26.08.06, 00:16
Czy są na forum prawnicy ?
Obserwuj wątek
    • aboutme1 Re: Prawnicy 31.08.06, 03:38
      Witam ponownie i dziekuje za odpowiedz.
      Chcialabym sie po prostu poradzic kogos, kto juz w USA pracuje jako prawnik(bo
      rozumiem ze tak jest).Jestem absolwentem polskiej uczelni , obecnie praca w
      miedzynarodowej firmie ,ale interesuje mnie bardzo cos takiego
      jak "PROFESSIONAL CAREER TRAINING"- czy cos Panu/Pani na ten temat wiadomo ?
      Czy warto ? Czy łatwo znalezc polskiemu prawnikowi praktyke w amerykanskiej
      firmie, ale taka , ktora by cos jednak umozliwila poznac/ nauczyc sie (nie
      tylko ukladanie papierkow).Oczywiscie dla mnie duzym plusem jest juz samo
      poznanie bardziej specjalistycznego jezyka ...Z gory dziekuje za komentarz :)
      • Gość: Aga Re: Prawnicy IP: *.hsd1.ma.comcast.net 03.09.06, 05:47
        musisz zdac bar exams, bez tego nie mozesz byc prawnikiem w Stanach.Mozesz
        starac sie o prace paralegal lub asystenta, ale to bedzie dla Ciebie
        degradacja, jesli w Polsce pracujesz jako prawnik.
        Mozesz starac sie probowac w polskich dzielnicach najwiekszych miast, czasem
        potrzebuja kogos ze znajomoscia polskich przepisow prawa.Gdzie konkretnie
        chcesz jechac?
      • whydrwho Re: Prawnicy 03.09.06, 10:53
        Ja prawnikiem nie jestem ale moja zona.
        Jesli chcesz praktykowac prawo w USA musisz wrocic na uczelnie na 2 lata,
        czasami rok, zalezy co chcesz robic w zyciu. Przedtem jednak bedziesz musial
        zdac specjalny test logiczny, LSAT(Law School Aptitude Test) dosc dlugi, zdaje
        sie 4-5 godzinny, na podstawie ktorego ocenia twoje mozliwosci logicznego
        myslenia. Wyniki tego testu sa brane pod uwage podczas przyjmowania na studia,
        im wyzsze, tym wieksze mozliwosci dostania sie tam gdzie sie chcesz. Do
        egzaminu takiego podchdza wszyscy chetni na prawo. Sprawdzany on jest
        komputerowo, anonimowo i w stanie innym niz go piszesz. Po studiach mozesz
        zaczac wlasna praktyke, badz(co w wypadku obcokrajowcow jest prawie
        niemozliwe), zostac przyjetym do wielkiej znanej firmy prawniczej. Czeka cie
        oczywscie Bar Exam, odpowiednik egzaminu aplikacyjnego inaczej nie mozesz
        praktykowac.
        Nie musze ci chyba mowic, ze jesli masz jakies klopoty z j.angielskim nie masz
        zadnych szans. Prawo jest dziedzina wybitnie oparta na jezyku i umiejetnosci
        poslugiwania sie nim sa najwazniejsza sprawa w tym zawodzie.

• whydrwho Re: Prawnicy 03.09.06, 10:55
          Kazdy stan ma tu odrebne prawa wiec dobrze by bylo sie zdecydowac, gdzie chcesz
          mieszkac od samego poczatku. Zaoszczedzi ci to dodatkowego zdawania egzaminow i
          zakuwania.
    • aboutme1 Re: Prawnicy 04.09.06, 03:06
      Na wstępie ....
      Aga oraz Whydrwho bardzo dziekuje za odpowiedz!
      Oczywiscie zgadzam sie z Wami i dla mnie jest jak najbardziej jasne ,ze
      wykonywanie tego akurat zawodu jest bardzo "ograniczone terytorialnie" ;)zdaje
      sobie rowniez sprawe z tego ,ze jezyk to moje "narzedzie pracy" - w zwiazku z
      tym nawet nie marzy mi sie kariera w USA.Los jednak moze tak pokierowac moim
      zyciem ,ze moge - nie do konca z przymusu ;) - "pojawic sie" w Stanach na 1-2
      lata( i zakladam ,ze to maximum). Nie chcialabym marnowac czasu ;) i myslalam
      o:
      - L.LM.(to chyba "baza" dla obcokrajowca ???) , JD na razie nawet nie biore pod
      uwage
      oraz
      - wlasnie P.C.T. - o czym juz wyzej wspominalam -
      www.ang.pl/professional_career_training_pct_usa.html
      Niestety nie znam nikogo , kto w czyms takim uczestniczyl ,a chcialabym sie cos
      na ten temat dowiedziec , jak to wyglada w praktyce ...
      • whydrwho Re: Prawnicy 04.09.06, 05:52
        Moja zona powiedziala mi zebym Ci napisal, ze na niektorych uniwersytetach
        amerykanskich mozna robic tzw. Juris Doctor w polaczeniu z innymi kierunkami
        jak Master of Public Health i sa to kierunki, ktore podejmuje wielu absolwentow
        prawa, ktorzy ukonczyli studia poza USA. Po tym kierunku dostaje sie bardzo
        dobra prace. Przewaznie federalna, jako legislator lub opiniodawca prawa.
        Jednak aby prace tak otrzymac trzeba byc obywatelem USA.
        • Gość: macsue Re: Prawnicy IP: 74.134.90.* 06.09.06, 03:51
          Ja wlasnie w grudniu koncze JD i to nie prawda ze obcokrajowcy nie maja szans
          na dostanie pracy w wielkich znanych kancelariach prawniczych, czesto bycie
          obcokrajowcem jest akurat atutem (znajomosc obcych jezykow i innych systemow
          prawnych-np. europejskiego civil law)...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka