IP: *.chello.pl 19.06.09, 12:56

witam,czy zna moze ktos firme IIBC, podobno pomagaja znalezc prace w
kanadzie tyle ze chca za to jakies CAD$ 3000 :)
( ciezko otrzymac oferte :(()
dziekuje za wszelka okazana pomoc
Obserwuj wątek
        • Gość: marcin Re: w takim razie zadna sciema, prawde pisza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.09, 12:39
          Byłem na ich stronce www.pracakanada.com . Informacje zawarte na niej
          sprawdziłem dzwoniąc do konsula hon. RP w Calgary. Okazuje się że firma działa
          legalnie na terenie Kanady tak jak wiele innych firm konsultingowych. Interview
          z pracodawcami i przesłanie przez nich ofert pracy do Kandydatów są darmowe. Z
          tego co wiem to trzeba się jednak zakwalifikować i pracodawca musi cię wybrać,
          dlatego czasami to dość sporo trwa. Wyczytałem również na ich stronie, że IIBC
          za 1500 CAD oferuje program osiedleniowy w Kanadzie:
          * kontrola dokumentów aplikacyjnych (Application for a work permit , LMO , …
          ) oraz obsługa korespondecji z kanadyjskimi urzędami
          * Airport Pick Up
          * Work place introduction
          * Accomodation assistance
          * Health Card assistance
          * Social Insurance Number
          * SGI
          * Bus Schedules
          * Bank Account
          * Financial Advisor
          * Mortgage broker
          * Realtor
          * Library Visit
          * Walmart Visit
          * Grocery Store Visit
          * Tourist Office Visit
          * City Tour
          * Cell phone
          * Utilities Help
          * Weekely visits
          * Dollarama

Piszą że udało im się zatrudnić narazie zatrudnienie dla 4 osób. Mają też tam
          jakieś programy migracyjne rządowe.

• ormo-prl marcin 04.07.09, 15:39
            te 1500 dolcow to se zachowaj bo sam se poradzisz w
            banku,sklepie,bibliotece .
            a co do programow rzadowych to masz to ladnie opisane na stronie
            rzadowej.
            • Gość: sławek Re: marcin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.09, 17:01
              orm0-prl może masz rację bo rzeczywiście te rzeczy można samemu załatwić ale
              chyba nie doczytałeś lub nie zrozumiałeś reszty pakietu
              - dzwonienie po pracodawcach i przedstawianie im twojego CV. ( Dzwoniłem do IIBC
              i z tego co mi mówili mają tam niezłe "wtyki" u pracodawców bo od prawie dwóch
              lat załatwiali im pracowników z innych krajów. Wystarczy wejść na ich stronkę
              www.pracakanada.com i zobaczyć co o nich gazety piszą.)

- sprawdzenie czy pracodawca dobrze wypełnił LMO . bez doświadczenia to raczej
              problem będzie.

ormo-prl wyjazd do Kanady to wg. ciebie prosta sprawa mam takie wrażenie.
              Przyjeżdzasz i myslisz ze wszystko juz bedziesz mial tam gotowe tak? To co oni
              robia za ta kase wydaje mi sie w miare rozsadne:
              * Airport Pick Up
              * Accomodation assistance
              * Health Card assistance
              * Social Insurance Number
              * SGI
              * Bank Account
              * Financial Advisor
              * Mortgage broker
              * Realtor
              * Cell phone

Zobacz ile masz papierów z głowy jak przyjedziesz już tam na miejsce? + po 6
              miesiącach licencjonowany konsultant migracyjny robi ci aplikacje na stały pobyt
              !!! A to nie należy do prostych rzeczy jeśli nie masz doświadczenia.

Poczekam jeszcze i zobaczę czy wysłali tam już jakiś klientów.

• ormo-prl marcin-slawek 04.07.09, 17:10
                a Ty umiesz jezyka?jak tak to nikt za Ciebie nie zalatwi konta
                bankowego,nie zalatwi numeru ubezpieczenia tylko Ty sam musisz tam
                isc i zlozyc papiery i jak widzisz po przyjezdzie sam musisz se dac
                rade ..teraz jest tyle stron www ze mozesz sie dowiedziec co Ci
                bedzie potrzebne i za darmo ...
                tak samo z wypelnianiem pewnych dokumentow

to jest dobre dla kogos kto sie boi,kto nie umie jezyka ..

• jot-23 Re: marcin-slawek 04.07.09, 18:30
                  hehe "Pierwszym etapem była weryfikacja bardzo dużej ilości CV wg.
                  następujących kryteriów: bardzo dobra znajomość języka angielskiego"

"Bardzo"dobra znajomosc jest niewatpliwie konieczna po
                  to aby "Rolling paint on walls or ceilings evenly"
                  • Gość: marcin Re: marcin-slawek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.09, 20:53
                    jot-23 widzę że mądrością nie grzeszysz!! A jak masz zamiar poradzić sobie
                    samemu w Kanadzie bez znajomości języka? Może i do malowania język angielski
                    jest niepotrzebny ale pomyśl że pracodawca najpierw będzie chciał porozmawiać z
                    tobą po angielsku przez telefon i przejrzeć twoje CV zanim cię zatrudni! Jak ty
                    w ogóle chcesz tam przetrwać bez angielskiego!!!!
                    • jot-23 Re: marcin-slawek 05.07.09, 01:31
                      nie rozumiesz realiow am. pln. od naplywowej taniej sily roboczej
                      nie oczekuje sie znajomosci jezyka angielskiego. hehe tym
                      bardziej "bardzo dobrej" i jeszcze bardziej gdy chodzi o wykonywanie
                      prostych robot fizycznych typu "malowanko". Wystarczy zeby delikwent
                      rozumial proste polecenia, sam otwierac japy nie musi, nawet nie
                      jest to wskazane. to ze na tej stronie znajomosc jezyka angielskiego
                      jest tak uwydatniona (szczegolnie gdy zaraz obok piszecie o pomocy w
                      prostych czynnosciach takich jak "odbior z lotniska" czy "bus
                      schedule" - ktore to czynnosci dla kogos znajacego jezyk "bardzo
                      dobrze, sa naturalnie dziecinnie proste), swiadczy raczej ze jest to
                      zwykle oszustwo jakich wiele..
                      • deja.wu Re: marcin-slawek 05.07.09, 02:53
                        > zaraz obok piszecie o pomocy w
                        > prostych czynnosciach takich jak "odbior z lotniska" czy "bus
                        > schedule"

ta oferta jest bezcenna " Weekely visits "

P.S. Jestes Marcin z Pruszkowa czy Wolomina ? .

• Gość: stachu Re: marcin-slawek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.09, 11:57
                        Twoja wypowiedź jest bardzo dziwna. Znajdź mi przynajmniej jeden program
                        emigracyjny do Kanady w którym nie jest sprawdzana znajomość języka angielskiego!!!
                        Nie znasz się po prostu i udajesz wielkiego znawcę na tym forum a wystarczyłoby
                        że przeczytałbyś sobie ten link

( np. program Canadian Federal Skilled Worker Program wymaga bardzo dobrej
                        znajomości języka angielskiego co trzeba potwierdzić odpowiednimi testami:
                        www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/factor-language.asp
                        )

zanim zacząłbyś wypowiadać się na tym forum i kogoś bezpodstawnie oskarżać.
                        Pomoc w prostych czynnościach to tylko dodatek do tego,że twoją aplikację będzie
                        nadzorował licencjonowany doradca emigracyjny. Chyba wystarczy fakt że na wynik
                        takiej aplikacji czeka się około 9 miesięcy. Wolałbym żeby robił mi to ktoś
                        kompetentny gdyż jakikolwiek błąd z mojej strony przekreśla moje szansę na
                        otrzymanie karty stałego pobytu.

P.S Naprawdę proszę co niektórych na tym forum by sprawdzili coś zanim będą
                        wydawać "fachowe" opinie!
                      • Gość: stachu Re: marcin-slawek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.09, 18:55
                        jot-23 a propo języka odsyłam cię do wypowiedzi jednego z użytkowników forum w
                        Kanadzie:

vancouver.en.craigslist.ca/ofc/1255781492.html
                        Niestety przykre to jest, ale prawdziwe skoro wypowiadają to ludzie tam
                        mieszkający cytuję:
                        "THIS IS CANADA IF YOU CAN"T SPEAK THE OFFICIAL LANGUAGES, THEN YOU SHOULDN"T BE
                        HERE!!! "

Czemu więc zarzucasz mi bezpodstawnie, że od kandydatów wymagam znajomości
                        języka angielskiego? jak oni mają telefonicznie przedstawić pracodawcy swoją
                        kandydaturę skoro nie znają angielskiego?

Twoje zarzuty są bezzasadne.
              • robson.5 Re: marcin 28.10.09, 06:39
                Airport pick up to zdaje sie proste pojada i cie odbiora.

Accomodation assistance, znajda ci mieszkanie, proste
                > * Health Card assistance
                > * Social Insurance Number
                > * SGI TO WSZYSTKO
                > * Bank Account MOZNA ZATATWIC
                > * Financial Advisor W JEDEN DZIEN
                > * Mortgage broke
                > * Realtor
                > * Cell phone

W Kanadzie SA SPECJALNE BEZPLATNE ORGANIZACJE, ktore sie zajmuja
                wszystkimi sprawami zwiazanymi z osiedleniem w Kanadzie. Wypelnia ci
                wszystkie papiery, powiedza gdzie isc, itd.BEZPLATNIE!
                To zdaje sie nazywa sie Settlement Services.

• robson.5 Re: Bzduryasz. To wszystko, co ci konsultanci ci o 10.11.09, 08:10
                    Jakie bzdury?

Ty koles jestes ciemny jak tabaka w rogu, na dodatek nie rozumiesz
                    co czytasz.

To wszystko, co oni ci wypisuja, co zrobia, jest w Kanadzie za
                    darmo. Za to sie nie placi, bo sa specjalne komorki rzadowe, tzw.
                    Setelment Services, ktore pomoga ci w zalatwieniu wszystkiego.
                    Ty tego nie wiesz, wiec uwazasz, ze to wielkie halo.
                    I to nie sa zadne bzdury, tylko prawda.

Jak jestes kolkiem i nie mozesz nawet wypelnic zwyklego papieru, to
                    bedziesz placil ale zamiast tym konsultantom, ktorzy za 3000$
                    oferuja rozne pierdoly ktore w Kanadzie sa za darmo radze ci pojsc
                    na przyklad do zwyklego tlumacza j. angielskiego i poprosic o
                    wypelnienie papierow.
                    Jezeli jednak jestes az takim kolkiem, ze nie znasz jezyka ani nie
                    jestes w stanie sam wypelnic dokumentow, to marnie widze twoja
                    przyszlosc w Kanadzie. Zginiesz tu po przyjezdzie.
                    Nikt cie nie bedzie chcial zatrudnic, jezeli nie bedzie sie mogl z
                    toba dogadac.

Znam pewnego Hindusa. ktory od dziesiatek lat jest Konsultantem
                    imigracyjnym. On ci moze wypelnic i poslac dokumenty emigracyjne za
                    polowe ceny. To jest 1500$ . Jak jestes zainteresowany, to podaj
                    swoj e-mail to mu go dam.

Prawda, ze nikt nie jest takim swinia, jak
                    Polacy wzgledem Polakow za granica....3000$ od lepka mowisz...he he
                    he.
                    Na twoim miejscu Stachu siedzialbym w domu.
      • Gość: Dirk Propp Re: International Immigration Business Consulting IP: *.ss.shawcable.net 03.11.10, 07:16
        IIBC is a legitimate business located in Saskatoon, Saskatchewan, Canada. As owner, I was a finalist for the young entrepreneur of the year of the entire province through the 2009 ABEX Awards.

We provide immigration options to people that are interested in moving to Saskatchewan temporarily.

People do not realize the amount of work it takes to professionally complete the required applications.

If you looking for a job, find an employment agency. If your looking for a professional company to help you immigrate, consider us or any other CSIC member located in Saskatchewan.

• zas_ale_pyra Re: International Immigration Business Consulting 22.07.12, 03:33
          Czy to po angielsku????????????
          "Owner" nawet nie zalogowany.
          As owner????? As an owner lub As the owner...
          To people ??? To the people...
          If you looking for a job... If you are looking for a job
          If your looking... If you are looking...
          (BTW oficjalnie nie stosujemy skrótów typu "You're" w formalnej korespondencji.
          The owner, polecam ESL.
    • Gość: marcin A jednak legalni :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.09, 22:04
      andrew-01 hahhaha żałosny jesteś!!! Zanim coś napiszesz to przynajmniej zadzwoń
      do konsula generalnego w Calgary !! On chyba ma raczej pojęcie czy ta firma
      działa legalnie czy nie.

Sam to wymyśliłeś czy skopiowałeś?

Proszę bardzo. Oto dane firmy IIBC:

Działa w Kanadzie pod nazwą :
      101103821 Saskatchewan Ltd.

Licencjonowani konsultanci migracyjny to: Vooght Maria ( Numer licencji: M095150
      ) oraz Howat Richard ( Numer licencji: M041886 )

Nie wierzysz ??? To wejdź sobie na wejdź na stronę stowarzyszenia Canadian
      Society of Immigration Consultants (CSIC) jedynej jednostki w Kanadzie, która
      upoważnia konsultantów do prowadzenia spraw migracyjnych :

www.csic-scci.ca/find/details.html?cid=78892
      www.csic-scci.ca/find/details.html?cid=47165

Dalej nie wierzysz???

To poczytaj sobie o IIBC w Kanadyjskich gazetach:

"In little more than a year, IIBC has helped bring foreign workers to Canada
      from around the world. In addition to their head office, IIBC has branches in
      Calgary and Mexico, and is planning to expand to Poland in the near future..."

Źródło: www.wd-deo.gc.ca/eng/10849.asp

"IIBC specializes in finding foreign workers for companies that can't fill
      positions from the local workforce. The business is all about helping people,
      said Propp, who has brought in about 36 people so far and has another eight on
      their way to Saskatchewan"

Źródło: The StarPhoenix

Myślę że gazety raczej nie kłamią????

Napisałem to bo wcześniej nie wierzyłem tak samo jak wy i po rozmowie z konsulem
      upewniłem się że oni działają legalnie.

Pozdrawiam cwaniaczka :)
      • andrew-01 Paszol won po raz 2 04.07.09, 22:46
        Moj komentarz odnosil sie do ciebie a nie do jakiejs firmy . Zapytaj sie kogos w
        miare rozgarnietego ( moze byc dziecko z podstawowki ) jak sie czyta na ktory
        komentarz jest skierowana odpowiedz na tym forum .

A teraz wydzwon sie w leb cwaniaczku i sprawdz definicje slowa "migracja" , w
        Kanadzie jest Urzad Imigracyjny i wszystko co z nim zwiazane jest odmiana slowa
        "imigracja" .

• Gość: marcin Re: Paszol won po raz 2 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.09, 00:14
          Nie wiem co twoja wypowiedź wnosi do tego forum. Wg mnie czytanie twoich
          wypowiedzi to strata czasu :)

O jakie "wydzwon w leb ci chodzi" !!! Człowieku ja mówię tutaj o sprawdzeniu
          wiarygodności danej firmy zajmującej się sprawami emigracji do Kanady a ty nie
          mogąc obronić swojego stanowiska z jakimiś literówkami w mojej wypowiedzi
          wyjeżdzasz!!! Szkoda mi ludzi co zamiast mózgu fasolkę mają w głowie :) Proszę
          cię zrób coś dla ludzkości i nie zaśmiecaj tego forum swoimi wypowiedziami!!!

Ja staram się ( z doświadczenia, ponieważ dzwoniłem do nich i sprawdzałem tą
          firmę ) udowodnić wam że ta firma działa legalnie w Kanadzie.
          • andrew-01 Re: Paszol won nr 3 05.07.09, 04:02
            Gość portalu: marcin napisało :

> ja mówię tutaj o sprawdzeniu
            > wiarygodności danej firmy zajmującej się sprawami emigracji do Kanady

Emigracji do Kanady powiadasz , podaj link do tej EMIGRACYJNEJ FIRMY .

> ty nie mogąc obronić swojego stanowiska z jakimiś literówkami w
            > mojej wypowiedzi wyjeżdzasz!!!

literowki ? , a to co jest :

quote :
            " oferujemy pomoc w następujących programach migracyjnych "

www.pracakanada.com/

migracja bociana czy chlopa ze wsi do miasta ? .
    • Gość: Swagier Leona Re: IIBC IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 05.07.09, 08:13
      Najfajniejsze jest to:

* Mortgage broker
      * Realtor
      * Library Visit
      * Walmart Visit
      * Grocery Store Visit
      * Tourist Office Visit
      * Dollarama

Prawdopodobnie w pierwszej kolejnosci prowadza takiego przyjechanego
      glaba do Library, by sprawdzic czy umie czytac, bo to, ze nie
      rozumie co czyta to juz wiedza od dawna. Pozniej do Walmarta,
      Dollaramy, czy innego ekskluzywnego Grocery Szopa, by zobaczyc w
      ktorej skarpecie gotowke przechowuje, nastepnie do zaprzyjaznionego
      Biura Podrozy, by sciagnal bosonogiego szwagra do roboty - a w sumie
      nastepnego jelonka, a zaraz potem biegusiem do brokera po mortgage,
      by mu ruchoma nieruchomosc, co sie wlasnie okazyjnie u Realtora
      trafia opchnac. Gupich nie siejom. Z Polski same przyjezdzajom i
      jeszcze sie prosza, by ich w rogi walic.
      • Gość: marcin A jednak legalni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.09, 12:17
        Koleś udowodnij mi że oni działają w Kanadzie nielegalnie a później się
        wypowiadaj!!! A jak masz problem to trochę podzwoń i się dowiedz zanim coś
        napiszesz.

Podaje ci ich dane:
        101103821 Saskatchewan Ltd.

Revenue Canada number : 842711350 RP0001

Jeśli chcesz sprawdzić licencję danego konsultanta, wejdź na stronę
        stowarzyszenia www.csic-scci.ca :

* Vooght Maria ( Numer licencji: M095150 )
        * Howat Richard ( Numer licencji: M041886 )

Co ci jeszcze jest potrzebne żeby stwierdzić że oni działają w Kanadzie legalnie??

Zresztą czytając kolejnego "śmieciowego posta" , który nic nie wnosi do tego
        wątku stwierdzam, że nie mogąc nic udowodnić kolejny "bohater" wymyśla sobie
        jakieś śmieszne historyjki nie podając nic konkretnego hahaha

Pozdrawiam
        • jot-23 Re: A jednak legalni 05.07.09, 16:38
          zamiast dalej antagonizowac, wyciagnij wnioski. Osobiscie uwazam ze
          takie firmy jak ta w ktorej pracujesz maja swoje miejsce, ba, nawet
          oglaszanie ich na polonijnych porach nie musi byc karygodne. Tylko
          podejdz rzetelnie do zadania.
          • Gość: stachu Re: A jednak legalni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.09, 11:47
            Nie antagonizuje tylko próbuje udowodnić że ta firma działa legalnie w Kanadzie.
            Zauważyłem ten wątek i chciałem wyprostować to ale spotkałem się z masowym
            atakiem na mnie. Dlatego zmieniłem nick. Wiele wypowiedzi na tym forum, to
            komentarze ludzi którzy bez sprawdzenia bezpodstawnie oskarżają IIBC o oszustwo.
            Gubią się w swoim wypowiedziach. Wymyślają jakieś dziwnie historie. Ludzie ci
            wg. mnie mają jakieś osobiste problemy ( może np. nie za bardzo udało im się
            ułożyć życie za granicą ) i bezpodstawnie atakują IIBC na tym forum. Nikt wg
            mnie na tym forum nie potrafi zarzucić IIBC że działa nielegalnie w Kanadzie

I pytam się kto tu jest nierzetelny? Ludzie, którzy bez sprawdzenia informacji
            rzucają jakieś "ochłapy" na forum czy ktoś, kto próbuje uświadomić, że jest to
            tylko kolejna firma zajmująca się doradztwem emigracyjnym do Kanady.

Pozdrawiam.
        • andrew-01 Kanadyjczyk z Leborka 05.07.09, 17:01
          Gość portalu: marcin napisało :

> Zresztą czytając kolejnego "śmieciowego posta" , który nic nie wnosi do tego
          > wątku stwierdzam, że nie mogąc nic udowodnić kolejny "bohater" wymyśla sobie
          > jakieś śmieszne historyjki nie podając nic konkretnego hahaha

---------------------------------------

Przeczytaj sobie kolejny post :

Na forum www.ewiza.com/forum2/tematy31/10407.htm
          stachukanada napisal :

quote :
          Tak jestem administratorem i wykonawcą tej strony.

• andrew-01 Re: Kanadyjczyk z Leborka ( errata ) 05.07.09, 17:54
            > quote :
            > Tak jestem administratorem i wykonawcą tej strony.

czyli tej :
            www.pracakanada.com/

czyli w koncu zdecyduj , jestes Marcin czy Stachu ? .

P.S. Przed pisaniem nastepnych postow i udawania znawcy idz odrobic zadanie domowe :

jaka jest definicja slow : migracja , imigracja i emigracja ?

quote :
            ja mówię tutaj o sprawdzeniu
            wiarygodności danej firmy zajmującej się sprawami emigracji do Kanady

forum.gazeta.pl/forum/w,436,96834273,97471427,Re_Paszol_won_po_raz_2.html

jeszcze raz , podaj adres tej firmy zajmujacej sie emigracja do Kanady ( jezeli emigracja to musi znajdowac sie poza Kanada , jak wyglada aplikacja emigracyjna i gdzie nalezy ja zlozyc np. Urzad Emigracyjny w Warszawie odzial w Leborku ).
            • Gość: stachu Re: Kanadyjczyk z Leborka ( errata ) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.09, 12:09
              Jeszcze raz podkreślam na czym polega moje zadanie:
              - prowadzę stronę www oraz wysyłam dobre CV do Kanady .
              - biuro w IIBC kieruje osoby zainteresowane odpowiednimi programami np. Canadian
              Federal Skilled Worker Program do swojego licenjonowanego konsultanta np. Howat
              Richard ( Numer licencji: M041886 ) Co można od razu sprawdzić.

"np. Urzad Emigracyjny w Warszawie odzial w Leborku " - to co napisałeś jest
              żałosne!!!

Dla niedoinformowanych piszę jeszcze raz!! Moje zadanie polega na administracji
              strony oraz kierowaniu zainteresowanych osób do specjalistów w tej dziedzinie!!!
              Czy to jest tak trudne do zrozumienia?? I wciąż nie rozumie gdzie tu się kryje
              oszustwo??

Podajcie jeden sensowny argument że IIBC działa nielegalnie w Kanadzie!! a nie
              jakieś dziwne tezy rzucacie i czepiacie się językowych błedów.

• andrew-01 Czujnosc Stacha . 05.07.09, 19:56
            Po przeczytaniu mojego ponizszego komentarza :

> Na forum www.ewiza.com/forum2/tematy31/10407.htm
            > stachukanada napisal :
            >
            >
            > quote :
            > Tak jestem administratorem i wykonawcą tej strony.

biegiem poleciales na forum Ewiza i usunales cytowana wyzej swoja wypowiedz , muszem cie zmartwic , wczesniej zrobilem screen shot .
            • Gość: stachu Re: Czujnosc Stacha . IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.09, 12:15
              Usunąłem ponieważ mam już dosyć waszych chorych bezpodstawnych ataków na mnie.
              Poczytaj sobie moje wypowiedzi powyżej to może w końcu mi uwierzysz bo nie będę
              się powtarzał co kolejny wątek.

Proszę mi jeszcze raz sensownie udowodnić podają niezbity argument że firma IIBC
              działa w Kanadzie nielegalnie, bo wszystko to dotychczas przeczytałem to zlepek
              jakiś dziwnych informacji przypisujących mi rolę doradcy w sprawach wyjazdu do
              Kanady.

Podkreślam jeszcze raz. Ja jestem tylko administratorem strony i wysyłam CV osób
              spełniających dane kryteria do biura w Kanadzie. Tam sprawy rozpatrywane są
              przez licencjonowanych specjalistów co w każdej chwili można sprawdzić ( ale
              widzę, że nikt się na to nie wysilił tylko dalej rzuca bezpodstawne oskarżenia )

Proszę mi napisać w jaki jeszcze sposób mogę was przekonać, że nie oszukujemy
              ludzi?
            • andrew-01 Rozdwojenie jazni ... 06.07.09, 19:26
              Gość portalu: stachu napisał(a):

> Mają siedzibę w Kanadzie a ja im zrobiłem stronę? Czy muszę
              > mieszkać w Kanadzie żeby to zrobić??

wg. twojej strony mieszkasz w Kanadzie , podajesz nawet namiary na siebie :

Kontakt z przedstawicielem w Kanadzie

Email: stachu@iibc.ca
              www.pracakanada.com/kontakt.php

___________________________________________________________________

Wole spotkanie osobiste , to jak Stachu kiedy mozemy sie spotkac , jutro moze
              byc ? ,

• Gość: stachu IIBC Kanada IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.09, 19:55
                Wg mojej strony www.drutel.pl nie mieszkam w Kanadzie tylko w Lęborku i zrobiłem
                strone dla IIBC w Kanadzie. I mam pytanie co jest sensowniejsze podawanie w
                kontakcie adresu do administratora strony czy do firmy, która zleciła mi jej
                wykonanie? Dane podane na tej stronie zgadzają się z danymi firmy iibc na
                stronce iibc.ca/people/ i jest to bezpośredni kontakt do właściciela tej
                firmy. Podkreślam że do moich zadań należy kierowanie potencjalnych
                zainteresowanych do kompetentnych osób ( czyli do biura w Kanadzie ) oraz np.
                odrzucanie CV w języku polskim ponieważ nie zostaną one przez nich i tak zrozumiane.

Proszę napisz mi co jest w tym nie tak? Co jest złego w zrobieniu ciekawej wg.
                mnie stronki na której znajduję się dużo informacji i która kosztowała mnie
                sporo czasu aby informacje na niej zawarte były rzetelne i użyteczne ? Co na
                niej jest wg. ciebie złego. Jestem otwarty na wszelkie sensowne opinie i może z
                nich skorzystam.

Przeszukajcie sobie internet. Tego typu firm jest bardzo dużo w Kanadzie i jest
                to całkiem normalna działalność, za którą pobierane są opłaty. Podkreślam IIBC
                nie pobiera opłat za to że np. przestawią twoje CV pracodawcy w Kanadzie i ten
                zdecyduje się na wywiad z tobą, nie pobierają opłat za to że pracodawca wyślę ci
                ofertę pracy i będzie chciał cię zatrudnić. Depozyt zabezpiecza ich przed
                wieloma sytuacjami w których np. pracownik zadeklarował się pracować dla danej
                firmy i podpisał z nią umowę po czym po miesiącu się rozmyślił. To klient
                podejmuje decyzję czy aplikację o Kartę stałego pobytu chce sobie robić sam czy
                z pomocą konsultanta. Oni w Kanadzie pobierają za to opłatę a proces ten jest
                długotrwały i zależny od wielu czynników ( trwa około 12 miesięcy )

Wole spotkanie osobiste , to jak Stachu kiedy mozemy sie spotkac , jutro moze
                byc ? - Nie rozumiem tego zdania. Znów zero konkretów. Jeśli jesteś
                zainteresowany to jedź do Saskatoon lub zadzwoń do nich. Oni raczej nie przyjadą
                do ciebie :)

Czekam na uwagi odnoście strony www.pracakanada.com .
    • Gość: stachu IIBC działa legalnie w Kanadzie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.09, 12:31
      Zastanów się w ogóle co ty w swoim poście wypisujesz i na co on może się komuś
      przydać?
      Piszesz jakieś bzdury o "licencjonowanym poszukiwaczem zlota". W ogóle nie znasz
      się na temacie i zgrywasz cwaniaka.

Dalej analizując twoja wypowiedź na poziomie "dziecka z podstawówki":
      Piszesz o jakiejś "misce do plukania"

Nie naprawdę zbłaźniłeś się na tym forum.

A ja po raz kolejny próbuję wytłumaczyć jak działa firma IIBC:
      - działają legalnie w Kanadzie jako 101103821 Saskatchewan Ltd. Ich revenue
      Canada number : 842711350 RP0001 . Wszystko to można w każdej chwili sprawdzić
      - zlecili mi wykonanie strony internetowej oraz przesyłanie im CV osób
      spełniających określone kryteria. I tutaj kończą się moje zadania. Resztę
      wykonują licencjonowani specjaliści co też można sprawdzić na stronie:
      Oczywiście aplikując na jeden z programów np. Canadian Federal Skilled Worker
      Program, można całą aplikację składać samemu lub można zaufać komuś kto posiada
      w tym wieloletnią praktykę i już na wstępie będzie potrafił ocenić szanse jej
      powodzenia. To są specjaliści w tej dziedzinie a proces uzyskania Karty Stałego
      Pobytu w Kanadzie nie należy do prostych i czasami trwa około 12 miesięcy. Ale
      pozostawmy to specjalistom a nie mi. Mi wystarczy, że wielu nie potrafi docenić
      mojej dwumiesiecznej pracy nad serwisem i do tego oskarża mnie jeszcze o oszustwo.

Pozdrawiam wszystkich "niedoinformowanych" i mam nadzieję że wszystko jest
      jasne? Jestem w stanie odeprzeć każde zarzuty.

• Gość: stachu IIBC Kanada IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.09, 19:20
          Znów zero konkretów. Ale gdyby ci jakiś "głąb" z tego forum przysyłał nachalnie
          jakieś dziwne emaile to też byś zmienił tożsamość. Może i to mój błąd ale
          zaszkodziłem komuś tym? Moim celem było wyprostowanie sprawy z legalnością firmy
          IIBC, podając same konkrety, których nikt na tym forum nie obalił.

Widzę że za to w tobie jest pełno inteligencji.
          Napisałeś świetne posty na tym forum i widzę że nie dosyć że robisz super
          stronki internetowe to jeszcze masz duże pojęcie o Kanadzie + piszesz
          fantastyczne historie, które użytkownikom tego forum bardzo się przydadzą.

Podsumowując nie podałeś żadnego konkretnego argumentu, że firma IIBC działa
          nielegalnie w Kanadzie.
    • Gość: stachu Re: Wiarygodnosc Stacha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.09, 20:18
      Napisz mi gdzie ja twierdzę że potrzebny jest do tego konsultant?
      Jeśli chcesz możesz skorzystać z usług firmy IIBC jeśli nie możesz aplikację o
      Kartę Stałego Pobytu złożyć sam.

I proszę nie traktujcie mnie jako znawcę i eksperta w tym temacie. Moim zadaniem
      jest kierowanie potencjalnych klientów do ekspertów w tej dziedzinie.

Prosze przeczytaj sobie artykuł:

www.gazetaprawna.pl/serwisy/poradnik_emigranta/artykuly/26906,osoby_osiedlajace_sie_w_kanadzie_powinny_poradzic_sie_imigracyjnego_doradcy.html
      Cytuję:
      "Ubiegając się o uregulowanie swojego statusu w Kanadzie, osoby zainteresowane
      najczęściej zatrudniają prawnego reprezentanta. Ten, w zamian za uzgodnioną
      kwotę, zajmuje się ich sprawą, przeprowadzając najkrótszą drogą, przez labirynt
      obcego prawa."

"
      Przed 13 kwietnia 2004 r. nie istniały w tym zakresie żadne reguły. Dosłownie
      każdy mógł podjąć się prowadzenia sprawy imigracyjnej. Nagminne były sytuacje,
      gdy w ogłoszeniach lub na rozdawanych wizytówkach za specjalistów z zakresu
      prawa imigracyjnego podawały się osoby niemające z prawem imigracyjnym nic
      wspólnego.

Próba uregulowania przez rząd Kanady zasad reprezentowania osób przed takimi
      instytucjami, jak: Citizenship and Immigration Canada (CIC), Immigration and
      Refugee Board (IRB) i Canada Border Services Agency (CBSA), doprowadziła do
      sprecyzowania warunków, jakie muszą spełniać pełnomocnicy.

Zgodnie z przepisami osobami uprawnionymi do reprezentacji przed ww.
      instytucjami są:
      • imigracyjni konsultanci zrzeszeni w Canadian Society of Immigration
      Consultants, których zawodowa opinia nie budzi zastrzeżeń."
      "

Na stronie możesz sobie sprawdzić :
      że Pan Richard Howat reprezentujący firmę IIBC należy do tego stowarzyszenia i
      od lat zajmuje się tego typu aplikacjami.

Konsultant potrafi ocenić szansę powodzenia aplikacji. Jednak często klienci nie
      kwalifikują się na żadne programy imigracyjne. Lepiej się chyba dowiedzieć tego
      od konsultanta w czasie pierwszych konsultacji, niż czekać kilkanaście miesięcy
      na odmowną decyzję.

Decyzja należy do klienta i nikt cię do tego nie zmusza. Nie znając się jednak
      na prawie kanadyjskim i nie mając doświadczenie w tego typu aplikacjach można
      się jednak narazić na niepotrzebne problemy.

Podsumowując: aplikację o Kartę Stałego Pobytu możesz złożyć sam. Firmy
      konsultingowe potrafi ocenić szansę powodzenia danej aplikacji.
      Jeśli decydujesz się sam aplikować i aplikację wypełnisz źle to nikt nie zwróci
      ci pieniędzy, które trzeba wpłacić urzędowi w Kanadzie podczas rozpoczęcia
      procedury.

# Pozwolenie o pracę ( work permit ) = 150 CAD = paid to federal governemnt
      # Karta Stałego Pobytu ( Permanent Residence ) = 550 CAD on application
      # 490 CAD when application is completed
      # Razem = 1190 CAD

Mam nadzieję że udało mi się to w miarę wytłumaczyć. Podkreślam nie mylcie
      funkcji administracji strony www z doradztwem emigracyjnym. Od tego są
      kompetentni ludzie. Po wypełnieniu odpowiednich formularzy na mojej stronie
      www.pracakanada.com ułatwiam takiemu konsultantowi już na wstępie ocenę
      zakwalifikowania się kandydata do tego programu. I jeśli spełnia on określone
      kryteria konsultant rozpoczyna pracę z potencjalnym aplikantem.

Pozdrawiam.
      • ormo-prl oj Stachu.. 06.07.09, 20:35
        Pozwolenie o pracę ( work permit ) = 150 CAD = paid to federal
        governemnt
        # Karta Stałego Pobytu ( Permanent Residence ) = 550 CAD on
        application
        # 490 CAD when application is completed
        # Razem = 1190 CAD

a teraz pytanie latwe?po co komus pozwolenie na prace jak bedzie
        miec staly pobyt?
        inna tez sprawa ze tych 490 dol nie placi sie odrazu a na
        zakonczenie procesu .
        A jak Twojemu konsultantowi nie wyjdzie z aplikacja to tez kase
        zwroci czy tez nie?

• andrew-01 Re: Wiarygodnosc Stacha 06.07.09, 20:35
      Jeszcze raz , gdzie sa namiary na tych doradcow emigracyjnych o ktorych
      pisales bo tego dotyczylo moje pytanie , nie odwracaj kota ogonem :

> Gość portalu: stachu napisał(a):

> twoją aplikację będzie
      > nadzorował licencjonowany doradca emigracyjny.

• Gość: stachu Oficjalny konsultant IIBC IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.09, 21:33
        Piszę to już chyba 4 raz na tym forum :

Oficjalni konsultanci IIBC to :

Ich licencje są potwierdzone na stronie :
        Gdzie również znajduje się link E-Mail: Contact this consultant.

Posiadam również dane kontaktowe do tego konsultanta, których jednak nie będe
        podawał, bo jego zadaniem jest pomoc potencjalnym klientom a nie tłumaczenie się
        czy działa legalnie lub nie. W razie wątpliwości zawsze można skorzystać z
        pomocy konsultanta generalnego np. w Calgary lub zadzwonić do Ambasady.

W razie wątpliwości czekam na pytania.
    • deja.wu Leborgowiec ! 06.07.09, 22:54
      Stawiam flaszke Johnnie Walker,a jak mi podasz adres konsultanta "emigracyjnego" w jakimkolwiek kraju .

Z kazdym postem pograzasz sie coraz bardziej , durnia z siebie robisz ( albo nim rzeczywiscie jestes ) .

P.S. To drugie wiecej niz prawdopodobne , hehe .
      • Gość: stachu Re: Leborgowiec ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.09, 23:08
        Zostaw sprawy językowe na boku i sam się nie pogrążaj. Zadzwoń sobie do konsula
        lub sam sprawdź. Czepiasz się nieistotnych rzeczy panie "Miodek" Sprawdź, że ten
        konsultant nie pracuje dla IIBC podaj coś konkretnego a nie zmieniasz temat !!!
        Kogo to obchodzi czy napiszesz konsultant emigracyjny czy imigracyjny!!!
        Człowieku my tu dyskutujemy czy IIBC działa legalnie w Kanadzie a nie jaka jest
        różnica pomiędzy emigracja a imigracja ( wyjeżdżanie ludności z jednego państwa
        do drugiego ) a emigracja ( wyjeżdżanie ludności z jednego państwa do drugiego. )

Jeszcze raz apeluje o konkrety!!! Proszę nie marnujcie czasu kogoś kto będzie
        czytał bzdury a'la kolegi deja.wu
        • Gość: stachu IIBC Kanada - jak odobywa się rekrutacja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.09, 00:14
          Sorry rozpędziłem się Panie Miodek i znów się literówka wkradła:

emigracja( wyjeżdżanie ludności z jednego państwa do drugiego. ) a imigracja (
          napływ obcej ludności na teren danego państwa. ) Zdałem test? Dla kanadyjczyków
          jest to imigracja a dla Polaków emigracja. Zależy z jakiego punktu się na to
          patrzy :)

Jeszcze raz opisuje jak działa IIBC:

1.Klient składa CV używając formularzy na www.pracakanada.com
          2.Ja sprawdzam czy klient spełnia wymagania i czy jego CV zgadza się z
          kryteriami podanymi przez urząd w Kanadzie czyli ( 1. Grupa zawodowa >> 2.Opis
          stanowiska >> 3.Edukacja >> 4.Język >> 5.Doświadczenie >>6.Wiek >>
          7.Zatrudnienie >> 8.Zdolności przystosowawcze >> 9.Dane osobowe ) .

Jeśli tak kieruję go do specjalisty w Kanadzie, który telefonicznie konsultuje z
          nim szansę powodzenia aplikacji.

IIBC ma jeszcze stronę www.saskjobcafe.com do której mają dostęp pracodawcy w
          Saskatoon

Czekam na dalsze pytania w razie wątpliwości ( sensowne oczywiście ).
        • deja.wu Znafca z Leborka , haha . 07.07.09, 00:17
          I miejsce z wyroznieniem w Darwin Award masz pewne :

Gość portalu: stachu napisało :

> różnica pomiędzy emigracja a imigracja ( wyjeżdżanie ludności z jednego państwa
          > do drugiego ) a emigracja ( wyjeżdżanie ludności z jednego państwa do drugiego.)

• Gość: stachu IIBC działa legalnie w Kanadzie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.09, 00:51
            Proszę zostawmy sprawy osobiste na boku i skupmy się na konkretach Panie deja.wu

Tak mam I miejsce z wyroznieniem w Darwin Award. Zadowolony?

Widzę że w swoich 4 wypowiedziach nie zawarłeś żadnych konkretnych wiadomości
            przydatnych dla kogokolwiek.

Podsumowując:

- IIBC zleciło mi wykonanie stronki www.pracakanada.com
            - Sprawy klientów prowadzone są prze pracowników IIBC w Kanadzie a nie przeze mnie.
            - IIBC działa legalnie w Kanadzie pod nazwą: 101103821 Saskatchewan Ltd. -
            Revenue Canada number : 842711350 RP0001.
            - Konsultanci IIBC to: Vooght Maria ( Numer licencji: M095150 ) oraz Howat
            Richard ( Numer licencji: M041886 )

Informację te proszę sobie sprawdzić np u konsula generalnego.

Temat uważam za zamknięty
            • deja.wu Ktory konsul zna Stacha ? 07.07.09, 03:11

> Informację te proszę sobie sprawdzić np u konsula generalnego.

~~~~~~

Excuse me sir , which polish general consul ? :

www.ottawa.polemb.net/index.php?document=24
              • Gość: stachu Re: Ktory konsul zna Stacha ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.09, 09:21
                Widzę ,że jesteś bardzo uparty a w tym wszystkim nie umiesz logicznie myśleć
                oraz czytać ze zrozumieniem.

Czy ja gdzieś piszę, że jakiś konsul ma ci udowodnić że ja zrobiłem stronę dla
                IIBC czy raczej ma ci podać informację że IIBC działa w Kanadzie legalnie a jej
                konsultanci są licencjonowani?

Niestety muszę cię rozczarować bo żaden konsul mnie nie zna. To już jest chyba
                10 wątek w którym próbuje udowodnić że nie jestem żadnym konsultantem. Zajmują
                się tym odpowiednie osoby. Jestem administratorem stronki, którą sam wykonałem.
                Moje zadanie polega na kierowaniu zainteresowanych osób do specjalistów w tej
                dziedzinie i nie pobieram żadnych opłat od tego!!!

Tak możesz sobie zadzwonić do dowolnego konsula i nie pytać się o mnie tylko o
                firmę IIBC podając następujące dane:

Firma IIBC działa w prowincji Saskatchewan pod nazwą: 101103821 Saskatchewan Ltd.

Ich Revenue Canada number : 842711350 RP0001.

Ich konsultanci to: Vooght Maria ( Numer licencji: M095150 ) oraz Howat Richard
                ( Numer licencji: M041886 )

Wiem że ostatnio któryś z klientów dzwonił do tego pana:
                www.polishconsulate.ca/consul.htm Zresztą jest to bez różnicy do kogo
                zadzwonisz.

I proszę cie poczytaj moje poprzednie posty zanim będziemy od nowa powtarzać
                znów ten sam temat.

Nie jestem żadnym konsultantem imigracyjnym.
                Zajmuje się wykonywaniem stron www oraz ich administracją co można sobie
                sprawdzić na mojej stronie domowej.

Przeczytałem ten wątek bo ktoś napisał że IIBC działa w Kanadzie nielegalnie i
                że są oszustami. Nie jest to prawdą i próbuje to tutaj udowodnić. Czy oszustami
                nazwiesz 1524 osób którzy w podobny sposób działają w Kanadzie?

www.csic-scci.ca/find/all.html

Panie deja.wu proszę cię złóż broń bo gubisz się w tym wszystkim i ciągniesz
                niepotrzebnie temat ponieważ mylisz kompetencje. Tu nie chodzi o mnie tylko o
                firmę IIBC. Oni zlecili mi wykonanie strony oraz jej administrację. To wszystko.
                Jeśli ktoś jest zainteresowany jest kierowany bezpośrednio do nich. Nie jestem
                żadnym oszustem i naciągaczem. Od nikogo nie pobieram opłat!!! Opłaty za
                doradztwo ustalane są przez firmę IIBC. Ja nie mam z tym nic wspólnego. I nie
                wiem jak nawet bardzo chciałbyś udowodnić mi oszustwo to ci to nie wyjdzie.

Pozdrawiam
    • Gość: stachu Re: Drobny cwaniaczku i kretaczu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.09, 23:00
      Sam jesteś drobny cwaniak i krętacz, który nawet nie potrafi sformułować
      poprawnie o co mu chodzi!!!

Wiesz czym się różni jogurt od twojej wypowiedzi? tym że jogurt ma kulturę a ty
      nie!!! Mógłbyś w miarę kulturalnie sformułować o co ci
      chodzi? Podałem ci imię i nazwisko doradcy emigracyjnego, który pracuje dla IIBC
      a ty albo nie potrafisz czytać albo masz problemy z sformułowaniem pytania.
      Zadzwoń sobie do konsula i popytaj trochę jak masz trochę oleju w głowie!!

Pisanie z tobą to strata czasu, także zrób coś dla tego forum i daruj sobie
      kolejne pytania

Pozdrawiam
      • czysty_jogurt Re: Drobny cwaniaczku i kretaczu 07.07.09, 02:09

> Wiesz czym się różni jogurt od twojej wypowiedzi? tym że jogurt ma kulturę a ty
        > nie!!!

"Stachu" czy jakikolwiek inny, badz uprzejmy, nie podpierac sie cudzymi sygnaturkami. W dodatku ten jogurt pojawia sie tam ni z gruszki, ni z pietruszki.
        A dyskusja z samym soba podsuwa mi ciekawa hipoteze. Zachowam ja dla siebie.
        • Gość: stachu Trzymajmy się tematu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.09, 09:30
          Trzymaj się tematu, który możesz sobie przeczytać na początku forum a nie
          czepiaj się nieistotnych rzeczy. Rozmawiamy tutaj czy IIBC działa w Kanadzie
          legalnie i jaka jest moja w tym rola.

Jak się bardzo interesujesz sprawami sygnaturek to załóż sobie osobny wątek a
          nie dodawaj tutaj kolejnego posta który nic sensownego nie wnosi do tej
          dyskusji. Jeżeli cię obraziłem moją sygnaturką to przepraszam i dajmy sobie już
          z tym spokój.

I raczej nie widzę żebym dyskutował z samym sobą skoro wątek zawiera już 58
          postów i w żadnym z nich nikt nie podważył tego że IIBC działa w Kanadzie legalnie

• Gość: crazy-the-best dla stacha IP: *.blt.pl 17.09.09, 14:22
        tylu pracowników jest wykwalifikowanych i nie ma pracy w kanadzie a o LMO jest
        bardzo ciężko wiem cos na ten temat bo juz składałem takie papiery wcześniej .
        Powiedz mi dlaczego mam zapłacić kase dla was za posrednictwo jak nie mam
        pewności że otrzymam pozwolenia , czyli LMO , czyli po otrzymaniu LMO na moje
        nazwisko i imię mogę skladać reszte dokumentów i warszawce . Co oferujecie wy w
        zamian , konto sam sobie założę telefon też mieszkanie sam znajdę , auto kupie
        ubezpieczę dojade z lotniska do miejsca zamieszkania numer ubezpieczenia sam
        załatwie itd. czyli w jaki sposób wy mi pomożecie ?? I to w cale nie jest tak
        dużo formalności CO OPISUJESZ nawet z LMO bo sam wiem jak to wygląda bo
        składałem juz takie papiery . co ty na to ?
        Czy posiadamy umowę wiąząca z pracodwcą ? czy zapewnia on transport dla
        pracownika ? co z ubiorem ? zapewnia ? narzędzia też zapewni ? wszystkie ? naet
        podręczne ?
        Czy załatwiacie pozwolenia tylko na rok biorąc udział w programie dla mobilnej
        młodzieży ? czy pracodawca wyraża chęci by podpisac nominacje dla pracownika w
        związku ze stałym pobytem ? Co wy zapewnicie na 100%.
        Mam rozumiec że prze ten czas wjechał tylko 1 człowiek od was ???
        • Gość: stachu Re: dla stacha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.09.09, 18:57
          Witam

Troszkę sporo pytań ale postaram się odpowiedzieć. Większość tych rzeczy robi biuro w Kanadzie gdyż ja zajmuję się tylko rekrutacją pracowników.

1. "dlaczego mam zapłacić kase dla was za posrednictwo jak nie mam pewności że otrzymam pozwolenia , czyli LMO "

Kandydat płaci nam tylko jeśli pracodawca zatrudni go i wyśle mu umowę o pracę. Przesłanie CV do pracodawców, Interview , oferta pracy - to są darmowe rzeczy. IIBC pobiera opłatę za wykonanie i nadzór nad dokumentacją o tymczasowe pozwolenie o pracę lub o pobyt stały.

Wszyscy nasi kandydaci mieli tzw. Pre-approval LMO . O szczegółach proszę sobie przeczytać tutaj: www.cic.gc.ca/english/work/employers/lmo-basics.asp

Wystarczyło tam wpisać na gotowy arkusz LMO imie i nazwisko kandydata. Dotyczy to jednak tylko dużych firm.

2. czyli po otrzymaniu LMO na moje nazwisko i imię mogę skladać reszte dokumentów i warszawce

Tak zgadza się

3. Co oferujecie wy w zamian , konto sam sobie założę telefon też mieszkanie sam znajdę , auto kupie ubezpieczę dojade z lotniska do miejsca zamieszkania numer ubezpieczenia sam załatwie itd. czyli w jaki sposób wy mi pomożecie ??

Jeśli ktoś chce zrobić to sam , żaden problem . Jeśli ktoś nie jest zainteresowany naszymi usługami to po prostu z nich nie korzysta i robi to sam :)

4. nie jest tak dużo formalności CO OPISUJESZ nawet z LMO bo sam wiem jak to wygląda bo składałem juz takie papierco ty na to ? -

To super że składałeś :) Nasi klienci już tam pracują :)

5. Czy posiadamy umowę wiąząca z pracodwcą ?

Tak wysyłam ją po pomyślnie odbytym Interview z pracodawcą. Nasz klient ma 7 dni na zapoznanie się z warunkami pracodawcy !! To wszystko jest darmowe!!! Nie pobieramy opłat za załatwienie pracy !!! Dopiero wtedy klient decyduje czy chce z nami podpisać umowę o nadzór , konsulting oraz prowadzenie jego aplikacji o Tymczasowe Pozwolenie o Pracę lub Pobyt Stały.

6. czy zapewnia on transport dla pracownika ? co z ubiorem ? zapewnia ? narzędzia też zapewni ? wszystkie ? nawet podręczne ?

O te rzeczy nasi klienci pytają pracodawców podczas Interview i z reguły opisane są one w umowach o pracę.

7. Czy załatwiacie pozwolenia tylko na rok biorąc udział w programie dla mobilnej młodzieży ?

Tak , po 6 miesiącach możemy zacząć naszym klientom proces o Pobyt Stały w Kanadzie. Dzięki temu mają oni już na stracie dodatkowe 10 punktów ponieważ pracują już w Kanadzie.

8. czy pracodawca wyraża chęci by podpisac nominacje dla pracownika w
          związku ze stałym pobytem

Jest to tzw AEO - Arragned Employment Offer

Firma IIBC nie zajmuje się tym, ponieważ jest to nielegalne a po drugie żaden pracodawca nie będzie czekał na pracownika 9 miesięcy ( bo tyle trzeba czekać na pobyt stały w Kanadzie )

9. Mam rozumiec że prze ten czas wjechał tylko 1 człowiek od was

Zbieram obecnie materiały ( czyli zdjęcia i filmiki naszych klientów )

Narazie dwóch z nich wyraziło zgodę na publikację

- Tomasz - filmik - www.youtube.com/watch?v=YpBvnoO9OnI
          - Krzysztof - zdjęcia - www.flickr.com/photos/22860712@N04/sets/72157622279860229/show/

Później jak przyjadą kolejni to wrzucę zdjęcia:
          - Steel Stud Framer'ów
          - Malarzy
          - Mechaników
          - Drywall ' ów
          - Klienta z Czech robiącego u naszych prawników aplikację o pobyt stały

Proszę dać mi jednak troszkę czasu bo zebranie tych materiałów po ich przyjeździe do Kanady oraz pozyskanie zgody na publikację trwa

Obecnie poszukujemy kandydatów na Mechaników ( Heavy Duty Mechanic lub Car Mechanic ) z doświadczeniem w USA i bardzo dobrym angielskim oraz więcej Steel Stud Framerów oraz Drywall

Przypominam , że ja zajmuję się tylko rekrutacją i odsyłam CV do biura w Kanadzie . Sprawy naszych klientów są reprezentowane przez licencjonowanych prawników emigracyjnych:

Co można sprawdzić na następującej stronie :
          www.csic-scci.ca/find/details.html?cid=78892

Pozdrawiam i dziękuję za bardzo dobre pytania.

• Gość: crazy-the-best Re: dla stacha IP: 80.51.44.* 20.09.09, 22:22
            Stachu ... przez telefon mówiłeś coś innego , czyli ze przesyłasz umowe
            posrednictwa i po otrzymaniu wpłaty na wasze konto zaczniecie szukac pracy w
            innym wypadku nie ruszymy z miejsca .
            A ja na to że zapłacic moge tylko w tego jak przedstawiona bedzie dla mnie umowa
            od pracodawcy oraz zaczniemy załatwiac papiery do ambasady .
            To jak najbardziej ale w ciemno kasy nie daje .

Powiedz ty mi czy my możemy wybrac sobie zawód w którym możemy pracować ??
            Czy poprzez nasze CV wnioskujecie w jaki zawodzie będziemy pracować ??
            • Gość: stachu IIBC - odpowiedzi na pytania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.09, 00:16
              1. "przez telefon mówiłeś coś innego , czyli ze przesyłasz umowe
              posrednictwa i po otrzymaniu wpłaty na wasze konto zaczniecie szukac pracy w
              innym wypadku nie ruszymy z miejsca ."

Źle mnie zrozumiałeś widocznie. Naszym klientom dajemy dwie opcje

- pracodawca opłaca koszty związane z prowadzeniem i nadzorem nad dokumentacją
              na Tymczasowe Pozwolenie o Pracę. Pracowników wyszukuje na stronie
              www.saskjobcafe.com

lub

- pracownik opłaca koszty związane z prowadzeniem dokumentacji na Tymczasowe
              Pozwolenie o Pracę. Pracodawca nie musi nic płacić

Ta pierwsza opcja z reguły jest ciężka do przeforsowania bo pracodawcy wolą w
              tym przypadku szukać kogoś w Kanadzie

Niestety harytatywnie nikt nie pracuje :)

2. "A ja na to że zapłacic moge tylko w tego jak przedstawiona bedzie dla mnie
              umowa od pracodawcy"

Zgadza się i tak działamy. Umowa o pracę a nie AEO . Różnica jest tu kolosalna.
              Nie jesteśmy również zainteresowani klientami co mają już pobyt stały w Kanadzie

3. Powiedz ty mi czy my możemy wybrac sobie zawód w którym możemy pracować ??

W Tymczasowym Pozwoleniu o Pracę - niestety nie. Zależy to od tego do jakich
              firm w Saskatoon dzwoni Dirk. On z nimi rozmawia i proponuje kandydatów. Można
              jednak znaleźć sobie pracodawcę w Kanadzie i powołać się że Nasza Firma obsłuży
              cały proces

W Pobycie Stałym - Canadian Federal Skilled Worker Program - jeśli kandydat
              znajduje się na liście 38 zawodów szczególnie poszukiwanych w Kanadzie . Tutaj
              nie trzeba mieć oferty pracy by rozpocząć ten proces ale trzeba znaleźć sie w
              określonej grupie. Na mojej stronce www.pracakanada.com można zrobić darmowy test.

4. Czy poprzez nasze CV wnioskujecie w jaki zawodzie będziemy pracować

Kandydat powinien określić w jakiej profesji będzie chciał pracować.
              Mamy czasami przypadki w których kandydaci po otrzymaniu umowy o pracę chcą
              jednak "spróbować" innej posady. Cały proces wysyłania CV do pracodawców ,
              organizowania Interview przez telefon , wysyłania umów jest darmowy . Niektórzy
              jednak nie doceniają tego i czasami "dziwnie" się zachowują i zmieniają szybko
              zdania :)

Dzięki za pytanka.

Pozdrawiam

• Gość: sagit08 formalności IP: *.blt.pl 20.10.09, 21:45
                co do formalności to znam osobiście ludzi którzy wyjechali do kanady i nic nie
                płacili , a powiem tak .
                Pracodawca przyleciał do polski zatrudnił biuro pośrednictwa pracy obecnie STAR
                PEOPLE oraz 2 prawników z Calgary. opłacił wszystko a pracownicy mieli kupić
                tylko bilet lotniczy tych co nie było stać na bilet to pracodawca refundował i
                odliczał im z wypłaty i tak spłacali go po 150dolców na miesiąc przez 10 miesięcy.
                większość pracuje do dzisiaj włącznie z moim bratem a jak doszło do sytuacji o
                wypełnienie aplikacje opartą o rezydenturę to prawnicy wzięli jakieś 2500 dolców
                kanadyjskich za kawalera a jakieś 4500 dolców kanadyjskich.
                A po wysłaniu aplikacji do Buffalo lub do drugiej siedziby nazwy miasta nie
                pamiętam to nikt nie wie jaki oficer będzie rozpatrywał aplikacje oraz wszystko
                zależne jest od jego humory . Można sie odwołać od decyzji która jest odmowna
                decyzją .
                Jak opisujecie że on chce $3000 to dlaczego nie mozna podpisać umowy by móc
                zapłacic to w ratach lub odciągac z każdej wypłaty. po kilka set dolców az do
                czasu uregulowania rachunku ?? czy to jest zbyt ryzykowne dla was , jesteście
                wtedy wiarygodni oraz wasz biznes bedzie zasówał pęłna parą ze nie odgonicie sie
                od nadmiaru pracy .
                Co do rozmowy telefonicznie czy internetowo , to nie jest wiarygodne dla mnie .
                Zawsze to są koszta ale cel uświęca ,środki .
                Co do sposobu organizacji to pracodawca zaoewnił narzędzia oraz mieszkanie gdzie
                pracownicy którzy tam mieszkali opłacali a właściwie to odciągali im z pensji.
                Bo nikt im nie chciałby wynając bo nie maja np. karty kredytowej czy historii
                najmu lokali w kanadzie . Tym bardziej biorąc pod uwage zaistaniła sytuacje to
                czyli kryzys może to utrudnić cały proces wyjazdu a nawet wynajmu mieszkania ,
                kolejny krok poznanie miasta sklepy , jesli wiem gdzie mieszkam to sam znajde
                sklepy , zapomniałem braciak mój jak wyjechał z chłopakami których nawet nie
                znał przyjezdzając do domu który firma wynajęła dla nich to mieli zakupione
                łóżka pościel gary jedzenia na 1 tydzień , i to jest pewna i wiarygodna firma,
                Bo jak ktos nie był w kanadzie to nie wi że jak wynajmujesz mieszkanie czy domek
                to jest chata jest goła tylko masz dywany i kuchenke na prąd czasem to nawet
                pralki nie ma . A po za tym depozyt trzeba zostawić na mieszkanie a to zazwyczaj
                jest miesięczna opłata najmu srednio 1300dolców za chate . rachunki EPCOR TELUS
                power green depozyty .
                jedzenie średie ceny najtaniej to Walmart spożywka .
                wrócę jeszcze do sprawy transportu /// autobusem do pracy ?? to jest absurd zima
                przy -40 jak wy sobie to wyobrażacie ??? Braciakowi pracodawca zapewnił
                transport na pierwsze 3 miesiące pracownik przyjeżdżał po nich a po 3 miechach
                musieli kupic sobie auta itd.
                wydatki na podróż DUŻE jak dla mnie , nawet przy zarobkach w Irlandii , jestem
                Malarzem na budowie wiem ile zarabiam a co do wyjazdu to bym wyjechał ale
                wiarygodność wasza jest słaba , nawet nie wiem czy była by praca dla Malarza .
                podliczmy koszty :
                bilet $1300
                mieszkanie średnio $450 - $550 za osobę
                jedzenie $80-$100 tyydzień x 4 tygodnie jakies $400
                telefon karta sim $40 połączenia wychodzące oraz każde przychodzące na karte sim
                czyli są naliczane jakieś $40 do $80 na miesiąc
                internet i telefon $22 tel net $39 3mb telewizja podstawowa $22 nawet do $60
                paliwo 89centów czasem blisko dolara zależne od regionu.
                znamy silniki przeważnie to V6 LUB V8 jak na amerykana , 15 litrtów za na 100km
                za osobowy srednio a na V8 licz 18 litrów chyba że trucka kupisz V8 to 25-30
                litrów na 100km
                dojazd do pracy zwracaj dopiero jak dojeżdżasz więcej jak 100km w jedna stronę .
                Narzędzia średnie ceny ale to tylko 110V oporność wkrętarka $300 piła ukośna
                około $500 itd polecam : markety ze sprzętem home depo lub house of tools ,
                Rona , jest ich mnóstwo
                odzież robocza bardzo droga
                rekawice na zime $40-$65
                kurtka od $180-$350 zimowa jak nie chcesz zmarznąć
                kominiarka robocza $45
                pas roboczy $40
                spodnie $130-$220 kurtka i spodnie H/H
                obuwie robocze na lato $160 a nawet i więcej na zimę specjalne buty do -60stopni
                C $180
                do -100 stopni C $280
                Pamiętajmy że odzież z polski nie przyda sie tobie chyba ze ciepła bluza , ale
                buty muszą mieć zielony znaczek jakości , to jest certyfikat który na budowę
                jest wymagany zielony znaczek na bucie ...
                musisz kupić swoje podstawowe narzędzia jak metrówka $36
                a więc podliczmy koszt całkowity :
                srdnio z biletem wydasz jakies cad$3000 dolicz mieszkanie karta sim autobus czy
                nawet paliwo plus $1500 amerykańskich za pośrednictwo , oraz cad$150 za vize w
                ambasadzie .
                a resztę kosztów jak za meble i dary i na jedzenie na pierwszy miesiąc to sami
                sobie doliczcie.
                Jeśli macie pytania to zostawcie namiary na siebie podam maila do barciaka to
                nakieruje was co ile kosztuje i gdzie lepiej kupować , byłem w tym roku w
                kanadzie przez 3 miesiące co nieco wiem i widziałem a resztę to barciak może wam
                wspomnieć
                powodzenia w kandzie jeśli uda sie wam wyjechać
                • Gość: sagit08 Re: formalności IP: *.blt.pl 20.10.09, 22:11
                  zapomniałem wspomnieć że aplikacja na rezydencje oraz wszystkie dokumenty jak
                  świadectwa czy kursy czy świadectwa pracy muszą być przetłumaczone na język
                  angielki , mało tego , tłumacz musi być zrzeszony ze stowarzyszenia TEPIS , nie
                  wiem czy wiecie .
                  Prawo jazdy jeśli masz polskie to lipa ubezpieczenie większe zapłacisz lub
                  musisz zrobić kurs w kanadzie , co dostaniesz prawko No5 czyli przez rok czasu
                  możesz jeździć jeśli osoba czyli pasażer posiada prawko No7 czyli pełne prawo
                  jazdy . dlaczego tego nie podajesz do wiadomości Stachu ?
                  Jeśli masz prawko angielskie to masz super , bo wymienią je na Kanadyjskie
                  zgodnie z porozumieniem miedzy Anglia a kanada .
                  Możesz jeździć rok czasu jak załatwisz sobie międzynarodowe za które w Polsce
                  zapłacisz ( za mały papier z polski ) 50pln
                  Konto bankowe polecam bank TD , jako nieliczny otwarty jest w soboty do godziny
                  18 czy 20 a w tygodniu od 8 - 20 .
                  Sorry za taka obszerna wypowiedz ale tyle ile wiem to napisałem wkrótce dodam
                  kolejne fakty oraz ceny .
                  Bez urazy Stachu nie podważam tego że firma IIBC działa nie legalnie , tak nie
                  jest ,działa jak najbardziej legalnie , lecz rezultaty sa różne nie tylko IIBC ,
                  brak wam systemu który można stworzyć w proces jakim wy sie zajmujecie. Pamiętaj
                  dopiero jak sam wyjedziesz do kanady jako robol to dopiero przekonasz sie jak to
                  wszystko wygląda i w ten czas możesz stworzyć system.
                  A niebawem mój braciak bedzie opracowywał taki system dla pewnej firmy która
                  zajmuje sie tym samym co i wy a właściwie od niedawna istnieje której zależy na
                  autorytecie oraz wiarygodności oraz zapewnienia przyszłemu pracownikowi komfortu
                  za który płaci , włącznie z wszelkimi opisami i planami lotnisk , miasta ,
                  cennika , wydatków . Chcą zadbać o każdy szczegół .
                  Mam nadzieje że i mi sie uda wyjechać do kanady
                  Pamiętaj bez wiarygodności nie oraz pewności wyjazdów nie zrobicie interesu .
                  Jak będziesz miał 20 - 30 polaków w kanadzie to wiarygodność twoja wzrośnie
                • Gość: stachu Rezydentura? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.09, 20:35
                  Piszesz że 'jak doszło do sytuacji o
                  wypełnienie aplikacje opartą o rezydenturę to prawnicy wzięli jakieś 2500 dolców'

IIBC bierze za to 3000 $ ( cena ta zawiera serwisy które wymieniłem w
                  poprzednich postach )

Więc nie rozumiem dlaczego chcesz żeby IIBC robiło ci aplikację za darmo? Znajdź
                  mi prawnika w Kanadzie kto zrobi ci to charytatywnie?

• Gość: evado Re: Jeden z klientów IIBC IP: *.nwrknj.fios.verizon.net 11.11.12, 16:51
        Witam wszystkich
        Jak narazie przeczytalam polowe tego watku.I nie ktore osoby sa tu bardzo nie powazne zamiast klucic sie i wyzywac niech ktos przytoczy moze i nawet ze swojego doswiadczenia ze firma iibc byla nie uczciwa i nie dotrzymala obietnic wobec klietow lub udzielila blednych nie prawdziwych informacji co przyczynilo sie do deportacji,odzucenia aplikacji lub nie wywiazania sie zobowiazan pracodawcy ,wykluczajac osoby ktore byly nie uczciwe od samego poczatku z firma iibc chyba to jest naistotniejsze .i wlasnie tego powinnismy spodziewac sie od tego watku.pozdrawiam i zachecam do dzielenia sie opiniami co pozwoli ocenic legalnosc firmy iibc.
    • Gość: Agniecha Re: IIBC IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.10.09, 14:42
      Ja znam kogos, kto ma zalatwiona prace przez IIBC, jest nim moj
      maz,wszystko poszlo sprawnie i fanie. A co do oplaty to dziala to w
      dwie strony kto pokryje koszta jesli np. ty w ostatniej chwili sie
      wycofasz, a zalatwienie dokumentow kosztuje i tak samo sa oplaty.
    • robson.5 Re: IIBC 28.10.09, 06:24
      z nazwy wynika, ze sprowadzaja ludzi do BC. Szkolul jeden w tym, ze
      nie ma tam pracy, wiem mam tam dobrego kolege. Chyba, ze ktos jest
      drwalem, wtedy ma szanse na prace.

Druga sprawa, jedyne co robi taki konsultant to wypelnia dokumenty,
      a czeka sie tyle samo, czy wypelnia dokumenty sam zainteresowany czy
      konsultant.
      3000$ mowisz? A to pewnie nawet nie sa prawnicy....

vancouver nie jest warty wyjazdu, ladnie polozony to moze i jest ale
      nic poza tym. Pelno Chinczykow, nigdy bym tam nie chcial mieszkac.
      • Gość: stachu odpowiedź IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.09, 19:51
        IIBC to skrót od International Immigration and Business Consulting . Firma ma
        siedzbe w Saskatoon. A jakie jest tam zapotrzebowanie na pracę to wystarczy
        sobie poczytać w necie :

"Jedyna tylko, jak na razie, prowincja Saskatchewan,
        daje sobie niezle radze, nawet, co brzmi nieco niecodziennie, szukajac
        pracownikow w innych rejonach Kanady. "
        źródło:
        forum.gazeta.pl/forum/w,436,97182227,97198493,Re_Warto_emigrowac_z_Anglii_do_Kanady.html
        oraz proszę poczytać sobie :

www.gov.sk.ca/news?newsId=cff28780-f5c1-4fd5-ab91-c848d027efa8
        Nie są prawnicy ? Pan Rick Howat pracował kiedyś w urzędzie immigracyjnym i sam
        takie wnioski rozpatrywał :)
        Odsyłam również to strony domowej Pani Benradetty Voogt :

www.alphaimmigration.ca/

robson proszę poczytaj troszkę zanim coś napiszesz :)

Pozdrawiam
        • robson.5 Re: odpowiedź 31.10.09, 04:27
          Saskatchewan, to prowincja, w ktorej nikt nie chce mieszkac dlatego
          chca tam ludzi.

Zima zaczyna sie tam we wrzesniu a konczy w maju. Saskatchewan bije
          recordy zimna w Kanadzie,a tu bywa bardzo zimno. W prowincji o
          ktorej marzysz temperatura spada w styczniu do -42 stopni C z
          wiatrem nierzadko przekracza -50 stopni C . I nie sa to zarty, ,tak
          tam trzyma az do konca Lutego. Do tego, ze jest zimno jest duzo
          sniegu i trzeba sie odkopywac prawie kazdego ranka przez jakies 4
          miesiace codziennie.

Nie wiem do czegos sie tak spieszysz?

Nie chce mi sie cytowac pie... jakie pisza na tej tam stronie ci
          konsultanci.

Zona znajomego wlasnie przestala pracowac w hotelu jako pokojowka.
          Zarabiala 13$/h. Musiala dziennie sprzatnac 16 pokoi i wychodzila
          podobno z tego hotelu na czworakach, tak ze kolega zabronil jej tam
          pracowac.
          Zarabiala niecale 2100$ a po odliczeniu podatkow przynosila do domu
          niecale 1600$. Gdzie te 4000$?

Pozyczki, czy to szkolne czy inne dostanie kazdy po roku mieszkania
          w danej prowincji, zadna specjalna sila konsultantow, Takie prawo
          kanadyjskie.

Radzilbym wypelniac dokumenty emigracyjne samodzielnie i szukac
          takze pracy samemu. Zaoszczedzisz 3000$. No ale trzeba sie troche
          wysilic....lenistwo bywa drogie.
            • robson.5 Re: szukać pracy samemu? 10.11.09, 08:33
              Przypuszczam, ze kazdy immm.konsultat ma taki przedwstepny approval.
              To przychodzi z licencja, za ktora konsultant musi tez zaplacic.
              Dalej sie czeka jak kazdy inny, ktory wypelnia sam czy je ktos mu
              wypelnia za ..... bagatela 3000$. Idzcie w krzaki!!!!

Ale , jak mowie, zeby chociaz bylo do czego jechac ale tam zima
              taka, ze zyc sie nie chce i na dodatek nie ma pracy a jak jest to
              placa polowe tego co w Europie i obcinaja 20% na podatki.

Jak juz ktos chce zalatwic sobie papiery przez konsultanta, to ja
              bardzo chetnie skontaktuje z pewnym Hindusem, ktory zeby zjadl na
              sprowadzaniu ludzi do Kanady, zdaje sie jest w businessie ponad 20
              lat. I jak juz pisalem zrobi robote za polowe ceny tylko 1500$....
              na dodatek facet jest uczciwy i nie opowiada pie...
              • Gość: stachu Polecam Hindusa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.09, 15:25
                A więc polecam Państwu Hindusa :)

Niestety źle przypuszczasz. Konsultant nie posiada przedwstępnego approval :)
                Poczytaj sobie więcej na ten temat :
                www.cic.gc.ca/english/work/employers/lmo-basics.asp

Koszt Tymczasowego Pozwolenia o Pracę w IIBC to 1500 USD

po 6 miesiącach klienci jak klienci chcą to startują na pobyt stały za 1500 USD
                z programu SINP

Pozdrawiam
    • Gość: stan Artykuł o IIBC w gazecie z Saskatoon IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.10, 12:23
      Kolejny artykuł o IIBC w gazecie Starphoenix ( Saskatoon ) :
      www.thestarphoenix.com/World+opportunity/3317741/story.html
      ""We want to help people have the same lifestyle as I have," said Propp, who is
      a Canadian Certified Immigration Consultant, which means he can legally
      represent someone in front of Citizenship and Immigration Canada for their
      application..
      "

W okresie wakacyjnym znaleźliśmy pracę dla monterów podłóg miękkich PVC .
      Pracodawca pokrył koszty przelotu , przesyłki narzędzi oraz zakwaterowanie na 1
      miesiąc.

Pozdrawiam
    • Gość: Dirk Propp Re: Polecam Hindusa IP: *.ss.shawcable.net 03.11.10, 07:41
      IIBC offers a full service to help people immigrate to Saskatchewan from all around the world.

We have a limited number of Polish people in Canada but over 50 from Mexico, 100 Filipino's and people many other countries.

It is fun to see these posts and how people complain about money. Having to pay for a service what a concept. We are upfront and honest to our potential clients and provide excellent service to our existing clients that choose to hire us.

If you want free work done, contact a non for profit agency.

If you want a job, contact a placement agency.

If you want a professional company to complete your immigration application and provide services, feel free to consider IIBC or research other CSIC Members in Canada.

It is your responsibility to take advantage of the services we provide. They are included to help if you want. Remember if you are moving to a new country that it is what you make of it.

• Gość: Jolanta Re: Polecam Hindusa IP: *.lightspeed.wlfrct.sbcglobal.net 18.10.12, 18:13
        Mr. Propp,
        I would like to say I'm sorry about polish people complaining about money and other stuff. I feel embarrassed people are saying bad things about your company becuase it's not true!!!!!!I and my family and my sister family we are really satisfied with your and MR. Drutel work. You guys are fantastic and the 4000$ we are paying for your work is really reasonable. Keep up a good work and we will visit your office when we will come to Canada, we can't wait we are so exited to start new life and take advantages what Canada has to offer for new immigrants.
    • alernikow Opinie o firmie IIBC 05.08.11, 09:23
      Opinia o firmie iibc:
      youtu.be/takUoXp7IRE
      Gość portalu: doma napisał(a):

>
      > witam,czy zna moze ktos firme IIBC, podobno pomagaja znalezc prace w
      > kanadzie tyle ze chca za to jakies CAD$ 3000 :)
      > ( ciezko otrzymac oferte :(()
      > dziekuje za wszelka okazana pomoc

• Gość: Dirk Propp Re: IIBC IP: *.ss.shawcable.net 11.04.12, 00:10
        Kindly let me know what your issue is and I will deal with it as I am the owner of the comapny.

We are professionals and do everything possible to take care of our clients 100%. Unfortunately as we are an extremely busy company our free services are limited and we do our best to get back to everyones inquiries in a short amount of time.

Dirk Propp
        CEO
        IIBC
        ICCRC R417407
    • Gość: Dirk Propp Re: IIBC IP: *.ss.shawcable.net 11.04.12, 21:50
      IIBC is an immigration firm not an employment agency.

Our services are provided only to people that we feel we can help. So maybe if you find it hard to get a retainer agreement it may be due to atttude, lack of expereince or many other things.

Our fee has since increased and I think that if you look at going to Ontario or Vouncouver our fees are much lower and payment plans are made affordable for our clients. I personally speak to every client before we sign a person to a retainer agreement.

For all that are reading this
      [/u][/u], we do work with several busienss clients that need skilled workers and do some recruiting. In this case the employers pay for our services. If you want to come to Canada permanently employers generally do not want to pay for this. Once you get your permanent residence you have the right to mobility under the charter of rights and freedoms of Canada and can live/work anywhere in Canada. Permanent residence can be obtained in as little as 5 months of work which is not desireable for a company to pay for where as a LMO and work permit is as a permanent offer needs to be earned.

I hope that this is helpful to all reading and to the poster, sorry we can not help you, maybe there are other companies you can contact.

Regards,

Dirk Propp
      CEO
      IIBC
      ICCRC 417407

• zas_ale_pyra Re: IIBC 11.04.12, 23:55
        Tego "angielskiego" nie można w ogóle zrozumieć.
        Np. "to people" - błąd - "to the people"
        "attude"???? "attitude". "altitude"?
        "Our fee has since increased" - "since WHEN"?
        "sorry we can not help yo" - poza can not to swięta prawda.
    • Gość: gosia Re: IIBC IP: *.centertel.pl 25.07.12, 09:36
      chciałabym skorzystać z usług IIBC ale mam wątpliwości, czy ktoś może napisać coś więcej o ostatnich próbach skorzystania z oferty tej firmy,

ile muszę zapłacić:
      jeżeli firma pomoże mi w znalezieniu pracodawcy i będę miała LMO to wówczas ile to będzie kosztowało, czy po otrzymaniu LMO i zapłaceniu resztę procedury mogę już dokończyć sama?
      • Gość: gość portalu Re: IIBC IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.12, 14:43
        Wejdź na www.facebook.com/emigracja.do.kanady i zgadaj z ludźmi co już są w Kanadzie w Saskatoon.

Za LMO ( Zgoda na zatrudnienie obcokrajowca ) nic nie płacisz bo to pracodawca płaci IIBC za wyrobienie aplikacji i wizy dla ciebie. Tak jam mają napisane na swojej stronce pracakanada.com/58-strona.html .

Jeśli chodzi o szukanie pracy to oni mają oferty pracy głównie dla fachowców budowlanych (na zatwierdzone już wcześniej z współpracującymi z nimi firmami LMO ). Także pracodawce będziesz musiała raczej znaleźć sama a jak będzie zainteresowany twoją kandydaturą i będzie chciał rozpocząć odpłatnie aplikacje o LMO podrzuć do nich . Ale musisz uzbroić się w cierpliwość bo na większość maili ci nie odpowiedzą . Poszukaj na saskjobs.ca/
      • Gość: Bujal Re: IIBC IP: *.ss.shawcable.net 10.08.12, 03:09
        czesc Gosia
        ja chyba jestem jednym z ostatnich osob z Polski, wsyztsko potoczylo sie blyskawicznie w ciagu tyg byłem w Kanadzie, firma dla której pracuje jest spoko, jezeli chodzi o IIBC to przylecialem tu na LMO za nic nie płacilem, wszystkie dokumenty załatwili błyskawicznie i bez pomyłek. Co do kosztów procesu nominacji i kompetencji biura w tej materii się nie bede wypowiadał bo mi tego nie załatwiali. Dostałem 2 letni work permit i teraz zamierzam się starać o nominacje prowincji
        Co do LMO zalatwiane jest na konkretna osobe przez konkretna firme w moim permicie mam wpisanego pracodawce i tylko u niego moge pracowac legalnie
          • Gość: gość Re: IIBC IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.12, 14:57
            czekasz średnio 8 miesięcy jak wszystko idzie płynnie lub do roku czasu jak immigration ma dodatkowe pytania do twojej aplikacji lub prosi o dosłanie np aktualnych formularzy które się ciągle zmieniają. generalnie wszystko teraz trwa dłużej niż krócej po tym jak zmienili przepisy i pracodawcę trzeba rejestrować teraz online . Dość długo czekasz na login i hasło dla niego .
              • Gość: alernikow Re: IIBC IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.09.12, 16:32
                na stronie urzędu saskatchewan piszesz kolego do nich maila podając swój file number lub sprawdzasz swoją aplikację online i tam masz jej status. Generalnie nie ma sensu tego robić narazie bo oni twojej aplikacji nie będą ruszać raczej przez kolejen3 3-4 miesiące po złożeniu aplikacji . Na samym nawet potwierdzeniu piszą ci żeby się z nimi nie kontaktować.

A jak już napiszesz do nich maila to ci odpiszą że mają mnóstwo aplikacji i dadzą ci znać :)
                  • Gość: Robert Re: IIBC IP: *.regn.hsdb.sasknet.sk.ca 28.04.14, 17:26
                    Na poczatku chce podziekowac firmie IIBC za rzetelna prace,za wszystko co zrobila dla mnie,za pomoc i profesonalizm w swojej pracy dla Mnie.Wszyscy pracownicy jak Dirk,Jan,Stanislaw,Giny okazali sie w porzadku,sumienni.Choc czasem z malymi zgrzytami,doprowadzili moja petycje do konca,do pernament rezydent.Jeszcze raz dziekuje i polecam firme IIBC Saskatoon.Robert.
                • Gość: Agnieszka IIBC IP: *.lightspeed.wlfrct.sbcglobal.net 18.10.12, 22:43
                  Zal jest mi ludzi ktorzy obwiniaja Dirka i Staska za swoje niepowodzenia zyciowe. Chodzi mi o Adama, wez sie do roboty to bedziesz wiecej zarabial. Nikt ci nie bedzie placil za nic. Przed wyjazdem miales kontrakt w ktorym miales napisane ile bedziesz zarabial wiec nie wiem dlaczego byles zaskoczony. Jestem pewna ze jakbys byl dobrym pracownikiem to bys dostal podwyzke bo kazdej firmie zalezy na dobrych ludziach. I skoro gdzies tam byles gdzie bylo Ci dobrze to nie wiem po co przeprowadzales sie przez pol swiata. Nie podoba Ci sie w Kanadzie? To nie jest wina Dirka. Przed podjeciem tak wielkiej decyzji robi sie research !!!

A co do firmy IIBC to jak najbardziej POLECAM. Wszystko powypelniane jak trzeba, bez problemu sie kontaktuja z ludzmi. 2 lata temu probowali pomoc mojemu mezowi zalatwic work permit, niestety nie mielismy paszportow biometrycznych. Dirk osobiscie byl caly czas z nami w kontakcie probowal znales jakies rozwiazanie dla nas polecil nam zebysmy zlozyli papiery na permanent resident. 2 lata pozniej znalezlismy na to finanse i czekamy az nasza aplikacja bedzie rozpatrzona. Jestesmy bardzo wdzieczni za pomoc.

IIBC keep up the good work ! :)
    • Gość: gosc Re: IIBC IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.12, 14:29
      oczywiscie jak sie wycofa z pracy pracując na LMO to jest nieciekawa sytuacja bo LMO przypisuje cie do konkretnego pracodawcy. I chcąc pracować u kolejnego pracodawcy musisz mieć kolejne LMO.

Telefon z pogróżkami ? Kto po co kogo miałby straszyć? Udzielenie rady że work permit na LMO jest przypisany do konkretnego pracodawcy to nie pogróżki a konkretna porada.

Poczytaj sobie o tym więcej w internecie a później udzielaj się na forach :

"A LMO is an opinion provided by Service Canada (SC) to Citizenship and Immigration Canada (CIC) which assesses the likely impact that hiring the requested foreign worker(s) may have on the Canadian labour market. To hire a Temporary Foreign Worker, you must obtain a favorable LMO from SC"
    • Gość: Dirk Propp Re: IIBC IP: *.ss.shawcable.net 06.08.12, 17:42
      IIBC is a busy and professional immigration firm in Saskatoon, Saskatchewan, Canada. When clients do not pay for services that are completed based on the retainer agreement we send those clients to a collection agency so we can focus on time and enrgy on our existing clients. We do not have time to chase dead beat liers for money owed.
      Our clients (businesses) pay for LMO's and work permits for our clients as well as relocation assistance. They do not pay for permanent residence.

I as the owner of the company do not have a client that "got a LMO with them and tried to back out". There is no fee to pay, no problem backing out. Important note: if you are hired by a company and they are paying a professional to do a LMO for you and you decide to back out, let them know your decision personally so that they can find someone to take your place.
      • dudichic Re: IIBC 17.09.12, 06:57
        Tomek z Calgary

Witam wszystkich zainteresowanych wyjazdem i praca w Kanadzie
        Skorzystałem z usług IIBC i jestem w Kanadzie od 4 tygodni, szczerze polecam usługi tej firmy, a szczególnie z podkreslnikiem i wykrzyknikiem polecam kontakt z panem Stanisławem, to naprawdę fajny i uczciwy facet, masakrowałem go emailami prze miesiąc nie będąc pewnym czy to nie jest jakis przekręt, zawsze otrzymywałem odpowiedz,

cała procedura trochę trwa - zwłaszcza znalezienie pracodawcy, więc cierpliwości (której mi brakowało), zwłaszcza ze nie jest tak łatwo o pracodawce i LMO, oni tez muszą sie sporo napracować zanim coś dopasują do zainteresowanej osoby,

zgadzam się ze Sławkiem z Saskatoon firma działa bez zarzutu, w moim przypadku też nie było żadnych problemów,

jeszcze raz polecam, Kanada to naprawde fajny kraj, chociaż początki są ciężkie ;)

• zas_ale_pyra Re: IIBC 10.06.14, 13:18
          Gość portalu: bezyr napisał(a):

> zaplaciles przeciez caly czas gadales ze zdarl z ciebie ze dlugo czekasz przest
          > an klamac napisz ile ci placa marne 20 dolarow czym sie szczycisz ludzie u dirk
          > a czekaja po 2 lata zapomina papierow wyslac jesli wam sie udalo to sie ciezcie
          > panie koscielny

?????????????
          O co tu chodzi?
          Czytam, czytam i "za Chiny Ludowe" nic nie rozumiem.
    • Gość: iibc_poland do Arka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.12, 12:20
      Arek nie pamiętam byśmy zgubili jakikolwiek twój dokument jak aplikowałeś o tymczasowe pozwolenie o pracę. Jesteś teraz w Kanadzie. Od 3 lat pracujesz w firmie do której cię wysłaliśmy i masz tupet wypisywać takie rzeczy o nas ? Może sam załóż taki biznes a nie oczerniaj innych skoro nie masz o tym pojęcia. Powyższe opinie kolegów z którymi pracujesz w tej samej firmie są troszeczkę inne niż ty tu prezentujesz. A nazywanie Meksykanów analfabetami świadczy o twoim podejściu do ludzi oraz braku kultury.
      • Gość: Arek Re: do Arka IP: *.hsd1.il.comcast.net 12.10.12, 11:44
        Czy Ty myślisz, ze jeden człowiek na świecie ma Artur na imię ? Nie pisze źle o ludziach z innych krajów "meksykancach" czy innych pisze o podejściu IIBC do klientów jakbyś umiał czytać ze zrozumieniem, to wiedziałbyś o co chodzi. IIBC nie jest firma , która dobrze pracuje i wiele osób narzeka mając do tego podstawy . Tego jakiegoś Arka powinieneś przeprosić za to , ze z góry czepiasz się człowieka personalnie
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka