Dodaj do ulubionych

Noc Walpurgii :-D

30.04.06, 21:36
To już dziśśśśśśś......

"Germańską nazwę sabatu 1. maja tłumaczy się powiązaniem z angielską mniszką,
świętą Walpurgią, która w VIII wieku przybyła do Niemiec, by pomóc świętemu
Bonifacemu nawracać pogan. W pamięci późniejszych czarowników zasłynęła jako
ta, która jako pierwsza bezwzględnie traktowała niewiernych, paląc ich na
stosach, wbijając na pale, budując szubienice i gilotyny. Walpurgia, niezłomna
kobieta żarliwej wiary, zmarła ostatniego dnia kwietnia. Rocznice jej śmierci
stały się dla pogan germańskich okazją do szalonego świętowania. Tej właśnie
nocy wiedźmy zlatywały się na sabat, by paktować z szatanem. Legenda głosi, że
miejscem takich diabelskich spotkań był szczyt Brocken w niemieckich górach
Harzu. Ludzie wierzyli, że włada nim bies, który co pewien czas, pod postacią
upiora, przechadza się niczym strażnik, po przeklętym wzgórzu. Zgromadzenie
piekielne kończyło się orgią, w której każda z czarownic odbywała stosunek z
diabłem, by wzmocnić się przed działaniem na ludzką szkodę.
Właśnie w Noc Walpurgii mag Faust i jego diabelski mistrz Mefistofeles
przybywają na sabat w górach Harzu, gdzie ich oczom ukazują się roje czartów i
wiedźm jadących na oklep na wieprzach i capach."
Obserwuj wątek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka