Dodaj do ulubionych

ciąża Marii Zduńskiej;)

IP: *.4web.pl 01.04.09, 10:13
Co myślicie o ciąży Marii Zduńskiej, która ma się "pojawić" w
serialu w najbliższym czasie?;)
Wiele już było dziwnych wątków i rzeczy w tym serialu, ale ten
wydaje mi się wyjątkowo wydumany. W pierwszych odcinkach serialu
była mowa, że Marysia ma 40 lat, od tego czasu minęło 9 lat, nie
wiem, ile w serialu, ale też gdzieś tak, czyli ona ma ok. 50-tki;)
Zresztą w ogóle cała postać Marysi jest dla mnie śmieszna, jak robią
z niej taką seksbombę, w której kochają się i za którą szaleją
wszyscy okoliczni faceci:)))
Obserwuj wątek
    • idasierpniowa28 Re: ciąża Marii Zduńskiej;) 01.04.09, 10:57
      Oj, temat ciąży Marysi już był wałkowany setki razy ;)

      Co zaś do jej oszalamiącego powodzenia, to ja też nie rozumiem ;)
      Podobnie jak nie ogarniam fenomenu Hanki, Myszki czy Lubiczówien ;)
      • ilekobietamalat Re: ciąża Marii Zduńskiej;) 01.04.09, 11:24
        sluchajcie,ale co by nie bylo, to zdecydowanie wole, mam nadzieje
        pozytywny watek ciazy maryji,niz wydumany watek calujacej sie marty
        z tymjakmutam;>
    • Gość: ula Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.09, 10:53
      a niech się kochają w niej wszyscy okoliczni faceci,dopóki ci faceci są tak samo
      mało atrakcyjni jak ona:)
      • Gość: pinki Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: 83.238.44.* 02.04.09, 12:21
        a niby kiedy ma w tą ciąże zajść?
        • Gość: marion Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.04.09, 14:53
          zapewne w dni plodne! ;-)
    • Gość: juanita Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: 95.108.58.* 02.04.09, 14:50
      Marysia jako femme fatale to pikuś,bo chociaż sympatyczna jest, ale
      Martusia_męczennica_olaboga to dla mnie zagdka. Na co Ci faceci niby
      lecą, ani ładna, ani sympatyczna, ani zgrabna? Może mi ktos odkryć
      ten fenomen?:D
    • quba Re: ciąża Marii Zduńskiej;) 02.04.09, 16:12
      Jakos mi sie wydaje, ze kiedy na poczatku serialu Santa Maria
      spodziewala sie dziewczynki, ktora poronila to zrobili jej operacje
      i niestety pozbawili ja macicy i przydatkow, nie?
      Potem jeszcze dlugo chorowala po tej calej operacji.
      • renatka_1 Re: ciąża Marii Zduńskiej;) 02.04.09, 16:21
        no to najwyraźniej zapomnieli,ze usunęli:) cud!!
        • ilekobietamalat Re: ciąża Marii Zduńskiej;) 02.04.09, 18:17
          cuda cuda! koncu to santa marija:>
          • Gość: Amelia Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: *.4web.pl 02.04.09, 18:34
            Ja myślałam, że po wieści o ciązy Marysi nic mnie już w tym serialu
            nie zdziwi, ale okazuje sie, że odnajdzie się siostra bliżniaczka
            Barbary Mostowiakowej...
            Aż się boję co jeszcze mogą wymyśleć scenarzysci;)
            • Gość: pinki Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: 83.238.44.* 02.04.09, 18:39
              skąd wy to wszystko wiecie? swoją drogą do Mody Na Sukces i tak nam daleko, tak
              cud goni cud.
              • Gość: Aska Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.09, 19:44
                W ciążę nie wierzę- to raczej żart prima-aprilisowy
                • Gość: AnAstAzjA Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: *.wroclaw.mm.pl 03.04.09, 10:09
                  ja tez w tą ciążę raczej nie wierzę....jakies to dla mnie za bardzo
                  naciągane.....juz nie mają chyba co wymyślac....teraz Gośka vel.
                  myszka będzie się wściekac na Tomka z 5 odcinków, Hanka pójdzie do
                  AA razem z ojcem Ulki, Sebek rzuci Kaśke( ta Kaśka to wogole
                  niepotrzebny wątek, podobny zresztą do wątku Jolki, która też z
                  szefem zaciążyła) itepe itede. Pozdrawiam:)
                  • Gość: Karolina Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: *.tktelekom.pl 03.04.09, 10:18
                    Faktycznie jakoś duzo tych "zaciążeń". Ciekawe czy słyszeli o
                    antykoncepcji? Gośka z Tomkiem już jakiś czas mieszkają razem to
                    chyba wiedzą czym to może się skończyć.
                    • Gość: Amelia Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: *.4web.pl 03.04.09, 17:36
                      Ja to wszystko na blogu M jak miłosc przeczytałam:) A oni ze Swiata
                      seriali zapewne przepisali;)
    • Gość: aqua Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: *.chello.pl 03.04.09, 22:11
      Gość portalu: Amelia napisał(a):

      > Co myślicie o ciąży Marii Zduńskiej, która ma się "pojawić" w
      > serialu w najbliższym czasie?;)

      Wprawdzie Marysia nie ma macicy, bo ją usunięto po poronieniu córeczki, ale
      lekarze się sprężą i wszczepią jej sztuczną z silikonu, bardzo elastyczną i
      wytrzymałą na wstrząsy. W końcu przebywa wśród lekarzy, więc potraktują ją
      ulgowo i nie ściągną z niej dużej kasy.
      Ale ciąża Marii to mały pikuś w porównaniu z historią, która ma się już wkrótce
      wydarzyć w MjM. Otóż seniorka rodu, Barbara, będąc pod wpływem alkoholu zdradzi
      Lucjana z Kisielem, zajdzie w ciążę i powije trojaczki! I to dopiero będzie
      sensacja!
      • Gość: Tosia Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.09, 00:36
        Nie przesadzajcie! 6 lat temu, doktorowa Lubiczowa, mimo przebytej
        choroby nowotworowej i swojego wieku urodziła syna, więc Marysia też
        może! Gorzej tylko, jeżeli faktycznie nie ma macicy! :))
        • Gość: pinus Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: *.ghnet.pl 04.04.09, 08:39
          post z 1 kwietnia, kto wie?
    • Gość: anek Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: 93.105.150.* 04.04.09, 10:34
      Na szczęście nie oglądam tego serialu, ale w sumie swego czasu w Modzie na
      Sukces Sully Spectra powiła syna w wieku cos około 70-tki.
      • Gość: Amelia Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: *.4web.pl 08.04.09, 12:26
        Wczorajsza scena - pani w parku bierze Marysię za mamę małej. Chyba
        tylko te ciemności jakoś to mogą tłumaczyć:)
    • Gość: aga no jednak!!! IP: 83.1.16.* 08.04.09, 18:13
      fragment streszczenia odcinka 660 z 28.04.2009:

      "Maria odkrywa, że jest w ciąży. Rogowski o mało nie mdleje ze szczęścia."


      cuda, cuda ogłaszają...
      • Gość: Bebe bbb Re: no jednak!!! IP: *.intelink.pl 08.04.09, 18:27
        Czas serialowy nie pędzi tu równolegle z rzeczywistością, to nie
        Klan;) Nie oglądałam mjm od początku, ale jesli mówicie że miała 40
        lat w pierwszym odcinku, a Zduńscy byli wtedy w maturalnej klasie,
        to wychodzi że teraz ma 45 lat. W końcu Kinga ma teraz bronić prace
        magisterską, więc minęło jakieś 5 lat. Fizycznie byłoby to mozliwe,
        chyba ze wycieli jej macice. Nic o tym nie wiem, ale ja oglądam
        dopiero od 3 lat;)A własnie ile miał Mateusz jak zaczynało się mjm i
        ile ma teraz?
        • Gość: jaaaaaa Re: no jednak!!! IP: 83.238.44.* 08.04.09, 20:02
          jak zaczynało się M Jak Miłość to Mateusza jeszcze nie było na świecie, dopiero
          po kilkunastu odcinkach Hanka zaszła w ciąże.
          • ilekobietamalat Re: no jednak!!! 08.04.09, 21:21
            bo w grodku i grabinie czas plynie zupelnie inaczej;> u mroczkow
            minelo 5 lat, u tyh drugich minelo juz 7;P
            a w warszwie to juz w ogole...;))
            • Gość: aga Re: no jednak!!! IP: 83.1.16.* 09.04.09, 07:49
              no właśnie.przecież Mateusz chodzi już do szkoły a nie przypominam sobie żeby go
              wysyłali wcześniej,że niby specjalnie uzdolniony był.i teraz pytanie czy ktoś
              pamięta czy rzeczywiście Marysia miała wycinaną tę macicę bo ja nie mogę sobie
              przypomnieć.najlepiej żeby odezwał się ktoś kto ma te płytki z odcinkami co
              wydawali kiedyś i sprawdził;-)
              • Gość: Amelia Re: no jednak!!! IP: *.4web.pl 10.04.09, 09:20
                Moim zdaniem minęło w serialu więcej niż 5 lat, bliźniacy mieli na
                początku 16 lat bodajże, dopiero potem Piotrek poznał Kingę, była
                historia z niby wpadką Kingi na wakacjach, a to było przed klasą
                maturalną na pewno. Maturę zdawali już po wielu, wielu odcinkach
                jako małżeństwo.
                Mateusza w ogóle nie było na świecie, a ma z 7 lat chyba. Także moim
                zdaniem minęło właśnie 8 lat, czyli Marysia ma 48 lat mniej więcej.
    • iza232 Re: ciąża Marii Zduńskiej;) 10.04.09, 15:59
      Przegięcie i tyle. Wnuczka będzie starsza od własnego dziecka. Chyba
      że znów poroni. Do końca byłam przekonana, że wykorzystają naturalną
      ciążę gośki na planie.
      • czekolada72 Re: ciąża Marii Zduńskiej;) 10.04.09, 22:13
        iza232 napisała:

        > Przegięcie i tyle. Wnuczka będzie starsza od własnego dziecka. A jakiez to przegiecie??
        Nigdy sie w realu z taka sytuacja nie spotkalas??
        "Kto nie naraża się na szwank - ten głównej stawki nie wygrywa"
        • iza232 Re: ciąża Marii Zduńskiej;) 10.04.09, 22:17
          Nie i dlatego uważam to za przegięcie. Poza tym ona juz kiedyś
          proniła i powiedziano jej, że nie będzie już mogła mieć dzieci. Tak
          jak to wyjasnili forumowicze powyżej. Scenarzysta się pogubił albo
          na siłę próbuje ożywić nudę w serialu.
          • Gość: vielb Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: *.szczecin.mm.pl 10.04.09, 22:41
            to będzie bardzo późne macierzyństwo ;-)
            no i pewnie pojawi się wątek ryzyka wad płodu, związanych z wiekem matki. do
            ostatniej chwili nie będzie wiadomo czy dziecko urodzi się upośledzone czy nie.
            oglądalnośc wzrosnie?
            kurdeż, to ja sie zastanawiam czy jak bedę miała 35 lat nie będę za stara na
            drugie dziecko,a tu proszę, maria ot tak :)
            • Gość: Hanka Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: *.ilabs.pl 11.04.09, 08:27
              Vielb, wypluj te slowa, ze w wieku 35 lat bedziesz za stara na druga ciaze. Dla
              mnie urodzic drugie w wieku lat 35 to ostatnia deska ratunku, wiec mnie nie dobijaj.

              A tak aprpos Marii - chocby miala i 48 to jest to mozliwe, chociaz malo
              prawdopodobne.
              • iza232 Re: ciąża Marii Zduńskiej;) 11.04.09, 14:41
                Ja urodziłam drugą córkę w wieku 35 lat, pierwszą - 4 lata
                wcześniej. I czułam się dość starą matką na porodówce, mimo że nie
                wyglądam. Dzieci zdrowe, porody o czasie. Ale 48 letnia ciężarna
                Maria, to nadal przesada wg mnie.
                • Gość: ginekolog Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.09, 15:18
                  Oj, Iza, zakompleksił Cię ktoś na tle wieku. Niech zgadnę - lekarze ?
                  Nie wierz im aż tak bardzo, naprawdę mnostwo kobiet rodzi zdrowe
                  dzieci po 40-ce. 48 lat to może trochę późne macierzyństwo, ale
                  cóż - świadczyłoby o zdrowiu rozrodczym kobiety. No, chyba, że
                  Marysi naprawdę usunięto macicę ...
                • ilekobietamalat Re: ciąża Marii Zduńskiej;) 11.04.09, 18:02
                  tak wszyscy sie czepiamy, a pani doktorowa klanowa, to chyba nie byla
                  mlodsza, rodzac paewlka? w dodatku ona jakiegos raka czy cos miala w
                  miedzyczasie;>
                  • Gość: M. Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: *.cust.tele2.pl 14.04.09, 14:19
                    Żona doktora Lubicza z klanu miałam około 47 lat jak urodziła
                    Pawelka Juniora! :) Do tego wcześniej miała raka piersi, a i tak
                    wszystko skończyło sie dobrze! :)
                • Gość: Polka Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.04.09, 14:20
                  ja podobnie w dwóch rzutach :) 30 i 34 lata - nie czulam sie staro.
                  leżała ze mna babka z 42 latami na karku i tez wygladała świetnie. nawet lepiej
                  niz kazda z nas, bo to bylo jej 3 dziecko :)
                  a maria jak to maria - beda blizniaki i dopiero bedzie zabawa - jedno radosza,
                  jedno rogowskiego :)
                  • Gość: kk Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.09, 15:04
                    to nie pies, żeby ojcami mogłyby być dwa różne samce...
                • Gość: milia Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: *.acn.waw.pl 14.04.09, 20:05
                  a to już kwestia twojego samo-poczucia. ja rodziłam pierwsze dziecko mając 37
                  lat i czułam się normalnie, zresztą nie byłam najstarszą pierworódką leżacą
                  wtedy na porodówce.
          • czekolada72 Re: ciąża Marii Zduńskiej;) 15.04.09, 12:06
            A ja sie spotkalam - co prawda dziecko i wnuczę będą prawie
            równolatkami (równomiesięczniakami?), ale jednak.
            Zycie pisze zaskakujace scenariusze nieraz.... Mamusia-babcia - ma
            grubo po 40-ce.
            Wiec jezeli faktycznie nie bylo podane, ze macica zostala usunieta -
            no to coz.... bedzie miala malucha w mozno poznym wieku, najwyzej
            kiedys ktos zwroci sie do niej per "babciu" w stosunku do dziecka i
            wtedy wpadnie w depresje i beda mieli scenarzysci temat na kolejne
            iles tam odcinkow ;)
    • Gość: Anka Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: *.acn.waw.pl 14.04.09, 13:52
      wszystko o Maryśce tutaj:
      pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Zdu%C5%84ska
      wygląda na to, że faktycznie starszawa już nieco.
      Niestety o fakcie ewentualnej utraty macicy nic nie wspomniano :/
      • Gość: jaaaaaa Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: 83.238.44.* 14.04.09, 15:09
        czytałam streszczenia odcinków, i jest napisane tylko że cierpi po stracie
        córeczki ale nie ma nic o żadnym usunięciu macicy.
        • Gość: milia Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: *.acn.waw.pl 14.04.09, 20:03
          żadnej macicy jej nie usunięto. skoro akcja zaczynała się, kiedy bliżniaki miały
          16 lat, to maryja mogła mieć 35, więc teraz ma jakieś 43-44, a to zupełnie
          normalny wiek na rodzenie, szczególnie trzeciego dziecka... szczególnie na
          dzisiejsze standardy.
          • Gość: gfgf Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: *.intelink.pl 14.04.09, 20:22
            Czytaj cały wątek. Ktoś już napisał że w pierwszym odcinku
            świętowała 40 urodziny
            • wiotka_trzpiotka Re: ciąża Marii Zduńskiej;) 16.04.09, 08:39
              ale ale
              poniewaz Maria jest dzieckiem z nieprawego łoża to na pewno okazę
              się że Kamizela w sobie tylko znanych celach sfałszowała metrykę i
              Maria ma lat 32
              i już
    • brum.pl1 Re: ciąża Marii Zduńskiej;) 15.04.09, 14:30
      Wiek matki w tym przypadku nie jest najważniejszy. Nie przechodziła jeszcze
      menopauzy, więc może spokojnie sobie rodzić KOLEJNE dziecko. Specjalnie
      uwypukliłem słowo kolejne, co, jak zapewne wszystkie goszczące na tym forum
      panie, doskonale rozumieją. Czym innym jest pierwsza ciąża, a czym innym któraś
      z kolei. Można urodzić dziecko nawet w późniejszym wieku niż ma Marysia, chociaż
      uwarunkowane jest to wieloma czynnikami. Tyle tylko,, że....
      Marysia po poronieniu córeczki była niesłychanie przygnębiona. Pamiętacie
      dlaczego? Po pierwsze strata chcianego dziecka jest niewyobrażalną tragedią, po
      drugie lekarze w wyniku zaistniałych komplikacji, musieli dokonać niezbędnych
      zabiegów, w konsekwencji których Maryśka już nigdy miała nie zajść w ciążę. I to
      był wówczas szeroko omawiany kolejny powód jej ówczesnej tragedii. Wizja utraty
      możliwości posiadania kolejnego dziecka wpędziła ją w depresję. I dlatego
      niesmaczne jest robienie z widzów sklerotyków, którzy nie pamiętają treści
      oglądanego serialu. Jak dla mnie to brak szacunku dla widza. Po prostu. Cymbał
      scenarzysta myśli, że widz też jest cymbałem.
      • wilga52 Re: ciąża Marii Zduńskiej;) 15.04.09, 15:45
        Miała zajść, nie miała zajść a o cudzie zapominacie.
      • Gość: vielb Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: *.szczecin.mm.pl 15.04.09, 18:05
        dobra, brum.pl1, mozesz mnie wysmiać za glupotę, nieuctwo, brak wiedzy ogólnej
        itd, ale muszę sie zapytac (bo sie nie znam) - czy to znaczy, ze jesli jest to
        ciaza kolejna a nie pierwsza, to wiek matki nie ma wpływu na ryzyko wad płodu?
        czy puerwsze, zdrowe dziecko jest "przepustką do spokojnego (pod względem np
        zespołu downa, uposledzenia itd) poźnego macierzynstwa?
        zabijcie mnie smiechem, ale naprawdę nie wiem.
        • brum.pl1 Re: ciąża Marii Zduńskiej;) 15.04.09, 19:01
          Ryzyko późnego macierzyństwa istnieje zawsze. Prawdopodobieństwo wystąpienia wad
          płodu jest jednak mniejsze, gdy jest to kolejna ciąża. Prawdopodobieństwo nie
          oznacza pewności, zawsze może nastąpić coś nieoczekiwanego.

          PS Czuję przez spodnie, że jesteś uroczą dziewczyną.
          Pozdrawiam cię zatem serdecznie.
          • Gość: vielb Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: *.szczecin.mm.pl 15.04.09, 22:09
            brum.pl1 napisał:

            > Ryzyko późnego macierzyństwa istnieje zawsze. Prawdopodobieństwo wystąpienia wa
            > d
            > płodu jest jednak mniejsze, gdy jest to kolejna ciąża. Prawdopodobieństwo nie
            > oznacza pewności, zawsze może nastąpić coś nieoczekiwanego.
            >
            > PS Czuję przez spodnie, że jesteś uroczą dziewczyną.
            > Pozdrawiam cię zatem serdecznie.

            :)
            nie ma to jak magia netu ;-)
            dzięki za komplement, ale przede wszystkim za odpowiedź.
            pzdr!
            • iskierka40 Re: ciąża Marii Zduńskiej;) 15.04.09, 23:28
              uwielbiam was poprostu:D:D:D:D
          • iza232 Re: ciąża Marii Zduńskiej;) 18.04.09, 15:45
            brum.pl1 napisał:

            > Ryzyko późnego macierzyństwa istnieje zawsze. Prawdopodobieństwo
            wystąpienia wa
            > d
            > płodu jest jednak mniejsze, gdy jest to kolejna ciąża.

            Co za bzdury! Z wiekiem starzeje się materiał genetyczny, więc jakie
            to ma znaczenie czy to pierwsze czy kolejne dziecko?
            • brum.pl1 Re: ciąża Marii Zduńskiej;) 19.04.09, 14:04
              iza232 napisała:

              > brum.pl1 napisał:
              >
              > > Ryzyko późnego macierzyństwa istnieje zawsze. Prawdopodobieństwo
              > > wystąpienia wad
              > > płodu jest jednak mniejsze, gdy jest to kolejna ciąża.

              > Co za bzdury! Z wiekiem starzeje się materiał genetyczny, więc
              > jakie to ma znaczenie czy to pierwsze czy kolejne dziecko?

              Materiał genetyczny się starzeje? O, to jakieś novum! Poznaj może znaczenie
              medyczne tego terminu zanim zajmiesz głos w dyskusji i zanim poprawne, z punktu
              widzenia nauki, stwierdzenia nazwiesz bzdurą. Pewnie miałaś na myśli starzenie
              organizmu, ale nie chce mi się snuć domysłów, co rzeczywiście miałaś na myśli, i
              czy rzeczywiście myślałaś przy pisaniu swojej riposty.
              • iza232 Re: ciąża Marii Zduńskiej;) 19.04.09, 14:46
                brum.pl1 napisał:
                > Materiał genetyczny się starzeje? O, to jakieś novum! Poznaj może
                znaczenie
                > medyczne tego terminu zanim zajmiesz głos w dyskusji i zanim
                poprawne, z punktu
                > widzenia nauki, stwierdzenia nazwiesz bzdurą. Pewnie miałaś na
                myśli starzenie
                > organizmu, ale nie chce mi się snuć domysłów, co rzeczywiście
                miałaś na myśli,
                > i
                > czy rzeczywiście myślałaś przy pisaniu swojej riposty.


                To nie snuj. Bo bzdury piszesz. Powtarzam pytanie: jakie to ma
                znaczenie czy to jest pierwsze czy kolejne dziecko, jezeli kobieta
                ma prawie 50 lat i zachodzi w ciążę?? Liczy się wiek a nie liczba
                posiadanych juz dzieci.
                • brum.pl1 Re: ciąża Marii Zduńskiej;) 19.04.09, 15:23
                  iza232 napisała:

                  > To nie snuj. Bo bzdury piszesz. Powtarzam pytanie: jakie to ma
                  > znaczenie czy to jest pierwsze czy kolejne dziecko, jezeli kobieta
                  > ma prawie 50 lat i zachodzi w ciążę?? Liczy się wiek a nie liczba
                  > posiadanych juz dzieci.

                  Liczy się i jedno i drugie, i wiele jeszcze innych czynników. Jedno jest tylko
                  pewne, materiał genetyczny się nie starzeje! Bo czyz starzeje się np DNA? Więc
                  nie ośmieszaj się i przestań dyskutować w sprawach, o których nie masz zielonego
                  pojęcia, gąsko rzeczna.
                  • Gość: aga Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: *.tvkdiana.pl 19.04.09, 20:45
                    a ja znam parę, która mając dwoje dzieci zdrowych urodziła trzecie z zespołem
                    Downa niestety
                    • Gość: ahaaaa Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.09, 21:10
                      > a ja znam parę, która mając dwoje dzieci zdrowych urodziła trzecie
                      (...)
                      To medycyna już tak poszła naprzód, że mężczyźni rodzą też?
                      • serbska.ksiezniczka Re: ciąża Marii Zduńskiej;) 20.04.09, 12:57
                        Gość portalu: ahaaaa napisał(a):

                        > > a ja znam parę, która mając dwoje dzieci zdrowych urodziła trzecie
                        > (...)
                        > To medycyna już tak poszła naprzód, że mężczyźni rodzą też?

                        Oczywiście!
                        deser.pl/deser/1,83453,5061019.html
                  • Gość: zenek Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.04.09, 22:27
                    Oczywiście, że materiał genetyczny zmienia się wraz z wiekiem. W wyniku starzenia się rośnie liczba błędów w podziałach komórkowych, narastają mutacje wynikające z przyjmowanych toksyn i promieniopwania. W uproszczeniu można to nazwać starzeniem się.
                    • brum.pl1 Re: ciąża Marii Zduńskiej;) 20.04.09, 08:21
                      Gość portalu: zenek napisał(a):

                      > Oczywiście, że materiał genetyczny zmienia się wraz z wiekiem.

                      Nonsens. Brakuje ci elementarnych wiadomości na ten temat. Lekturę zacznij od:
                      www.sciaga.pl/tekst/56434-57-material_genetyczny_czlowieka
                      Po jej przeczytaniu ze zrozumieniem, daj znać. Podam ci następne lektury.
                      • Gość: zenek Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.04.09, 16:07
                        Ciekawe, że argumentu "czytaj ze zrozumieniem" używają na tym forum największe głąby. Na poparcie mojej poprzedniej wypowiedzi miałem zamiar polecić ci artykuł z Focusa, ale zrezygnowałem z tego, bo w końcu to mało ambitne pismo. Teraz widzę, że dla ciebie to i tak całkowicie niedostępne rejony...
                        • brum.pl1 Re: ciąża Marii Zduńskiej;) 20.04.09, 16:29
                          Gość portalu: zenek napisał(a):

                          > Ciekawe, że argumentu "czytaj ze zrozumieniem" używają na tym forum największe
                          > głąby. Na poparcie mojej poprzedniej wypowiedzi miałem zamiar polecić ci artyku
                          > ł z Focusa, ale zrezygnowałem z tego, bo w końcu to mało ambitne pismo. Teraz w
                          > idzę, że dla ciebie to i tak całkowicie niedostępne rejony...

                          Nie nabzdyczaj się tak. Palnąłeś głupstwo ale nie potrafisz z klasą się z niego
                          wycofać. Czytając tak piramidalne bzdury jak twoje, myślałem, że nie wiesz czym
                          jest materiał genetyczny stąd podałem ci tę lekturę na początek. Zrobiłem błąd.
                          Ty nie tylko nie wiesz, ale też nie chcesz wiedzieć.

                          PS A epitety wsadź sobie do buta, będziesz wyższy zenek.
                          • Gość: zenek Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.04.09, 22:33
                            A tobie mamusia założyła neostradę za pieniądze z pefronu na internet dla upośledzonych dzieci? Sytuacja zatem wygląda tak: twoi starzy, niezważając na starzenie się materiału genetycznego, spłodzili ciebie i teraz są tego efekty...
                            • brum.pl1 Re: ciąża Marii Zduńskiej;) 21.04.09, 06:48
                              Nic dodać, nic ująć, zenek w pełnej (żałosnej skądinąd) krasie...
                              Popisuj się dalej ...
                              • Gość: zenek Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.04.09, 17:10
                                Oj, bo się spocisz...
                    • chwila.pl Re: ciąża Marii Zduńskiej;) 21.04.09, 07:29
                      Gość portalu: zenek napisał(a):

                      > Oczywiście, że materiał genetyczny zmienia się wraz z wiekiem. W wyniku starzen
                      > ia się rośnie liczba błędów w podziałach komórkowych, narastają mutacje wynikaj
                      > ące z przyjmowanych toksyn i promieniopwania. W uproszczeniu można to nazwać st
                      > arzeniem się.

                      Materiał genetyczny pozwala na ustalenie tożsamości człowieka. Naukowcy potrafią
                      odczytać DNA człowieka, który umarł nawet kilka lat wstecz. Np z tkanki zęba.
                      Oczywiście, jeśli spełnione są odpowiednie warunki przechowywania tychże zwłok.
                      (Optymalne warunki do tego typu badań spełniają zwłoki przechowywane w głębokim
                      grobie). DNA jest metryką człowieka poczynając od jego urodzin do jego śmierci,
                      niezmienną w czasie. DNA nie ulega ani zniszczeniu, ani zniekształceniu, ani
                      modyfikacji. Procesy, o których mówisz nie zachodzą w kwasie
                      dezoksyrybonukleinowym czyli w DNA. Jest to aksjomat, na którym bazuje między
                      innymi medycyna sądowa.
                      A Ty z uporem godnym lepszej sprawy starasz się ten fundament wiedzy obalić w
                      imię solidarności z Izą. To bez sensu.
                      • Gość: zenek Re: ciąża Marii Zduńskiej;) IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.04.09, 17:09
                        Czyli co??? To całe pieprzenie o mutacjach, aberacjach, interferencjach to tylko wymysły jajogłowców straszących ludzi promieniowaniem jonizyjącym, metalami cuężkimi czy za przeproszeniem węglowodorami za przeproszeniem wielopierścieniowymi? Jaka ulga!!! Miliony wykształciuchów ślepną gapiąc się w te swoje mikroskopy, a ty jednym naciśnięciem ENTER wszystkich ich - do piachu!!! Super!!!! A - jeszcze jedno. Idąc tokiem twojego rozumowania jeśli przez większość życia mamy mniej więcej takiezame linie papilarne, to oznacza, że skóra też się nie starzeje? No rewelacja!!!
                        • chwila.pl Re: ciąża Marii Zduńskiej;) 21.04.09, 19:03
                          Gość portalu: zenek napisał(a):

                          > Idąc tokiem twojego rozumowania jeśli przez większość życia mamy
                          > mniej więcej takiezame linie papilarne, to oznacza, że skóra też się nie starz
                          > eje? No rewelacja!!!

                          Problem polega na tym, że Ty nie idziesz tokiem mego, czy naukowego rozumowania.
                          W konsekwencji - wyciągasz irracjonalne wnioski!
                          Reasumując:
                          Skóra, owszem, się starzeje. Linie papilarne nie.
                          Organizm żywego organizmu się starzeje, natomiast DNA nie.
                          Zrozumiałeś wreszcie?

    • tou dziecko Radosza :P 15.04.09, 21:00
      Mnie w tym wątku śmieszn najbardziej to, że przez ostatnie odcinki wiele było
      scen i dialogów, podkreślających fakt, że Marysia już nie może mieć dzieci, a
      bardzo by chciała i chciałaby dać potomstwo Rogowskiemu. Rozpaczała i
      rozpaczała, aż tu nagle, hokus pokus.
      Mówisz masz i jesteś w ciąży. Jak na zawołanie :) hehe
      Naciągane to dla mnie...

      P.s. Swoją drogą, ciekawe Czy Rogowski będzie miał cień wątpliwości, czy to aby
      nie jest dziecko Radosza :P
      • qpiska Re: dziecko Radosza :P 15.04.09, 22:30
        > P.s. Swoją drogą, ciekawe Czy Rogowski będzie miał cień
        wątpliwości, czy to aby
        > nie jest dziecko Radosza :P
        Znając życie to tak :) W końcu w czerwcu 2008 Radoszy porwał Maryśkę
        i nie wiadomo co wtedy z bidną robił.
        Można przypuszczać, że bez skrupułów ją wykorzystał, a biedny
        plemniczek dopiero teraz odnalazł właśniewą drogę i jest! Będzie
        maluczki Radosz :P
        • Gość: vielb Re: dziecko Radosza :P IP: *.szczecin.mm.pl 15.04.09, 22:53
          ale w którym miesiącu ciąży bylaby teraz marysia, gdyby to był "gol" Radosza?
          porwanie było chyba jakos tak wiosną (serialową wiosną) a teraz mają boze
          narodzenie. jak tak sobie na palcach liczę to małe radoszątko już powinno być na
          zewnątrz. czy nie?
          • qpiska Re: dziecko Radosza :P 15.04.09, 22:56
            No teoretycznie tak :) Ale jak to w mjm bywa plemniczek przetrwał
            wiele dłuuuuugich miesięcy w nienaruszonym stanie i teraz chłopina
            dotarł na miejsce ;)
            No zlewam się teraz :D
            • tou Re: dziecko Radosza :P 16.04.09, 22:23
              "Radoszątko" <<<<<<<<<<<< ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha

              :)))))))))))))))))))))))))))))))))
              • Gość: rachciachciach Re: dziecko Radosza :P IP: 92.3.162.* 20.04.09, 19:48
                Urodzi sie w okularkach, lepek przyproszony siwizna...Caly tatus,
                znaczy sie:)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka