata matki glównej bohaterki, zajezdzajacej na parking.
      Wlasciwie to zapowiada sie calkiem fajny serial ... mozna cwiczyc spostrzegawczosc ;-)

• Gość: wrocławianka Re: Galeria IP: 148.81.254.* 24.01.12, 10:36
        a landszafty wroclawskei moze maja li tylko promowac miasto ?
        stad te bezsensowne przebitki ?
        taki oplacony wysoko ruch marketingowy ?

wnetrze galerii srobione w studiu a z zewnatrz MAgnolia , mówicie ? śmiech
        poobnie jak napompowane do granic wytrzymałosci usta jendej z aktorek

plus za Bartka POrczyka - tp genialny aktor tylko czemu w serialach grywa tak sztampowo?

p.s a ja widzac tytuł nowego serialu juz pomyslam naiwnie ze akcja dzieje sie w galerii sztuki !
        o święta naiwności !!!!!!!!!!!!!
        • Gość: matt_banco Re: Galeria IP: *.ssp.dialog.net.pl 24.01.12, 12:08
          Tak z zewnatrz to Magnolia od przodu, czyli od Legnickiej. No nie moga za bardzo pokazywac jej na dlugosc, bo to cholerstwo jest po prostu za duze i troche kloci sie z pokazywanymi wnetrzami, gdzie nijak "dlugosci" nie widac. Czy srodek to studio to nie wiem, ale patrzac na to, ze nie ma to wiecej niz 40 na 40 metrow to chyba tak (troche to przypomina rozwiazanie z Solpola 2, gdy jeszcze tam byla galeria ... powiedzmy).
          Porczyk ... pieknie wypracowal miesnie, tak aby mozna bylo pokazac, ze "w wieźniu" to on nie tylko studiowaniem prawa sie zajmowal. Sek w tym, ze w serialach nie widac, ze to zdolny aktor. Nawet ta piosenka do serialu, ktora spiewa ... jakas taka niedorobiona.
          Co do ust napompowanych to sie nie znam ;-)
          No przebitek na miasto wiele, spektakularnych, lotniczych ... no z takiej perspektywy miasto wyglada niezle. Ale w drugim odcinku jedna ze scen odegrali na Wyspie Piaskowej i Slodowej i mostach tamtejszych i juz tak pieknie nie bylo. Szczegolnie podobalo mi sie, ze scene krecono z kranu kamerowego i ... kamera sie podnosi, oddala i ... plac budowy. Oczywiscie dla niewroclawian nie ma to zadnego znaczenia, ale dla tych ktorzy znaja to miejsce wygladalo to zabawnie.
    • Gość: matt_banco Galeria - odc 3 - spoilery IP: *.ssp.dialog.net.pl 25.01.12, 22:44
      Przede wszystkim spoilery ta sa na stronie vod.tvp, gdzie pod odcinkiem jest dokladnie streszczenie ... prosze odwracac wzrok. No ale ... zajrzalem do 3 odcinka.
      Nudnosci ciag dalszy, we Wroclawiu jest jeden policjant o ksywce operacyjnej "Król Julian", ktory i mandat wypisze i zgloszenie przyjmie. Panoram Wroclawia ciag dalszy ... juz wiem po co ... zeby Wroclawianie mogli bawic sie w "jaka to dzielnica" ... mozna urzadzac zawody po ilu sekundach da sie rozpoznac, ze to Gaj albo Nowy Dwor.
      I tam sobie takie "ciągutki" leca, pani pokazuje, ze smartofon rzecz wazna. Nasz bohater-wiezien jezdzi autem dookola Magnolii i nagle ... ratuje dziewczyne (ktorej ukradzionym autem podrozuje) od smierci ulicznej. I ... Matko, ale sie smialem. Jak to bylo idiotycznie zagrane ... facet lapie kobiete, ktora o malo nie zostala zabita przez przejezdzajace auto i ... od razu patrzy jej gleboko w oczy ... bardzo gleboko (w tle odpowiednie muzyka) , a kobieta sie smieje i przeprasza, ze bylo czerwone. ;-) No to juz wiem, o czym mowiono w zapowiedziach, ze to "milosc od pierwszego wejrzenia". Glebokiego wejrzenia, juz drugiego.
      A potem pitu-pitu o wrozkach, przeznaczeniu i zapisach w gwiazdach. Najpierw jedna scena o tym, pozniej druga scena o tym samym, dodatkowo wsparta poetyckim porownaniem zycia do kolejki gorskiej (jak Porczykowi te brednie przechodza przed usta, nie wiem).
      O nastepna przebitka na WR, tym razem mamy SkyTower (gol zaliczony, pierwszy serial w ktorym pojawia sie ten nowy, wyrosniety symbol miasta).
      Pozniej mamy ciekawie zmontowana rozmowe wlasciciele galerii z corka. Trwa ona 1 minut i ma okolo 25 ciec montazowych (policzylem). Po co? Nie mam pojecia. W dalszej czesci krotka przejazdzka Adama po Wroclawiu i pokazanie ze umie zmieniac biegi.
      Szczerze mowiac rozumiem umieszczanie streszczenia pod materialem wideo. Widz ma do wyboru, albo minute czytania albo 20 minut ogladania. Tylko ze jak przeczyta, to ma jeszcze 19 minut na obejrzenie czegos ciekawszego ;-)
    • Gość: matt_banco Re: Galeria - troche cytatow IP: *.ssp.dialog.net.pl 25.01.12, 23:43
      "Serial jest inaczej robiony niż starsze telenowele, który były kręcone bardziej kameralne. To telenowela nowej generacji" - wiceprezes ATM Group ... uhmmm, jezdzenie i chodzenie wokol jednej galerii jest bardzo niekameralne.
      "Naszym celem jest utrzymanie widza “Plebanii” i przyciągnięcie nowego, młodszego ... " - wicedyrektor TVP 1 ... ambitne i to stad pewnie tych dwoch hiphopowcow w obsadzie, co to zagorzale fanki "Plebanii" beda za nimi przepadac.
      "Na potrzeby serialu we wrocławskim studiu ATM Grupy zbudowano scenografię prawdziwej galerii handlowej. Dwupiętrowy obiekt o powierzchni wielkości boiska piłkarskiego, ma kilkanaście witryn sklepowych i olbrzymi hall z fontanną" - wiceprezes ATM Group ... no 100 metrow na 70 metrow robi wrazenie, tylko jakos nie na ekranie, choc kazda gwiazda twierdzi, ze kamera dodaje kilka kilogramow ... najwyrazniej galerie nie podlegaja pod to prawo, ba wrecz chudna w oczach, znaczy w obiektywie kamery o jakies 50%. Zreszta prawdziwa Magnolia ma powierzchnie 74 400 m2, boisko ma 7 000 m2, no jak nie patrzac 10 razy mniej.

(cytaty za wirtualnemedia, powierzchnia Magnolii za strona galerii)
      • greges58 Re: Galeria - troche cytatow 01.02.12, 03:14
        Będą niezłe Jaja !!!
        Szykuje się proces ;)
        I zabezpieczenie powództwa, czyli zakaz emisji !
        Nieźle...
        Producenci tej Chały, doskonale wiedzieli co robią - pokazując " Magnolię " z daleka !
        Żeby za bardzo się nie kojarzyła ???

Kasa na Galerię z nieczystego źródła ;)

^^

• deczko Re: Galeria 26.01.12, 09:34
      Mnie sie nawet nie chce o tym pisac. Ostre badziwie zgotowala nam tv. Kto w ogole zajmowal sie castingiem, chociaz w Polsce to chyba w ogole nie ma racji bytu, sadzac po tym co wypisuje Lepkowska o aktorach.
      Pierwszoplanowe postacie- calkowita pomylka. szukali takiej srednio ladnej laski, ale ta panna to ma taki wyraz twarzy jakby robila laske, ze sie pojawia na ekranie. Nie lubie tej aktorki w egzaminie zycia grala taka fleje.
      Porczyk- no coz, moze on i ladny, ale jest w nim cos bardzo irytujacego, tak sie bidulek stara, aleseriale to nie jest jego zywiol...

Reszta wymieszanie z poplataniem, co to w ogole ma byc...?
      • Gość: Kas_stan Re: Galeria IP: *.home.aster.pl 26.01.12, 13:34
        deczko napisał:

> Mnie sie nawet nie chce o tym pisac. Ostre badziwie zgotowala nam tv. Kto w ogo
        > le zajmowal sie castingiem, chociaz w Polsce to chyba w ogole nie ma racji bytu
        > , sadzac po tym co wypisuje Lepkowska o aktorach.

Ja mam wrażenie, że ktoś chciał mniej znanych aktorów. Może to kwestia kasy? A może tego, że niektórzy grają wszędzie? Może ktoś chce wykreować nowe gwiazdy? To wszystko jest męczące i nieprzemyślane.

Co do Porczyka to jest świetny jako przyjaciel, taki wiarygodny (Apetyt na życie - najlepszy przyjaciel Wieczorka, Rezydencja - najlepszy przyjaciel Wieczorkowskiego). W tej pierwszoplanowej roli jest dla mnie za sztywny i sztuczny. A naprawdę polubiłam jego serialową obecność :)

Matt już wcześniej ośmiał scenę z wypadkiem i kradzionym samochodem. Powiem krótko - zgadzam się. I zapytam wprost - kto wymyśla takie nieżyciowe sytuacje? Czy to jest na licencji?
        • Gość: matt_banco Re: Galeria IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.01.12, 13:49
          Tak, to cholerstwo jest na wloskiej licencji, ktora ponoc wczesniej odrzucil POLSAT (nazywalo sie to wtedy "Pasaż"). Gdyby to byl serial o galerii (w sensie ludzi, tego jakie mechanizmy rzadza takim tworem, pelny przekroj, od sprzataczki przez ochroniarza, sprzedawcow, managerow sklepow do prezesa) to moze cos by z tego bylo. Ale to jest serial "w galerii" sie dziejacy jedynie.
          • Gość: nika Re: Galeria IP: *.CNet.Gawex.PL 26.01.12, 14:00
            A ja mam pytanie zasadnicze, bo nie znam tych klimatów i być moze się nie znam: czy każda galeria handlowa ma taki system zarządzania? Że właściciel jest niemalże Bogiem, każdy czuje do niego respekt i czeka na audiencję, a jak się pojawi osobiście w przybytku, to wielkie szczęscie, bo nie trzeba wtedy załatwiać sprawy przez jego córkę.
            A odstąpienie z przyczyn losowych od podpisanej dzień wczesniej umowy jest mocno naganne, bo jesteśmy poważni, albo nie bawimy się w interesy.
            Jakby to był co najmniej międzynarodowy koncern,a nie skupisko sklepów w dobrym Wrocławiu.
            • Gość: matt_banco Re: Galeria IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.01.12, 14:11
              Czyli Twoj niepokoj tez wzbudzil bardzo uproszczony system zarzadzania ;-) Tez sie na tym nie znam, ale nie sadze aby galeria bylo w stanie zarzadzac 3 osoby + sekretarka, nawet jesli nie jest to moloch takich jak "Magnolia". Nawet jesli wiekszosc rzeczy robia firmy zewnetrzne (ochrona, sprzatanie, obsługa punktów sanitarnych) to i tak chyba do kookrdynowania tego potrzeba kogos. Moze ktos pracuje w czyms takim i nam wyjasni.
    • Gość: nika Re: Galeria IP: *.CNet.Gawex.PL 27.01.12, 12:47
      Obejrzałam wszystkie 5 odcinków i - sorry - stwierdzam, ze szkoda czasu.
      Pełno bzdur, nudy i irytujących postaci.
      J.Pietrucha jest sztywna i nienaturalna, a szkoda, bo ma ciekawą rolę, w podobnej świetnie sprawdziła sięwedług mnie choćby M.Hirsch w Wiadomościach z drugiej reki.
      Karolina to urocze dziewczę ale dlaczego zachowuje się jak roztrzepany podlotek? Rozdaje bezmyslne usmiechy na prawo i lewo, nawet kiedy mało nie zginęła. Tak samo zachowuje się jej matka. Poza tym pani Wolszczak to piękna kobieta, ale tutaj wygląda jak spuchnięta. W ogóle cały serial jest dla mnie pod znakiem opuchlizny, wrażenie wszechogarniającego botoksu.
      M.Kalita jak zawsze jest depresyjnym typem, aż smutno na niego patrzeć. Podoba mi się za to jego partnerka - chyba Hanna. Jest w dziewczynie życie i choć nie jest szczególnie piękna, bardzo miło mi się ją ogląda. Ciekawa postać.
      Aktorka grająca Laurę to dla mnie tragedia, mam wrażenie, że jest baaaardzo pzreciętną aktorką, właściwie tylko jest i wygląda. Choć jest bardzo ładna (jej usta to dla mnie przesada, ale cóż, tak ma), sceny z jej udziałem są nie do przejścia. Nie mówiąc juz o treści: regularnie zdradza męża z bogatym prezesem, a sama jest oburzona bo zobaczyła męża zapinającego dziewczynie sukienkę. Teraz na pewno będzie trzymac się wersji, że zdradza ją, idealną żonę. Zresztą, uciekaj chłopie od tej napompowanej Barbie, może wtedy w końcu się uśmiechniesz :)
      Bartosz Porczyk.... cudny jest :) Nie przypomina wam Adama Levine'a? Bo mnie bardzo. Szkoda go do takiego serialu, ale może dzięki temu zwróci na niego uwagę twórca jakiegoś bardziej wartościowego filmu.
      Jednym słowem, jest nudno i strasznie.
    • Gość: matt_banco Re: Galeria IP: *.ssp.dialog.net.pl 27.01.12, 13:56
      Pan Krzyzaniak w dzisiejszej Telewizyjnej napisal:
      "Wplyw na wybor nastepcy dla "Plebanii" moglo miec i to, ze nowy tytul swietnie bedzie wygladal w raportach dotyczacych wypelniania przez TVP tzw. misji. Staly punkt ramowki zatytulowany "Galeria" z nawiazku usprawiedliwia obecnosc w niej niezliczonej ilosci glupich filmow i radosnych programowych poczwarek" ;-)))
      I dalej "Znaczace, ze powodem znikniecia "Plebanii" nie byla masakrycznie niska ogladalnosc, ale to, ze ogladali ja glownie ludzie starsi iw dodatku z malych miast i wsi. A reklamodawcy ich nie chca, wiec czemu chciec ma ich telewizja?" No wlasnie dlaczego nie mozna zostawic tego pasma na cos dla widza spoza grupy "16-45 lat z przynajmniej jedna karta bankowa". Szczegolnie ze konkurencja od jakiegos czasu ostro strzela sobie w stopy w okolicach tego pasma i zrobienie tego samego co oni, naprawde nie jest wpisywaniem sie w modny trend, a zwyczajnym pojsciem na latwizne (no niektorzy nazwaliby to dosadniej).
      • faszyna Re: Galeria 27.01.12, 14:25
        Zainicjowałam watek, a teraz nie moge się zmobilizowac do obejrzenia dalszych odcinków. No co sie dzieje z tymi wszystkimi serialami? "Galeria", jak czytam, niestrawna, "Julia" podobnie i to nie tylko serial ale i żenujaca dyskusja w tamtym watku (przy okazji, czemu jedne watki skupiają dyskutujacych na poziomie, a w innych jest mowa tylko o szpotawych nogach aktorek?). Z całej tej mizerii wzięłam sie za ponowne oglądanie "Brzyduli", serialu w sam raz do wypełnienia dziury w codziennym braku pozytywnego nastroju. I im bardziej oglądam, tym więcej mam tematów do przemysleń. Ciekawe, format kupiony, latynoski, błahy od A do Z, a jednak... Kiedy się doczekamy, ze nasze tv wyprodukują taki "zapełniaczowy" serial na jakim takim poziomie?
        Przy okazji, kupiłam "Przekrój" i przeczytałam tamten wywiad. No rzeczywiscie ciekawy jest..
        • Gość: Kas_stan Re: Galeria IP: *.home.aster.pl 27.01.12, 16:24
          Też zwróciłam uwagę na wątek o nogach w "Julii", ale pewnie tamten (w tv) oglądają małolaty, a to (czyli wygląd) dla nich najważniejsze. "Galeria" jest tylko w internecie, a to już zupełnie inny odbiorca :)

Nie wiedziałam, że Polsat odrzucił ten serial, ale jak widać pani Terentiew wie co robi, bo im więcej odcinków obejrzałam tym bardziej nie mogę się nadziwić amatorszczyźnie w tym serialu. Kojarzycie scenę rozmowy na kanapie pomiędzy Laurą a Jędrulą m.in. o tatuażu? To w takiej pozycji rozmawiają ludzie, którzy na siebie lecą? Ona w "bezpiecznej" odległości, on siedzi jakby kij połknął i prowadzą intymną rozmowę. Gdzie tu był reżyser? Miał gorszy dzień? Nie mogłam oderwać oczu od zielonego guzika sweterka, w którym pani Bukowska grała tę scenę, bo tak była skadrowana/filmowana, że ten guzik właził w oczy. Zero czułości, bliskości, nawet tej intymności, która powinna być w takiej rozmowie, zero patrzenia w oczy. I ja mam uwierzyć, że to jest ognisty romans? Bo on jej raz położył rękę na pośladku? Beznadzieja.
          Ja też od kilku dni walczę ze sobą, żeby nie oglądać znowu "Brzyduli". No coś jest w tamtym serialu ;))))
        • Gość: matt_banco Re: Galeria IP: *.ssp.dialog.net.pl 27.01.12, 18:54
          Obejrzalem ostatni odcinek "Plebanii" liczac na jakies wieksze mrugniecie okiem. Ale jawnego nie bylo, zreszta chyba bylo trudne do zrobienia. Ale mozna poszukac podtekstow ... na sile troche, ale mozna. Przede wszystkim imprezka byla, gdzie wszyscy przyszli i proboszcz nawet, ktory wychodzac rzucil cos refleksyjnego na pozegnanie. Jednak najwiekszy potencjal byl w scenie wywalania/proponowania pracy kierownikowi marketu, granemu przez Jakuba Mazurka. Mogli mu zaproponowac kierownictwo ... galerii handlowej w Lublinie, a nie tylko supermarketu czy czegos tam ;-) Dorzucilbym jakis taki tekst "Pokazalas ze jestes twardy, ambitny no i mlody ... dasz sobie rade w galerii z mlodymi i ambitnymi. Tu tylko starzy zostali".
          • janusz.tracz Re: Galeria 31.01.12, 02:01
            Puszczenie oka było wcześniej, na spotkaniu udziałowców centrum handlowego Arka (gdzie jest kafeja Krystyny, sklep Grzybowej, fitness Tośka/Irki/Osy, foto Iwony) - otóż przegłosowali oni, że cały zysk pójdzie na inwestycję, bo obawiają się powstającej obok... Galerii handlowej!
            No i też te rozmowy księży o nowym wikarym - mówili, że nie podoba im się, że góra tak się ociąga z wydaniem decyzji (co do wikarego/ przyszłości serialu).
            P.S. Ratujmy Plebanię
    • Gość: matt_banco Galeria - odc. 4 IP: *.ssp.dialog.net.pl 28.01.12, 18:16
      No to znęcania ciąg dalszy:
      - co za praca światłem, lampek powłączali i jeszcze świeczek nazapali i wina nalali - klimat ciepła domowego musi być zaznaczony
      - o i proszę i znow sie chwalimy, jakie piekne rondo posiadamy ...
      - hmmm ... tajemnicza przebitka na pograżony w ciemnościach hall galerii, ktoś zmywa podlogę, ale po co jest to pokazane? Moze jednak doczekam tego, ze i nizszy personel sie pokaze. Natomiast pokazywanie tego "ręcznego" szurania po podlodze niestety znow ujawnia "małość" galerii, bo w normalnej tego typu powierzchnie to czyszczą samojezdne urządzenia;
      - dialog "zamowmy cos do jedzenia" ... "no ale galeria jest zamknieta" ... "wiec zjemy orzeszki i wino" - to gdzie oni teraz sa, w galerii i nie moga z niej wyjsc, czy tez w domu i maja szlaban na zamawianie czegokolwiek niegaleryjnego. Nie zalapalem o co chodzi.
      - o juz wiem po co byly swieczki i wino ... do przedstawienia planu sytuacyjnego w zakresie poznania Woydatta i umozliwienia p. Wolszczak zagrania lekko wstawionej.
      - podoba mi sie sportowe obuwie pana prezesa, skutecznie odciaga uwage, podobnie jak te zielone guziki u jego rozmowczyni (to sie nazywa granie szczegolem ;-)
      - o nastepna panorama Wroclawia ... mniej oczywista bo znad starego browaru
      - "the best", "please", "warning", "keep out" - widze ze serial bedzie spelnial role misyjna w zakresie lingwistycznym i obcy kulturowo domek na drzewie albo wsrod drzew;
      - scena z rodzaju "tato moim kumplem jest" - dzieczynka w tej roli mocno srednia
      - panaroma Wroclawia, ale ta juz byla
      - watek "rozyczkowy" ... wow, alez zakrecili
      - hmmmm .. czy ja dobrze widzialem, ze na scianie w kawiarni jest tarcza do darta ... przewijamy, sprawdzamy ... tak, jest zielona ;-)))) W kawiarni ... ;-))))
      - a na koniec Woydatt jako "aniol biznesu" ;-)

Bardzo mi sie ten serial podoba, bardzo ... dzieje sie tak malo, ze mozna sobie wszystko poogladac bardzo dokladnie ;-)
    • nedzioza Re: Galeria 30.01.12, 21:37
      Dziś moje życie zatrzymało się i runęło w dół. Plebanio jak żyć bez Ciebie???? Ewy Bukowskiej, niegdyś pięknej kobiety, nie mogę oglądać, nie mogąc rozpoznać jej oblicza zmienionego operacjami niczym twarz Taylor Hayes z Mody na Sukces;-((((
    • the_accidental Re: Galeria 30.01.12, 21:39
      Obejrzałam ten I odcinek. Nic mnie w nim nie zafrapowało, na nikim nie dało się zawiesić oka na dłużej, nie ma o czym porozmyślać po obejrzeniu. Z natury jestem życzliwa ludziom, ale tym razem życzę ekipie, żeby ten serialik jak najszybciej padł. Może da to komuś wreszcie do myślenia?
      Ciekawe, czy jest możliwy powrót Plebanii. W końcu ostatni odcinek nie był jakoś ostentacyjnie ostatni, skończył się normalnie.
      • nioma Re: Galeria 31.01.12, 09:53
        No dobra, obejrzalam I odcinek.
        Kurcze, jaka nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuda!!!
        Najbardziej w oczy rzucilo mi sie:
        - bardzo kiepska gra pani Bukowskiej
        - kretynskie dialogi ( w szczegolnosci o przewieszaniu rzeczy na wieszakach i szarlotce)
        Nie bede wiecej ogladac.
        Wychodze z zalozenia, ze jak NIC mnie nie zaintryguje od razu, to nie ma sensu tracic czasu.
        Zycze z calego serca, zeby serialik padł i przepadl i zeby wrocila Plebania.
        • Gość: mozambique Re: Galeria IP: 148.81.254.* 31.01.12, 11:44
          czyli tak :

- pani Bukowska nie zagrala nic od czasów KROLLA i troche sie jej warsztatu zapomniało czy jak ?
          - swietny aktor teatralny Bartek POrczyk beznadizejny w serialu ?
          - KOnstrukcja "GALERII" w niczym nie przypomina takeigo chocby HOTELU 52 czy HOTELU BABYLON ( pełen przekrój pracowników , od nielegalnych tajskich emigrantów na samym dole drabiny po własciieli nie wysiadajacych z limuzyn z szampanem i na tym tle ich proelmy słuzbowe i prywatne?)

to ja uprzejmię dziękuję!
            • Gość: ikarr Re: Galeria IP: *.internetia.net.pl 31.01.12, 12:45
              Warsztatu nie miała, ale była chociaż ładna. Tutaj wygląda brzydko - w zbliżeniach twarzy niestety anoreksja, lęk na twarzy,niepokój. Czytałam gdzieś, że jej mąż tak się wciąż zachwyca szczupłą talią żony mimo upływu lat.
              Wczoraj byłam porażona widokiem braku energii w aktorce, która wróciła na plan po tylu latach. Po co wróciła?
              Wróćcie nam Plebanię, prosimy! Tam był prawdziwy człowiek, prawdziwe życie i wartości, o które zawsze ktoś walczył i nie był to tylko ksiądz Antoni.
    • justynabal Re: Galeria 31.01.12, 12:41
      Obejrzałam- nie żałuję, bo wiem, że dalej nie warto. Zgadzam się z pozostałymi komentarzami- nuda, nuda, nuda. Postacie niezwykle sztywne, sztuczne, pozbawione jakichkolwiek emocji. Główni bohaterowie- nie kupuję ich( chociaż w innych produkcjach raczej mi się podobali). Pani Bukowska- ona zaprzątnęła cała moja uwagę- co się stało z jej twarzą? Tylko to pobudziło mój mózg do myślenia. Nie jestem/byłam jakąś specjalną fanką "Plebanii", ale jak TVP ma nam serwować, taki chłam to ja bardzo proszę, żeby nie krzywdziła widza i choćby resztek jego inteligencji! Naprawdę robi się przykro, bo zdjęli jedna z lepszych telenoweli ostatnich lat. Wstyd!!!!!
      • nioma Re: Galeria 31.01.12, 13:09
        Mnie wlasnie zastanawia dlczego zdjecli serial, ktory mial duza widownie. Wydaje sie takie duze pieniadze na kretynskie bitwy z glosami a zaluje na cos, co ludzie cenili
        • Gość: matt_banco Re: Galeria IP: *.zif.ue.wroc.pl 31.01.12, 13:57
          Zdjeli, bo sobie w swych glowkach wymyslisli, ze wiecej kasy bedzie z reklam, jak przyciagna mlodsza i bardziej zasobna widownie (cokolwiek to znaczy). Sek w tym, ze atrakcyjniejsza widownia o godzinie 17:30 niespecjalnie pali sie do siadania przed telewizorem, bo zwyczajnie ma co innego do roboty ;-)
          Ale gdyby wlasnie poszli w "galeria od drugiej strony" i pokazali troche "trzewi" takiego tworu, ze wzmiankowanym wczesniej przekrojem pracowniczo-spolecznym, to moze daloby sie to jakos obronic. No tylko, ze taki serial wymaga jeszcze wiekszej odwagi niz "Plebania", bo musialby zdradzic troche korporacyjnych sekretow i dla potencjalnych reklamodawcow moglby byc jeszcze bardziej niezreczny. Bo jak wykupic reklame dotyczaca powiedzmy nowej maskary przed serialem, ktory pokazuje, ze "konsultantki" w drogerii maja wewnetrzne konkursy sprzedazy i beda wciskac klientom te produkty, ktore akurat maja przykaz sprzedawac, a nie te ktore faktycznie (jesli w ogole) pasuja do potrzeb klienta. Albo pokazac jak budowana jest oferta wyprzedazowa lub ujawnienie ze na niektorych artykulach marza wynosi 60-80%. To byloby dopiero wywrotowe ... serial prokonsumencki, kreujacy odpowiednie nastawienie do "chłytów marketingowych". Swoja droga ciekawe na ile widownia "Plebanii", ta wlasnie pozawielkomiejska. ma swiadomosc tego ile kasy ludzie wydaja na pierdoly (typu krem za 600 PLN) czy designerska sukienka za 1500 PLN.
          • nioma Re: Galeria 31.01.12, 15:16
            ludzie, ktorzy zarabiaja tyle, ze stac ich na krem za 600zł, o 17.30 siedza jeszcze w pracy albo na spotkaniu z klientem a nie na kanapie przed telewizorem.
            • Gość: matt_banco Re: Galeria IP: *.ssp.dialog.net.pl 31.01.12, 15:35
              No wlasnie, raz ze pracuje, a dwa co ich interesuje ogladanie tego w czym - po czesci przynajmniej - pracuja ;-) Wiec zasadniczo ma to byc "bajka" o pieknym miejscu, z pieknymi ludzmi, w pieknych scenografiach i z intrygami/zdradami/milosciami w rolach glownych. Tylko, ze konkurencja w zasadzie robi to samo, czasami dorzucajac watek "kopciuszka" tudziez "szarej myszki".
              • Gość: Kas_stan Re: Galeria IP: *.home.aster.pl 31.01.12, 15:50
                Ubawiłam się setnie - w 5 odcinku jest realizowanie "misji" - Adam czyta "Idiotę" Dostojewskiego :))))) Wcześniej misja polega na zapoznaniu widza z piosenką Maryli o wariatce. Panie tańczą na stole, bo przecież "wariatka ciągle tańczy". Ech, co za serial... Tylko żal niektórych aktorów (np. Macieja Wojdyły czy Joanny Orleańskiej).
                Teraz po przeczytaniu opinii na temat twarzy Ewy Bukowskiej, to faktycznie dochodzę do wniosku, że coś jest nie tak, bo ona w ogóle nie ma mimiki. Tak, jakby wszystko jej zesztywniało i po za otwieraniem ust kiedy mówi to żadne inne mięśnie nie pracują. Czy ta kobieta umie pokazać emocje? Czy ma taką możliwość?
          • faszyna Re: Galeria 31.01.12, 15:41
            "ta wlasnie pozawielkomiejska. ma swiadomosc tego ile kasy ludzie wydaja na pierdoly (typu krem za 600 PLN) czy designerska sukienka za 1500 PLN." No tak... Jestem raczej taka wielkomiejska, ale tez chyba nie zawsze mam tą swiadomośc. To jest mam, gdy ide po perfumy za 200 zł, ale zabrakło mi przedwczoraj w marketowej aptece, do której poszłam bo jakis lek. Pani przede mna za torbe kosmetyków zaplacila 550 zł i ta suma w zderzeniu z miejscem typowym raczej dla ludzi chorych, a nie tych dbających o swoją cerę, jakos mnie mocno uderzyła.
            A co do Galerii, dam szansę drugiemu odcinkowi... Mimo wszelkich krytyk w tym wątku.;)
          • Gość: Margolcia Re: Galeria IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.12, 22:51
            @matt_banco: bardzo sobie cenię Twoje opinie dot. seriali. Są świetne i zwykle zgadzają się z moimi. Tym razem jednak chyba się pomyliłeś. Wyniki 'Galerii' są wg. TVP1 bardzo dobre:

Premierowy odcinek "Galerii", nowej telenoweli TVP1, dał stacji pozycję lidera pasma.

Serial, który wsparto jedynie kampanią na antenie stacji oglądało średnio 3,6 mln widzów.

Udział "Galerii" w grupie 4+ wynosił 26,7 proc., a w 16-49 - 19,2 proc. Dla porównania wprowadzony w styczniu br. przez TVN, wsparty ogólnopolską kampanią serial "Julia" rozpoczął wynikiem 2,6 mln widzów, przy udziale 18,7 proc. w 4+ i 19,9 proc. w 16-49. Obecnie "Julię" ogląda średnio 2,2 mln widzów.

"Galeria" poprawiła też ostanie wyniki "Plebanii", którą zastąpiła. Emitowaną w tym samym paśmie "Plebanię" oglądało ostatnio średnio 3,3 mln. Serial miał 15,7 proc. udział w grupie 16-49 oraz 25,1 proc. udział w 4+.
            • Gość: matt_banco Re: Galeria IP: *.ssp.dialog.net.pl 31.01.12, 23:12
              ;-)
              Po pierwszym odcinku to oni co najwyzej moga zjesc po lizaku, w ramach celebracji sukcesu, zobaczymy po tygodniu, a najlepiej po miesiacu. "Serial wsparto jedynie kampania na antenie stacji" ... no naprawde przyoszczedzili, tylko ze spoty tego cholerstwa byly nawet w Teleexpresie.
              Ale ... rzecz nie w ogladalnosci, bo ta prawdopodobnie nie spadnie drastycznie, bo zwyczajnie nie ma za bardzo konkurencji. Rzecz w tym, ze ogladalnosc to bzdura i zaden wyznacznik jakosci. Zreszta zobaczymy czy faktycznie utrzyma ten lepszy (powiedzmy) wynik od "Plebani" w grupie 16-45, bo w sumie to byl cel.
    • Gość: matt_banco Galeria - odc. 5 IP: *.ssp.dialog.net.pl 31.01.12, 22:51
      No to troche rozrywki nieintelektualnej, na koniec dnia ...
      - jaka afirmacyjna scena poczatkowa z ciasteczkami ... ach, mamo, mamo jakie ty robisz pyszne rzeczy
      - nastepnie mamy utrwalenie w pamieci widzow nieczynnego szpitala (swoja droga bardzo ciekawego, szczegolnie teraz gdy od paru lat stoi nieczynny i czas zaczyna go pozerac ... swietna scenaria do czegos straszacego, niestety obiekt zamkniety)
      - rozmowa z polki "kazdy ma druga szanse" - M. Kalita meczy sie widowiskowo;
      - jedzenia ciasteczek ciag dalszy i muzik, muzik musi byc;
      - lecimy do kawiarni i sluchamy sobie rozmowy o wagarach ... "o do jasnej cholery", ale ostry fragment, przy okazji krotki kurs obslugi monitora dotykowego przy pomocy dlugopisu;
      - oooo i prosze niewroclawiaki moga podziwiac wroclawskie tramwaje ... i to w wersji PLUS, czyli z drzwiami po obu stronach nadwozia ... taki bajer, a co;
      - o Marek Kalita meczy sie dalej, mowi cos o popieprzeniu, ale nie przystepuje do dzialania. Swiatla w tle widowiskowo zmieniaja kolory.
      - czarna i blondynka nie maja ochoty gadac, ale gadaja, choc nie wiadomo po co i o czym. O Matko, ale sie usmialem ... czarna mowi "Ide sprawdzic czy Kaska jedzie ze mna", a blondynka "Ale mnie zmartwilas ... a puder i tak ci przyniose". Czarna mocno drobi, zeby 10 metrowa przestrzen galerii przebyc w jak najdluzszym czasie. Tej przestrzeni jest tyle, ze czarna (czyli Bukowska) musi zapytac gdzie jest jej corka, chociaz w zasadzie idac musiala ja dostrzec. No ale ta przestrze, ta przestrzen ...
      - oooooo ... misyjnie sie zrobilo Kaska poleciala Szekspirem, widzowie zaniemowili
      - wracamy do mamuski i corki tanczacych ... przychodzi do nich kolezanka i wykonuje najbardziej zaskakujaca rzecz ... mimo nogi w gipsie nie wchodzi do salonu przez drzwi, a przeciska sie przez okno ... za to kamera wchodzi przez drzwi. To jest tak nowoczesna podejscie do filmowania, ze az zaniemowilem i dolaczylem do widzow od Szekspira. Szczegolnie ze ciag dalszy tej sceny odbywa sie na stole ... bo przeciez radosc i wolnosc wyrazic mozna tylko tanczac na stole, choc stylowo robila to tylko Renata Przemyk
      - Adam poleguje na trawie i czyta ... na okladce wielki napis IDIOTA. Drugi punkt za misyjnosc.
      - panorama Wroclawia, tym razem Ostrow Tumski i iluminacja UWr
      - Woydatt podjezdza stylowym CLS-em do roboty i ciekawi go co z Adamem ... no nie dziwie sie, tez bylbym ciekaw dlaczego ten ostatni czyta Idiote
      - nastepny widoczek, tym razem charakterystyczny budynek przy Legnickiej i znow tramwaj PLUS, czyli ten z drzwiami na dwie strony
      - Kalita pokazuje ze ma smatfona i sapie, czyli wzdycha
      - ale Orleanska slicznie wyglada, swiezo ;-)
      - Kalita wdycha dym, a jego uratowana chodzi w reczniku i cwiczy joge na scianach. Rozmawiaja o ochocie i wykorzystaniu sytuacji. Kalita juz wie ze wtopil, nerwowo pali papierosa i obmysla co powie kolegom-aktorom, ktorzy zapytaja o udzial w tym "dziele"
      - Pani weterynarz ... wroc ... pani manager Anita, corka Woydatta zawitala na wloscia Adama, czyli na dzialke, gdzie ten oddawal sie konsumpcji
      - Karolina czyta aneks do umowy ...
      - Blondynka Anita cos plecie trzy po trzy ... w tle mnostwo pluszowych zwierzat, wiec moze to jednak jest pani weterynarz. Jest tez akwarium a w nim chyba zolw ... na akwarium jest napisane PULPET
      - Adam fajczy szluga ... sorry ... zaciaga sie widowiskowo ... odejmujemu punkt z puli misyjnej, nie przystoi taka promocja niezdrowego sposobu zycia. Szczegolnie, ze obok Adama lezy zgnieciona puszka po piwie.
      - Oj, ale Hitchcock ... Adama wypala w zdjeciu twarz Woydatta ... muzyka robi ziuziuziuziu
      - a Karolina nadal czyta umowe
      - o prosze, zapostulowana w poprzednim odcinku maszyna półsamojezdzaca i czyszczaca pojawila sie, nie jest zle
      - Blondyna zrobila Czarnej przysluge i teraz zona moze odnalezc meza, a w miedzyczasie dziewoja uratowana przez owego meza patroszy pluszaka i wypycha narkotykiem ... oj bedzie sie dzialo. Jakby co Adama w altance ma cala kolekcje pluszakow. A Kalita w miedzyczasie wystukuje SOS alfabetem Morse'a ... "niech mnie ktos stad wezmie, ratunku, ja tylko dla pieniedzy to robie, ale juz nie daje rady".
      - zona nadchodzi ... uwaga, uwaga ... idzie, idzie ... a malzonek zapina dziewoji sukienke ... zona w nerw wpadla i poszla i KONIEC
      - niestety widoczku Wroclawia juz nie dali, nawet kawalka tramwaja ... szkoda.
      • nioma Re: Galeria - odc. 5 01.02.12, 08:28
        Absolutnie nie dziwi mnie wysoka ogladalnosc I odcinka, to normalne, ze wiele osob wlaczylo tv z ciekawosci, zeby zobaczyc co to. Gwarantuje, ze duza ich czesc juz nie wlaczyla na II odcinek.
        • faszyna Re: Galeria - odc. 5 01.02.12, 10:40
          No jestem jakas wykluczona.... :((((( Wy o 6-ym, a ja dopiero po drugim. I teraz iscie hamletowskie pytanie: ogladać hurtem kolejne 4, aby być w temacie, czy odpuścić i iśc na sanki? ;)))
            • greges58 Re: Galeria - odc. 5 01.02.12, 12:46
              Na sanki, narty, na wódkę !!!
              Cokolwiek...
              Byle nie Galeria !
              Włączyłem - z ciekawości i dla jaj ?

Pierwsze sekundy serialu:
              Dziewczyna gada przez Iphone,a.
              Dziekuję !
              Kurtyna.
              I Koniec ;)

Ten tłumek skulonych postaci z walizeczkami, obok " kopniętego jajka " przy Legnickiej,
              to pasażerowie na lotnisku ???
              Mercedes z zalepioną gwiazdą ?
              Ha ha ha !!!

Takie Kity można sobie puszczać o godzinie 21. w TV4 lub innej nędznej stacyjce.
              Ale nie w publicznej Telewizji w prime time !

;)
        • Gość: marion Re: Galeria - odc. 5 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.02.12, 13:42
          Hm,Matt zawsze ma racje, jego komentarze sa powalające...hm, a moje odczucia po 5 ciu odcinkach ogladnietych na necie, bo w czasie antenowymtzn. 17.30 nie bardzo dam rade...i:

1) Wolszczak-fajnie dobrana z córką - świeża twarz, całkiem przyjemna, ach te naturalne usta
          2) Kalita-dla mnei to niestety marny aktor, który wszędzie GRA identycznie albo po prostu jest sobą i nie potrafi być innym...porażka na całej linii....oj gdyby męża Laury grał prawdziwy mąż...to by było ostro....
          3) kochanek Laury- Woydatt, no nijak mi się ma pan ani na wlasciciela ani na kochanka...no nie ma bardziej przyciagajaych panow....no na ojczyma jak najbardziej....hm...
          4) Adam - fajna postac, lubie tego aktora-ma to cos i dobrze mu idzie
          5) no i najwieksza porazka Galerii - Pani Bukowska- oj figure ma boska, twarz tez allllle co ona zrobila z ustami??????az sie jej zle mowi, z reszta jej gra aktorska iwypowiadane kwestie porażają....niestety, niejeden amatora dałby rade...chodzi to jak mimoza, niby chce opuscic męża ale jak go zastaje w scenie hotelowej, to sie oburza, no bo ze ona moze zdradzac to jasne, ale mąż????! eh...

No i na koniec, fajna muzyczka, ciekawa historia sie zapowiada, oczywiscie przymykam oko na wiele niedociagniec i absurdow, ale to tylko seiral przeciez, ale mnie wciągnął i z przyjemnoscia będę oglądać na necie dalej....
          • Gość: Kas_stan Re: Galeria IP: *.home.aster.pl 01.02.12, 16:49
            Gość portalu: marion napisał(a):
            Hm,Matt zawsze ma racje, jego komentarze sa powalające

Zgadzam się z tą opinią :) Matt mógłby co któryś odcinek robić taką analizę, bo jest w tym świetny.

Ja już jestem po 7 odcinku i trochę zabiło mnie tempo wydarzeń - Wolszczak oglądała telewizję i och... już nie ma nieznanego ojca, a tyle lat był ;))))) A tu kilka dni i króliczek złapany. I co o tym myśleć? Szybko się akcja rozwija, oj szybko. Jak się rozpędzi to ho ho! Nie wiem, czy za nią nadążymy ;)
            • Gość: Ania Re: Galeria IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.12, 19:01
              a mi się podoba, jak na serial codzienny naprawdę wysoki poziom realizacji, dużo się dzieje, nie opatrzona obsada, ładne obrazki. zawsze można się do czegoś przyczepić ( usta bukowskiej albo lotnisko ) ale w sumie ogląda się przyjemnie.
              zastanawiam się skąd tak duża krytyka tego serialu na forum? kilka osób jest bardzo aktywnych... skoro wam się tak nie podoba to po co oglądacie z takim skupieniem? masochizm ?
              • Gość: ikarr Re: Galeria IP: *.internetia.net.pl 01.02.12, 21:06
                Już więcej krytykować tego nie będę, bo oświadczam, że obejrzałam 10 minut drugiego odcinka i to już jest absolutny koniec. Pełna rozpaczy, jak można było zamienić Plebanię na coś takiego - odchodzę w siną dal, na zawsze, od postu pt. Galeria.
                • yagres Re: Galeria 02.02.12, 07:33
                  Widziałem parę ujęć tego importowanego badziewia o gloryfikacji bzykania na lewo i od razu zauważyłem dziwną rzecz: dlaczego po "galerii" spacerują wyłącznie ludzie w przedziale wiekowym 20-35 lat? Usilnie wpartywałem się w statystów ale poniosłem porażkę, bo nie dostrzegłem tam ani jednego dziecka, nastolatka czy osoby starszej, emeryta czy niepełnosprawnego.

Czy ta galeria jest w innym świecie, może w raju, gdzie wszyscy są młodzi, piękni i oczywiście bogaci bo kupuja kremy na tyłek za 600 zł?
                  No i najważniejsze: czy w "Galerii" pojawi się wątek galerianek. Wtedy być może będę patrzył jeśli będą pikantne szczegóły. No chyba, ze Ewa Bukowska już jest szefową galerianek - predyspozycje i warunki ma. Oj ma, tylko że gimnazjum dawno, dawno temu skończyła.
              • Gość: Kas_stan Re: Galeria IP: *.home.aster.pl 02.02.12, 08:11
                Gość portalu: Ania napisał(a):

> zastanawiam się skąd tak duża krytyka tego serialu na forum? kilka osób jest ba
                > rdzo aktywnych... skoro wam się tak nie podoba to po co oglądacie z takim skupi
                > eniem? masochizm ?

No ja odpowiem za siebie - oglądam, bo to trochę sezon ogórkowy i z braku laku... Na razie jeszcze nie zemdliło mnie ostatecznie, jak było przy PwS, więc daję radę. Ale poczekaj na wiosenną ramówkę! Z pewnością pojawią się rzeczy bardziej nadające się do oglądania. PS. I "niestety", oglądam metodą przewijania - postacie, które mnie drażnią pomijam (np. większość scen z p. Bukowską i Jędrulą czy wszystko Hanna - Wiktor).
                • Gość: nika Re: Galeria IP: *.CNet.Gawex.PL 02.02.12, 09:00
                  > Gość portalu: Ania napisał(a):
                  >
                  > > zastanawiam się skąd tak duża krytyka tego serialu na forum? kilka osób j
                  > est ba
                  > > rdzo aktywnych... skoro wam się tak nie podoba to po co oglądacie z takim
                  > skupi
                  > > eniem? masochizm ?

ja oglądam, żeby potem pośmiać sie wraz z mattem na forum.
                  • dona.a Re: Galeria 02.02.12, 09:57
                    Gość portalu: nika napisał(a):

> ja oglądam, żeby potem pośmiać sie wraz z mattem na forum.

Ja nie oglądam, komentarze matta mi wystarczą;)
            • Gość: Kas_stan Re: Galeria - odc. 5 IP: *.home.aster.pl 04.02.12, 21:47
              Gość portalu: zuza napisał(a):

> dla mnie zawsze porażką jest wolszczakowa,baba której kazdy gest mogę przewidzi
              > eć bo ma ich mini mini,sztuczna pod kazdym względem,nawet głosem nie potrafi gr
              > ać,beznadzieja

Pocieszę Cię - nie martw się, ona długo nie będzie raziła naszych oczu ;) Poczytałam streszczenia i faktycznie roli się z tego brazyliana.
    • Gość: matt_banco Galeria - odc. 6 IP: *.ssp.dialog.net.pl 02.02.12, 22:50
      Zimno za oknem, to trzeba sie rozgrzac nastepnym odcinkiem mojego ulubionego "rozgrzewacza", czyli ...

- Kalita kurzy nastepnego papierosa, misio przemytnik lezy na podlodze. Hanna ma przeszlosc w tylnej czesci swego mlodego ciala. Kalita zapala papierosa kobiecie ... kamera filmuje to spod sufitu, taki myk operatorski. Kalita poszedl zapewnic catering na tej dosc niemrawej imprezce. Za trunek ma robić "kola".
      - Blondynka (Orleanska w wersji mini) czyhala na Czarna (Bukowska w wersji kozakowej) i zaczyna sie nastepne rozmowa na temat tego, ze w zasadzie nie ma o czym gadac. Czarna wyraznie podkresla, ze nie chce jej sie o tym gadac. Latwo dostrzec ze sceny miedzy Biala i Czarna sa zbudowane na tym samym schemacie. Generalnie dotycza niegadania ... a wlasciwie to gadania o niegadaniu. No to prawie offowe rozwiazanie ;-) Dodatkowo pojawia sie motyw "niemartwienia". W poprzednim odcinku Blondynka mowila, ze sie martwi, teraz Czarna mowi jej zeby sie nie martwila. Relacja miedzy nimi dwiema jest zaiste dziwaczna.
      - dziewczynka wagarowiczka je sniadanie w kawiarni i rozmawia z dziadkiem o ortografii i rysowaniu obrazkow i o czasie. W kawiarni oczywiscie nikogo nie ma;
      - widoczek lotniczy na centrum Wroclawia ... standardowy
      - Karolina oddaje sie czynnosciom domowym, czyli prasuje cos, a matka radzi sie jej w co ma sie ubrac. Scena nudna, ale jaka scenografia, o matko i ojcze. Jakis taki spektakulatny mebel siedzacy, czyli sofa z zabudowana gora. Matka wybiera sie na randke, corka rzecz jasna wali jedynym mozliwym tekstem w tej sytuacji czyli zawieszonym w powietrzu pytaniem "Przystojny" ... na co matka opowiada "To nie tak jak myslisz kotku". To chyba nie jest nawiazanie do tego wiekopomnego dziela polskiej kinematografii.
      - dziadek rysuje jakies bazgroly ... kolejna beznadziejna wymiana zdan
      - matka sie stroi i stosuje w praktyce tzw. umiar. Czyli stroi sie, ale nieostentacyjnie
      - nastepna rozmowa oparta na sloganach, czyli "wychowanie dziecka to ciezka praca", "kobieca reka by sie przydala", "powinnismy o tym porozmawiac", "musimy z nia porozmawiac" ... jak widac sceny miedzy dziadkiem a synem sa budowanie w opozycji do duetow blondynkowo-czarnych, czyli dotycza gadania, a dokladniej rozmawiania. Nic mnie tak w filmach nie cieszy jak mowienie o tym, ze sie bedzie mowic lub o tym co sie bedzie robic.
      - o mamy punkt za misyjnosc ... pojawia sie filozoficzne pytanie "co to jest dylemat". Tworcy postanowili przyblizyc widzom ten fascynujacy temat na przykladzie kobiety, ktora ma do wyboru albo byc z facetem, ktory ja zdradza albo byc sama ... czesc z widzow zapewne w tym momencie ma dylemat czy ogladac dalej czy dac sobie spokoj. Ja wybieram DALEJ.
      - pojawia sie nowe slowo "zapieprz" (przypominam, ze w poprzednim odcinku pieprzeniem zajmowal sie Kalita, ale tylko teoretycznie). Tu pracujaca w kawiarni corka Czarnej okresla tym slowem swoje nasilenie obowiazkow zawodowych ... w kawiarni, do ktorej srednio zaglada 3,56 osoby dziennie.
      - no to juz wiemy, kto w tej produkcji robi za komedianta. To doswiadczona w serialu "Lokatorzy" Olga Borys. Przed chwila tlumaczyla co to jest dylemat teraz wyjasnia na czym polega wegetarianizm, ale tez z punktu widzenia dylematu. Przy okazaji przemyca tzw. symbol czasow, czyli nawiazanie do Wikipedii (po namysle dodaje 1 punkt do puli misyjnej, bo przeciez ten serial zastapil "Plebanie", ktora ogladali starsi i niedzisiejsi widzowie ... teraz moga nadrobic braki i rozszerzyc swoj swiatopoglad)
      - ojciec wagarowiczki jest tak zagubiony w scenariuszy, ze sprawia wrazenie jakby nie do konca wiedzial w czym i co gra. No ale ciezko sie dziwic, bo watek mu dali wybitny po prostu. Trzeba faceta podziwiac, ze w ogole przychodzi na plan. No bo jak zagrac scene, w ktorej trzeba z pudelka wyciagac czyste zeszyty i kartkowac w poszukiwaniu czort wie czego. Scena konczy sie tym, ze znajduje pamietnik swojej corki, a w nim jakies 40 PLN w kilku banknotach. Pyta dziadka co to jest, na co tamten odpowiada, ze nie wie ... Dziadki drogi, te prostokatne, lekko pomiete papierki to P-I-E-N-I-A-D-Z-E ... To rzuca pewne swiatlo na stan zdrowia dziadka-restauratora;
      - nastepna scena mnie rozwalila. Matka ktora wystroila sie w tzw. umiar look, spotyka sie z jakims facetem ... oczywiscie gdzie? W galeryjnej kawiarni. No kurka, po co te widoczki z miasta spotkan (bo tak sie reklamuje Wroclaw), jak i tak wszystkie drogi prowadza do Galerii
      - facet z ktorym spotkala sie Matka, to wyrosniety Harry Potter dorabiajacy jako prywatny detektyw. Bedzie szukal ojca Karoliny. W scenie tej najbardziej fascynujacy, oprocz okularow Harrego Pottera jest kwiatek, ktory pieknie komponuja sie zarowno z Matka (po prawej stronie) jak i z Harrym (po lewej stronie). W momencie gdy Harry Potter otrzymuje zdjecie owego poszukiwanego mezczyzny, w tle pojawia sie Woydatt a muzyka robi tidudutidudu ... Matka rzuca wtedy refleksje, ze moze oto ow mezczyzna jest gdzies w Polsce i moze ona sie z nim caly czas mija ... Woydatt sobie poszedl, nie minąwszy jednak Matki, a to pech.
      - Kalita przy aucie czeka na Hanne i rzecz jasna nerowo pali ... To sie nazywa poswiecenie dla roli.
      - Matka przyszla do kanciapy corki, ktora bedzie w przyszlosci robila za ekskluzywna galeria (kanciapa, nie córka) i zrobila "WOW" oraz dokonala przyblizonego pomiaru sciany. Wiadomosc dla skrupulatnych: sciana miala 154. Jednostek nie podano.
      - wracamy do watku o wagarowiczce. "Dziadek i ojciec" chca pomoc dziewczynce i prowadza sledztwo skad miala PIENIADZE. Dziewczynka idzie w zaparte. Mina ojca jest po prostu bezbledna ... facet wyglada jakby sam mial zaparcie.
      - Kalita i Hanna jada przez piekny krajobraz. Kalita oczywiscie pali (Chlopie wez na wstrzymanie, bo nie dotrwasz do 30 odcinka). Hanna rowniez puszcza dymka.
      - W przebitce mamy tzw. szczere pole, przy drodze tzw "szesnastej kolejnosci odswiezania" (z Wroclawia do Berlina). W tym polu stoi radiowoz i dwoch policjantow z psem.
      - gdy Kalita przemyka obok nich (chlopaki nie mialy radaru, ot staly sobie w polu), policjanci rzucaja sie do radiowozu i ruszaja za nimi. Prosze nie zadawac pytan, po co stali i na co czekali ... mieli tam byc, bo tak kazal scenariusz i tyle
      - Kalita z Hanna zajechali dostojnie na stacje benzynowa. Warto zwrocic uwage, ze nie pala. To daje nam mozliwosc dania jednego punktu misyjnego za zwrocenie uwagi, ze nawet jesli jestes nalogowcem, ktory peta z ust nie wyciaga, to na stacji benzynowej palic nie wolno. Hanna idzie po kawe i kanapki, a misia-przemytnika zostawia w aucie. Pojawia sie tez autochton, czyli osobnik "szybki umyć". Niestety Kalita przegania tego drobnego przedsiebiorcę. Odejmujemy punkt misyjny, za niewspieranie malego biznesu
      - Hanna w sklepie na stacji benzynowej, filmowana i z przodu i z tylu ... nagle dopada ja jakiś drab i mowi "ze sie nie rozliczyli". W tym czasie na stacje zajezdza policja. I tak, tak ... to Krol Julian we wlasnej osobie, czyli ten sam policjant, ktory wlepial mandat, przyjmowal zgloszenie i teraz zrobil sobie wycieczke z psem i kumplem.
      - Policjant Julian stawia Kalicie zarzuty jakoby ten przekroczyl dozwolona predkosc ... jak, co i gdzie , za cholere nie wiem. Nie wiem tez kiedy Krol Julian przeniosl sie do drogowki, bo nosi czapke z bialą górą. Kalita pokazuje legitymacje policjanta i sprawa w zasadzie prawie rozchodzi sie po kosciach ... prawie, bo kolega Juliana wydedukowal, ze na stacji jest monitoring i glupio wygladaloby gdyby kamery zarejestowaly to, iz puscili Kalite bez "spisania" go. Ale konstrukcja ... wow.
      - Kalita szuka dokumentow i przez przypadek wyrzuca z auta miska-przemytnika ... oczywiscie pies juz wyweszyl prawdziwe ego miska. Pies nazywa sie Mikser. W tym czasie niecny drab pakuje Hanne do bagaznika, czemu przyglada sie przedstawiciel malego biznesu.
      - pies rozszarpal miska-przemytnika i krol Julian musial zadac pytanie o jego zawartosc
      - odcinek konczy klasyczne zblizenie na zdziwiona twarz Kality, z odjezdzajacy tlem ... jestesmy p
      • Gość: Kas_stan Re: Galeria - odc. 6 IP: *.home.aster.pl 03.02.12, 08:37
        Matt, nic dodać, nic ująć. Można tylko zsumować punkty za misyjność - 2, prawda? ;) Ale chyba byłeś zbyt łaskawy w ich przyznawaniu? Ja dałabym tylko za tekst o Wikipedii, choć zabrzmiało to jak źle ulokowany product placement.
        Scena z psem od wyszukiwania narkotyków, który stoi na poboczu z drogówką to absurd, czy scenarzyści nie konsultują z nikim takich idiotycznych, nieżyciowych pomysłów?
        A od dziś kolejny odcinek na vod na onecie...
        • faszyna Re: Galeria - odc. 6 03.02.12, 09:51
          Dobre, dobre.. :))) A ja utknęłam na poziomie 2 odcinka. Więc chyba musze zrobic szybki look na kolejne w necie...
          Co do palenia i misyjnego niepalenia na stacji, tez zauważam, ze w niektórych produkcjach aktorzy powinni brać dodatek za szkodliwe warunki pracy. Podobnie jak tu z Kalitą było ze Stenką w "Tajemnicy szpieka Jorka" ;), a nawet w kultowym filmie "4 wesela i pogrzeb", gdzie biedna KST nie odejmowała papierosa od ust (albo rąk, co na jedno wychodzi). Misyjna zaś była Magda M., gdzie Małaszynskiemu pozwolono jedynie na jedno sztachniecie. Jedno na 55 odcinków! Nie ma więc co się dziwic, że aktor nabrał obrzydzenia do komedii romantycznych.
          • Gość: matt_banco Re: Galeria - jak poprawic IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.02.12, 11:26
            Czy "Galerie" da sie jeszcze uratowac ... wczoraj jak obejrzalem ten nieszczesny szosty odcinek to przypomnial mi sie doskonaly (no nie moge, napisalem to) skecz Ani Mru Mru - "Czerwony kapturek". Powiedzmy, ze w 10 odcinku "Galerii" jest scena, gdy Kalita z petem w ustach biegnie przez jakies zakamarki i sciga niecnego drania, ktory porwal Hanne ... biegnie, biegnie i nagle sie zatrzymuje, wypluwa peta i mowi wprost do kamery "No, nie k..., nie ... nie, koniec, nie moge dluzej ... jak z petem w ustach mam biegac, co to jest k...". Widzimy ujecie z drugiej kamery i orientujemy sie, ze oto jestemy na planie telenoweli, widzimy konsternacje calej ekipy. Najazd na pana Boberka, ktory stal za kadrem i jego "Wiedzialem, ze ktos w koncu nie wytrzyma, ale myslalem ze to bede ja". I od tej pory mamy klasyczny film w filmie i pokazaniem tego jak powstaja produkcje telewizyjne ;-))
            • em.bovary Re: Galeria - jak poprawic 03.02.12, 11:51
              Polecam lekturę streszczeń kolejnych odcinków: www.filmpolski.pl/fp/index.php/1228935
              Nie potrafię się otrząsnąć. Twórców tego dzieła i osoby decydujące o umieszczeniu tego w ramówce chyba rozum opuścił...
              • Gość: nika Re: Galeria - jak poprawic IP: *.CNet.Gawex.PL 03.02.12, 12:58
                em.bovary napisała:

> Polecam lekturę streszczeń kolejnych odcinków: rel="nofollow">www.filmpolski.pl/fp/index.php/1228935
                > Nie potrafię się otrząsnąć. Twórców tego dzieła i osoby decydujące o umieszczen
                > iu tego w ramówce chyba rozum opuścił...

ha, ha, rzeczywiście, widzę wyraźne wpływy telenowel brazylijskich
            • Gość: matt_banco Re: Galeria - jak poprawic IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.02.12, 13:00
              Jako, ze nie cierpie teorii spikowej, to wykoncypowalem sobie wlasna ... "Galeria" to zemsta ekipy ATM-u za zakonczenie emisji "Licencji na wychowanie". Biorac pod uwage, ze znaczaca czesc osob, ktore robily LNW, teraz robi "Galerie" to albo sa schizofrenikami albo cynikami albo ludzmi msciwymi ;-)))) W sumie ... robili ciekawy, dobrze napisany i swietnie zagrany serial i caly czas ktos sie czepial, ze ogladalnosc nie taka, choc puszczano to w jednym z najtrudniejszych pasm w ramówce. I teraz ci sami ludzie robia wtorny, wlasciwie to groteskowy serial na granicy parodii i kpia z wszystkich, w tym najbardziej chyba z TVP, ktora zaplacila za tego "cudaka". Niestety ta zgrabna teoria ma dwie powazne luki, mianowicie pana Zatorskiego i ekipe scenarzystow. Oni nie maja motywu aby tak przewrotnie robic sobie jaja.
      • greges58 Re: Galeria 04.02.12, 22:40
        Proszę bardzo !

Włoska " Karolina " :

langolodellechiacchiere.forumcommunity.net/?t=43048211
        Zginęła w 445 odcinku,
        wypadek samochodowy ;)

Nasza ładniejsza ? ? ?
        Oczywiście ^^

• greges58 Re: Galeria 09.02.12, 14:28
          Chyba będę " to " oglądać dalej ?
          Dla sportu.
          Takich Jaj nie wymyśliliby nawet w Peru czy innej Boliwii !!!
          Czekam oczywiście na darmochę ;)
          Za piątaka - dwa fajne piwka !
          Ekipa ma jednak pewien dystans do wykreowanych postaci.
          Scenariusz wprawdzie toporny i postacie drewniane, ale chłopaki świetnie się przy tym bawią ?

Tomcio Paluch nosi garnitur z metką na rękawie !

Gdyby przy filmie pracował Alek Sobiszewski
          może byłaby nadzieja na pewną lekkość i nieśmiałe przymrużenie oka ?
          Jest jak jest... .
          Target jasno określony ;)
    • Gość: matt_banco Galeria - odc. 7 IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.02.12, 11:44
      Zapadamy sie w fotelu, wyostrzamy zmysly, koncentrujemy sie ... 3 ... 2 ... 1 ... poszło

Zaczynamy od sceny lozkowo-sniadaniowej ... kochanka z kochankiem leza sobia, tosciki beda jedli ... slicznie
      Kalita tlumaczy sie przed Siudymem, ktory dostal do odegrania zart slowny z tekstem "... w dupe temu misiu". I tu czuje sie skonfundowany ... z jednej strony punkt misyjny za nawiazanie do klasyki polskiej komedii, z drugiej "dupa" ... no czyli kasowanko, punktu nie ma. Ale moment, moment ... jest, zdobyli ... za wplecenie slowa "sarkazm" i zaprezentowanie w praktyce czymze ow sarkazm jest. Prezentowal Siudym, demaskowal Kalita.
      - tosciki w miedzyczasie wystygly, ale mamy kontynuacje sceny sniadaniowo-lozkowej. Woydatt z apetytem konsumuje ... a tu mu Czarna wyskakuje z tekstem "Daj kawalek". Faceta szlag trafia, zmrozilo go, a ona na to ... nie, nie ... Ty nie lubisz sie dzielic. Taki test psychologiczny mu zrobila, chociaz na talerzu drugi z tostow nudzi sie straszliwie ... ze oni nie maja problemow z okruszkami. Dzwoni telefon ... uplynely 2,5 sekundy a ona ... "Nie odbierasz". No timing ma kobieta jak autobus 126. Faktycznie nie odebral ... a oni gladko przeszli do wielce frapujacej wymiany zdan na temat wyboru krawata.
      - widoczek ... uaaaa ... Hotel byly Monopol, trzeba przyznac ze III ekipa uczciwie pracuje
      - nastepna scena jest w ladnie zagraconym mieszkaniu, szczegolnie zdalnie sterowany model swietnie sie prezentuje w tle ... ale zaraz, zaraz bo cos tu nie gra. W scenie gra kwiaciarka i ... mlody "Young" adwokat, ktory ma pomagac Adamowi ... cos przeoczylem, czy tez swiat Galerii jest jeszcze mniejszy niz mi sie wydawalo? O cholera, adwokat wchodzi do kuchni, a kamera myk pod sufit ... sie pan operator wyraznie nudzi, dajcie chlopu na boku jakas chałturę, bo wam z tego tasiemca jeszcze "Avatara" zrobi. Ale co tam sprawy formalne, jak tu Adama proponuje spotkanie Youngowi ... gdzie ... no gdzie ... BRAWO ... w kafejce w Galerii. Oni chyba w tym ATM-ie zupelnie powariowali.
      - Matka i Corka rozmawiaja o designie galerii ... dokladniej o 4 zywiolach, ktore sa kanwa projektu Karoliny. Pitu, pitu o zylkach i poleczkach
      - o Czarna jedzie taksowka i dzwoni do meza Wiktora vel Kalita. A ten idzie w zaparte i nie odbiera, za co grozi mu kontaktowanie sie z adwokatem
      - Siudym z Kalita bawia sie kartoteka policyjna, gdzie znajduja dane Hanny, a tam ... sylweta srednia, waga od 50 do 69 kg (no to ladny rozstrzal), szyja krotka, uszy normalne i srednie, ale najlepszy nos ... prostolinijny ... lzy mi pociekly ze smiechu ... ale musze zabrac punkt misyjny, bo jeszcze mlodziez do ktorej przeciez skierowany jest ten serial zacznie uzywac tego slowa w takim znaczeniu ... no i cera ... uwaga, cera jest czerwona, czyli Hanna jest Indianką ... a moze Indianinką. Ale co widzimy dalej ... sie jakiemus asystentowi nie chcialo pisac charakterystyki to dwa razy przekopiowal ten sam tekst ... a co, kto to bedzie czytal, oprocz tego durnia z forum GW;
      - Siudym psychologizuje hamletowsko ... Kalita jest niespokojny, nie wie czy Siudym gra czy kpi, no ale scena z "sarkazmem" juz byla, wiec chyba kpi
      - Matka i Corka nadal pitu, pitu ... muzyka robi lalala, lalala
      - Kalita trafia do aresztu
      - Adam i Young przyszli do kwiaciarni ... mam wrazenie, ze kwiaciarka w pracy juz nie kuleje
      - Pani Weterynarz przyszla do ojca robic wymowki w sprawie umowy z Karoliny, znaczy sie ma odegrac "bad girl" ... no i znow ktos niedopatrzyl ... ATM chwali sie, ze pobudowal, ze srutututu ... w tej scenie, za oknem widac autostrade, po ktorej pomykakja ciezarowki. No troche to tak dziwnie wyglada, bo zdradza ze oto krecone w bazie ATM-u;
      - scena kawiarniana ... Adam zamawia 2 esspresso i mowi Youngowi, ze zamowil esspresso .. czytaj, twardziele pija esspresso, mleko jest dla mieczakow.
      - do Woydatta przyszla telewizja ... kreca rozmowe z nim ... beda rozmawiac o ubozejacym spoleczenstwie w kontekscie luksusow oferowanych przez Galerie, o sieganiu do malych ekskluzywnych butikow ... tak, tak, pani reporter referuje o czym bedzie rozmowa
      - o w mordę ... Dziadek zrobil promocje i nasze twardziele nie dostaly esspresso tylko kawe po staropolsku ... z miodem i z cynamonem. Taki "chłyt marketingowy". Chlopaki rozmawiaja o tym jak to Woydatt finansowo pieniadze matki Adama przytulil. W scenie gra tez kwiatek ... podobny do tego z poprzedniego odcinka i sceny z Harrym Potterem, ale nie ten sam, choc gra rownie zawodowo;
      - Woydatt cos tam gada o robieniu biznesu, a zmontowane jest to z wywodami Adama na temat Woydatta i jego klamstw ... aby podkreslic innowacyjnosc takiego montazu, dodatkowo wprowadzono "kręciołę", czyli szybko przewijane kadry ... mowilem, dac operatorowi i montazycie cos do roboty, bo chlopaki sie nudza i jeszcze Oskara dostana, a ten juz niebawem
      - Adam ma sobie przypomniec co robil 4 lata temu ... i ma przegladac maile. Koniec spotkania
      - Karolina rozmawia z kwiaciarka ... nastepna rozmowa afirmacyjna ... "jestes najlepsza" ... dodatkowo kwiaciarka zachywca sie Adamem, w ktoym jest "tajemnica i smutek w oku". Panie Porczyk wywal pan ten smutek z oka, bo panienki miekna w kolanach.
      - nietypowy widoczek Wroclawia ... kawalek Sky Towera sie zalapal;
      - Kalita "w więźniu" ... Siudym przyszedl mu powiedziec o tym, ze bedzie sledztwo, sie Kalita zmartwil;
      - Karolina przyszla na kawe do naszego ulubionego miejsca schadzek i dostala kwiaty, ktore Adam dla niej zostawil;
      - za wczesnie pochwalilem III ekipe, nastepny widoczek znow z okolicy Opery i Hotelu ... chlopaki wiecej chodzimy, wiecej chodzimy
      - Matka przyszla do domu i uruchomila TV ... a tam Woydatt w wywiadzie. Matka zamiera i malo nie konsumuje pisaka trzymanego w ustach ... wykrztusza z siebie "T ..Tomasz" ... napiecie rosnie ... dla podkreslenia przebitka na fotke, gdzie matka z w usciusku z ostemplowanym facetem ... znaczy sie Tomaszem ... znaczy sie Woydattem.
      - Woydatt z Karolina ida sobie i sie usmiechaja ... KONIEC

Odcinek nie tak dobry, jak poprzedni ... no i Kalita nie palil, no ale tym samym nie dostawali ujemnych punktow za misyjnosc. Wiecej Kality w nastepnym odcinku prosze.

• shatmach Re: Galeria - odc. 7 07.02.12, 12:07
        Pierwszy odcinek "Galerii" miał 3,5 mln widzów, a ten emitowany w piątek już tylko 2,7 mln. Jak tak dalej pójdzie to serial długo się nie utrzyma. Oto szczegóły www.wirtualnemedia.pl/artykul/telenowele-galeria-sledzi-3-2-mln-widzow
        • Gość: matt_banco Re: Galeria - odc. 7 IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.02.12, 12:17
          To zdanie jest cudowne ... Z danych telemetrycznych wynika, że nową telenowelę Jedynki oglądają głównie kobiety, widzowie powyżej 50. roku życia, mieszkańcy wsi, małych i średnich miast oraz osoby z wykształceniem podstawowym i średnim (za wirtualnemedia).
          No to "odmlodzili" pasmo i "uatrakcyjnili" target marketingowy ... a bylo zostawic w spokoju spokojny serial dla spokojnych ludzi ....
            • Gość: Kas_stan Re: Galeria - odc. 7 IP: *.home.aster.pl 07.02.12, 18:39
              Matt napisał : "Panie Porczyk wywal pan ten smutek z oka, bo panienki miekna w kolanach", a mnie się przypomniał tekst o "światełku w oczach" :))) Fakt, że wygłaszał go amant do amantki, ale... Porczyk to jednak nie jest Korzecki-Małaszyński. Tamten to dopiero miał błysk w oku, aż został vivanajpiękniejszym, temu to raczej nie grozi. ;)
            • deczko Re: Galeria - odc. 7 08.02.12, 23:01
              Nie dziwie sie ze im ogladalnosc spada, tego sie nie da ogladac. Ja przelaczam w czasie przerwy na reklame podczas ogladania przyjaciol i nie wytrzmuje, musze przelaczc na cos innego!
    • Gość: Monika Cholera jasna! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.12, 17:54
      Chciałam dać temu serialowi szansę! Oglądałam, usprawiedliwiałam każdą głupotę, którą m.in. na tym forum wskazywaliście. Ale ostatnia scena dzisiejszego odcinka przelała czarę goryczy. Wolszczak wyzionęła ducha, a pielęgniarki, zamiast ją reanimować, z zaciętymi minami, poświęcają całą swoją energię na odciąganie córki od łóżka. Jestem lekarką i takim bzdurom mówię stanowcze NIE! Pa,pa Galerio! Będę oglądać 'Przyjaciół' w TVN7.
      • greges58 Re: Cholera jasna! 09.02.12, 18:35
        Moniko !
        Poczekaj...
        Bo warto ;)
        My tu se Jaja robimy, analizując - z nieukrywaną złośliwością - każdą scenkę.

W ciągu 48. serialowych godzin ( GLINA JESZCZE NIE ARESZTOWANY ) rozgrywa się wszystko !
        Łącznie z pogrzebem Baśki ;)

Takich Cyrków nie ma nawet w peruwiańskich telenowelach ?
        Zapraszam ^^
        Grzesiek
            • faszyna Re: Cholera jasna! 09.02.12, 20:39
              Moja jedyna refleksja zwiazana z galerią, którą chce sie podzielic, jest taka, ze ten aktor grajacy bylego więźnia (pasierb Dedka), bardzo mi sie kojarzy z Małaszynskim z początków Magdy M. Ta skórzana kurtka i pozostały całokształt... ;) Tylko charyzma nie ta...
              A reszta niewarta i uwagi, i ogladania, co jako etatowa masochistka, ogladająca najwieksze bzdety, ze zdziwieniem stwierdzam. Serial ponad mój masochizm? O, to cos nowego. ;)))
              • Gość: Kas_stan Re: Cholera jasna! IP: *.home.aster.pl 10.02.12, 08:00
                Odcinki 9 i 10 są nieoglądalne... Śmiać się z nich to cios poniżej pasa. Ja, trochę tak jak Faszyna jestem masochistką serialową, ale często oglądam "dla aktorów". Tutaj nie ma nikogo dla kogo warto się męczyć. A jak się człowiek wgłębi w opisy odcinków to czuje się zażenowany poziomem. Peruwiana czy inna brazyliana ma sens, ale od tego jest inny kanał (albo był?) - Romantica. To jest telewizja polska!
                Porczykowi do Małaszyńskiego brakuje wszystkiego ;) Będę podtrzymywać swoje zdanie, że on się nie nadaje do takiej roli. Amant pierwszoplanowy? Sorry, nie kupuję tego. I z tego wszystkiego sięgnęłam "do źródła" i obejrzałam dwa sezony "Magdy M", "Skrzydlate świnie", teraz jestem w trakcie "Oficera", a nawet sięgnęłam do starych odcinków MjM, bo Małaszyński zagrał tam ukochanego Hanki Mostowiak (to chyba pierwsza rola amancka). Ten facet ma "to coś", ale sądzę, że on po prostu dojrzał do tego.
                • greges58 Re: Cholera jasna! 10.02.12, 13:23
                  Nie oglądam w zasadzie seriali, szczególnie takich ?
                  Wy się tutaj " przerzucacie " nazwami i nazwiskami,
                  a ja musiałem przekopać pół internetu, aby się dowiedzieć kto to była ta Jędrula ;)
                  Uwiódł mnie tytułowy Wrocław... .
                  Ale tego się jednak absolutnie N I E da spokojnie oglądać !!!

Nie czepiajmy się idiotycznych lokalizacji, bezsensownych skojarzeń !
                  W końcu, Kloss też jeździł motorem w kółko po Ostrowie Tumskim
                  i dojechał aż na zamek w Pieskowej Skale.

Piszesz, odcinki 9. i 10. ?
                  Znam streszczenia aż do końca lutego - będzie coraz gorzej... .
                  To tylko mydło, żadna telenowela.

W czyim łóżku Karolina wyląduje najpierw ?
                  U Taty czy Brata. ;)
                  Bo o nic więcej, tak naprawdę, nie chodzi !

Serial we Włoszech produkuje telewizja Berlusconiego
                  i puszcza w stacyjce dla służących (opiekunek) ze wschodniej Europy.
                  O. K.

Ale " nasza " TVP1 jest publiczna !!! Cokolwiek to znaczy.
                  Ręce opadają...

Trzymajta się ^^
                  Grzegorz
                  • faszyna Re: Cholera jasna! 10.02.12, 13:33
                    A akurat Jedrula to był gośc bardzo przyzwoitego serialu. Teraz, kiedy na Polsat2 leca powtórki, od czasu do czasu je oglądam i jestem pod wrazeniem, ile tam jest fajnych rzeczy. Rozmowy z sensem, aktorzy z sensem.. I żadnych zawiłosci w stylu: nieznany ojciec/brat bohaterki, z którym bohaterka moze sie przez tą niewiedze przespać. Swoja drogą, skad ta moda na wątek o nieznanym ojcu? W Rezydencji, w Galerii, w Prosto w serce, chyba tez w Julii... Z nieznanego powodu mamy wysyp nieznanych ojców ... No chyba, że powodem jest brak weny twórczej u scenarzystów.
                    Wracajac do Małaszynskiego, no oczywiscie ten młodziak z galerii sie nie umywa. Tyle ze z daleka go przypomina... Jakby to ując: to prawie młody Małaszynski, tyle że to "prawie" robi dużą róznicę.;))
      • Gość: matt_banco Re: Galeria IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.02.12, 18:55
        Obecnie jestem na odwyku serialowym ... znaczy sie czytam ksiazki i slucham muzyki ;-) Pewnie bedzie to tylko chwilowe odtrucie umyslu i za jakis czas wroce, ale musze przeczytac te wszystkie ksiazki co dostalem w ramach prezentow swiatecznych.
        Ale gdzies tam zbieram ciekawostki o "Galerii", choc samej nie ogladam ... oto co powiedziala p. Zalęcka (obecna członkini kabaretu KMN):

Serial "Galeria", który aktualnie jest nadawany na antenie TVP, miał być początkowo produkowany przez inną firmę, dla Polsatu. Zostałam tam wybrana do jednej z głównych ról, którą teraz, w formacie TVP, gra Julia Pietrucha. Kiedy okazało się, że Polsat rezygnuje z produkcji "Pasażu" (pierwotna nazwa serialu - przyp. red.), było mi przykro. TVP nie chciało aktorów związanych z Polsatem, a ja przecież ciągle występowałam w "Daleko od noszy". W międzyczasie okazało się jednak, że zaczynam przygodę z Kabaretem Moralnego Niepokoju. Dziś jestem wdzięczna losowi, że "Pasaż" nie doszedł do skutku, bo siedziałabym teraz we Wrocławiu związana kontraktem, a tak mogę podróżować z moim wspaniałym teamem i szlifować swój warsztat pod okiem najlepszych kabareciarzy w naszym kraju - wspomina Załęcka. (cytowane za plotkiem.pl)

Jedna co sie moze cieszyc ... choc pewnie roboty w serialach TVP nadal nie dostanie.
        • deczko Re: Galeria 15.02.12, 12:15
          Tego sie nie da ogladac, wytrzymuje gora piec minut, lepiej mogli puscic jakis brazylijski serial obyczajowy. Kiedys byl taki co matka i corka urodzily dzieci, corce umarlo dziecko i oddala dziecko corce, corka o tym nie wiedziala. To byl dobry serial, cos w tym stylu moze bym obejrzala. Ale teraz w telewizjach jest taki trend, ze to wstyd nadawac tego typu seriale, lepiej nakrecic szmire na podstawie innej szmiry. A przeciez mogliby puscic jakis brytyjski serial obyczajowy, te seriale sa takie specyficzne, albo powrocic do nadawania sitcomow o tej porze. Powinni jednak oddac plebanie i juz.
          • greges58 Re: Galeria 15.02.12, 12:45
            Zgoda !
            Jest jednak pewne małe ale...

Plebania nie wróci na pewno. I już !!!
            Przy jej produkcji " używiło się " t r z y n a s t u reżyserów ;)
            Na antenę weszła gdy rządził Kwiatkowski z SLD.
            Wcześniej był Miazek z PSL ( ten od Złotopolskich )

Obecny Prezes TVP widocznie bardzo ich nie lubi ???
            ;)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka