Dodaj do ulubionych

"akcje nocnikowe"

08.09.05, 10:51
Witam Was serdecznie...
i od razu rozpoczynam pytaniem: jak długo (oczywiscie mniej więcej) trwa
nauka sikania, a przede wszystkim zrozumienia tego, że chce się sikać..
Od 4 dni męczę mojego synka i co 20 - 30 min sadzam go na nocnik..zawsze coś
zrobi, ale gdy pytam go czy chce siku, odpowiedź jest ciagle ta sama: "NIE".

A może naukę zaczęłam zbyt późno? Olo ma 25 miesięcy.

Proszę, napiszcie jak to u Was wyglądało..lub też wygląda:)

Z góry bardzo dziękuję i gorąco pozdrawiam
Zapraszam do oglądnięcia zdjęć Olinka:)

Edyta
Obserwuj wątek
    • sledziowa Re: "akcje nocnikowe" 08.09.05, 13:02
      U nas poszła błyskawicznie, może dlatego że tą akcję rozpoczęłam bardzo
      wcześnie. Moja córeczka bardzo szybko widziała do czego służy nocniczek. I
      bardzo chętnie z niego korzystała.
      Jednak nie masz co się sugerować innym dzieckiem, każde dziecko jest inne i ma
      swój tok rozwoju.
      Pozdrawiam
      Karolina&Liwia
      • iwona-mama-majki Re: "akcje nocnikowe" 08.09.05, 13:06
        A może Twój synek jest po prostu zmęczony natarczywością? Wykorzystaj , że jest
        jeszcze ciepło, niech biega bez pieluchy a nocnik niech stoi w widocznym
        miejscu. Jak zauważysz , że chce sikać posadź go albo pozwól mu sikać na
        stojaco. Polecam też książeczkę "KLamyczek na nocniczku" u nas podziałała:)
        pozdrawiam
        • daaisy1 Re: "akcje nocnikowe" 08.09.05, 19:31
          Dziś zauważyłam wyraźne postępy:) dłużej wytrzymuje z niesikaniem:)
          dziękuję Wam za rady:)
          i teraz już wiem..że po prostu wszystko trzeba przetrwać, nie ma nic od razu:)
          jutro kolejny dzień:)

miłego wieczoru, pozdrawiam
          Edyta
    • naatii Re: "akcje nocnikowe" 08.09.05, 23:37
      Kurcze ja Szymka sadzam na nocnik to się drze jak nie wiem co i rzuca nockiniem
      po pokoju :((( Próbowałam go sadzać na muszli z nakładką, owszem usiądzie ale
      siezi 1 minutke i nic nie zrobi. Już sama nie wiem jak go oduczyć pampersów.
      • daaisy1 do Naatii 09.09.05, 08:29
        witaj Naatii...a już myślałam..że sama zostałam z kłopotem pampersowym. POwiem
        Ci, że Olo też nie chciał siadać na nocnik...ale raz dostał klapsa..drugi
        raz..i teraz siada bez problemu...wiem, że może to niezbyt dobra metoda
        wychowawcza...ale działa..

pozdrawiam i czekam na wieści o efektach nocnikowania
        Edyta
    • piksie Re: "akcje nocnikowe" 11.09.05, 11:21
      Witam, jak dobrze, że jesteście....już sądziłąm, że zaglądają tu tylko mamy
      genialnych dzieci,które od razu nauczyły się siusiać do nocnika .. Nasza nauka
      trwa od miesiąca. Emilia skończyła 2 lata misiąc temu , zakupiłam "Kamyczka na
      nocniczku" - czytamy codziennie.... Z uwagi, że jest ciepło zdjęłąm jej
      pampersa i wychodziłyśmy na spacer z torbą majtek na zmianę. Wracałysmy jak
      kończył się zapas suchych majtek...Po tygodniu spacery trwaly dłużej..Emilka
      coraz rzadziej robiła siusiu - przerwy niesiusiania wydłuzały się. W domu
      zakładamy pieluchę tetrową i często sadzamy na nocnik. Często rozmawiamy o
      siusianiu...ale trwa to już miesiąc ... Widać, że musimy wykazać jeszcze dużo
      cierpliwości, bo Emilka rzadko zawoła, a najczęściej po fakcie.... No, ale
      czekamy na ten dzień ....z nadzieją, że to może dziś... Pozdrawiam.
      • daaisy1 Re: "akcje nocnikowe" 11.09.05, 13:25
        u nas z dnia na dzień jest coraz lepiej..ale wiem..że jeszcze trochę to potrwa:)
        ciesze się, że nie jestem z tym sama:)bo już zaczynało mi być wstyd...ale
        widzę, że bez powodu:) sikanie do nocnika to przecież żaden wyznacznik..;)
        milutkiej niedzieli:)
        Edyta
        • yvi1 Re: "akcje nocnikowe" 11.09.05, 22:46
          U nas jest tak,ze Kai wspaniale siusia na nocnik.Jak wychodzimy to coraz
          czesciej bez pampersa.Ale niestety kupke robi dalej w pampersa.Przynosi mi
          go ,zebym mu zalozyla.Nastawilam sie na cierpliwosc.I jestem z niego dumna,ze
          juz tyle umie.Oszczednosc jest ogromna.Pozdrawiamy.
    • mamaszyma Re: "akcje nocnikowe" 12.09.05, 17:38
      Witajcie,
      uczyslismy się niekorzystania z pampersa przez całe wakacje, Szymek chodził bez
      pieluchy i nic. Doszłam do wniosku, że widocznie nie jest na to jeszcze gotowy
      i teraz chodzimy w pampersach. Szymek co jakis czas wyciaga nocnik, siada na
      nim i mówi psi psi, czyli że wie, do czego to służy, ale nic poza tym. Jak robi
      kuppkę to za żadne skarby nie daje sie posadzić na nocniku. Na razie więc
      dajemy spokój. Poczekamy jeszcze ze dwa trzy tygodnie i znowu spróbujemy. Tu
      nie ma co próbować na siłę, bo jeszcze si e dziecko zrazi do nocnika i dopiero
      będzie klopot.
      Pozdrawiam wszystkie mamy i te nocniczkowe i te jeszcze w pieluchach:-)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka